סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 2:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 10:58 am 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
hagai_sela כתב:
אתה מתעלם פה מהידע הטכנולוגי העצום שצריך בשביל לבנות חברה שמייצרת סמארטפונים איכותיים. זה לא שמחר עוד 20 חברות יכולות לעשות את זה. בכל מקרה, אי אפשר לטעון שבשוק הזה אין תחרות אמיתית.

אתה מתעלם מזה שאפל שהיא מייצרת מזומנים בצורה חריגה.
זה שאנשים מוכנים לשלם זו עובדה, זה שאפל וסמסונג מתחרות, אבל לא במחיר, זו גם עובדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 11:14 am 
Sophomore

שוב חזרנו להגיון הקומוניסטי המופלא, שאם מישהו מייצר הרבה מזומנים אז כנראה שמשהו לא בסדר. אפל המציאו שוק, הם גאוני שיווק מטורפים שהצליחו להפוך את הטכנולוגיה לקול עבור האוכלוסיה הכוללת ולא רק עבור גיקים.אני אחד שלא מכניס מוצר שלהם הביתה, אבל צריך לתת להם קרדיט כשמגיע.
הטלפונים המובילים של סמסונג ו HTC עולים היום בערך כמו אלה של אפל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 11:28 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
עופר האדום כתב:
אני בטוח שמכבי תשמח להגבלה של לא יותר משני אמריקאים.

בוא נתחיל מזה שגם ירושלים וגם כל הקבוצות האחרות לא ישמחו להגבלה כזו, כי זרים לא אמריקאים יעלו להם הרבה יותר (25% מס לעומת 0% לכמעט כל האמריקאים ברמת הליגה הישראלית).
נמשיך בזה שלויכוח שלנו זה בכלל לא משנה. מה שחשוב הוא שהספרדי הצעיר צריך להתחרות על מקומו מול 7 זרים. פחות חשוב אם זה אמריקאי, אירופי כמו טומיץ', או ברזילאי שהוציא אזחות אירופית (לא ספרדית) כמו מרסליניו. וזה לפני שנכנסנו לכל הזרים שנחשבים למקומיים בספרד.
ונסיים בזה שבסגל של מכבי העונה, ללא שון ג'יימס הפצוע, היו רק שני זרים לא אירופים על פי החוקים האלה.
אבל כאמור זו בכלל לא הנקודה, זו סתם אנקדוטה. הנקודה העיקרית היא, שוב, שהספרדי הצעיר צריך להתחרות עם 7 זרים ולפעמים גם יותר (כל אלה שנחשבים מקומיים) בלי חוק ישראלי, ועושה את זה בהצלחה יפה מאד.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ד' יוני 18, 2014 12:02 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 11:46 am 
מנהל פורום

hagai_sela כתב:
שוב חזרנו להגיון הקומוניסטי המופלא, שאם מישהו מייצר הרבה מזומנים אז כנראה שמשהו לא בסדר. אפל המציאו שוק, הם גאוני שיווק מטורפים שהצליחו להפוך את הטכנולוגיה לקול עבור האוכלוסיה הכוללת ולא רק עבור גיקים.אני אחד שלא מכניס מוצר שלהם הביתה, אבל צריך לתת להם קרדיט כשמגיע.

זה לא הגיון קומינסטי זה הגיון סוציאל דמוקרטי
מה שאפל עושה זה ניצול ציני של הכלכלה הגלובלית לעשות רווחים חוקיים אבל מסריחים
יש שיגידו שהטענות לא לאפל אלא לרגולטורים
ואני אגיד גם וגם. גמני לא מכניס מוצרי אפל אלי הביתה אבל לא מאותן סיבות כנראה

אותו דבר עם מכבי, אפשר להגיד "מה אתם רוצים ממכבי, היא עושה שימוש מושכל בכול סעיפי החוק" זה יכול להיות נכון זה עדיין לא הופך את הביקורת כלפיה כלא לגיטימית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 11:49 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

uriel17 כתב:
hagai_sela כתב:

זה לא הגיון קומינסטי זה הגיון סוציאל דמוקרטי
מה שאפל עושה זה ניצול ציני של הכלכלה הגלובלית לעשות רווחים חוקיים אבל מסריחים
יש שיגידו שהטענות לא לאפל אלא לרגולטורים
ואני אגיד גם וגם. גמני לא מכניס מוצרי אפל אלי הביתה אבל לא מאותן סיבות כנראה

אותו דבר עם מכבי, אפשר להגיד "מה אתם רוצים ממכבי, היא עושה שימוש מושכל בכול סעיפי החוק" זה יכול להיות נכון זה עדיין לא הופך את הביקורת כלפיה כלא לגיטימית

אתם באמת משווים את הכדורסל הישראלי לעולם העסקים הרגיל ? באמת ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 12:12 pm 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
עופר האדום כתב:

בוא נתחיל מזה שגם ירושלים וגם כל הקבוצות האחרות לא ישמחו להגבלה כזו, כי זרים לא אמריקאים יעלו להם הרבה יותר (25% מס לעומת 0% לכמעט כל האמריקאים ברמת הליגה הישראלית).
נמשיך בזה שלויכוח שלנו זה בכלל לא משנה. מה שחשוב הוא שהספרדי הצעיר צריך להתחרות על מקומו מול 7 זרים. פחות חשוב אם זה אמריקאי, אירופי כמו טומיץ', או ברזילאי שהוציא אזחות אירופית (לא ספרדית) כמו מרסליניו. וזה לפני שנכנסנו לכל הזרים שנחשבים למקומיים בספרד.
ונסיים בזה שבסגל של מכבי העונה, ללא שון ג'יימס הפצוע, היו רק שני זרים לא אירופים על פי החוקים האלה.
אבל כאמור זו בכלל לא הנקודה, זו סתם אנקדוטה. הנקודה העיקרית היא, שוב, שהספרדי הצעיר צריך להתחרות עם 7 זרים ולפעמים גם יותר (כל אלה שנחשבים מקומיים) בלי חוק ישראלי, ועושה את זה בהצלחה יפה מאד.

הספרדי הצעיר אמור להתחרות שווה בשווה מול כל אזרח של האיחוד האירופאי בכל תחומי העיסוק
החוק שמגן עליו בצורה הזו זאת הגנה משמעותית מאוד.
הספרדי הצעיר במסגרת מדיניות הורדת הגבולות באירופה גם לא נחשב לזר בכל מדינות האיחוד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 12:42 pm 
Freshman

המושבע ה-13 כתב:

בהנחה שאנחנו מדברים על כדורסל מקצועני אז ההבדל היחידי בין חברה מענף אחר כלשהו לקבוצת כדורסל הוא שלקבוצת כדורסל יש אוהדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 12:48 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

Euro_Basket כתב:
המושבע ה-13 כתב:

בהנחה שאנחנו מדברים על כדורסל מקצועני אז ההבדל היחידי בין חברה מענף אחר כלשהו לקבוצת כדורסל הוא שלקבוצת כדורסל יש אוהדים.

זה ההבדל היחיד ? ומה עם העובדה שע"פ רוב ,קבוצת ספורט היא עסק מפסיד אך לעיתים רחוקות העסק פושט רגל ?
גם במכבי ת"א כדורסל וגם במקומות רבים אחרים , הבעלים מביאים כסף מהבית כל שנה
ספורט זה לא עסק רגיל ,על מי אתה עובד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 1:07 pm 
Freshman

האם ההיררכיה הארגונית של קבוצת כדורסל היא לא בדיוק כמו של כל חברה מענף אחר? (בעלים, מנכ"ל, הנהלה, עובדים. כמובן שיש יש יחסי עובד-מעביד, שכר, דו"חות כספיים וכו').

באשר לבעלים - לא הכל מתבטא במזומנים.
הם עושים זאת למטרות פרסום וקשרים שמסייעים להם בעסקים שלהם.

אחרת, בשביל מה להם להשקיע? אתה באמת חושב שכולם פילנטרופים?

אגב, זה ברור שיש חברות שפושטות רגל עם ניהול כושל. אם היתה שקיפות בדו"חות הכספיים של הקבוצות היית רואה גם קבוצות שמרוויחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 1:44 pm 
Hall of Famer

alma כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
עופר האדום כתב:

הספרדי הצעיר אמור להתחרות שווה בשווה מול כל אזרח של האיחוד האירופאי בכל תחומי העיסוק
החוק שמגן עליו בצורה הזו זאת הגנה משמעותית מאוד.
הספרדי הצעיר במסגרת מדיניות הורדת הגבולות באירופה גם לא נחשב לזר בכל מדינות האיחוד

מה שמגן עליו הוא לא חוק, למעשה החוק הוא נגדו (חוק בוסמן).
הוא מוגן (עאלק מוגן... תיכף ניכנס למה שווה ההגנה הזו) בגלל הסכמים עם ארגוני השחקנים, כל אחד במדינתו (יש הסכמים כאלה גם באיטליה, ביוון, בגרמניה ובצרפת, ובטח בעוד מדינות שאני לא יודע עליהן), אבל כמו שאתה רואה מדובר על הגנה רופפת מאד ואפילו זניחה. הגיעו פה לפשרה רחבה - מצד אחד לא לרוקן את חוק בוסמן מתוכן, מה שהיה עלול לגרור פנייה לבית משפט; ומצד שני, הגנה מסויימת, אבל כשמדובר על רוטציה אפקטיבית של 8-9 שחקנים זו הגנה זניחה לחלוטין. ושוב, זה עוד לפני שנכנסתי לכל הנושא של זרים שנחשבים למקומיים, למרות שהם חסרי אזרחות ספרדית או אירופית.
ולנקודה השנייה שלך - הספרדי כן ייחשב לזר במדינות אחרות תחת ההסכם עם ארגון השחקנים המקומי, כל אחד במדינתו. וכמו שאתה רואה במקרה של ספרד שנתתי ממנו דוגמא אחת - ואפשר למצוא עוד - ההגדרה ל"זר אירופי" יכולה להיות רחבה מאד ולכלול גם את הכדורסל האירופי שמחוץ לאיחוד, וזה מן הסתם כולל את ישראל.

דרך אגב, בכל נושא ה"ארצות משוייכת לספרד" נראה שההגדרה רחבה מאד, אפילו יותר משחשבתי. קחו לדוגמא את ריאל מדריד. יש לה שלושה זרים לא אירופים (סלוטר, דארדן ומג'רי) וכולם משחקים בליגה. איך זה? כנראה שתוניסיה נחשבת "מדינה משוייכת לספרד" על פי החוק הזה ומג'רי נחשב לשחקן מקומי. אחרת אין לי הסבר.

ולסיכום, הספרדי היה מת לרבע מההגנה ההסתדרותית שיש לישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 5:44 pm 
Freshman

זה נחמד שאנשים פה מתנדבים לוותר על ה"הגנות ההסתדרותיות" של אנשים שאינם במקצוע שלהם.
מישהו פה עובד בחברה שבה בעל הבית יכול לשכור עובדים זרים לעשות את התפקיד שלו ללא כל פיקוח של המדינה, בלי כל הוכחה שמדובר במומחה בתחומו, או הוכחה שיש מחסור במומחים כאלו בארץ, ושגוף פרטי (מנהלת הליגה) יכול להחליט מה מספר העובדים הזרים שעסק יכול לשכור?
שחקני כדורסל וכדורגל נהנים מפחות "הגנות הסתדרותיות" מ-99% מהעובדים במדינת ישראל, אבל זה נוח מאוד לוותר בשבילם על ההגנות האלו בשם איזה שוק חופשי לא קיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 6:32 pm 
Senior

בינתיים בספרד, השחקנים מאיימים להשבית את הנבחרת באליפות העולם מכיוון שרוצים שם להוריד את מספר המקומיים (לא על המגרש אלא בסגל)שכל קבוצה חייבת להחזיק.

היום חייבים להחזיק שם מינימום של 5 שחקנים מקומיים. האיחוד האירופי ביקש מהממשלה על פי הכתבה להוריד את זה, האיגוד הציע להוריד ל4 אבל הכוונה היא להוריד את זה ליותר עד ל2 אפילו.

http://www.sportando.com/en/europe/spai ... n-acb.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 9:15 pm 
Hall of Famer

דינו בילאלוביץ' כתב:
זה נחמד שאנשים פה מתנדבים לוותר על ה"הגנות ההסתדרותיות" של אנשים שאינם במקצוע שלהם.
מישהו פה עובד בחברה שבה בעל הבית יכול לשכור עובדים זרים לעשות את התפקיד שלו ללא כל פיקוח של המדינה, בלי כל הוכחה שמדובר במומחה בתחומו, או הוכחה שיש מחסור במומחים כאלו בארץ, ושגוף פרטי (מנהלת הליגה) יכול להחליט מה מספר העובדים הזרים שעסק יכול לשכור?
שחקני כדורסל וכדורגל נהנים מפחות "הגנות הסתדרותיות" מ-99% מהעובדים במדינת ישראל, אבל זה נוח מאוד לוותר בשבילם על ההגנות האלו בשם איזה שוק חופשי לא קיים.

קודם כל כן, אני. לפחות בתחילת הקריירה המקצועית שלי.
ובוא נמשיך בזה שלמקל יש צד שני. כדורגלנים וכדורסלנים שיש להם הגנות הסתדרותיות בארצם יכולים לצאת החוצה לעולם כולו ולעסוק במקצועם הרבה יותר בקלות מאשר בעלי מקצוע אחרים. אם כבר, מכיוון שההגנות ההסתדרותיות לספורטאים בארצות אחרות הרבה יותר רופפות (שלא לומר זניחות) מאשר בישראל, הרי שהטיעון הזה נוטה דווקא נגדם - העולם פתוח בפניהם הרבה יותר מאשר בעלי מקצוע אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 11:01 pm 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:
בינתיים בספרד, השחקנים מאיימים להשבית את הנבחרת באליפות העולם מכיוון שרוצים שם להוריד את מספר המקומיים (לא על המגרש אלא בסגל)שכל קבוצה חייבת להחזיק.

היום חייבים להחזיק שם מינימום של 5 שחקנים מקומיים. האיחוד האירופי ביקש מהממשלה על פי הכתבה להוריד את זה, האיגוד הציע להוריד ל4 אבל הכוונה היא להוריד את זה ליותר עד ל2 אפילו.

http://www.sportando.com/en/europe/spai ... n-acb.html

מי שהציע להוריד ל-4 הוא לא האיגוד אלא מנהלת הליגה הספרדית.
אני לא רואה את המספר יורד. צריך לזכור שלפני שנחתמו ההסכמים עם ארגוני השחקנים (לא רק בספרד) החוק היה חוק בוסמן, כלומר שחקני בוסמן וקוטונו חופשי לגמרי, כולל שחקנים מאירופה שלא מהאיחוד (בעקבות תקדים שהשיג כמדומני שחקן כדוריד כלשהו מיוגוסלביה בזמנו). השחקנים הגיעו, אחרי שביתה או איום ממשי בשביתה (לא זוכר בדיוק) להסכם שבסך הכל מגן עליהם בצורה רופפת מאד, כמו שכתבתי במעלה הת'רד - בסך הכל יש לקבוצות חופש כמעט מוחלט בעניין שחקנים לא מקומיים, ואני לא רואה אותם מנדנדים את הסירה בשביל לצרף זר שמיני או תשיעי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 11:04 pm 
Senior

ראי, לא נראה לי הבנת את הכתבה (אלא אם אני לא הבנתי). מדובר שם שהייתה פניה לממשלה להורדת המספר. המנהלת הציעה להוריד ל4 אבל כנראה הממשלה תוריד ל2 ועל זה השחקנים מאיימים בשביתה בגלל זה (להשבית את הנבחרת). לא מדובר פה במהלך של קבוצות (לא נראה לי שלהם ממש אכפת) אלא כנראה במהלך יותר פוליטי שהאיחוד האירופי דורש להוריד את ההגבלות כנראה והממשלה הולכת לכיוון הזה ומזה השחקנים לא מרוצים. בגלל זה כנראה גם האיום להשבית את הנבחרת ולא את הליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 11:25 pm 
מנהל פורום

אין אבל איזה קטע כזה שממשלה לא אמורה להתערב באיגודי הספורט?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 18, 2014 11:50 pm 
Senior

לא נראה לי שזה נופל תחת הנושא הזה. הממשלה יכולה להחליט שהחוקים האלה נוגדים את ההסכמים שלה עם האיחוד האירופי ולדרוש לבטל את החוקים האלה.

זה כמו שראי אמר על המיסוי בישראל. מה יקרה אם המנהלת תחליט שהיא לוקחת מס מוגדל על אמריקאים גם עד 100 אלף דולר (שנופלים תחת הסכם בין לאומי עם ארה"ב) וזה שזה לא אפשרי כי ארה"ב לא תסכים לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 19, 2014 12:03 am 
Hall of Famer

אם דורשים את זה מספרד, אז מן הסתם ידרשו את זה גם מאיטליה, מיוון, ומכל שאר המדינות שבהן היו הסכמים עם איגוד השחקנים. ביוון נדמה לי שהליגה אפילו שבתה על זה כמה שבועות בתקופה שהלפרין שיחק שם.
עד עכשיו, למרות שמבחינה חוקית אין אחיזה להסכמים האלה, הליגות השונות ניסו לא לנדנד את הסירה, כי הויתור שהן עשו היה זניח, כאמור. עכשיו נראה מה יהיה, זה יכול להוביל לבלגן בכדורסל האירופי כולו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 21, 2014 6:57 pm 
Hall of Famer

מתברר שבנוסף לביטול החוק הישראלי בטורקיה, הטורקים העבירו חוק צעירים דומה לספרד ואפילו מקל יותר - מעכשיו שחקן זר עד גיל 21 (בספרד זה עד גיל 20) ששיחק 3 שנים בטורקיה נחשב לשחקן מקומי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה