סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 12:31 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 109 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

הצביעו נא
כל קבוצה ותיקה נועלת חמישיית קיפרים, החדשים בוחרים מההיצע הנותר. 25%  25%  [ 1 ]
כל קבוצה ותיקה נועלת שלושה קיפרים. 25%  25%  [ 1 ]
כל קבוצה ותיקה נועלת שני קיפרים. 0%  0%  [ 0 ]
נעילת קיפר אחד בלבד. 0%  0%  [ 0 ]
התחלה מחדש. 50%  50%  [ 2 ]
בחירת קיפר אחד בלבד של כל קבוצה. 0%  0%  [ 0 ]
בחירת שני קיפרים לכל קבוצה. 0%  0%  [ 0 ]
סך הכל הצבעות : 4
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2013 8:51 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
rony כתב:
charlie5 כתב:
לפני שבכלל אני מנסה ללמוד איך לשחק.
מהי כמות הזמן המינימלי שצריך להשקיע במשחק?

הדראפט עצמו לוקח בסביבות שעתיים פלוס מינוס, תלוי בעיקר בכמה אנחנו נהיה מהירים, וכדאי גם לעשות קצת הכנות לדראפט, לעשות מוק-דראפטס, לקרוא קצת על שחקנים. אחרי שבחרת, אתה בהחלט יכול להסתדר גם עם 5-10 דקות כל יום, אבל כמובן שאפשר גם להשקיע יותר מזה.

בכל מקרה, לדעתי אנחנו לא נקבל שחקנים חדשים לליגת הקיפרים שהיא ליגה שקבוצות אמורות לרוץ בה לאורך שנים, אם תרצה, תוכל לשחק עונה אחת בליגה רגילה כמו שביל ועידן עשו ואז אם יתאים לך, תוכל להצטרף לליגת קיפרים. הנקודה היא שבליגה רגילה זה לא אסון אם יהיו גוויות (שחקנים שבחרו בדראפט והפסיקו לשחק באמצע העונה) פה ושם, בליגת קיפרים אנחנו לא רוצים להגיע למצב הזה אז משתדלים לקחת רק שחקנים עם ותק של עונה לפחות.

אני מודה שהמונחים "ליגת קיפרים" כמו גם "ליגה רגילה" סתומים לי.דרך איזה כלי המשחק מתבצע?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2013 9:02 am 
Hall of Famer

המשחק מתבצע ביאהו, כאן (צריך חשבון ביאהו):

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba

העיקרון של המשחק הוא די פשוט, יש ליגה עם מספר מוגבל של קבוצות (10-12 זה פחות או יותר הסטנדרט, אצלנו לפעמים גם יש ליגות עם 6-8 קבוצות), הליגה מתחילה בדראפט שבה כל קבוצה בוחרת סגל של שחקנים שנכנסים לרוסטר שלה לפי עמדות (אי אפשר לשחק, נניח, עם 12 סנטרים ובלי אף רכז, כלומר אפשר, אבל סביר להניח שתפסיד). במהלך העונה אתה יכול להחליף שחקנים בסגל, לעשות טריידים עם קבוצות אחרות, להעביר אותם מהספסל לסגל הפעיל ולהיפך או לזרוק אותם ולקחת במקום פרי-אייג'נטס.

לרוב יש 9 קטגוריות ניקוד: נקודות, ריבאונד, אסיסטים, חטיפות, חסימות, שלשות, אחוז עונשין, אחוז שדה ואיבודים. בליגת רוטו, אם נניח שיש 12 קבוצות, הקבוצה שהשחקנים שלה קלעו במצטבר הכי הרבה נקודות לאורך העונה כולה מקבלת 12 נק', זו שאחריה מקבלת 11 וכן הלאה, כך ממשיכים לנקד לכל הקטגוריות הסטטיסטיות ומי שצבר הכי הרבה נקודות הוא המנצח. ליגת הד-טו-הד היא קצת שונה, במקום ניקוד עונתי יש מץ'-אפים שבועיים בין קבוצות באותן 9 קטגוריות סטטיסטיות, אם הקבוצה שלך באותו שבוע קלעה יותר נקודות מהיריבה שלה לאותו שבוע אז היא הרוויחה נקודה, אם היא קלעה יותר שלשות אז עוד נקודה וכן הלאה, עד שיש תוצאה למץ'-אפ, 5-4, 7-2 וכן הלאה. בליגה כזו לקראת הסוף 6 הקבוצות עם המאזן הכללי הכי טוב עולות לפלייאוף ומתמודדות אחת נגד השנייה על האליפות. ליגת רוטו היא בדרך כלל יותר קלה לתפעול, אבל גם יותר משעממת כי אין צ'אנס גדול למהפכים ברגע שמישהו פותח פער, בליגת הד-טו-הד לעומת זאת, אתה יכול להיות בינוני כל העונה ואז בפלייאוף, אם תפסת כמה שבועות טובים, לקחת אליפות.

ההבדל בין ליגה רגילה לליגת קיפרים הוא שליגה רגילה נמשכת עונה אחת וזהו, בעונה הבאה גם אם הליגה ממשיכה, אין לעונה הקודמת שום השפעה. בליגת קיפרים, קבוצות שומרות שחקנים מעונה לעונה, סוג של מצב פרנצ'ייז, כך למשל בליגה רגילה לא היה טעם להחזיק את דרק רוז או קווין לאב העונה, כי הם לא תרמו כלום, בליגת קיפרים בהחלט היה שווה להחזיק אותם כדי להרוויח אותם לעונות הבאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2013 9:20 am 
Sophomore

rony כתב:
המשחק מתבצע ביאהו, כאן (צריך חשבון ביאהו):

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba

העיקרון של המשחק הוא די פשוט, יש ליגה עם מספר מוגבל של קבוצות (10-12 זה פחות או יותר הסטנדרט, אצלנו לפעמים גם יש ליגות עם 6-8 קבוצות), הליגה מתחילה בדראפט שבה כל קבוצה בוחרת סגל של שחקנים שנכנסים לרוסטר שלה לפי עמדות (אי אפשר לשחק, נניח, עם 12 סנטרים ובלי אף רכז, כלומר אפשר, אבל סביר להניח שתפסיד). במהלך העונה אתה יכול להחליף שחקנים בסגל, לעשות טריידים עם קבוצות אחרות, להעביר אותם מהספסל לסגל הפעיל ולהיפך או לזרוק אותם ולקחת במקום פרי-אייג'נטס.

לרוב יש 9 קטגוריות ניקוד: נקודות, ריבאונד, אסיסטים, חטיפות, חסימות, שלשות, אחוז עונשין, אחוז שדה ואיבודים. בליגת רוטו, אם נניח שיש 12 קבוצות, הקבוצה שהשחקנים שלה קלעו במצטבר הכי הרבה נקודות לאורך העונה כולה מקבלת 12 נק', זו שאחריה מקבלת 11 וכן הלאה, כך ממשיכים לנקד לכל הקטגוריות הסטטיסטיות ומי שצבר הכי הרבה נקודות הוא המנצח. ליגת הד-טו-הד היא קצת שונה, במקום ניקוד עונתי יש מץ'-אפים שבועיים בין קבוצות באותן 9 קטגוריות סטטיסטיות, אם הקבוצה שלך באותו שבוע קלעה יותר נקודות מהיריבה שלה לאותו שבוע אז היא הרוויחה נקודה, אם היא קלעה יותר שלשות אז עוד נקודה וכן הלאה, עד שיש תוצאה למץ'-אפ, 5-4, 7-2 וכן הלאה. בליגה כזו לקראת הסוף 6 הקבוצות עם המאזן הכללי הכי טוב עולות לפלייאוף ומתמודדות אחת נגד השנייה על האליפות. ליגת רוטו היא בדרך כלל יותר קלה לתפעול, אבל גם יותר משעממת כי אין צ'אנס גדול למהפכים ברגע שמישהו פותח פער, בליגת הד-טו-הד לעומת זאת, אתה יכול להיות בינוני כל העונה ואז בפלייאוף, אם תפסת כמה שבועות טובים, לקחת אליפות.

ההבדל בין ליגה רגילה לליגת קיפרים הוא שליגה רגילה נמשכת עונה אחת וזהו, בעונה הבאה גם אם הליגה ממשיכה, אין לעונה הקודמת שום השפעה. בליגת קיפרים, קבוצות שומרות שחקנים מעונה לעונה, סוג של מצב פרנצ'ייז, כך למשל בליגה רגילה לא היה טעם להחזיק את דרק רוז או קווין לאב העונה, כי הם לא תרמו כלום, בליגת קיפרים בהחלט היה שווה להחזיק אותם כדי להרוויח אותם לעונות הבאות.

תודה על ההסבר,אני מניח שכדאי לנעוץ אותו אחת ולתמיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 11:30 am 
מנהל פורום

לאחר שיחה עם מועמד פוט' להצטרפות, נראה לי שכדאי שנתחיל להתקדם בתנאים.
מוק יישר את כולם לכך שהותיקים שומרים על הקיפרים שלהם, אני מניח שכולם מרוצים מזה בעקרון.

לגבי החדשים, הנה ההצעה המעודכנת שלי.
כשבוע לפני המכרז שלנו, החדשים יתכנסו לדראפט מקדים ביניהם.
לאור היתרונות שלנו עליהם, אני מציע שננסה כמה שיותר להשוות תנאים.

הם יבחרו בדראפט הזה 7 שחקנים ב-7 סיבובים, כך שנכנס למכרז עם כמות שחקנים שווה.
7 השחקנים יהיו בבחירה חופשית לחלוטין, ללא מגבלת עמדות ובשיטת ריץ-רץ' (כלומר מי שבוחר אחרון בסיבוב הראשון יבחר ראשון בסיבוב השני וכו').
כמו שאנחנו במכרז הראשוני לא היינו מוגבלים בעמדות, כך אני מציע שלא להגביל אותם בבחירה לפי עמדות, אבל צריך להיות להם ברור שבתחילת העונה הבאה הם יהיו חייבים להעמיד קיפרים לפי החוקים הכלליים, הווה אומר חמישייה בעמדות+יוטיליטי+סופמור.
בניגוד אלינו, שמחוייבים להחזיק בעונה הקרובה את אחד הרוקי שבחרנו בקיץ עבר, הם כמובן יהיו פטורים, ויבחרו 7 חופשית לחלוטין.

אם מישהו ירצה לבחור בתוך השביעייה רוקי, בכדי לקבל יתרון על הותיקים יותר, זכותו לעשות זאת.
מצד שני, אם יבחר שלא לנצל זכות זאת, אלא לבחור שחקן אחר חופשי, הוא יהיה מחוייב לבחור רוקי במכרז הכללי כמו כולנו.

אני חושב שהעניין הזה מאזן כמה שיותר את הכוחות.
הותיקים שומרים על מבנה הקיפרים שלהם, שתוכנן לאורך עונה שלמה.
החדשים מקבלים זכות לבחור שלא לפי עמדות בעונתם הראשונה, בדיוק כמו שהיה לותיקים.
החדשים מקבלים בונוס של שחקן חופשי נוסף במקום הסופמור שלנו, דבר שיעזור עוד יותר לסגור את הפערים.
לגבי הפער בכסף למכרז בין הותיקים לחדשים, נחליט על זה במועד מאוחר יותר.

הערות, הארות וטענות??

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 11:45 am 
Junior

אני חושב שאחרי שנדע ונחליט מי מצטרף אלינו (רציניים בלבד ושחקנים לשנים ולא לשנה)
יהיו שתי אופציות:
1. לקבוע כאן בפורום סוג של הגרלה שתמקם אותם לבחירה מהפול הנותר ולתת להם לבחור שישייה (חייב להיות בפנים סופמור)
2. לתת להם לבצע מוק דראפט עם תקציב ביאהו ושיבחרו שם שישייה מהפול הקיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 11:51 am 
מנהל פורום

אני חושב שכרגע מדובר על שלישייה רצינית, אלא אם פיספסתי משהו.

ואני בהחלט לא מבין את ההתעקשות שהם גם יבחרו סופמור.
אני חושב שאפשר בקטע הזה בהחלט ללכת לקראתם, אין שום סיבה שהם יחוייבו לבחור שחקן לעונה אחת בלבד.
עדיף שיוכלו לבחור שחקנים טובים יותר שיחזקו את הסגלים שלהם ויהפכו אותם לתחרותיים יותר.

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 11:54 am 
Junior

זו מסגרת. מסגרת וחוקים צריכים להישמר בכדי שיהיה טעם לליגה.
אני לא אוהב שבכל פעם צריך להגמיש ולשנות מסגרת רק בכדי לרצות.

יש חוקים וכללים למשחק. לא יקרה לאף אחד שום דבר אם ישחקו על פיהם.

בפעם האלף, לא כולם צריכים לקחת אליפות בעונה הראשונה. זו ליגת קיפרים עם מבט לעתיד. לא ליגה לסיפוקים מידיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 12:21 pm 
מנהל פורום

זאת כבר סתם קטנוניות בעיני.
מלכתחילה דובר שהם לא יהיו צריכים לבחור סופמור.

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 12:34 pm 
Junior

אתה מוכן להסביר לי מה הבעיה בזה שיהיה להם סופמור?
אולי בסוף יתפתח להם וואחד שחקן ממנו? זה לא עדיף על משבצת ריקה? יש המון סופמורים שיבחרו בדראפטים ולהם יש צ'אנס ליהנות מאחד כזה לפני כולם. איפה הבעיה בדיוק?

ומה דחף הפיצוי הבלתי נשלט הזה שיש לכן? חבורת נשים רכות ולבביות שכמותכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 1:07 pm 
Hall of Famer

מוק, אני לא חושב שצריך להיות להם סופמור בדיוק מאותה הסיבה שלנו לא היה סופמור בשנה הראשונה, כי זו שנה ראשונה שלהם בליגה. לדעתי יש שתי אפשרויות, או שהם נכנסים לדראפט עם רוסטר ריק ותקציב מוגדל משמעותית, ואז מרכיבים להם הרכב לפי ראות עיניהם בלי שום הגבלות פרט לרוקי אחד שהם צריכים לבחור כמו שאנחנו עשינו בשנה הראשונה (וכמובן שהם צריכים לקחת בחשבון שבשנה הבאה הם יצטרכו 6 קיפרים לפי עמדה+יוטיליטי כמונו). אופציה שנייה היא שהם בוחרים 6 קיפרים לפני הדראפט כשהסדר הוא לפי הגרלה ואז נכנסים לדראפט עם תקציב שהוא רק קצת יותר גדול מאשר לקבוצה האחרונה בליגה ובוחרים בדיוק כמונו, ממלאים את שאר הרוסטר עם התחייבות לרוקי אחד ובלי סופמור.

הערה לגבי תקציבים-אני חושב שההגדרות הראשוניות של תקציב היו קצת בעיתיות כי הן לא ממש לוקחות בחשבון שינויים בגודל הליגה ובעומק הרוסטרים, לדעתי חלוקת התקציבים צריכה להיות אחרי שקבענו בדיוק את כמות המשתתפים בליגה ואת גודל הרוסטרים ואז כל קבוצה מקבלת תקציב כשהמפתח הוא X דולרים לכל רוסטר ספוט שיש לה. לצורך העניין (אל תתייחסו למספרים הספציפיים אלא רק לרעיון הכללי):

מקום ראשון- 12 דולר לכל רוסטר ספוט פנוי (כלומר- אם הרוסטר הוא של 20 שחקנים וכבר יש לקבוצה 5 קיפרים לפי עמדה+1 יוטיליטי+1 סופמור אז זה יוצא 13*12=156).
מקום שני- 13 דולר לרוסטר ספוט פנוי (169 דולר סה"כ).
.
.
.
מקום אחרון- 17 דולר לרוסטר ספוט פנוי (221 סה"כ).
רוקי- 18 דולר לרוסטר ספוט (252 סה"כ אם הוא מתחיל עם 6 קיפרים, 360 אם הוא מתחיל בלי קיפרים בכלל).

עם המספרים המדוייקים נשחק אחר כך, אבל כדרך לחלוקת תקציב זה נראה לי הרבה יותר הגיוני מאשר איזה מספר שרירותי שקבענו בתחילת העונה שעברה ולא בטוח שיתאים לגודל הליגה השנה או בשנה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 3:34 pm 
Junior

רוני, כבר בעונה שעברה קבענו שהסכומים נכונים לדראפט הספציפי, כשאם יהיו שינויים במשתתפים וברוסטרים נתאים את הכסף למצב החדש.

מוק, אתה זה שמתנהג כמו ילדה.. מה הפחד מלתת למצטרפים החדשים, שמתחילים בחיסרון ברור כשהטופ של הליגה לא זמין להם (אני יודע שתזכיר את הפרנצ׳ייז ליג אליה עודד ואני הצטרפנו - הצטרפנו לקבוצה קיימת, לא לריק. אני התחלתי עם קובי, עודד התחיל עם רוז-הורפורד-כרמלו, הם מתחילים מאפס).

עניין הסופמור בכלל לא חשוב לנושא, אתם מתעסקים בתפל..יש 2-3 סופמורים טובים בשוק, כאלה שנבחרו בעונה שעברה כרוקיז ושוחררו בגלל פציעות/יכולת חלשה בפתיחה. האריסון בארנס, מק״ג, בראדלי ביל.. יש עוד ראויים נדמה לי.

הרצון להוריד את החובה של החדשים ממשבצת הסופמור נובע מהרצון לאפשר להם לבחור ראשונים רוקיז, כדי שלפחות בזה יהיה להם יתרון על פנינו, שאולי במעט יאזן את העובדה שאנחנו מתחילים במצב הרבה יותר טוב מהם עם חמישיות איכותיות בהרבה.
לכן, כדי שלדראפט נכנס במספר שחקנים שווה, עדיף להוריד מהם את החובה לסופמור.
מצידי שכן יחוייבו להביא סופמור מהדראפט, זה גם יותר הגיוני. רוצים ליצור איזון במספר השחקנים שנכנסים לדראפט, אז צריכים לאזן גם את זה שכל קבוצה תצטרך x שווה של שחקנים וותיקים וצעיר אחד (אצל הוותיקים רוקי, אצל החדשים סופמור). כך גם נאזן את הרוסטרים לעונה עצמה - כל קבוצה תצטרך x שווה של שחקנים וותיקים ושני צעירים.

והאמת? גם זה לא משנה בכלל. זה בסך הכל מחווה של רצון טוב, הרי אין בכלל במחזור הרוקיז הזה אף שחקן שמתבלט מעל השאר. החדשים יכולים לקחת את ברק-אולדיפו-מק״ו לפני הדראפט, ואנחנו את זלר-בנט-פורטר-לן-אוליניק ובסוף אף אחד מהשלושה הראשונים לא יעקוף אף אחד מאלה שנבחרו אצלנו אחרי. פשוט אי אפשר לדעת, אז תן להם מחווה של רצון טוב להמר ראשונים.

משהו שעלה לי עכשיו -
צריכים לעשות את דראפט החדשים הפרטי במכרז גם כן, לא משנה אם יהיו 2 או 4, כדי שכמו שלנו הייתה הזדמנות דרך המכרז להנחית בעיקרון כל צמד/שלישייה שחפצנו, כך גם להם תהיה, מהמלאי הקיים.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 3:59 pm 
מנהל פורום

דראפט מכרז של החדשים זה ממש סיבוך מיותר
זה יהיה צריך להיות ידני וזה מיותר לגמרי.

הגרלה על מיקום, דראפט זיג-זג של 7 סיבובים, אני בטוח שכולם יצאו מבסוטים.
למען הבהרה, אני מציע לתת לחדשים לבחור 7 שחקנים כראות עיניהם מתוך מגוון השחקנים שישארו מחוץ לרוסטרים שלנו.

וואנס זה יקרה, אנחנו נגיע לדראפט הכללי במכרז (נקבע מנגנון לכסף כמובן), כשלכולם יש 7 שחקנים ביד, וכולם צריכים לקחת אותה כמות שחקנים ואותו אופי של שחקנים (נכון לעכשיו זה עוד 12 רגילים ועוד רוקי אחד. אני מניח שאם יצטרפו 3 כמתוכנן, אנחנו נוריד רוסטרים לכיוון 15 שחקנים בכללי).

החדשים יהיו צריכים רק לזכור שהם צריכים לנעול לקראת עונת 14/15 שישייה כמונו בדיוק, ולהחליט אם לתת לזה משקל בבחירה של השחקנים, או שללכת על הטובים שיש מבלי להתחשב בעמדה (דילמה כמו שיש בדראפט אמיתי).

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 21, 2013 4:44 pm 
Junior

אפשר יהיה לעשות את דראפט המכרז במוק-דראפטס.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2013 7:36 am 
Hall of Famer

אני חושב שההיבט הטכני של איך החדשים יבצעו את הדראפט שלהם לא ממש קריטי, הם יעשו אותו איך שנוח להם, אבל אנחנו נצטרך להכריז על הקיפרים שלנו מספיק זמן מראש כדי לתת להם זמן להתארגן (ועדיין להשאיר מספיק זמן לדראפט עצמו, בואו לא נשכח).

בכל מקרה, אני חושב שכולם פחות או יותר מסכימים שהחדשים יבחרו מראש 6 שחקנים (5 לפי עמדה+יוטיליטי) בלי קשר לשאלה איך טכנית זה יקרה. עכשיו נשאלות כמה שאלות:

שאלה ראשונה היא לגבי סופמורים, לדעתי לא צריך לחייב אותם להחזיק אחד, אנחנו לא החזקנו כאלו בעונה הראשונה שלנו בליגה, ולהם זו עונה ראשונה.

לגבי רוקים, האם הם בוחרים בחירה מוקדמת לפנינו או בחירה יחד איתנו בדראפט? לדעתי אופציה ב', כי גם אם העונה אין אף לברון ג'יימס בדראפט, אם בעתיד יצטרפו משתתפים חדשים בשנה שכן יש כזה, זה נותן להם יתרון לא הוגן בעיני, ואני חושב שצריכה להיות אחידות משנה לשנה ולא דיונים אינסופיים בכל קיץ על איך משלבים חדשים. צריך גם לזכור שהעובדה שאין אף רוקי שהוא בפירוש סופרסטאר בסבירות גבוהה אומרת גם שלהם אין רווח רציני מבחירה מוקדמת והותיקים לא מרוויחים במיוחד ממצב שבו כולם בוחרים ביחד, ובכל מקרה, עם תקציב מוגדל וניהול נכון הם גם ככה יוכלו להשיג את הרוקי שהם רוצים אם הם מאמינים בו.

שאלה אחרונה לגבי תקציבים, במקור קבענו 170-220 לקבוצות הותיקות לפי מיקום ו-400 לחדשות בהנחה שהן מתחילות עם רוסטר ריק. אם הן מגיעות לדראפט עם קיפרים כמו שאנחנו מציעים עכשיו, אז כמובן שזה צריך להשתנות. אם נשארים עם רוסטרים של 20 שחקנים אז זה יהיה פשוט יחסית, נשארים עם מפתח של 20 לעמדה ורק נוריד את התקציב לעמדות המלאות. אם אנחנו מקטינים את הרוסטרים (וזה תלוי בכמה חדשים יצטרפו בסופו של דבר) אז נצטרך להתחיל לחשב מחדש, כי אז התקציב של הקבוצות הותיקות לכל עמדה ברוסטר גדל ותקציב של 20 לכל עמדת רוסטר לחדשים לא ייתן להם יתרון.

בכל מקרה, בואו נשמע גם את החדשים, גם כדי שנדע בוודאות כמה יש לנו וגם כדי שנשמע מה יש להם להגיד בנושא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2013 10:31 am 
מנהל פורום

נחלק את זה לנקודות, שיהיה קל יותר להדיין.

1. ההיבט הטכני
כמו שאמר רוני, איך הם יעשו את הדראפט, זה פחות קריטי בשלב זה.
כל המהלך צריך להתבצע ב-3 שלבים.
א. סימון של הקיפרים שלנו. אני מניח שכמעט כולם יודעים כבר את מי הם הולכים להשאיר. טרום העונה מתחיל ב-5 באוקטובר, לא חושב שזה ממש משפיע על קיפרים, אלא יותר על שחקני משנה, אבל בכל אופן ניתן לכולם הזדמנות לראות קצת ממשחקי הפרי-סיזן, ורק אז להחליט על הקיפרים שלהם. נגיד משהו כמו עד סביבות 15/10.
ב. הדראפט של החדשים. צריך להיערך באיזור הסופ"ש של 19/10, כשאתה שיטה נקבע בהמשך, כשאני חושב שהם צריכים להיות בעל יהמשקל הכבד ביותר בהחלטה הנ"ל.
ג. ניתן משהו כמו שבוע לכולם להתארגנות על הFA שנותרו, ובסופ"ש של 26/10 נעשה את המכרז על שאר השחקנים מעבר לקיפרים.
נכניס לכאן גם את עניין גודל הרוסטר. העונה היינו 6X20, משמע 120 שחקנים ברוסטרים
בהנחה שמצטרפים כרגע 3 (עידן, ביל ועמוס לב), אנחנו עוברים להיות 9. 15 לכל אחד יגדילו את הרוסטרים ל-135 סה"כ, ומצד שני יורידו משמעותית את כמו ההחלפות, מכיוון שיהיו בסגלים הרבה יותר שחקנים שהם אנטצ'אבל לחילופים.
לכן 15 נשמע לי כמו רוסטר מצוין.

2. ההיבט השוויוני
לא מבין למה צריך להגביל את החדשים לבחור לפי עמדות. גם אנחנו לא בחרנו לפי עמדות בעונה הקודמת, אבל ידענו (בדיוק כמו שהם ידעו עכשיו) שבסיום העונה נצטרך לשמור על קיפרים במבנה מסויים.
אם מישהו רוצה לקחת לדוגמא את גאסול-נואה-זיבו-נוביצקי ולא להשקיע ברכז או שויטנג בדראפט המקדים - שיהנה.
הוא יהיה צריך לנסות ולעשות טרייד שיעביר את אחד הגבוהים בעבור רכז בכיר או משהו דומה, כמו למשל מה שעשיתי בעונה שעברה בכדי לשים יד על ג'וש סמית' לעמדת הסמול.
מעבר לזה, אני חושב שהכי נוח יהיה שנכנס למכרז עם גודל רוסטר שווה, ומכיוון שאני לא רואה סיבה למה להכריח אותם לבחור סופמור, אני שב ומציע לתת להם לבחור שביעייה חופשית. זה יתן להם יתרון קטן עלינו עם שחקן בכיר נוסף בסגל, מה שעדיין לא יסגור את הפער שלנו בקיפרים נכון לפתיחת העונה הזאת.
לפי ההצעה שלי, ברוקיז כולם יהיו שווים, ויוכלו לבחור בהם דרך המכרז הכללי.

3. על התקציבים אפשר להמשיך ולהתפלפל עד מחרתיים. זה כרגע בכל מקרה פחות קריטי, אני חושב שצריך לסגור את שתי הנקודות שלמעלה, ובסוף נתעסק בגודל התקציב למכרז.

4. מוק, נהית קטנוני לאללה.
יותר מידי שנים ליד הפולניה עשו את זה, הא?? :)-(: :)-(: :)-(:

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2013 10:51 am 
Junior

רוני, אתה הקומיש- תקבל החלטות.

אין צורך עכשיו לטחון דיון מה יהיה גודל הסגלים. הליגה תגדל, השאלה רק בכמה ובהתאם לכך, נקצץ את הרוסטר בשחקן או שניים.
אנחנו עדיין רחוקים מלסגור את המנג'רים של שנה הבאה, כך שזה לא רלוונטי.

אני כמו צ'ונסי, חושב שכדאי לעשות להם מוק דראפט. כולנו נוכל להיות בו, מכיוון שזה דראפט מכרז, אפשר למעשה לעבור אותו מבלי לבחור כלום... פשוט להיות צופים. אני גם די משוכנע שאפשר לעשות קאסטום דראפט מה שיקל על העבודה.

רוני, אני מקבל את הטיעון שהחדשים לא יצטרכו לבחור סופמורים כי גם אנחנו לא בחרנו בעונה הראשונה. מצד שני, אני חושב שאתה עושה להם עוול, כי זה פחות שחקן. אבל כאמור- קיבלתי.

לא חושב שצריכה להיות להם קדימות על הרוקיז של העונה במוק. הקדימות תהיה להם בתקציב מוגדל יותר. זה כבר צריך להיות שיקול שלהם מתי ובכמה ללכת על רוקי.

בהנחה שהקבוצת החדשות יגיעו לדראפט עם קיפרים, אני הייתי ממשיך את המדרגות עם החבר'ה החדשים בהתאם לבחירות שלהם במוק, עד המקום האחרון.

עודד, סורי, אני לא חושב שצריך להפליג בוויתורים ולשבור מסגרות רק בשם ה"שיוויוניות" אני חושב שיציבות של ליגה מגיעה מהשמירה על המסגרת וכאמור, זו ליגה לשנים ולא לשנה. הראייה בה צריכה להיות שונה.

נ.ב. מה אתה יודע, הפולניה כבר לא כאן... (יש פולניה אחרת... :cry: )

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2013 11:58 am 
מנהל פורום

עדיין לא הבנתי איזה ויתורים אתה רואה אצלי בהצעה....
אשמח אם תסביר מה נתפס אצלך כויתור, אולי אני לא מבין אותך, או גרוע מזה - אולי אני לא מבין את עצמי!

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2013 2:14 pm 
Hall of Famer

מוק, אין לי בעייה לקבל החלטה, אבל קודם כל בוא נראה כמה מצטרפים חדשים יש לנו ונקבל מהם איזשהו פידבק כדי לראות שכולנו פחות או יותר מסכימים, בינתיים עוד לא שמענו מהם שום דבר, גם לא אישור סופי שהם בפנים, יש הבדל גדול אם בסוף נכנס אחד או שנכנסים 3-4. בכל מקרה, יש לנו עוד חודשיים פלוס מינוס עד הדראפט, אז אין לחץ לקבל החלטות סופיות כבר עכשיו. מה שכן, כשיאהו יפתחו את הליגות שלהם נראה לי ששווה להתחיל לחשוב אילו ליגות נפתח השנה, ליגת רוטו רגילה נראה לי שדי מיצתה את עצמה ואין לה יותר מדי ביקוש, אני חשבתי בכיוון של ליגת הד-טו-הד רגילה, ליגת הד-טו-הד קיפרים חדשה וכמובן ליגת הרוטו קיפרים שכבר קיימת, אבל על זה נפתח ת'רד חדש עוד איזה שבוע-שבועיים כשיאהו יתעוררו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2013 9:49 pm 
Junior

אני מציע שננסה להתייצב על 10 כבר מעונה הזאת, כשלאחריה נכניס מישהו חדש רק במקרה קטסטרופלי של פרישת שחקן ותיק או מישהו באמת מעניין שיירצה להצטרף.
עידן וביל כבר הביעו הסכמה עקרונית.
מי היה בקשר עם עמוס לב לגבי ההתעניינות הראשונית של האיש והאגדה?
אולי נצרף מישהו מעניין מהייד-פארק, שחצי מהחבר'ה פה כבר מכירים את האנשים שם, וכך גם נצרף כותב מעניין נוסף לפורום.

לגבי הליגות האחרות, זה אכן לא המקום, רק אציין בקטנה שליגת רוטו נוספת אכן כנראה מוצתה, אך לא יודע אם לא כך יהיה המקרה לגבי ראש-בראש רגיל.
לגבי ראש-בראש קיפרים, זה חייב להיות במתכונת מעניינת מאוד כדי שארצה להצטרף לליגת קיפרים נוספת. זה כבר יותר מדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 22, 2013 9:53 pm 
מנהל פורום

אני בקשר עם עמוס
הוא עקרונית בפנים, אלא אם מוקדם ימשיך לעשות בעיות כמו פולניה במחזור...

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2013 1:26 pm 
Junior

אני עדיין מעוניין להצטרף.

הנקודה שהכי חשובה לי היא צמצום הסגלים, (כי צ'אנסי ועודד עושים לי כאב ראש :P )

לא הבנתי משהו עם הספירה שלכם - הותיקים יהיו עם 7 או 8 קיפרים?
ציטוט:
לפני כל עונה (מבחינתי אפשר להגדיר כבר עכשיו את ה-15/10/2013 כתאריך יעד לצורך העניין) כל קבוצה תצטרך להגדיר 7 קיפרים מהסגל שסיים את העונה שעברה, אחד מכל עמדה, אחד פתוח (כלומר יוטיליטי, לא משנה מאיזו עמדה) ורוקי שהיא בחרה בדראפט השנה. סך הכל, החל מהשנה הבאה יהיו לכל קבוצה 8 קיפרים (רכז, שוטינג, סמול, פאוור, סנטר, יוטיליטי, רוקי וסופמור).

הכוונה שלכם ל-8 כשהאחרון יבחר בדראפט האחרון שבו גם החדשים?
ולחדשים יהיו 7 קיפרים?

עוד משהו - אם אני מחזיק מרוקי ומוכן לשרוף עליו אחת מ-7 הבחירות בדראפט המקדים, מותר לי או לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2013 1:57 pm 
Hall of Famer

מה שנראה לי כרגע הוא שלקבוצות הותיקות יהיו 7 קיפרים מהקבוצה של שנה שעברה (5 לפי עמדה+יוטיליטי+סופמור) אליהם יצטרף רוקי מהדראפט של השנה, סה"כ קבוצה ותיקה תשחק במהלך העונה עם 8 שחקנים שיוגדרו כקיפרים.

לגבי החדשים, לדעתי הם יצטרכו לבחור 6 קיפרים אחרינו (1 לכל עמדה+יוטיליטי), לא יצטרכו לבחור סופמור, ורוקים הם יבחרו יחד איתנו בדראפט, אבל אנחנו בדיון על זה, כלומר קבוצה חדשה נכנסת לדראפט עם 6 קיפרים ויוצאת ממנו עם 7. הסיבה שלדעתי החדשים צריכים לבחור רוקים יחד עם הותיקים היא שאמנם השנה אין אף לברון בדראפט, אבל אם שחקן חדש יצטרף בשנה שיש כזה, אז יש לנו תקדים שנותן לו יתרון לא הוגן מול הותיקים. צריך לזכור שבכל מקרה, לחדשים יהיה תקציב מוגדל כך שגם בדראפט עצמו יש להם יתרון משמעותי במאבק על הרוקים המובילים.

לגבי צימצום הסגלים, זה כבר תלוי בכמות המשתתפים, אם נהיה 9 כמו שאנחנו צופים אז אני מניח שהסגלים יקטנו לכיוון ה-14-15 ברוסטר כדי לשמור על ליגה בעומק של ~130 שחקנים, שזה בעיני מספיק עמוק בשביל שלא להשאיר תותחים רציניים מחוץ לסגלים ומספיק רדוד בשביל למצוא מציאות בפרי-אייג'נסי. אם נהיה נניח 7 אז אני מניח שלא יהיה צימצום משמעותי בגודל הסגלים, אולי נרד ל-18-19, אבל לא יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 25, 2013 5:42 pm 
Freshman

כמו שאמרתי בעבר, אני גם אשמח להצטרף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2013 10:18 pm 
Hall of Famer

רק כדי להקל, אלו החוקים כרגע עם השינויים שדיברנו עליהם, פלוס מינוס. זו נקודת המוצא, אם למישהו יש הערות, בקשות או תיקונים, עכשיו זה הזמן לדבר עליהם, לא 5 דקות לפני פתיחת העונה. ברגע שנסכם סופית, אני אשמח אם וולפסון ידביק את החוקים כדי שיהיה קל למצוא אותם. אז ככה:

ליגת רוטו קיפרים.

דראפט במכרז ביום שבת 26.10 בשעה 22:00.

9 קטגוריות סטטיסטיות סטנדרטיות: נקודות, ריבאונד, אסיסטים, חטיפות, חסימות, אחוזי שדה, אחוזי עונשין, שלשות ואיבודים.

סדר גודל של ~130 שחקנים בליגה, גודל הרוסטרים יגזר מעומק הליגה בהתאם למספר המשתתפים (למשל-10 משתתפים=גודל רוסטר של 13 כולל ספסל).

כל קבוצה ותיקה שומרת לעצמה 7 קיפרים מהעונה הקודמת, אחד לכל עמדה, יוטיליטי וסופמור. אחרי שהקבוצות הותיקות נועלות את הקיפרים שלהם, כל קבוצה חדשה נועלת 6 קיפרים ללא הגבלת עמדות. קבוצה חדשה לא יכולה לבחור רוקי כאחד הקיפרים שלה ולא בוחרת סופמור כקיפר שביעי (אם כי היא יכולה כמובן לבחור סופמור כאחד מ-6 הקיפרים שלהם, אם אותו סופמור לא נעול אצל אחת הותיקות כמובן).

קבוצות ותיקות יצטרכו להצהיר על הקיפרים שלהן עד שבת ה-12.10, הקבוצות המצטרפות יצטרכו להצהיר על הקיפרים שלהן עד יום שבת ה-19.10, במידה ומצטרפת יותר מקבוצה אחת כמו שצפוי שיקרה, הקבוצות החדשות יבצעו דראפט כדי לבחור את הקיפרים שלהן עד לתאריך זה. מכיוון שהפריסיזן מתחיל ב-5.10, זה אומר שלכולם יהיה מספיק זמן לקבל מושג כללי על מה קורה לפני שהם בוחרים קיפרים.

כל קבוצה חייבת לבחור לפחות רוקי אחד בדראפט ולהחזיק אותו במשך 2 עונות.

במהלך כל עונה יהיה חלון אחד להחלפת רוקים וסופמורים קיפרים, החלון יהיה בזמן פגרת האולסטאר. במהלך החלון ניתן יהיה להחליף קיפר רוקי בכל רוקי אחר וסופמור בכל סופמור אחר. במהלך הפגרה ניתן גם לעשות טריידים בין קיפרים כששוב, שניהם חייבים להיות באותה משבצת (רוקי תמורת רוקי, סופמור תמורת סופמור). קיפרים אחרים (5 לפי עמדה ו-1 יוטיליטי) ניתן להחליף ללא הגבלה במהלך העונה.

אם קבוצה בחרה שני רוקים או יותר בדראפט, היא לא חייבת להצהיר מיד על מי מהם היא שומרת. אם קבוצה בחרה יותר מרוקי אחד והיא זורקת רוקי או מעבירה אותו בטרייד, ברגע שנשאר לה רק רוקי אחד בסגל מהבחירה המקורית שלה בדראפט, הוא הופך להיות הקיפר אוטומטית ואי אפשר לזרוק אותו עד שהוא מסיים את השנה השנייה (פרט לחלונות ההחלפה בפגרת האולסטאר ובסוף העונה כמובן), גם אם אותה קבוצה לוקחת בחזרה רוקי שהיא בחרה וזרקה כפרי אייג'נט.

הקבוצה שסיימה אחרונה את הליגה (קרי-אני) תקבל בעונה הבאה תקציב של 220, זו שמעליה (דייס) 210 וכן הלאה עד לראשונה (אלון) שתקבל 170. קבוצות חדשות שיצטרפו לליגה יקבלו תקציב מוגדל ביחס לקבוצה שסיימה אחרונה כשהחישוב יקח בחשבון את העובדה שכמות הקיפרים אותם תחזיק קבוצה ותיקה גדולה ב-1 מאלו שתחזיק קבוצה חדשה.

חישוב התקציב לקבוצה חדשה יהיה לפי מקומות ברוסטר באופן יחסי. למשל-אם לקבוצה שסיימה אחרונה יש תקציב של 220 דולר ו-11 מקומות פנויים ברוסטר, קרי יש לה 20 דולר לכל עמדה ברוסטר, אז קבוצה חדשה שיהיו לה 12 מקומות ברוסטר תקבל 21 דולר לכל עמדה פנויה ברוסטר, 12*21=252. במקרה של מספרים לא שלמים, הסכום יעוגל למספר השלם הקרוב).

טריידים: ניתן להעביר בטרייד כל שחקן בסגל פרט לקיפר הרוקי ולקיפר הסופמור, אותם ניתן להעביר בטרייד אך ורק במהלך פגרות האולסטאר והקיץ. וטו על טריידים במהלך העונה יעשה בהצבעת מנג'רים במערכת של יאהו. ניתן לערוך טריידים גם במהלך פגרת הקיץ, גם טריידים הכוללים התחייבות כספית של קבוצה אחת לאחרת בתנאי שכל השחקנים המעורבים ישמרו כקיפרים לעונה הבאה (חריגים במקרה של פציעות או כל אירוע לא צפוי אחר-רק באישור בהצבעה של הליגה). כל טרייד שסוכם במהלך הפגרה יעמוד להצבעת וטו של משתתפי הליגה לפני ביצוע הדראפט.

חוק וולפסון: במקרה ששחקן שנשמר כקיפר על עמדה מסויימת מאבד את הזכאות לשחק על אותה עמדה לפי יאהו, הוא רשאי להמשיך כקיפר על אותה עמדה עד לסוף העונה שבה איבד את זכאותו כל עוד הוא נשאר אצל אותה קבוצה, ברגע שאותו שחקן עבר בטרייד או שוחרר מהקבוצה, הוא יוכל להשמר כקיפר רק בעמדות בהן הוא מוגדר ביאהו. אם השחקן איבד את הזכות בחודש האחרון של העונה, הדבר יחשב כאילו הוא איבד את הזכות בפגרה והמנג'ר שמחזיק בו יוכל להמשיך להחזיק אותו כקיפר באותה עמדה גם בעונה שאחרי (אבל לא לאחריה כמובן). חוק וולפסון אינו תקף לרוקי וסופמורים כמובן.

סעיף שאני בטוח ב-99% שלא יהיה בשימוש, אבל רק לצורך הרשמיות: במידה והקומיש חושב שמנג'ר פועל בצורה מנוגדת לרוח המשחק, נניח לצורך העניין-עושה טאנקינג, משחרר קיפרים, סתם הפך לגוויה או כל דבר אחר שתעלו על הדעת, הוא יכול לקנוס את המנג'ר בדראפט של העונה הבאה, להעביר את הקבוצה שלו למנג'ר אחר או לזרוק את הקבוצה מהליגה. למנג'רים בליגה תהיה זכות וטו על העונש במידה ויהיה רוב לכך.

נערך לאחרונה על ידי rony בתאריך ג' אוקטובר 08, 2013 1:38 pm, נערך 6 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 03, 2013 10:55 pm 
Junior

- מכיוון שהרצון הוא לפרסם את כללי המשחק הקבועים, אין טעם לטעמי להתייחס בפוסט שיפורסם ויודבק לעניינים פרטניים לעונה הקרובה. לטעמי צריך לפרסם את כללי היסוד של המשחק, שיהיו זמינים ונגישים לאורך כל העונה, ולגבי עניינים עונתיים פרטניים, כגון גודל רוסטרים, נתייחס בתר׳דים שייפתחו לקראת כל פתיחת עונה.

- יש לציין את האופן בו נבחרים הקיפרים. אכן חמישייה-יוטיליטי-רוקי-סופמור, אך יש לציין את מה שדסקסנו לגבי סטפ-קארי למשל:
שחקן שומר על תפקידו המוגדר במערכת של יאהו מהעונה שמסתיימת עד לקיץ, וכל עוד הוא קיפר.
כלומר, לצורך העניין - אם לברון ג׳יימס יוגדר העונה, בתחילתה או במהלכה, כsf/pf, ובפתיחת העונה הבאה אך ורק כ-pf, הבעלים שלו יוכל לנעול אותו כקיפר בקיץ הבא על אחת משתי העמדות, אך זכות זו תישמר לו רק לתפקודו כקיפר באותה העונה. אם יועבר בטרייד, או ישוחרר, אזי תפקידו יהיה לפי מערכת יאהו הנוכחית, ללא זכויות מתפקודו בעונה שקדמה.
בעונה שלאחר מכן החוקים כמובן אותם החוקים - כלומר, אם הבעלים של לברון שמר אותו כקיפר לאורך כל העונה כ-sf, מתוקף זכותו, בעונה שאחרי הוא לא יוכל לעשות כך, שכן בעונה שחלפה לה הוא הוגדר אך ורק כ-pf.

- לגבי התקציבים לדראפט, לטעמי צריך לשמור על הסכום שקבענו בעונה שעברה, 15 דולר פר-שחקן, כשמהבסיס הזה נבצע את ההבדלים בין הקבוצות.
כלומר - נניח שכל קבוצה תבחר 10 שחקנים בדראפט. הקבוצה שסיימה באמצע הטבלה היא הנקודה האמצעית, ותקבל 15 דולר פר-שחקן, כלומר 150. הקבוצה שתסיים מקום אחד מתחתיה תקבל 10/15 דולר יותר, וכך הלאה. כמובן אותו הדבר הפוך, הקבוצה שתסיים מקום אחד מעל נקודת האמצע תקבל 10/15 דולר פחות, וכך הלאה.

- מכיוון שאני חושב שכל החוקים, לגבי המצב העונתי והמתמשך של הליגה, צריכים להיות זמינים וברורים, צריכים גם לדון בחוקי הוטו של טריידים. אני חושב שהדבר ההגיוני ביותר לעשות הוא לבצע מערכת וטואים עצמאית, משום שזו של יאהו בעייתית במקצת.
50% מחברי הליגה, ללא התחשבות במנג׳רים המעורבים בטרייד, נראה לי הגיוני למדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 109 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה