סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 10:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:48 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ראיתי שהיא לא קיימת. זה לא אומר שאי אפשר לדבר עליה ושאין בה הגיון.
לגביי 98': 2 מהקבוצות שהגיעו לפיינל פור לא רלוונטיות לדיון על מדינות שיש להן נציגה אחת ליורוליג (ששם השיטה הזו כן נכונה והגיונית לדעתי). בנטון לא הצליחה להכנס ליורוליג שנה לאחר מכן למרות שלאיטליה היו 3 נציגות, כנ"ל א.א.ק.
מי שהלכה מסרביה במקום פרטיזן הייתה הכוכב האדום. בוא נאמר שהצלחה גדולה לא הייתה להם, והם היו במקום 20-21 מבחינת יחס נצחונות/הפסדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:50 pm 
Freshman

oren_80 כתב:
uriel17 כתב:
יש הגיון בשיקלול 3 השנים האחרונות. השיקלול הזה מונע מקובצות שמצאומאיזה גיידמאק/אגייר/גוסיסנקי לקחו אליפות אבל המילונר שלהם בקיץ פשט רגל, נעצר על ידי הצאר הרוסי טבע בים נחנק בזמן המחת תפילין
להופיע ביורוליג ולבזות את המפעל
אני תומך בזה שאלופה של כל ליגה מנגיד 15 הליגות המובילות באירופה תקבל לפחות צ'אנס במוקדמות ולהשתמש בזה כמסננת למניעת כניסת קבוצות ביזיונריות

ואכן היו מקרים בשנים של גביע האלופות שקבוצות לקחו אליפות, נפלו חזק מקצועית בקיץ שלאחר מכן והיו בדיחה או סתם חלשות בהרבה ממה שהיו לפני כן ובכך הפכו לשטיח. שיטת החישוב 2-3 עונות אחורה היא בעלת סיכוי טוב יותר למנוע מצב כזה.

אז שיעשו כמו הכדורגל. דירוג למדינות שקובע כמה נציגות יש ודירוג פרטני לקבוצות שקובע באיזה שלב הם נכנסות למפעל ומה הדירוג שלהם.
השיטה שאתה מציע היא מתכון למונפול והנצחת פערים.
אגב בשנה הבאה מנצסטר יוניטד לא תשחק בליגת האלופות. המפעל ישרוד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 25, 2014 11:52 pm 
Hall of Famer

ציטוט:
אגב בשנה הבאה מנצסטר יוניטד לא תשחק בליגת האלופות. המפעל ישרוד את זה.

לא אם הם יקחו את הגביע :)
(זה לא יקרה כמובן...)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 1:36 am 
Sophomore

alma כתב:
חוצפן,
מה שווה האליפות של חיפה?כלום. זה לא נתן לחיפה כלום ברמת המועדון
אני רוצה שהקבוצה הכי טובה תזכה באליפות ותקבל את הפרס על זה. זה נקבע בסדרות
ואני מאמין שעוד כמה שנים הפועל תל אביב תוכל להתמודד עם מכבי בסדרה למרות פערי תקציב
ושהפועל תל אביב תנצח את מכבי אני רוצה שהיא תהייה ביורליג ולא מכבי
ואז גם פערי התקציב יצטמצמו.
והדבר נכון עוד יותר לגבי הפועל ירושלים. שאורי אלון מכניס את היד לכיס עמוק עמוק בזמן שמכבי מוכרת 11,000 מנויים
אם ירושלים ותהייה ביורוליג כמה מנויים תמכור מכבי ואיך הם יתגברו על איבוד ההכנסה?
והופה קיבלת פתרון לפערי התקציב.

בקיצור, אליפות צריכה לתת אפשרות לקבוצה לרוץ קדימה ולא להתפוגג שבוע אחרי.
לא נעים להגיד אבל הלוואי שהכדורסל בנושא הזה יהיה כמו הכדורגל הישראלי

האליפות של חיפה שווה אליפות, קצת התבלבלת. אליפות זו המטרה ולא האמצעי. לגדול כמועדון זה אמצעי לזכות באליפות.

הפועל לא תוכל להתמודד עוד כמה שנים עם מכבי אלא אם מכבי תתכווץ בצורה חסרת תקדים (בין אם בעקבות תקרת שכר שלא תהיה פה בחיים או בין אם באופן טבעי שגם לא נראה באופק). הפועל זה מועדון עני שבקושי כסף לאימונים בנוקיה לפני חצי גמר גביע הוא מצליח לגייס. זה אמור להשתפר עם האולם החדש אבל עדיין תקרת הזכוכית של הפועל במבנה הנוכחי הוא עשרה מיליון שקל או קצת יותר עם ספונסר גדול (שגם את זה אין), עם זה לא מתמודדים עם מכבי. אולי פעם בכמה שנים מצליחים לדגדג אותם אם לנו יש מזל והם מפשלים. שלא תתבלבל, הפועל נמצאת העונה איפה שהיא נמצאת בעיקר בגלל שתי החלטות מקצועיות-נקודתיות גדולות ולא מעט מזל - לימונד ובראון (ואם רוצים להרחיב את התמונה אז אפשר להוסיף כקרקע את ההליכה עם אדלשטיין והניהול המשקיע אבל זה עדיין לא תחליף לכסף ולא יכול לפרוץ שום תקרת זכוכית). העונה הזאת היא לא משהו שלא קרה למועדונים קטנים שחזרו אחר כך לגודלם הטבעי. היום בספורט הקבוצתי הדבר היחיד שקובע הוא כסף.

יורוליג זה לא חזות הכל ואין לי מושג למה אתה מנסה להפוך אותו לכזה. זה בכלל לא מתקרב לסכומים של ליגת האלופות, וגם אם מכבי תפסיד אליפות בסדרה, שזה משהו של פעם ב-20 שנה, אז קודם כל אין סיבה בעולם שיבטלו לה את הרישיון, דבר שני (לא שצריך דבר שני, כי שוב, אין שום סיבה בעולם שיבטלו לה את הרישיון) היא תשרוד עונה אחת בלי יורוליג, דבר שלישי מי שיותר סביר שתתרסק מדבר כזה היא האלופה שתבנה קבוצה ליורוליג ואחרי שנה כנראה תישאר בלי יורוליג ועם התחייבויות וציפיות בגובה של יורוליג שהיא לא תוכל לעמוד בהן. ומה יהיה על שאר 10 הקבוצות? הן נידונות להילחם על תואר המקום השלישי כמו שעשרות שנים נלחמו פה על תואר המקום השני? במה זה יותר טוב, שזה מציק למכבי? זו עדיין אותו חוסר תחרותיות. אם יחזרו לסדרות מה שיקרה זה שהליגה בכדורסל תחזור למצב שבו היא הייתה לפני עשור ולא שום דבר מעבר. כן, הפיינל פור הוא עלה תאנה גדול ויפה, כשגם לעלה תאנה יש משמעות.

למצב שבו בליגה של 12 קבוצות לקבוצה אחת יש תקציב ששקול לתקציב של 10 אחרות אין שום פיתרון מלבד תקרת שכר.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 7:10 am 
Junior

בגלל זה אני אומר שמה שהכי טוב לכדורסל/כדורסלן הישראלי זה לחגה אזורית מזרח תיכונית.
אולי אפילו עם שיריונים לקבוצות מהשווקים הגדולים, קרי תל אביב, חיפה וירושלים. ילכו הפועל, חיפה וירושלים לשחק נגד איטלקיות יווניות ואולי טורקיות. הפרס על זכי בליגה אזורית מקום ביורוליג. ככה יותר קהל יחשף לשני משחקים בשבוע עם קבוצות אירופיות השחקן הישראלי יקבל יותר דקות בשבוע וחשיפה לאירופה ולאט לאט בסיס הקהל יגדל. קבוצה ישראלית שמשחקת ביורוליג תפנה מקומה להבאה בתור.

ועוד משהוא, אם יורוליג הוא כזה שידרגו תקציבי, למה בירושלים של לפני כמה שנים החליטו לוותר על התענוג ולא לנסות?
הרי היתה להם את כמות הקהל השניה בארץ תקציב שני בארץ והם שוק גדול. לשיטת אלמה כל מה שהם היו צריכים לעשות זה ללכת על היורוליג ולהשוות את התקציב למכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 9:45 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
דרך אגב, אתם מודעים לעובדה שבעוד שנתיים (עונת 2015/2016) תיכנס ליורוליג תקנה בדבר תקציב מינימום של 4 מיליון יורו?
אם לא, אז תהיו. כמובן בהנחה שהיורוליג יעמוד בתנאיו-שלו, מה שלא תמיד קורה.
בנוסף, לפי תקנות הפייר פליי הפיננסי שייכנסו באותה עונה:
1. שכר השחקנים לא יעלה על 65% מהתקציב.
2. הזרמות בעלים, במישרין ובעקיפין, לא יעלו על 75% מהתקציב (ואחרי שנה 70%, ומ-2017/2018 והלאה - 65%).
3. גירעון כולל ב-3 העונות הקודמות (ביחד) לא יעלה על 10% מהתקציב.

בוא נראה אותם עומדים בזה, כי רוב הקבוצות כולל הגדולות ביותר לא במצב לקיים את התנאים האלה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 10:36 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

הכחול מאם המושבות כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
כחול, חולון וחיפה ויתרו על השתתפות במוקדמות היורוליג. חיפה ויתרה עליהן השנה למרות שהייתה לפני ריגה בדירוג לקבלת המקום במוקדמות אחרי שכמה קבוצות פרשו.
ואני חלוק עליך בעניין הפיינל פור. כשתשמע את ג'ף רוזן או אורי אלון, או אפילו דורסמן, מדברים על הפיינל פור כסיבה, ראשית או משנית, לזה שהם באו - תרים טלפון. עד אז זו דעתך שלא מבוססת על כלום.
חוץ מזה, בחיאת. כל שנה, כל השנה, אני שומע כמה מכבי פגיעה, כמה כמה כל קבוצה יכולה לנצח אותה, ואז באים ואומרים לי "רק לא סידרה, זה ייגמר 3:0 חלק עם כל משחק ב-30 הפרש". זה רציני? לאור זה שחיפה ניצחה את הגמר האחד שהיה בשנה שעברה, אתה חושב שסידרה הייתה מסתיימת 3:0 חלק? אני חושב שמכבי הייתה מנצחת (כמובן שלעולם לא נדע, אבל זו דעתי), אבל ממש לא חלק, והפסדנו סידרה גדולה.

חולון בוודאות לא ויתרה על היורוליג. אז בכלל לא היו מוקדמות, וגם לא דירוגי קבוצות וליגות. היא בכלל רצתה לתפוס את המקום של אוולינו שהייתה בספק ובסוף שיחקה בבית של מכבי.
לגבי חיפה הסיפור קצת יותר מורכב. כמה ימים אחרי שחיפה נרשמה ליורוקאפ ויום לפני שפורסמה רשימת המשתתפות ביורוליג Igokea ויתרה על המקום במוקדמות.
אני זוכר שבמקרים שבהם קבוצות ישראליות ויתרו על כרטיסים היול"ב החליטו להעניק למי שבא להם (בדר"כ הפועל י-ם). אני לא יודע אם מבחינת הbylaws היה מותר להם להעניק למי שבא להם.
בכל מקרה, לא הצלחתי למצוא כתבה בזמן אמת שמודיעה על כך שחיפה ויתרה על מקום במוקדמות.
המשתמש טל עדיין עובד במכבי חיפה? הייתי שמח לשמוע מעובד של המועדון (או סתם מקורב) אם באמת הוצע לחיפה המקום או שהיול"ב ישר פנו לריגה.

לטענת מכבי חיפה הוצע לה להצטרף ליורוליג, אבל נתנו לה 24 שעות בלבד לתת תשובה ולכן השיבה בשלילה
צריך לשקול את העניין בכובד ראש, ואם מוסיפים לזה הפרשי שעות ,זה לא היה יכול להיות רציני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 11:08 am 
מנהל פורום

קורובייב כתב:
בגלל זה אני אומר שמה שהכי טוב לכדורסל/כדורסלן הישראלי זה לחגה אזורית מזרח תיכונית.
אולי אפילו עם שיריונים לקבוצות מהשווקים הגדולים, קרי תל אביב, חיפה וירושלים. ילכו הפועל, חיפה וירושלים לשחק נגד איטלקיות יווניות ואולי טורקיות. הפרס על זכי בליגה אזורית מקום ביורוליג. ככה יותר קהל יחשף לשני משחקים בשבוע עם קבוצות אירופיות השחקן הישראלי יקבל יותר דקות בשבוע וחשיפה לאירופה ולאט לאט בסיס הקהל יגדל. קבוצה ישראלית שמשחקת ביורוליג תפנה מקומה להבאה בתור.

ועוד משהוא, אם יורוליג הוא כזה שידרגו תקציבי, למה בירושלים של לפני כמה שנים החליטו לוותר על התענוג ולא לנסות?
הרי היתה להם את כמות הקהל השניה בארץ תקציב שני בארץ והם שוק גדול. לשיטת אלמה כל מה שהם היו צריכים לעשות זה ללכת על היורוליג ולהשוות את התקציב למכבי.

לא מסכים בכלל.
קודם כל, לגבי ליגה אזורית, כדי לקבל מקום ביורוליג צריך הסכמה של היורוליג.
ליגה אזורית בלי קבוצות היורוליג לא תיתן לקבוצות הישראליות הרבה מלבד הוצאות. ליגה עם קבוצות יורוליג תדחק את אותן קבוצות ותועיל רק לקבוצות שגם ככה קרובות לצלחת (aka משוריינות).
הספורט היווני קורס, בליגה הטורקית יש פערים ענקיים ולאיטלקיות אין אינטרס.
ואנחנו גם לא רוצים להנציח פערים מעבר לאלה שקיימים ("שריון לקבוצות מהשווקים הגדולים").

אבל היורוליג הוא כן שדרוג תקציבי לקבוצה שמשתתפת בו על בסיס קבוע (או מנסות להגיע אליו). אני לא חושב שהבעלים החדשים בהפועל י-ם היו משקיעים כ"כ רק כדי לזכות באליפות. אני לא חושב שיש ראיון אחד עם אורי אלון שבו הוא לא מדבר על יורוליג.

חוץ מזה, אני מסכים עם חוצפן חיובי. רק חבל שבמקרה שתקבע תקרת שכר אפקטיבית, לפחות קבוצה אחת תעזוב את הליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 2:35 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

לא בדיוק קשור לתרד הספציפי הזה
לא ממש מסמפט את אריה מליניאק אבל התחברתי לטקסט שכתב היום בעיתון :

הכל מתחיל מחוסר הבנה של מהות הספורט, כי כאשר קורית תקלה ומאי שם צצה חולון או גלבוע/גליל ולוקחת אליפות עם תקציב של שקל תשעים, זו "גניבה". למרות שהמשחק נערך במגרש הביתי של מכבי ת"א, שהתקציב שלה הוא פי 10 או 20 מחולון וגליל, זו אליפות עם כוכבית. הרי הטובים אמורים לנצח תמיד, ואם זה לא קורה – השיטה אשמה.

כל הספורט מבוסס על זה שהקבוצה הפחות טובה מנצחת לפעמים. אם הקבוצה הכי חזקה זוכה אוטומטית באליפות, לא צריך לשחק. שתשלח כל קבוצה את התקציב וההרכב לאיגוד הכדורסל או ליורוליג, ויקבעו מי האלופה. קבוצה שנהנית מכל העולמות ומאשימה את כולם בהפסדים שלה, לא יכולה לקחת אחריות לכישלונות וללמוד מהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 3:03 pm 
Hall of Famer

http://103fm.thepost.co.il/programs/Med ... 1t4nzVQ=KH

הריאיון המלא עם אורי אלון(22 דקות) וכל האסטרטגיה של המועדון ל5 השנים הקרובות:(ריאיון שנערך לפני יומיים)

יורוליג, תקציב דו ספרתי במיליוני דולרים ,מחלקת נוער,ישראלים וכו..............

"בטווח הארוך יהיה לנו את התקציב הגבוה ביותר בליגה"..........

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 3:49 pm 
Sophomore

מושבע, אני לא יודע למה התחברת שם.

מליניאק מנסה ליצור מצג שווא, כאילו מתנגדי השיטה ההזויה הזו, מסמנים רק את האליפויות שהן לא של מכבי כפגומות. זה לא נכון. גם האליפויות שמכבי לקחה תחת השיטה העקומה הזו, הן אליפויות חסרות. אליפות בכדורסל לא נסגרת במשחק יחיד. אפשר לספר אלף סיפורים על זה, אבל בסוף- אליפות כדורסל צריכה להיקבע על המגרש ובסדרה. הטוב מ- 3, 5, 7. כמה שתרצו (וכמה שיותר). אבל לשים עונה שלמה על משחק אחד, די מייתר את כל העונה.

תאר לך שמכבי לא היתה נכשלת בבניה פה ושם, ולוקחת את כל התארים גם תחת הפיינל פור? מה אז? היינו עוברים להטלת מטבע? כי ככה לחלשים יש סיכוי?

וזה הכי חזק:
מליניאק כתב:
כל הספורט מבוסס על זה שהקבוצה הפחות טובה מנצחת לפעמים.

כל הספורט?? וואלה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 4:04 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מה שמעליב בטקסט של מליניאק זה לא המשפט הזה אלא הטענה שחולון היתה הפחות טובה בעונה בה לקחה אליפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 5:45 pm 
מנהל פורום

אורליאן כתב:
מליניאק מנסה ליצור מצג שווא, כאילו מתנגדי השיטה ההזויה הזו, מסמנים רק את האליפויות שהן לא של מכבי כפגומות. זה לא נכון. גם האליפויות שמכבי לקחה תחת השיטה העקומה הזו, הן אליפויות חסרות. אליפות בכדורסל לא נסגרת במשחק יחיד. אפשר לספר אלף סיפורים על זה, אבל בסוף- אליפות כדורסל צריכה להיקבע על המגרש ובסדרה. הטוב מ- 3, 5, 7. כמה שתרצו (וכמה שיותר). אבל לשים עונה שלמה על משחק אחד, די מייתר את כל העונה.

אז אתה בעצם אומר שלמכבי ת"א יש 27 אליפויות חסרות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 6:21 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ראובן כתב:
מה שמעליב בטקסט של מליניאק זה לא המשפט הזה אלא הטענה שחולון היתה הפחות טובה בעונה בה לקחה אליפות.

לא חושב שהוא התכוון לזה.
לא חושב שיש מישהו שהיה פה ב-2008 שלא חושב שהאליפות של חולון היא מהמוצדקות באליפויות ישראל :-)
לגבי השאלה למה התחברתי ? כל מה שרומז שמכבי תל אביב בכיינית ,המשפט הזה למשל :
"הרי הטובים אמורים לנצח תמיד, ואם זה לא קורה – השיטה אשמה"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 6:41 pm 
Sophomore

הכחול מאם המושבות כתב:

אני מדבר על העידן מאז התחיל הפליאוף (איפשהו בתחילת שנות ה- 80'). אם זה עושה לך טוב, אתה יכול לשים כוכבית על ה- 27 של מכבי בעידני האין פליאוף לדורותיהם. מצידי אתה יכול לשים כוכבית על כל 50 הזכיות של מכבי. זה לא שאני אפסנאי של כוכביות, או אחראי אליפויות מטעם מכבי.

ואתה יכול לא להתחכם ולנהל דיון. לבחירתך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 6:46 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

המושבע ה-13 כתב:
ראובן כתב:

לא חושב שהוא התכוון לזה.
לא חושב שיש מישהו שהיה פה ב-2008 שלא חושב שהאליפות של חולון היא מהמוצדקות באליפויות ישראל :-)
לגבי השאלה למה התחברתי ? כל מה שרומז שמכבי תל אביב בכיינית ,המשפט הזה למשל :
"הרי הטובים אמורים לנצח תמיד, ואם זה לא קורה – השיטה אשמה"

כן, מתאים לך להתחבר לקשקושים המעייפים של מליניאק.
הוא לא שכח להזכיר בסוף הטור שבפסק זמן לפני התקפה מכרעת המאמן צריך להגיד לשחקנים לעשות את מה שעשו באימון המסכם במקום לשרטט תרגיל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 8:50 pm 
מנהל פורום

אורליאן כתב:
הכחול מאם המושבות כתב:

אני מדבר על העידן מאז התחיל הפליאוף (איפשהו בתחילת שנות ה- 80'). אם זה עושה לך טוב, אתה יכול לשים כוכבית על ה- 27 של מכבי בעידני האין פליאוף לדורותיהם. מצידי אתה יכול לשים כוכבית על כל 50 הזכיות של מכבי. זה לא שאני אפסנאי של כוכביות, או אחראי אליפויות מטעם מכבי.

ואתה יכול לא להתחכם ולנהל דיון. לבחירתך.

אני מנהל דיון.
כבר ציינתי שגם בבריטניה וצרפת עד לפני שנה אין סדרות.
והזכרתי לך שסדרות זה לא משהו שנולד ביחד עם הכדורסל או אפילו עם הכדורסל הישראלי אלא משהו שנוסף רק 25 שנה אחרי הקמת הליגה (אגב, אם ממש תתעקש אני בטוח שמישהו ישלוף את הכתבה שבה שמעון מזרחי מתבטא נגד הסדרות).
וגם טענתי שלנו יש נסיבות מיוחדות שאין באף ליגה שאני מכיר, נסיבות שמספיקות כדי לתת לנו פטור מסדרות.

מכבי ת"א מתנהגת כאילו היא הקבוצה הראשונה בעולם שנדרשת לשחק משחק יחיד על כל הקופה.
מונדיאל לא מוכרע במשחק אחד? בריצת 100 מטר יש סדרות? היורוליג לא מוכרע במשחק אחד כבר כמה עשורים?
והכי מצחיק שמכבי אירחה כמעט כל גמר, ליגה או גביע.

RREEDDTT. כתב:
http://103fm.thepost.co.il/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=GDDDKE&c41t4nzVQ=KH

הריאיון המלא עם אורי אלון(22 דקות) וכל האסטרטגיה של המועדון ל5 השנים הקרובות:(ריאיון שנערך לפני יומיים)

משה פרימו: "מכבי ת"א אלופת ישראל".
ציון 3.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 9:30 pm 
Junior

הכחול מאם המושבות כתב:
קורובייב כתב:

לא מסכים בכלל.
קודם כל, לגבי ליגה אזורית, כדי לקבל מקום ביורוליג צריך הסכמה של היורוליג.
ליגה אזורית בלי קבוצות היורוליג לא תיתן לקבוצות הישראליות הרבה מלבד הוצאות. ליגה עם קבוצות יורוליג תדחק את אותן קבוצות ותועיל רק לקבוצות שגם ככה קרובות לצלחת (aka משוריינות).
הספורט היווני קורס, בליגה הטורקית יש פערים ענקיים ולאיטלקיות אין אינטרס.
ואנחנו גם לא רוצים להנציח פערים מעבר לאלה שקיימים ("שריון לקבוצות מהשווקים הגדולים").

אבל היורוליג הוא כן שדרוג תקציבי לקבוצה שמשתתפת בו על בסיס קבוע (או מנסות להגיע אליו). אני לא חושב שהבעלים החדשים בהפועל י-ם היו משקיעים כ"כ רק כדי לזכות באליפות. אני לא חושב שיש ראיון אחד עם אורי אלון שבו הוא לא מדבר על יורוליג.

חוץ מזה, אני מסכים עם חוצפן חיובי. רק חבל שבמקרה שתקבע תקרת שכר אפקטיבית, לפחות קבוצה אחת תעזוב את הליגה.

לא בטוח כמה היורוליג היה שידרוג תקציבי לקובנה ולאקס יגובלביות ששיחקו שם.
ישראל יכולה להכיל שתי קבוצות יורוליג. גג שלוש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 10:19 pm 
Sophomore

הכחול מאם המושבות כתב:
אני מנהל דיון.
והזכרתי לך שסדרות זה לא משהו שנולד ביחד עם הכדורסל או אפילו עם הכדורסל הישראלי אלא משהו שנוסף רק 25 שנה אחרי הקמת הליגה (אגב, אם ממש תתעקש אני בטוח שמישהו ישלוף את הכתבה שבה שמעון מזרחי מתבטא נגד הסדרות).
וגם טענתי שלנו יש נסיבות מיוחדות שאין באף ליגה שאני מכיר, נסיבות שמספיקות כדי לתת לנו פטור מסדרות.

מכבי ת"א מתנהגת כאילו היא הקבוצה הראשונה בעולם שנדרשת לשחק משחק יחיד על כל הקופה.
מונדיאל לא מוכרע במשחק אחד? בריצת 100 מטר יש סדרות? היורוליג לא מוכרע במשחק אחד כבר כמה עשורים?

מונדיאל זה לא ליגה. גם לא יורוליג (למרות השם המטעה). בטח שלא ריצת 100 מטר, ואפילו לא אליפות העולם בדוק או בקלאס. בצרפת היה פלייאוף כמדומני, עשו ניסוי, ועכשיו חוזרים לפליי אוף. הבינו שהניסוי לא מוצלח במיוחד. הליגה הבריטית, כבודה במקומו מונח, אבל היא לא המודל שלי, ולא אמורה להיות המודל לליגה הישראלית.

ליגה, שנבנית על מאמץ ועבודה של עונה שלימה, לא יכולה להסתיים במשחק אחד. בשביל זה יש גביע. השיטה הזו הפכה את הליגה לשלב מוקדמות מורחב לטורניר גביע נוסף. מה זה נותן? העובדה שהפיינל פור נערך במגרש הביתי של אחת המשתתפות (גם אם קוראים לה מכבי ת"א), רק מחדדת את העיוות, כי בעצם אין שום משמעות להישג בליגה. אם ירושלים לדוגמא היתה לוקחת את הליגה בהפרש עצום בשנה שעברה, זה אפילו לא היה מקנה לה יתרון ביתיות. כלום. למה להתאמץ?

אני הייתי בטוח שבעונת האדריאטית, מכבי תשלח לעונה הרגילה בליגה סגל מוחלש יחסית, ורק לפלייאוף תגיע עם הסגל המלא. הרי כל מה שהיא היתה צריכה, זה לסיים בתוך הפלייאוף. למיקום אין משמעות אמיתית. היא יכלה לעשות את זה, ועדיין לטייל לפיינל פור, ולקחת תואר. זה מעוות (וגם העובדה שמכבי בחרה לשחוט את הסגל שלה ב- 87 משחקים באותה עונה, במקום לשחק בהילוך שני בליגה, גם היא מעוותת, אבל זה סיפור אחר).

אל תטעה לחשוב שאני בא להגן פה על האינטרס של מכבי ת"א. הוא לא רלוונטי לי. אישית, הבכיינות הכרונית של הקבוצה הזו די מפריעה לי. בפער הכלכלי בינה לבין הליגה, היא אמורה לקחת אליפות בכל שיטת משחק, כל עוד לא מדובר בהטלת מטבע. כל עוד האליפות מוכרעת על הפרקט, מכבי ת"א אמורה להיות אדישה לשיטה. התקציב שלה גדול יותר מכל שאר ליגה יחד, ובפער הזה, שום שיטה לא אמורה להפריע לה לזלול תארים. אם מכבי ת"א מצליחה בכל זאת להפסיד פה תואר, זו באמת הבעיה שלה. זו לא הבעיה של השיטה, וזו לא הבעיה שאני רואה כאן.

אני אוהב כדורסל. אני מעדיף כדורסל אירופי, ואני באמת אוהב את הכדורסל הישראלי. לא באמת איכפת לי אם האליפות תסע למלחה, רוממה, נוקיה או הדרייב-אין הבא עלינו לטובה. אבל כאוהד כדורסל, אני מאמין שהפליי אוף צריך להסתיים בסדרות, רצוי של 5 או 7 משחקים, ושכל אופציה אחרת פוגעת בתחרות ופוגעת בענף עצמו. כבר עדיף לסיים את הליגה בלי פיינל פור בכלל- הראשונה בתום הליגה הסדירה אלופה, ושלום על ישראל. הכל- רק לא עוד טורניר גביע. כבר יש לנו אחד כזה. מה טעם יש בנוסף? (ורק שתבין- אם יש מגיע בספורט, העונה הזו צריכה להסתיים באליפות של ירושלים, זו דעתי).

תשתדל לזכור, שבפורום הזה יש אוהבי מכבי, שונאי מכבי, אבל גם כמה פסיכים שסתם נהנים מכדורסל. אני שמח שמכבי ת"א מנצחת את הגויים באירופה, והשתוללתי באותה מידה כשי-ם חגגה על ריאל ביול"ב. אוהד כדורסל פטריוט אם תרצה. האינטרס שאני רואה, הוא לא בעד או נגד מכבי ת"א, והוא לא מונע מצרכיה או רצונותיה, אלא ממה שטוב לכדורסל שלנו. פיינל פור (וחוק רוסי), לא טוב לכדורסל הישראלי.

גילוי נאות: אם האליפות תגיע בטעות לקופסל בנתניה, זה כנראה כן ירגש אותי, מטעמים לוקל פטריוטים עתיקי יומין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 10:32 pm 
Hall of Famer

אם כבר מציעים הצעות, מה דעתכם על ביטול רבע גמר הפלייאוף? נכון שאוהבים סדרות וכל זה, אבל איזו סיבה יש לתת למשל העונה לקבוצות כמו חולון, גלבוע או נתניה עוד סיכוי להיאבק(נניח) על האליפות?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 10:50 pm 
Hall of Famer

מה זאת אומרת קבוצה כמו חולון ? יש להם מאזן 12-12 ראוי בהחלט , יחס סלים טוב יותר משלוש קבוצות אשר מקדימות אותם בטבלה , וסיכויים לא רעים לסיים במקום השישי .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 10:52 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

עופר האדום כתב:
אם כבר מציעים הצעות, מה דעתכם על ביטול רבע גמר הפלייאוף? נכון שאוהבים סדרות וכל זה, אבל איזו סיבה יש לתת למשל העונה לקבוצות כמו חולון, גלבוע או נתניה עוד סיכוי להיאבק(נניח) על האליפות?

איזה סיבה? אותה סיבה שנותנים בכל העולם :-)
הארכת הליגה. עניין בליגה.
היית רוצה שחולון או גלבוע יאבדו עניין בליגה בפברואר? איזה צורה תהיה לליגה עם 5 קבוצות שאיבדו סיכוי להגיע לארבע הראשונות או לרדת ליגה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 10:54 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

עופר האדום כתב:

מאותה סיבה שבכל ליגה נותנים ללפחות חצי מהקבוצות להאבק בפלייאוף. גם ככה הסיכוי של מקום שמיני מול ראשון או שביעי מול שני נמוך מלכתחילה ואם המדורגת הנמוכה הצליחה לעבור בסדרה את המובילה אז אדרבה סחטיין עליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 10:56 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
גם אני חושב שחייבים להמשיך את סדרות רבע גמר הפלייאוף. למה לבטל אותן? הן סיפקו דרמות ועניין למכביר, כולל סדרות לפנתיאון בין הראשונה לשמינית.
אבל אם כבר הצעות, חצי הגמר צריך להתקיים במתכונת ה-NHL (שלעצרי הוחלפה במין מתכונת וויילד קארד משונה העונה. לא משנה). כלומר, אחרי שיש את העולות לחצי הגמר מערבבים את הבראקט.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 26, 2014 11:15 pm 
מנהל פורום

אורליאן כתב:
הכחול מאם המושבות כתב:
אני מנהל דיון.

מונדיאל זה לא ליגה. גם לא יורוליג (למרות השם המטעה). בטח שלא ריצת 100 מטר, ואפילו לא אליפות העולם בדוק או בקלאס. בצרפת היה פלייאוף כמדומני, עשו ניסוי, ועכשיו חוזרים לפליי אוף. הבינו שהניסוי לא מוצלח במיוחד. הליגה הבריטית, כבודה במקומו מונח, אבל היא לא המודל שלי, ולא אמורה להיות המודל לליגה הישראלית.

ליגה, שנבנית על מאמץ ועבודה של עונה שלימה, לא יכולה להסתיים במשחק אחד. בשביל זה יש גביע. השיטה הזו הפכה את הליגה לשלב מוקדמות מורחב לטורניר גביע נוסף. מה זה נותן? העובדה שהפיינל פור נערך במגרש הביתי של אחת המשתתפות (גם אם קוראים לה מכבי ת"א), רק מחדדת את העיוות, כי בעצם אין שום משמעות להישג בליגה. אם ירושלים לדוגמא היתה לוקחת את הליגה בהפרש עצום בשנה שעברה, זה אפילו לא היה מקנה לה יתרון ביתיות. כלום. למה להתאמץ?

אני הייתי בטוח שבעונת האדריאטית, מכבי תשלח לעונה הרגילה בליגה סגל מוחלש יחסית, ורק לפלייאוף תגיע עם הסגל המלא. הרי כל מה שהיא היתה צריכה, זה לסיים בתוך הפלייאוף. למיקום אין משמעות אמיתית. היא יכלה לעשות את זה, ועדיין לטייל לפיינל פור, ולקחת תואר. זה מעוות (וגם העובדה שמכבי בחרה לשחוט את הסגל שלה ב- 87 משחקים באותה עונה, במקום לשחק בהילוך שני בליגה, גם היא מעוותת, אבל זה סיפור אחר).

אל תטעה לחשוב שאני בא להגן פה על האינטרס של מכבי ת"א. הוא לא רלוונטי לי. אישית, הבכיינות הכרונית של הקבוצה הזו די מפריעה לי. בפער הכלכלי בינה לבין הליגה, היא אמורה לקחת אליפות בכל שיטת משחק, כל עוד לא מדובר בהטלת מטבע. כל עוד האליפות מוכרעת על הפרקט, מכבי ת"א אמורה להיות אדישה לשיטה. התקציב שלה גדול יותר מכל שאר ליגה יחד, ובפער הזה, שום שיטה לא אמורה להפריע לה לזלול תארים. אם מכבי ת"א מצליחה בכל זאת להפסיד פה תואר, זו באמת הבעיה שלה. זו לא הבעיה של השיטה, וזו לא הבעיה שאני רואה כאן.

אני אוהב כדורסל. אני מעדיף כדורסל אירופי, ואני באמת אוהב את הכדורסל הישראלי. לא באמת איכפת לי אם האליפות תסע למלחה, רוממה, נוקיה או הדרייב-אין הבא עלינו לטובה. אבל כאוהד כדורסל, אני מאמין שהפליי אוף צריך להסתיים בסדרות, רצוי של 5 או 7 משחקים, ושכל אופציה אחרת פוגעת בתחרות ופוגעת בענף עצמו. כבר עדיף לסיים את הליגה בלי פיינל פור בכלל- הראשונה בתום הליגה הסדירה אלופה, ושלום על ישראל. הכל- רק לא עוד טורניר גביע. כבר יש לנו אחד כזה. מה טעם יש בנוסף? (ורק שתבין- אם יש מגיע בספורט, העונה הזו צריכה להסתיים באליפות של ירושלים, זו דעתי).

תשתדל לזכור, שבפורום הזה יש אוהבי מכבי, שונאי מכבי, אבל גם כמה פסיכים שסתם נהנים מכדורסל. אני שמח שמכבי ת"א מנצחת את הגויים באירופה, והשתוללתי באותה מידה כשי-ם חגגה על ריאל ביול"ב. אוהד כדורסל פטריוט אם תרצה. האינטרס שאני רואה, הוא לא בעד או נגד מכבי ת"א, והוא לא מונע מצרכיה או רצונותיה, אלא ממה שטוב לכדורסל שלנו. פיינל פור (וחוק רוסי), לא טוב לכדורסל הישראלי.

גילוי נאות: אם האליפות תגיע בטעות לקופסל בנתניה, זה כנראה כן ירגש אותי, מטעמים לוקל פטריוטים עתיקי יומין.

א. משחק אחד בגמר בצרפת היה במשך 8 שנים. מליגה שבה 2-3 קבוצות זכו כמעט בהכל הליגה הצרפתית הפכה לליגה הכי תחרותית באירופה.
ב. אם אתה רוצה לקדש את המאמץ והעבודה שקבוצות משקיעות במשך עונה שלמה, הליגה צריכה להסתיים בלי סדרות, כמו פעם (וכמו בכדורגל). הרי 3 משחקים לא טובים של קבוצה בשבוע וחצי יכולים למחוק לה עונה שלמה.
ג. לשאלתך, על מה לקבוצות יש לשחק בליגה כאשר יש פיינל פור/משחק אחד בגמר (אמנם כתבתי עד עכשיו על הפיינל פור, אבל אני דווקא מעדיף סדרות בחצי ומשחק גמר אחד. עמכם הסליחה), אז יש להן להתאמץ על יתרון ביתיות ברבע גמר (ואולי חצי, תלוי בשיטה), ועל הזכות לקבל קבוצה פחות טובה ברבע ובחצי גמר. גם זה שווה משהו.
ד. הרבה פעמים מועלית הטענה שאין הבדל בין הגביע לליגה כאשר יש משחק אחד שמכריע את שניהם.
אז שני הבדלים, אחד מהם אולי חדש לכם:
1. המשחקים בגביע נקבעים לפי הגרלה ולא לפני המאזן בסוף העונה. בליגה אי אפשר לקבל קבוצה מהליגה השנייה, אחר כך שתי קבוצות של פלייאוף תחתון ולהגיע לגמר בלי מאמץ רציני.
2. אמנם אליפות לא שווה כלום באירופה (אם כי גליל שיחקה במוקדמות בגלל שזכתה באליפות), אבל ייתכן שבעתיד זה יישתנה. לגביע אין שום השפעה על אירופה ולא רק בארץ.
ה. גם לדעתי מכבי ת"א יכולה באופן קבוע לשחק בליגה אזורית ולשלוח למשחקי ליגת העל את הנוער ומדי פעם את הבוגרים כדי להגיע לפלייאוף ולזכות באליפות.
אבל זה נכון גם אם יהיו סדרות ברבע וחצי והגמר.
ו. הפיינל פור פוגע בתחרות? איזו תחרות?
ז. צר לי שאתה רק חושב על העוד משחק או שניים שלא שוחקו בגמר, ולא על הסיכוי שמועדונים קיבלו לזכות בתארים, למשוך אוהדים ולהביא ילדים למחלקות הנוער.
כאוהד של קבוצה שהשתייכה לאגודה ביחד עם מועדון כדורגל מכובד, האין סיכוי לתארים פשוט פוגע ביכולת של קבוצות להביא אוהדים וספונסרים בצורה קריטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], kakon3, sportivi, פרארי ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: