סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 2:35 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 11:48 am 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
אתה מתייחס לכדורסל כעסק כלכלי נטו.
אין "נבחרת" כימאים שצריכה לייצג אותנו בחו"ל, ואין תחרות בידורית בין חברות התרופות...
האינטרס של הצופה הוא שיהיה פה עניין. זה מה שמכניס כסף לענף.
אז אם המטרה היא לקדם חברה מסחרית אחת שנותנת מעט מאוד מיסים ועולה הרבה כסף למשלם המיסים התל אביבי, זה דבר אחד. אבל זה לא האינטרס של איגוד הכדורסל. הוא רוצה שיהיה כדורסל מעניין בכל הערים, כדי שיהיה קהל, חסויות ופרסומות רווחיים ושיהיה חומר אנושי איכותי לנבחרת שהוא אחראי עליה.
ליגה שכולה מכבי תל אביב ללא תחרות במשך 30 שנה מיצתה את עצמה. הקהל מגיע למגרשים יותר, בונים אולמות גדולים ונכנסים משקיעים. עכשיו תגיד לי שהחוקים נגד מכבי פוגעים בענף..
אני בעד סדרות, אגב. אבל מבין את מי שנגדן.

גלשתי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 11:50 am 
Freshman

קובי כתב:
ארז, לפחות אתה מספיק הגון להודות במניע האמיתי. אם זה כל מה שיצא מההודעה אז דיינו.

יש לי הקבלה יותר טובה בשבילך ממשרד הביטחון, חברת "טבע". טבע כ"כ גדולה ששום חברת תרופות בישראל לא יכולה להתפתח בצילה.
לא זו אף זו, טבע מנצלת את כוחה המונופוליסטי ומכופפת את ידי הרגולטור וקופ"ח כדי לשמור על האינטרסים שלה.

ע"פ ההיגיון שלך, למרות שהתשתית המדעית, כלכלית, תעשייתית בארץ אינה יכולה לתמוך בתעשיית תרופות שתתחרה בשוק הגלובלי (מלבד טבע, כמובן), צריך לחסל את טבע כדי שאולי אולי ההנחה שגויה וביום מן הימים תצמח כאן תעשיית תרופות המבוססת על מספר חברות ענק שיתחרו בהצלחה בשוק הגלובלי.

אזהרה לקורא יאיר לפיד, אין להתייחס ברצינות לנכתב לעיל (לכו תדעו, הבנאדם חושב שהפתרון לשוק הדיור הוא בהגדלת הביקוש)

באמת שאני לא מבין מה אתה רוצה?
איזה מניע אמיתי אתה מנסה לייחס לי?
אני רוצה ליגה טובה, תחרותית ומושכת קהל.
אני רוצה נבחרת לאומית טובה ומצליחה.
ההצלחה של מכבי תל אביב באירופה היא לא מטרה שלי, ולא של הליגה, היא מטרה של מכבי תל אביב.

את ההקבלה לטבע אני אקבל אם אתה טוען שבגלל כוחה היא מכניסה לסל התרופות רק תרופות שלה, ולא של חברות אחרות, ביחס כזה שמונע מחברות אחרות להצליח, ובצורה כזו שגורמת לכל אחד ואחד מאיתנו לשלם מחיר מופרז על תרופות.
אם ההצלחה של טבע באה על חשבון חברות אחרות, אז כן, צריך לטפל בזה כי זה מצב שוק לא בריא ולא הוגן, קרי - כשל שוק, בכשל שוק, למקרה ששכחת או לא ידעת, הנהנה היחיד הוא המונופול וכל השאר משלמים את המחיר.

לפי ההיגיון שלך, בגלל ההצלחה של טבע (שממנה נהנים בעלי המניות שלה) - שאינה משלמת כמעט מיסים למדינה ומחזיקה פה רמת מחירים גבוהה מבשיווי משקל, צריך לשמר את המצב הקיים ולמנוע מעוד חברות אפשרות הוגנת להצליח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 12:13 pm 
Sophomore

ארז כתב:

אם כמו שאתה טוען, ללא ההצלחה של מכבי תל אביב הענף יעורר עניין כמו הכדוריד, אז זה המצב הטבעי ושיהיה כך. "ההנשמה המלאכותית" שאתה מייחס לתל אביב היא ממש לא חיובית. הענף שאתה חרד שיכרתו, הוא רקוב מבפנים.
אם צריך כמה שנים של "שיממון" כדי לבנות מחדש את הענף הזה, אז זה מה שיהיה, בטח עדיף על קיבוע המצב הנוכחי.

אני בעד ליגה ראשונה מקצוענית, תחרותית, ללא מונופולים וללא הגנות הסתדרותיות שמכריחות הרכבים מאולצים, משכורות מנופחות וכו'.

הבנייה צריכה להיעשות מלמטה, בבתי הספר לכדורסל, שם צריכים ללמד כדורסל ולא לנסות ולנצח בכל מחיר.
ומלמטה למעלה, יעלו ויבואו שחקנים ישראלים טובים וראויים וישחקו בליגה המקצוענית, באירופה ובארה"ב.

שם.

ויש מצבים, מה לעשות, שמונופול הוא המצב היחיד האפשרי, זה נקרא מונופול טבעי.

ושוב, זה לא שאין בעיות. ועניין ההטיה לטובת זרים בשל מדיניות מיסוי היא בהחלט בעיה הדורשת תיקון. אבל, כל הזועקים פה (לאו דווקא בפורום), זועקים משנאת מרדכי ולא מאהבת המן (כך בכוונה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 12:19 pm 
Freshman

קובי כתב:

ויש מצבים, מה לעשות, שמונופול הוא המצב היחיד האפשרי, זה נקרא מונופול טבעי

ושוב, זה לא שאין בעיות. ועניין ההטיה לטובת זרים בשל מדיניות מיסוי היא בהחלט בעיה הדורשת תיקון. אבל, כל הזועקים פה (לאו דווקא בפורום), זועקים משנאת מרדכי ולא מאהבת המן (כך בכוונה)

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אתה באמת מאמין למה שאתה כותב ?

מונופול טבעי זה חברת החשמל, ביטוח לאומי,

ציטוט:
מונופול טבעי הוא כינוי לפעילות כלכלית אשר מגיעה ליעילותה המקסימלית כאשר תוצריה מופקים בידי יצרן אחד בלבד. מונופול טבעי מתפתח בדרך כלל כאשר עלויות ההקמה של מתקני היצור כרוכות בהשקעה של הון ראשוני גדול במיוחד ביחס לגודלו של שוק הצרכנים הפוטנציאלי, וכתוצאה מכך נבנים חסמי כניסה גבוהים במיוחד לענף. הדוגמאות הבולטות ביותר לקיומו של מונופול טבעי הוא בתחומי היצור והאספקה של שירותים ציבוריים כגון חשמל ומים, רכבות, נמלי ים ונמלי תעופה.

ולגבי המניעים.. נניח ואתה צודק (אני יכול להעיד רק על עצמי שזה לא המצב), מה זה קשור לעצם הטיעון ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 12:31 pm 
Sophomore

1. בד"כ אני מאמין במה שאני כותב.

2.
קובי כתב:

5. וההמשך של סוף הנקודה השניה, כל המתייפייפים שרוצים לראות ליגה "ישראלית - צברית" (כי מתאזרחים הם לא באמת, כאילו ההורים שלכם ילידי הארץ), בואו ותגידו את האמת כפי שהיא- כל הדרישות המצחיקות האלה לחוק רוסי, תקרת שכר ושאר ירקות הם רק אמצעי לפגוע במכבי בכסות של פטריוטיות גזענית.

ושאלה לסיום, שחקן בעל אזרחות ישראלית יליד בריה"מ לשעבר שעלה בשנות ה-90, הוא ישראלי "צבר"? מתאזרח? או אולי מישלינג?

יש לי את זה גם בבדידים, אם צריך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 12:36 pm 
Freshman

אני לא אוהב את השימוש במונח מונופול בהקשר של מכבי, מכיוון שהתערבות רגולטור במקרה של מונופול למעשה נועדה להגן על הצרכנים ולדאוג שהם ישלמו מחירים שפויים על המוצר.

המוצר שנמכר בענף הכדורסל לצרכנים (אוהדים) זה כרטיסים ואביזרים ולא שחקנים.
האם למכבי יש שליטה על מכירת הכרטיסים בכל הליגה? לא נראה לי.

כדי להתחרות ולעקוף את המוביל בענף צריך להשקיע במחקר, פיתוח, שיווק ועבודה קשה ולא להגביל את מי שמוביל השוק.
ראו כדוגמה את אפל שלא נזקקה לחסדיה של ממשלת ארה"ב בשביל לעקוף את Microsoft.
את המחקר ופיתוח אפשר להקביל בענף לסקאוטינג, אימונים ופיתוח שחקנים.
חבל שבמקום להתעסק בזה, מתעסקים בלבכות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 12:40 pm 
Freshman

Euro_Basket כתב:
אני לא אוהב את השימוש במונח מונופול בהקשר של מכבי, מכיוון שהתערבות רגולטור במקרה של מונופול למעשה נועדה להגן על הצרכנים ולדאוג שהם ישלמו מחירים שפויים על המוצר.

כדי להתחרות ולעקוף את המוביל בענף צריך להשקיע במחקר, פיתוח, שיווק ולעבוד קשה ולא להגביל את מי שמוביל השוק.

כשהמוביל בענף הוא השולט בענף יש בעיה להתחרות...

המוצר שנמכר לצרכנים זו כרטיסים להופעה, אם סוף ההופעה ידוע מראש (תל אביב אלופה, תל אביב ביורוליג) אז ההופעה לא שווה הרבה.

אפל לא מתחרה במייקרוסופט.
אפל יצרה שוק חדש שלא היה קיים לפני כן,
ואפל מתחרה בסמסונג.
שתיהן דרך אגב מייצרות מזומנים בקצב מטורף, משמע - אנחנו משלמים מחיר יתר על המכשירים שאנו קונים מהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 12:55 pm 
Freshman

ההבדל הוא שכדורסל בארץ, כל עוד מכבי שולטת מקצועית ובערוץ הספורט הראשי וכנראה גם בלי זה, הוא לא עניין רווחי.
אין למתחרות של מייקרוסופט או טבע אינטרס לעשות את זה בלי סיכוי להפיק רווחים. ככה שההשוואה לא ממש מדויקת.

אין למשקיעים מה להגיע לכאן פרט לשעשוע או אהדה אישית. ההשוואות לעולם העסקים מנותקות.

יש פה אינטרס של בעלי הקבוצות בליגה שיגיעו אליהם צופים ואוהדים, כי זה שווה כסף וזה אומר להפסיד פחות על התחביב שלך. כדי שיגיעו צופים צריך עניין, שאפשר להשיגו ע"י חיבור לערכי ושחקני הקבוצה ואמונה שיש סיכוי להגיע להישג מקצועי.

האינטרס של כל קבוצות הליגה פרט למכבי הוא שתהיה פה תחרות שווה. זה שאין פה מעיד בעיקר על הכח העצום שיש להם בגופים המנהלים.
האינטרס של האיגוד הוא הנבחרת, והם מאמינים שהחוק הרוסי ולתת לשחקנים ישראלים לשחק מול זרים ברמה גבוהה ישיג את זה. בוא נראה.

אגב, זה דיון מיותר בינתיים - ההסכם חתום עד סוף 2018/9 עם ארגון השחקנים. גם הצעירים וגם הרוסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 12:58 pm 
Freshman

ארז, "מהי תחרות" אפשר לפרש בהרבה דרכים, אבל מכבי לא מונעת כניסה של קבוצות לענף ולא מונעת מיריבותיה להביא משקיעים. זה תלוי בעיקר בהן.

היה צריך להתערב אם למשל מכבי ת"א, הפועל ת"א והפועל ירושלים יתאחדו לקבוצה אחת. דבר שלא יקרה לעולם. אז באמת הענף היה ריכוזי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 1:03 pm 
Freshman

Euro_Basket כתב:
ארז, "מהי תחרות" אפשר לפרש בהרבה דרכים, אבל מכבי לא מונעת כניסה של קבוצות לענף ולא מונעת מיריבותיה להביא משקיעים. זה תלוי בעיקר בהן.

היה צריך להתערב אם למשל מכבי ת"א, הפועל ת"א והפועל ירושלים יתאחדו לקבוצה אחת. דבר שלא יקרה לעולם. אז באמת הענף היה ריכוזי.

that's debatable.

החתמה של שחקנים בולטים בליגה כדי שלא ישחקו בקבוצות אחרות (אל תגיד לי שזה נטו מקצועי. שחקנים קיבלו עשרות דקות בעונה שלמה במצטבר..), זה משהו שמבריח משקיעים.
שליטה באמצעי התקשורת מבריח משקיעים.
התנגדות לכניסה של קבוצה נוספת ליורוליג בשל הירידה בהכנסות מזכויות שידור (דובר על זה באחד מהאתרים בזמנו)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 1:04 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

RYuval כתב:
ההבדל הוא שכדורסל בארץ, כל עוד מכבי שולטת מקצועית ובערוץ הספורט הראשי וכנראה גם בלי זה, הוא לא עניין רווחי.
אין למתחרות של מייקרוסופט או טבע אינטרס לעשות את זה בלי סיכוי להפיק רווחים. ככה שההשוואה לא ממש מדויקת.

אין למשקיעים מה להגיע לכאן פרט לשעשוע או אהדה אישית. ההשוואות לעולם העסקים מנותקות.

יש פה אינטרס של בעלי הקבוצות בליגה שיגיעו אליהם צופים ואוהדים, כי זה שווה כסף וזה אומר להפסיד פחות על התחביב שלך. כדי שיגיעו צופים צריך עניין, שאפשר להשיגו ע"י חיבור לערכי ושחקני הקבוצה ואמונה שיש סיכוי להגיע להישג מקצועי.

האינטרס של כל קבוצות הליגה פרט למכבי הוא שתהיה פה תחרות שווה. זה שאין פה מעיד בעיקר על הכח העצום שיש להם בגופים המנהלים.
האינטרס של האיגוד הוא הנבחרת, והם מאמינים שהחוק הרוסי ולתת לשחקנים ישראלים לשחק מול זרים ברמה גבוהה ישיג את זה. בוא נראה.

אגב, זה דיון מיותר בינתיים - ההסכם חתום עד סוף 2018/9 עם ארגון השחקנים. גם הצעירים וגם הרוסי.

לא נורא יובל ,הם ימשיכו לבכות על החוק הרוסי ,ואנחנו נמשיך לבכות שהם הורסים את הכדורסל :cry_ing: :cry_ing:

סטטוס קוו שכזה.

אבל תגידו לי , רק לי זה מפריע שאף אחד לא יודע מה יהיה שנה הבאה ?
כמה קבוצות יהיו ? מה שיטת הכרעת האליפות ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 17, 2014 1:13 pm 
Freshman

RYuval כתב:
that's debatable.

החתמה של שחקנים בולטים בליגה כדי שלא ישחקו בקבוצות אחרות (אל תגיד לי שזה נטו מקצועי. שחקנים קיבלו עשרות דקות בעונה שלמה במצטבר..), זה משהו שמבריח משקיעים.
שליטה באמצעי התקשורת מבריח משקיעים.
התנגדות לכניסה של קבוצה נוספת ליורוליג בשל הירידה בהכנסות מזכויות שידור (דובר על זה באחד מהאתרים בזמנו)

כבר ממזמן עבר העידן הזה שמכבי היתה קונה שחקנים בשביל שלא ישחקו ביריבות.
ספרת כמה שחקנים מכבי שחררה ב-10 השנים האחרונות לירושלים או השאילה לקבוצות אחרות? ואני לא מדבר על הויתור הגלוי על הלפרין ואליהו בידיעה שהם יילכו לשם.

שליטה באמצעי התקשורת? כשימי ריגר, קופמן, מליניאק, סהר ושות' הם פרשני הכדורסל המובילים בארץ שמעצבים דעת קהל אני כלל לא בטוח.

ממה שאני זוכר בשנה שעברה חיפה ויתרה על ההשתתפות במוקדמות היורוליג בשביל מסע ה-NBA, לא כי מכבי מנעה ממנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 8:29 am 
Hall of Famer

קאטו הזקן וכו'. איזה שחקנים קונים/קנו בשביל לייבש ולא בשביל שהם ישחקו במכבי. והפעם אפילו הכותב לא מתייחס לתקופת ההשאלות. ראובן אתה עדיין מוזמן לתת לי את שם השחקן ההוא שסירבת בפעם הקודמת. הדוגמאות האחרות שלך לא ממש שכנעו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 8:32 am 
Sophomore

המושבע ה-13 כתב:
RYuval כתב:

לא נורא יובל ,הם ימשיכו לבכות על החוק הרוסי ,ואנחנו נמשיך לבכות שהם הורסים את הכדורסל :cry_ing: :cry_ing:

סטטוס קוו שכזה.

דווקא אתה? הפתעת לרעה, אתה הרי לא חדש בעסק הזה של הכדורסל. מה זה שונה מכל עונה ב-15 שנים האחרונות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 8:54 am 
Hall of Famer

rony כתב:
המושבע ה-13 כתב:
הקהל לא יבוא לראות קבוצות כושלות בכל מקרה. אבל אני חושב שאנחנו צריכים לעשות את המקסימום כדי שהכדורסלן הישראלי לא יעלם מהעולם

נבחרת ישראל בעוד שבע שנים :

כספי,מקל,כדיר,דאוסן,הרוש. מתאים לך ? ביכולת כזאת של חמישתם אנחנו במצב ביש...

אתה מעדיף שישחקו רק זרים בליגה כי אין מספיק ישראלים שיש להם מה למכור ? או לנסות לטפח את מי שיש פה ?

כן, רק שאין שום עדות לכך שהכדורסלן הישראלי יעלם מהעולם אם נעבור להגבלת זרים כמו בספרד נניח, להיפך, יש רק עדויות מכל אירופה שזה יעשה לו טוב כי זה יאלץ אותו להתמודד ברמות הכי גבוהות ולהשתפר כדי לקבל חוזים גדולים.

אני, בדיוק כמו ראי, מעדיף שהשחקנים הישראלים יצטרכו להתעלות כדי להתפרנס כי זה מה שיקדם את הכדורסל הישראלי, זה שלליאור אליהו יש חוזה מובטח בהרבה כסף במכבי או בירושלים רק כי יש לו כשרון וסייז לא מקדם אותו לשום מקום. אם הוא גם היה צריך לעבוד על המשחק שלו כל שנה רק כדי לקבל את אותם חוזי עתק, יכול מאוד להיות שהוא היה היום אחד הפאוורים הכי טובים ביורוליג או לכל הפחות בטופ-10-15, לא סתם עוד פאוור נחמד ביורוקאפ.

איזו הגבלת זרים יש בספרד?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 9:01 am 
Hall of Famer

Euro_Basket כתב:
קובי כתב:
ושאלה לסיום, שחקן בעל אזרחות ישראלית יליד בריה"מ לשעבר שעלה בשנות ה-90, הוא ישראלי "צבר"? מתאזרח? או אולי מישלינג?

ואל תשכח את ה-NBA. הקבוצות מורכבות מחבורת מהגרים וצאצאים של עבדים אפריקאים שקיבלו אזרחות. זה כמובן מונע מהאוהדים להתחבר לקבוצות...

הכי מצחיק שכמעט כל אלה שמדברים על צביון, צבעי עור של כדורסלנים, כדורסל על "טהרת העם הישראלי", ההגדרה "מיהו ישראלי" וכו' הם אותם אלה שעוד לא סלחו לפיני גרשון על נאום המוקה.

סתם דמגוגיה, אף אחד לא ביקש כדורסל "על טהרת הישראלים", אלא איזון מספיק סביר כדי שיהיו גם ישראלים בליגה הזאת.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

נערך לאחרונה על ידי עופר האדום בתאריך ד' יוני 18, 2014 9:20 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 9:13 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

האח של סומו כתב:
המושבע ה-13 כתב:
RYuval כתב:

סטטוס קוו שכזה.

דווקא אתה? הפתעת לרעה, אתה הרי לא חדש בעסק הזה של הכדורסל. מה זה שונה מכל עונה ב-15 שנים האחרונות?

זה דווקא מאוד שונה.
6 שנים רצופות (נדמלי) היה פיינל פור
אח"כ היה סדרה +גמר וגם זה היה ידוע מראש
אח"כ היה סדרה +2 גמרים וגם זה היה ידוע מראש

עכשיו , מכבי ת"א כבר מוכרת מנויים, מכבי חיפה רוצה להתחיל למכור בקרוב
ואף אחד בכלל לא יודע.
נניח שאני אוהד הצלחות ופתאום יחליטו שהאליפות תוכרע בהטוב משבע...לא קונה :(

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 9:16 am 
Hall of Famer

RYuval כתב:

באיזו מדינה באירופה הכדורסל כן רווחי? למיטב ידיעתי, אין ממש קבוצות באירופה שהן רווחיות לאורך זמן, חלקן מאוזנות, חלקן מפסידות והבעלים משקיע כסף, אבל רווחיות? לא חושב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 10:05 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
עופר האדום כתב:
rony כתב:
המושבע ה-13 כתב:
הקהל לא יבוא לראות קבוצות כושלות בכל מקרה. אבל אני חושב שאנחנו צריכים לעשות את המקסימום כדי שהכדורסלן הישראלי לא יעלם מהעולם

נבחרת ישראל בעוד שבע שנים :

כספי,מקל,כדיר,דאוסן,הרוש. מתאים לך ? ביכולת כזאת של חמישתם אנחנו במצב ביש...

אתה מעדיף שישחקו רק זרים בליגה כי אין מספיק ישראלים שיש להם מה למכור ? או לנסות לטפח את מי שיש פה ?

כן, רק שאין שום עדות לכך שהכדורסלן הישראלי יעלם מהעולם אם נעבור להגבלת זרים כמו בספרד נניח, להיפך, יש רק עדויות מכל אירופה שזה יעשה לו טוב כי זה יאלץ אותו להתמודד ברמות הכי גבוהות ולהשתפר כדי לקבל חוזים גדולים.

אני, בדיוק כמו ראי, מעדיף שהשחקנים הישראלים יצטרכו להתעלות כדי להתפרנס כי זה מה שיקדם את הכדורסל הישראלי, זה שלליאור אליהו יש חוזה מובטח בהרבה כסף במכבי או בירושלים רק כי יש לו כשרון וסייז לא מקדם אותו לשום מקום. אם הוא גם היה צריך לעבוד על המשחק שלו כל שנה רק כדי לקבל את אותם חוזי עתק, יכול מאוד להיות שהוא היה היום אחד הפאוורים הכי טובים ביורוליג או לכל הפחות בטופ-10-15, לא סתם עוד פאוור נחמד ביורוקאפ.

איזו הגבלת זרים יש בספרד?

נכון לעונה שעברה, ולא ראיתי רפרנס שזה השתנה העונה, מותר 7 זרים בספרד - מהם שניים לא אירופים וחמישה אירופים (וממבט על הסגל של ברצלונה נראה שההגדרה ל"אירופים" זה כל אירופה, לא רק האיחוד. ג'ייקוב פולן למשל נחשב אירופי בגלל האזרחות הגיאורגית שלו למרות שגיאורגיה לא באיחוד, כך גם מרקו טודורוביץ' המונטנגרי).
זאת ועוד: כל מי שגדל במחלקות הנוער בספרד (שיחק 3 שנים בספרד לפני גיל 20) נחשב לשחקן מקומי בלי קשר ללאומיותו, וכך גם אזרחים מ"ארצות שמקושרות לספרד", זו ההגדרה, שאני מניח שמדובר על כמעט כל מדינות דרום אמריקה, מרכז אמריקה והקריביים.
וכמובן, "החוק הישראלי" לא קיים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 10:21 am 
Hall of Famer

אני בטוח שמכבי תשמח להגבלה של לא יותר משני אמריקאים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 10:39 am 
Sophomore

ארז כתב:
Euro_Basket כתב:

כדי להתחרות ולעקוף את המוביל בענף צריך להשקיע במחקר, פיתוח, שיווק ולעבוד קשה ולא להגביל את מי שמוביל השוק.

המוצר שנמכר לצרכנים זו כרטיסים להופעה, אם סוף ההופעה ידוע מראש (תל אביב אלופה, תל אביב ביורוליג) אז ההופעה לא שווה הרבה.

ואפל מתחרה בסמסונג.
שתיהן דרך אגב מייצרות מזומנים בקצב מטורף, משמע - אנחנו משלמים מחיר יתר על המכשירים שאנו קונים מהן.

הגיון קומוניסטי מופלא. אם מישהו מרוויח הרבה אז כנראה שהוא מוכר ביקר מדי.
(או לחילופין, הוא עלה על צורך אמיתי שנותן ערך לצרכנים והם מוכנים לשלם בשבילו הרבה כסף).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 10:42 am 
Freshman

hagai_sela כתב:
ארז כתב:
Euro_Basket כתב:

ואפל מתחרה בסמסונג.

הגיון קומוניסטי מופלא. אם מישהו מרוויח הרבה אז כנראה שהוא מוכר ביקר מדי.
(או לחילופין, הוא עלה על צורך אמיתי שנותן ערך לצרכנים והם מוכנים לשלם בשבילו הרבה כסף).

בקומוניזם, מי שמרוויח הרבה אלה המקושרים לשלטון, אלה שמקבלים נכסים של המדינה וחולבים אותם על חשבון האזרחים. כל השאר מקבלים שווה בשווה.

וכשאני מתכוון ליקר מדי, אני מתכוון לכך ששולי הרווח הם מאד מאד גבוהים, כשיש תחרות אמיתית, שולי הרווח יורדים לרמה מינימלית (בשוק משוכלל תיאורטי, היצרן הכי פחות יעיל לא מרוויח או מרוויח מינימום אפשרי לקיום).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 10:44 am 
Freshman

מטרתם העיקרית של דיני ההגבלים העסקיים היא להסיר מגבלות מלאכותיות שעומדות בדרכה של התחרות החופשית. כמו כן, הגבלים עסקיים נועדו למנוע מחברה שתפסה מיקום דומיננטי בשוק מלנצל לרעה את כוחה (מונופול, קרטל).

השיריון לדוגמא זאת הגבלה מלאכותית.

מונופול, לפי חוק ההגבלים העסקיים, היא חברה בעלת נתח שוק מרכזי בשוק הרלוונטי. החוק קובע שגוף הוא מונופול אם הוא שולט ביותר מ-50% מכלל אספקת או רכישת נכסים או שירותים בידי בן אדם אחד. הגדרה זו שונה מן ההגדרה הכלכלית של מונופול. השר הממונה רשאי להכריז על חברה בתור מונופול גם אם היא שולטת על פחות מ-50% מהשוק, אולם זהו מקרה נדיר.

הממונה רשאי לנקוט פעולות כנגד מונופולים. הוא רשאי לתת לחברה שהוכרזה כמונופול צווים, בהם הוא מפרט כיצד עליה לנהוג. הממונה יכול לחייב את המונופול לחדול ממעשים הפוגעים באופן לא הוגן בצרכנים או במתחרים, או למנוע מהמונופול לנצל לרעה של כוח דומיננטי בשוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 10:48 am 
Hall of Famer

שוק משוכלל תיאורטי הוא בדיוק זה - תיאורטי. ובכלל, הנחות המיקרו אקונומיקה בעיניי רלוונטיות הרבה יותר ליצרן הפרטי מאשר כראייה מקרו כלכלית רחבה. (ולכן - מיקרו). אומר זאת אחרת, אילו העולם כולו היה מתנהל על שולי רווח של 0 פלוס מינימום, כנראה שכולם היו מעדיפים להישאר בבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 10:49 am 
Sophomore

אתה מתעלם פה מהידע הטכנולוגי העצום שצריך בשביל לבנות חברה שמייצרת סמארטפונים איכותיים. זה לא שמחר עוד 20 חברות יכולות לעשות את זה. בכל מקרה, אי אפשר לטעון שבשוק הזה אין תחרות אמיתית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: