סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 10:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 2:12 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אם אני זוכר נכון את שנות ה- 90', היה כסף קטן יחסית ליבשת.

לגבי ה"השמדה". אנחנו רואים היום מכבי ת"א הרבה יותר עשירה- גם אבסולוטית וגם מול הליגה, אבל בשנים האחרונות, היא מאותגרת יותר ויותר בזירה המקומית. אני לא מדבר רק על אבדן התארים (כי במשחק אחד הכל יכול להיות וכו'), אלא על הצורה. כשקבוצות במליון עד 4 מליון מכות בעקביות בקבוצה של 20 מליון, יש בעיה. העובדה שלא רק הקהל (שמזרחי עקץ), אלא גם רוב השחקנים מקבלים תבוסה כזו בשוויון נפש, גם זה סוג של הרס מפעל חייו של מזרחי. הרבה ביקורת נשמעה על ההשתוללות של בלאט על הקווים ביום ראשון, אבל פעם, אחרי מחצית שהקבוצה הסריחה את המגרש, היא היתה חוזרת נחושה ואגרסיבית, ובד"כ גם חוזרת למשחק ולוקחת אותו (אני חושב שכולנו כבר ראינו משחקים כאלה ממכבי בזירה המקומית). מה שנשאר מזה, זה דיוויד בלאט מאבד את הראש על הקווים.

זה מרגיש כאילו השובע שמאכלס בעשור האחרון את יציעי נוקיה, גלש קצת לפרקט. חוץ מסופו, ואולי פניני, לא הרגשתי שהשחקנים התרגשו יותר מדי מהתבוסה הזו. חלקם אפילו נשארו על הפרקט ללחוץ ידיים ולהתחבק עם שחקני הפועל- שזה יפה וחיובי, אבל פעם, אחרי תבוסה כזו- מכבי היתה רצה ישר לחדר ההלבשה. עניין של גישה.

לכדורסל הישראלי זה כנראה תהליך חיובי. משחק מול מכבי ת"א כבר לא מסומן כהפסד בטוח (לפחות לא בירושלים, חיפה ואני מקווה שגם בהפועל ת"א). אני מקווה שיום יבוא, ולפחות קבוצות הצמרת ירצו לחזור גם הן לסדרות. כי כבר עכשיו יש פה כמה קבוצות שמסוגלות לנפק סדרות לפנתיאון, גם מול מכבי ת"א, ובטח אחת מול האחרת (ברבע ובחצי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 2:14 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
ראובן כתב:
אני גם חושב שזה קצת מעוות בסטטוס שמפאר את שמעון מזרחי לדבר על "עצוב לראות איך נשרף שם כסף גדול, על שחקנים בינוניים מינוס". אני לא בקי במודל העסקי של מכבי בשנות ה70 וה80, אבל בשנות ה90 זה יהיה תיאור די מדויק של מה שמכבי עשתה, ברוחו ובהנחייתו של מזרחי. דווקא שינוי הכיוון של שנות ה2000 נעשה על ידי אנשים שמזרחי לא בדיוק חובב גדול שלהם, כמו פיני גרשון, רענן כץ ודיוויד פדרמן המושמץ.

פדרמן היה שם כבר בשנות ה-90. כשמכבי הפכה לחברה ב-1995 לדעתי הוא כבר היה בעל מניות בה ואחד המחליטים, אם כי הכוח שלו לא היה כמו היום.

בקיץ 97 פדרמן נכנס רישמית כאחד הבעלים לאחר שרכש חלק מהמניות ומאז החל בהדרגתיות תהליך הדעיכה של שמעון מזרחי במועדון עד שהוא הפך לדג רקק....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 2:17 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אורליאן כתב:

לגבי ה"השמדה". אנחנו רואים היום מכבי ת"א הרבה יותר עשירה- גם אבסולוטית וגם מול הליגה, אבל בשנים האחרונות, היא מאותגרת יותר ויותר בזירה המקומית. אני לא מדבר רק על אבדן התארים (כי במשחק אחד הכל יכול להיות וכו'), אלא על הצורה. כשקבוצות במליון עד 4 מליון מכות בעקביות בקבוצה של 20 מליון, יש בעיה. העובדה שלא רק הקהל (שמזרחי עקץ), אלא גם רוב השחקנים מקבלים תבוסה כזו בשוויון נפש, גם זה סוג של הרס מפעל חייו של מזרחי. הרבה ביקורת נשמעה על ההשתוללות של בלאט על הקווים ביום ראשון, אבל פעם, אחרי מחצית שהקבוצה הסריחה את המגרש, היא היתה חוזרת נחושה ואגרסיבית, ובד"כ גם חוזרת למשחק ולוקחת אותו (אני חושב שכולנו כבר ראינו משחקים כאלה ממכבי בזירה המקומית). מה שנשאר מזה, זה דיוויד בלאט מאבד את הראש על הקווים.

זה מרגיש כאילו השובע שמאכלס בעשור האחרון את יציעי נוקיה, גלש קצת לפרקט. חוץ מסופו, ואולי פניני, לא הרגשתי שהשחקנים התרגשו יותר מדי מהתבוסה הזו. חלקם אפילו נשארו על הפרקט ללחוץ ידיים ולהתחבק עם שחקני הפועל- שזה יפה וחיובי, אבל פעם, אחרי תבוסה כזו- מכבי היתה רצה ישר לחדר ההלבשה. עניין של גישה.

לכדורסל הישראלי זה כנראה תהליך חיובי. משחק מול מכבי ת"א כבר לא מסומן כהפסד בטוח (לפחות לא בירושלים, חיפה ואני מקווה שגם בהפועל ת"א). אני מקווה שיום יבוא, ולפחות קבוצות הצמרת ירצו לחזור גם הן לסדרות. כי כבר עכשיו יש פה כמה קבוצות שמסוגלות לנפק סדרות לפנתיאון, גם מול מכבי ת"א, ובטח אחת מול האחרת (ברבע ובחצי).

יפה אמרת.
תזכור לפני 11 שנים מה עשו לקווינסי לואיס כשאמר משהו על זה שהיי, גם מקום שני זה בסדר.

צריך גם לומר שהתהליך הזה קורה בדיוק כמו שמתנגדי דשדש בזמנו אמרו שצריך לקרות, וטענו מולנו שזה לא יכול לקרות. כלומר, שום דשדש ושום קשקש. בעלים חזקים עם כיסים עמוקים ונשימה ארוכה (בינתיים זה נראה ככה) נכנסים לקבוצות אחרות וקוראים תיגר על מכבי כמו שהיא, פלוס שדרוג בתחום המתקנים. זה בדיוק מה שאמרנו לאורך השנים שאמור לקרות (יחד עם שיפור האימון בגילאים הצעירים, שגם פה יש שינויים שמוקדם עוד לשפוט אותם). אז בהיבט של הכדורסל הישראלי קורה פה משהו טוב, בדרך טבעית לגמרי.

לגבי הסיפא, אני לא מבין את הפחד מחזרה לסדרות, בטח של ירושלים.
אוסיף בהקשר הזה ואומר שכל מיני דיבורים שאני שומע בנוסח "עכשיו בטח מכבי דווקא בעד השיטה" הם שיא עולמי בחוצפה ועזות מצח.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 2:58 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אורליאן כתב:

גם היום לדעתי התקציב יחסית ליבשת הוא נמוך יחסית. בכל אופן אין ספק שהתקציב עלה (בין היתר כי מכבי נתנה קפיצה מקצועית). אבל מי שבזבז כסף על יואב ספרים וטפירואים והביא זרים כמו בנואה ובאק ג'ונסון לא היו הגולדן בויז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 3:02 pm 
Junior

עם כל הכבוד לירושלים וחיפה ולשיפור שלהם, העניין פה אך ורק במכבי תל אביב. אם היו לה שחקנים קצת טובים יותר מהיום היא היתה משאירה אבק.
היום הרכז הבכיר הוא אוחיון שעם כל השיפור שלו הוא עדיין שחקן ברמה ישראלית גבוהה ואולי אפילו גבוהה מאוד אבל בטח לא איזה סטאר אירופאי.
היקמן ורייס כמו ששחף אוהב להגיד הם שחקנים פשוט טפשים ובאירופה יש להם מידי פעם יתרון אתלטי בשילוב זה שפחות מכירים אותם מבארץ (אני משער ששחקני רוב הקבוצות רואים משחקים של מכבי תל אביב בארץ ובאירופה) אבל הם פשוט לא לרמה.
וכן הלאה, אם נמשיך עמדה עמדה, חוץ מסופו בימים מסויימים אין למכבי שחקן שובר שיוויון בשום עמדה ורוב השחקנים שלה היו שחקנים לגיטמיים בליגה בקבוצה אחרת והיו מקסימום זרים בולטים אבל לא כאלה שהיינו שואלים ׳מה הם עושים פה׳.
אם מכבי תביא שחקנים זרים ברמה יורוליג סבירה, יחזרו ימי ה30 הפרש במחצית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 3:13 pm 
Junior

אז מאשימים פה את רייס, היקמן, סמית', אוחיון, פדרמן ג'וניור, פדרמן, רקנאטי ג'וניור, שמעון מזרחי.
ורק אצל הטפלון דיוויד בלאט הכל בסדר. נדמה לי שהוא זה שאחראי למשל על הבאתו של הכוכב ג'ו אינגלס ונטען שהוא תמך בהתלהבות בזיזיץ.
בכל מקרה, בעבר המאוד לא רחוק, מאמן שהיה מקבל 28 הפרש בבית מקבוצה ישראלית נחותה ממנו עם חמישית תקציב היה הולך הביתה עוד באותו הערב, ואם לא היה הולך התקשורת היתה עושה לו את המוות.
אבל דיוויד מקושר מדי, הבת עובדת בערוץ הספורט וגם ככה מלקקים לו שם את התחת, יעל שחרור מואיי נט סחבקית גדולה שלו ויש עוד כמוה. מבחינה מקצועית, הוא כבר מזמן היה צריך להיות בבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 3:19 pm 
מנהל פורום

אני גם לא מבין את ה"אך ורק" הזה. ברור שכשיש למכבי תקציב של 18 מיליון ולבאה אחריה תקציב של שישה מיליון אז בראש ובראשונה מכבי צריכה ליפול. ועדיין צריכה להיות קבוצה שתיקח את השיירים. בלי דונטה סמית או פארגו או רנדל מכבי עדיין היתה זוכה באליפויות שהיא איבדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 3:19 pm 
Hall of Famer

ברדיו ללא הפסקה אורי אלון אומר ואני מצטט:" תוך 3 שנים ומעלה אני חושב יהיה לנו התקציב הגבוה ביותר בליגה כולל מכבי ת'א"!!!

הוא אומר שתוך שנתיים הם יגיעו לתקציב בסדר גודל של קרוב ל40 מיליון שקל והכוונה לעלות בהדרגה את התקציב בכל עונה עד שיגיעו באופן קבוע לתקציב יורוליג לגיטימי ומעלה. המטרה בעונה הבאה לבנות שלד ישראלי שיהיה האיכותי ביותר בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 3:43 pm 
Sophomore

לאומית כתב:
אז מאשימים פה את רייס, היקמן, סמית', אוחיון, פדרמן ג'וניור, פדרמן, רקנאטי ג'וניור, שמעון מזרחי.
ורק אצל הטפלון דיוויד בלאט הכל בסדר. נדמה לי שהוא זה שאחראי למשל על הבאתו של הכוכב ג'ו אינגלס ונטען שהוא תמך בהתלהבות בזיזיץ.
בכל מקרה, בעבר המאוד לא רחוק, מאמן שהיה מקבל 28 הפרש בבית מקבוצה ישראלית נחותה ממנו עם חמישית תקציב היה הולך הביתה עוד באותו הערב, ואם לא היה הולך התקשורת היתה עושה לו את המוות.
אבל דיוויד מקושר מדי, הבת עובדת בערוץ הספורט וגם ככה מלקקים לו שם את התחת, יעל שחרור מואיי נט סחבקית גדולה שלו ויש עוד כמוה. מבחינה מקצועית, הוא כבר מזמן היה צריך להיות בבית.

כרגע, ולפחות באירופה, בלאט הוא היתרון היחיד שיש למכבי. כבר אמרתי פעם, שאם במכבי היה שכל, בלאט היה מקבל חוזה רב שנתי. היו לו פלופים?? בטח! אבל הוא אולי חתום על אינגלס. הגולדן בויז חתומים על כל השאר פחות או יותר. היו לו נפילות בניהול משחקים? בוודאי! אבל כשבאירופה יש כל מיני עתמאנים, בלאט הוא יתרון עצום (וחוץ מזה, גם לאוברדוביץ ומסינה יש לפעמים טעויות).

בכסף שמכבי יכולה להשכיב על עמדת המאמן, אין, וכנראה לא יהיה לה פתרון איכותי יותר, למרות שכנראה בהנהלה היו מתים לשים שם מישהו פחות חזק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 3:48 pm 
Junior

לבלאט יש כנראה אחריות די גדולה על בניית הסגל, אבל נדמה לי שבמגבלות של הקבוצה שהוא קיבל ובנה מגיע לו קרדיט מסוים על מה שהוא מצליח לעשות ביורוליג. יתכן מאוד שחלק מההצלחה היחסית של מכבי ביורוליג נובעת מכך שקבוצות יריבות לא מכירות את מכבי מספיק טוב, ובודאי שגם חוסר הצורך להתחשב בחוק הרוסי מקל, אבל עדיין זה שמכבי תגיע לשמונה האחרונות זה הישג לא רע ובעיני לא מובן מאליו.
אני ממש לא מאוהבי בלאט, אבל אני לא חושב שהפסד אחד, נורא ככל שיהיה מחייב התפטרות מיידית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 4:10 pm 
Sophomore

דווקא אני חולק על קודמי:

עדיין , רוט , מאלט , כדיר , נעימי , ג'ייק כהן , שלא לדבר על שורה ארוכה של זרים לענף שהגיעו למכבי , מדובר בסביבות ה 10 שחקנים שהגיעו למכבי בתקופת בלאט
שכלל לא שיחקו\עזבו באמצע\נפלטו\מקבלים משכורת עד עצם היום הזה.
שלא לדבר על גיא פניני שאילולי שמעון מזרחי היה עד היום שחקן שולי במערך , וטיוס שאלמלא הפציעה של שון כלל לא נספר על ידי בלאט , ושורה של שחקנים שבלאט לא הסתדר איתם(אליהו לדוג')

לא , לדידי אין ספק , בלאט הצליח בקדנצייה הזאת שלו , לאבד את כל הקרדיט שיש לו על בניית סגל , בחירת שחקנים , וניצול היכולות שלהם.

אני שם בצד את הכדורסל השלילי , את הצרחות על השחקנים , על אי היכולת להבין את מעמדה של מכבי בציבור הישראלי בכל הקשור לשיתוף ישראלים וצעירים , ועל שורה של ראיונות עצבניים ושלל של תירוצים.

הגיע הזמן להתפח מאשליית בלאט , מאמן טוב כן , אבל לקבוצה עם תקציב ענק , או לנבחרת , למכבי הוא לא מתאים.

הגיע הזמן שהמאמן של מכבי לא יהיה הכוכב היחיד של מכבי. דיויד אגו מנייאק לא קטן וקונטרול פריק. סוג כזה של מאמנים יכול להצליח רק שיש כסף גדול בקבוצה, ראו את מסינה לדוגמא.
בלאט ונכבי מיצו את הקשר. אני לא רוצה מאמן שחושב שבגללו באים לראות משחק. בלאט מייצר כבר שנה שלישית הרכבים לא מאוזנים, עמוסים, ובעיקר נטולי עוגנים ואיכות.
בלאט גם בבחירות ההזויות שלו עולה הרבה כסף לקבוצה בהחתמות כושלות של שחקנים שבכלל לא במועדון. אחרי זה שהוא עושה משהו עם ההרכבים האלו ממהרים לקרוא לו קוסם.
מעדיף אחד כמו גרינברג שנותן לשחקנים שלו חופש ולא צורח עליהם כל דקה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 4:42 pm 
מנהל פורום

אני חושב שהכדורסל הישראלי התקדם המון בשנים האחרונות ואחת הסיבות היא הפיינל פור.
לא מבין למה מזלזלים כ"כ בפורמט הזה.

שני הפסדים של מכבי ת"א להפועל י-ם בעונה אחת, או אפילו 3 אליפויות שהלכו לקבוצות אחרות לא סוגרים פערים של מיליוני דולרים, וסיכוי לתארים זה תנאי הכרחי כדי שקבוצות יוכלו לגייס יותר כספים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 4:49 pm 
מנהל פורום

את דעתי על בלאט אמרתי בתחילת השנה - הוא נמצא בסיטואציה בלתי אפשרית של חוסר אמון הדדי מוחלט בינו ובין ההנהלה, וזה מצב שבלתי אפשרי לעבוד בו (מזכיר את הסיטואציה של גודס בעונה השנייה בהפועל) בלי קשר לאיכות המאמן.

ועדיין אני חושב שאם היו מפטרים אותו אחרי ההפסד בדרבי מכבי לא היתה יוצאת מורווחת במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 5:05 pm 
Junior

אני מת שבלאט יעזוב את מכבי. לדעתי אין מאמן אחר שיכול להוציא יותר מהסגל הקיים. הוא לא גדול בבניית סגל, אבל בניהול קבוצה לאורך השנה הוא אחד הטובים.
דיוויד בלאט הוא גם אחד היחידים שמסוגל להתמודד עם הלחץ מהקהל וההנהלה. אולי פיני, מסינה ואוברדוביץ' (בגלל המעמד) גם מסוגלים, כל מאמן אחר יקרוס פה, בטח אחרי כמה הפסדים זניחים בסופו של דבר. עם כל הביקורת על בלאט הוא עדיין זכה בגביע, הוא בפוזיציה מעולה גם בליגה וגם ביורוליג. אני אופתע אם מכבי לא תנצח במלחה ותסיים ראשונה, ואם מכבי לא תעבור את מילאנו בסדרה. בסה"כ סיכוי לא רע לסיים עם דאבל מקומי ופיינל פור, ומתייחסים אליו מינימום כאילו הקבוצה מועמדת לירידה.
באמת מפתיע שלמרות מגבלות תקציב בכל שמה מכבי ממשיכה לבנות סגל של ~12 שחקנים בכירים. זה נובע מפאניקה של פציעות, אבל בסוף פוגע במכבי. מסתבר שטיוס וסופו יכולים לסגור את עמדה 5, אז בשביל מה הביאו את ז'יז'יץ'?
דווקא בזה ירושלים נותנת דוגמה טובה - סגל של 8 שחקנים בכירים, כשכמה ילדים סוגרים את הפינות כשצריך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 5:19 pm 
Sophomore

הכחול מאם המושבות כתב:

שני הפסדים של מכבי ת"א להפועל י-ם בעונה אחת, או אפילו 3 אליפויות שהלכו לקבוצות אחרות לא סוגרים פערים של מיליוני דולרים, וסיכוי לתארים זה תנאי הכרחי כדי שקבוצות יוכלו לגייס יותר כספים.

הכדורסל הישראלי הולך אחורה כבר שנים. החוק הרוסי והפיינל פור רק האיצו את הרגרסיה. עכשיו שחקנים ישראלים דרג ג' עולים הון, והתואר הישראלי המרכזי הוא סוג של בדיחה לא רצינית (כי בכדורסל אליפות לוקחים בסדרות. משחק גמר יחיד זה גביע).

מעבר לזה, כשאני חושב כמה סדרות גדולות הפסדנו בשנים האחרונות (רק לחשוב איך יכלה להתפתח סדרת גמר של מכבי ת"א מול חיפה בעונה הקודמת), הלב נחמץ. או סדרת הגמר שלא תערך השנה, של חמישה משחקים בין חיפה/מכבי ת"א/הפועל ת"א/ים- כל הרכב מתוך הריבעיה הזו יכול לספק סדרה דרמטית ומותחת. לא חבל??

אני לא חושב שיש איזה ספונסר שרץ לשפוך כסף על הכדורסל הישראלי, רק בגלל שאולי בטעות, מישהו יגנוב אליפות ממכבי במשחק יחיד. אולי להיפך (וע"ע מגדל שנוטשת השנה, והחורבן שהשתרר בחולון אחרי התואר, או ההיעלמות של גליל אחרי התואר שלה). זה לא תרם כלום. אולי כמה שעות של שמחה בגליל ובחולון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 5:27 pm 
מנהל פורום

יחסית לפיינל פורים, העובדה שיהיו שתי סדרות חצי גמר (בהנחה שיכללו את המשתתפות הנוכחיות) + שני משחקי גמר זה כבר התקדמות רצינית מאוד, גם בכמות המשחקים וגם במידת הספורטיביות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 5:37 pm 
Sophomore

על זה נאמר שההבדל בין חכם לפיקח הוא שהחכם יודע לצאת מצרות שפיקח לא היה נכנס אליהן.

דיויד הוא קוסם כי דיויד בנה פה הרכב ללא מספר 4 טבעי , ללא רכז איכותי מוביל , עם סנטר מוביל שבקושי לוקח ריבאונד וחצי בקושי ויכול לשחק גג 20 דקות בלחץ.
אין לקבוצה הזאת go to guy , שיטת הרוטציה המחורבנת אינה מאפשר לקבוצה לייצר מומנטום ולשמור עליו.
דיויד גם בנה הרכב כבר שנה שנייה ברציפות ש 3 או יותר שחקני סגל עוזבים\עפים אחרי רבע עונה.
ובכלל לא נדבר על זה שדיויד הוא הגורם מספר אחת בזה שלקבוצה כמעט אין שחקנים ישראלים צבריים , ושהצעירים כמעט לא משחקים.
לדעתי גם לדיויד היה השנה לא מעט מזל , מזל שיש לו את שמעון שיחזיר לחיים את פניני , מזל ופוקס מארץ הפוקסים שטיוס בסוף לא שוחרר, ולא נדבר מילה על חזרתו של בלו.
יאמר לזכותו שהשנה מכבי עוברת מספר פציעות לא קלות , וזה לא פשוט לנהל ככה קבוצה.
עם זאת , דיויד אחראי על ההרכב הוא אחראי על ההבאה של רייס , אחד הזרים החלשים שנחתו פה ביחס למכבי , אחראי על השארתו של היקמן ,
שכל קשר בינו לבין אינטיליגנציית משחק , הוא מקרי לחלוטין. אחראי על הבאתו של זיזיץ' הגולם.
ואחראי על התבוסה ה 3 בגודלה באירופה , על התבוסה הביתית הגדולה ביותר בהיסטוריה של המועדון , על פתיחת הליגה הגרועה ביותר של מכבי מאז ומעולם
ובכלל מיסמוס כל כושר ההרתעה של מכבי בליגה (ראבק , אפילו הרצליה המחורבנת כמעט נצחה אותנו על הבאזר)
ובשורה התחתונה , כדורסל מאד לא יפה לעין , שורה של שחקנים בינוניים חסרי הבעה , שמאד קשה להתחבר אליהם, והמון חוסר שקט על הספסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 5:44 pm 
Sophomore

אורליאן כתב:
הכחול מאם המושבות כתב:

הכדורסל הישראלי הולך אחורה כבר שנים. החוק הרוסי והפיינל פור רק האיצו את הרגרסיה. עכשיו שחקנים ישראלים דרג ג' עולים הון, והתואר הישראלי המרכזי הוא סוג של בדיחה לא רצינית (כי בכדורסל אליפות לוקחים בסדרות. משחק גמר יחיד זה גביע).

מעבר לזה, כשאני חושב כמה סדרות גדולות הפסדנו בשנים האחרונות (רק לחשוב איך יכלה להתפתח סדרת גמר של מכבי ת"א מול חיפה בעונה הקודמת), הלב נחמץ. או סדרת הגמר שלא תערך השנה, של חמישה משחקים בין חיפה/מכבי ת"א/הפועל ת"א/ים- כל הרכב מתוך הריבעיה הזו יכול לספק סדרה דרמטית ומותחת. לא חבל??

אני לא חושב שיש איזה ספונסר שרץ לשפוך כסף על הכדורסל הישראלי, רק בגלל שאולי בטעות, מישהו יגנוב אליפות ממכבי במשחק יחיד. אולי להיפך (וע"ע מגדל שנוטשת השנה, והחורבן שהשתרר בחולון אחרי התואר, או ההיעלמות של גליל אחרי התואר שלה). זה לא תרם כלום. אולי כמה שעות של שמחה בגליל ובחולון.

מסכים בהחלט , מספיק לראות שקוז'י , מאיר , נאור הם שחקני מפתח בליגה כדי להסיק שהרבה הכדורסל לא התקדם.
מה שכן , רמת הזרים השנה היא מהמשובחות שזכורות לי , אולי למעט 2004.
גם ראינו השנה , כמה החוק הרוסי פוגע בקבוצות , הפועל ת"א , חיפה , מכבי , הרצליה , נס ציונה כולם סבלו מפציעות של ישראלים , מי יותר מי פחות , זאת גם אחת הסיבות לעונה המצויינת של ירושליים - היא נטולת פציעות.

הבעיה הכי גדול היא בדור הבא של שחקנים ישראלים - יש לנו שם בור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 6:25 pm 
מנהל פורום

אורליאן כתב:

בוא נעשה הפרדה בין המועדונים הישראלים (ללא מכבי ת"א) לבין השחקנים הישראלים.
המועדונים יכולים להתקדם מאוד בזמן שאיכות השחקנים הישראלים תרד ולהפך. בוא נתעלם לרגע מהשחקנים הישראלים (כי: א. אין קשר בין הפיינל פור לשחקנים הישראלים. ב. כי עדיין כסף משחק תפקיד הרבה יותר חשוב באיכות הליגה ובהתקדמות של הקבוצות באירופה).
בכדורסל לא בהכרח לוקחים אליפות בסדרות. בצרפת 8 שנים היה משחק אחד, וגם בבריטניה אין סדרות.
חוץ מזה, אני לא מכיר אף ליגה שבה יש פערים כ"כ אדירים בין קבוצה אחת לכל השאר.
נורא קל לשכוח את זה, אבל מאז שגליל זכתה באליפות ועד הפיינל פור, מכבי שיחקה 38 משחקים בסדרת גמר, וניצחה 36(!). רק פעמיים ב12 שנה הקבוצה הכי טובה בארץ למעט מכבי הצליחה לנצח משחק בסדרת גמר!

אתה אולי חושב על איזה סדרות פיספסנו בגלל הפיינל פור, אבל אתה לא לוקח בחשבון שיכול להיות שפיספסנו את הסדרות האלה בעיקר בגלל שמלכתחילה בעלי הקבוצות ידעו שהאליפות מוכערת במשחק אחד.
מיקי דורסמן עשה השקעה חד פעמית בהפועל חולון (בליגה הראשונה), אבל האם הוא היה עושה אותה אם בתחילת העונה היה יודע שהאליפות מוכערת בסדרה של הטוב מ5? אני לא בטוח.
גם יכול להיות שעצם זה שהפועל חולון, קבוצת ליגה לאומית לפני 10 שנים, שרדה בליגה והיא במצב כלכלי-ניהולי טוב יותר ובדרך לאולם חדש זה תוצאה של זכייה בתארים.
האם ג'ף רוזן היה נכנס לחיפה ומשקיע מה שהשקיע כל השנים אם סדרות הגמר היו ממשיכות להיגמר ב3-0 חלק? אני שוב לא בטוח (אגב, ממש לא יודע איזה סדרת גמר הייתה יכולה להתפתח בעונה שעברה, שבה חיפה הפסידה את כל המפגשים שלה עם מכבי ת"א לפני הגמר).

אני לא כ"כ זוכר מי היו הספונסרים לפני הפיינל פור, אבל אני חושב שנכנסו לכדורסל הישראלי חברות רציניות כספונסרים ראשיים של קבוצות (כמו בזן, פתאל, אלטשולר שחם, מפעל הפיס שנותן חסות לכל הליגה). לדעתי רוב קבוצות הכדורגל בארץ היו שמחות לחסות מהחברות האלה. אגב, מגדל לא נוטשת, אלא החליפה בעל שליטה (שהבן שלו אוהד הפועל ת"א).

צריך גם לציין שבליגות ארצית וא' מסתובבות 5 קבוצות עם היסטוריה בשתי הליגות הבכירות שהוקמו מחדש ע"י אוהדים של קבוצות כדורגל (כולל הפועל באר שבע שתשחק בעונה הבאה בארצית עם אולם חדש). חלק מזה לדעתי נובע מהבאזז שנוצר סביב הכדורסל בשנים האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 6:49 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
היו ספונסרים בסדרי גודל יפים מאד גם לפני הפיינל פור. תסתכל קצת על משחקים בגולד ותראה מי הספונסרים.
ולגבי דורסמן/רוזן/אורי אלון ודומיהם - אף אחד מהם לא נכנס בגלל הפיינל פור, לפחות אני לא זוכר שאף אחד אפילו הזכיר את הפיינל פור כסיבה, למעט אולי חיים אוחיון.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 6:52 pm 
מנהל פורום

לא אמרתי שהם נכנסו בגלל הפיינל פור, אלא גם בגלל הפיינל פור והעניין שהוא ייצר בכדורסל.

נ.ב. מנהלים, אולי כדאי לפצל?

נערך לאחרונה על ידי blue בתאריך ג' מרץ 25, 2014 7:09 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 6:55 pm 
Hall of Famer

Equilibrium כתב:
על זה נאמר שההבדל בין חכם לפיקח הוא שהחכם יודע לצאת מצרות שפיקח לא היה נכנס אליהן.

הפוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 8:08 pm 
Freshman

לאנשים יש זכרון קצר. בשנות ה90 מכבי הייתה קבוצה בינונית באירופה והיא חזרה למרכז הבמה שפדרמן נכנס
אני גם לא חושב שמזרחי כזה מנהל גדול כמו שעושים ממנו.
במשך שנים נוהל מתחת לאף שלו בנק לא חוקי בתוך הקבוצה הוא לא ידע מזה בכלל. זה מנהל רע
על מכבי גם שמרה בשנים האלו התקשורת כמו ששומרת התקשורת בדיקטטורה על הקבוצה של הדיקטטור
עיתונאים ידעו על בנק פאנן ושתקו, הסיפור של מקדונלד והאפמן יצא רק שעזבו את הקבוצה, תשלומים שהם בגדר שוד הקופה הציבורית מהערוץ הראשון
{השודדים היו אנשי הערוץ הראשון ולא מכבי}

לגבי החוק הרוסי-אכן מדובר בחוק רע. אבל זה הרע במיעוטו
השחקן הישראלי נחשב לזר באירופה בניגוד לשחקנים ממדינות האיחוד וריבוי הזרים הרג אותו
אם לא היה חוק רוסי גולן גוט,בחור בן 19 לא היה מקבל את ההזדמנות שקיבל נגד חיפה ולדעתי זה שווה את זה למרות הבעיה שיש היום להפועל
בכלל אני לא יודע איזה קרירה היו עושים שחקנים כמו ארדיטי,אמסלם ואפילו מאיר טפירו שקיבל הזדמנות ראשונה בתקופת 2 זרים.
בעצם אני כן יודע. שחקנים כמו עמרי כספי וגל מקל בזבזו כמה שנים טובות של התפתחות בשביל שישחקו לפניהם כל מיני בוגרי קולג' פחות מוכשרים.
הליגה צריכה להיות עם שלושה זרים. אין שום סיבה להתחשב במכבי שמשחקת במפעל פרטי שיש לה בו שריון ולא קשור לתוצאות בליגה.

וגם אני שמעתי אתמול את אורי אלון וגם האגנדה שלו זה להגיע לאירופה לא דרך הליגה ולמעשה להוסיף עוד קבוצה עם שריון
אז אני מאוד מקווה שהבעלים של מכבי עודפים יפסיד ים כסף ואת היורוליג יראה רק בטלוויזיה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 8:16 pm 
מנהל פורום

alma כתב:
וגם אני שמעתי אתמול את אורי אלון וגם האגנדה שלו זה להגיע לאירופה לא דרך הליגה ולמעשה להוסיף עוד קבוצה עם שריון
אז אני מאוד מקווה שהבעלים של מכבי עודפים יפסיד ים כסף ואת היורוליג יראה רק בטלוויזיה

במקרה הזה אין לו ברירה.
על פי הדירוג הנוכחי, רק כדי להגיע למוקדמות הפועל ירושלים צריכה לזכות באליפות וגם לקוות שכל המשורינות האחרות יסיימו במקומות הראשונים בליגות שלהן, ו/או שקבוצות אחרות יעדיפו לוותר על רישיון B שמגיע להן
(זאת כמובן בהנחה שהיא לא תזכה ביורוקאפ).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 8:27 pm 
Freshman

שאלה, קבוצה שזוכה באליפות בצרפת,איטליה רוסיה ספרד או יוון מה יהיה מעמדה ביורוליג?

ולגבי האין לו ברירה, סבבה. שיהיה מכבי.
אני כבר מעכשיו מבקש ממנו מה שאני מבקש ממזרחי.
מכבי עודפים. סמילי מקיא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], kakon3, sportivi, אבו שוקרי, יוניק, פרארי ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: