סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 7:23 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 186 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יוני 17, 2013 10:51 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
כן, נו, כתבתי את ההודעה ההיא תוך כדי.
אגב, להלן תמונה מהחתונה שלי, איש מהאחים שלי לא קרא את הספרים, ופרק 9 שודר רק אחריה.
חשוד משהו...
תמונה

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 19, 2013 7:12 pm 
Junior

צוד נראה לי שאתה מתבלבל. התימנים נכנסים רק בעונה הבאה.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 19, 2013 9:19 pm 
Junior

בכל ת׳רד על משחקי הכס נוזפים בי.
אוף.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2013 2:51 pm 
Junior

לי בכלל לא היה ברור למה העונה לא הסתיימה בחתונת הדמים. זה היה הסיום הכי מפיל לסתות שאפשר.
אני זוכר את הלסת שלי כשקראתי את זה בזמנו. ואגב, היה אפשר לביים את זה הרבה יותר טוב.
איכשהו זה לא העביר את תחושת השוק מהספר. אני חושב ששם מרטין שבר כל גבול שחשבת שאולי יש לו. אח"כ שום דבר כבר לא הפתיע יותר.

אגב, אני עדיין חלוק לגבי השילוב של עינויי ת'יאון כרגע שזה נכון כרונולוגית אבל שונה לחלוטין מהספרים.

מה שלי הכי הפריע היה מה שעשו מהדמויות של לוראס טיירל ורנלי.
רנלי הופיע בספר כבחור כריזמטי וסוחף וגם כלוחם. לא היה שום אזכור לכך שהוא הומו- סיסון כפי שהוא תואר בסדרה (כזה שבוכה רק מלראות דם...) פשוט הפכו אותו לגרוטסקה. וגם אם יש כאלו שיאמרו שזה היה בין השורות, בסדרה לא היה שום דבר בין השורות כולל סצינת אהבים בינו לבין לוראס.

באשר ללוראס, הוא הופיע בספר כגבר הכי יפה בווסטרוז וכלוחם הטוב ביותר (כנראה שני רק לגרגור קלאגן- אני עדיין רגיל לתרגום הספר...) בסדרה הוא נראה רע מאוד כמו אשה רכה ולא כזו יפה למען האמת...

גם הליהוק של קייתלין סטארק קצת מטריד, היא נראית הרבה יותר מבוגרת מנד, שלא לדבר על אצבעון. ובטח לא כזו שעד היום אצבעון יערוג אליה...

והליהוק הכי מעצבן הוא של רמזי בולטון. זה יכול היה להיות אחד התפקידים הכי פסיכופטיים בתולדות הטלוויזיה. יכלו למצוא קרקטר שידביק אותך למסך (מהסוג שידעו ללהק בסופרנוס ובאוז) ובמקום זאת מצאו מישהו שאפילו עכשיו, תוך כדי כתיבת השורות, אני לא זוכר איך הוא נראה...
חלש מאוד.

גם טיריון של הסדרה נראה טוב מדי... האיש צריך להיות מבחיל והצלקת שלו אמורה לחצות לו את הפנים ולהותיר אותו עם חצי אף.

מי שכן זכה ללהיוק מחמיא היה סטאניס. בספר הוא מתואר כאדם קשה ונטול כריזמה בעוד שהשחקן שמגלם אותו משדר המון עצמה ונוכחות.

בנוגע לדיון הטוב- רע שלכם. ברור שישנן דמויות שטוחות שיש בהן רק רע במידה כזו שאי אפשר להזדהות איתן- ג'ופרי, סרסיי, רמזי.
דווקא טייווין הוא דמות של כח שממוקם אולי בצד ה"רע" אבל אתה לא יכול שלא להעריץ אותו.
טיריון הוא דוגמא מצוינת של מרטין לדמות מושחתת שאתה חייב לאהוב. לא עוד דמויות יפות שעושות את הדבר הנכון. אלא דמות מכוערת ודחויה שמרטין מראש ידע שקוראיו יזדהו איתה. לא משנה מה טיריון יעשה, הקוראים תמיד יסלחו לו. הרי הוא- הוא הגיבור האמיתי של סדרת הספרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2013 3:15 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני לא חושב שטיריון מושחת, אבל מצד שני אני גם לא מת עליו במיוחד. אבל אני טיפוס קשה לריצוי.

אשר להומוסקסואליות של רנלי, זה נרמז מפורשות בספרים (אין שום סיבה שזה יגרור "סיסיאיות", כמובן). לא בפעם הראשונה בת'רד, טוב שיש את האתר הזה:

http://www.winterfell.co.il/%D7%AA%D7%9 ... %90%D7%A1/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2013 3:49 pm 
Junior

לא יודע... נשמע מאוד מחפש. מאוד נסיבתי.

ישנם המון סיפורים יותר עמוקים מאלו על אהבת גברים אפלטונית אך עוצמתית (קרול ברג ורובין הוב עשו את זה מצוין ודוד את יהונתן הרבה לפני... רק ששם אני הרבה יותר חשדן...) שלא לדבר על ההערצה שכל המשמר של רנלי חש עבורו.

חוצמזה, הוא תמיד יכול להיות דו מיני. לא היה בספר אף אזכור מובהק ובטח שלא מוחצן כמו בסדרה.

לי נראה שהמפיקים לחצו על מרטין להמציא זוג הומוסקסואל וזה היה הדבר הכי קרוב שהיה לו בספר להוצאה מהארון.

מכאן ועד הדמות הגרוטסקית שהפכו את רנלי בסדרה, הדרך ארוכה. רק היה חסר שיקראו לו מיסטר האמפריז...

שים לב גם שרוב הרמיזות העבות יותר מכוונות אל לוראס ולא אל רנלי. אני גם מקבל את זה הרבה יותר כי הדיכוטומיה הזו מאוד מתאימה למרטין.
מצד אחד גבר יפה מאוד עם מראה נשי וחשד להומוסקסואליות ומצד שני בחורה בעלת מראה גברי מאוד וחשד דומה.

בסופו של דבר שניהם העריצו ואהבו את רנלי.

בסדרה לא נותרה בו שמץ מהכריזמה ומהנהיגות הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2013 4:23 pm 
מנהל פורום

בכל אופן העמוד הזה קיים הרבה לפני הסידרה והם גם מציינים שמרטין אמר את זה בעצמו (אם כי ראיות מתוך הספר תמיד יותר רלוונטיות). לי זה נשמע הגיוני מאוד וגם עשוי טוב מאוד (בספרים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2013 7:19 pm 
Hall of Famer

מוק, השחקנית שמשחקת את קתלין סטארק דווקא ליהוק מעולה בעיני, למרות שיכלו לעשות ממנה קצת יותר ממה שעשו בסידרה, עניין של זמן מסך ושל בניית סצינות, היא באמת נראית קצת מבוגרת לנד, אבל זו כבר יותר עבודת איפור שהיו צריכים לעשות עליה ולא עשו.

לגביי סרסיי, אני ממש לא מסכים שהיא דמות "שטוחה", לסרסיי ניתן הרבה יותר עומק ואפשר להתחבר לצד שלה בסיפור הרבה יותר מאשר למישהו כמו ג'ופרי שהוא חלאה בלי שום נימוקים והגנות מהרגע הראשון ועד לרגע האחרון. במקרה של סרסיי, זו כן דמות עם מניעים שהקורא יכול להזדהות איתם פה ושם, הדיכוי שלה כאישה מילדות, האבא שלא נותן לה שום צ'אנס להגשים את עצמה, האהבה שלה לג'יימי ולילדים שלה והרצון שלה להגן עליהם. היא כן דמות מתועבת בלא מעט חלקים, אבל מרטין גם נותן לה צדדים אחרים. אם כבר, אני חושב שהיא יכולה להיות דמות שעושה מהפך מרע לטוב בספרים הבאים ומקריבה את עצמה למען מטרה נעלה כזו או אחרת.

לגבי רמזי, אני מסכים שהשחקן שמשחק אותו קצת פרווה, אבל לא עד כדי כך כמו שאתה מציג אותו, יש לו את הרגעים שלו, גם אם הוא לא מספיק טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2013 7:43 pm 
Junior

אתה לא מסכים כי היא אשה יפה ותמיד סולחים ליופי. אם תנסה לקרוא אותה בניתוק מהמראה שלה תגלה שהיא מאוד חד מימדית.
היא רק "רעה". אפילו כשג'יימי (ג'יים עאלק) "הופך לטוב" הדרך הכי טובה לחבב אותו עוד יותר על הקוראים היא לגרום לאהבתו הגדולה להפנות לו עורף ולהתייחס אליו כאל זבל כשהוא חוזר קטוע יד.
ברור שזה לא ברמה של ג'ופרי כי בכל זאת, יש לה קסם וכריזמה. לג'ופרי אין שום דבר. הוא פשוט טיפוס מתועב (ליהוק מצוין דרך אגב)

קל לקבל רגעים כשהתפקיד שלך הוא לגרום זעזוע לקהל. אני אישית, כחובב קרקטרס ופיסכופטים, מצפה להרבה יותר מהשחקן מאשר מה שהתפקיד נותן לו. אני חושב שזה יכול היה ליהוק בונה סדרה ושחקן כי זו אחת הדמויות שכל שחקן צריך לרצות לעשות.
תחשוב מיסטר בלונד ותחשוב רמזי בולטון...
התפקיד די דומה, תחשוב איפה מיסטר בלונד יושב באנתולוגיה של המסך (גדול כקטן) ואיפה יושב, או יישב הבחור שעושה את רמזי בולטון... שים שם רגע את מייקל מאדסן... מקבל את התמונה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2013 11:19 pm 
Junior

אני ממש לא מת על טיריון. הוא מאוד מעצבן אותי בהמון מקרים. אני זוכר שכשהתחלתי לקרוא את הסדרה מחדש אחרי 10 שנים, אחד הדברים היחידים שזכרתי (וזכרתי מעט מאוד, כולל זה ששכחתי שת'יאון קיים בכלל) הוא שטיריון מעצבן ושאני סולד ממנו.

לגבי טייווין, ובכן, הוא הדמות השנואה עלי בסדרת הספרים. אפשר מאוד שלא להעריץ אותו. לעומת זאת, בסרטים הוא הרבה יותר מגניב. אני מניח שבעונה הבאה גם צופי הסדרה יתחילו לשנוא אותו.

לגבי סרסיי, אני חושב שהמעגליות שלה מוגבלת. גם ברגעי החולשה הכי קשים שלה בספר החמישי, ואני מדבר על העמודים האחרונים לגמרי, אני עדיין חש שהיא מרושעת ונקמנית ומטורפת ושבספר השישי נראה אותה הורסת הכל.

ליהוקים-ווייז:
לגבי קייט, אני דווקא אהבתי מאוד את הליהוק, אבל לא את רצח האופי שעשו לה, והפכו אותו לזקנה בכיינית.
לגבי רמזי, לי דווקא מצא חן הליהוק. רמזי, אם מורידים את כל פאזת ריק-השריפה של ווינטרפל שדולגה בטלוויזיה, בסך הכל עשה את קטעי העינוי בהצלחה. אם הם היו נחוצים? לא. לדעתי טוב היה אם היו חוזרים לשני קטעים: קטע המרדף, שהיה עשוי מצוין, וקטע קילוף העור שהיה הכרחי. שלב הפורנו הלא-רך עם הבולבול כנקניקייה היה מפגר וכך גם האגרוף "קוראים לך ריק!!!" אגרוף "קוראים לך ריק!!!". בכל זאת, לדעתי גם ממנו נראה יותר טירוף וכיעור בעונה הבאה/הבאות.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2013 11:30 pm 
מנהל פורום

אתם נכנסים כאן למלכודת (שלמשל פיטר ג'קסון הפיל איתה המון אנשים) שהדיכוטומיה עמוק-שטוח קשורה איכשהו ללא-לגמרי-טוב או לא-לגמרי-רע. ככה ג'קסון לקח דמות כמו אראגורן והפך אותה לרכיכה מגוחכת רק כדי "להעמיק" אותה.

הבעיה של סרסיי היא לא בכך שהיא לגמרי בצד הרע. אם כבר היא בכך שמשום מה מהרגע שמרטין הפך אותה לPOV הוא ניצל את זה כדי להפוך אותה לטינאייג'רית שאוהבת לתלוש ידיים לבובות ולשכב עם כל מי שבסביבה שלה. אבל חוץ מזה היא דמות מעניינת ומורכבת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2013 8:25 pm 
Junior

הבנתי מה אתה אומר, ואני מקבל את זה. הסלידה שלי מסרסיי היא שסרסיי נורא צפויה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 16, 2014 12:01 pm 
מנהל פורום

הקפצה לרגל תחילת העונה הרביעית (תודה רוני).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 16, 2014 12:23 pm 
מנהל פורום

אם כבר אפשר לדבר פה חופשי על המשך העלילה, אז יש משהו במזימת החתונה הסגולה שלא הבנתי.
(אני רק מזכיר שאומנם לא קראתי את הספרים אבל כן קראתי על רוב העלילה המרכזית)
לפי הספרים, וכנראה גם לפי מה שנראה בסדרה, אולנה טיירל לקחה איזה גביש מהשרשרת של סאנסה וזה היה הרעל שהיא הספיקה לשים לג'ופרי בכוס היין שלו. ואכן רואים אותה בפרק האחרון מתעסקת עם השרשרת של סאנסה, זאת שסאנסה קיבלה במתנה מדונטוס, שכנראה שותף לתוכנית.
השאלה היא מה הקטע עם השרשרת??? מה הייתה הבעיה שלה להגניב את הגביש הזה באיזה דרך אחרת??? זה לא כאילו עשו עליהם חיפוש לפני הארוחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 16, 2014 12:41 pm 
Hall of Famer

אני לא זוכר אם הייתה לזה התייחסות מפורשת בספר כי קראתי אותו לאחרונה די מזמן, אבל המחשבה ההגיונית היא שגם אם מישהו יזכר שהוא ראה את גבישים כאלו בחתונה, הוא יחבר אותם לסאנסה ולא לטיירלים. בכל מקרה, סאנסה אכן נתפסת כחשודה לאור ההעלמות שלה אחרי החתונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 8:34 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

היה לי ויכוח עם אבא שלי שקרא את הספרים אחריי - אני זוכר שבין כל העינויים שראמזי מעביר את ת'יאון הוא לא חותך לו את השלונג ושולח בדואר לבאלון גרייג'וי ואבי משום מה טוען שכן. מי מאיתנו צודק?
לגבי מה שעומד לקרות עכשיו בסדרה, לקראת השיחה שאמורה להיות בין טיריון הנמצא בצינוק לג'יימי, חסר פרט עלילתי די חשוב. הרי טיריון מתריס ואומר לאחיו שאחותם הזדיינה עם חצי מחצר המלכות. בסדרה עצמה מלבד בן דודה לאנסל היא לא שוכבת עם אף אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 10:44 pm 
מנהל פורום

לגבי ת'יאון - אני זוכר שבפורום ב"תפוז" כתבו שבספרים לא נאמר במפורש שהוא חתך לו את הזין, אבל זה נרמז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2014 8:43 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
אני כתבתי את זה כאן. בכלל, כל סאגת העינויים של תיאון היא משהו שבספרים אנחנו מקבלים אותה רק בספר החמישי בפלאשבקים מיוסרים, ובצורה הרבה פחות גרפית. זו אחת מההחלטות הארטיסטיות הכי מוזרות של יוצרי הסדרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2014 10:02 am 
מנהל פורום

נדמה לי שטענת שגם בספרים עניין הסירוס נרמז בצורה ברורה יחסית. אבל בכל מקרה לא יכלו לשלוח כלום לבאלון גרייג'וי כי הוא כבר מת לדעתי בשלב הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 21, 2014 1:05 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
באלון גרייג'וי קיבל חתיכת עור בספר השלישי נדמה לי. לא את הזין. וכן, בספר החמישי זה נרמז בצורה ברורה. אבל לא נאמר בריש גלי - בערך כמו עניין היחסים ההומוסקסואלים בין רנלי ואביר השושנים. בסדרה החליטו לקחת את הדבר המרומז הזה ולעשות סרט פורנו מוטילציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 25, 2014 11:37 am 
Junior

sir charles כתב:
היה לי ויכוח עם אבא שלי שקרא את הספרים אחריי - אני זוכר שבין כל העינויים שראמזי מעביר את ת'יאון הוא לא חותך לו את השלונג ושולח בדואר לבאלון גרייג'וי ואבי משום מה טוען שכן. מי מאיתנו צודק?
לגבי מה שעומד לקרות עכשיו בסדרה, לקראת השיחה שאמורה להיות בין טיריון הנמצא בצינוק לג'יימי, חסר פרט עלילתי די חשוב. הרי טיריון מתריס ואומר לאחיו שאחותם הזדיינה עם חצי מחצר המלכות. בסדרה עצמה מלבד בן דודה לאנסל היא לא שוכבת עם אף אחד.

הם החליטו להוריד את הקאת'לבקים ואת moon boy, שזו החלטה הגיונית מאוד בעיניי. אני חושב שכשטיריון יספר לג'יימי שהיא מזיינת את לאנסל הוא יתעצבן דיי הצורך. הכי הרבה הוא יגיד לו משהו בסגנון: "She has been fucking Lancel and Bronn and Ser Dontos for all I know". זה תמיד ברון איכשהו בסדרה הזו, ודונטוס הפך (וגם התפגר) להיות השוטה היחיד בסדרה.

אגב, משהו שהפריע לי בפרק 3 - ג'יימי ממש אונס את סרסיי. זה היה ככה גם בספר? אני זכרתי שהאקט היה הדדי לפני הגופה של ג'ופרי. זכרתי לא נכון (הספרים לא לידי)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 25, 2014 11:43 am 
Sophomore

אם אני זוכר, היא לא רצתה, והיתה מאד פסיבית. את ההתנגדות שלה חווינו בתוך הראש שלה. משהו שאפשר לעשות בספר, אבל לא בסרט.אני מניח שלכן הם בחרו להציג את זה כאונס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 25, 2014 11:55 am 
Junior

טודוט לך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 25, 2014 12:24 pm 
Hall of Famer

מה שקצת מפריע לי בסדרה זה שבמסע שיחרור העבדים של דאניריז היא מוצגת כאיזו סופר-וומן שפשוט עוברת מעיר לעיר, קורעת את הצורה לרעים ומשחררת את כל העבדים בקלילות. בספר לעומת זאת, מתואר מסע הרבה יותר קשה כשהיא צריכה גם לדאוג לכל אותם אלפים שהולכים אחריה לאוכל ולמים במסע ולפצות אותם כשהדרקונים אוכלים להם את הכבשים. עוד משהו שלא מוזכר, אבל אולי עוד יוזכר בהמשך, זה כל מה שקורה באסטאפור וביונקאי אחרי העזיבה שלה, שמטיל אור שונה מאוד על כל המסע שלה ועד כמה הוא באמת עזר לאותם עבדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 25, 2014 1:19 pm 
Junior

אני מניח שהם ידחו את כל זה לשהות שלה במירין, שהיא מעט טרחנית גם בספר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 186 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: