סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 7:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 6:10 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
חוצפן חיובי כתב:
beatla כתב:
2. שחקני ההתקפה ילכו הרבה יותר בכוח פנימה (אולי גם כתוצאה מסעיף 1) בעוד שבמצב של שיוויון הרבה פעמיים הולכים על זריקה מבחוץ

מה? איזה קשקוש, בדיוק ההפך. במינוס שתיים ברוב הפעמים הולכים על שלשה כי זו זריקה אחת שנותנת 35% ניצחון. אם הולכים פנימה משיגים בערך ב-50% הזדמנות של 50% לנצח אחר כך בהארכה כלומר 25%. האחוזים נוטים בבירור לזריקת שלוש ולכן זו גם דרך הפעולה ברוב המקרים.

תראה לי נתון אחד סטט' שמגבה את ה35% שנתת פה בסלי ניצחון לשלוש כשאתה במינוס 2.

כמובן שהבחירה אם ללכת על שלשה או על שיווין תלויה בהמון גורמים שהם לגמרי משתנים בין משחק למשחק (מצב הפאולים , עייפות , אצל מי המומנטום ובאופן כללי מה הסיכוי שלך לנצח בהארכה)

ואם לכל אחד מותר לזרוק נתון סטט' בלי לתת דין וחשבון אז אני אגיד שהליכה בשיא הכוח פנימה במינוס 2 תביא ל50% שריקה לעבירה , 20% לסל , 20% לסל ופאול ורק ב10%ייגמר בהחטאה.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 7:13 pm 
Sophomore

beatla כתב:
חוצפן חיובי כתב:
beatla כתב:
2. שחקני ההתקפה ילכו הרבה יותר בכוח פנימה (אולי גם כתוצאה מסעיף 1) בעוד שבמצב של שיוויון הרבה פעמיים הולכים על זריקה מבחוץ

מה? איזה קשקוש, בדיוק ההפך. במינוס שתיים ברוב הפעמים הולכים על שלשה כי זו זריקה אחת שנותנת 35% ניצחון. אם הולכים פנימה משיגים בערך ב-50% הזדמנות של 50% לנצח אחר כך בהארכה כלומר 25%. האחוזים נוטים בבירור לזריקת שלוש ולכן זו גם דרך הפעולה ברוב המקרים.

תראה לי נתון אחד סטט' שמגבה את ה35% שנתת פה בסלי ניצחון לשלוש כשאתה במינוס 2.

כמובן שהבחירה אם ללכת על שלשה או על שיווין תלויה בהמון גורמים שהם לגמרי משתנים בין משחק למשחק (מצב הפאולים , עייפות , אצל מי המומנטום ובאופן כללי מה הסיכוי שלך לנצח בהארכה)

ואם לכל אחד מותר לזרוק נתון סטט' בלי לתת דין וחשבון אז אני אגיד שהליכה בשיא הכוח פנימה במינוס 2 תביא ל50% שריקה לעבירה , 20% לסל , 20% לסל ופאול ורק ב10%ייגמר בהחטאה.

אני לקחתי את האחוזים שמושגים במשחק כדורסל. הסיכוי לשלשה הוא בערך 35%, והסיכוי לסל מ-2 הוא בערך 50%. שני הנתונים האלה יוצרים יתרון מאוד משמעותי לזריקת 3 (35% מול 25%). אם אתה רוצה לטעון שבפוזשן האחרון האחוזים שונים (ושונים בהמון, בשביל שזריקה מ-2 תשתלם היא צריכה להצליח בלמעלה מפי 2 מאשר שלשה), חובת ההוכחה היא עליך, אחרת אתה סתם מקשקש וממציא ספקולציות.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 7:23 pm 
Senior

כמה הסיכוי לסל מלייאפ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 8:53 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
גם ה50-50 לגבי ההארכה הוא מפוקפק מאוד, כי מיעוט גדול של המשחקים מתקיים במגרשים נייטראליים, וממילא ברגעי הסיום קבוצות גם יודעות עוד נתונים שמאפשרים לכמת את הצ'אנס בהארכה הרבה יותר טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 9:13 pm 
Junior

beatla כתב:
מכיוון שאני מכיר קצת את מאמן הגליל הוא נתן הוראה שלא לעשות פאול והלך להארכה.

זו, אם תסלח לי, סיבה קצת מוזרה.

זה בטח נראה משהו כזה
זיו בר תנא: "חבר'ה, נועם כהן רואה את המשחק הזה, וכמו שרובכם יודעים הוא מכיר אותי. אז בחייאת, בלי עבירה? סבבה. יופי. יאללה, שימו ידיים. גליל-"
כולם: "עליון!!!"
:ps_ih:

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 10:12 pm 
מנהל פורום

אבל הגישה של ביטלא היא לא "אל תעשו עבירה" אלא היא "אל תעשו עבירה, תשמרו!" ובוא נגיד בעדינות שהגליל לא ממש עמדו בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 11:32 pm 
מנהל פורום

אפשר להוסיף את המשחק של נס ציונה מול הרצליה היום (הרצליה קלעו שלשת שיוויון 0.8 שניות לסיום, לא היה ניסיון פאול מצד נס ציונה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 11:57 pm 
Senior

לא אותו הדבר מכיוון שאם פה היו ועושים עבירה רוב הסיכוי שהשחקן היה הולך ל3 זריקות עונשין. ואם אתה מנסה לעשות עבירה לפני שהכדור אצלו אז זאת עבירה בלתי ספורטיבית לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 12:00 am 
מנהל פורום

מראש היתה הגנה רעה מאוד של נס ציונה שאיפשרה זריקה קלה יחסית. אם היה שומר יותר צמוד אני מניח שהוא היה מספיק לעשות פאול לפני שהשחקן מספיק לעלות. בכל אופן הקטע הביזארי כאן היה בצד השני של המגרש...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 12:01 am 
מנהל פורום

אה, וצריך גם לציין שהתקפה לפני כן החוצפן החיובי יכל לרשום לעצמו וי בסיפוק כשבן שימול בפיגור 2 עלה לשלשה כדי לנצח את המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 11:30 am 
Junior

ואני רושם לעצמי V כשבן שימול החטיא את הזריקה והוריד את האחוזים מ35%
נ.ב : לא יודע מה אפי ביקש אבל הרצליה הייתה צריכה ללכת על ניצחון. הם שיחקו בלי הזר הגבוה שלהם ואיבי היה עם 4 עברות.

לגבי העבירה אם לעשות או לא

לא היה לנס ציונה זמן או אפשרות לעשות עבירה שהיא לא עבירה בזריקה לשלוש.
היה 0.8 לסיום והרצליה ישר עלו לסל.

אגב כדי לא להגיע למצב הזה בכלל נס ציונה היו צריכים בסך הכל להחטיא עונשין.
איינקט ניסה להחטיא וקלע והשאיר להרצליה סיכוי.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

נערך לאחרונה על ידי beatla בתאריך ג' דצמבר 10, 2013 11:58 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 11:34 am 
Junior

חוצפן חיובי כתב:

אני לקחתי את האחוזים שמושגים במשחק כדורסל. הסיכוי לשלשה הוא בערך 35%, והסיכוי לסל מ-2 הוא בערך 50%. שני הנתונים האלה יוצרים יתרון מאוד משמעותי לזריקת 3 (35% מול 25%). אם אתה רוצה לטעון שבפוזשן האחרון האחוזים שונים (ושונים בהמון, בשביל שזריקה מ-2 תשתלם היא צריכה להצליח בלמעלה מפי 2 מאשר שלשה), חובת ההוכחה היא עליך, אחרת אתה סתם מקשקש וממציא ספקולציות.

אתה יודע שבחדירה לסל יכולים לקרות עוד כמה אפשרויות חוץ מאשר לקלוע ב50% ולהחטיא ב50%
יכול להיות פאול (עם או בלי סל) , יש לשחקן שמחטיא מתחת לסל סיכוי סביר לרב' ועוד מיני אחוזים שקצת גורמים לנתונים של 35% ו50% לא להיות מוחלטים.

אם הדבר כל כך פשוט כנראה שהיינו רואים קבוצות שזורקות רק לשלוש ולא מחפשות בכלל לזרוק מבפנים.
יש קבוצה או שתיים כאלה בשנה , הן בדרך כלל לא מצליחות לאורך זמן.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:07 pm 
Sophomore

beatla כתב:
חוצפן חיובי כתב:

אתה יודע שבחדירה לסל יכולים לקרות עוד כמה אפשרויות חוץ מאשר לקלוע ב50% ולהחטיא ב50%
יכול להיות פאול (עם או בלי סל) , יש לשחקן שמחטיא מתחת לסל סיכוי סביר לרב' ועוד מיני אחוזים שקצת גורמים לנתונים של 35% ו50% לא להיות מוחלטים.

אם הדבר כל כך פשוט כנראה שהיינו רואים קבוצות שזורקות רק לשלוש ולא מחפשות בכלל לזרוק מבפנים.
יש קבוצה או שתיים כאלה בשנה , הן בדרך כלל לא מצליחות לאורך זמן.

הדבר כנראה קצת פחות פשוט ממה שאתה מסוגל להבין.
כן, יש עוד אפשרויות כמו איבוד כדור. בסך הכל, זריקה לשתיים מצליחה פי 1.5 מאשר זריקה לשלוש (בערך 35% מול 50%), וזריקה לשלוש מתגמלת פי 1.5 (3 נקודות מול 2).
מכאן נובע האיזון בין תדירות הזריקות ל-2 לתדירות השלשות.
במצב של מינוס -2, זריקה לשלוש מתגלמת לא פי 1.5 כי אם פי 2 (ניצחון שנותן 100% מול הליכה להארכה שנותנת 50%). אין שום סרט בעולם שאחוזי ההצלחה בהליכה פנימה יקצפו פתאום באופן אסטרונומי ויהיו פי 2 מאשר שלשה. בגלל זה בפוזשן אחרון במינוס 2 צריך ללכת לשלשה וזה גם מה שקורה בדרך כלל.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:25 pm 
Junior

הדברים שאתה אומר נכונים בתאוריה לדיון בפורום בדופק נמוך.

כשאתה במשחק ויוצא להתקפה אחרונה בפיגור 2 אתה בעמדת הפסד.
אתה רוצה קודם כל לצאת ממנה , הארכה זאת הזדמנות חדשה של 5 דקות , רוב הקבוצות והמאמנים יעדיפו להיות במצב של תחילת ההארכה עם 5 דקות לשחק מאשר להיות עם כדור ביד בפיגור 2 כשנותר כדור אחרון.

לכן אם הסיכוי שלהם לצאת מהמצב של ההפסד הוא 50% (לטעמי קצת יותר אבל נלך איתך) או 35% , לא כולם יעדיפו את השלשה.

כל הדיון הזה מתבצע בלי נתונים סטט' ככה שכנראה לא נצליח להפוך את הדעה אחד של השני.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:27 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
חוצפן, אני לא נכנס למה צריך לעשות (גם אני באינטואיציה הולך לשלשה), אבל מה שהבנתי שביטלא טוען זה שהאחוזים האלה לא כוללים את האחוזים שתיעשה עבירה בקליעה - והוא אומר, במידה רבה של הגיון, שכשהולכים פנימה יש יותר סיכוי לעבירה שתשלח אותך אל הקו.
אז שאלה לחוצפן בעקבות מה שביטלא אמר - האם האחוזים שלך מגלמים בפנים גם אפשרות של פאול? במילים אחרות, האם במכנה של ה-50% נכללות גם זריקות לא מוצלחות שנעשו עליהן עבירה ששולחת לקו העונשין?
ואיפה מגולמת האפשרות שתקבל סל + פאול?

ביטלא, אתה לעומת זאת לא לוקח בחשבון את אחוזי ההצלחה בהארכה. המטרה היא לא לצאת מעמדת הפסד, המטרה היא לנצח את המשחק, עם הארכה או בלי, או עם כמה הארכות שלא יהיו לו. עכשיו השאלה היא איפה אחוזי ההצלחה שלך לנצח את המשחק גבוהים יותר (לפני שנכנסים למקרים פרטניים של מצב ספציפי במשחק).
ואני מסכים עם החוצפן שהאמירה של "רוב המאמנים והקבוצות יעדיפו להשוות מאשר לנסות לקלוע שלשה ולנצח" מתנפצת מול מה שמתרחש בפועל, לפחות בתחושה שלי אני מסכים עם החוצפן שברוב המקרים האלה קבוצות מנסות ללכת לשלשה. אם הן ממלאות או לא את ההוראות של המאמנים זה דבר אחר, אני לא חושב שאתה בעמדה לקבוע את זה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:39 pm 
Junior

מה שהתחיל את הוויכוח היה הטענה שלי שקבוצות במינוס 2 מבצעות בדרך כלל בצורה יותר טובה מאשר במינוס 1 או בשיוויון.

אחד ההסברים שהבאתי היה כאשר אתה הולך לסל במינוס 2 , הרבה פעמיים השופט ישרוק כי בפסיכולוגיה שלו הוא לא מכריע את המשחק כי לשתי הקבוצות תהיה הזדמנות שווה בהארכה (שלפניה עוד השחקן צריך לקלוע מהקו כדי שבכלל תהיה הארכה)

ראי מעט מאד פעמיים (לא זוכר בכלל אבל נשאיר סיכוי ששכחתי) הגעתי למצב כל כך צמוד בסיטואציה שאני לא מאמין בקבוצה שלי שיש לה סיכוי בהארכה.
אפשר להגדיר אותי כפחדן אבל אני אוהב ללכת על בטוח וזה לגמרי באופי ובסגנון שלי כמאמן.

לכן אני לא אעשה פאול ב3 הפרש גם הסיכוי של היריבה לקלוע שלשה גדול בהרבה מהסיכוי לשילוב סיטואציות של החטאת עונשין ורב' שיכול להוביל למשהו גרוע מהארכה גם אם באחוז נמוך מאד, לכן אני בדרך כלל אעשה פאול בפלוס 2 כדי לא לקבל שלשה. ולכן במינוס 2 אני אעדיף ללכת בכל הכוח פנימה ולא ללכת על שלשה.

ואחרי כל מה שאני מעדיף - מי שמבצע זה השחקנים ולפעמיים אתה יכול לשבת ולשרטט עד מחר והם יעשו מה שבא להם.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:42 pm 
Hall of Famer

אני לא מתווכח עם מה שאתה מעדיף לעשות באופן אישי, אבל כמו שאמרת, זה יותר עניין של אופי אישי מאשר חישוב קר. עדיין, להשליך ממה שאתה עושה אישית ולהגיע לאמירה כמו "רוב המאמנים והקבוצות יעדיפו להשוות מאשר לנסות לקלוע שלשה ולנצח", זה הליכה רחוק מדי. וגם לא מתיישב עם המציאות, לפחות לתחושתי מצפייה במצבים כאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:44 pm 
Senior

ובכלל כל דיון האחוזים הזה הלך לכיוונים הזויים.
הרי לפי הטיעונים האלו צריך כל התקפה ללכת על שלשה כי תוחלת הנקודות שלה יותר טובה משל סתם זריקה מהשדה, לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:45 pm 
Junior

ראי אני חושב שרוב המאמנים יעדיפו להיות במצב של תחילת ההארכה מאשר במצב של פיגור 2 עם כדור אחרון ביד.

על המשפט הזה אתה מסכים? כי אם לא אז המשך הדיון על למה הולכים על שלשות ולא על זריקה ל-2 לא רלוונטית.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:47 pm 
Hall of Famer

תומר: קודם כל לא. לפי החישוב של החוצפן, במקרה הטוב היא שווה.
ועוד יותר לא,. לדברי החוצפן, במצב של התקפה אחרונה. במצב של התקפה אחרונה נכנסים עוד אלמנטים לחשבון, כמו הסיכוי שלך לנצח במקרה שהמהלך מצליח (אם השלשה נכנסת - 100%, אם הסל הרגיל נכנס - כמה שזה לא יהיה לנצח את ההארכה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 4:50 pm 
Hall of Famer

beatla כתב:
ראי אני חושב שרוב המאמנים יעדיפו להיות במצב של תחילת ההארכה מאשר במצב של פיגור 2 עם כדור אחרון ביד.

על המשפט הזה אתה מסכים? כי אם לא אז המשך הדיון על למה הולכים על שלשות ולא על זריקה ל-2 לא רלוונטית.

ביטלא, זה בדיוק העניין. בין אם אני מסכים ובין אם לא, המשפט לא רלוונטי לסיטואציה בכלל. בכל מקרה, בשתי האפשרויות, אתה בפיגור של 2 עם כדור ביד. עכשיו המטרה היא לנצח את המשחק, עם הארכה או בלי, ומה שמשנה זה מה יביא אותך בסבירות יותר גבוהה לנצחון.
באותה מידה אני יכול לשאול אותך - רוב המאמנים יעדיפו לנצח בנקודה מאשר ללכת להארכה. בעצם, כנראה כולם. לזה אתה מסכים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 5:03 pm 
Junior

השאלה הנכונה היא אחרת :

מה יעדיף מאמן שיקרה בעוד 10 שניות :

להיות מנצח ב35% או ללכת להארכה ב50% כשיש לו סיכוי של 50% לנצח בה?

אני באופן אישי אלך על האופציה השנייה (ואנחנו לא נחזור אחורה בוויכוח אבל אני חושב שיש לי יותר מ50% להשיג תוצאה חיובית בהחלטה ללכת פנימה במינוס 2 , כאשר גם האופציה לנצח קיימת אם כי בפחות מ35%)

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 5:08 pm 
Hall of Famer

התשובה הנכונה היא שלפחות מצפייה, לתחושתי, רוב המאמנים יעדיפו הפוך ממך. האפשרות השניה היא שהם מיותרים ויכולים ללכת הביתה, כי השחקנים לא מקשיבים להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 5:17 pm 
Junior

אתם יודעים שגם מתקיימים משחקים מחוץ לליגת העל והיורולייג כן?

בליגת העל מאמנים 12 מאמנים , בישראל יש מעל 800 מאמנים. אני עדיין חושב שרוב המאמנים היו מעדיפים ללכת בסיטואציה כזאת על זריקה ל-2.

ומכיוון שאנחנו מנהלים ויכוח שלם בלי שיש נתונים סטט' מאחוריו אז נמשיך להחזיק כל אחד בדעה שלו.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 10, 2013 5:28 pm 
Hall of Famer

זה כבר דמגוגיה, אז אתן לך דמגוגיה בחזרה. אם אתה כולל את מאות מאמני ילדים שקשה להם להגיע לסל מטווח השלוש, כנראה אתה צודק. אבל אנחנו לא על אלה מדברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה