סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 7:33 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 102 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' פברואר 05, 2015 1:34 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני התרשמתי שהביקורת הראשונית של רוב הקוטלים היא שהסידרה נורא ארוכה ומשעממת. אני מאוד יכול להתחבר לביקורת הזו וגם אני נאלצתי להיאבק קשות כדי להגיע לעונה החמישית על בסיס ההבטחה (שדי התגשמה) שהעונה האחרונה מצוינת.

הביקורת השניה שלי (והבנתי שהרבה שותפים לה) שעם כל הכבוד לעיצוב האמנותי לעילא, ולמשחק המצוין, ולבניית הדמויות המרשימה ושאר הישגים, הסידרה סובלת מבעיות אמינות קשות עד קיצוניות. או בקיצור העלילה שלה דפוקה לחלוטין ורוב הפיקים לא משכנעים בכלל (כולל ובייחוד הפרק האחרון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 05, 2015 3:31 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
ראובן כתב:
אני התרשמתי שהביקורת הראשונית של רוב הקוטלים היא שהסידרה נורא ארוכה ומשעממת. אני מאוד יכול להתחבר לביקורת הזו וגם אני נאלצתי להיאבק קשות כדי להגיע לעונה החמישית על בסיס ההבטחה (שדי התגשמה) שהעונה האחרונה מצוינת.

הביקורת השניה שלי (והבנתי שהרבה שותפים לה) שעם כל הכבוד לעיצוב האמנותי לעילא, ולמשחק המצוין, ולבניית הדמויות המרשימה ושאר הישגים, הסידרה סובלת מבעיות אמינות קשות עד קיצוניות. או בקיצור העלילה שלה דפוקה לחלוטין ורוב הפיקים לא משכנעים בכלל (כולל ובייחוד הפרק האחרון).

היו פרקים שקצת נמרחו אבל אי אפשר להגיד עליה שהיא משעממת. אני לוקח את הייזנברג ואת גאס יושבים אחד מול השני ושותקים במשך 5 דקות על פני רוב מה שיש היום בטלוויזיה.

אלו בעיות אמינות היו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 05, 2015 10:14 pm 
מנהל פורום

ככה - היו (לפחות) שני סוגי כשלי אמינות שהפריעו לי. הראשון זה סצינות מאוד מאוד לא משכנעות (שבערך כל פרק כלל אחת כזו לפחות), מהסוג שדורש להפעיל suspension of belief ברמה הקיצונית ביותר. השני זה כשלי קונטיניואיטי - הסידרה סבלה מזיכרון ארוך טווח של בערך שלושה פרקים, כמעט כל דמות שינתה את אופיה במאה שמונים מעלות בלי הרף ובלי הסברים ומשברים עצומים נשכחו אחרי מחסום שלושת הפרקים.

דוגמאות לסוג הראשון - הכי מובהקות בעיני זו הסצינה המרכזית בפרק האחרון וסצינת הנקמה בדון אלדיו. סצינות מופרכות לחלוטין שגורמות בעצם לכל העלילה לקרוס. באותה מידה גאס יכל להתגלות כקוסם לוול 10 שבא לוילה במקסיקו, הפעיל קסם כדור אש וככה חיסל את כל האויבים שלו (זה לדעתי היה יותר משכנע ממה שנעשה בפועל...).

דוגמאות לסוג השני - נניח, הקלפטומניה של מארי. יום אחד היא קלפטומנית מופרעת שמתכחשת למעשים שלה ונכנסת למשבר עם האחות שלה סביב הנושא, ויומיים אחרי כבר אף אחד לא זוכר את זה, חוץ מאיזו הבלחה לפרק אחד שנשכחת לגמרי. מערכת היחסים בין האנק למארי עוברת תהפוכות כמו רכבת שדים. הדמויות של סקיילר וג'סי. ועוד ועוד. קל לתלות את זה בעיצוב עמוק של דמויות שמשתנות וכל מיני שטויות כאלה אבל בעיני זו פשוט תסריטאות כושלת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 06, 2015 12:20 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
אז כנראה שהסיבות שלך די סטנדרטיות :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 06, 2015 12:55 am 
מנהל פורום

חשבתי שכשדיברת על ריאליזם וחוסר-ריאליזם התכוונת לדברים אחרים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 06, 2015 1:32 am 
Senior

למשל ?

כמעט שום דבר בסדרה הזו לא מציאותי, החל מהמת' הכחול ועד למבטא הספרדי המופרך של הדמויות הרלבנטיות.

כדור אש היה יכול להיות נחמד, אם אני לא טועה המתכון דורש לשלשת עטלפים וגופרית :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 06, 2015 8:55 am 
Hall of Famer

יש, אגב, פרק שלם של המית' באסטרז שהוקדש לסדרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 06, 2015 1:04 pm 
Sophomore

אם כבר מדברים על סדרות אוברייטד, אז בעיניי הסדרה הכי אוברייטד היא הסופרנוס. סביר להניח שזה רק אני, אבל כ"כ הרבה פעמים ציפיתי שתהיה איזו התפתחות משמעותית בעלילה והתבדיתי. כל העונות הן פשוט תמונת מצב מונוטונית של משפחת מאפייה שלא מתקדמת לשום מקום, מעין ''יום בחיי....בחרו דמות". וכל השיחות המשעממות האלה עם הפסיכיאטרית - למה זה טוב???

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 06, 2015 5:28 pm 
מנהל פורום

Amos Gueta כתב:
למשל ?

כמעט שום דבר בסדרה הזו לא מציאותי, החל מהמת' הכחול ועד למבטא הספרדי המופרך של הדמויות הרלבנטיות.

כדור אש היה יכול להיות נחמד, אם אני לא טועה המתכון דורש לשלשת עטלפים וגופרית :)

יש הבדל בין סוריאליזם ובין חוסר אמינות. העיצוב הסוריאליסטי של חלק מהעולם (החל מסצינת הפתיחה של הסידרה, המשך בפרק המופלא עם הילד שעושה קוקו או בראש של ההוא על הצב וכלה באיך שגאס מת) היה אחלה. דמות דרום אמריקאית שמדברת ספרדית במבטא אמריקאי זה לא חוסר ריאליזם אלא סתם חוסר אמינות, אלא אם יש לזה הסבר או שזה נעשה בצורה אירונית-מודעת (מה שאני בספק לגביו ובכל אופן יש גבול לתירוץ הזה).

לגבי הכימיה, לפחות בעונה הראשונה הייתי תחת הרושם שהם מנסים לעשות את הדברים עם עומק מדעי כלשהו, אבל אין לי מושג. כמובן שבאיזשהו שלב הם זנחו את זה לגמרי וגם לא ניסו בכלל להיות עקביים עם ההתחלה (וזו עוד המחשה נאה לטענות שלי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 06, 2015 5:35 pm 
מנהל פורום

ובלי קשר, גאס וצ'ילה זה אחד הדברים שאני לא יודע אם הועלו ונשכחו כחלק מהאמנזיה התסריטאית שדיברתי עליה או שזה הושאר פתוח ויקבל תשובה בפריקוול החדש או משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 07, 2015 1:19 am 
Senior

הסדרה לא משקיעה אנרגיות בלהיות אמינה. מה לעשות. בשלב מסויים מישהו הזכיר את ההתנקשות בבין לאדן למרות שכרונולוגית השנה אמורה להיות 2008, ששאלו את יוצר הסדרה על זה הוא אמר פחות או יותר שאין לו הסבר. בעקרון הסדרה היא קצת כמו סרט של טרנטינו - ה"מגניבות" אם אפשר לקרוא לזה ככה היא חזות הכל ובשבילה מעיפים הצידה כל עקרון וכלל טלויזיוני. מי שמצפה לדברים האלו ממנה יתעצבן עליה מאד, בדיוק כמוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 07, 2015 9:20 am 
מנהל פורום

אני לא התעצבנתי מאוד, אבל זה בהחלט מוריד מהערך שלה בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 07, 2015 8:31 pm 
Hall of Famer

לדעתי, במה שקשור לכימיה, באופן בסיסי הם דווקא בסדר. זה לא מד”ב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 08, 2015 4:53 am 
Senior

עד כמה שהבנתי מגיעה - שני PLOT DEVICES די עיקריים, אחד מהם זה העובדה שהמת' הסופר טהור הוא כחול מה שעושה ממנו סוג של "מותג", והשני זה המרדף הבלתי פוסק שלהם אחרי מתילאמין, אין להם אחיזה במציאות. מת' טהור למדי אפשר לייצר יחסית בקלות, ואין סיבה שיהיה כחול (למעשה צבע כזה הוא בהכרח מראה על אי-טהירות) ומתילאמין זה לא כזה זהב טהור שאי אפשר לייצר לבד, בטח עם המשאבים שהיו לו החל מאמצע הסדרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 08, 2015 8:10 am 
מנהל פורום

למעשה בפעם הראשונה שהצבע הכחול צץ, וולטר אומר לטוקו שאין שום הבדל בין המת' הזה למת' הרגיל, זו פשוט שיטת הפקה אחרת. אפשר גם להבין שהכחול הוא אילוץ שנובע ישירות מהמעבר למתילאמין, ככה שלא ברור למה כל כך קשה לאחרים לשחזר את הצבע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 08, 2015 8:37 am 
Hall of Famer

אלה יוצר בעיות קוהרנטיות בתסריט, שכבר דובר בהן. זה לא שהם מסנתזים קריסטל מת' מחרא של עיזים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 08, 2015 3:52 pm 
Junior

שמעו, בעייני שובר שורות זו הסדרה הכי מרתקת שהייתה בטלוזיה. הסיבה העיקרית זה חצי העונה האחרונה כמובן.
אני גם טוען שפרק 14 בעונה האחרונה זו השעה הטלוויזיונית הכי טוב שראיתי (למען האמת, בלי תחרות).

בעייני שובר שורות זה הרבה לפני הכל סדרת דרמה נפלאה עם טקסטים ושחקנים מופלאים. כל האקשן, כל הבלאגנים - זה תפאורה. אלו תחנות בהתדרדרות/השתקמות של הדמויות.
הדמות של וולטר הצליחה לעורר בי קשת ממש רחבה של תגובות, כנ"ל ג'סי, כנ"ל האנק וכנ"ל מארי וסקיילר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 11, 2015 10:40 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
סדרה נפלאה. הטרנספורמציה שעובר וולטר ווייט היא פשוט מרתקת לעקוב אחריה. זו הסדרה היחידה עד היום שהחזקתי מעמד את כל העונות שלה מהתחלה עד הדקה האחרונה.

דרך אגב, אם אני כבר פה - השבוע התחילה סדרת הספין-אוף, Better Call Saul, עם דמות העו"ד סול גודמן ככוכב הסדרה. הבנתי שהולכים לגעת גם בתקופה שהוא שירת את וולטר ווייט.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 14, 2015 9:51 pm 
Junior

ראיתי את שני הפרקים הראשונים. היה פשוט נהדר!
סול הוא דמות גדולה וכ"כ התגעגעתי לבימוי המדויק של גיליגן. תענוג!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 14, 2015 11:25 pm 
Hall of Famer

היה טוב, אבל לא בעיטה בבטן כמו הפרק הראשון של שובר שורות. נראה לאן יצליחו לפתח את הדמות של סול, שבשובר שורות היה אתנחתא קומית. בינתיים זה אותו סול משובר שורות, פליין אנד סימפל, וזה לא מספיק כדי לסחוב סדרה. יצטרכו לתת לו הרבה יותר עומק. נראה כמה יצליחו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 15, 2015 1:58 pm 
Junior

קודם כל היה ענק... אני חושב שבסצנה של המו"מ במדבר (אתה עורך הדין הגרוע בעולם) צחקתי כמו שלא צחקתי הרבה זמן.

דבר שני נדמה שקהל היעד של הסדרה הוא הצופים של שובר שורות כאשר שתי דמויות משובר שורות כבר בתוך העלילה ומתחילות להעסיק את הצופים בחשיבה איך מתפתחת העלילה מפה לתוך מה שאנחנו כבר מכירים מ-שובר שורות.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 15, 2015 2:25 pm 
מנהל פורום

שני הפרקים הראשונים היו טובים. מצד אחד אין מנוס מההשוואות ל"מקור" כי מדובר באותו יקום עלילתי ואותן דמויות וגם סגנון הבימוי זהה. מצד שני, זו סדרה בפני עצמה ואני בספק אם הכוונה שלהם היא להתעלות על שובר שורות.

נערך לאחרונה על ידי ודים בתאריך א' פברואר 15, 2015 10:28 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 15, 2015 7:39 pm 
Junior

הם לא צריכים בכלל להתקרב לשובר שורות. זו סדרה מסוג אחר לגמרי. אבל אנחנו מקבלים כאן את האיכויות של שובר ברמה של צילום, מעברים, כניסה אל תוך הדמות. וכמובן שסול עצמו היא דמות אדירה.
אני מצטער אבל נכון לכרגע זו הסדרה היחידה שאני מצפה בקוצר רוח לפרק הבא שלה. וזה הרבה מאוד!

אני חושב שמאז העונה הראשונה של ליליהאמר לא נהניתי ככה (ושום מילה על שתי העונות המבזות שהגיעו לאחריה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 16, 2015 10:55 am 
Hall of Famer

צילומים זה טוב וחשוב, אבל צילומים יפים יש גם בנשיונל ג'אוגרפיק.
לגבי כניסה לדמות, עוד לא ממש ראיתי כניסה לתוך הדמות. במקרה של וולטר ווייט הכניסה לדמות הייתה מיידית, לגבי סול - בינתיים קיבלנו את אותה אתנחתא קומית שסול היה בשובר שורות, ושום דבר מעבר. נראה איך זה יתפתח ואיך יתנו לו עומק,שיעבור איזושהי טרנספורמציה אישיותית כמו שוולטר ווייט עבר למשל. הדמות של אחיו גם לא ממש מעניינת עד עכשיו.
יש כמה רמזים טובים להמשך. (ספויילרים, סליחה), כמו הפתיחה מחייו העכשוויים העלובים למדי, או הסיום של הפרק השני עם הסגן של טוקו שמתחיל להכניס אותו לחיי כסף הפשיעה הגדול. נראה לאן זה יתפתח. אם הדמות של סול תישאר כזו שטוחה, זה לא יחזיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 16, 2016 1:12 pm 
Junior

גמרתי לראות את הסדרה שלשום.

חייב להגיד שהייתה לי נפילה ועצירה של שנתיים בין אמצע העונה השנייה להמשך הסדרה. שתי סיבות:
1. היא שיעממה אותי.
2. ראיתי אותה עם אשתי, שבאופן קבוע נוטה לחרופ בסדרות שארוכות מ 25 דקות, וכמו כן סולדת מסדרות שבהן הרעים מצליחים.

אחרי שמשוואת השעמום של חיי התהפכה ו"לראות פרק" הפכה ליותר מעניינה/חשובה/הכרחית מ"לסגור כתיבה של עוד נוהל ללקוח", חזרתי לראות אותה. לאחר מחאות קצרות של "מה, אתה רואה את זה בלעדי?", חזרתי לראות אותה לבד. קצב הצפייה היה אקספוננציאלי - דבר חיובי ובעל קורלציה לאיכות סדרה.

בסה"כ נהניתי מאוד. עוד לא יודע איפה אני מכניס אותה בדירוגים שלי. מה שממש מפתיע אותי הוא שאף אחד לא מגדיר פה את האנק כדמות הכי אדירה בסדרה. נכון שהוא קוץ בתחת ודיי לוזר בחצי הראשון של הסדרה, אבל הוא פשוט איש מבריק וטוב לב. וגם גיבור.

ראובן, אני דיי בטוח שעניין המבטא של גאס והעבר שלא התגלה לגבי צ'ילה הוא משהו שהם השאירו בכוונה פתוח. אין שום סיכוי שאם הם היו רוצים מבטא ספרדי נכון וטוב הם לא היו מוצאים שחקן אחר מתאים יותר. לדעתי המבטא הוא רמז ברור למשהו שעוד יתגלה בסדרת ספינאוף אחרת.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 102 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אבימאל ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה