סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 7:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 12:46 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אף שחקן בעולם לא קולע שלשה כמו ריי בקפיצה אחורה כדי להימנע מדריכה על הקו.

זה הכל חוץ מלהיחשב זריקה פנויה.

אגב תמיד יש את האופציה שאתה עושה פאול 10 שניות לסיום וקולעים 2
ואז עושים פאול ואתה קולע רק 1

והופ אתה צריך להגן ביתרון 2 במקום ביתרון 3.

בקיצור וויכוח ישן

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 12:52 am 
Senior

ג'ינובילי קפץ על בוש כדי להשיג את הריבאונד. זה אינסטינטקטיבי לחלוטין, ומהלך טוב לכל שחקן שהיה על הפרקט באותו רגע חוץ מ...השומר של ריי אלן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 1:03 am 
Sophomore

אם הבנתי נכון את הראיון של בלאט בסוף המשחק הוא אמר שאם היה לו פסק זמן לתכנן את העבירה הוא היה עושה אבל בגלל שהכדור היה "חי" הוא העדיף לשמור. וזה עוד נגד קבוצה שקולעת שלשות טוב ויש לה ווינר מוכח בתחום הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 1:20 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
כדי לסיים (או להתחיל) את העניין הסטטיסטי, הנה הטקסט שמצאתי בפעם הקודמת שזה עלה לדיון, שטוען שסטטיסטית אין הבדל משמעותי בין האפשרויות:

http://harvardsportsanalysis.wordpress. ... -analysis/

ציטוט:
Of the 52 teams that committed a foul, six lost the game for a winning percentage of 88.46%. Of the 391 teams that did not foul, 33 lost the game for a winning percentage of 91.56%

ואני שוב אגיד שלדעתי הדיון הסטטיסטי הוא לא מעניין, אבל לפחות הנתונים האלה אמורים להוריד מהשולחן טענה שטוענת לעדיפות ברורה של אחת הטקטיקות על פני רעותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 1:42 am 
Junior

מכבי לא עשתה עבערה היום ומרכוס ווילאמס החטיא שלשת ניצחון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 3:26 am 
Junior

אגב, אני לא אוהב עבירה כזו גם בגלל שהיא לא כל כך ספורטיבית בעיני. כמן בונקר בכדורגל נגיד. אתה בהגנה - תגן. מה אתה מרביץ?

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 3:33 am 
Junior

הספרס איבדו אליפות על דבר כזה, לא?!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 5:42 am 
מנהל פורום

צוד, רציני?

בכל אופן, יש לי נדודי שינה בגלל איזו תינוקת אז עוד משהו אחד: כשקראתי את הלינק העניין הזה של 90% הצלחה נשמע מוזר קצת, אחרי יותר מחשבה הוא די סביר. מראש צריך להניח שהקבוצה בפיגור תקלע את השלשה, בהינתן אחוזי שלוש אופייניים ובהנחה שבכל זאת הקבוצה המגנה מתגוננת בעיקר משלשות לכן מן הסתם האחוזים האלה יפלו קצת, אפשר לדבר על כך שהשלשה תיקלע בסביבות ה-30%. במצב כזה תהיה בד"כ הארכה, ואין סיבה להניח שבממוצע הסיכויים בה יהיו 50-50 לכל אחד מהצדדים. כלומר כבר במצב הפשוט הזה מדובר על 15% סיכוי בערך.

אבל צריך לזכור שאחד התסריטים האפשריים אחרי שנקלעה השלשה הוא שיהיה מספיק זמן לקבוצה המובילה לקלוע סל ניצחון (כמו הסל של נעימי לפני שנתיים מול בני השרון ואחד מסלי הניצחון של רייס השנה - לא זוכר אם נגד ריטאס או נגד הכוכב האדום), ככה שגם ה15% יורד קצת.

בקיצור, לפני שנהיים ניב רסקין וקוטלים כל קבוצה שלא ביצעה עבירה באופן אוטומטי, כדאי לשים את האחוזים האלה בראש. בסופו של דבר הכי חשוב להגן כמו שצריך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 6:07 am 
Hall of Famer

מסכים עם הסטטיסטיקה. למרות זאת יצוין שאני די בטוח שלא היה אדם אחד בעולם, שכששארפ קלע את השלשה המשווה ההיא, חשב שז'לגיריס תנצח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 8:10 am 
Junior

כן רציני.
כלומר, ״מה אתה מרביץ״ היה הגזמה, אבל אני הרבה יותר אוהב מאמן שיעדיף לשחק ממש.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 9:31 am 
מנהל פורום

נורטון כתב:
מסכים עם הסטטיסטיקה. למרות זאת יצוין שאני די בטוח שלא היה אדם אחד בעולם, שכששארפ קלע את השלשה המשווה ההיא, חשב שז'לגיריס תנצח.

כי כמובן שממוצע סוכם את כל המצבים וכל האפשרויות, אבל זה לא אומר שהוא תקף לכל מצב ספציפי. ברור שכשנכנסים להארכה במשחק בית והקבוצה האורחת שבורה מנטלית ובלי השחקן הכי טוב שלה, אז יש פייבוריטית מוחלטת אחת. בכלל נס ז'לגיריס הוא כנראה מקרה די ברור שבו היתה גם הזדמנות וגם היגיון בעשיית עבירה מהרגע ששארפ קיבל את הכדור.

צוד - את הטיעון האסתטי/תרבותי אני לא מבין בכלל ועבירות זה כלי לגיטימי לגמרי במהלך משחק. מה שכן, אני מסכים שהגישה הגודסית של "נו כבר, תעשו עבירה" גורמת לשחקנים לחפף בשמירה וכתוצאה מזה ההגנה שלהם נראית פחות טוב וזה גם גורם לפחות הנאה מהמשחק. אם קיצ'ן למשל לא היה כזה נעול על לעשות עבירה על אוחיון מן הסתם גם השמירה שלו היתה הרבה יותר טובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 10:00 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
beatla כתב:
דעתי בנידון כבר ידועה ומוכרת - לא עושים עבירה , שומרים ומנצחים.

והשלשה שהגליל קיבלו בראש ועדיין ניצחו בהארכה רק מחזקת את זה.

אגב בסוף ההארכה הגליל עשו עבירה - וההחטאה המכוונת של נהריה נגמרה ברב' התקפה והחטאה לשלוש.
כנראה שב3 שניות שהיו לנהריה הם לא היו יכולים להשיג שלשה יותר טובה מזאת שזרקו אחרי הרב' התקפה.

במטותא ממך, המקרה הזה הוא לא דוגמה טובה לנקודה שלך, אלא דווקא להיפך.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 11:14 am 
Junior

ראובן, בהתחלה חשבתי שאתה משבר על במשחק של גליל - נהריה. כי הקבוצה האורחת נכנסה להארכה בלי הכוכב שלה.
אבל - מכיוון שחזרנו ממינוס 18 לפלוס אחד, התדרדרנו שוב למינוס 10 ושוב חזרנו להוביל - לא נראה לי שהקבוצה הזו יודעת איך נראה שבר מנטלי.
לגבי הטיעון האסתטי - תנסה למצוא טיעון שאפשר להגיד על עבירות ואי אפשר להגיד על משחק בונקר בכדורגל, או ההיפך.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 11:38 am 
מנהל פורום

צוד, מה זאת אומרת? אלה שני משחקים שונים לגמרי, כדורגל וכדורסל, ובהתאם לכך גם האסתטיקה שלהם שונה לגמרי. בכדורגל בונקר זה דבר מכוער לחלוטין, ובכדורסל הגנה חונקת יכולה להיות מענגת לא פחות מהתקפה מגניבה (הכדורסל שאני באופן אישי הכי נהניתי לראות היה צסק"א של מסינה). ואם כבר, יש הבדל בין "לשחק בונקר" ובין "לתת ליריב לפתח את ההתקפה שלו בשם גישה אסתטית כלשהי". גם בכדורגל, הסוג השני הוא בעיני בעייתי מאוד וממילא אפשר להגיד שהגישה הזו היתה קיימת בעבר גם בכדורגל וגם בכדורסל ודי פסה מן העולם (חוץ מליגה אזוטרית כלשהי שבה העניין העיקרי הוא כמה שערים נמושה כלשהי תחטוף מאחת הגדולות).

בכל מקרה, לעניין האסתטיקה וההגינות, אין הבדל בין עבירות סוף שעון מהסוג הזה, עבירות שנועדות להרוויח זמן על ידי שליחת היריב לקו, או סתם עבירות שנועדות לעצור מתפרצת. אם שני הסוגים האחרונים לגיטימיים כך גם הראשון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 12:31 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
beatla כתב:
דעתי בנידון כבר ידועה ומוכרת - לא עושים עבירה , שומרים ומנצחים.

והשלשה שהגליל קיבלו בראש ועדיין ניצחו בהארכה רק מחזקת את זה.

אגב בסוף ההארכה הגליל עשו עבירה - וההחטאה המכוונת של נהריה נגמרה ברב' התקפה והחטאה לשלוש.
כנראה שב3 שניות שהיו לנהריה הם לא היו יכולים להשיג שלשה יותר טובה מזאת שזרקו אחרי הרב' התקפה.

במטותא ממך, המקרה הזה הוא לא דוגמה טובה לנקודה שלך, אלא דווקא להיפך.

הוא מקרה מצוין.

הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי כל התאוריה שלי הוא שאם אתה שומר וחוטף שלשה עדיין יש לך סיכוי לנצח בהארכה.
מכיוון שאני מכיר קצת את מאמן הגליל הוא נתן הוראה שלא לעשות פאול והלך להארכה (בסיטואציה לא נוחה כשהכוכב בחוץ ב-5 עברות) ועדיין ניצח.
בהארכה אם מגיעים לאותה סיטואציה אפשר לקבל החלטה הפוכה וזה בסדר... אחרי הכל עם כל הכבוד לסטט' ההחלטה אם לעשות פאול או לא היא בעיקר באינטואציה של המאמן במשחק הנתון.

היה לנו דיון מאד מעניין יום אחרי המשחק בהשתתפות רוב מאמני מחלקת הנוער - זה הזכיר לי נשכחות את הפורום הזה.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 12:41 pm 
Hall of Famer

הרעיון הבסיסי הוא שאם אתה עושה פאול, רוב הסיכויים הם שהיתרון נשאר אצלך ולא תגיע להארכה בכלל. כדי שיקרה מה שאתה מתאר צריכים לקרות כמה דברים בבת אחת, ובמקרה הזה, ובכן, לא קרו כולם.
בתכל'ס, לא עשה עבירה וחטף, עשה עבירה ושמר על היתרון וניצח. הנסיון להראות שזה מוכיח דווקא את הנקודה שלך היא חתיכת תרגיל בהיפוך קטבים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 1:14 pm 
Junior

יכול להיות (אם הייתי יודע מה זה...)

אבל עדיין זה לא סותר את הקביעה שלמרות שלא עשו עבירה וחטפו שלשה עדיין ניצחו בהארכה.

ולמרות שעשו עבירה עדיין נהריה זרקה בסוף לשלוש.

אגב קצת ביקורת על מאמן הגליל (אמרתי לו בפנים אז מותר גם פה) - אין מצב שנהריה ב3 שניות מגיעה לזריקה לשלוש יותר טובה ממה שיצא אחרי החטאת העונשיין.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 4:05 pm 
Hall of Famer

"זרקה בסוף לשלוש" זו לא הוכחה. כמעט בכל התקפה בפיגור 3 הקבוצה היריבה "זורקת בסוף לשלוש", בטח כשיש לה זמן לסדר תרגיל. אם היא מחטיאה, אתה לוקח את זה כמקרה בו הקונספט שלך הצליח. כאן ההחטאה מכשילה את הקונספט שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 9:03 pm 
Junior

אתה מעייף לכן אענה פעם אחרונה.

המטרה בפאול שאתה עושה הוא למנוע זריקה לשלוש לא?
אז הנה עשו פאול ואחרי ההחטאה הגיעו לזריקה לשלוש כשההגנה של גליל לא מסודרת.
בלי פאול היו מגיעים לזריקה לשלוש גם כנראה...
מבחן התוצאה פה הוא לא העניין , ראובן הראה את זה בסטט' שהוא הביא.

נ.ב : פנרבחצה ניצחה במוסקבה כשעשתה עבירה.
לזכותה ייאמר שהייתה חכמה מאד : היו 15 שניות והם שמרו קצת ועשו את הפאול ב7.7 לסוף.
גם העובדה שסוני ווימס החטיא את הראשונה , קלע את השנייה וישר צסק"א עשו פאול על שחקן של 120% מהקו גם עזרה לא מעט.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 10:17 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

צריך גם לדעת מתי לעשות את העבירה
חצי גמר פלייאוף שנה שעברה משחק חמש
שלוש לחיפה וכדור מהצד לאילת מתחת לסל שלה
גל מקל מסתכל על גרינברג ושואל אם לעשות עבירה. גרינברג לא רואה ולא עונה
מקל עושה עבירה שמונה שניות לסיום. אפיק מחטיא את שניהם אבל אילת מספיקה לקחת ריבאונד
כדי לזרוק שלשה ולהחטיא. חיפה בגמר
שורה תחתונה הפאול היה מוקדם מדי והיה לנו הרבה מזל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 06, 2013 11:22 pm 
Hall of Famer

אם אני מעייף אז תנוח.
התשובה שלך מרימה לי להנחתה. בלי פאול, כמעט תמיד תהייה זריקת שלוש. עם פאול - נדיר מאד שתהייה. בשביל זה צריך החטאה, ריבאונד התקפה מעונשין, תנועה של שחקנים, הוצאת כדור. הרבה דברים וכולם צריכים להצליח כדי שתהייה זריקת שלוש.

בעיני בכלל שם המשחק הוא לשמור על היתרון שלך. בגלל זה ב-2 הפרש אני עקרונית לא עושה פאול זול, למרות אפשרות השלשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 07, 2013 2:33 pm 
Junior

זה בסדר אנחנו מאסכולות אחרות.

אני ב-2 הפרש נוטה לעשות פאול (זכרון הכדורסל הכמעט ראשון שלי הוא השלשה של איגור קודלין בהיכל) אלא אם מדובר בקבוצה ברמה נמוכה והסיכוי שלי לחטוף שלשה הוא אפסי או במצב אחר שאני ממש לא סומך על רב' ההגנה שלי.

הדילמה הכי גדולה היא בנקודה הפרש ושם הנטייה היא ללכת עם ההגנה.

אגב סטט' שהייתה מעניינת אותי היא מהם אחוזי ההצלחה של קבוצה שיוצאת להתקפה במינוס 1 , במינוס 2 או בשיוויון

אני כמעט משוכנע שהאחוזים ב2 הפרש הם גבוהים משמעותית מאשר במינוס נקודה אחת וגם גבוהים מאשר בשיוויון. התיאוריה שלי (שאינה מגובה בסטט') בנויה מכמה דברים :
1.לשופטים הרבה יותר קל לשרוק לפאול לקבוצה במינוס 2 כאשר הם לא ממש מכריעים את המשחק (מקסימום תהיה הארכה...) מאשר לשרוק בשני המצבים האחרים.
2. שחקני ההתקפה ילכו הרבה יותר בכוח פנימה (אולי גם כתוצאה מסעיף 1) בעוד שבמצב של שיוויון הרבה פעמיים הולכים על זריקה מבחוץ
3. יש הרבה פחות לחץ על שחקני ההתקפה במצב של מינוס 2 כאשר הקבוצה שלהם כבר במצב של כמעט הפסד מאשר במצבים של 1 הפרש או שיוויון.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 08, 2013 12:35 am 
Junior

זה מאוד הגיוני.
בזריקת ניצחון אתה עולה לזריקה בשביל התהילה. אתה יודע שאם אתה שם את זה, אתה המלך של הקבוצה בשבוע הקרוב.
כשאתה עולה לזריקה שמשווה את המשחק, אתה עולה בשביל להשאיר לקבוצה שלך סיכוי. זה שונה מהותית מהלחץ הפנימי שמופעל על הבן אדם במהלך לניצחון.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 08, 2013 12:54 am 
Sophomore

beatla כתב:
2. שחקני ההתקפה ילכו הרבה יותר בכוח פנימה (אולי גם כתוצאה מסעיף 1) בעוד שבמצב של שיוויון הרבה פעמיים הולכים על זריקה מבחוץ

מה? איזה קשקוש, בדיוק ההפך. במינוס שתיים ברוב הפעמים הולכים על שלשה כי זו זריקה אחת שנותנת 35% ניצחון. אם הולכים פנימה משיגים בערך ב-50% הזדמנות של 50% לנצח אחר כך בהארכה כלומר 25%. האחוזים נוטים בבירור לזריקת שלוש ולכן זו גם דרך הפעולה ברוב המקרים.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 08, 2013 12:24 pm 
Sophomore

חוצפן חיובי כתב:
beatla כתב:

מה? איזה קשקוש, בדיוק ההפך. במינוס שתיים ברוב הפעמים הולכים על שלשה כי זו זריקה אחת שנותנת 35% ניצחון. אם הולכים פנימה משיגים בערך ב-50% הזדמנות של 50% לנצח אחר כך בהארכה כלומר 25%. האחוזים נוטים בבירור לזריקת שלוש ולכן זו גם דרך הפעולה ברוב המקרים.

35% בכל קבוצה שהיא לא הפועל סל - ואתה יודע את זה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה