סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' ספטמבר 27, 2024 8:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 420 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 2:31 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ודאי שיש. לכל אמירה אנטישמית נוסח זו של אבו מאזן הם מוצאים איזה צידוק וטוענים שהבעייה היא אנחנו שלא מבינים את דקויות האיסלם, זה היה ככה עוד מתקופת ערפאת.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 3:42 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
בהקשר הזה, של תקשורת פנים וחוץ, ראיתי שגל"צ פירסמו מסמך של הרשות שאוסר על כלי התקשורת שלהם לצטט את מה שאנשי הרשות אומרים לכלי תקשורת ישראלים וגם לא לצטט את התקשורת הישראלית לגבי מה קרה בארועים מסויימים (שמא לא יאמינו שהטרוריסט מפסגת זאב לא באמת הלך לשם בשביל לקנות משחק מחשב ויונה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 4:14 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
או זה שכל גופי הביטחון מסבירים לנו השכם והערב שאבו מאזן לא מסית.
חבל שאנחנו לא יכולים לראות בעצמנו חומר גלוי, למשל את זה שהוא הודיע שלא יאפשר ליהודים לטמא ברגליהם המטונפות את אל אקצא.

לפחות לפי מה שאני קראתי, גופי הבטחון לא טוענים שאבו-מאזן לא מסית, הם טוענים שהוא ממשיך להנחות את מנגנוני הבטחון של הרשות לעצור פיגועים (אין לי מושג מה קורה כרגע בשטח, אבל אני יכול להגיד שלמיטב ידיעתי, לפחות עד לפני חודש בערך זה היה נכון ב-100%, כלומר הייתה הנחייה כזו ומנגונוני הבטחון הפלסטיניים סיכלו פיגועים, לא בהצלחה מלאה כמובן, אבל בהחלט ניסו).

באותו עניין, יש איזשהי סטטיסטיקה מגל הפיגועים האחרון של כמה מהמחבלים היו אזרחי ישראל וכמה תושבי הרשות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 4:17 pm 
Hall of Famer

ורק אני חושב שלהקל בצורה מפליגה על תנאים לרשיון נשק זה פאניקה מוחלטת? אני לא זוכר שאפילו בתקופת הפיגועים של העשור הקודם עשו משהו כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 4:43 pm 
Hall of Famer

רוני, תראה למשל את המם המטופש בעמוד הפייסבוק של שישים ואחת.
והניסוח המדוייק חשוב פחות, הנקודה היא שאתה לא שומע מגופי הביטחון, ובוודאי שלא מהמאמינים האדוקים בתיזת ה"יש פרטנר במוקטעה", בדל התייחסות לכך שאבו מאזן, במקרה הטוב, משחק משחק כפול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 4:55 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
רוני, תראה למשל את המם המטופש בעמוד הפייסבוק של שישים ואחת.
והניסוח המדוייק חשוב פחות, הנקודה היא שאתה לא שומע מגופי הביטחון, ובוודאי שלא מהמאמינים האדוקים בתיזת ה"יש פרטנר במוקטעה", בדל התייחסות לכך שאבו מאזן, במקרה הטוב, משחק משחק כפול.

לא נראה לי שמישהו מגופי הבטחון בישראל משלה את עצמו או משלה מישהו אחר שאבו-מאזן הוא גדול ידידי ישראל, רחוק מאוד מזה, לאבו-מאזן באופן כללי יש אינטרס להרגיע את השטח כרגע מצד אחד ולא להתפס כבוגד בעיני הפלסטינים מצד שני, ועל החבל הדק הזה הוא צריך ללכת. אם מנגנוני הבטחון שלו לא יפעלו כדי לרסן את הטרור אז כל שלטון הפת"ח בגדה יתערער ומצד שני, אם הוא לא יגבה ויצדיק, לפחות מהפה לחוץ, את גל הטרור הזה, אז לא רק שהחמאס ינסה לבעוט אותו החוצה, גם חלק גדול מתומכי הפת"ח ינסו להפטר ממנו.

זה לא ששלטון אבו-מאזן כל כך טוב לישראל וזה ברור לכולם שהוא משחק משחק כפול, הנקודה היא שהתפיסה הרווחת בגופי הבטחון בישראל, ולדעתי היא גם צודקת, היא ששלטון יציב של אבו-מאזן עדיף על האלטרנטיבות, בדיוק כמו ששלטון יציב של באשר אסד (ובטח ובטח של חאפז אסד), עויין לישראל ככל שהיה ומטפח טרור ככל שהיה, עדיין עדיף כנראה על המצב הנוכחי בסוריה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 5:59 pm 
Hall of Famer

הגיבוי שלו לטרור לא התחיל אתמול. זה לא רק בגל הזה. וזה לא רק גיבוי, זה גם שלהוב, שלא לדבר על העברת.הקצבאות.למחבלים.
אני לא אומר שישראל צריכה לחצור להפלתו - אני כן אומר שצריך להפסיק לספר, לעצמנו ולעולם, שעם האיש הזה אפשר להגיע לאיזשהו מודוס ויוונדי שונה מהותית לטובה מזה שמתקיים היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 6:17 pm 
מנהל פורום

אנחנו (הכוונה לישראל, לא לי באופן אישי) חייבים לספר לעצמנו שהוא פרטנר, כי רק ככה נוכל להצדיק לעצמנו את העובדה שאנחנו משמרים את השלטון שלו.
בדיוק כמו שאנחנו חייבים ברגעים אחרים, שקטים יותר, לספר לעצמנו שהוא לא פרטנר, כי רק ככה נוכל להצדיק לעצמנו את העובדה שישראל לא מנסה אפילו לקיים מראית עין של תהליך מדיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 6:32 pm 
Hall of Famer

אורן, אני לא אומר שאפשר להגיע איתו לאיזשהו מצב יותר טוב מהנוכחי, או יותר נכון להגיד-יותר טוב מהמצב שהיה כאן עד לפני גל הטרור הנוכחי, אני כן אומר שבלעדיו, סבירות גבוהה מאוד שיהיה כאן גרוע יותר, שלטון של חמאס בגדה כמו בעזה או סתם אנרכיה כמו בסוריה. בתור מישהו שמכיר את המצב בגדה די מקרוב (לא מאוד, אבל בהחלט יותר מרוב הישראלים), אני יודע שתחת אבו-מאזן הרשות עשתה הרבה מאוד עבודת שטח כדי לסכל פיגועים בשנים האחרונות, מישהו יכול להתחייב שזה ימשך גם אם הוא לא יהיה? מישהו יכול להצביע על איזשהו מנהיג חלופי שאיתו יהיה לנו נוח יותר? אולי, אבל אני לא.

וערן, זה פחות משנה אם הוא פרטנר או לא, גם אם הוא לא פרטנר, יש לנו אינטרס לשמר את השלטון שלו אם אנחנו יוצאים מתוך הנחה הוא עדיף על האלטרנטיבות. זה שאנחנו בכלל לא מנסים לקדם אפילו מראית עין של תהליך מדיני זו בוודאי בעייה, אבל ישראל צריכה, הרבה לפני הכל, להחליט החלטה אסטרטגית, האם יהודה שומרון ועזה שייכים לה (ואז להחליט מה היא עושה עם מיליוני פלסטינים שגרים שם ואיך מתמודדים עם ההשלכות המאוד כבדות, שלא לומר הרסניות שעלולות להיות לכל אחת מהאפשרויות) או שהם לא שייכים לה (ואז נשאלת השאלה, מי יכול לתפוס את השטח הזה ואם לא לעשות איתנו שלום, לפחות לדאוג שיהיה סוג של שקט). ישראל בינתיים בכלל לא מוכנה להתמודד עם השאלה הזו כי עובדתית היא בוחרת פעם אחר פעם במנהיגים שלא מוכנים לתת הצהרה ברורה והחלטית בעניין הזה ולעמוד מאחוריה לאורך זמן, אז בטח ובטח שהיא לא מסוגלת להכנס לאיזשהו תהליך מדיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 6:50 pm 
Hall of Famer

רוני, מדומני שפספסת את הנקודה.
אני לא מתווכח עם הרציונל שמאחורי שימור השלטון שלו.
אני כן מתווכח עם הנסיונות להסות כל מי שטוען שמדובר במי שביד אחת מפעיל את הביטחון המסכל נגד פיגועים מסוג מסויים, וביד השנייה מעודד פיגועים מסוג אחר (ושחוץ הוא גם מנוול אנטישמי ומכחיש שואה, אבל זה באמת עניין שולי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 7:09 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
ורק אני חושב שלהקל בצורה מפליגה על תנאים לרשיון נשק זה פאניקה מוחלטת? אני לא זוכר שאפילו בתקופת הפיגועים של העשור הקודם עשו משהו כזה.

אתה לא זוכר כי בתקופה ההיא המאסה של הפיגועים הזעזעים באמת היו פיגועי התאבדות שנשק בידי אזרחים לא קשור אליהם בבחינה של להתמודד איתם ויותר מכך - גם בימי האינתיפאדה ההם לא היו כמה וכמה פיגועים בתחומי הקו הירוק מידי יום ביומו (מה שקורה כאן כבר שבוע וחצי לערך) , ועוד ע"י מחבל שמשתמש בנשק טיפש בסגנון סכין או לכל היותר נשק שהוא מנסה לגנוב.
לעומת זאת, כשהיה גל הפיגועים של "מרץ האדום" ב-93' (מכת סכינאות קשה מאוד) בהחלט הקלו על תנאים לרשיון לנשק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 7:11 pm 
מנהל פורום

רוני, סבבה, זה לא משנה את מה שאמרתי. אני רק ציינתי מה לדעתי תפקידו של אבו מאזן עבור ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 7:13 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
הגיבוי שלו לטרור לא התחיל אתמול. זה לא רק בגל הזה. וזה לא רק גיבוי, זה גם שלהוב, שלא לדבר על העברת.הקצבאות.למחבלים.
אני לא אומר שישראל צריכה לחצור להפלתו - אני כן אומר שצריך להפסיק לספר, לעצמנו ולעולם, שעם האיש הזה אפשר להגיע לאיזשהו מודוס ויוונדי שונה מהותית לטובה מזה שמתקיים היום.

ממתי באמת הרש"פ משלמת קצבאות למחבלים בכלא? יש למישהו מושג?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 8:21 pm 
Hall of Famer

ערן, תפקידו של אבו-מאזן מבחינת ישראל כמו שאני רואה את זה, זה פשוט להחזיק את האשליה שהמצב הנוכחי שבו אנחנו לא מקבלים שום החלטה אסטרטגית לגבי יו"ש ועזה יכול להמשך לנצח. הרי בסופו של דבר, ישראל תהיה חייבת לקבל את ההחלטה הזו, עוד חודש, עוד שנה, עוד עשור, לא יודע מתי, ביבי רק מקווה שזה לא יקרה במשמרת שלו כי ההשלכות של כל החלטה (בהנחה שאתה לא מאמין בניסים כמו למשל שניתן לפלסטינים מדינה ולמחרת הם יפסיקו לשנוא אותנו או לחילופין שנחליט שיו"ש ועזה שלנו והפלסטינים יגידו משהו בסגנון "טוב נו, מוותרים לכם" וילכו למקום אחר) כנראה שלא יהיו נעימות במיוחד מבחינת ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 9:13 pm 
Hall of Famer

אבו מאזן בנאום מעודד הערב, בו בין היתר הוא מדבר על ההוצאות להורג כביכול של ילדים פלסטינים במזרח י-ם ובשטחים, כדוגמת הילד בן ה-13 שפצע קשות ילד בן גילו בפסגת זאב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 9:47 pm 
Hall of Famer

אגב, הילד בן ה-13 שהוצא להורג חי ונושם בבית חולים של כוחות הכיבוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 10:25 pm 
מנהל פורום

rony כתב:
ערן, תפקידו של אבו-מאזן מבחינת ישראל כמו שאני רואה את זה, זה פשוט להחזיק את האשליה שהמצב הנוכחי שבו אנחנו לא מקבלים שום החלטה אסטרטגית לגבי יו"ש ועזה יכול להמשך לנצח. הרי בסופו של דבר, ישראל תהיה חייבת לקבל את ההחלטה הזו, עוד חודש, עוד שנה, עוד עשור, לא יודע מתי, ביבי רק מקווה שזה לא יקרה במשמרת שלו כי ההשלכות של כל החלטה (בהנחה שאתה לא מאמין בניסים כמו למשל שניתן לפלסטינים מדינה ולמחרת הם יפסיקו לשנוא אותנו או לחילופין שנחליט שיו"ש ועזה שלנו והפלסטינים יגידו משהו בסגנון "טוב נו, מוותרים לכם" וילכו למקום אחר) כנראה שלא יהיו נעימות במיוחד מבחינת ישראל.

זה מה שאמרתי בגדול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 10:39 pm 
Hall of Famer

נערך

נערך לאחרונה על ידי oren_80 בתאריך ד' אוקטובר 14, 2015 11:05 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 11:01 pm 
Junior

https://www.youtube.com/watch?feature=y ... pp=desktop

המחבל שנותר חי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 14, 2015 11:53 pm 
Hall of Famer

עזבו אבו מאזן. עכשיו גם ארה"ב בכבודה ובעצמה אומרת את זה. אמנם בלשון דיפלומטית, "יש ראיות שישראל השתמשה בכוח מופרז", אבל לזה בדיוק הם מתכוונים - ישראל מוציאה להורג פלסטינים מסכנים.
כשהתחיל האביב הערבי ואחר כך מהפכת הנגד במצרים ואובמה התנהג כמו שהתנהג, וכולם חשבו שהאמריקאים פועלים מחוסר ידע וחוסר הבנה במזרח התיכון, אני טענתי טענה הפוכה - האמריקאים ואובמה בפרט פועלים מתוך דרך סדורה והם יודעים מצוין מה הם עושים. הם פשוט מאמינים שהערבים, והאיסלמיסטים הפוליטיים שנבחרו דמוקרטית בפרט, הם העתיד - ואמריקה צריכה להמר על הסוס הזה לפני שיהיה מאוחר מדי. זה הקו המנחה שלהם והם פועלים לפיו בעיניים פקוחות לחלוטין.

אני מאד סקרן לראות מה יהיה עם אובמה וישראל כשהוא יצא מהבית הלבן, משוחרר מכבלי הנשיאות והריאל-פוליטיק. יש כאלה שחושבים שהוא "יצא מארון המוסלמיות" שלו, אני לא יודע ולא חושב כך, אבל הימור שלי - הוא יהיה פעיל אנטי ישראלי ברמה של ג'ימי קרטר פלוס פלוס. ופעיל הרבה יותר מסוכן. הוא צעיר מקרטר, נמרץ ממנו, כריזמטי פי מיליון ממנו, וגם בא מקבוצת מיעוט - פרצוף מצוין לפלסטינים המדוכאים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 15, 2015 12:08 am 
Junior

הדבור האמריקאי בלע הרבה אוויר לפני ששחרר את האמירה בנוגע לשימוש המופרז בכוח. זה כי האמריקאים ידועים בגישתם העדינה והאדיבה לפעילי טרור. בכל מקרה, חתן פרס הנובל לשלום ולא להתראות דרדר בשיטתיות את מעמדה של ארהב אל מחוזות נידחים בכל נקודה בגלובוס. מעניין אם הדובר חשב כך לכשחיסלו את בן לאדן ובמרדף אחרי המחבל הצעיר מבוסטון.

ואובמה הוא רופס בן רופס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 15, 2015 12:20 am 
Hall of Famer

הוא בלע הרבה אוויר לא בגלל שהוא חשב על גישתם המקבילה של האמריקאים, אלא בגלל מה שאמרתי - הוא חשב על איך אומרים בדיפלומטיות "ישראל מוציאה להורג פלסטינים מסכנים".

ואובמה הוא לא רופס בן רופס, בטח לא כשמדובר במזרח התיכון (אפשר להתווכח על רפיסותו מול הרוסים באוקראינה למשל, אבל לא פה לדעתי). גם אתה עושה את הטעות הזו. להיפך, הוא חזק ונחוש ועקבי מאד. הוא יודע מצוין מה הוא עושה ופועל בדיוק לפי הקו המנחה של מחשבותיו ודעותיו על עתיד המזרח התיכון, ועל מי אמריקה צריכה להמר - הערבים והאירנים, ובפרט האיסלמיסטים הפוליטיים סטייל האחים המוסלמים - לא אתפלא אם זה כולל את חמאס - הם העתיד, ומבחינתו לחבור אליהם זה אינטרס אמריקאי (וגם צדק, כי הם נבחרו בבחירות). אתה תראה את זה ביתר שאת (וזה באנדרסטייטמנט) כשהוא כבר לא יהיה נשיא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 15, 2015 12:28 am 
Junior

רופס בעיניי כמובן, לא מנקודת מבטו. לא מפקפק לרגע במשנה הסדורה הפרו איסלמית שהוא הגיע איתה והנאום הראשון שלו במסע למזה"ת בקהיר ממחיש זאת היטב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 15, 2015 12:29 am 
Junior

וכן, אם לא הובנתי, מסכים לגמרי לגבי הדובר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 15, 2015 1:14 am 
Hall of Famer

לא יודע מה זה "רופס בעיניי". אם הוא הולך בנחישות עם מה שהוא חושב, ואת זה גם אתה אומר, אפשר להגיד עליו כל מיני דברים. בטח לא רופס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 420 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: