סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 5:40 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 33 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

אז איך קרה שמכבי נפלה
לא נפלה (או: "אולי זה רק משבר קטן וזה חולף") 23%  23%  [ 6 ]
סוף עידן הדונשימון (או: "ככה זה כשנותנים לגולדנבויז להתעסק במה שגדול עליהם") 42%  42%  [ 11 ]
סוף עידן המוניבנק (או: "נראה לכם שפארקר היה בא היום למכבי"?) 12%  12%  [ 3 ]
הכסף הגדול בכדורסל האירופאי (או: "אח, הזמנים הטובים בטרם האוליגרכים") 4%  4%  [ 1 ]
אחר, פרט (או: "תשמע, זה לא כל כך פשוט") 19%  19%  [ 5 ]
סך הכל הצבעות : 26
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:00 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
אני לא בטוח שלי בעצמי יש דעה בעניין הזה ויכול להיות שככה זה בעולם, היום אתה למעלה ומחר אתה למטה וזו תשובה מספיק טובה אבל התופעה הזו של זליגת מכבי מהדרגים הגבוהים של אירופה היא די עובדה לדעתי (למרות הזכיה מלפני שלוש שנים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:09 pm 
Hall of Famer

הזכייה של מכבי הייתה לפני שנתיים.

לגבי השאלה שלך, מכבי המשיכה להיות בצמרת האירופית גם הרבה אחרי מוני, כך שגם אם הבנק ההוא היה חלק מההצלחה, אני לא חושב שאפשר לסמן אותו כגורם לנפילה. גם לגבי הכסף הגדול באירופה, מכבי של היום לא שונה בהרבה תקציבית ממכבי של השנים האחרונות שכן הייתה קבוצת הצלבה לכל הפחות באופן די קבוע וגם לא ממש ראינו התפוצצות תקציבים של קבוצות אחרות לדעתי, אז גם את הגורם הזה הייתי פוסל. אני חושב שיש כאן שילוב של ניהול כושל שנמשך כמה שנים בשילוב עם מקריות, בדיוק כפי שהזכייה לפני שנתיים הייתה די מקרית ולא מייצגת את מה שמכבי שווה באמת באירופה, כך גם ההתרסקות של העונה. הנקודה שכן משמעותית היא איך תסיים מכבי את העונה הזו ומה היא תעשה בעונה הבאה, אם היא תצליח להתייצב מספיק כדי לקחת אליפות (ואולי גם לקחת את היורוקאפ, או לכל הפחות להגיע לשלבים המאוחרים שלו), זה יכול לעצור את כדור השלג ועם למידה מטעויות, בעונה הבאה היא יכולה לחזור למקום הרגיל שלה פחות או יותר, שזה טופ-16 עד הצלבה ביורוליג ולהיות ה-team to beat בישראל, אם היא תמשיך כמו שהיא נראית כרגע ולא תצליח לתקן מסלול, זה בהחלט יכול להפוך לכדור שלג שיעצר בכך שמכבי תהיה עוד קבוצה מן המניין בארץ וגורם לא משמעותי באירופה. זה לא יקרה השנה, גם לא בשנה הבאה, אבל עוד שנתיים-שלוש של כשלונות ביורוליג ובלי דומיננטיות בליגה הישראלית, והיא לגמרי תהיה שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:16 pm 
Junior

קשה לי להאמין שמכבי תתגלגל להיות קבוצה ממוצעת בליגה מהסיבה העיקרית שהבדלי התקציבים הם כאלו גדולים שזה לא ייסגר בקרוב.
מכבי צריכה פגיעה אנושה במותג כדי להיות מבחינה תקציבית ברמה של ירושלים אפילו (שגם היא רמה מעל הליגה בפן הזה).
מה שקורה העונה זה ממש לא פגיעה אנושה במותג שלה. אני מוכן להמר שגם בקיץ הבא המנויים יחטפו והפער של מכבי מהליגה יישמר מבחינה תקציבית ( אולי יגדל אם יחליטו להחזיר כבוד למותג).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:25 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

כמה אפשר להכשל בליגה הישראלית עם כאלה הפרשי תקציבים ?
אני חושב שהם יישארו ה-TEAM TO BEAT לעוד הרבה הרבה שנים גם ימשיכו לזכות באליפות שנה כן שנה לא כמו בשנים האחרונות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:29 pm 
Hall of Famer

שקי, מכבי בהחלט יכולה להתגלגל לשם, לא בעונה הבאה, אולי גם לא בזו שאחריה, אבל כל עונה חלשה שתתווסף לעונה הזו תשחוק את המותג עוד ועוד. לדעתי קו השבר שבו מכבי באמת תהפוך להיות סתם קבוצה מהמניין בליגה הישראלית עובר, פחות או יותר, ב-3 שנים רצופות של כשלונות (קרי-לא לקחת אליפות בארץ וגם לא להיות קבוצה דומיננטית שמפסידה את האליפות במשחק אחד מקרי, ובאירופה, לא לעבור את השלב הראשון ביורוליג).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:31 pm 
Junior

איזה נפלה? היא מזוריינת לנצח. בחייכם.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:38 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

rony כתב:
שקי, מכבי בהחלט יכולה להתגלגל לשם, לא בעונה הבאה, אולי גם לא בזו שאחריה, אבל כל עונה חלשה שתתווסף לעונה הזו תשחוק את המותג עוד ועוד. לדעתי קו השבר שבו מכבי באמת תהפוך להיות סתם קבוצה מהמניין בליגה הישראלית עובר, פחות או יותר, ב-3 שנים רצופות של כשלונות (קרי-לא לקחת אליפות בארץ וגם לא להיות קבוצה דומיננטית שמפסידה את האליפות במשחק אחד מקרי, ובאירופה, לא לעבור את השלב הראשון ביורוליג).

מבלי להכנס לעניין של האם הפיינל פור מוצדק או לא ,לדעתי העובדה שבהנהלה ובתקשורת כל הזמן מדברים על חוסר הצדק הזה
נותן לשחקנים איפשהו בתת מודע איזשהי הצדקה להכשל באותו משחק, לא ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:40 pm 
Junior

לפי דעתי הקשר בין הרמה של מכבי בליגה לבין המותג של מכבי הוא קטן מאוד. לא אגיד אפסי אבל זניח.
המותג מכבי נוצר מאירופה ומההצלחות שם. מכבי הפסידו 4 אליפויות ב8 העונות האחרונות (כולל הפסד בסדרה לאילת וכמעט הפסד בגמר לחיפה בבית-חוץ) ולא ראיתי שזה פגע במכירת המנויים והחסויות ליורוליג. נכון שזה לא סדרות ופרט לעונה הנוכחית (ועונת חולון) מכבי שלטה בליגה, אבל עדיין בפירוש לא דומיננטית כמו לפני עשור.

אם מכבי תהפוך איכשהו לקבוצה שבאופן קבוע נאבקת על עליה לטופ-16 ובמקרה הטוב עולה לשם ועפה ובמקרה הרע עפה לפני אז בהחלט יש סיכוי שהמותג יישחק.
אבל המצב של מכבי רחוק משם כרגע... עונה אחת מאוד חריגה לא מעידה על קבוצה שבאופן עקבי מגיעה להצלבה באירופה, גם בעונות חלשות בליגה המקומית.
כמובן שזה יכול לקרות שמכבי תתרסק באירופה, רק שאין סיבה אמיתית לחשוב שקבוצה עם תקציב גבוה והרבה מסורת תיפול ככה פתאום בצורה חדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 2:42 pm 
Hall of Famer

אני בכלל לא התכוונתי לנושא של חוסר הצדק בפיינל פור, אני אומר שברמה השיווקית, אם אתה מסיים עונה במקום הראשון בליגה הסדירה, מפגין דומיננטיות מול היריבות ולתואר ובסוף מפסיד על הקשקש במשחק אחד, זה עוד נסבל תדמיתית אם אתה מכבי (זה בטח לא טוב, אבל נסבל ואפשר לשווק את זה ככשל של השיטה), גם להיות קבוצה בינונית כל השנה ובסוף לקחת אליפות תופס כמובן בהיבט השיווקי (הווינריות, "רוח המועדון" וכו'), אבל גם להיות קבוצה בינונית כל השנה וגם לא לקחת אליפות, זה כבר רע מאוד ברמה התדמיתית, בטח ובטח אם זה משהו שחוזר שנה אחרי שנה ברצף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 3:02 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

rony כתב:
אני בכלל לא התכוונתי לנושא של חוסר הצדק בפיינל פור, אני אומר שברמה השיווקית, אם אתה מסיים עונה במקום הראשון בליגה הסדירה, מפגין דומיננטיות מול היריבות ולתואר ובסוף מפסיד על הקשקש במשחק אחד, זה עוד נסבל תדמיתית אם אתה מכבי (זה בטח לא טוב, אבל נסבל ואפשר לשווק את זה ככשל של השיטה), גם להיות קבוצה בינונית כל השנה ובסוף לקחת אליפות תופס כמובן בהיבט השיווקי (הווינריות, "רוח המועדון" וכו'), אבל גם להיות קבוצה בינונית כל השנה וגם לא לקחת אליפות, זה כבר רע מאוד ברמה התדמיתית, בטח ובטח אם זה משהו שחוזר שנה אחרי שנה ברצף.

לא התווכחתי איתך, למעשה קפצתי על ההזדמנות כדי להעלות נושא אחר :

איך מרגיש שחקן שלאורך כל העונה שומע טפטופים שמשחק אחד שקובע את האליפות זה לא פייר ולא מייצג
אני חושב שבתת מודע שלו הוא מתחיל להאמין שזה נכון ואולי זה פוגע ביכולת שלו להיות מפוקס באותו משחק
הרי "זה לא המשחק הכי חשוב של העונה , זה משחק מטומטמם שהמנהלת המטומטמת החליטה שקובע את האליפות"

אני חושב שברמה המנטלית זה מחליש את השחקנים של קבוצות פייבוריטיות בכלל ואת אלה של מכבי ת"א בכלל - מה דעתכם ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 3:09 pm 
Hall of Famer

לא יודע, לא חושב. נשמע לי אולי כמו תירוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 3:21 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
האם "נפלה" או "לא נפלה" עוד נראה. כשמכבי איבדה את האליפות ב-93 שמו ב"העיר" את פוסטר הקבוצה תחת הכותרת "האנשים שהרסו את מכבי תל אביב". מה קרה אחרי זה אנחנו יודעים. בקיצור קצת מוקדם לומר.
אבל נדמה לי שכבר די ברור שכל עוד תישאר הטרויקה השלטת בקבוצה, הניהול המקצועי בקבוצה ימשיך להיות שווה לתחת. וכמו שאנחנו רואים מסיפור מקל, גם הניהול הכללי לא משהו, גם כשכבר מתקבלת החלטה מקצועית נכונה ואפילו מוכנים להשקיע בה כסף בעונה מפסידה. משמע, גם אם היא תהייה קבוצה של 13-15-17-20 מיליון דולר, בפועל היא תהייה קבוצה ששווה הרבה פחות.
וזו השאלה הגדולה, וכמו שזה נראה עכשיו עידן הטרויקה ימשיך להתקיים בעתיד הנראה לעין. הם מקבלים גיבוי מהוותיקים שגם ככה נראים כמי שתש כוחם, הם בטוחים שהם גאונים וכל השאר דבילים שלא רואים את גדולתם, הם הזיזו מהקבוצה כל מי שהיה אופוזיציה להם, ולא נראה שהם הולכים לשום מקום.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 3:22 pm 
Sophomore

מכבי הצליחה ב-15 שנים האחרונות רק בשנים שהיו לה מאמנים מהטופ האירופי והיו לה בדיוק שניים כאלה - פיני ודייויד. הם חיפו בבניית הקבוצה (במה שהיה תלוי בהם) ובאימון הקבוצה על מחדלי ההנהלה וגם הרוויחו סכומים נמוכים ביחס למאמנים ברמתם באירופה. מלבד שני אלה כל המאמנים האחרים שאימנו במכבי ב-15-20 שנה האחרונות נכשלו. אם נוסיף לזה את העברת שרביט הניהול לשני ילדים מפונקים שמעולם לא ניהלו חנות מכולת ושאין להם הבנה מקצועית בכדורסל נקבל את הסיבות לקריסת הקבוצה ולשחיקה המטורפת במותג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 3:38 pm 
Hall of Famer

הזיריון של מכבי באמת יצוק בבטון לעשור?

נגיד שהיא ממשיכה להיראות ככה עוד עונה-שתיים, חוטפת על הראש ביורוליג ולא מזהירה גם בליגה, ונגיד שגם הקהל שלה מאבד את הסבלנות (הבאמת מרשימה בינתיים) ומפסיק למלא את יד-אליהו.

היורוליג עדיין מחוייב לה לעשר שנים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 3:43 pm 
Hall of Famer

רק שווה לציין שכשפיני הגיע למכבי, הוא ממש לא היה "מאמן מהטופ האירופי", כלומר, הוא כן היה כזה מבחינת היכולות, אבל בטח שלא מבחינת הרזומה ומבחינת איך שהוא נתפס, גם דיוויד בלאט, לפחות בקדנציה הראשונה שלו, לא בדיוק היה מאמן מהטופ האירופי. מה שאני בא להגיד זה שמכבי לא חייבת בהכרח לפחות את הכיס בגדול ולהביא מאמן שהוא כבר עכשיו מהטופ האירופי, היא יכולה גם "לגדל" כזה, אבל כאן נכנס עניין הניהול, צריך גם לבחור מאמן כזה מצד אחד, וגם לתת לו את הסביבה המתאימה להצליח מצד שני.

ולגבי הטרויקה, זה שהם נכשלו עד עכשיו בגדול זו עובדה קיימת, אבל מה שהכי מדאיג אותי הוא לא הכשלונות עד עכשיו אלא העובדה שלא נראה שיש להם את הצניעות המינימלית כדי להבין שהניהול שלהם עד היום היה כושל ולנסות ללמוד ולשפר אותו.

ולגבי היורוליג אורן, כל שנה למיטב זכרוני הקבוצה עם הניקוד הנמוך ביותר מבין הקבוצות עם רשיון A מאבדת את הרשיון שלה, אז שנה אחת גרועה לא תספיק כדי שמכבי תאבד אותו, שנתיים גרועות זה כבר יתחיל להיות גבולי, אחרי 3 שנים של התבזות בלי לעבור שלב (נניח), אני חושב שהיא כן תאבד את הרשיון שלה. ז'לגיריס היא האחרונה מבין הקבוצות עם רשיון A מבחינת ניקוד כרגע עם 89 ב-3 עונות האחרונות (העונה הזו עוד לא הסתיימה כמובן), למכבי יש 122, 57 מלפני שנתיים, 47 מלפני שנה ו-18 מהשנה. הקבוצה עם הניקוד הכי גבוה שאין לה רישיון A זו קזאן עם 110.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 3:49 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
הזיריון של מכבי באמת יצוק בבטון לעשור?

נגיד שהיא ממשיכה להיראות ככה עוד עונה-שתיים, חוטפת על הראש ביורוליג ולא מזהירה גם בליגה, ונגיד שגם הקהל שלה מאבד את הסבלנות (הבאמת מרשימה בינתיים) ומפסיק למלא את יד-אליהו.

היורוליג עדיין מחוייב לה לעשר שנים?

רשמית-כן.
מעשית? איך שמלוק מחרובסקי אמר פעם ליואש אלרואי, כאשר מכבי לא הסכימה שהטלויזיה תשדר ישירות משחק שלה? "הסכמים נועדו כדי להפר אותם".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 4:01 pm 
מנהל פורום

נחמד מצדך שאתה בונה על היול"ב שלא ישתינו על הכללים שהם יצרו במקרה הצורך.
אם מכבי תמשיך להביא הכנסה נחמדה מזכויות שידור, לא משנה כמה נמוך הניקוד שלהם הם ישחקו ביורוליג בטיקט כזה או אחר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 4:01 pm 
Hall of Famer

rony כתב:

ולגבי היורוליג אורן, כל שנה למיטב זכרוני הקבוצה עם הניקוד הנמוך ביותר מבין הקבוצות עם רשיון A מאבדת את הרשיון שלה, אז שנה אחת גרועה לא תספיק כדי שמכבי תאבד אותו, שנתיים גרועות זה כבר יתחיל להיות גבולי, אחרי 3 שנים של התבזות בלי לעבור שלב (נניח), אני חושב שהיא כן תאבד את הרשיון שלה. ז'לגיריס היא האחרונה מבין הקבוצות עם רשיון A מבחינת ניקוד כרגע עם 89 ב-3 עונות האחרונות (העונה הזו עוד לא הסתיימה כמובן), למכבי יש 122, 57 מלפני שנתיים, 47 מלפני שנה ו-18 מהשנה. הקבוצה עם הניקוד הכי גבוה שאין לה רישיון A זו קזאן עם 110.

אני חושב שביורוליג החדש הניקוד הזה כבר לא תקף.
וממילא גם לא מאד התחשבו בו גם ביורוליג הישן, בוא נודה על האמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 4:20 pm 
Hall of Famer

ולדעתי האישית בכיוון שהיורוליג הולך , בכלל לא בטוח שהוא יהיה קיים במתכונת הנוכחית שלו כמפעל המרכזי באירופה בעוד 10 שנים.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 5:03 pm 
Hall of Famer

הכל תלוי בכסף.
הכסף שההסכם עם IMG יממש עבור הקבוצות, לעומת הכסף שפיב"א תצליח או לא תצליח לגייס לליגת האלופות שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 5:54 pm 
מנהל פורום

הלוואי שאתה צודק עופר
אבל דווקא הכיוון שהיול"ב הולך בו יצוק בבטון
שום מפעל אירופי לקבוצות לא ישרוד ובטח לא יצליח בלי הקבוצות שמשוריינות ביורוליג
נתוני ההכנסות מכדורסל באירופה לא שוקופים מספיק אבל לא אופתע עם סדר גודל 80% מההכנסות מכדורסל באירופה באים מ11 הקבוצות המשוריינות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 6:09 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

oren_80 כתב:
לא יודע, לא חושב. נשמע לי אולי כמו תירוץ.

אותי בטח אי אפשר להאשים שאני מחפש תירוץ עבור מישהו . נראה לי מיותר לבכות על זה במהלך העונה
מאמנים,עסקנים וכו' רק מעבירים מסר שלא בכוונה לתת מודע של השחקנים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 6:48 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
האם "נפלה" או "לא נפלה" עוד נראה. כשמכבי איבדה את האליפות ב-93 שמו ב"העיר" את פוסטר הקבוצה תחת הכותרת "האנשים שהרסו את מכבי תל אביב". מה קרה אחרי זה אנחנו יודעים. בקיצור קצת מוקדם לומר.
אבל נדמה לי שכבר די ברור שכל עוד תישאר הטרויקה השלטת בקבוצה, הניהול המקצועי בקבוצה ימשיך להיות שווה לתחת. וכמו שאנחנו רואים מסיפור מקל, גם הניהול הכללי לא משהו, גם כשכבר מתקבלת החלטה מקצועית נכונה ואפילו מוכנים להשקיע בה כסף בעונה מפסידה. משמע, גם אם היא תהייה קבוצה של 13-15-17-20 מיליון דולר, בפועל היא תהייה קבוצה ששווה הרבה פחות.
וזו השאלה הגדולה, וכמו שזה נראה עכשיו עידן הטרויקה ימשיך להתקיים בעתיד הנראה לעין. הם מקבלים גיבוי מהוותיקים שגם ככה נראים כמי שתש כוחם, הם בטוחים שהם גאונים וכל השאר דבילים שלא רואים את גדולתם, הם הזיזו מהקבוצה כל מי שהיה אופוזיציה להם, ולא נראה שהם הולכים לשום מקום.

הקבוצה באמת שווה פחות מהתקציב - אבל השנה זה ברמה חריגה. צריך כישרון אבל לא מעט מזל כדי להצליח להפוך קבוצה של 20 מיליון לקבוצה של 6-7 מיליון כמו השנה, שזה התקציב של ירושלים, ובשקלול של ליגה ואירופה לדעתי שתי הקבוצות ברמה דומה. אפשר כמובן לטעון ששתיהן שוות אפילו פחות. כלומר "הפיקו" השנה 25-40% מהתקציב.
אבל העניין הוא שקשה להיכשל ככה לאורך זמן ולהוציא כל כך מעט מתקציב של 20 מיליון. בסוף גם אם יוציאו רק 50% הם הרבה מעל ירושלים וכל קבוצה אחרת. המותג מספיק חזק כדי להמשיך לתת תקציב של 18-20 מיליון. אפילו את הקבוצה הנוראית של השנה - שעדיין מועמדת די בכירה לאליפות - די קל לשדרג בשנה הבאה - מקל כבר פה, במאמן כל דבר יהיה שדרוג (האמת שטבק הגיע עם רקורד עלוב, לא מפתיע שהוא לא מצליח), מספיק שיביאו איזה לנגפורד וסנטר במיליון דולר ויש לך בקלות קבוצת טופ 8, אפילו אם ישאירו אחד מבין אמבקווה/רנדל/אופייבו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 7:10 pm 
Hall of Famer

איזה יופי יצא להם - בעונה הבאה לא יצטרכו להיאבק על עלייה לטופ 16 ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 7:24 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

דניאל כתב:
הקבוצה באמת שווה פחות מהתקציב - אבל השנה זה ברמה חריגה. צריך כישרון אבל לא מעט מזל כדי להצליח להפוך קבוצה של 20 מיליון לקבוצה של 6-7 מיליון כמו השנה, שזה התקציב של ירושלים, ובשקלול של ליגה ואירופה לדעתי שתי הקבוצות ברמה דומה. אפשר כמובן לטעון ששתיהן שוות אפילו פחות. כלומר "הפיקו" השנה 25-40% מהתקציב.
אבל העניין הוא שקשה להיכשל ככה לאורך זמן ולהוציא כל כך מעט מתקציב של 20 מיליון. בסוף גם אם יוציאו רק 50% הם הרבה מעל ירושלים וכל קבוצה אחרת. המותג מספיק חזק כדי להמשיך לתת תקציב של 18-20 מיליון. אפילו את הקבוצה הנוראית של השנה - שעדיין מועמדת די בכירה לאליפות - די קל לשדרג בשנה הבאה - מקל כבר פה, במאמן כל דבר יהיה שדרוג (האמת שטבק הגיע עם רקורד עלוב, לא מפתיע שהוא לא מצליח), מספיק שיביאו איזה לנגפורד וסנטר במיליון דולר ויש לך בקלות קבוצת טופ 8, אפילו אם ישאירו אחד מבין אמבקווה/רנדל/אופייבו.

לנגפורד וסנטר במיליון דולר לא יספיקו כי אתה חייב גם פאוור נורמלי רצוי עם קליעה, במקום שלישיית רנדל/בנדר/אופוייבו (אוי ואבוי אם אותו ישאירו) וגם זה רק אם מחליטים לתת לשגב את עמדת המחליף הראשון ב-4, כי אם לא אז יצטרכו להביא 2 פאוורים (אחד מהם אולי 3/4).

אני לא לגמרי סגור על מצב החוזים לשנה הבאה אבל אאל"ט לרוצסטי יש חוזה במיליון לעונה לעוד שנתיים ואני מקווה שישחררו אותו כדי לתת את המפתחות למקל כשלצידו גארד רציני, אבל איך שהוא "מוביל" את מכבי העונה יהיה קשה למצוא קבוצה שתשתתף בכל עלות החוזה ומכבי עלולים להפסיד פה מיליון דולר.

מישהו עשה מתישהו את החישוב של כמה כסף מכבי בזבזה בשנים האחרונות על שחקנים/מאמנים שלא שיחקו בקבוצה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 33 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה