סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 5:22 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 68 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 5:38 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
יכול להיות שטבק מאמן יותר טוב מגודס, יכול להיות שלא (אבל הוא בטוח יותר קרואטי, הולך ומסתמן שזה קריטריון חשוב במכבי ת"א), אבל אני מסכים שמאמן זו לא הבעיה העיקרית של הקבוצה כרגע. יש שם תמהיל שפשוט לא עובד, אין היררכיה ברורה, ואין צורה של קבוצת כדורסל מובהקת. מאמן טוב כמובן יכול לשפר את העניינים האלה, אבל טבק נראה כרגע ביורוליג כמי שמנסה יותר להציל ספינה טובעת מאשר לבנות אחת טובה.

אבל, לא מסכים עם מי שטוען שאין למכבי סגל לטופ 16. מבחינת כשרון ודאי שיש. העניין הוא חוסר חיבור מובהק.

ואגב, נחמד לראות שיובל זוסמן בסגל המורחב. הוא הבן של המורה שלי לספורט מהתיכון ומאמן הקטסל יריב זוסמן, וזכור לי שפעם-לא ממש זוכר את ההקשר-הוא הרעים בקול הבס שלו: "לבן שלי קוראים יובל! אתם יודעים למה?! כי הוא נולד בשנת היובל!".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 5:50 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני זה שטוען את זה. אני חושב שנוטים יותר מדי להסתכל על יתרונותיהם של השחקנים, שהם אולי גדולים אצל חלקם, אבל טובעים בחסרונות עוד יותר גדולים ובפגמי אופי מהותיים. אם תיקח קבוצות אחרות בבית של מכבי, יש להן אולי שחקנים פחות "כשרוניים" (במילים אחרות, הטבע חנן אותם ביתרונות פחות גדולים), אבל גם חסרונותיהם פחות גדולים ו/או יש להם אופי שלם וחזק יותר וגישה טובה יותר.
לכן אני גם חושב שהתמהיל, עם כל הבעייתיות שלו, גם הוא לא הבעייה הגדולה. הבעייה היא שהקבוצה הזו מלאה בשחקנים שבחלקם הם מהסוג שציינתי קודם, אחרים סתם שחקנים לא טובים, ובאופן כללי מלאה בשחקנים עניים למדי באינטליגנציית משחק.

אה, ואם חשבתי שמדובר בנדב הכהן, עכשיו ברור לי שלא.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 7:39 pm 
Junior

Nadaw כתב:
יכול להיות שטבק מאמן יותר טוב מגודס, יכול להיות שלא (אבל הוא בטוח יותר קרואטי, הולך ומסתמן שזה קריטריון חשוב במכבי ת"א), אבל אני מסכים שמאמן זו לא הבעיה העיקרית של הקבוצה כרגע. יש שם תמהיל שפשוט לא עובד, אין היררכיה ברורה, ואין צורה של קבוצת כדורסל מובהקת. מאמן טוב כמובן יכול לשפר את העניינים האלה, אבל טבק נראה כרגע ביורוליג כמי שמנסה יותר להציל ספינה טובעת מאשר לבנות אחת טובה.

אבל, לא מסכים עם מי שטוען שאין למכבי סגל לטופ 16. מבחינת כשרון ודאי שיש. העניין הוא חוסר חיבור מובהק.

ואגב, נחמד לראות שיובל זוסמן בסגל המורחב. הוא הבן של המורה שלי לספורט מהתיכון ומאמן הקטסל יריב זוסמן, וזכור לי שפעם-לא ממש זוכר את ההקשר-הוא הרעים בקול הבס שלו: "לבן שלי קוראים יובל! אתם יודעים למה?! כי הוא נולד בשנת היובל!".

ארז חושב אחרת, דהיינו למאמן היה מה לעשות: http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/A ... 00977.html
פעם ראשונה העונה שהוא אשכרה כותב פרשנות ולא מלל שלא לפגוע באף אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 8:03 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אני זה שטוען את זה. אני חושב שנוטים יותר מדי להסתכל על יתרונותיהם של השחקנים, שהם אולי גדולים אצל חלקם, אבל טובעים בחסרונות עוד יותר גדולים ובפגמי אופי מהותיים. אם תיקח קבוצות אחרות בבית של מכבי, יש להן אולי שחקנים פחות "כשרוניים" (במילים אחרות, הטבע חנן אותם ביתרונות פחות גדולים), אבל גם חסרונותיהם פחות גדולים ו/או יש להם אופי שלם וחזק יותר וגישה טובה יותר.
לכן אני גם חושב שהתמהיל, עם כל הבעייתיות שלו, גם הוא לא הבעייה הגדולה. הבעייה היא שהקבוצה הזו מלאה בשחקנים שבחלקם הם מהסוג שציינתי קודם, אחרים סתם שחקנים לא טובים, ובאופן כללי מלאה בשחקנים עניים למדי באינטליגנציית משחק.

אני לא חושב שאופי זו הבעייה של מכבי, שחקנים כמו אוחיון, פניני, דווין סמית' ורנדל זה שחקנים שכבר הוכיחו הרבה מאוד אופי ברמות הכי גבוהות של היורוליג, פארמר היה שחקן רוטציה משמעותי באלופת ה-NBA, רוצ'סטי היה מלך הסלים של היורוליג, אמבקווה היה בשנה שעברה שחקן טוב ליורוליג, אבל כרגע אף אחד מהם לא נראה קרוב אפילו לשחקן יורוליג לגיטימי, כרגע הם נראים יותר כמו כוכבי ה-NBA בספייס ג'אם אחרי שהחייזרים גנבו להם את הכשרון. אני לא יודע מה קורה במכבי מבחינה חברתית ומבחינת חיבור פנימי בתוך הקבוצה, אני לא יודע אם זו בעייה של אימון, אירגון, תמהיל שחקנים או מה שזה לא יהיה, אבל אני אופתע מאוד אם מתישהו אחרי שתיגמר העונה הזו יתחיל לצוף כל החרא מתוך חדרי ההלבשה והסיפור יהיה ברור יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 8:10 pm 
Freshman

קורובייב, ברור שלמאמן יש מה לעשות, גם כתבתי את זה. סביר שטבק גם עושה טעויות מקצועיות. מה שאמרתי זה שמאמן זו לא הבעיה העיקרית כרגע.

וזה מתחבר בדיוק למה שרוני אומר, ושאני מסכים איתו במאה אחוז. אי אפשר לפטור את איך שנראית הקבוצה ב"שחקנים טיפשים עם חסרונות גדולים מהיתרונות". זה לא מדויק וזה מפספס את הנקודה. מכבי ת"א של העונה היא לא "קבוצה", אם תרצו להשוות למשהו מרוחק-נניח מה שקורה ליוסטון העונה בNBA. מין התפרקות מנטלית כזו של קבוצה לא מחוברת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 8:25 pm 
Senior

הקו הקדמי בעיני מביך. הברזילאי כמובן פלופ אבל גם אמבקווה הוא סוג של בדיחה. אנשים פה סיפרו איזה שחקן אדיר וטענו שהוא יותר טוב מראדוליצה. בינתיים האיש עושה פחות מ-6 נקודות למשחק עם 48% מהשדה(שחקן שחי מליי אפים ודנאקים חופשיים, כן?). הוא באמת ריבאונדר טוב, אבל לא חוסם, לא משנה זריקות ואין לו שום נוכחות בצבע. שחקן ליגה ישראלית. ויש לו גם ידיים רעות שלא תופסות טוב כדורים. וכמובן אונאקו ואחוזי העונשין המופלאים שלו. צמד נגרים עלוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 9:29 pm 
Hall of Famer

גם לבן של איציק מרדכי קוראים יובל בגלל שנת היובל.

ולדעתי זה כן נדב הכהן.

Sent from my GT-I9500 using Forum Runner

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 11:53 pm 
Hall of Famer

Nadaw כתב:

.

איך אתה יכול לפתוח את ההודעה בכך שהמאמן זה לא הבעיה העיקרית ואז לסמן את הבעיות העיקריות של מכבי בדיוק בתחום האחריות של המאמן? היררכיה ברורה, צורה של קבוצת כדורסל מובהקת, חוסר חיבור מובהק.

אני מסכים שלטבק יותר קשה לטפל בעניינים הללו, כשהוא מגיע באמצע העונה ולא בונה את הקבוצה בתחילתה (כאילו מישהו היה נותן לו לבנות משהו). אבל אני כן ציפיתי לראות אחרי יותר משבוע עבודה במכבי קצת שינויים, בעיקר שינויים בהיררכיה, ברוטציה. משום מה הכול נשאר אותו דבר. אני מסתכל על מכבי של יום חמישי מול מלאגה ומכבי של המחזור השני מול מלאגה ובאמת לא רואה שום הבדל בכלום. וכאן זה הכישלון של טבק. הוא היה צריך לנער את הקבוצה. שום דבר לא נעשה. אולי אבי אבן קיבל את ההחלטות כשגודס אימן וממשיך לקבל אותן גם עכשיו. אה, היה שינוי קטן, בנדר נוסה בעמדה מספר 3. מצד שני הוא גם יכול היה ללכת על הרעיון של הבעלים של הקינגס, לשמור עם 4 שחקנים ולהשאיר ציפור בהתקפה. התוצאות היו דומות אני מניח.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 27, 2015 11:57 pm 
Freshman

כי אני חושב שיש כאן בנייה לא נכונה של סגל שלא יכול/רוצה להתחבר, והמאמן יכול לנסות-אבל קוסם הוא לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 4:32 pm 
Hall of Famer

rony כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

אני לא חושב שאופי זו הבעייה של מכבי, שחקנים כמו אוחיון, פניני, דווין סמית' ורנדל זה שחקנים שכבר הוכיחו הרבה מאוד אופי ברמות הכי גבוהות של היורוליג, פארמר היה שחקן רוטציה משמעותי באלופת ה-NBA, רוצ'סטי היה מלך הסלים של היורוליג, אמבקווה היה בשנה שעברה שחקן טוב ליורוליג, אבל כרגע אף אחד מהם לא נראה קרוב אפילו לשחקן יורוליג לגיטימי, כרגע הם נראים יותר כמו כוכבי ה-NBA בספייס ג'אם אחרי שהחייזרים גנבו להם את הכשרון. אני לא יודע מה קורה במכבי מבחינה חברתית ומבחינת חיבור פנימי בתוך הקבוצה, אני לא יודע אם זו בעייה של אימון, אירגון, תמהיל שחקנים או מה שזה לא יהיה, אבל אני אופתע מאוד אם מתישהו אחרי שתיגמר העונה הזו יתחיל לצוף כל החרא מתוך חדרי ההלבשה והסיפור יהיה ברור יותר.

אני לא חושב שהדוגמאות שהבאת מאד רלוונטיות.
אני מניח שג'ורדן פארמר, כשהיה שחקן רוטציה באלופת ה-NBA, לא היה פרימדונה. אבל עכשיו הוא כן, וזה לא קשור לסיטואציה במכבי, כי לפי כל הסיפורים הוא היה כזה גם אצל אוקטאי מחמוטי בטורקיה. הוא פשוט כזה, ובמקרה שלו זה בדיוק עניין פגמי האופי שדיברתי עליהם. נראה עליו בעליל שהוא מרגיש שהוא לא אמור להיות פה עם הנייטיבז ביבשת המשונה הזו, מה בכלל הוא עושה כאן, לפחות הם משלמים טוב.
אני מניח שלפניני יש אופי ורצון, אבל מדובר בשחקן שחוזר אחרי פציעה לש שנה ושגם כשהיה בריא לא היה בדיוק מופת ליכולות פיזיות וחיים ספורטיביים. לא יודע אילו יתרונות שלו אתה מונה, אבל תצטרך להודות שמה שהם לא יהיו - הם טובעים בחסרונותיו של שחקן שלא מסוגל להתמודד פיזית עם קונוס של החברה הלאומית לדרכים.
כנ"ל דווין סמית, הוא נראה מפורק פיזית. לא שומר ולא קופץ לריבאונדים. לראות את קוזמינסרס עושה ממנו שטיח היה די מביך.
רוצ'סטי היה מלך הסלים ביורוליג, וגם היום של קולע לא רע. אבל ניהול המשחק שלו וההגנה שלו מקזזים את כל אלה.
אני יכול עוד להמשיך, אבל הטענה ברורה.

ולגבי אינטליגנציית המשחק, היה נמוכה מתחילת העונה בקבוצה הזו. מה שהיה ביום חמישי, עם ערימת העבירות השטותיות ועם זה שמכדררים עד שנדמר שעון ה-24, רק מדגים את מה שאפשר לראות כל השנה. זו פשוט קבוצה ענייה בחוכמת משחק.
תוסיף לכל זה עוד כמה שחקנים שמצבם הפיזי מוטל בספק, ועוד כמה שהם פשוט שחקנים לא טובים, נקודה - וקיבלת את מה שקיבלת. ווט יו סי איז ווט יו גט.

אני בטח לא אומר שהחיבור הוא נפלא והמאמנים - הקודם והעכשווי - הם פיל ג'קסון. הם בעיות, אבל לא הבעייה העיקרית. הבעייה העיקרית היא הסגל ומגרעותיו המובנות הרבות מדי, ואת זה גם פיל ג'קסון לא היה יכול לשנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 4:38 pm 
Hall of Famer

oren_80 כתב:

ולדעתי זה כן נדב הכהן.

אין מצב. הוא משתמש בשם המפורש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 5:05 pm 
Freshman

כנראה שאני כבר לא כזה אדוק.

כן הכהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 6:28 pm 
Hall of Famer

ראי, אני לא אומר שלסגל הזה אין חסרונות, אני רק אומר שיש בקבוצה הזו, בדגש על קבוצה, משהו שהוא מעבר שמבליט את כל החסרונות של השחקנים ומסתיר את היתרונות שלהם. גם למכבי של אמצע העשור הקודם על פיני, שאראס, פארקר, וויצ'יץ' ובאסטון היו חסרונות די משמעותיים, אבל בקבוצה ההיא, שהייתה אחת הסינרגיות הכי גדולות שראיתי בעולם הכדורסל, החסרונות כמעט ולא נראו בזמן שהיתרונות הוגדלו בזכוכית מגדלת, וזה מעבר ליכולות הכדורסל האינדיבידואליות של השחקנים, נבע מכימיה טובה בקבוצה, מאימון, מארגון ומעוד 1001 דברים שלא קשורים בהכרח ישירות ליכולת המסירה של שאראס או לאתלטיות של באסטון, הקבוצה הזו היא בדיוק ההיפך, יש כאן שחקנים שאנחנו יודעים שיש להם יכולות מסויימות (נניח-ההגנה של רנדל שראינו אותה בעונה שעברה, ורנדל לא התדרדר פיזית בתוך שנה) ובקבוצה הזו פשוט לא באים לידי שום ביטוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 6:37 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מסכים עם ראי לגבי אינטלגנציית המשחק של הקבוצה.
ביום חמישי (וגם במשחקים הקודמים) השחקנים עשו כל כך הרבה עבירות מטופשות ומיותרות בגלל שהם לא מסוגלים שלא לשמור עם הידיים שהם הגיעו למכסת העבירות בשני הרבעים הראשונים לפני מחצית הרבע ונתנו למלאגה אאל"ט לא פחות מ22 זריקות מהקו במחצית הראשונה.
בנוסף לפחות 4 פעמים מכבי לא הצליחו להוציא כדור מהחוץ (או איבדו אותו מיד אחרי ההוצאה).
וכמובן שאי אפשר להתעלם מהחזרה שלמכבי מפסקי זמן. בתחילת העונה חשבתי שזו בעיה של גודס שלא יודע להעביר לשחקנים את מה שהוא רוצה שיעשו אבל זה חוזר על עצמו גם תחת טבק. אם היתה לי סבלנות הייתי בודק בpbp שלכל המשחקים את החזרות מפסקי זמן ולא יפתיע אותי כלל אם המאזן של מכבי בפוזשנים האלו הוא משהו כמו 4-50.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 9:24 pm 
Hall of Famer

אם אתה טוען שבפוזשנים אחרי פסקי זמן אחוזי ההצלחה נמוכים משמעותית מהתקפות רגילות - אז הפיתרון פשוט : לדבר רק על הגנה ולא להכין תרגיל להתקפה הקרובה ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 9:27 pm 
Hall of Famer

אני חושב שכל העסק של "חוזרים מפסק זמן ותראו איך ההתקפה נראית" הוא קשקוש. אלא אם כן מדובר בהתקפה אחרונה או אחת האחרונות של רבע או משהו כזה, בפסקי זמן לא מתכננים את "ההתקפה הבאה". מתכננים תוכנית משחק כללית לדקות הקרובות. איך שומרים, מה באופן כללי רוצים לעשות בהתקפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 10:24 pm 
Junior

נכון, ועדיין, זה שנשאר 6 שניות צריך להזכיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 28, 2015 10:25 pm 
Hall of Famer

יכול להיות, ומצד שני שחקנים מנוסים ועם שכל כדורסל בקודקודם צריכים לדעת להסתכל בשעון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 68 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה