סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 09, 2024 1:32 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 273 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סטרלינג מתבטא
הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 2:49 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
מחשבות פרטיות או לא, ברגע שזה אופן החשיבה של אדם שמחזיק בבעלותו קבוצת NBA ויחד עם גל המחאה שנוצר, אין שום ברירה אלא להעיף אותו כי אחרת יש פה פגיעה כלכלית מאוד קשה ובסוף זה הכל ביזנס. אז אני מקווה שאתה מסכים שהליגה הייתה חייבת לעשות משהו. האם יש להם זכות לעשות לו את זה? משפטית כנראה שכן, מוסרית - לא יודע. זכותו לחשוב מה שהוא רוצה אבל אי אפשר להקטין ראש ולהאמין שהדעות האלה לא משפיעות בצורה כלשהי על קבלת ההחלטות שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 3:03 pm 
Junior

יש לו 2 לבנים בקבוצה, איך זה בדיוק משפיע על ההחלטות שלו?

בכל מקרה, אני עדיין לא מצליח להבין על איזה סעיף מבחינה חוקית הליגה יכולה להעניש אותו... להפעיל עליו לחץ למכור, שביתה של השחקנים, החרמה של הקהל, החרמה של הטלויזיה, הכל הגיוני וצריך להיות, אני רק לא מבין מה העבירה שהוא ביצע שעליה הליגה יכולה להעניש אותו.

מענין מה הסעיף שעליו הוא עבר... אני לא מצליח לחשוב על דרך שבה קבלת העונש על ידי הליגה היא לגיטימית. עונש הוא חייב לקבל, אבל לא מבין על איזה סעיף בדיוק הליגה מעיפה אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 3:05 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
סטרלינג, ד"א, ידע שהוא מוקלט. אני מניח שהוא לא ציפה שהקלטות ידלפו. אבל גם לא ניקסון...

חוץ מזה, צריך להבין שהעובדה שסטרלינג גזען חשוך היתה בגדר סוד גלוי ב-NBA. יצאו המון סיפורי סטרלינג הגזען ביממה האחרונה, הבעייה היא שאף אחד לא הקליט אותו לפני זה, ואת המקרים המשפטיים שהיו הוא סגר בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. זו הפעם הראשונה שיש אקדח מעשן.

בעניין הסעיף, ממליץ לקרוא את הכתבה הזו:
http://espn.go.com/espn/otl/story/_/id/ ... d-sterling
לפי גובה הקנס שניתן, המסקנה היא שהסעיף שלפיו סילבר פעל, מסתבר, הוא סעיף 24 בחוקת ה-NBA, שבאופן דרקוני נותן לקומישנר סמכות לפעול ללא סעיף ספציפי או עבירה שמוגדרת ספציפית במקום אחר. הוא החליט שזה מה שמגיע, וזהו. הוא הקומישנר ומילתו חוק.

ועוד:
http://xkcd.com/1357/

נערך לאחרונה על ידי Amos Gueta בתאריך ה' מאי 01, 2014 3:11 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 3:08 pm 
Hall of Famer

למה שיקליטו אותו? בשביל אדם מאד עשיר, אם הוא באמת ידע שהוא מוקלט, הוא די מטומטם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 3:13 pm 
Senior

הוא אדם מאד עשיר אבל גם זקן, והזכרון שלו לא משהו. הוא רצה להיות מוקלט פשוט כדי לזכור את מה שהוא אמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 3:19 pm 
Junior

Amos Gueta כתב:
בעניין הסעיף, ממליץ לקרוא את הכתבה הזו:
http://espn.go.com/espn/otl/story/_/id/ ... d-sterling
לפי גובה הקנס שניתן, המסקנה היא שהסעיף שלפיו סילבר פעל, מסתבר, הוא סעיף 24 בחוקת ה-NBA, שבאופן דרקוני נותן לקומישנר סמכות לפעול ללא סעיף ספציפי או עבירה שמוגדרת ספציפית במקום אחר. הוא החליט שזה מה שמגיע, וזהו. הוא הקומישנר ומילתו חוק.

מעניין! תודה על הלינק...
וואלה קטע שיש לקומישינר כזה כוח לעשות משפט שדה, אבל בתכלס כנראה שבדיוק בשביל כאלו מקרים זה הומצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 3:47 pm 
Hall of Famer

sheky כתב:
טכנית הוא שמר את המחשבות לעצמו (או חלק אותם עם בת זוג בביתו בפרטיות).

אני מסכים עם אבימאל שזה משטרת מחשבות... אין לי שום בעיה עם זה שהקהל והשחקנים וכל העולם מחרים אותו עכשיו, כי הם לא רוצים להתרועע עם אדם גזען מהרגע שהם יודעים מה הלך המחשבה שלו.
אבל, וזה בלי לגונן עליו לרגע, אני לא מבין איך אפשר לנקוט נגדו צעדים רשמיים מצד הליגה (מה שנעשה כמובן)... אם הוא היה אומר את זה בראיון, או מפרסם בלוג או כל דבר אחר - הענין ברור ( במקרה כזה הוא פרסם את הדעות שלו ובתור נציג של הליגה הוא עשה לה שם רע), אך זה לא המקרה עליו אנו מדברים.

במקרה הזה, הוא לא פרסם את המידע הזה, הוא אמר אותו בשיחה פרטית בינו לבין בת זוגתו... מרגיש לי קצת צורם שאפשר לנקוט צעדים רשמיים נגד המחשבות הפרטיות (מסריחות ככל שיהיו) של אדם בביתו בפרטיותו.
מבחינת חרם קהל, צרכנים, שחקנים, מאמנים, גופי שידור וכו' - הכי מובן והכי הגיוני. מבחינה פורמאלית? צורם לי קצת...

אבל בוא נדייק בהגדרה של "מבחינה פורמאלית". המדינה לא עשתה נגדו כלום. זה לא פלילי להביע דעות כאלה, וזו זכותו המלאה במסגרת חופש הביטוי. אבל הליגה היא מסגרת עסקית פרטית, והקומישנר הוא המפקח על המסגרת הזו, וכל הצעדים שנקט הם לגמרי במסגרת הסמכות הזו. זכותה המלאה של המסגרת להוקיע מתוכה אדם כזה, בוודאי כשמעבר לעניין המוסרי יש פה פגיעה כלכלית פוטנציאלית בכל הליגה. זה אפילו מתבקש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 4:08 pm 
Junior

nadav_hacohen כתב:
אבל בוא נדייק בהגדרה של "מבחינה פורמאלית". המדינה לא עשתה נגדו כלום. זה לא פלילי להביע דעות כאלה, וזו זכותו המלאה במסגרת חופש הביטוי. אבל הליגה היא מסגרת עסקית פרטית, והקומישנר הוא המפקח על המסגרת הזו, וכל הצעדים שנקט הם לגמרי במסגרת הסמכות הזו. זכותה המלאה של המסגרת להוקיע מתוכה אדם כזה, בוודאי כשמעבר לעניין המוסרי יש פה פגיעה כלכלית פוטנציאלית בכל הליגה. זה אפילו מתבקש.

ברגע שעמוס הראה לי את הסעיף המדובר, אז ברור לי באיזו זכות הם עשו את זה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 4:31 pm 
Hall of Famer

הממ, לא, נדב, גם לארגון פרטי אסור לפגוע בצורה כזו באדם בגלל שהוא מחזיק בדעות כאלה או אחרות.

נערך לאחרונה על ידי אורן בתאריך ה' מאי 01, 2014 4:33 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 4:33 pm 
Hall of Famer

וזה שיש סעיף כזה בתקנון הנבא לא הופך את המעשה לחוקתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:03 pm 
Hall of Famer

אני לא מומחה לחוקה האמריקאית או כל חוקה אחרת, אבל עורך הדין אדם סילבר והסטרן שקדם לו-נדמה לי שכן. ההגיון אומר שאסור להפלות אותו, אבל מותר להרחיק אותו מארגון עסקי שהוא חתם על קוד אתי מסוים שלו והפר אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:10 pm 
Hall of Famer

איך הוא הפר אותו? בכך שיש לו דעות כאלה או אחרות?
ואם הקוד האתי היה דורש ממנו להכיר בעליונות הגזע הלבן? זו המשמעות של חוקה. שהיא עליונה על פני קודים אחרים. בין אם חתמו עליהם ובין אם לאו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:13 pm 
Hall of Famer

ולמותר לציין, כמובן, שזה שבראש הנבא עומד עו"ד לא נותן הכשר לכל פעולה של הארגון.
אתה יודע, אני מכיר עוד ארגון מסוים בתחום הכדורסל שבראשו עומד עו"ד.
נדמה לי שתסכים איתי שהארגון הזה פועל לפעמים בדרכים מפוקפקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:25 pm 
Senior

לא יודע, זו לשון התיקון הראשון לחוקה:
קוד:
Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the Government for a redress of grievances

אין פה שום דבר שמפקח או מגביל את זכותם של אירגונים פרטיים למשול על חבריהם ולהטיל עליהם סנקציות בגלל דעותיהם. סטרלינג יכול להמשיך להחזיק בדעותיו הגזעניות ואף לפרסם אותם ברבים. הממשלה לא תעשה לו כלום, אבל זה לא אומר שה-NBA חייב להמשיך לתת לו להיות חלק ממנו.

אם הקוד האתי היה דורש ממנו להכיר בעליונות הגזע הלבן ? יש ארגונים כאלו בארצות הברית (הקו קלוקס קלאן, למשל) ולמיטב ידיעתי הממשלה לא יכולה לפרק אותם בשל כך או להתערב באיך שהם מנהלים את חבריהם. אני משער שאם היה סעיף כזה בחוקת ה-NBA, אז היא לא בדיוק היתה ליגת כדורסל מצליחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:32 pm 
Hall of Famer

איזו התחכמות.

ברירת המחדל היא שיש לאדם זכות להחזיק בדעות. צריך חוק כדי לומר שמותר לפגוע הזכות הזו, לא להפך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:33 pm 
Senior

יש לו זכות להחזיק בדעות. ה-NBA לא פוגע בזכות שלו להחזיק בדעות או לבטא אותן. אבל מותר ל-NBA להחליט שהוא לא רוצה איש עם דעות כאלו בשורותיו.

אם הבאת את חוקת ארה"ב כקוד עליון, בבקשה תסביר לי איך התיקון הראשון בחוקה אומר את מה שאתה טוען. הוא פשוט לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:35 pm 
Hall of Famer

נו, הגענו לשלב בדיון שבו כל שנותר זה לומר:"כן כן, מה ש'תגיד".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:36 pm 
Senior

לא, הגענו לשלב בדיון שבו אין לך מה לומר. מביאים לך סימוכין, תביא בבקשה סימוכין שכנגד. פסיקת בית משפט עליון. משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:39 pm 
Hall of Famer

יש מצב שאי אפשר חוקית לגרום לו למכור. לא יודע. לא מבין בזה.
אבל יש מצב שזה פשוט האופציה היחידה שלו.
מה המטרה שלו בחיים? להחזיק קבוצה שצופים לא יגיעו ושחקנים לא ירצו לשחק שם? הרי ברור שאם הוא נשאר, כל השחקנים דורשים טרייד ופתאום 'נפצעים' ולא יכולים לשחק. ברור שאף שחקן שפוי לא יסכים לחתום שם. ברור שפחות צופים יגיעו כי גם הם נגעלים ממנו וגם כי הקבוצה לא משחקת טוב.
האיש מוקצה פה. בניגוד לישראל שלא הפכה את פיני גרשון למוקצה. פה האיש מוקצה. זה מה שמדברים פה בתוכניות בוקר למינהם פה ברדיו (כולל תוכניות בוקר סטייל טל ואביעד, כלומר תוכניות קלות ולא כאלו שעוסקות בחדשות). האיש מוקצה לחלוטין. זה לא פיני גרשון שהיום מפרשן בכמה ערוצי תקשורת מרכזיים.

יש לו אפשרות למכור ברווח מטורף כעת (קנה את הקבוצה ב15 מיליון) או להמשיך להתעקש ולקבל קבוצת Dליג במקרה הטוב עם כמות צופים עלובה שתגרום גם לערך הקבוצה לרדת ואז כאשר ירצה למכור, הוא יקבל פחות כסף.

שורה תחתונה - יש להיות צודק, יש להיות חכם. עדיף לו להיות חכם ולמכור כעת גם אם הוא צודק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 5:44 pm 
Hall of Famer

אגב, עמוס, אם לא מכוח פרשנות (מובנת מאליה, בעניים משפטיות) לתיקון הראשון, זה ודאי נכנס לתיקון ה-14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 6:01 pm 
Hall of Famer

אני בהחלט חושב שאם סטרלינג יחליט לתבוע את האן.בי.איי, זה יגיע לבית משפט. לא יודע אם הוא יזכה, אבל מאחר שהוא מליארדר הוא בהחלט יכול לתקוע את המצב במשך תקופה ארוכה מספיק שהאן.בי.איי והקליפרס יסבלו. השאלה כמה תאב נקם סטרלינג. עוד נק' זה שהוא לא ייצא נגד סתם אחד, אלא מול חבורה של 29 מיליונרים לפחות כמוהו שהדבר האחרון שהם רוצים זה את הפרסום הנוראי שסטרלינג גרם להם ואת הפגיעה בעסקים של הליגה.

דרך אגב, אני לא חושב שסטרלינג באמת אמר דברים כל כך מזעזעים, בעיקר מטומטמים והזויים. הייתי מכניס את זה תחת קשקושי איש זקן וגזען, אבל ברגע שהחלו איומים על ביטולים של חסויות וברגע שהשחקנים יצאו למלחמה גמורה על העניין, לאדם סילבר לא הייתה ברירה.

אם סילבר לא היה יוצא בעונש החריף שהוא נתן, כנראה הקבוצות שהיו אמורות לשחק שלשום בלילה היו שובתות. המשחק של הקליפרס והוווריירס היה בוודאות מושבת, גם שחקני הווריירס תמכו בכך וככל הנראה גם שאר המשחקים, כששחקני מיאמי היו בחזית ההשבתה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 6:18 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
אני בהחלט חושב שאם סטרלינג יחליט לתבוע את האן.בי.איי, זה יגיע לבית משפט. לא יודע אם הוא יזכה, אבל מאחר שהוא מליארדר הוא בהחלט יכול לתקוע את המצב במשך תקופה ארוכה מספיק שהאן.בי.איי והקליפרס יסבלו. השאלה כמה תאב נקם סטרלינג. עוד נק' זה שהוא לא ייצא נגד סתם אחד, אלא מול חבורה של 29 מיליונרים לפחות כמוהו שהדבר האחרון שהם רוצים זה את הפרסום הנוראי שסטרלינג גרם להם ואת הפגיעה בעסקים של הליגה.

דרך אגב, אני לא חושב שסטרלינג באמת אמר דברים כל כך מזעזעים, בעיקר מטומטמים והזויים. הייתי מכניס את זה תחת קשקושי איש זקן וגזען, אבל ברגע שהחלו איומים על ביטולים של חסויות וברגע שהשחקנים יצאו למלחמה גמורה על העניין, לאדם סילבר לא הייתה ברירה.

אם סילבר לא היה יוצא בעונש החריף שהוא נתן, כנראה הקבוצות שהיו אמורות לשחק שלשום בלילה היו שובתות. המשחק של הקליפרס והוווריירס היה בוודאות מושבת, גם שחקני הווריירס תמכו בכך וככל הנראה גם שאר המשחקים, כששחקני מיאמי היו בחזית ההשבתה.

לתקוע את הליגה זה לצאת לא חכם.
האיש צריך להבין שזה נגמר. תמכור, קח את ה600-8700 מיליון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 6:31 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אורן, למיטב זכרוני כשצצה פרשת מוזילה, אז נאמר מפורשות שמותר לעובדי החברה להחזיק בדעות שהן לא הדעות הליברליות אותן קרן מוזילה מבקשת לקדם, אבל הם נדרשים להימנע מלבטא אותן בפומבי/בזמן העבודה (לא זוכר את הניסוח המדויק). זו לא הגבלה אפילו יותר דרקונית מהמקרה הנוכחי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 6:35 pm 
Hall of Famer

ודאי שלא. אני הראשון שיתמוך בכך שהנבא תכניס לתקנון שלה סעיף שאוסר התבטאויות כמו אלו של סטרלינג - לו רק היא היא הייתה פומבית.

בלי קשר, בויכוח בעניין מובילה הייתי בצד של דני אורבך ולא בצד שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 01, 2014 6:46 pm 
Senior

לא הבנתי איך התיקון ה-14 קשור. החלק היחיד שלו שמתייחס לכללי רכוש אומר כך:
קוד:
Section 1. All persons born or naturalized in the United States, and subject to the jurisdiction thereof, are citizens of the United States and of the State wherein they reside. No State shall make or enforce any law which shall abridge the privileges or immunities of citizens of the United States; nor shall any State deprive any person of life, liberty, or property, without due process of law; nor deny to any person within its jurisdiction the equal protection of the laws.

כלומר, הוא מתייחס אך ורק לפעולות של המדינה, לא לפעולות של ארגונים פרטיים בתוך עצמם.

נזכיר גם שלהחלטות של הקומישנר יש מעמד חוקי של פסק בורר שסטרלינג הסכים אליו כאשר הוא קנה את הקליפרס. כלומר, הוא מראש הכפיף את זכויותיו בקליפרס להחלטות הקומישנר. ופסקי בורר הם דברים כמעט בלתי ניתנים לערעור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 273 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: asaf16, Google [Bot] ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: