סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 10:24 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 539 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 4:39 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
לשמאל חסר ביטחוניסט. הוא לא בהכרח חייב להיות רמטכ"ל לשעבר (כמו שביבי לא הגיע לדרגות גבוהות בצבא) אבל הוא כן חייב להיות ראש הרשימה.
אחרת אני לא רואה איך מפלגה מהשמאל מצליחה להעביר מסה של קולות מהימין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 4:47 pm 
Junior

FLASH כתב:
WTF כתב:
העם הצביע ובחר ימין. זה לא קרוב ולא נעליים, זו בחירה מהדהדת במחנה הלאומי.

מכיוון שכך, כולי תפילה שהמחנה הלאומי יהיה המחנה הלאומי, ויממש - אבל באמת - את האידיאולוגיה שהוא מצהיר עליה.
אין משא ומתן, סיפוח, חוק הלאום ושלילת האזרחולת, החלשת בגץ, שינוי חוקי יסוד, התחלות בניה בעיקר ביו"ש (ואני בכלל לא מדבר על הסטטוס קוו של דת-מדינה). פעם אחת שיהיו לגיבורים על הנייר ביצים לעשות מה שהם אומרים. תנו לנו קצת בידוד בינלאומי, הכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית, ניתוק יחסים דיפלומטיים, ביטול הסיוע הבטחוני, סנקציות כלכליות. אין לי טיפת אמפטיה לעם הזה - אז יהיו מפוטרים ועניים ופושטי רגל, ובטח עוד אינתיפאדה - אבל העם בחר והעם צריך פעם אחת להבין מה ההשלכות של הבחירה הזו. לא לבחור ימין קיצוני ולקבל סטגנציה מדינית וריקבון ממסדי. לבחור ימין, לקבל ימין, ולשאת בתוצאות. אולי אני טועה והתוצאות יהיו חיוביות, וכולנו נאכל חומוס בחברון כשאנחנו שרים קומביה ומעשנים הידרו משכם - אבל פעם אחת, רק פעם אחת, אני רוצה לראות מה יקרה (ושמח שיש לי דרכון זר).

עם זאת - אני לרגע לא מאמין שזה יקרה. ביבי ימשוך עלה תאנה פנימה, בטח לפיד, ויאשים אותו בסיכול כל השאיפות והתכניות שלו. כי ביבי הוא שורד, לא אידאולוג. המטרה היחידה שהוא משרת היא האדרת שמו ושל היא-שאסור-להגיד-את-שמה. בעיני עצמו הוא דוד המלך, והוא בטח כבר רואה בעיני רוחו את הבן שלו במקומו, הוא ואלף הנשים (הגויות) שלו.

לראשונה בחיי אני מתחיל להבין את השמאל: פשוט הפרנואידים שבעם, הרואי שחורות. כל האסונות שעבר העם היהודי לדורותיו השפיעו . זו הדרך היחידה לפרש כאלו חששות.

לא חושב שיש ימני אחד שחושב שממשלה כזו תביא שלום ו"חומוס בחברון". זו לא המטרה, זה אבוד מראש. המטרה להפסיק להתרפס ולעמוד על הרגליים האחוריות מול כל מי שחושב שהוא יכול לעשות זובור תקשורתי (מעצמות העולם) וזובור מעשי (המחבלים) לישראל. כשהממשלה תהיה מאוחדת חזקה ותגיד את זה בקול רם , נגיע להרתעה אמיתית ולמצב עדיף מטילים כל כמה חודשים. זו מטרת הימין, הרתעה (וכמובן למנוע מהשמאל להוביל אותנו לאבדון). לדבר תקיף לא ינתק שום יחסים דיפלומטים, לא יבטל סיוע בטחוני ושאר תחזיותך השחורות והמנותקות מהמציאות.

השקרים על ביבי עברו כל גבול, הבןאדם מתמרן עם מה שיש, השמאל חצה את כל הגבולות בבחירות הללו ועדיין קיבל תבוסה לפנים, ישראל רוצה ביבי. עשו הכל, הפסידו, הגיע הזמן שיתייאשו, ישבו קצת בצד בשקט ויתנו לנורמלים לנהל תמדינה , אין ולא יהיה לעבודה ללבני ולגלגוליהם שום סיכוי לנצח את ביבי. אם לא הפעם אז אף פעם. הדבר היחיד שאני מסכים איתך - רק מישהו מימין יכול לנצח את ביבי.

כן, נגיע להרתעה אמיתית, "יתנו לנורמלים לנהל תמדינה". אתה ההוכחה להצלחת השקרים של ביבי.
עד עכשיו היה שלטון שמאל? מה שמנע מביבי להשיג הרתעה אמיתית הם חברי הקואליציה אותם בחר לעצמו?

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 4:49 pm 
Sophomore

פלאש, בסך הכל ייחלתי למימוש האידיאולוגיה המוצהרת של מפלגת השלטון ושותפותיה, וציינתי מה לדעתי יהיו ההשלכות של זה בניתוח אליטי ודי קר. אני דמוקרטי להחריד בטענות שלי ואני לא מבין איך אפשר להאשים אותי במשהו. סייגתי גם ואמרתי ששום דבר לא יקרה באמת, ושאנחנו בדרך לארבע שנות שחיתות וסטגנציה. עכשיו לעניינינו:

ציטוט:
השמאל חצה את כל הגבולות בבחירות הללו ועדיין קיבל תבוסה לפנים, ישראל רוצה ביבי. עשו הכל, הפסידו, הגיע הזמן שיתייאשו, ישבו קצת בצד בשקט ויתנו לנורמלים לנהל תמדינה

אין שום דבר נכון עובדתית במשפט הזה, חוץ מהמילה הפסידו, ואולי "ישראל רוצה ביבי". לדעתי מדובר בעיקר על סוג של פחד משתק מהאלטרנטיבה ולא מאהבת מרדכי, סוג של סינדרום שטוקהולם - ועדיין מדובר במקרה הטוב על 40% שההצבעה שלהם נועדה לחזק את יו"ר הליכוד, ועוד 10-15% שמצביעים סקטוריאלית והיו מצביעים לשס ולאגודה גם אם היטלר היה רץ בראש הליכוד. חוץ מזה, צריך לדעת גם לנצח בכבוד ולא להתנהג כמו ילד בן שמונה שניצח בדומינו. יש אנשים שהמדינה חשובה להם לא פחות מאשר לך, ששירתו בצבא, שמשלמים מיסים, ומרגישים שהמדינה הולכת קיבינימט - הסנטימנט פה, בחברה שאני עובד בה, הוא ברמת התפכחות ויאוש שאני לא זוכר מעולם. אני מניח שאולי מאז רצח רבין, הייתי צעיר וקשה לי לאמוד את האימפקט. אנשים מרגישים שנגמרה להם המדינה ושכבר אין על מה להילחם. אבל עזוב את הרגשות של אחרים, החברה שלך לא מתנצלים. לפחות דבר עניינית - הסאבטקסט של ההודעה שלך הוא שעד עכשיו הנורמלים לא ניהלו את המדינה. הם אכן לא נורמלים, אבל ניהלו ועוד איך. אני מקווה שאתה נהנה מהדירה שלא תוכל להרשות לעצמך, מהמדינה הליברלית הנאורה והקפיטליסטית, מהשוק החופשי והתחרותי, משוויון הזכויות וכמובן, מהתרבות, ההתחשבות והסולידריות.

עכשיו תפתח תחדר ותמכור לי שוקולד, מה אני ערבי, שם זין עליך ועל וארנה, תביא לי גלידה פיסטוק - כפיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 4:56 pm 
Sophomore

WTF כתב:
אני מקווה שאתה נהנה מהדירה שלא תוכל להרשות לעצמך, מהמדינה הליברלית הנאורה והקפיטליסטית, מהשוק החופשי והתחרותי, משוויון הזכויות וכמובן, מהתרבות, ההתחשבות והסולידריות.

???

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 5:09 pm 
Hall of Famer

blue כתב:
לשמאל חסר ביטחוניסט. הוא לא בהכרח חייב להיות רמטכ"ל לשעבר (כמו שביבי לא הגיע לדרגות גבוהות בצבא) אבל הוא כן חייב להיות ראש הרשימה.
אחרת אני לא רואה איך מפלגה מהשמאל מצליחה להעביר מסה של קולות מהימין.

שחושבים על זה, מאז איבוד ההגמוניה ב-77' השמאל הצליח לחזור לשלטון לבד (בלי אחדות) רק פעמיים, שתיהן עם בטחוניסטים בראשו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 5:12 pm 
Senior

red כתב:
כמו לאומית וWTF, רק בלי ההתנשאות. לא רוצה שהעם ידפק, ולא מאחל לקטסטרופה, אבל הגיע הזמן שהממשלה תכבד את רצון העם: רוצים ימין, שיהיה ימין עד הסוף, בלי עלה תאנה. הלוואי שתצא מזה ממשלה יציבה, שתטפל ביוקר המחייה ותחתום על הסכמי שלום או סיפוח, ויהיה שקט של ארבע שנים, וזאב עם גדי ירבץ. באמת הלוואי. אבל אם לא - אסור שלביבי יהיה שוב את מי להאשים, כי זה מה שמחזיק אותו בשלטון כל השנים. רבים מהמצביעים שלו באמת בטוחים שזה השמאל אשם, כי השמאל תמיד היה שם, בפנים.
אגב, מוזמנים לרשום את ההימור שלי: אני די בטוח שביבי יעדיף להתחיל עם ממשלת ימין צרה + החרדים, ובשלב כלשהו כשהאמריקאים והאירופאים ילחצו עליו ללכת למהלך מדיני, הוא יחתוך פתאום למרכז ויקבל כמובן גיבוי ממפלגות המרכז והשמאל למהלך של פינוי כלשהו (מה לעשות, היסטורית הימין מפנה והשמאל נלחם), ואז ירוץ לבחירות ושוב יאשים את השמאל שבגללו הוא פינה ישובים. זה האיש.
השמאל צריך לבנות את עצמו מחדש, עם תוכנית מסודרת, ולא לחכות לבחירות הבאות: מערכת החינוך, גרעינים, מכינות, מנהיגות שטח. כבר מאתמול. בלי קמפיין, פשוט בעבודת שטח. כל עוד הגרעין הקשה של הליכוד רואה בעבודה אויב - אין סיכוי למהפך. פשוט אין. ברגע שיבינו גם בגרעין הזה שאנשי שמאל הם לא חבורה של דמונים עם קרניים, דם בזווית הפה וכסף של ממשלות זרות בכיס, המהפך יקרה באופן טבעי. ההתנשאות והניתוק הזה, ו"העם טפש, צריך להחליף אותו" הם המחלה הכי קשה של השמאל. אלה אתם הטפשים, אם אתם חושבים שתמשיכו להטיף מלמעלה.

+10000000

מהפך עושים בשקט. בעבודה שקטה, לאט ובזהירות ולאורך זמן. לא ב3 חודשים, לא בבום, לא בחיבורים מיקריים. בסופו של דבר תוצאות הבחירות האלה בדיוק (אחד לאחד יש תמונה יפה בטוויטר שרצה שמסבירה את זה) הם בדיוק התוצאות של הבחירות הקודמות. 28 מנדטים לימין ולשמאל - 21 מנדטים למרכז - וההבדל הוא ב18 לחרדים לעומת 14 השנה ו14 לערבים לעומת 11 השנה. אין שום הבדל בהצבעות של העם, ממש ממש שום הבדל והתוצאות הם זהות בדיוק לבחירות הקודמות פשוט עם מעבר בתוך הגושים וחלוקה אחרת.

הדבר שחייב להשתנות זה שהימין ישלוט לבד סוף סוף ויראה לאן אנחנו הולכים. שביבי לא יוכל להסתתר יותר.

ובמקביל המרכז (כי אין ממש שמאל מלבד מרץ, גם הם מבינים איפה אנחנו חיים) צריך להתחיל לעבוד בשטח במהלך השנים האלה לא בשביל להפיל את הממשלה ולקצר את החיים שלה עכשיו אלא בשביל להחליף בבחירות הבאות שיהיו. לאט, בשקט ובעבודה קשה מול האזרחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 6:43 pm 
Sophomore

פאפאלוקאס, שוויון זכויות בפועל, לא על הנייר. זה כולל שווין הזדמנויות - בקבלה למקומות עבודה, בתשתיות, בזכות לדיור ציבורי ודיור לזוגות צעירים, בקבלה למוסדות לימוד, ברמת החינוך בכל הגילאים, ברמת שירותי הבריאות - וזה כולל בתוכו מבחינתי גם שוויון חובות - מיסים, צבא/שירות לאומי וכיוצ"ב, וגם את העניין הזה של לא להיבהל כשאזרחי המדינה שווי הזכויות הולכים להצביע ולהציג את זה כאילו דעאש חטפו לך את הילד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 6:44 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

FLASH כתב:
השקרים על ביבי עברו כל גבול, הבןאדם מתמרן עם מה שיש, השמאל חצה את כל הגבולות בבחירות הללו ועדיין קיבל תבוסה לפנים, ישראל רוצה ביבי. עשו הכל, הפסידו, הגיע הזמן שיתייאשו, ישבו קצת בצד בשקט ויתנו לנורמלים לנהל תמדינה , אין ולא יהיה לעבודה ללבני ולגלגוליהם שום סיכוי לנצח את ביבי. אם לא הפעם אז אף פעם. הדבר היחיד שאני מסכים איתך - רק מישהו מימין יכול לנצח את ביבי.

השקרים על ביבי זה כמו השקרים על קובי?

"יתנו לנורמלים לנהל את המדינה"... ;;-))) ;;-))) ;;-))) מי הם הנורמלים פה? ליברמן? סטרוק? מרזל? רגב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 6:46 pm 
Sophomore

כרגע קלטתי שסטרוק ומרזל מחוץ לכנסת. שביב של אור ביום שחור. מתי הצפירה? (:

אגב, לגבי הביטחוניסט, אני חושב על דיסקין, אבל אמרו לי שהוא לא מזרחי מספיק, ושהוא צריך להיות מהפריפריה. אז אולי חאל דרוגו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 6:56 pm 
Junior

אחחח...אם אשכנזי היה יודע להעביר בשקט את שנות רמטכ"לותו ולא להסתבך עם רב אמן התחבולות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 6:57 pm 
Senior

ביטחוניסט אחד לא יספיק גם הוא לעבודה. הם צריכים כמה שישנו את הפנים של המפלגה כלפי חוץ. אולי דיסקין, אשכנזי וגנץ כשלישיה מובילה או משהו כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 7:19 pm 
Junior

קוף ירוק כתב:
ביטחוניסט אחד לא יספיק גם הוא לעבודה. הם צריכים כמה שישנו את הפנים של המפלגה כלפי חוץ. אולי דיסקין, אשכנזי וגנץ כשלישיה מובילה או משהו כזה.

כל מי שרשמת לא רלוונטי. נתפסים בציבור כשמאלנים וחוץ מאשכנזי גם אשכנזים. רצוי מאוד שאם כבר הוא עומד הראש מפלגת שמאל שלא יהיה אשכנזי. נגמרו ימי רבין ופרס.

זה צריך להיות מישהו עם רקורד של מחסל ערבים ובמקביל רצוי שיהיה מזרחי. שלא ייתפס כבעל עניין בשלום עם ערבים אלא כמי שבעד הסדר על מנת להפרד מהפלסטינים. שאול מופז, אם לא היה מתנהל כל כך בצורה מחורבת כפוליטיקאי יכל למצב את עצמו ככזה. כרגע אין מישהו באופק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 9:41 pm 
Junior

למה לעצור שם. צריך כל כך להתבייש בהיותך ליברל שאולי הגיע הזמן שהמועמד של המערך יחסל ערבים בשידור חי בטלוויזיה ואז תשתכנע סופית?
בלי קשר: כל כך משעשע אותי הבכיונים של הימנים על הדה לגיטימציה של התקשורת והציבור לביבי בזמן שכולם פחות או יותר מקבלים כמובן מאליו ש"סמולני" זאת קללה הגיונית שהופכת אותך ללא בחיר בעליל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 9:46 pm 
Hall of Famer

רק בני גנץ. נראה לי אישיות מדהימה.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 9:50 pm 
Freshman

FLASH כתב:

השקרים על ביבי עברו כל גבול...

מתחשק לך לפרט? או שנשאר עם הסיסמאות?

WTF כתב:
יש אנשים שהמדינה חשובה להם לא פחות מאשר לך, ששירתו בצבא, שמשלמים מיסים, ומרגישים שהמדינה הולכת קיבינימט - הסנטימנט פה, בחברה שאני עובד בה, הוא ברמת התפכחות ויאוש שאני לא זוכר מעולם. אני מניח שאולי מאז רצח רבין, הייתי צעיר וקשה לי לאמוד את האימפקט. אנשים מרגישים שנגמרה להם המדינה ושכבר אין על מה להילחם.
[/quote]

תיאור מושלם של הלך הרוח השולט במקום עבודתי היום. משהו בין הלם לתחושת אבדון. אווירת נכאים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 10:38 pm 
Hall of Famer

Gibon כתב:
FLASH כתב:

השקרים על ביבי עברו כל גבול...

מתחשק לך לפרט? או שנשאר עם הסיסמאות?

WTF כתב:
יש אנשים שהמדינה חשובה להם לא פחות מאשר לך, ששירתו בצבא, שמשלמים מיסים, ומרגישים שהמדינה הולכת קיבינימט - הסנטימנט פה, בחברה שאני עובד בה, הוא ברמת התפכחות ויאוש שאני לא זוכר מעולם. אני מניח שאולי מאז רצח רבין, הייתי צעיר וקשה לי לאמוד את האימפקט. אנשים מרגישים שנגמרה להם המדינה ושכבר אין על מה להילחם.

תיאור מושלם של הלך הרוח השולט במקום עבודתי היום. משהו בין הלם לתחושת אבדון. אווירת נכאים.[/quote]

הוא כנראה התבלבל בין ה-ע', ל-ש'.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 11:58 pm 
Sophomore

אני תוהה אם יש שמאלנים (פה לפחות) שמעלים על דעתם שיש ימנים שאשכרה השקיעו מחשבה והגיעו למסקנה ש:
1. כנראה שלא כזה גרוע פה (גם אם יש הרבה מה לשפר).
2. שהאלטרנטיבה מחרידה מכל בחינה שהיא (שחיתות, תפיסה כלכלית, רפיסות, נאיביות מדינית).
3. שרוצים ומאמינים בקפיטליזם.

או שאולי כולם קופים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 12:40 am 
Sophomore

אולי לך, שקנית כבר דירה במחיר סביר- החיים פה לא כ"כ נוראיים.
יש פה דור שלם שלא יכול לקנות בכוחות עצמו דירה, ועצוב ביותר שהוא לא יוכל לגור במקום בו גדל במידה והוא מהמרכז.

לא חושב שאנשים מתנגדים פה לקפיטליזם (שאגב, ממש אין פה, השוק פה ממש לא חופשי אלא חזירי)
לא חושב שאנשים מתנגדים לסוציאליזם.

הבעיה היא בדרך הביצוע, בסיאוב. זאת הבעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 12:51 am 
Sophomore

אולי אני קניתי דירה במחיר סביר (ממש עכשיו) כי בחרתי בכך בדיוק כמו שאתה יכול לבחור בכך.
אשמח לשמוע איפה עוד, מלבד משבר הדיור, כלכלת ישראל נמצאת במגמה שלילית מובהקת.

תן לי לעזור לך בקישור- http://blogs.haaretz.co.il/orikatz/453/

(נצטט את הכותרת לטובת אלה שאין להם חצי שעה פנויה ב12 בלילה- 'שקרים, שקרים גסים וסטטיסטיקה: כיצד ייתכן שהישראלים חושבים שמצבם הכלכלי מידרדר למרות שההפך הוא הנכון?')

התודה והברכה לראובן שהכיר לי חברבוק יקר (עם פוסטים ארוכים לאללה). אורי כץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 1:00 am 
Senior

אני בטוח שיש ימניים שבוחרים כי הם לא חושבים שגרוע פה וחושבים שיכול להיות גרוע יותר עם ממשלה אחרת. אבל הרוב של הימניים בוחרים בין אם מסיבות דתיות, בין אם מסיבות של פאנטיות והרוב המוחלט כי ביבי מפחיד אותם והם באמת מפחדים. הם באמת מאמינים שתיפול פה פצצת אטום, הם באמת מאמינים שהשמאל יחלק את ירושלים, יחזיר שטחים ויחזיר מחבלים. גם אם במציאות השמאל גם עם יעלה לשלטון זה יהיה רק בתמיכת חלקים של הימין שלא יאפשרו להם שום דבר כזה.

כן חבל לדעתי שיותר אנשים מהימין לא שואלים את עצמם האם אי אפשר באמת לחיות פה בצורה יותר טובה, ובאמת צר לי שהם לא מבינים שהשמאל לא יחזיר שטחים (אין מי שייקח), לא יהיה חלש צבאית (דווקא יותר חזק כי יש לו ליגיטימציה מהעולם) ואולי כן ישפר את את החיים.

הימין ממשיך לפחד על החיים עצמם ולבחור בביבי והמדינה ממשיכה לשלם את המחיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 1:11 am 
Sophomore

קוף ירוק כתב:
אני בטוח שיש ימניים שבוחרים כי הם לא חושבים שגרוע פה וחושבים שיכול להיות גרוע יותר עם ממשלה אחרת. אבל הרוב של הימניים בוחרים בין אם מסיבות דתיות, בין אם מסיבות של פאנטיות והרוב המוחלט כי ביבי מפחיד אותם והם באמת מפחדים. הם באמת מאמינים שתיפול פה פצצת אטום, הם באמת מאמינים שהשמאל יחלק את ירושלים, יחזיר שטחים ויחזיר מחבלים. גם אם במציאות השמאל גם עם יעלה לשלטון זה יהיה רק בתמיכת חלקים של הימין שלא יאפשרו להם שום דבר כזה.

כן חבל לדעתי שיותר אנשים מהימין לא שואלים את עצמם האם אי אפשר באמת לחיות פה בצורה יותר טובה, ובאמת צר לי שהם לא מבינים שהשמאל לא יחזיר שטחים (אין מי שייקח), לא יהיה חלש צבאית (דווקא יותר חזק כי יש לו ליגיטימציה מהעולם) ואולי כן ישפר את את החיים.

הימין ממשיך לפחד על החיים עצמם ולבחור בביבי והמדינה ממשיכה לשלם את המחיר.

קודם כל יפה לך שאתה 'יודע'. מעניין אותי מאיפה. אז יש מיעוט קטן שמצליח לחשוב אבל 'הרוב המוחלט' הוא בעצם פחדן שלא מצליח לחשוב בעצמו. חשבתי שאתה נגד התנשאות.
אולי הם כן שואלים את עצמם איך אפשר לחיות פה טוב יותר (ומגיעים למסקנה שסך הכול די בסדר פה), נזכרים באוטובוסים שעפו פה פעם באוויר וכן, מפחדים שזה יקרה שוב כי השמאל ישדר חולשה, וחוששים שהכלכלה ששלי מציעה פה תפרק את המדינה.

מצטט מהפיד שלי את רחלי מלק-בודה (סוג של עיתונאית נראה לי):
אז אלונה קמחי וגל ווליניץ חושבים שאני מטומטמת כי הצבעתי לביבי.
כזו אני - מטומטמת עם תואר באוניברסיטה, שכותבת בלי שגיאות כתיב ומבינה מה הפירוש של המילה ניאנדרטלים בלי לעשות גוגל. ומה אתם יודעים, אני אפילו אשכנזית, ופאקינג הצבעתי לביבי!
לא, איש לא כישף אותי וגם לא קיבלתי קמעות בתמורה. כמוני יש עוד מאות אלפי אנשים, חלקם פרופסורים מכובדים באוניברסיטה, אמנים ויודעי ספר בעלי דעה עצמית משלהם, שבחרו בנתניהו ולא עישנו שום דבר לפני כן.
כולנו מטומטמים כנראה.
כל כך מטומטמים, שהצלחנו לראות מעבר למסע ההכפשה המביך של כלי התקשורת.
כל כך מטומטמים, שבניגוד אליכם העדפנו להצביע למישהו שכבר הוכיח את כישורי המנהיגות שלו, ולא למישהו שכל יתרונותיו מסתכמים בכך שהוא "לא ביבי".
אתם הרי הייתם מצביעים למפלגת העבודה גם אם מטאטא היה עומד בראשה.
הגיע הזמן לומר את זה: נתניהו נבחר כי כנראה שלא באמת כל כך רע פה. כי בסך הכל הוא מצליח להחזיק די יפה מדינה באזור הכי מסוכסך במזרח התיכון. כי אנשים כנראה לא שכחו את התקופה שבה התפוצצנו באוטובוסים, והם יודעים להעריך את השקט היחסי ששורר כאן מאז שהוא נבחר לראשות הממשלה. אותו שקט שמאפשר לכם להתבכיין על מחירי המילקי ועל כך שעדיין לא הצלחתם לקנות דירה במרכז תל אביב.
אז נכון, יש פה בעיית יוקר מחיה, וטוב שכחלון יהיה בממשלה הבאה ויוכל לקדם את הנושאים האלו. אבל לא צריך להחליף ראש ממשלה בשביל זה. מה חשבתם, שבוז'י יגיע והופ, יצמחו פה דירות בתל אביב?
אז לא, שמאלנים חמודים שלי. אני ומסעודה ממש לא נבלע ציאניד. אנחנו נמשיך לנהל את חיינו בטמטום, ואתם אמנים עילאיים ומתנשאים שכמותכם - תזכרו את הדיבורים הגזעניים האלה בפעם הבאה שאתם מזדעזעים מסרטוני הישראלי המכוער. ד"ש לנוני.

מסכים עם הרוח הכללית גם אם יש לי השגות פה ושם (כמו זה שכנראה התל אביביות משפיעה גם עליה והיא שוכחת שצפון הנגב אוכל טילים כבר אי אלו שנים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 1:28 am 
Senior

כשהאחוזים הכי גבוהים להצבעה בשביל ביבי הם במקומות שסובלים, עם אבטלה, עם טילים, עם עתיד רע, בלי באמת תקווה אבל עדיין מצביעים לו למרות שהם סובלים אז כנראה שלא.

אם זאת לא הייתה הסיבה שהרוב מצביעים לביבי, ההפחדה הזאת, אז הוא לא היה מדבר רק על זה בקמפיין. הוא היה עושה קמפיין שלא כל כך רע פה, של הדברים הטובים. קמפיין ההפחדה הוא מה שהמליך אותו ולכן אין שום דבר אחר שאפשר לחשוב חוץ מזה שאותם אנשים מפחדים.

אני דרך אגב לא קיוויתי שביבי יוחלף בשביל שהשמאל יעלה. אני חושב שהוא ראש הממשלה הגרוע ביותר או לפחות אחד הגרועים. אני חושב שהוא היה צריך להפסיד בשביל שהימין יחליף אותו והוא יפרוש ואז אולי יצמח מנהיג אחר שמקום להפחיד את כולם יחשוב וינסה גם לשפר פה את החיים. אני לא מאמין לרגע שביבי יעשה את זה. לצערי הרב. גם שיש לו את כל הכוח שבעולם. ומכיוון שאני חושב שהימין ישלוט פה גם ב20 השנה הבאות כי העם ימני ומי שלא מבין את זה כנראה לא יודע איפה הוא חי, התקווה האמיתית שלי היא של מנהיג טוב מהימין שידע לשפר פה את החיים ואני פשוט לא מאמין שביבי כראש ממשלה יעשה משהו לשפר פה את החיים, בדיוק כמו שאני לא מאמין שגם אם ציפי הייתה ראש ממשלה עם 30 מנדטים היא לא הייתה יכולה להחזיר שטחים או לעשות שום דבר כזה פשוט כי אין לזה תמיכה בעם היום ואין בצד השני מישהו שמוכן לקחת מה שיש תמיכה.

אז ביבי ימשיך לשלוט. הימין יהיה מבסוט שהוא דפק את התקשורת והתל אביבים, רעננים, הרצליינים וכו' (אלו שבאמת חיים בבועה והחיים שלהם טובים בסופו של יום ברובם והבחירה של ביבי לא ממש תזיז להם בסופו של יום) אבל הפריפרייה תמשיך לסבול, החיילים שלנו ימשיכו לסבול ולהכנס למלחה כל שנתיים, יוקר המחייה רק יעלה, דירה אף אחד מאלו שהצביעו לביבי לא יוכלו לקנות ב10 שנים הבאות וחוזר חלילה.

זה פשוט עצוב ולא שום דבר מעבר לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 1:35 am 
Sophomore

הבהרה עקרונית- לדעתי ביבי רחוק מאוד מלהיות מושלם ולא בחרתי בו, אבל-
1. לטעון שרוב מוחלט מאלה שבחרו בו עשו את זה מפחד/טיפשות/עדריות/ווטאבר שהוא לא בחירה מושכלת זאת טענה שהיא גם מתנשאת וגם לא נכונה או לכל הפחות ממש לא מוכחת.
2. הבעיה המרכזית שלי עם ביבי רחוקה מלהיות תפקודית. לדעתי הציון שלו על תפקוד הוא איפשהוא באיזור ה70 שזה סך הכל בסדר. הבעיה איתו היא ערכית- הוא נהנתן. עם זאת בהתחשב באלטרנטיבות ובכך שלא מדובר בכשל ערכי פטאלי כמו שחיתות שלטונית (ובקבוקים וגלידה פיסטוק זאת לא שחיתות שלטונית) זאת צפרדע שאני מוכן לבלוע.
3. אלטרנטיבות גרועות. מאוד. מה שמחזיר לבחירה מושכלת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 1:40 am 
Sophomore

קוף ירוק כתב:
כשהאחוזים הכי גבוהים להצבעה בשביל ביבי הם במקומות שסובלים, עם אבטלה, עם טילים, עם עתיד רע, בלי באמת תקווה אבל עדיין מצביעים לו למרות שהם סובלים אז כנראה שלא.

אם זאת לא הייתה הסיבה שהרוב מצביעים לביבי, ההפחדה הזאת, אז הוא לא היה מדבר רק על זה בקמפיין. הוא היה עושה קמפיין שלא כל כך רע פה, של הדברים הטובים. קמפיין ההפחדה הוא מה שהמליך אותו ולכן אין שום דבר אחר שאפשר לחשוב חוץ מזה שאותם אנשים מפחדים.

אני דרך אגב לא קיוויתי שביבי יוחלף בשביל שהשמאל יעלה. אני חושב שהוא ראש הממשלה הגרוע ביותר או לפחות אחד הגרועים. אני חושב שהוא היה צריך להפסיד בשביל שהימין יחליף אותו והוא יפרוש ואז אולי יצמח מנהיג אחר שמקום להפחיד את כולם יחשוב וינסה גם לשפר פה את החיים. אני לא מאמין לרגע שביבי יעשה את זה. לצערי הרב. גם שיש לו את כל הכוח שבעולם. ומכיוון שאני חושב שהימין ישלוט פה גם ב20 השנה הבאות כי העם ימני ומי שלא מבין את זה כנראה לא יודע איפה הוא חי, התקווה האמיתית שלי היא של מנהיג טוב מהימין שידע לשפר פה את החיים ואני פשוט לא מאמין שביבי כראש ממשלה יעשה משהו לשפר פה את החיים, בדיוק כמו שאני לא מאמין שגם אם ציפי הייתה ראש ממשלה עם 30 מנדטים היא לא הייתה יכולה להחזיר שטחים או לעשות שום דבר כזה פשוט כי אין לזה תמיכה בעם היום ואין בצד השני מישהו שמוכן לקחת מה שיש תמיכה.

אז ביבי ימשיך לשלוט. הימין יהיה מבסוט שהוא דפק את התקשורת והתל אביבים, רעננים, הרצליינים וכו' (אלו שבאמת חיים בבועה והחיים שלהם טובים בסופו של יום ברובם והבחירה של ביבי לא ממש תזיז להם בסופו של יום) אבל הפריפרייה תמשיך לסבול, החיילים שלנו ימשיכו לסבול ולהכנס למלחה כל שנתיים, יוקר המחייה רק יעלה, דירה אף אחד מאלו שהצביעו לביבי לא יוכלו לקנות ב10 שנים הבאות וחוזר חלילה.

זה פשוט עצוב ולא שום דבר מעבר לזה.

1. אין אבטלה.
2. אולי הם חושבים שדרך אחרת תהיה גרועה יותר ולא בא להם לקחת סיכון.

הולך לישון. לילה טוב. נמשיך בבוקר אם תרצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 1:44 am 
Senior

שוב, אם הרוב (לא אלו שמצביעים ערכיים אלא אלו שהם לא מצביעים בטוחים שלו, אלו שעברו אליו בימים האחרונים) לא היו עושים את זה בגלל קמפיין הפחדה אז קמפיין ההפחדה לא היה מתקיים.

שאלה אליך אמיתית כמצביע ביבי.
1) איך יכולים כל כך הרבה אנשים לבחור בו שהוא לא מפרסם מצע בכלל? לא מדיני ולא כלכלי.
2) בכל הקמפיין שלו האם ראית משהו חיובי? משהו שהוא אמר שהוא עשה ויעשה? או רק אם תבחרו בהם יהיה גרוע יותר. תתנו להם לשמור על הילדים? תתנו להם לחלק את ירושלים?

האלטרנטיבות גרועות יותר כי ביבי גרם לך לחשוב ככה. האמת אני לא יודע אם האלטרנטיבות גרועות יותר. אני לא יודע אם בוז'י היה גרוע יותר או טוב יותר או לפיד וכו'. אבל אני מוכן לנסות. אני חושב שגם הימין היה צריך לנסות (למשל עם הצבע ללפיד ולכחלון שיהיו מאד חזקים), אני גם מוכן לנסות את ליברמן (שלדעתי הרבה יותר שקול ממה שחושבים). אני חושב שהימין יכול להרשות לעצמו גם לנסות. כי אם האלטרנטיבה באמת יותר גרועה הוא יכול להפיל אותה מתי שהוא ירצה.

הימין הוא הרוב במדינה והוא השולט. אם יבחר מישהו אחר חוץ מביבי ויהיה יותר גרוע הם מפילים אותו בהנף יד כי אין באמת ממשלה בלי הימין. חבל רק הימין לא מבין את זה ומחפש מנהיגות יותר שפויה וטובה מביבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 539 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: