סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 10:34 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 8:41 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
alma כתב:
שאלה, קבוצה שזוכה באליפות בצרפת,איטליה רוסיה ספרד או יוון מה יהיה מעמדה ביורוליג?

ולגבי האין לו ברירה, סבבה. שיהיה מכבי.
אני כבר מעכשיו מבקש ממנו מה שאני מבקש ממזרחי.
מכבי עודפים. סמילי מקיא

קבוצה מספרד, רוסיה, פולין, צרפת, איטליה, ליטא, טורקיה, יוון, גרמניה או האדריאטית שזוכה באליפות נכנסת אוטומטית לשלב הבתים.
קבוצה מישראל, צ'כיה, בריטניה ועוד כמה אימפריות שזוכה באליפות צריכה לקוות שיהיה לה מקום במוקדמות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 8:52 pm 
Freshman

ומה ההיגיון שנותן לקבוצה מפולין למשל מקום לפני קבוצה מישראל?
וישראל אגב אמורה להיות באימפריות לא? או שההצלחות של מכבי נרשמות על ישות מדינית אחרת?
בקיצור אני לא מקבל את המהלכים האלו של אורי אלון ומוצא אותם מסריחים וכאלו שיקברו את מכבי חיפה חולון הפועל תל אביב ושאר הקבוצות
הוא מוזמן להצטרף לרמי כהן ולנסות לעשות שינוי אמיתי. הוא בוחר להצטרף למזרחי.
מאחל לו התרסקות נעימה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 8:57 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
חולון, חיפה... רגע, זה מוכר לי מאיפשהו...
אה נכון, אלה הקבוצות האלה שכבר יצא להן לוותר על לשחק ביורוליג. וגם יצא להן לוותר על לשחק בכלל באירופה.
בלי קשר לדעתי בעניין השריונים (לבטל! שיטת ליגת האלופות!) אין לי שום אמפתיה אליהן בכל הקשור לאירופה וליורוליג.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:01 pm 
Hall of Famer

הכחול מאם המושבות כתב:
לא אמרתי שהם נכנסו בגלל הפיינל פור, אלא גם בגלל הפיינל פור והעניין שהוא ייצר בכדורסל.

נ.ב. מנהלים, אולי כדאי לפצל?

שוב, על סמך מה? אני לא זוכר שמישהו מהם התייחס לעניין, למעט אוחיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:04 pm 
Freshman

ראי באופן מפתיע אנחנו חושבים דומה בנושא הזה
קבוצה שבוחרת לוותר צריכה לקבל קנס כבד מאוד. ככה השיקול הכלכלי של בעל הבית יהיה פשוט יותר.
אבל אם אני מסתכל על הפועל תל אביב שבמטרות ארוכות הטווח שלה יש יורוליג,האם זה הוגן לסגור לה את הדלת?
{ולפני שצוחקים על המשפט של הפועל והיורליג, עד היום הפועל תל אביב עמדה בכל המטרות הכלכליות והמקצועיות שלה.}
ומספיק לי שיש עוד קבוצה אחת שחולמת לשחק במפעל הזה להגיד שהשריון מסריח ושקבוצה שחותמת על הסכם שמשפיעה על שאר הקבוצות באופן פרטי
צריכה להיות מורחקת מהליגה. זאת דעתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:07 pm 
Hall of Famer

לגביי הסכומים שמכבי קיבלה מערוץ 1- זה היה מפרסם כשנחתמו חוזים חדשים גם בזמן אמת כידוע לי.
את הקפיצה של מכבי ב-2000 מכבי לא עשתה כי פדרמן פתאום פתח את הכיס באות קיץ. למעשה מכבי הורידה קצת תקציב באותה עונה. הפריצה ההיא הייתה פוקס מקצועי נטו. פדרמן היה מעורב בהזרמת כספים למכבי ברמה זו או אחרת עוד משנות ה-80', ויותר מכך כמובן בשנות ה-90' שזה נהיה עסק פרטי. את קפיצת המדרגה התקציבית שלה עשתה מכבי כשרענן כץ הצטרף.
אני חושב שההישג הגדול האמיתי של מזרחי לא היה בשנות ה-90' וגם לא ב-2000. ה-הישג שלו זה מה שהוא עשה במכבי בשנות ה-70' וה-80', כשהפך אותה למועדון המקצועני הראשון בארץ בזמן שקבוצות אחרות והיריבות הגדולות התנהלו רע מאוד. מזרחי קיבל קבוצה שמבחינת מעמד בכדורסל הייתה לה קונטרה שוות ערך עם גב כלכלי חזק יותר, ובזכות שינוי מוחלט של תפיסה של איך לנהל קבוצה השאיר לה אבק, בזמן שהיא הולכת ודועכת במקביל. האלטרנטיבות שקמו כאמור לא נוהלו מספיק טוב בשביל להוריד את מכבי מהמקום שהיא הגיעה אליו בשנים ההן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:13 pm 
Hall of Famer

alma - כבר ראינו קודם שבנושא הזה יש לנו הרבה נקודות משותפות. ואני בכלל לא מזלזל במשפט על הפועל והיורוליג.
אבל לגבי הרחקה של מי שיש לו רשיון A - לדעתי אתה טועה אם אתה חושב שזה ישפיע לטובה על שאר הקבוצות... אני לא רואה את יול"ב במצב הנוכחי מוותרת על רשיונות A לצערי, הם רואים ברשיונות A את עמוד השידרה של היורוליג, וליגה שתאיים על קבוצה עם רשיון A תורחק על כל קבוצותיה משני המפעלים. זה מה שאני חושב שיקרה.

לגבי קנס על מי שמוותר על אירופה (בטח על יורוליג או יורוקאפ) - אני אמרתי מעבר לזה בזמנו. קבוצה שמוותרת על מקום אירופי צריכה להיות מושעית ממשחק באירופה ל-3 שנים.
ב-2009 כשחיפה ויתרה על אירופה היו פה אוהדים חיפאים שאמרו לי - מה אתה רוצה, אנחנו רוצים לגדול בשקט בלי אירופה שרק תפריע. אני אומר סבבה, אתה רוצה לגדול בלי אירופה? קח שלוש שנים, תגדל לאט ובשקט, לא נפריע לך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:22 pm 
Freshman

הרחקה מאירופה לא תשנה כי הקבוצות גם ככה לא רוצות להיות שם...
העונש צריך לפגוע בכיס. אגב כמו שקבוצה שמוותרת על העלייה מלאומית צריכה לרדת לליגה ב'.
לגבי היורוליג,אני מאמין שיש פתרונות ואני יכול לחיות עם שיריון למכבי בתנאי שגם האלופה מקבלת כרטיס למפעל
אבל העסקנים פה צרכים לעבוד בזה והם לא עושים את זה.

אורן החוזים לא פורסמו בזמן אמת וזה בכלל לא משנה. הערוץ הציבורי בישראל שילם על היורוליג יותר מכל ערוץ אחר באירופה. זה מדהים.
אגב ההיגיון אמר שעם הכניסה של הטלוויזיה הרב ערוצית מכבי תקבל סכומים גבוהים יותר בפועל קורה ההפך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:29 pm 
מנהל פורום

לalma: אל תחפש היגיון ביול"ב. מקום 2 באדריאטית מדורגת לפני מקום 2 בליגה הספרדית. פשוט בדיחה.
מקום 3 באדריאטית מדורגת 4 שלבים לפני האלופה הישראלית (ביניהן אלופת אוקראינה, צ'כיה ובלגיה).
האמת היא שאני דווקא די אופטימי לגבי הדירוג הזה בשנים הבאות. אני מאמין שישראל תעלה כמה מקומות (ולא, לא בגלל שפוטין ייתן באוקראינה ביס גדול מספיק כדי שנעקוף אותם).
ואני מסכים איתך שהשריונים זה דבר מסריח לאללה, אבל אי אפשר לקנוס קבוצות שלא רוצות לשחק ביורוקאפ. המפעל הזה לא כלכלי לקבוצה שפעם בכמה שנים מצליחה להגיע לסגנות או מקום שלישי. לקנוס אותן זה פשוט לעודד אותן לא להצליח בליגה (וגם בחיים לא יעבור במנהלת).
ואגב, אני לא חושב שהפועל ת"א כרגע חושבת על יורוליג. האוהדים שלה לא מוכנים לשחק בנוקיה ויהי מה.

לראי שעל הקיר: חולון וחיפה לא וויתרו על היורוליג אלא על היורוקאפ. היחידה שוויתרה על היורוליג הייתה י-ם, ובניגוד למיתוס, היא כולה וויתרה על שנה אחת של השתתפות שבסיוומה היא הייתה נזרקת חזרה ליורוקאפ בדיוק כמו ריטאס בזמנו.
ולגבי הפיינל פור, אני חושב שזה יצר עניין גדול בכדורסל הישראלי, שדחף אנשים להיכנס לכדורסל, בין אם הם התייחסו ישירות לפיינל פור או לא, בין אם הם היו מודעים להשפעה שלו, ובין אם לא.

ולשניכם: אני חושב שאתם קצת מגזימים עם קבוצות שלא רוצות לשחק באירופה.
גם באירופה, ששם קבוצות חוצות מדינות באוטובוס, קבוצות מוותרות לא רק על היורוקאפ אלא על היורוליג.
כל עוד קבוצות מקבלות סכומים מצחיקים על נצחונות, אין פלא שמעטות הישראליות שרוצות לשחק.

אגב, לדעתי אם מכבי ת"א תוותר על רישיון A שלה, הליגה הישראלית תקפוץ יותר מ10 מקומות בדירוג וכל אלופה ישראלית אוטומטית תשחק ביורוליג. אמנם זה לא יקרה, אבל שווה לחשוב על זה.

נערך לאחרונה על ידי blue בתאריך ג' מרץ 25, 2014 9:47 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:46 pm 
Freshman

לגבי הפועל והיורליג, כתבתי שמדובר בתוכנית ארוכת טווח.לא בעונה הבאה וגם לא עוד שנתיים.
לגבי נוקיה-לדעתי גם האולם בחולון יעמוד בקריטריונים ככה שלא תהייה בעיה
ואם נוקיה תהייה אופציה יחידה ואחרונה גם הקהל יבין את זה
חוץ מזה שאם ליגת האלופות אישרה את בלומפילד אני מאמין שגם בנושא הזה אפשר יהיה לדבר וכרגע מציגים את זה כיהרג ובל יעבור כי זה משרת את מי שלא רוצה לעלות את נושא השיריון על סדר היום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:51 pm 
Hall of Famer

אגב, אם כבר לכלכת כבר על אורי אלון, כדאי לציין שהוא אמר בדיוק ההיפך ממה שאתה טוען. הוא אמר שהכוונה היא שהפועל תיכנס ליורוליג כי יהיה מגיע לה עם הצלחות ביורוקאפ ובליגה, ולא בגלל השם שלה (גם אמר שאין סיכוי אחר שהיא תיכנס ליורוליג).

אגב, את השיר ההוא תוכל לשיר ביום ראשון, כשהפועל תארח במלחה את הפועל ירושלים עודפים.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

נערך לאחרונה על ידי עופר האדום בתאריך ג' מרץ 25, 2014 9:55 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:52 pm 
Junior

היה ערב חריג בנוקיה ביום ראשון.

אני חושב שלראשונה בחיי יצאתי מבסוט, ממש כך, מתבוסה של מכבי. שום סנטימנט לא היה שם.

אם ההשפלה הזאת - ואני חושב שהיה ברור לכולם שדינמיקת משחק כפי שהתפתחה ביום ראשון אי אפשר לתלות בפציעה או החלטת שופטים כזו או אחרת - תעשה משהו כדי להזיז את האוהדים של מכבי, מה טוב. הגיע הזמן שהג'וניור יעוף הביתה, ויגזור משכורת מנכ"ל מאחת החברות הכושלות (האחרות) של אבא שלו.

לגבי ירושלים - כבוד. אחרי כמה וכמה שנים בירושלים, אולי יש סיכוי שגם אני אהפוך בסוף לאוהד. ודווקא כשעוזבים את מלחה שהיה די חביב עליי.

היה תענוג בעיקר לראות את יותם הלפרין. שחקן שגדל אצלך בנוער וחטף קיתונות של בוז לאורך השנים רק כי כולם רצו שהוא יהיה עודד קטש אבל הוא פשוט לא כזה (לא באופי וגם לא בכשרון, חייבים להודות). שחקן יורוליג לגיטימי הוא תמיד היה, ועכשיו לטוענת לכתר יש שני שחקנים כאלה ועוד ישראלים.

עדיין אני מהמר שמכבי לוקחים השנה אליפות אבל עם תקציב גבוה יותר, וארנה ואולי-אולי מוקדמות יורוליג אם ירצה הג'ורדי, לך תדע לאן זה יכול להתפתח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 9:53 pm 
מנהל פורום

אם האולם שהיחידי שיעמוד בקריטריונים יהיה נוקיה, זה לא משנה אם מדובר בתוכנית ל5 שנים או 20 שנה אם הפועל ת"א לא תהיה מוכנה לשחק שם.
אני לא בטוח שהיורוליג יסיכמו להחליק להפועל ת"א את האולם החדש בדרייב אין. קראתי לא מזמן שהם אפילו מנסים לעשות שרירים על חשבון ברצלונה והאולם החדש שלדעתם לא יהיה מוכן בזמן.
חוץ מזה, ההבדל הוא שבליגת האלופות צריך 5 אלף מקומות (אם אני לא טועה) ובלומפילד עומד בזה בקלות, לעומת היורוליג שדורשים גם 5 אלף מקומות ויש כרגע רק אולם אחד במרכז שעונה על הדרישות.
אבל לא חשבתי על האולם בחולון. יכול להיות פתרון יצירתי ביותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 10:10 pm 
Hall of Famer

כחול, חולון וחיפה ויתרו על השתתפות במוקדמות היורוליג. חיפה ויתרה עליהן השנה למרות שהייתה לפני ריגה בדירוג לקבלת המקום במוקדמות אחרי שכמה קבוצות פרשו.
ואני חלוק עליך בעניין הפיינל פור. כשתשמע את ג'ף רוזן או אורי אלון, או אפילו דורסמן, מדברים על הפיינל פור כסיבה, ראשית או משנית, לזה שהם באו - תרים טלפון. עד אז זו דעתך שלא מבוססת על כלום.
חוץ מזה, בחיאת. כל שנה, כל השנה, אני שומע כמה מכבי פגיעה, כמה כמה כל קבוצה יכולה לנצח אותה, ואז באים ואומרים לי "רק לא סידרה, זה ייגמר 3:0 חלק עם כל משחק ב-30 הפרש". זה רציני? לאור זה שחיפה ניצחה את הגמר האחד שהיה בשנה שעברה, אתה חושב שסידרה הייתה מסתיימת 3:0 חלק? אני חושב שמכבי הייתה מנצחת (כמובן שלעולם לא נדע, אבל זו דעתי), אבל ממש לא חלק, והפסדנו סידרה גדולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 10:17 pm 
Sophomore

לדעתי כל הקשירה הזאת של פיינל פור בשיריון ליורוליג היא בלוף ואין לי מושג למה מתנגדי מכבי כמו המשתמש alma זורקים אותו כל הזמן. הבעיה של הליגה היא תחרותיות, ועונה או שתיים שבה מכבי מצליחה להעמיד סגל כושל מספיק שלא מסוגל לדרוס ליגה עם תקציב שגדול פי 4 מהתקציב השני בגובהו ופי 13 מהתקציב החציוני לא עונה להגדרה של תחרותיות. וזה בלי שאני בכלל נכנס לגורמים שהביאו לחוסר התחרותיות הזאת. מה עוזר ביטול השיריון (שכמובן לא יקרה ולא צריך לקרות, מכבי זה הדבר השנוא עליי בעולם ואני עדיין לא יכול להאשים אותם בשיריון), או נגיד מצב שבו יצליחו להביא את הדירוג של הליגה הישראלית מעל מעצמות כמו הליגה הפולנית והאלופה תקבל כרטיס אוטומטי לשלב הבתים (מעניין איך זה קורה, שמכבי מדורגת 5-6 באירופה, יש נציגות קבע ביורוקאפ, ישראל היא אחת המדינות הבודדות באירופה שהכדורסל אצלה מעורר כל כך הרבה עניין ובכל זאת הדירוג של הליגה, שרלוונטי לכל קבוצות הליגה חוץ מלמכבי, כל כך נמוך), אם חוזרים לסדרות ומכבי יחזרו לטייל לאליפות 19 פעמים מתוך 20 (וכן, הם יחזרו לטייל לאליפות). הפיתרון הוא אחד ויחיד וזה תקרת שכר. יום אחרי שתהיה תקרת שכר משמעותית, שיעשו מצידי סדרות של הטוב מ-9.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 10:41 pm 
Freshman

חוצפן,
מה שווה האליפות של חיפה?כלום. זה לא נתן לחיפה כלום ברמת המועדון
אני רוצה שהקבוצה הכי טובה תזכה באליפות ותקבל את הפרס על זה. זה נקבע בסדרות
ואני מאמין שעוד כמה שנים הפועל תל אביב תוכל להתמודד עם מכבי בסדרה למרות פערי תקציב
ושהפועל תל אביב תנצח את מכבי אני רוצה שהיא תהייה ביורליג ולא מכבי
ואז גם פערי התקציב יצטמצמו.
והדבר נכון עוד יותר לגבי הפועל ירושלים. שאורי אלון מכניס את היד לכיס עמוק עמוק בזמן שמכבי מוכרת 11,000 מנויים
אם ירושלים ותהייה ביורוליג כמה מנויים תמכור מכבי ואיך הם יתגברו על איבוד ההכנסה?
והופה קיבלת פתרון לפערי התקציב.

בקיצור, אליפות צריכה לתת אפשרות לקבוצה לרוץ קדימה ולא להתפוגג שבוע אחרי.
לא נעים להגיד אבל הלוואי שהכדורסל בנושא הזה יהיה כמו הכדורגל הישראלי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 10:46 pm 
Hall of Famer

בחלק מהמדינות באירופה אגב אליפות לא נותנת אוטומאטית כרטיס ליורוליג (בטח אם יש כרטיס בודד). יש מדינות שיש שיטת חישוב שהולכת 2-3 עונות אחורה ולפיהן נותנת את הכרטיס ליורוליג, שזו סה"כ גם שיטה הגיונית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:05 pm 
Freshman

אני לא אוהב גם את השיטה הזו.
אליפות צריכה לתת לאלופה אפשרות לקפיצת מדרגה.כל דבר שמונע את זה פשוט לא הוגן
בספורט היום כסף מדבר ולצפות מקבוצה שזכתה באליפות ולא קיבלה מזה כלום לשחזר את ההישג מול קבוצה שמשחקת ביורליג ומקבל מזה יתרון כלכלי זה פשוט לא פייר.
ורק בשביל לסבר את האוזן- אם הפועל תל אביב מוכרת ליורליג 5000 מנוים במחיר של 500 ש"ח זה 2 וחצי מיליון ש"ח.
כמעט חצי מהתקציב הכולל שלה העונה.
תסכים איתי שמדובר בסכום שאם מטפלים בו נכון יכול לשנות בצורה דרמטית סגל של קבוצה ואפשרות לאליפות נוספת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:10 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
זו שיטה הגיונית אם הליגה שלך נשלטת על ידי קבוצה מונופוליסטית שרוצה להקשות על כניסה של גורמים חדשים שיאיימו עליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:11 pm 
מנהל פורום

יש הגיון בשיקלול 3 השנים האחרונות. השיקלול הזה מונע מקובצות שמצאומאיזה גיידמאק/אגייר/גוסיסנקי לקחו אליפות אבל המילונר שלהם בקיץ פשט רגל, נעצר על ידי הצאר הרוסי טבע בים נחנק בזמן המחת תפילין
להופיע ביורוליג ולבזות את המפעל
אני תומך בזה שאלופה של כל ליגה מנגיד 15 הליגות המובילות באירופה תקבל לפחות צ'אנס במוקדמות ולהשתמש בזה כמסננת למניעת כניסת קבוצות ביזיונריות

אנחנו אוהדי הפועלים גם בירושלים וגם בתל אביב נושאים את עיננו ליורוליג כי אנחנו מקווים שאם נהיה שם ובטח אם נדיח משם את מכבי נשיג מולם מאצ' אפ טוב

ואני אומר בואו נחשוב על דרך אחרת, אם תהיה כאן ליגה סופר אטרקטיבית, סופר מקצועית, אז על הזין היורוליג, הכסף הגדול יהיה בליגה המקומית כי ביננו הכסף ביורוליג אפילו במושגים הצנועים של הכדורסל באירופה הוא לא מנוף כמו הכסף בליגת האלופות בכדורגל

אם יותר משחקים בליגה המקומית יהיו אטרקציה לתקשורת ולאוהדים יגיע משם יותר כסף מאשר ה"מה זה יורוליג"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:13 pm 
Hall of Famer

מאחר שאני חושב, בעצם בטוח, שאיום על מכבי להעיף אותה מהליגה אם לא תוותר על רשיון A יגרור השעיה של הליגה הישראלית ממפעלי יול"ב - אני חושב שהמאבק צריך להיות על שיפור המיקום של הליגה הישראלית בדירוג הליגות, ובכלל על שקיפות של הדירוג הזה ומקומות לליגות השונות על בסיס הישגים באירופה כמו שעושים בליגת האלופות. אבל בואו נתחיל מזה שמי שמקבל מקום באירופה אשכרה מממש אותו. למרות שחיפה ויתרה על מוקדמות היורוליג (יש מצב שזה התנגש לה עם מסע ה-NBA?...) לפחות יש שתי קבוצות ביורוקאפ וזה כבר חידוש מסוים על רוב השנים האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:20 pm 
מנהל פורום

מסכים עם ראי ואני מוסיף שמאחורי הפועל ירושלים יש עוד שלוש קבוצות שמכוונות לתהליך דומה של ניהול מקצועי עם כסף פרטי שיילך ביחד עם מיתקן משודרג כדי לאיים באופן מוחשי על תארים בליגה ועל התשתתפות באחת משתי גביעי אירופה
הפועל תל אביב, חולון, וחיפה
אני לא סופר את ראשון ואילת למרות שהן שמות יותר כסף מהפועל תל אביב למשל כי הן מתנהלות עקום ונשלטות בפועל על ידי אותם עסקנים ישנים ולא טובים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:22 pm 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
כחול, חולון וחיפה ויתרו על השתתפות במוקדמות היורוליג. חיפה ויתרה עליהן השנה למרות שהייתה לפני ריגה בדירוג לקבלת המקום במוקדמות אחרי שכמה קבוצות פרשו.
ואני חלוק עליך בעניין הפיינל פור. כשתשמע את ג'ף רוזן או אורי אלון, או אפילו דורסמן, מדברים על הפיינל פור כסיבה, ראשית או משנית, לזה שהם באו - תרים טלפון. עד אז זו דעתך שלא מבוססת על כלום.
חוץ מזה, בחיאת. כל שנה, כל השנה, אני שומע כמה מכבי פגיעה, כמה כמה כל קבוצה יכולה לנצח אותה, ואז באים ואומרים לי "רק לא סידרה, זה ייגמר 3:0 חלק עם כל משחק ב-30 הפרש". זה רציני? לאור זה שחיפה ניצחה את הגמר האחד שהיה בשנה שעברה, אתה חושב שסידרה הייתה מסתיימת 3:0 חלק? אני חושב שמכבי הייתה מנצחת (כמובן שלעולם לא נדע, אבל זו דעתי), אבל ממש לא חלק, והפסדנו סידרה גדולה.

חולון בוודאות לא ויתרה על היורוליג. אז בכלל לא היו מוקדמות, וגם לא דירוגי קבוצות וליגות. היא בכלל רצתה לתפוס את המקום של אוולינו שהייתה בספק ובסוף שיחקה בבית של מכבי.
לגבי חיפה הסיפור קצת יותר מורכב. כמה ימים אחרי שחיפה נרשמה ליורוקאפ ויום לפני שפורסמה רשימת המשתתפות ביורוליג Igokea ויתרה על המקום במוקדמות.
אני זוכר שבמקרים שבהם קבוצות ישראליות ויתרו על כרטיסים היול"ב החליטו להעניק למי שבא להם (בדר"כ הפועל י-ם). אני לא יודע אם מבחינת הbylaws היה מותר להם להעניק למי שבא להם.
בכל מקרה, לא הצלחתי למצוא כתבה בזמן אמת שמודיעה על כך שחיפה ויתרה על מקום במוקדמות.
המשתמש טל עדיין עובד במכבי חיפה? הייתי שמח לשמוע מעובד של המועדון (או סתם מקורב) אם באמת הוצע לחיפה המקום או שהיול"ב ישר פנו לריגה.

אם כבר הייתי מפנטז על סדרה, אז הייתי מפנטז על חיפה - מכבי בעונה שחיפה הפסידה (אם כי הובילה בהפסקה כמדומני) וכמובן חולון - מכבי, ממש לא על העונה שעברה.
אבל אתה מתעלם מההשפעה של הפיינל פור. אנחנו לא יודעים איך הקבוצות היו נראות אם היו ממשיכים בסדרות כרגיל. לצערי בכדורסל הישראלי אין נתונים מהימנים על תקציבי הקבוצות וזכויות השידור (אם כי לאחרונה קראתי שהעונה המנהלת תעניק סכום שיא לכל קבוצה) ככה שקשה לי לנסות לכמת עלייה בהכנסות ובהשקעות בכדורסל הישראלי בעידן הפיינל פור.
(אגב, צריך להסתכל גם על הצד השני ולהגיד תודה שלא היו לנו סדרות לפחות בשנתיים שלפני האליפות של חיפה)

לאורן: אתה טועה, השיטה של לחשב עונות עבר עבור מדינות מסוימת כבר לא קיימת, וכבר ציינתי בהודעה קודמת איזה ליגות מקבלות נציגה מובטחת בבתים. כל השאר במוקדמות או בכלל לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:38 pm 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
יש הגיון בשיקלול 3 השנים האחרונות. השיקלול הזה מונע מקובצות שמצאומאיזה גיידמאק/אגייר/גוסיסנקי לקחו אליפות אבל המילונר שלהם בקיץ פשט רגל, נעצר על ידי הצאר הרוסי טבע בים נחנק בזמן המחת תפילין
אני תומך בזה שאלופה של כל ליגה מנגיד 15 הליגות המובילות באירופה תקבל לפחות צ'אנס במוקדמות ולהשתמש בזה כמסננת למניעת כניסת קבוצות ביזיונריות

ואכן היו מקרים בשנים של גביע האלופות שקבוצות לקחו אליפות, נפלו חזק מקצועית בקיץ שלאחר מכן והיו בדיחה או סתם חלשות בהרבה ממה שהיו לפני כן ובכך הפכו לשטיח. שיטת החישוב 2-3 עונות אחורה היא בעלת סיכוי טוב יותר למנוע מצב כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:42 pm 
מנהל פורום

oren_80 כתב:
uriel17 כתב:

ואכן היו מקרים בשנים של גביע האלופות שקבוצות לקחו אליפות, נפלו חזק מקצועית בקיץ שלאחר מכן והיו בדיחה או סתם חלשות בהרבה ממה שהיו לפני כן ובכך הפכו לשטיח. שיטת החישוב 2-3 עונות אחורה היא בעלת סיכוי טוב יותר למנוע מצב כזה.

ומנגד הייתה גם עונת 97-98 שבה 3 מתוך 4 הפיינל-פוריסטיות לא השתתפו ביורוליג בעונה שלאחר מכן.

אבל שוב, למקרה שלא ראית, השיטה הזו כבר לא קיימת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: asaf16, Bing [Bot], G, Google [Bot], kakon3, Lakic, oren_80, uriel17 ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: