סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 10:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 49  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מרץ 16, 2015 9:52 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
Gibon כתב:
גילוי נאות: לא אהבתי את שנגחאי. אחד המקומות שברחתי מהם הכי מהר בטיול של עשרה חודשים במזרח.

וואו, עשרה חודשים? :shock:
סתם כי אני מ-ת על המזרח, באילו מקומות היית? איפה הכי נהנת, איפה פחות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2015 10:19 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ראי שעל הקיר כתב:
נוסע כנראה ללפלנד בסוף פברואר. מגיע לרובניימי בפינלנד וכנראה לקראת הסוף לאזור לוליאו בשבדיה (כן, ההיא).
את כל המקומות הרגילים (ארקטיקום, סנטה קלאוס וכו') ואת כל הפעילויות הרגילות (אופנוע שלג, שוברת קרח, מזחלות כלבים ואיילים, זוהר צפוני אם יצא וכו') אני עושה. זה המסלול הרגיל של התיירים.
יש משהו מחוץ למסלול הרגיל שמי שהיה שם יכול להמליץ?

אז הייתי וחזרתי.
היה אחד הטיולים השווים ביותר. זו פעם ראשונה שאני נוסע בקבוצה ובטיול מאורגן, ומי שנוסע פעם ראשונה ורוצה לטעום כמה שיותר אפשרויות- עדיף ככה. נפלנו גם על קבוצה מעולה של אנשים, איכותיים אחד אחד, מכל שכבות הגיל - מזוגות צעירים ועד סבים וסבתות שנסעו עם הנכדים שלהם. בנוסף לזה שהיו שם המון אנשים מעניינים, אף אחד לא איחר. אף פעם. והטיול תיקתק באופן מושלם. יתרון נוסף של החברות המאורגנות זה טיסות ישירות - מהארץ לרובניימי, ומלוליו ישירות לארץ. משהו חכור שרק הם עושים. חוסך המון זמן וכאבי ראש. אנחנו ויתרנו על הטיסה מלוליו לארץ וטסנו משם לעוד יומיים בסטוקהולם, חזרנו ממש היום במיוחד כדי להצביע. פאק על הבחירות האלה.
יש כמה חברות שמארגנות טיולים ללפלנד, אנחנו נסענו עם "כרמל תיירות" שזולים בערך ב-20% מהחברה הגיאוגרפית. היה פשוט מושלם. אירגון למופת, פנסיון מלא. ביום הראשון לוקחים אותך לחברה מקומית שמשאילה לך ציוד ארקטי - סרבל, מגפיים, גרבי צמר לשים על הגרביים שלך, צעיף צמר עבה, ככפות עבות מאד שאתה יכול לשים על הכפפות הדקות שלך (אני ממליץ לקנות כפפות טאץ' - כאלה שמותאמות למסכי מגע, ככה כשמצלמים לא צריך להשאיר ידיים חשופות בקור). הפעילויות היו מעולות - חוץ ממה שכתבתי בהתחלה היה גם גלישת מזחלות במורד באתר הסקי של רובניימי, והליכה לאתר קרוב שיש בו מפלים שקפאו תוך כדי נפילה. מאד מרשים. למי שיש גופרו - אני מאד ממליץ!!! ולקינוח, אפילו הצלחנו לתפוס אורורה בוראליס לילה אחד.
וצריך גם לומר שהיה לנו מזג אוויר מושלם. יום אחד של שלג בהתחלה שסידר לנו שלג טרי לפעילויות, ואחר כך רק שמש. טמפרטורות סבירות של מינוס 5 - מינוס 10. לכן צריך לסייג שלא תמיד זה ככה, מי שנוסע מוקדם יותר ייתקל גם בימים של מינוס 20 ובסופות שלגים שכנראה יבטלו פעילויות. במרץ יש גם הבדל גדול מבחינת אור יום, וגם זה מאד חשוב.
רובניימי כשלעצמה עיר מכוערת ומשעממת, הבניינים נראים כולם כמו קופסאות קרטון. הבנתי שהנאצים שרפו אותה עד הייסוד כשנסוגו ממנה במלחמת העולם, ועל הבנייה מחדש הופקד אדריכל שהושפע עמוקות מהבנייה הפונקציונלית הסובייטית-קומוניסטית. רואים את זה. אבל למי איכפת, כמעט לא נמצאים בה. היא בסיס לשינה ויציאה לפעילות.
עשה לי חשק לעוד, בעיקר אופנועי השלג. אם בהתחלה חשבתי שאלה פעילויות שאעשה פעם בחיים, היום אין לי ספק שאחזור לאזור למשהו קצת יותר אקסטרימי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 11:26 am 
Junior

מגניב ביותר ראי. תודה על ההמלצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 2:39 pm 
Sophomore

ראי, עלויות לשבוע? באיזור ה-2250 יורו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 6:15 pm 
Hall of Famer

אזור ה-2000 יורו לאדם, פנסיון מלא וכמובן כל הפעילויות, מהבחינה הזו אין לך הוצאות נוספות. זה יוצא 6 ימים, לא שבוע מלא. אבל שים לב שאם אין לך בכלל ציוד חורף (בעיקר בגדים וגרביים תרמיים, בגדי פליז טובים כשכבת ביניים, כפפות טאץ' וכו'), תצטרך להוציא עוד כסף על הצטיידות לפני הטיול - ובכל מקרה צריך לעשות לנסיעה ביטוח שכולל ספורט חורף. אנחנו גם הוספנו עוד סכום קטן כדי להרחיב את הביטוח לאופנועי השלג ולמנוע השתתפות עצמית במקרה של תאונה, בדיעבד זה מיותר כי הנהיגה היא ממש לא קשה או מסוכנת והסיכוי לתאונה מאד נמוך. מצד שני ההשתתפות העצמית מאד גבוהה, אז כל אחד לשיקולו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 7:26 pm 
Sophomore

יש סיבה למה לא לצאת בפסח שאתה יודע עליה? השלגים נמסים, אין זוהר צפוני, כל הכלבים בעצירות מהמצות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 7:53 pm 
Hall of Famer

אני לא באמת יודע. אני יכול רק לשער שאכן השלגים מתחילים להתפוגג, יכול להיות שאגמים ונהרות מתחילים קצת להפשיר או שהקרח הופך לדק יותר (ואז יש בעייה בתנועה של אופנועי שלג או מזחלות עליהם) והסיכוי לזוהר צפוני יורד (זה דבר שדווקא כן כתוב ברוב האתרים שקראתי עליהם, שמהחלק השני של מרץ הסיכוי לחזות בזוהר צפוני יורד). אבל זו רק השערה ומן הסתם עניין סטטיסטי, אני לא באמת בדקתי את זה. בכל אופן לו אני במקומך הייתי מחכה לסוף פברואר - תחילת מרץ בשנה הבאה.
נאמר ככה: לפחות בכרמל תיירות, פסח זו הקבוצה האחרונה שהם מוציאים השנה. אחרי זה כנראה שהם יודעים שאין בכלל טעם להוציא קבוצות. אולי זה עונה לך על השאלה, לפחות ברמה הסטטיסטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2015 8:28 pm 
Freshman

פוציץ' כתב:
Gibon כתב:
גילוי נאות: לא אהבתי את שנגחאי. אחד המקומות שברחתי מהם הכי מהר בטיול של עשרה חודשים במזרח.

וואו, עשרה חודשים? :shock:
סתם כי אני מ-ת על המזרח, באילו מקומות היית? איפה הכי נהנת, איפה פחות?

גם אני מ-ת על המזרח :wink:
הודו-נפאל-סין (כולל הונג קונג)-קוריאה-לאוס-בנגקוק.
הודו (פרוואטי... בנאלי אבל נכון) ולאוס (4,000 האיים אשר במקונג) בראש.
את בייג'ינג אהבתי מאוד מאוד. צ'נגדו וסביבתה גם כן (פנדה זו החיה הכי מגניבה ביקום), ויאנגשו מקסימה.
שנגחאי עשתה לי רע. בקונמינג אין שום דבר לעשות (אם כי בסביבתה אולי כן), ומקאו מפוקפקת.
מרוכלי בנגקוק התייאשתי אחרי יומיים, אבל האוכל שם הוא הכי טוב במזרח (עם תחרות צמודה מצד הקוריאנים).
בהודו - את דלהי אני לא סובל, מומבאי דווקא נחמדה בדרכה שלה. ורנסי עיר מטונפת עם האנשים הכי לא נחמדים בהודו, ובכל זאת יש בה משהו. בהימצ'אל-פרדש וצפונה אני יכול להעביר גם שנה ברצף בלי שיימאס. פושקר חביבה, באודאיפור אכלתי את הטאלי הטוב בחיי, ג'ודפור סתם עיר. קאג'וראו מיותרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 20, 2015 9:16 pm 
Sophomore

בתאילנד היית רק בבנגקוק?
מה לגבי הפיליפינים, קמבודיה, לאוס? עשרה חודשים ולא היית בגן עדן הזה? :D

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 21, 2015 12:19 am 
Freshman

בלאוס הייתי. אכן גן עדן (ציינתי את 4,000 האיים כאחד משני המקומות האהובים עלי בטיול).
למען האמת, העובדה שלאוס היא גן עדן זו הסיבה העיקרית שלא הגעתי לקמבודיה, ולא יצאתי מבנגקוק בתאילנד - פשוט דחיתי את עזיבת לאוס ככל שיכולתי והגעתי לבנגקוק יומיים לפני הטיסה חזרה ארצה.
לפיליפינים לא הגעתי. רציתי, ואני עדיין רוצה. העניין הוא שאני מטייל לאט. מאוד לאט. אני מסוגל להתקע במקומות הרבה מאוד זמן אם טוב לי בהם, ובאופן כללי מחזיק בגישה שאין דבר כזה "לפספס". אני צעיר (ואז הייתי צעיר בחמש שנים), החיים ארוכים, ואני למזרח עוד אחזור. בינתיים הספקתי לחזור להודו. גם לסין ולאוס עוד אחזור, גם לפיליפינים אגיע. גם לאוסטרליה וניו זילנד. עוד חזון למועד :D

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 13, 2015 6:19 pm 
Freshman

אהלן,
נוסע לפראג בשבוע הבא (למשך שבוע).
יש המלצות/אזהרות מיוחדות? (יש לי את הבסיס ממה שקראתי במדריכים הרגילים)
תודה רבה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 13, 2015 7:01 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
תתכונן פסיכולוגית לזה שיגבו ממך מחיר נוסף במסעדות על החרדל (גם אם לא השתמשת בו). על המגדל אייפל הייתי מוותר (הוא יותר דומה למגדל השמירה שיש בשמורת החולה), ולעומת זאת שווה מאוד לשלב את התחנה הפוניקולרית על שלוש תחנותיה מתישהו.

כמובן הכל מבוסס על ביקור אחרון בפראג מלפני 13 שנה בערך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 13, 2015 9:46 pm 
Freshman

תוותר על מסעדות התיירים במרכז העיר. פראג מלאה במסעדות סיניות של מהגרים, טעים וזול. ואם בכל זאת חשקה נפשך באוכל מקומי - גם מחירו יורד משמעותית מחוץ למוקדי התיירות. ותשתה הרבה בירה 8)

אם מרגיש לך שמיצית את פראג (שבוע זה לא מעט), דרזדן בהחלט שווה יום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 13, 2015 10:15 pm 
Hall of Famer

אהיה שבוע בשרלואה באוגוסט .
המלצות מיוחדות על העיר או על סביבתה ( דרום בלגיה ) ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 13, 2015 10:16 pm 
Hall of Famer

cat כתב:
אהלן,
נוסע לפראג בשבוע הבא (למשך שבוע).
יש המלצות/אזהרות מיוחדות? (יש לי את הבסיס ממה שקראתי במדריכים הרגילים)
תודה רבה!

אני מניח שאתה מסודר כבר על מלון , אבל אם לא - אני יכול להמליץ על שניים .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 13, 2015 10:49 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

Gibon כתב:
תוותר על מסעדות התיירים במרכז העיר. פראג מלאה במסעדות סיניות של מהגרים, טעים וזול. ואם בכל זאת חשקה נפשך באוכל מקומי - גם מחירו יורד משמעותית מחוץ למוקדי התיירות. ותשתה הרבה בירה 8)

הייתי עם אשתי בשנה שעברה. דוקא אכלנו את אחת הארוחות הסיניות הגרועות אי פעם באחת ממסעדות המהגרים. הגישו לנו מרק וון טון שהרגיש כמו מים פושרים ומרק חמוץ-חריף שהיה סתם חריף. היינו צריכים להבין את הרמז שמלבדנו היה עוד זוג אחד במסעדה ושבעלת המקום דיברה בסקייפ עם המשפחה בקולי קולות ולא מנעה מהילד שלה לעשות רעש ליד הקופה. בכלל, חבל להיכנס למקומות שאפילו לא מופיעים בטריפ אדוויזר.
אם אין לך בעיה עם אוכל לא כשר אני ממליץ בחום להיכנס לאחת המסעדות המקומיות ולהזמין את אחת המנות המקומיות - ברך של חזיר. זה מגיע עם חרדל וחזרת ופשוט מעדן.

אני ממליץ גם להביא נעליים נוחות במיוחד. באזור העיר העתיקה כל הדרכים סלולות מאבנים עגלגלות (cobblestone) שעלולות להשאיר אותך עם רגליים כואבות אחרי יום הליכה ארוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 13, 2015 11:10 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

נוסע לאיסטנבול ביום רביעי לסמינר מהעבודה. לצערי מתוכננת ארוחה ביום חמישי שלא אוכל להבריז ממנה אז אין סיכוי לתפוס את המשחק השני של פנר-מכבי... האמת שלא ממש בא לי להסתובב ברחובות העיר (ועוד בצד האסייתי) בתקופה הזו שישראלים כל כך "אהודים" שם, אבל לצערי הסמינר מסתיים בשישי בצהריים ויהיו לי כמה שעות לשרוף עד הטיסה בערב. למישהו יש המלצות לדברים שכדאי לעשות שם מבלי שאאלץ לברוח מהמון זועם? (יש לי אמנם חזות אירופאית אבל מבטא ישראלי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 14, 2015 9:29 am 
Freshman

תודה רבה על ההמלצות!

shmueliki כתב:

בעקרון יש מלון (מאד קרוב לתחנת הרכבת), אבל אשמח לשמוע על מלונות אחרים. (גם אם לעתיד). תודה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 14, 2015 10:32 am 
Hall of Famer

Gibon כתב:

כ"כ כ"כ לא.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 14, 2015 10:50 am 
מנהל פורום

shmueliki כתב:
אהיה שבוע בשרלואה באוגוסט .
המלצות מיוחדות על העיר או על סביבתה ( דרום בלגיה ) ?

מה הקטע שלך עם בלגיה? אאז"נ שנה שעברה זה היה בריסל, לא?

בכל אופן ההמלצה שלי היא אותה ההמלצה משנה שעברה - קרב שארלרואה היה אחד הקרבות המכוננים של המלחמה, מאה שנה אחרי (כבר יותר קרוב ל101), בטוח יהיה שם איזכורים/ציונים מיוחדים של העניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 14, 2015 12:09 pm 
Hall of Famer

בירה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 14, 2015 12:50 pm 
Hall of Famer

היה קרב שנקרא קרב שרלרואה? אני לא מכיר, נא ספר (קראתי ספר מעולה על מלחמת העולם הראשונה ועוד חומר נוסף).

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 14, 2015 1:21 pm 
Junior

sir charles כתב:
נוסע לאיסטנבול ביום רביעי לסמינר מהעבודה. לצערי מתוכננת ארוחה ביום חמישי שלא אוכל להבריז ממנה אז אין סיכוי לתפוס את המשחק השני של פנר-מכבי... האמת שלא ממש בא לי להסתובב ברחובות העיר (ועוד בצד האסייתי) בתקופה הזו שישראלים כל כך "אהודים" שם, אבל לצערי הסמינר מסתיים בשישי בצהריים ויהיו לי כמה שעות לשרוף עד הטיסה בערב. למישהו יש המלצות לדברים שכדאי לעשות שם מבלי שאאלץ לברוח מהמון זועם? (יש לי אמנם חזות אירופאית אבל מבטא ישראלי)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4435226,00.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 14, 2015 1:59 pm 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
היה קרב שנקרא קרב שרלרואה? אני לא מכיר, נא ספר (קראתי ספר מעולה על מלחמת העולם הראשונה ועוד חומר נוסף).

אז זה אומר שלא קראת את אוגוסט 1914 (הברברה טוכמן בהא הידיעה)...

זה בעיקרון אחד הקרבות של "המלחמה על הגבולות" (משהו כמו 20-24 באוגוסט 1914) והמכריע שבהם. זה שהביא את הנסיגה הצרפתית הגדולה מול הגל הגרמני שהגיע דרך בלגיה. ואם כבר זו הזדמנות לצטט את עצמי (אתה יכול לקפוץ ישר לסוף):

http://www.che.co.il/Sites/Che/index.ph ... t&did=1179

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 14, 2015 2:59 pm 
Hall of Famer

cat כתב:
תודה רבה על ההמלצות!

shmueliki כתב:

בעקרון יש מלון (מאד קרוב לתחנת הרכבת), אבל אשמח לשמוע על מלונות אחרים. (גם אם לעתיד). תודה!

viewtopic.php?f=2&t=11630&start=125#p408008

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 49  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: