סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 1:35 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 12:50 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
תשובה מאד פשוטה לב' עם דוגמא לוקאל פטריוטיות בתחילת שנות השמונים. בליגה הישראלית בכדורגל היה מירוץ בין 2 קבוצות, מכבי נתניה והפועל כפ"ס. לא היה בכלל ספק שנתניה הייתה הקבוצה המבריקה, ההתקפית ובקונצנזוס גם הטובה מבין השתיים. במפגש ראש בראש בין שתי הקבוצות בנתניה זה נגמר בחמישיה. אמממה, כמה שנתניה הייתה מבריקה, הייתה לה נטיה מרגיזה להסתבך מדי פעם מול הקבוצות הקטנות. כפר סבא לעומת זאת ידעה לעשות את העבודה מול היריבות הנחותות, 1-0 פה, 0-0 שם ובסופה של אותה עונה כפר סבא לקחה את האליפות. האם היא הייתה קבוצה טובה מנתניה, כנראה שלא והמפגש בין השתיים הדגיש זאת.

לכן באה שיטת הפלייאוף לעולם. תשחק קודם כל מול כולם ולבסוף שלח את הקבוצות לשחק ראש בראש אחת מול השניה והטובה ביותר תישאר עומדת. כמובן שבכדי למנוע אליפות בשל ערב מוצלח מקרי (מזכיר משהו???), אז עשו סדרה של 7 משחקים, כך שהסיכוי שתהיה הטיה מקרית קטן.

ד. נכון, אתה צודק, הפיינל פור זה לא בדיוק גביע, זה קצת יותר קשה. עדיין זאת לא אליפות אמיתית שמראה מי הקבוצה הטובה ביותר שהייתה באותה שנה בליגה. לפעמים זה יוצא (חולון, מכבי במשחק שלא היה וכו'), לפעמים גלבוע מצליחה לתפוס עם המכנסיים למטה ולקחת אליפות, כשברור היה שהיא לא הקבוצה הטובה במדינה.

בעיני אליפות צריכה לשקף דבר אחד, מי הקבוצה הטובה ביותר באותה שנה. אי אפשר לעשות את זה מושלם, אבל עונה רגילה ואז פלייאוף עם סדרות של לפחות 5 משחקים ויתרון ביתיות לקבוצה עם המאזן הטוב ביותר בעונה הרגילה נותן את התשובה הטובה ביותר.

אפשר כמובן להתחכם ולהחליט שאנחנו נקל על קבוצות לקחת אליפות, אבל אז כבר הפכנו את זה למשהו אחר, גביע נניח או גביע משודרג לטעמך.

ז'. האם מועדונים משכו עוד אוהדים, הביאו ילדים למחלקות נוער, הביאו ספונסרים בעקבות הפיינל פור? לדעתי לא, לא ושוב לא.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 1:09 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
כן, המשחק האחד בצרפת היה כל כך מוצלח שהם הפסיקו אותו. הוא היה כל כך מוצלח שבשנותיו האחרונות אף ערוץ טלויזיה פתוח לא הסכים לקנות את זכויות השידור שלו בכסף, כי הרייטינג שלו היה עלוב והעניין שהוא עורר היה אפסי.
בעשור שלפני המשחק האחד, אגב, היו בצרפת 5 אלופות שונות - וזה כאשר קבוצות הצמרת הצרפתיות היו חזקות בהרבה לעומת שאר אירופה מאשר היום. אז לא לספר סיפורים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 3:38 am 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
גם אני חושב שחייבים להמשיך את סדרות רבע גמר הפלייאוף. למה לבטל אותן? הן סיפקו דרמות ועניין למכביר, כולל סדרות לפנתיאון בין הראשונה לשמינית.
אבל אם כבר הצעות, חצי הגמר צריך להתקיים במתכונת ה-NHL (שלעצרי הוחלפה במין מתכונת וויילד קארד משונה העונה. לא משנה). כלומר, אחרי שיש את העולות לחצי הגמר מערבבים את הבראקט.

מה זה אומר? שיש אופציה שייפלו סדרות של 3-1 והשנייה מול הרביעית? האמת שזה יכול לספק עניין מסוים, בטח בליגה שלנו שאין כל כך הרבה הבדל בין מקומות 4-3 בדרך כלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 9:47 am 
Hall of Famer

לא. נתתי בזמנו את הדוגמה.
רבע גמר - סדרות רגילות, 1 נגד 8, 2 נגד 7 וכו'.
עכשיו נניח ש-7 מפתיעה את 2 ועולה יחד עם 1, 3 ו-4. עכשיו מערבבים את הבראקט ואז 1 נגד 7, 3 נגד 4.
ככה עשו ב-NHL לפני שעברו לשיטת הויילד קארד המשונה של השנה.
כל היתרונות בלי חסרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 10:14 am 
Junior

אפשר גם משהו אקראי, פשוט לעשות הגרלה כל שנה כמו בטורנירים בטניס שכל אחד מ-4 המדורגים ראשונים יכול לפגוש את כל אחד מהמדורגים 5 עד 8.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 11:38 am 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
תשובה מאד פשוטה לב' עם דוגמא לוקאל פטריוטיות בתחילת שנות השמונים. בליגה הישראלית בכדורגל היה מירוץ בין 2 קבוצות, מכבי נתניה והפועל כפ"ס. לא היה בכלל ספק שנתניה הייתה הקבוצה המבריקה, ההתקפית ובקונצנזוס גם הטובה מבין השתיים. במפגש ראש בראש בין שתי הקבוצות בנתניה זה נגמר בחמישיה. אמממה, כמה שנתניה הייתה מבריקה, הייתה לה נטיה מרגיזה להסתבך מדי פעם מול הקבוצות הקטנות. כפר סבא לעומת זאת ידעה לעשות את העבודה מול היריבות הנחותות, 1-0 פה, 0-0 שם ובסופה של אותה עונה כפר סבא לקחה את האליפות. האם היא הייתה קבוצה טובה מנתניה, כנראה שלא והמפגש בין השתיים הדגיש זאת.

לכן באה שיטת הפלייאוף לעולם. תשחק קודם כל מול כולם ולבסוף שלח את הקבוצות לשחק ראש בראש אחת מול השניה והטובה ביותר תישאר עומדת. כמובן שבכדי למנוע אליפות בשל ערב מוצלח מקרי (מזכיר משהו???), אז עשו סדרה של 7 משחקים, כך שהסיכוי שתהיה הטיה מקרית קטן.

ד. נכון, אתה צודק, הפיינל פור זה לא בדיוק גביע, זה קצת יותר קשה. עדיין זאת לא אליפות אמיתית שמראה מי הקבוצה הטובה ביותר שהייתה באותה שנה בליגה. לפעמים זה יוצא (חולון, מכבי במשחק שלא היה וכו'), לפעמים גלבוע מצליחה לתפוס עם המכנסיים למטה ולקחת אליפות, כשברור היה שהיא לא הקבוצה הטובה במדינה.

בעיני אליפות צריכה לשקף דבר אחד, מי הקבוצה הטובה ביותר באותה שנה. אי אפשר לעשות את זה מושלם, אבל עונה רגילה ואז פלייאוף עם סדרות של לפחות 5 משחקים ויתרון ביתיות לקבוצה עם המאזן הטוב ביותר בעונה הרגילה נותן את התשובה הטובה ביותר.

אפשר כמובן להתחכם ולהחליט שאנחנו נקל על קבוצות לקחת אליפות, אבל אז כבר הפכנו את זה למשהו אחר, גביע נניח או גביע משודרג לטעמך.

ז'. האם מועדונים משכו עוד אוהדים, הביאו ילדים למחלקות נוער, הביאו ספונסרים בעקבות הפיינל פור? לדעתי לא, לא ושוב לא.

ב. אני לא חושב שיש לנו מחלוקת על שיטת הפלייאוף, יש לנו מחלוקת אם צריך ליישם אותה גם בגמר אצלנו.
ד. סבבה, לא בהכרח הקבוצה הכי טובה או עשירה זוכה באליפות.
אז מה? יש גם טווח ארוך שצריך לחשוב עליו לטובת כל שאר הקבוצות בכדורסל הישראלי. יש כאן התמודדות שהערך הספורטיבי שלה נמוך ביותר, ולדעתי לפחות, משחק גמר אחד קידם ומקדם את כל שאר הקבוצות בליגה.
ז. אם יש כאן מישהו שיכול לשלוף מהמנהלת נתונים מהימנים על תקציבי הקבוצות כגון ספונסרים והכנסה מכרטיסים ומנויים עכשיו זה הזמן. כי קצת קשה לי לנהל את הדיון הזה בלי מספרים.
אבל יש לי נתון אחד ששווה להתעכב עליו. בעונה הראשונה של הפיינל פור ההכנסות של המנהלת עמדו על 12.3 מיליון שקל, העונה ההכנסות יעמדו על סדר גודל של 24 מיליון שקל.
הלוואי על הכדורגל צמיחה כזו.

לראי, סבבה. המשחק אחד היה כישלון בצרפת, ואף אחד לא רצה לגעת בזה.
אבל אצלנו זכויות השידור כן נמכרות. המנהלת מוכרת אלפי כרטיסים לגמר (/פיינל פור) שגם מגדילים את ההכנסות של הכדורסל הישראלי וגם מחולקים בצורה יותר שיוונית, ואצלנו מלכתחילה אין שום סיכוי ל5 אלופות בתוך עשור (או 7 אלופות ב8 השנים שלאחר מכן). ואצלנו במשך 12 שנה רק פעמיים מכבי הפסידה משחק בסדרת גמר (36 מתוך 38, זוכר?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 2:24 pm 
Hall of Famer

כחול, אתה זה שאמרת שבצרפת לפני המשחק האחד זה היה עסק של 2-3 קבוצות, אז הנה עובדה שלא. המניעים למשחק האחד בצרפת היו שונים לגמרי.
לגבי הכרטיסים שם, גם בצרפת נמכרו אלפי כרטיסים, לאולם קצת יותר גדול מנוקיה, ועדיין הקונספט כולו נכשל אז להביא אותם בתור דוגמה ל"הנה, בצרפת היה", יופי. זו לא בדיוק דוגמה שמשרתת את הטיעון שלך. להיפך. הם ניסו וחזרו בהם.
הגמר היחיד לא מגדיל שום הכנסות של הכדורסל הישראלי, להיפך, הוא מקטין אותן, כי התחליף שלו זה שלושה משחקים לפחות שיכניסו הרבה יותר. לגבי החלוקה השוויונית, בוא נתחיל מזה שלדעתי אין לו שום מקום - מי שהגיע למעמד יש לו את כל הזכות ליהנות יותר מאחרים מהפירות הכספיים של הישגו. אבל ממילא זה לא דבר שקשה לפתור אם אתה מתעקש על מודל יותר שוויוני (הכנסות לקופה משותפת שממנה ייגזרו החלוקות בכל צורה שתבחר). ההבדל הוא שזה ייעשה משלושה עד חמישה משחקים, ולא רק מאחד.
מכבי בינתיים משחקת סדרות כמו כולם ברבע הגמר ובחצי הגמר כשיש, והפסידה בדרך כמה וכמה משחקים כולל לשמינית בטבלה כולל פעם אחת שעמדה על סף הדחה. אז הפחד הזה מזה שהשנייה בטבלה לא תסכן אותה וזה אוטומטית 3:0 חלק ב-30 הפרש לא מקובל, לא הגיוני ואין לו שום בסיס, ובדרך גם יוצר הפסד ולא רווח - גם כספי וגם הפסד של אי קיום עוד כמה משחקים גדולים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 3:52 pm 
מנהל פורום

קודם כל, את צרפת ובריטניה (ואם תרצה גם נרווגיה) ציינתי כדוגמא לכך שסדרות הן לא משהו קדוש בכדורסל כמו 2 סלים וכדור אחד.
אין לי מושג למה הם עברו למשחק אחד ולמה הם חזרו לסדרות, אבל אם אתה רוצה להתעכב על הפרטים הקטנים, אז מ1983 ועד 2005 אורטז לקחה 9 אליפויות, לימוז' לקחה 9 אליפויות ועוד 3 קבוצות לקחו 4 אליפויות. מ5 אלופות בעשור עברנו ל5 אלופות ב22 שנה.
אבל זה לא משנה. הבעיות שהכדורסל הצרפתי סובל מהן, יהיו אשר יהיו, לא אותן בעיות שיש לנו.

גמר יחיד מגדיל הכנסות מכרטיסים כי אין אוהדים שנכנסים עם מנוי. כולם קונים כרטיס ובמחיר יחסית גבוה.
אני לא יודע איך ההכנסות מהגמר בשנה שעברה חולקו, אבל הנחתי שבין 2 הקבוצות הן חולקו באופן שווה.
לדעתי לגיטימי לחלוטין.

בכל מקרה, לאורך כל הדיון אתה מתעלם מהצמיחה שרשם הכדורסל הישראלי בעידן הפיינל פור/גמר יחיד.
הכנסות המנהלת הוכפלו, אולמות חדשים נבנו ונבנים, מועדונים שדישדשו בליגות הנמוכות שידרגו את עצמם למועדונים לגיטימים בליגת העל, אוהדים של קבוצות כדורגל שלא היו במשחק כדורסל אחד בחיים שלהם הקימו מועדונים שהתפרקו בשנות ה70-80, הכדורסל קיבל חשיפה גדולה מאוד וכ'.
לדעתי בלי הפיינל פור הכדורסל הישראלי היה נמצא במצב פחות טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 3:54 pm 
Hall of Famer

הכחול מאם המושבות כתב:
אוהדים של קבוצות כדורגל שלא היו במשחק כדורסל אחד בחיים שלהם הקימו מועדונים שהתפרקו בשנות ה70-80, הכדורסל קיבל חשיפה גדולה מאוד וכ'.

??

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 4:10 pm 
מנהל פורום

oren_80 כתב:
הכחול מאם המושבות כתב:
אוהדים של קבוצות כדורגל שלא היו במשחק כדורסל אחד בחיים שלהם הקימו מועדונים שהתפרקו בשנות ה70-80, הכדורסל קיבל חשיפה גדולה מאוד וכ'.

??

אני מניח שאתה שואל איזה קבוצות בדיוק.
גם אם לא אני בכל זאת אפרט כדי שכולם יכירו יותר טוב.

הפועל רמת גן הוקמה מחדש לפני 3 עונות ועד אמצע העונה הייתה מושלמת, אבל מאז 8 הפסדים והיא כרגע במקום ה2 בליגה הארצית.
הפועל פ"ת (בעבר 2 עונות בליגה הבכירה. התפרקה בעודה בליגה הראשונה, כנראה בגלל שהכדורגל ירדו ליגה) הוקמה מחדש לפני 4 עונות, פיספסה את המבחנים לארצית, מקימה בימים אלה מחלקת נוער מ0.
ביתר י-ם (בעבר 5 עונות בליגה הבכירה), הוקמה מחדש לפני שנתיים ותשחק במבחנים על עלייה לארצית.
צריך לציין גם שני מועדונים שכבר היו בליגה השנייה בעשור הקודם והתפרקו, אבל הוקמו מחדש והפעם כנראה חזקות יותר:
הפועל ב"ש, שתשחק בליגה הארצית בעונה הבאה, עם אולם חדש וכנראה עם בסיס אוהדים רחב יותר מהניסיון הקודם.
והפועל חיפה, הוקמה מחדש אם אני לא טועה לפני 3 שנים, נלחמת על מקומה במבחנים לארצית.

אגב, רק להזכיר למי שלא יודע, כל עמותה חדשה לא מקבלת תמיכות (עירייה וכו') בשנתיים הראשונות לפעילות שלה, לכן אני מאמין שהתצקיבים של כל הקבוצות הנ"ל עוד יגדלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 4:15 pm 
Hall of Famer

מצד שני, יכול להיות שההקמה של המועדונים הללו באה אחרי שהמודלים של קטמון בכדורגל והפועל אוסישקין כדורסל הוקמו, ואלו הם דברים שלא קשורים לפיינל פור הישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 4:16 pm 
מנהל פורום

אולי, אבל רק חיפה ורמת גן פועלות במבנה של קטמון ואוסישקין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 4:18 pm 
Hall of Famer

בדיוק מה שבאתי להגיד. אתה באמת חושב שהמועדונים האלה הוקמו מחדש בליגה הרביעית-חמישית (ורובם, אגב, עדיין שם) בגלל הפיינל פור בליגת העל?
גם לשייך את האולמות החדשים לפיינל פור זה... איך נאמר... הליכה רחוק מאד. הם באים בעיקר בגלל תכנית התמיכות החדשה והמאד מוצלחת של הטוטו (שהרבה בגללה גם קמו אצטדיוני כדורגל חדשים, או שאולי גם זה בגלל הפיינל פור) שכולם רוצים לנצל, פלוס ראשי ערים כמו ניר ברקת שמזוהה עם ספורט בכלל והפועל ירושלים בפרט או כאלה שרואים בספורט מנוף פוליטי (יונה יהב, מוטי ששון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 4:33 pm 
Sophomore

שאלה לחבר'ה של ירושלים פה...
יש מצב שרענן כץ יכנס כמשקיע בקבוצה עם הארנה והשדרוג במעמד שנה הבאה?
אם כן זה יכול להעמיד את הפועל בעמדה מצוינת לשדרוג התקציב. כץ, למרות האגו מניאקיות שלו, בעל כיסים מאוד עמוקים ורצון להשקיע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 4:41 pm 
Hall of Famer

בוא נאמר שאני לא חושב שהם צריכים את הכיסים שלו.
חוץ מזה, בין השורות הבנתי שכץ בונה על זה שהקבוצה, והוא ספציפית, יקבלו זכויות נדלניות בארנה. לדעתי זה לא יקרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 4:43 pm 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
בדיוק מה שבאתי להגיד. אתה באמת חושב שהמועדונים האלה הוקמו מחדש בליגה הרביעית-חמישית (ורובם, אגב, עדיין שם) בגלל הפיינל פור בליגת העל?
גם לשייך את האולמות החדשים לפיינל פור זה... איך נאמר... הליכה רחוק מאד. הם באים בעיקר בגלל תכנית התמיכות החדשה והמאד מוצלחת של הטוטו (שהרבה בגללה גם קמו אצטדיוני כדורגל חדשים, או שאולי גם זה בגלל הפיינל פור) שכולם רוצים לנצל, פלוס ראשי ערים כמו ניר ברקת שמזוהה עם ספורט בכלל והפועל ירושלים בפרט או כאלה שרואים בספורט מנוף פוליטי (יונה יהב, מוטי ששון).

אני לא מחפש גורם יחיד לכל מה שקרה לכדורסל הישראלי בעונות האחרונות.
אני מחפש את הגורם (סדרות/משחק יחיד) שמקדם אותו יותר.
ברגע שקבוצות זוכות בתארים ומקבלות חשיפה, זה מקדם את הכדורסל, ומביא אנשים שרוצים להשתתף בענף.
אני לא חושב שהקבוצות הוקמו מחדש בגלל הפיינל פור, אבל אני בטוח שהחשיפה שהכדוסל קיבל תרמה לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 4:55 pm 
Hall of Famer

נו... על כל דוגמה של קבוצה שהוקמה בעידן הפיינל פור (ועדין מתבוססת בליגות הנמוכות) אני יכול לתת דוגמה דומה של קבוצה שהוקמה לפני הפיינל פור. האולמות היו קמים עם פיינל פור או בלעדיו, בדיוק כמו שאצטדיוני כדורגל קמים עכשיו כפטריות למרות שלא היה שום שינוי מהותי בכדורגל. הם קמים כי יש עכשיו הזדמנות שלא הייתה קודם ואולי לא תחזור אחרי זה, שילוב של תכנית תמיכות מוצלחת (זה הגורם העיקרי והראשי ובלעדיו לא היה קם כאן כלום) וראשי ערים עם אף פוליטי או העדפות אישיות (ניר ברקת, שאוהד הפועל ירושלים ורוצה לקדם אותה בלי קשר לפיינל פור, בעוד שלפניו היה ראש עיר שלא רצה ארנה למרות שהיה פיינל פור).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 5:51 pm 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
נו... על כל דוגמה של קבוצה שהוקמה בעידן הפיינל פור (ועדין מתבוססת בליגות הנמוכות) אני יכול לתת דוגמה דומה של קבוצה שהוקמה לפני הפיינל פור. האולמות היו קמים עם פיינל פור או בלעדיו, בדיוק כמו שאצטדיוני כדורגל קמים עכשיו כפטריות למרות שלא היה שום שינוי מהותי בכדורגל. הם קמים כי יש עכשיו הזדמנות שלא הייתה קודם ואולי לא תחזור אחרי זה, שילוב של תכנית תמיכות מוצלחת (זה הגורם העיקרי והראשי ובלעדיו לא היה קם כאן כלום) וראשי ערים עם אף פוליטי או העדפות אישיות (ניר ברקת, שאוהד הפועל ירושלים ורוצה לקדם אותה בלי קשר לפיינל פור, בעוד שלפניו היה ראש עיר שלא רצה ארנה למרות שהיה פיינל פור).

הן לא סתם קבוצות. הן קבוצות שהוקמו עם בסיס של אוהדים (ואני לא רואה עוד קבוצות כאלה מוקמות. אחרי שהן הוקמו, על כל מועדון כדורגל בכיר בארץ יש מועדון כדורסל עם אותו שם או מועדון כדורסל בליגה מקצוענית מאותה העיר) והן כבר הביאו לכמה משחקים מאות של אוהדים.
ולהגיד שהן מתבססות בליגות הנמוכות זה קצת מעליב. אפילו הפועל ת"א לא הצליחה לעלות מליגה ב' לליגת העל ב4 עונות (מה גם שלפעמים הן באותה ליגה ולכן מפריעות לאחת לשנייה לעלות).

לגבי האולמות, לא לקחתי בחשבון את הארנה כמו שאתה לא צריך לקחת בחשבון את האיצטדיון בפ"ת שהיה אמור להיחנך בשנות ה90 וכו'.
גם אם יש לטוטו תוכנית תמיכות חדשה, עדיין יש לחשיבות לאיפה נבנים האולמות וכמה מקומות יהיו בכל אולם (עוד אולם חדש בראשון ואולם של 5 אלף מקומות בחולון זה לא טריוויאלי)

עוד בהודעה המקורית ציינתי שלא הכל זה הפיינל פור ויש עוד גורמים. אתה פשוט רואה רק אותם.
היות שאתה נעול על הרעיון של "או שזה בגלל הפיינל פור או שלא", אני פשוט אסיים לשטוח את המשנה שלי ושלום על ישראל:
בדיוק כמו שבמולדת הכדורסל יש חוקים שמטרתם לשמור על התחרותיות, מנהלת הכדורסל חייבת לקדם את התחרותיות באמצעים שיש לה.
היות שלמכבי ת"א יש יתרון תקציבי ענקי והיא תעזוב את הארץ עוד לפני שיסיימו לספור את הקולות במקרה של הצבעה על תקרת שכר, הדרך הכי טובה לקדם את התחרותיות היא במשחק אחד בגמר סל.
לדעתי הדבר הוכיח את עצמו מעל ומעבר ב8 השנים האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 6:04 pm 
Hall of Famer

כן, אני בטוח שהפיינל פור בטל בשישים (וזה רק ביטוי, הייתי אומר שהוא למעשה זניח עד אפסי) לעומת התוכנית של הטוטו והשאיפות של פרנסי הערים.
תוכנית התמיכות של הטוטו ודאי לוקחת את כל מה שאמרת בחשבון. היא נעשית בצורה של משהו קרוב למכרז, ופרנסי הערים צריכים לבוא ולהראות למה צריך להקים את המתקנים דווקא אצלם, ומן הסתם המתקנים יקומו איפה שיש קבוצות והמתקנים יכולים להיות מנוצלים ביעילות המירבית. אבל ראשי הערים בסך הכל מנצלים הזדמנות, שיש בעצם "מתקנים על המדף" מוכנים למכרז. הם היו קופצים על התוכנית גם בלי הפיינל פור, כי זו מתנה שהטוטו נותן להם ומאפשר לקדם את תשתית הספורט בערים שלהם בלי שזה יעלה להם יותר מדי (ובדרך לעשות מזה הון פוליטי למען עצמם).

אם האולמות הוקמו בגלל הפיינל פור, למה הוקמו אצטדיוני הכדורגל? הרי בכדורגל לא היה שום שינוי מהותי, ובכל זאת קמו וקמים, כמעט בבת אחת, אצטדיונים מודרנים ב-4-5 ערים שונות. למה זה קורה? למה האצטדיון בפ"ת, שתוכנן כבר לפני עשורים כמו שאתה אומר, קם דווקא בתקופה הזו? בגלל הקיזוז? בגלל הפלייאוף העליון? זה בדיוק בגלל זה, בגלל תמיכה כספית שנעשית בצורה יעילה ומוצלחת וראשי ערים שקופצים על ההזדמנות. זה לא קשור בשיט לשיטת המשחקים בליגה X בענף Y.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 6:07 pm 
מנהל פורום

לא ייאמן. פשוט לא ייאמן.
בכל ההודעות האחרונות רשמתי שהפיינל פור הוא רק גורם במכלול הדברים. ואיך נפתחת הפסקה השניה שלך?
"אם האולמות הוקמו בגלל הפיינל פור...".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 6:11 pm 
Hall of Famer

כי לדעתי הוא לא גורם. לא במכלול ולא מחוץ למכלול. בדיוק כמו ששיטת המשחקים בכדורגל היא לא שום גורם בזה שפתאום קמים אצטדיונים חדשים.
אם אתה חושב שבשיקולים של ראש עיר שיש לו הזדמנות לקבל מתקן ספורט מודרני כמעט במתנה - לקדם את העיר שלו וגם את עצמו בעלות קטנה מאד, כשבדרך הוא מפנה קרקע שעליה יושב מתקן ישן ושהתייקרה מאד במשך השנים - נכנסת שיטת המשחקים בליגה X בענף Y, אפילו בקמצוץ של מחשבה בלילה לפני שהוא הולך לישון, אז אתה נאיבי מאד. ואני לא תופס אותך ככזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 6:16 pm 
מנהל פורום

אני חושב שאם קבוצה כמו הפועל חולון משודרגת מקבוצה בליגה השנייה שאין לה כסף לליגת העל לאלופת המדינה ומחזיקת הגביע, זה מפעיל לחץ על העירייה לבנות אולם (ובכל זאת היא צריכה להשתתף במימון), ועוד אולם גדול מאוד יחסית לנורמה בישראל.
והפיינל פור בהחלט יכול להיות גורם שעזר להפועל חולון לקבל כספים בעונת האליפות (כי פתאום יש סיכוי למרות הפערים הענקיים) ובטח שאחרי (כי יש פה מועדון שמילא אולמות וזכה בתארים).
ראית? עוד גורם במכלול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 6:20 pm 
Hall of Famer

אז כנראה שתפסתי אותך לא נכון, ואתה יותר נאיבי ממה שחשבתי... אם אתה חושב שמוטי ששון מקים את האולם בגלל לחץ על העיריה, או שהוא לא היה מנסה להקים אותו בלי האליפות של חולון, אתה טועה. כמו האחרים, יש לו פה הזדמנות שאולי לא תחזור - שהמתקן שהטוטו מחלק יוקם דווקא אצלו ולא אצל מישהו אחר, זה יעלה לו מעט וגם יקדם אותו אישית. קידום העיר והון פוליטי לו עצמו כמעט בחינם. הוא היה עושה את זה עם אליפות ובלי אליפות, עם פיינל פור ובלי פיינל פור.
איזה כספים, אגב, חולון קיבלה אחרי עונת האליפות? עד כמה שאני זוכר, הם לא הצליחו למצוא שום ספונסר רציני ועם הליכתו של דורסמן הם היו בצרות לא קטנות. כן, ראוי להזכיר שדורסמן עזב, למרות שהפיינל פור עדיין נמשך, כן? ספציפית לגבי מוטי ששון, אני זוכר שהיו פה ת'רדים על ת'רדים על כמה הוא לא עוזר לקבוצה ולא מקציב לה כספים. בקיצור, לחץ של האוהדים לא ממש השפיע עליו. סו מאץ' פור "הכספים שחולון קיבלה".
בקיצור, שום גורם ושום נעליים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 6:26 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אולי כדאי לפצל את התרד, או לשנות את השם, או לסגור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 27, 2014 6:31 pm 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
אז כנראה שתפסתי אותך לא נכון, ואתה יותר נאיבי ממה שחשבתי... אם אתה חושב שמוטי ששון מקים את האולם בגלל לחץ על העיריה, או שהוא לא היה מנסה להקים אותו בלי האליפות של חולון, אתה טועה. כמו האחרים, יש לו פה הזדמנות שאולי לא תחזור - שהמתקן שהטוטו מחלק יוקם דווקא אצלו ולא אצל מישהו אחר, זה יעלה לו מעט וגם יקדם אותו אישית. קידום העיר והון פוליטי לו עצמו כמעט בחינם. הוא היה עושה את זה עם אליפות ובלי אליפות, עם פיינל פור ובלי פיינל פור.
איזה כספים, אגב, חולון קיבלה אחרי עונת האליפות? עד כמה שאני זוכר, הם לא הצליחו למצוא שום ספונסר רציני ועם הליכתו של דורסמן הם היו בצרות לא קטנות. כן, ראוי להזכיר שדורסמן עזב, למרות שהפיינל פור עדיין נמשך, כן? ספציפית לגבי מוטי ששון, אני זוכר שהיו פה ת'רדים על ת'רדים על כמה הוא לא עוזר לקבוצה ולא מקציב לה כספים. בקיצור, לחץ של האוהדים לא ממש השפיע עליו. סו מאץ' פור "הכספים שחולון קיבלה".
בקיצור, שום גורם ושום נעליים.

הזדמנות שלא תחזור? לפי הערכות העירייה היא תצטרך לשים יותר מ100 מיליון שקל על האולם הזה. ואנחנו יודעים למה שוות הערכות של אולמות בשלבים הראשונים.
ראש עיר שבונה אולם בכספי התושבים שלא יתמלא לא עושה לעצמו שום הון פוליטי.
אתה שוב מחפש גורם יחיד. אני לא יכול להצביע על אחד.

אין קבוצה בכדורגל או בכדורסל הישראלי שלא מתולננת שהעירייה לא נותנת לה כסף ישירות.
בכל מקרה, למה אתה מסתכל רק שנייה אחרי האליפות? היום יש להם ספונסר, וקבוצת משקיעים. הרבה קבוצות שמתבססות על העיריות היו שמחות להיות במצב הזה.

אגב, נחמד שנתפסת על האולמות והקבוצות שהוקמו בליגות הנמוכות.
שום מילה על זה שהכנסות המנהלת הוכפלו בתוך 8 שנים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], kakon3 ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: