סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 6:26 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 63 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

מספר המנויים שתמכור הקבוצה לארנה החדשה
עד 3000 ביורוליג 9%  9%  [ 3 ]
3000-5000 ביורוליג 32%  32%  [ 11 ]
5000-8000 ביורוליג 6%  6%  [ 2 ]
8001 ומעלה ביורוליג 3%  3%  [ 1 ]
עד 3000 ביורוקאפ 29%  29%  [ 10 ]
3000-5000 ביורוקאפ 15%  15%  [ 5 ]
5000-8000 ביורוקאפ 3%  3%  [ 1 ]
8001 ומעלה ביורוקאפ 3%  3%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 34
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' נובמבר 08, 2013 6:56 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
בעקבות הדיון על בקשת הפועל ירושלים להצטרף ליורוליג בעונה הבאה, והשמועות על כך שביול"ב דורשים הבטחה לתקציב גבוה בנוסף לתשלום לארגון עצמו,
עולה השאלה האם מהלך שכזה מצד הפועל ירושלים צפוי להצדיק את עצמו מבחינה כלכלית.
להחזיר במידה מסויימת את ההשקעה, להחזיר נתח גדול יותר מזה שיגיע מהשתתפות ביורוקאפ, עם תקציב נמוך יותר, אך הכנסות נמוכות יותר (?).

- אין התייחסות ל"הגרלה אטרקטיבית", כי לא צפוי להיות הבדל גדול מדי בין החלופות השונות. אפשר לראות בבתים של השנים האחרונות, תמיד יהיה שם ענק אחד או שניים, ושם מעניין נוסף או שניים.

* ניתן להצביע פעמיים, אך הכוונה היא שתצביעו על שני החלקים בנפרד.
מספר המנויים המשולבים (ליגה+אירופה) למשחקי הקבוצה ביורוליג, וכמה ביורוקאפ.
נצא גם מנקודת הנחה שהמחיר יהיה גבוה ב-10% באם הקבוצה תשובץ ביורוליג.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

נערך לאחרונה על ידי Chauncey בתאריך ג' נובמבר 12, 2013 2:21 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 08, 2013 7:25 pm 
מנהל פורום

אני מאמין שלא נעבור את השלושת אלפים בשני המקרים.
ביורוליג אולי נתקרב
אבל, אבל. במהלך של נגיד שלוש שנים רצופות של קבוצה ראויה, וארנה ידידותית למשתמש.
כלומר חוויית בילוי משפחתי ולא ערימה של גזלנים כמו בנוקיה, אפשר להגיע ל5 אלפים
ובמשחקים טובים, ויכולים להגיע יותר.
מי שרוצה סמן קיצוני של כמה אוהדים הפועל יכולה להביא ביום טוב, זה הגמר נגד בני השרון, שם היו 9 אוהדים + אלף שלא נכנסו וזה לא היה נגד קבוצה גדולה, סתם כי היה אולם גדול ומשחק חשוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 08, 2013 7:36 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
קודם כל עוד לא נגמרה העונה הזו, אבל אני חושב שבלי קשר - לבעלות החדשה ולארנה תהייה השפעת נובלטי גדולה, לפחות בעונה הראשונה. 5000 מנויים ומעלה לדעתי, גם ביורוקאפ.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 08, 2013 8:49 pm 
Senior

אני מסכים עם אוריאל ולחלוטין חושב שראי הוזה הזיות. 3000 זה במקרה הטוב. ירושלים לא מצליחה למכור את מלחה כבר שנים, אולם של 2000 מקומות ביום טוב. עם הארנה תהיה התלהבות שתוסיף עוד כמה מאות, אולי 1000, יותר מזה בחיים לא.

האלופה הנוכחית מחיפה היא דוגמא מצויינת. יש ארנה, יש אליפות, יש יורוקאפ, יש בסיס קהל פוטנציאלי גדול יחסית. כמה מינויים מכרו השנה אתם יודעים? בסביבות ה700-800 (לפחות לפי מה ששירן התראיין לפני פתיחת העונה).

אוריאל יש הבדל גדול בין לבוא למשחק אחד גדול פעם אחת לבין מנוי לקבוצה. ירושלים אני מניח תוכל להביא אפילו 7000-8000 אוהדים למשחק נגד מכבי בארנה. למשחק גמר גביע בארנה וכו'. אבל מינויים? אלו אנשים שלא רוצים לפספס משחק, שקונים את המנוי בשביל להגיע לרוב או כל המשחקים. כאלה אני לא חושב שיהיה גידול דראסטי בהם. דווקא פה אנשים שרוצים להגיע למספר משחקים מצומצם כמו המשחקים הגדולים לא יצטרכו לקנות מנוי כי יהיו כרטיסים למכירה גם למשחקים הגדולים.

לגביי האם הארנה תהיה נטל או יתרון כלכלי אני מניח שזה יתאזן. הארנה תביא יותר הכנסות מספונסרים, מתאי צפייה (יהיו כאלה שירושלים תקבל מהם תגמולים אני מניח) וכמובן מכרטיסים (לא ממנויים) כי על משחק כמו מול מכבי יוכלו בכיף לעשות הכנסה של 300-400 אלף שקל למשחק בודד. מצד שני השאלה הגדולה מה תהיה העלות של השימוש באולם וכו' שכידוע למשל בנוקיה העלות היא מאד גבוהה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 08, 2013 8:57 pm 
Junior

השאלה היא לא האם הארנה תהיה נטל או יתרון כלכלי, השאלה היא האם השתתפות ביורוליג תהיה נטל או יתרון כלכלי.

אגב, בחיפה אפשר לתת שתי הנחות למספר המנויים הנמוך - חרם של 400+- מהגוש המעודד שבסכסוך עם היו"ר שירן, והעדר מסורת רציפה וארוכת שנים כמו זו של הפועל י-ם.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 08, 2013 9:18 pm 
Senior

היורוליג בטח לא תהיה נטל. אני לא חושב שההוצאות שם גדולות משמעותית ובטח מכירת כרטיסים, ספונסרים וכו' תכסה את העלות.

הבעיה עם היורוליג שבמצבה של ירושלים זה פשוט אפיזודה חולפת. הם יכולים להכנס פנימה שנה אחת אבל סביר שאחרי ימצאו את עצמם בחוץ. כמו חימקי, קאזן, אלבה וכו'. זה לא משהו שיאפשר לבסס או להקפיץ את המועדון קדימה אלא אם יקבלו כרטיס קבוע שזה דבר לא ראלי כאמור.

אני חושב שאתה קצת נחמד עם חיפה... גם בשנה שעברה (העונה הראשונה של הארנה) נמכרו אותו מספר מינויים פחות או יותר אני חושב, אולי סביב ה1000. בכל מקרה אין פה איזה גידול אדיר בגלל האולם החדש.

כמו שאמרתי אני חושב שהפוטנציאל הגדול באמת זה דווקא מכירת כרטיסים במשחקים גדולים ושם יכולה להגיע ההכנסה הגדולה. ואם אתה משחק באירופה (ביורוליג בטח) ויהיו לך עוד כמה משחקים גדולים כאלה (ברצלונה, ריאל מדריד, צסק"א) אז יש לך עוד משחקים שבהם אתה יכול לעשות קופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 4:39 am 
Sophomore

אני דווקא עם ראי. ההנחה שלי היא שבירושלים יודעים מה הם עושים ושמחירי הכרטיסים יירדו דראסטית. לקנות כרטיסים למלחה זה לא עסק זול ומשאיר הרבה אנשים בבית, גם קהל "חדש". עם הארינה, לפחות בשנים הראשונות ומתוך הבנה שיש בירושלים מנהלים שיש להם מושג בשיווק, אני מאמין שיידעו להגיע גם אל הקהל החדש ולא רק אל אותם אנשים שקונים במחזוריות את הכרטיסים למלחה. כבר היום אנחנו רואים את אלון מנגיש כיום את הקבוצה ליותר אנשים.

חוץ מזה שהסיפור כאן הוא לא רק יורוליג אלא לשבור את ההגמוניה של מכבי ביורוליג. זה לשחק באותה ליגה עם מכבי, אם וכאשר (מעניין גם איך יתמודדו בקבוצה עם המשחקים בשישי בערב). זה לקחת ממנה קצת אינצ'ים בעיתונים, זה דיבור עם קצת יותר ביסוס על אלטרנטיבה, לא רק מקצועית על המגרש, אלא כמותג. יש במלחה את האנשים שגורמים לי לחשוב שהם עושים דברים נכון ויידעו לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים אם תיפול לידיהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 11:10 am 
Sophomore

נשגב מבחינתי איך על קבוצה שמגיעה מהעיר המאוכלסת ביותר בישראל, ומאוכלסת יותר מערים באירופה שמהן מגיעות קבוצות שמושכות קהל רב ביותר (למשל וילנה, קובנה, ויטוריה, מלאגה וכו'), מדהים במונחים של 3000 מנויים לכל היותר, וזה עוד במדינה שאוהבת כדורסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 11:22 am 
Hall of Famer

1. מבינתי

2. דוסים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 2:50 pm 
Junior

לא כדאי לפסול את האפשרות שעיריית ירושלים תראה בסיטואציה החדשה סיבה להגדיל את התמיכה העירונית, כהשקעה וכסיבה להתחיל לבנות קבוצת יורוליג נורמאלית.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 2:50 pm 
Hall of Famer

3. ערבים

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 3:32 pm 
Junior

4. יוקר מחייה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 4:33 pm 
Sophomore

5. לא באמת אוהבים פה כדורסל (הרי מגיעים יותר מ3000 אנשים למשחקים של ביתר - ואני לא חושב שזה בכלל כמויות גדולות של ערבים ודוסים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 4:41 pm 
Senior

הרסי הוקינס כתב:
לא כדאי לפסול את האפשרות שעיריית ירושלים תראה בסיטואציה החדשה סיבה להגדיל את התמיכה העירונית, כהשקעה וכסיבה להתחיל לבנות קבוצת יורוליג נורמאלית.

אין שום סיכוי בדיוק מהסיבה שבחיפה אין סיכוי. תמיכה בכדורסל תאלץ גם לתמוך בבית"ר, הפועל ירושלים כדורגל, בית"ר כדורסל וכו'.

אני בטוח שבירושלים יסתפקו בשימוש בחינם בארנה אבל תן לי לקחת ניחוש שלא רק שזה לא יקרה עלויות השימוש בו יהיו מאד גבוהות. בדיוק כמו מכבי ת"א בנוקיה וגם שם למרות שהעירייה לא מספקת תמיכה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 6:46 pm 
Junior

עם ברקת אני חושב שיש סיכוי דווקא

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 6:56 pm 
Senior

הוא לא ראש עיר חדש ככה שאני לא כל כך מבין מאיפה המחשבה שזה ישתנה. גם שבית"ר הייתה על סף פירוק ברקת לא שקל אפילו לתת תמיכה עירונית בשביל לעזור. מה שהוא כן עושה ובצורה טובה מאד עושה רושם זה עוזר (גם לבית"ר אני מניח גם שלהפועל ירושלים) בגיוס ספונסרים, תורמים וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 7:48 pm 
Junior

הוא הרבה יותר מעורב בבנייה של הארנה והוא צריך להצדיק את קיומה. זה יראה רע מאוד אם היא תהיה ריקה ובודדה באירוע הספורט המוביל והכי בכיר למעשה שהיא יכולה לארח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 7:55 pm 
Senior

תרשה לי להניח שהארנה תשמש להרבה מאד דברים מלבד כדורסל בדיוק כמו שהיכל נוקיה משמש להרבה מאד דברים והעירייה עושה ממנו הרבה מאד כסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 8:00 pm 
Junior

מרשה לך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 9:44 pm 
Junior

אני מניח שעם שיווק נכון ועם חבילות מנויים להורה+ילד וכד' ובהנחה שיהיו מנויים במחירים יותר זולים מאשר היום יהיה ניתן להתקרב ל 4000 מנויים ואולי אפילו יותר.
ירושלים היא אמנם העיר הגדולה בארץ ומספר התושבים בה בערך כפול מאשר מספר התושבים בתל אביב אבל (וזה את אפשר לראות בקלות מניתוח תוצאות הבחירות לראשות העיר).
1. קרוב לשליש מהתושבים ערבים ולמרות שבהפועל היה פעם שחקן ערבי התושבים הערבים לא מגיעים בהמוניהם למלחה.
2. עוד שליש ואולי קצת יותר הם חרדים שגם לא נוטים להגיע למלחה (ומאז ימי דורון שפר גם אין שחקנים דתיים במלחה :lol: )
3. יש עוד חלק לא מבוטל של חרד"לים (חרדים לאומיים - אנשי מרכז הרב) שגם הם לא מגיעים למלחה

כך שלמעשה הקהל הפוטנציאלי של הפועל הוא לכל היותר רבע מתושבי העיר, כלומר בערך 200,000 איש. זה עדיין הרבה, אבל זה כבר ממש לא יותר מאשר ערים כמו וילנה וכד'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 9:50 pm 
מנהל פורום

יש לירושלים קהל גדול אולי ביחס של אחד לאחד מחוץ לירושלים, ירושלמים לשעבר, ובעיקר אנשים שעדי גורדון הדביק אותם בחיידק
כמו שאמרתי קודם הסמן הקיצוני לכמות הקהל שמוכנה לשלם עבור כרטיס בשביל לראות את הקבוצה הוא גמר הגביע ב2007 שבו התקיימו שני תנאים
אולם גדול דיו
ומשחק חשוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 9:53 pm 
Sophomore

אגב, גם בית"ר בשנות השיא שלה לא מכרה הרבה מנויים. הקהל הירושלמי לא אוהב להתחייב מראש ומעדיף הידחפות בכוך של בימות ברחוב שמאי. אמנם פרופיל הקהל של הקבוצות שונה למדי אבל יש תופעות חוצות מגזרים בירושלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 11:08 pm 
Hall of Famer

מה זה לעזעזל מוחכוורת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 11:10 pm 
Hall of Famer

פאפאלוקס כתב:
נשגב מבחינתי איך על קבוצה שמגיעה מהעיר המאוכלסת ביותר בישראל, ומאוכלסת יותר מערים באירופה שמהן מגיעות קבוצות שמושכות קהל רב ביותר (למשל וילנה, קובנה, ויטוריה, מלאגה וכו'), מדהים במונחים של 3000 מנויים לכל היותר, וזה עוד במדינה שאוהבת כדורסל.

זו שזו העיר המאוכלסת ביותר זה סבבה. אבל כמו שכתבו: תוריד ערבים וחרדים, ואיבדת כמות גדולה.
ויש עוד עניין: מטרופולין י-ם בכלל, ובטח מבחינה של פוטנציאל קהל כדורסל בפרט, הו בעל פוטנציאל קטן יותר ממטרופולין ת"א, שכולל אוכלוסיה מהסוג "הכדורסלני" גדולה בהרבה ממה שיש בירושלים וסביב לה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 09, 2013 11:38 pm 
Hall of Famer

יותר אשכנזים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 63 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר