סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 8:29 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 539 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 1:47 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
רעננה. נקודה 2 שלך היא לדעתי הטעות הגדולה שלהם. אולי הם חושבים ככה, מאמין לך. אבל אין להם באמת מה להפסיד. יהיה פחות טוב יפילו את הממשלה. גם ככה הממשלה שלהם כבר 3 קדנציות (ממשלות של ביבי) לא משלימות את הקדנציה במלואה. אין ממשלה בלי חלק מהימין, אם האלטרנטיבה באמת תהיה פחות טובה הם יחליפו אותה אחרי שנה-שנתיים. לא רואה את הסיכון שלהם. אני חושב שיש סיכון הרבה יותר גדול בלהמשיך לתת לביבי להנהיג את המדינה הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 2:24 am 
Sophomore

http://www.haaretz.co.il/news/elections/1.2593032
אני לא מבין על מה אנחנו מתווכחים פה ולכן אני חוזר לשאלה העקרונית- אתה באמת חושב ש'רוב מוחלט' ממצביעי גוש הימין לא באמת חשב על ההצבעה שלו? לא באמת הסתכל על אלטרנטיבות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 3:04 am 
Senior

אני חושב שרוב מוחלט של הימין לא באמת חושב למה הוא מצביע לביבי (אפילו אתה לא מסוגל להגיד למה כן) אבל כן חשב למה הוא לא מצביע לבוז'י או לאחרים ושם הוא בהחלט פחד מהאלטרנטיבה כי ביבי מפחיד אותו. ואני חושב שהוא טועה בזה שהוא נופל בהפחדות האלה.

ואני חושב שבעיקר שהרוב פשוט מפחדים מהאלטרנטיבה, הם לא באמת מבינים או חושבים לעומק אלא על מה שהם רגילים כל החיים והם מפחדים. מפחדים ממה שהיה בעבר (שכבר לא רלוונטי לדעתי) מפחדים כי ביבי מפחיד אותם. שוב אם זה לא היה עובד ביבי לא היה משתמש בזה. במשך חודשים הוא דיבר על מה יקרה אם השמאל יהיה בשלטון וכמה רע יהיה, על פצצה של אירן, על חלוקת ירושלים והדברים האלה עובדים על הקהל שלו. הקהל שלו מפחד. כן זה מה שאני חושב שהקהל שלו מפחד והוא מצליח להפחיד אותם. אני מאמין שפעם באמת גם היה בדבריו אמת לפני 20 שנה שהוא התחיל בזה, אז הוא גם צדק. היום הוא ממשיך בגישה הזאת והקהל שלו ממשיך לקנות אותה למרות שכבר ממש לא צריך לפחד משלטון אחר חוץ משל ביבי בין אם ימני או שמאלי.

כשאתה שואל מצביע ימני למה הוא הצביע לביבי רוב הפעמים התשובה תהיה "למי אני יצביע? לבוז'י וציפי?" או כמו שאתה אומר "האלטרנטיבה גרועה יותר". אבל אף אחד מהם לא באמת יודע כי האלטרנטיבה לא קיבלה צ'אנס לדעת אם הם גרועים יותר. אבל כמעט אתה לא שומע מצביע שהצביע לביבי שאומר לך שהוא הצביע לו כי הוא ראש ממשלה טוב, כי הוא הצליח, כי המדינה מוצלחת וכו'. אלו מיעוט. ההצבעה בימין (ובבחירות האלה גם בשמאל) הייתה ברובה הצבעת אנטי, אנטי הצד השני לא קשורה למה שיש לאנשים ולרשימות ולחברי הכנסת להציע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 7:45 am 
Sophomore

1. הסברתי כמה פעמים למה כן למרות שלא הצבעתי לו (סך הכול בסדר כאן, שיטה כלכלית נכונה, מנהיג, תפיסה מדינית ימנית יחסית).
2. לא מבין למה בחירה בגרוע פחות זאת לא בחירה רציונלית.
3. אתה חוזר ומשתמש במונח 'פחד' כאילו שהוא שלילי ואני לא מבין למה בהתחשב בכך שאנחנו חיים במזרח התיכון.
4. אם כבר חוסר רציונליות היא בעיניי נמצאת בשמאל הנאיבי של הסכם שלום ואפס קשישים עניים בתוך שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 8:21 am 
Sophomore

נעשה תרגיל מחשבתי-
תנסה לחשוב על בן אדם אחד חכם שאתה מכיר שכן הצביע ימינה מסיבה רציונלית (אותו אחד שלא נמצא ב'רוב המוחלט'). אחר כך תנסה לחשוב או להסביר למה לא יכול להיות ששאר מצביעי הימין הצביעו גם הם מסיבות רציונלית. מילא הפרענקים מהדרום אבל תושבי ראשון? פתח תקווה? חולון? נתניה? הם מהמרכז! אמורים להיות משכילים!
סביר אמנם שלא לכולם יש תובנה פוליטית/מדינית/כלכלית מורכבת מדי אבל ככה זה בדמוקרטיה וזה עובד גם ימינה וגם שמאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 9:08 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
ועכשיו נראה שגם אחת מהתוצאות החיוביות של הבחירות הללו - הסתלקותה מחיינו של זהבה גלאון - הלכה לפח עם ספירת קולות החיילים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 9:27 am 
Hall of Famer

Amos Gueta כתב:
ועכשיו נראה שגם אחת מהתוצאות החיוביות של הבחירות הללו - הסתלקותה מחיינו של זהבה גלאון - הלכה לפח עם ספירת קולות החיילים.

אני לא יכול להגיד שאני מחובביה הגדולים של זהבה גלאון, אבל אני בהחלט חושב שהיא טובה יותר מהפוליטיקאי הישראלי הממוצע, גם מההיבט של עשייה וגם מההיבט של היושרה האישית שלה, גם אם היא נורא מעצבנת כאישיות.

והערה נוספת, זה כנראה די נכון שרוב האנשים שהצביעו לביבי לא עשו את זה מתוך מחשבה מושכלת במיוחד, אבל זה לא שכל מצביעי השמאל הם מאורות הגולה שהלכו וחקרו אובייקטיבית מצעים של מפלגות, בדקו האם ההצהרות של כל מפלגה משתלבות עם מה שהיא עשתה בשטח והגיעו למסקנה האמפירית שבוז'י עדיף על ביבי. בסופו של דבר, רוב האנשים שמצביעים, עושים את זה בצורה עדרית ושטחית, גם מימין וגם משמאל, וההתנשאות של השמאל על הימין בהיבט הזה היא בעיני אחת הסיבות לניצחון של נתניהו. אולי ברגע שהשמאל יפסיק להתנשא על כל ה-"מסעודות משדרות" ש-"מצביעים כמו עדר" ו-"לא מבינים מה טוב בשבילם" אז הוא גם יצליח לפצח את השליטה של הימין בפריפריה ובשכבות החלשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 10:25 am 
Junior

rony כתב:
Amos Gueta כתב:

אני לא יכול להגיד שאני מחובביה הגדולים של זהבה גלאון, אבל אני בהחלט חושב שהיא טובה יותר מהפוליטיקאי הישראלי הממוצע, גם מההיבט של עשייה וגם מההיבט של היושרה האישית שלה, גם אם היא נורא מעצבנת כאישיות.

והערה נוספת, זה כנראה די נכון שרוב האנשים שהצביעו לביבי לא עשו את זה מתוך מחשבה מושכלת במיוחד, אבל זה לא שכל מצביעי השמאל הם מאורות הגולה שהלכו וחקרו אובייקטיבית מצעים של מפלגות, בדקו האם ההצהרות של כל מפלגה משתלבות עם מה שהיא עשתה בשטח והגיעו למסקנה האמפירית שבוז'י עדיף על ביבי. בסופו של דבר, רוב האנשים שמצביעים, עושים את זה בצורה עדרית ושטחית, גם מימין וגם משמאל, וההתנשאות של השמאל על הימין בהיבט הזה היא בעיני אחת הסיבות לניצחון של נתניהו. אולי ברגע שהשמאל יפסיק להתנשא על כל ה-"מסעודות משדרות" ש-"מצביעים כמו עדר" ו-"לא מבינים מה טוב בשבילם" אז הוא גם יצליח לפצח את השליטה של הימין בפריפריה ובשכבות החלשות.

אכן מצביעים כמו עדר. לי טוב עם הקפיטליזם החזירי, אני חי במקום די מבוסס.
להם לא, הם הרי התבכיינו תחת כל עץ רענן כל השנים האלה כמה חרא להם וכמה מפטרים אותם וכמה אין עבודה וכמה המדינה מזניחה אותם וכמה ביבי שכח מאיפה הוא בא וכמה בחיים הם לא יצביעו יותר ביבי. ואז ברגע האחרון הצביעו לו בהמוניהם. אז כן, זו האמא של האמא ההצבעה העדרית שלא לומר שבטית.
אותם 50 אחוז מהמעמד הנמוך ומעמד הביניים הנמוך, אלה נעיירות הפיתוח שהכי נדפקים מהמדיניות הכלכלית שלו הלכו והצביעו לו. שיבלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 10:38 am 
Sophomore

מכבי רעננה זל כתב:
אולי אני קניתי דירה במחיר סביר (ממש עכשיו) כי בחרתי בכך בדיוק כמו שאתה יכול לבחור בכך.
אשמח לשמוע איפה עוד, מלבד משבר הדיור, כלכלת ישראל נמצאת במגמה שלילית מובהקת.

תן לי לעזור לך בקישור- http://blogs.haaretz.co.il/orikatz/453/

(נצטט את הכותרת לטובת אלה שאין להם חצי שעה פנויה ב12 בלילה- 'שקרים, שקרים גסים וסטטיסטיקה: כיצד ייתכן שהישראלים חושבים שמצבם הכלכלי מידרדר למרות שההפך הוא הנכון?')

התודה והברכה לראובן שהכיר לי חברבוק יקר (עם פוסטים ארוכים לאללה). אורי כץ.

קנית דירה במרכז? בת"א? אני בטוח אם כך שלא במחיר סביר...
ואני ממש לא יכול לבחור לקנות דירה במקום בו גדלתי,כי המחירים ממש לא סבירים. אולי אם אני ארוויח משכורת באמת באמת גבוהה.

לאומית- אתה צודק במאה אחוז.
אבל אני חושב שההתנשאות הזאת, גם אם היא זאת שנכונה, גורמת לכל הנדכאים להצביע לביבי. סוג של לעשות "דווקא"-אולי בגלל הריחוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 10:43 am 
Sophomore

לא קניתי בתל אביב, קניתי בנתיבות כי זה מה שאני רוצה.
ברור שיש בעיה במחירי הדיור וברור שיש משבר- את זה כבר קבע המבקר. וכפי שביקשתי- אשמח לשמוע איפה עוד בתחום הכלכלי ישנה ירידה בנתונים הכלכליים. מפנה אותך שוב לקישור מההודעה שציטטת.

לאומית- גם בחולון הרוב הצביעו ביבי. אבל שם כולם בבונים מהפחים אז זה מתאים (בצחוק! בצחוק!!).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 10:46 am 
Hall of Famer

יואו, אני מקווה ממש שהקו שקוף ירוק ולאומית מייצגים כאן משקף נאמנה את מה שקורה בקרב מצביעי מחנה רקלוביבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 10:50 am 
Junior

מכבי רעננה זל כתב:
לא קניתי בתל אביב, קניתי בנתיבות כי זה מה שאני רוצה.
ברור שיש בעיה במחירי הדיור וברור שיש משבר- את זה כבר קבע המבקר. וכפי שביקשתי- אשמח לשמוע איפה עוד בתחום הכלכלי ישנה ירידה בנתונים הכלכליים. מפנה אותך שוב לקישור מההודעה שציטטת.

לאומית- גם בחולון הרוב הצביעו ביבי. אבל שם כולם בבונים מהפחים אז זה מתאים (בצחוק! בצחוק!!).

לא בבונים (גם לא בעיירות הפיתוח) אבל בהחלט חולון זה רחוק מאוד ממה שהיה פעם ולכן אני לא גר שם כיום. שכונות שלמות של חוזרים בתשובה/ עבריינים/מעמד נמוך מאוד. למעט ח' 300 העיר נראית רע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 11:11 am 
Sophomore

טוב, אז ראשון-ירושלים-נתניה-פתח תקווה-בת ים-חדרה-יבנה-מבשרת-קרית אתא-קרית ביאליק-קרית מוצקין...

במילים אחרות, כל הטפשים שגרים מחוץ לתל אביב הצביעו לימין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 11:15 am 
Junior

מכבי רעננה זל כתב:
טוב, אז ראשון-ירושלים-נתניה-פתח תקווה-בת ים-חדרה-יבנה-מבשרת-קרית אתא-קרית ביאליק-קרית מוצקין...

במילים אחרות, ובלי להיות פוליטיקלי קורקט, ככל שהמקום נחשב ליותר מעפאן (ע"ע חדרה, בת ים, קרית אתא וכו') כך תמצא בו יותר מצביעי ליכוד, ש"ס וכו'. סליחה על הבוטות אבל פשוט תסתכל על פילוח התוצאות לפי מקומות, לא צריך יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 11:19 am 
Sophomore

שזה מעניין גם מהצד השני- דווקא המקומות שאמורים להיות מרוצים משלטון הימין כי הרי יותר טוב להם מצביעים שמאלה. מישהו אמר עדריות?
אבל זאת עדריות מותרת כי היא של אנשים חכמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 11:59 am 
Junior

לאומית - תגדיר "נחשב".

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 12:01 pm 
Sophomore

דרך אגב, גם אני יכול להיות סטיגמט, למשל-
כל האשכנזים מהמרכז, אלה שיש להם דרכון זר ולא אכפת להם להמר כי מקסימום הם יעזבו וחוץ מזה שמי שישלם את מחיר הסכם השלום או הויתורים זה לא הם, מצביעים לשמאל.
או לחילופין- השבעים העשירים מסביון וכפר שמריהו (אם כבר סטיגמות) שלא באמת נמצאים במצוקה מוכנים להמר על שיטה כלכלית אחרת.

מי שמשלם את מחיר החופש הכפוי שלי מהעבודה זה אתם, מתנצל מראש על ההפגזה.
צ'ונסי- סליחה מיוחדת ממך על כך שאני משעמם אותך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 12:38 pm 
Sophomore

http://elections.walla.co.il/item/2838880

טוב, אז עמיר פרץ למעשה אמר מה שכתבתי כאן אתמול - לאנשים נמאס מהאליטיזם של השמאל. הגיע הזמן שכל "החכמים" שמארגנים הפגנות שמאל, יבינו שציבור הבוחרים שאליו הם צריכים לכוון אלו אנשי הפריפריות, בני המעמד הנמוך וכו', שבכל מדינה אחרת סביר להניח שהיו נותנים את קולם למפלגת שמאל ששמה דגש על היבטים חברתיים (שביבי פשוט לא מעוניין להתעסק בהם יותר מידי). כן, זה גם אומר לפנות לקהל המאוד גדול של מנשקי מזוזות ומשתטחי הקברים, שבתכלס היו שמחים לצאת ממעגל האומללות שלהם תחת השלטון הנוכחי.
הגיע הזמן שבשמאל יבינו שבעיניי האזרחים הפשוטים, כל אנשי הרוח והאמנים בשקל, מעניינים - סלחו לי - את הביצה השמאלית. בטח ובטח שהם לא יהיו מוכנים לקבל מנות התנשאות מחרידות מצד צייר תימהוני כזה או אחר, או איזה סופר שבטוח שזה הרגע השמש הופלצה על ידו.

אפילו אני שייחלתי לתבוסה של ביבי בבחירות, חשבתי לעצמי לרגע קל - לאחר "מפגן הכוח של השמאל" - שוואלה, רק בשביל לראות את כל הפוצים המתנשאים האלה אוכלים את הלב, אני מוכן לסבול את ביבי לעוד קדנציה של שנה וחצי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 12:47 pm 
Hall of Famer

מה יהיה עם אלונה קמחי? פעם שניה כבר שהיא משחררת פוסט אלים לפייסבוק ואז מוחקת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 3:00 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מכבי רעננה זל כתב:

גם בחיפה, מודיעין, נס ציונה וברוב אזור השרון הצביעו יותר למחנה הציוני, אז זה לא רק "מדינת ת"א".

מכבי רעננה זל כתב:
שזה מעניין גם מהצד השני- דווקא המקומות שאמורים להיות מרוצים משלטון הימין כי הרי יותר טוב להם מצביעים שמאלה. מישהו אמר עדריות?

מה הקשר עדריות? הסלידה מביבי היא לא רק בגלל שלצעירים מהמעמד הבינוני קשה לקנות דירה. גם לאנשים שחיים יותר טוב נמאס ממנו. נמאס לחיות פה בפחד, נמאס שכל התקציבים הולכים לביטחון במקום לחינוך ותרבות ותשתיות, ובעיקר נמאס מהקיסר והקיסרית הנהנתנים האלו.

הנה משהו שאני ממש לא מצליח להבין: בישובי עוטף עזה הרוב הצביעו למחנה הציוני ולמרץ (כנראה כי נמאס להם שכל קיץ שני יש פה מלחמה), אז איך זה ייתכן שבשדרות, אשקלון ובקרית שמונה שגם סובלים מקטיושות היה כזה רוב לליכוד (43%, 40% ו-39% בהתאמה). תוסיפו על כך את הפיטורים שהיו בפרי גליל ואני באמת שלא מבין איך תושבי ק"ש לא ייחלו לשינוי בהנהגת המדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 3:48 pm 
Sophomore

מכבי רעננה זל כתב:

אתה יודע, גם לאנשים מבוססים (כן כן, תתפלא לשמוע) אכפת ממעמד הביניים הנמוך והעניים. מה אתה חושב, שכל מי שגר בקיסריה/ת"א/רעננה וכו לא אכפת מזה שמפטרים עובדים בדרום? שסוגרים מפעלים בצפון ובדרום?

הבעיה היא שהאנשים האלה,המעמד הנמוך/עני החליט לא לנסות לעזור לעצמו.
אני לא יודע איפה אתה חי, אבל ראיתי כל כך הרבה אנשים בפייסבוק של חברים שאומרים שעדיף לחיות פה בביטחון (עאלק ביטחון) מאשר ברווחה, ובוזי' וציפי יחלקו את ירושלים וימסרו הכללל לערבים!1!!1 מסע ההפחדה של ביבי ב-א-מ-ת עבד, תקלוט את זה.
אז יש לי בקשה אחת אליהם, במקרה והליכוד ימשיך להיות לא חברתי, שלא יבואו בטענות לכך שרע להם,זה הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 3:52 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
מה הקשר עדריות? הסלידה מביבי היא לא רק בגלל שלצעירים מהמעמד הבינוני קשה לקנות דירה. גם לאנשים שחיים יותר טוב נמאס ממנו. נמאס לחיות פה בפחד, נמאס שכל התקציבים הולכים לביטחון במקום לחינוך ותרבות ותשתיות, ובעיקר נמאס מהקיסר והקיסרית הנהנתנים האלו.

הנה משהו שאני ממש לא מצליח להבין: בישובי עוטף עזה הרוב הצביעו למחנה הציוני ולמרץ (כנראה כי נמאס להם שכל קיץ שני יש פה מלחמה), אז איך זה ייתכן שבשדרות, אשקלון ובקרית שמונה שגם סובלים מקטיושות היה כזה רוב לליכוד (43%, 40% ו-39% בהתאמה). תוסיפו על כך את הפיטורים שהיו בפרי גליל ואני באמת שלא מבין איך תושבי ק"ש לא ייחלו לשינוי בהנהגת המדינה.

אם ננטרל לרגע אחד את משבר הדיור (שהוא בהחלט חמור), יש לא מעט פרמטרים כלכליים אחרים המלמדים על מגמות חיוביות מאוד בכלכלה ישראלית (ומרז"ל כבר עסק בכך).

לא מצליח להבין את הטיעון בנושא הפחד: ביבי הוא זה שמעשיר את הצנטריפוגות באראק? הוא זה שמשגר את הרקטות מעזה? הוא אחראי לכך שלחיזבאללה יש מאגר רקטי עצום? שג'הבת א-נוסרה חוגגים על יד הגבול הסורי? שאנצאר בית אל-מקדס טובחים בשוטרים מצריים בסיני?

על האיומים הללו יש לממשלה שליטה? זה נראה לך אחראי, כראש ממשלה, לא להיערך להם?

אם זכרוני אינו מטעה, כשפרס היה ראש ממשלה לא היה כאן פחות מפחיד לצער כולנו.

השקעה בתשתיות? אפשר לסלוד מישראל כץ עד מחר (וכפי ששר בעבר אריאל זילבר: "ישראל כץ, ישראל כץ עוקץ ולא נעקץ"), אבל הבנאדם בולדוזר במלוא המובן. על הארכת כביש 6 קמה-שוקת שמעת? על קו הרכבת שדרות-נתיבות-אופקים-ב"ש שמעת? על נמל התעופה הבינלאומי הנבנה בימים אלו בתמנע (אשר יוריד משמעותית את העומס בנתב"ג) שמעת? (כל הנ"ל פרויקטים הנמצאים בשלב הביצוע). פרוקטים נוספים שבדרך: קו הרכבת לאילת, מסילה רביעית באיילון, המשך כביש 6 משוקת לנבטים. זו השקעה בקנה מידה באמת כמעט חסר תקדים בתחום התשתיות.

כל זה מתקשר גם לנושא הפריפריה: האבטלה? ירדה מאוד. שכר המינימום? עלה ויעלה עוד. לזה יש להוסיף את הטבות המס נרחבות ביישובים והעתקת מפעלים מהמרכז לנגב.

בשורה התחתונה, גם אם מנסים לשטוף את המוח לאנשים שהמצב פה כ"כ רע, העובדות והמציאות חזקים מהכל. וכשנוטים לזלזל בציבורים שלמים (ע"ע גרבוז), אז אותם ציבורים גם יצאו להצביע במחאה בקלפי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 4:23 pm 
Sophomore

ביבי לא באמת אחראי לאיומים האלה מבחוץ, אבל אתה באמת חושב שבאמת יהיה יותר בטוח איתו כראש ממשלה ולא עם הרצוג?
בשביל מה יש פאקניג רמטכ"ל? שב"כ? מוסד?

הרבה מומחים טוענים שהאבטלה לא באמת נמוכה כמו שאתה אומר, ובכל מקרה, גם אם האבטלה נמוכה השכר החציוני נמוך, ושלא נדבר בכלל על שכר המינימום.
אתה מדבר על זה שהכלכלה פה טובה חוץ מעניין הדירות. אבל עניין הדירות הוא אולי החשוב ביותר, מכיוון שההוצאה הגדולה ביותר של זוג צעיר היא על דירה, ואולי ההשקעה/הוצאה הגדולה היחידה שלהם בחייהם.
היום צריך לבוא עם הון עצמי גבוה מאוד, ולהחנק עם משכנתא גבוהה במיוחד. זה לא שמחירי הדירות עלו בעשרה אחוזים, הם עלו (לפי הנתונים המפורסמים) ביותר מחמישים אחוז! כלומר, בעוד כמה מאות אלפי שקלים, אם לא חצי מיליון שקל ואף יותר.

בנוגע לתחבורה-כל הדברים שנעשו לא באמת מקדמים את התחבורה בארץ,היו צריכים להיות בסדר עדיפות הרבה יותר נמוך ובעיקר כ"כ לא משפרים את התחבורה -הציבורית- בארץ.

על זה שקיצרו את הזמן שלוקח לרכבת להגיע לב"ש,עוד כמה שנים עיר הבה"דים, וגאוותו של כץ, אני מניח ששמעת.
שעה ועשרים זה לוקח! שעה ועשרים! מצפון ת"א לתחנה המרכזית בב"ש. באוטובוס זה לוקח אותו זמן ואף פחות כשאין פקקים. בכל מקום אחר בעולם זה לוקח חצי מהזמן המרחק הזה.
פרוייקט הרכבת הקלה לא קודם בכהונתו של כץ, אלא רק הלך אחורה, וזה למרות החלטה להקצות לכך משאבים עצומים.

אז יופי שהרחיבו את כביש 6, מעניין את הסבתא שלי. שני הפרוייקטים החשבוים ביותר: הרכבת הקלה והנגשה מהירה אל עיר הבה"דים מהמרכז נחלו כשלון חרוץ.
הרכבת לאילת זה יופי של רעיון, אבל אין לכך כל דחיפות לציבור כשיש טיסות (שיעלו אותו מחיר ככל הנראה כמו הרכבת), ועיקרו הוא מסחרי.

זה כל מה שהיה לכץ לעשות בזמן שהוא קיבל את התקציבים הגבוהים ביותר, כחלק מהחלטת הממשלה לקדם את התחבורה בישראל?
הרשה לי לגחך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 5:58 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
סלח לי, אני לא מאוהבי ביבי, אבל את עניין תשתיות התחבורה שנעשו בקדנציית ביבי האחרונה (6 השנים האחרונות) אי אפשר לקחת לו, ואתה יכול לזלזל במה שנעשה עד שיכחילו פניך. אני לא אחזור על מה שנאמר ורק אוסיף פרוייקטים שאפילו לא הוזכרו פה שהסתיימו או קודמו באופן משמעותי בזמן הממשלה הזו - קו הרכבת המהיר לירושלים, קו רכבת העמק, קו הרכבת המהיר מכפר סבא להרצליה שיסגור רכבת פרברית מעגלית בשרון, פרוייקטים של כבישים ומחלפים בכל רחבי הארץ שאני לא מבין מה אתה כל כך מזלזל בו אם לא משנאה עיוורת (אני לפחות נהנה ממנו על בסיס יומיומי וגם כשאני נוסע צפונה ודרומה אני רואה תשתיות משופרות לעין ערוך או אתרי עבודות מסיביות בכל פינה) הכנסת תחרות לנמלים, הסכם השמיים הפתוחים שהרביתי לכתוב עליו וכבר מרגישים אותו היטב. בקיצור, אפשר לשנוא את ביבי, ואפשר לסלוד מישראל כץ, ועדיין להיות ענייני ולתת קרדיט איפה שאפשר ומגיע, וכאן בהחלט מגיע. אז לא הכל מושלם ויש עוד מקום לשיפור, אבל מאז ממשלת רבין ואולי אפילו לפניה לא ראיתי קפיצת דרך כזו בתשתיות התחבורה בארץ.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2015 6:21 pm 
Junior

הויכוח לא רלוונטי מכיוון שמי שהתלונן שרע לו וחרא לו ומפטרים אותו הם בדיוק אותם האנשים עצמם בעיירות הפיתוח שהצביעו בסוף בהמוניהם לביבי. הם לא סבורים שמצבם זהב ולרובם מעניין את הביצה קו הרכבת מכפר סבא להרצליה. יתרה מכך, לכל אורך הקמפיין וגם בשנים האחרונות נשמעו קריאות של ח"כים בליכוד שיש זעם בדרום והם הולכים לאבד את השלטון בגלל שמזניחים שם את האיזור.

לכן, הצבעה עדרית שמונחת מפחדים, בחלקה הגדול בוודאי שלא רציונלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 539 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: kakon3, נביא בעירו, עופר האדום ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: