סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 2:28 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 16 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 12:31 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
נכתב בעקבות ההודעה של פלאש מת'רד הפוינט גארדים - מהי באמת דומיננטיות פלייאוף.
לצערי, אני לא באמת מתכוון להשלים את המודל על כל השחקנים שבא לי לבדוק עבורם, כי זאת עבודה ארוכה יחסית, מעייפת וסיזיפית. אבל כן בדקתי מספר שחקנים על פי ראות עיניי בשביל להגיע למסקנה - מיהו רכז הפלייאוף הטוב של העשור האחרון.

המודל שאותו אציג כאן, יכול להיות רלוונטי גם לעמדות אחרות (אולי בשינוי קל. אם וכאשר אעשה ואבדוק, גם אדע), אבל כך או כך הוא גם עונה על שאלת הדומיננטיות של הרכז בפלייאוף וגם מציג מכפלה חדשה של דומיננטיות+יעילות שעשויה להיות חשובה גם בהקשרים אחרים.

אודה ואבוש, לא בדקתי עבור פארקר. כל סדרת פלייאוף לוקחת איזו רבע שעה לבנות, ופארקר ניצח איזה מיליון, אז לא היה לי כוח. בדקתי עבור ווסטברוק, קארי, פול, דרון ווליאמס ורונדו, כדלהלן:

הקריטריונים:
א. רק סדרות שבהן השחקנים ניצחו נחשבים ובתנאי שהשחקנים שיחקו בכל הנצחונות בסדרה (ווסטברוק למרות שני משחקים לפני שנתיים, ורונדו מול אטלנטה לפני שלוש, למרות ששיחק בשלושה מהמשחקים ואפילו עשה ט"ד אחד, לא נחשב)
ב. רק המשחקים בהם השחקנים ניצחו נחשבים. כלומר 4 משחקים לכל סדרה, מתוקף ההגדרה. לעולם לא פחות (בעצם, אם אבדוק לסדרות הטוב מחמישה אז כן), לעולם לא יותר
ג. הקריטריונים: ניסיתי לבדוק איך אני יכול לנצל את הסטטיסטיקות המתקדמות של BASKETBALL REFERENCE , אבל הן לא נתנו לי את כל מה שרציתי. במקום זאת עשיתי כך, ואלו הם עקרונות המודל:

(1) נק' שחקן מתוך נק' קבוצה (למשל אם שחקן קלע 20 נקודות, והקבוצה קלעה 100, אז 20%)
(2) כנ"ל אס'
(3) ריב'
(4) חטיפות + חסימות יחדיו

השלב הבא הוא לתת משקלים. חיפשתי קצת לראות אם יש משקלים מדויקים באינטרנט ולא מצאתי. אבל כדי לא להטות לעמדות אחרות בהן קליעה היא חשובה יותר, ובסופו של דבר מכיוון שהקליעה היא הדבר החשוב ביותר במשחק, היא גם בעלת המשקל הרב יותר כאן.
אחריה האסיסטים משום שהם מובילים לסל של ממש. ריבאונדים, חסימות וחטיפות קיבלו משקל נמוך יותר, ובסופו של דבר המשקלים עליהם החלטתי הם
0.35 לנקודות, 0.27 לאס', 0.19 לחסימות וחטיפות. זה נראה לי פחות או יותר הוגן, גם אם סוטה מעט לפה או לשם. אני די בטוח שלא יותר מאשר מעט.
הסיבה המרכזית בה השתמשתי בממוצע משוקלל ולא פשוט, היא דווקא להוריד את רונדו (שתראו עד כמה הוא דומיננטי בהמשך), כי יחסית לשאר הוא לוקח יותר ריבאונדים, וקולע קצת פחות. אז הורדתי אותו קצת, אבל לא ממש עזר.

הממוצע המשוקלל הזה הוא מה שאני אקרא לו "דומיננטיות"

אממה - יש עוד שלב - יעילות. וכאן השתמשתי ב USG% של בסקטבול רפרנס, שמדבר על שימושיות או כדבריהם, Usage percentage is an estimate of the percentage of team plays used by a player while he was on the floor.
מפה זה פשוט, קחו את הדומיננטיות, תחלקו אותה ב USGֵ% ותקבלו את היעילות.
תכפילו את שניהם (הדומיננטיות עם היעילות) ותקבלו את מה שאקרא לו בשל חוסר ידיעת השפה העברית "איכות". עד כמה סדרת הפלייאוף של אותו שחקן היתה איכותית.

זה המודל, ומכאן לשחקנים

כריס פול:
מאזן פלייאוף: 6-3
נצחונות פלייאוף:
07-08 עם ניו אורלינס על דאלאס (1-4),
11-12 עם הקליפרס על ממפיס (3-4),
ובשנה האחרונה עם הקליפרס על גולדן סטייט (3-4)

דרון ווליאמס
מאזן פלייאוף: 6-5 אבל מאז עונת 07, המאזן שלו הוא 5-3, נגיד ששקול בערך לפול מאז.
נצחונות פלייאוף:
06-07, 3:4 עם יוטה על יוסטון ו 1:4 על גולדן סטייט.
07-08 2:4 עם יוטה על יוסטון.
09-10 2:4 עם יוטה על דנבר.
13-14 3:4 עם ברוקלין על טורונטו

ראסל ווסטברוק
מאזן פלייאוף: 4:7 (עונת 12-13 בה נפצע לאחר שני משחקי פלייאוף לא נחשבת עבורו). ככה זה כשמשחקים ליד אחד משני השחקנים הטובים בעולם.
נצחונות פלייאוף, תמיד עם אוקלהומה כמובן: 10-11, דנבר 1-4, ממפיס 3-4.
11-12, דאלאס 0-4, לייקרס 1-4, ספרס 2-4
13-14, 3-4 על ממפיס. 2-4 על הקליפרס של כריס פול

סטף קארי:
קריירה צעירה בקבוצה בינונית (אך משתפרת) כך שלא היה לו יותר מדי ניסיון פלייאוף, ובכל זאת נראה מה יש לו
מאזן פלייאוף: 2-1
נצחונות פלייאוף: 12-13 על דנבר בשישה משחקים

רייג'ון רונדו:
בתור מישהו ששיחק בכל זאת ליד אלן, פירס וגארנט רוב הקריירה ברור שמאזן הפלייאוף שלו טוב בהרבה משל רוב האחרים כאן, אבל כאמור מה שמעניין אותנו הוא הפרטי
מאזן פלייאוף: 4-10
נצחונות פלייאוף:
07-08. אטלנטה (3-4) קליבלנד (3-4), דטרויט (2-4), לייקרס (2-4)
08-09. שיקגו (3-4)
09-10: מיאמי (1-4) קליבלנד (2-4), אורלנדו (2-4)
10-11: ניקס (0-4)
11-12: פילדלפיה (3-4)

אז נכון שגם למאזן הפלייאוף יש השפעה ולכל הדברים האחרים. אבל בוא נצא מתוך נקודת הנחה (שרירותית לגמרי) שהסיבה היחידה בגללה בוסטון ואוקלהומה ניצחו יותר, היא בגלל שהקבוצה של הרכזים היתה טובה יותר. כלומר אנחנו רק משווים את הדומיננטיות של השחקן בסדרה. ולהלן התוצאות במדד ה "יעילות" או אם תרצו - שאלת התכל'ס, איזה שחקנים ניצחו סדרות פלייאוף עבור הקבוצה שלהם.

הסדרות האיכותיות ביותר (מתוך 26 סדרות שנבדקו בסה"כ לאור הקריטריונים).
1. כריס פול - עם ההורנטס מול דאלאס בעונת 07-08. בין השאר נתן בה משחקים של 35 נק' ועשרה אס', משחק של 32 ו 17 אס', וגם טריפל דאבל של 24, 11 ריב', ו 15 אס' בנצחונות
2. רונדו מול מיאמי ב 09-10. האמת היא שזאת היתה סדרת אול אראונד מאד סולידית אבל קשה להזכיר יותר מדי משחקים ממש גדולים, אולי 16 נק ,8 ריב', 12 אס' בנצחון האחרון.
3. רונדו, שוב, הפעם מול שיקגו ב 08-09, כולל משחקים כמו 28,8 ו-11 וטריפל דאבל אחד
4. רונדו, תתרגלו.בניצחון מול פילי בשבעה משחקים לפני שנתיים. שני טריפל דאבלים, מסר לפחות עשרה אסיסטים כל משחק, ולפחות 13 נקודות.
5. רגילים כבר? הניצחון של בוסטון על קליבלנד ולברון ב 09-10, היתה עוד סדרה עצומה של רונדו. כולל טריפל דאבל של 29, 18 ו-13. עוד משחק של 19 אס', ועוד משחק של 21 ו 12 אס'.
6. סטף קארי בניצחון הפלייאוף היחיד שלו, עם גולדן סטייט על דנבר לפני שנה. בין השאר נתן 30, 5 ריב' ו 13 אס', וגם 29, 6 ריב', ו 11 אס', ועוד משחק של 31.
7. חוזרים לרונדו, בנוהל, פלייאוף 2011 אולי הסתיים מוקדם, אבל הניקס הוסוופו, תוך שרונדו נותן משחק של 30 עם 7 אס', וגם טריפל דאבל מרשים עם לא פחות מעשרים אסיסטים.
8. ראסל ווסטברוק השנה מול הקליפרס. האמת היא שאני חייב להגיד שמה שבאמת מספר המון מהסיפור לגביו הוא מדד ה"יעילות". ה"דומיננטיות" שלו גבוהה מהתחלה, אבל היעילות כמחלקים ב USGֵ% אפעס לא משהו. עד השנה בה הוא בשתי סדרות הנצחון בהחלט שיפר את המצב הזה פלאים. כולל משחקים של 38 נקודות, וגם טריפל דאבל (ומה רע ב 23, 8 ריב' ו 13 אס'?)
9. הסדרה הטובה ביותר של דרון ווליאמס, היתה בנצחון בשישה משחקים מול דנבר ב09-10. 33 ו 14 אס', ואז שני משחקים עם 24 כ"א ודאבל פיגר באסיסטים מצדיקים את המיקום.
10 וגם 11 - כריס פול (ממפיס ב 2012, גולדן סטייט ב 2014)
12 רונדו
13. ווסטברוק
14 וגם 15, רונדו
16 וגם 17 וגם 18, דרון ווליאמס. זו הרמה של הבחור כנראה.
19. רונדו במפתיע בניצחון על אורלנדו ב 09-10
20. שוב רונדו בניצחון על הלייקרס ב 07-08
21, 22, 23. ווסטברוק
24. דרון
25, 26. ווסטברוק

הדומיננטיים ביותר:
מבלי לציין עונות ספציפיות, אלא אם כן יהיה ביקוש: רק אומר זאת - אותה עונה שהוזכרה של פול, היא גם העונה הדומיננטית ביותר של רכז, גם שתי הנצחנות האחרים שלו מדורגים 8 ו-12 בדומיננטיות.
למרות דומיננטיות חלשה בעונות קודמות, שתי סדרות הפלייאוף האחרונות של ווסטברוק מהשנה האחרונה מדורגות 3 ו-5 מרשימים מאד.
4 סדרות של רונדו מדורגות בעשירייה הראשונה, כולל המקום השני והמקום הרביעי
מה שאומר שהסדרה הטובה האחת של קארי מדורגת שביעית בדומיננטיות, וזאת של דרון שגם הוזכרה למעלה היא עשירית במדד הדומיננטיות.

מדד היעילות:
בגלל USG נמוך יחסית, לא פחות מ 9 מעשר הסדרות היעילות ביותר הן של רונדו (האחרונה, אותה סדרה מיתולוגית של פול, מדורגת במקום השישי). בעיניי זה די מדהים.
זה גם אומר שתשע מתוך עשר הנצחונות של רונדו, נמצאים כולם בין עשרת הגדולים. די מדהים.

נראה לי שאם נוציא לרגע את פארקר מהמשוואה, רונדו הביס בקלות את כל המתחרים שלו כאן.
לצערי כאמור, המודל לוקח קצת זמן, ואני לא יודע אם אתפנה לעשות לחבר'ה מהעבר כמו סטוקטון, קיד, נאש ופייטון. או אם אגיע גם לעמדות אחרות. אולי, אם יהיה ביקוש. אם כי אציין שהמודל הזה בגדול גם יכול לענות על עוד המון המון שאלות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 1:54 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מעניין וסחה על ההשקעה.
רק לא הבנתי למה אתה לוקח בחשבון רק נצחונות, הרי אם שחקן נתן תצוגה רעה בהפסד זה אמור לעמוד לרעתו ולא להימחק מהמאזן שלו. כנ"ל אם הוא כיכב בהפסד, זה לא מונע את העובדה שהיה דומיננטי באותו משחק.
גם לא ברור ממה שכתבת מה המשקל שנתת לריבאונדים. האם זה 0.19 לריב' ו-0.19 לחט+חס'?
דרך אגב אני אישית הייתי נותן לנקודות ולאסיסטים משקל זהה מאחר ועבור רכז מסירת אסיסט די שקולה לצבירת נקודות (עבור הקבוצה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 2:28 pm 
Hall of Famer

שאפו גדול על ההשקעה נורטון, זה בהחלט מרתק ויהיה מאוד מעניין אם תצליח להכניס פנימה גם את טוני פארקר.

אני מניח שפארקר יצליח לתת פייט לרונדו בגזרת היעילות בזכות USG נמוך, אבל אני די בטוח שהוא לא יכול להגיע לדומיננטיות הסטטיסטית של רונדו. בכל מקרה, זה תמיד כיף לגלות שסטטיסטיקות מתקדמות מחזקות את מה שרואים בעיניים, הדומיננטיות של רונדו בסדרות הפלייאוף הגדולות שלו הייתה משהו שפשוט לא רואים מרכזים אחרים, גם הגנתית, גם התקפית, גם בקליעה, גם ביצירת מצבים, בהחלט רכז הפלייאוף הכי טוב כיום, חבל שהשנים הטובות שלו מתבזבזות על פציעות וקבוצה חלשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 7:07 pm 
Hall of Famer

מרשים מאוד .
יש מן הסתם אינספור דרכים מורכבות יותר ופחות לבצע את הנ"ל , ולכן יש להעריך את הביצוע .

יתרון למודל כפי שבוצע ( להבנתי לפחות ) הוא שאין חשיבות למספר הדקות אותו הרכז מקבל ( אולי קיימים בזה הבדלים משמעותיים בין השחקנים הנבדקים - איני יודע זאת ) כי הכל כאמור מחושב באופן יחסי ע"י אחוזים .

אני דווקא הייתי נותן את המשקל הגדול ביותר דווקא לאסיסטים ( בטח כשמדובר ברכזים ) . להמחשה - ניתן להגיד ששחקן שקלע 10 נקודות ומסר 20 אסיסטים , "תרם יותר" מכזה שקלע 20 ומסר 10 .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 7:45 pm 
Hall of Famer

עוד 2 הערות קטנות- אין כאן התייחסות ממש לאחוזי שדה ואחוזי עונשין, לא יודע עד כמה זה היה משנה, אבל בדרך כלל כשמודדים שחקנים, יש משקל לקטגוריות האלו.

שנית, פתאום נזכרתי שאחת הסדרות הכי גדולות של רונדו, אם לא הכי גדולה, בכלל לא נספרת לפי הכללים שהוצבו, ההפסד של הסלטיקס מול מיאמי ב-2011: 20.9 נק', 11.3 אס', 6.9 ריב' ו-1.9 חט' כולל משחק של 44 נק', 10 ריב', 8 אס' ו-3 חט'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 8:00 pm 
מנהל פורום

רק להגיד שקראתי ונהנתי מאוד
תודה גדולה, זה משהו שלא תמצא בעיתונות הכדורסל העברית
השאלות שלי דומות לשל רוני וצ'ארלס
בעיקר למה סדרות שהקבוצה הפסידה מעידות פחות על הדומיננטיות של הרכז

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 8:05 pm 
Hall of Famer

The reason is twofold
First, because the task question I am exploring is how many playoff series did each player win and his contribution
The second reason is this is a tedious process. Seriously

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 8:56 pm 
Junior

כיוון שאין לי איך לבדוק עם הכלי שלך (לא הראת חישוב לדוגמא. לא הבנתי איך לכמת חס' וחט' ב0.19), בדקתי עם הכלי שאני מכיר : PER. לא יודע, נראה לי שעבדו על הכלי הזה יותר מבן אדם מקצועי אחד , וכנראה הושקעה בו הרבה מאוד מחשבה (למרות שאני לא אוהב למדוד לכמת סטט' למספר אחד של סטט' מתקדמת, אבל על זה הת'רד, והוא נפתח בעקבות ויכוח איתי, ונזרום). אחרי ההודעה שלך וה"מדד רונדו" הזה, הנחתי שלרונדו יש איזה 30 PER בפלייאוף. אבל זה מה שרשום בBR:

כריס פול: 25 PER בממוצע בקריירת הפלייאוף
ווסטברוק: 22.7
קארי: 19.9
ויליאמס: 19.6
רונדו: 18.5. אם נעשה לו ג'סטה שלא עשינו לשאר, ונוריד את הפלייאוף הראשון, נגיע ל19.3 PER, עדיין אחרון. אז אלא אם הוא ממש מככב בנצחונות ומחורבן בהפסדים (ואם זו הנטיה שלו, אז ועוד איך צריך להחשיב הפסדים), משהו פה לא מסתדר לי. כיוון שהנתון המספרי היחיד שיש לי כרגע מול העיניים הוא הPER הזה, וחוץ מזה - מלל ארוך על המדד רונדו שפיתחת, רק חיזקת את חוסר ההערכה שלי לרונדו ביחס לשאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 9:03 pm 
Junior

אה, ושאפו. אבל אם מהמדד שלך יוצא שסדרת סיבוב ראשון מול מיאמי ב2010 בה הוא עשה 14.2 נק', 10.2 אס', 6.2 רב', 2.4 חט', ו42.4% מהשדה, היא:
1.סדרה יותר טובה מהסדרה הבאה שלו, נגד הביתיות מול המקום ה1 בליגה - קליבלנד, עם 20.7 נק', 11.8 אס', 6.3 רב', 1.8 חט' ב54.1% מהשדה.
2. הסדרה הכי טובה שלו בקרירה והשניה מבין כל הרכזים הגדולים הללו, זה אומר דרשני גדול ועסיסי.
לא רק על הסטט' שלך, אלא על כל סטט' מתקדמת שנתקלתי עד כה.

היו לו סדרות ענקיות בהרבה, גמר מזרח מול מיאמי ב2012 בבולד ענקי, ולא מעניין שהוא הפסיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 9:41 pm 
Hall of Famer

Flash, I only took wins under consideration as explained

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 9:52 pm 
Junior

בעיני, חבל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 10:14 pm 
Hall of Famer

To answer everyone's question
Rebounds. 19
Blocks +steals.. 19

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 11:02 pm 
Hall of Famer

rony כתב:
עוד 2 הערות קטנות- אין כאן התייחסות ממש לאחוזי שדה ואחוזי עונשין, לא יודע עד כמה זה היה משנה, אבל בדרך כלל כשמודדים שחקנים, יש משקל לקטגוריות האלו.

דווקא יש התייחסות בעקיפין - דרך ה-USG .
עבור 2 שחקנים שקולעים את אותה כמות נקודות - ככל ששחקן קולע באחוזים טובים יותר , הוא מן הסתם מעורב פחות ( USG נמוך יותר , ולכן איכותי יותר אליבא דנורטון ) .

FLASH כתב:
כיוון שאין לי איך לבדוק עם הכלי שלך (לא הראת חישוב לדוגמא. לא הבנתי איך לכמת חס' וחט' ב0.19), בדקתי עם הכלי שאני מכיר : PER. לא יודע, נראה לי שעבדו על הכלי הזה יותר מבן אדם מקצועי אחד , וכנראה הושקעה בו הרבה מאוד מחשבה (למרות שאני לא אוהב למדוד לכמת סטט' למספר אחד של סטט' מתקדמת, אבל על זה הת'רד, והוא נפתח בעקבות ויכוח איתי, ונזרום). אחרי ההודעה שלך וה"מדד רונדו" הזה, הנחתי שלרונדו יש איזה 30 PER בפלייאוף. אבל זה מה שרשום בBR:

כריס פול: 25 PER בממוצע בקריירת הפלייאוף
ווסטברוק: 22.7
קארי: 19.9
ויליאמס: 19.6
רונדו: 18.5. אם נעשה לו ג'סטה שלא עשינו לשאר, ונוריד את הפלייאוף הראשון, נגיע ל19.3 PER, עדיין אחרון. אז אלא אם הוא ממש מככב בנצחונות ומחורבן בהפסדים (ואם זו הנטיה שלו, אז ועוד איך צריך להחשיב הפסדים), משהו פה לא מסתדר לי. כיוון שהנתון המספרי היחיד שיש לי כרגע מול העיניים הוא הPER הזה, וחוץ מזה - מלל ארוך על המדד רונדו שפיתחת, רק חיזקת את חוסר ההערכה שלי לרונדו ביחס לשאר.

תבדוק את אותו PER חלקי USG ( שהוא נרמול מתבקש מאוד לטעמי , כי אין דין רונדו ששיחק לי "ביג3" , כדין שחקנים כמו פול או וויליאמס שדי שולטים בקבוצות [ החלשות יותר ] שלהם בעצמם ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 11:07 pm 
Senior

נורטון כתב:
Rebounds. 19
Blocks +steals.. 19

רק אני שמתי לב שאין כל הבדל בין בלוקים=0.19 וחטיפות=0.19 לבלוקים+חטיפות=0.19?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 11:28 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

stavs כתב:
נורטון כתב:
Rebounds. 19
Blocks +steals.. 19

רק אני שמתי לב שאין כל הבדל בין בלוקים=0.19 וחטיפות=0.19 לבלוקים+חטיפות=0.19?

ההבדל הוא שאם בלוקים = 0.19 וחטיפות =0.19 אז הריבאונדים לא משוכללים.
מדובר מן הסתם בטעות סופר שנורטון שכח לציין שהריבאונדים = 0.19 והבלוקים + החטיפות = 0.19.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 14, 2014 11:35 pm 
מנהל פורום

קודם כל באמת סחטיין על ההשקעה!

מצד אחד יש כאן כמה וכמה קביעות שאני לא בטוח שהם נכונות (במנגנון ובדרך החישוב של הדברים) ומצד שני ברור לי שרונדו שחקן מיוחד שלא ניתן לכמת את התרומה שלו במדדים הרגילים כי תמיד נראה שיש לו הרבה יותר השפעה מהם
לא בטוח שהוא הראשון בעשור האחרון מבין רכזי הפלייאוף, אבל הוא בוודאות טופ-5 וכנראה גם טופ 3

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 16 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], דורון, עודד ל ו 18 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה