סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 7:29 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 33 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

אז איך קרה שמכבי נפלה
לא נפלה (או: "אולי זה רק משבר קטן וזה חולף") 23%  23%  [ 6 ]
סוף עידן הדונשימון (או: "ככה זה כשנותנים לגולדנבויז להתעסק במה שגדול עליהם") 42%  42%  [ 11 ]
סוף עידן המוניבנק (או: "נראה לכם שפארקר היה בא היום למכבי"?) 12%  12%  [ 3 ]
הכסף הגדול בכדורסל האירופאי (או: "אח, הזמנים הטובים בטרם האוליגרכים") 4%  4%  [ 1 ]
אחר, פרט (או: "תשמע, זה לא כל כך פשוט") 19%  19%  [ 5 ]
סך הכל הצבעות : 26
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 7:26 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מכבי רחוקה מליפול. מותר לקבוצות לעבור עונה גרועה בטח בסיטואציה המשוריינת של מכבי. גם בעונות החלשות שלה היא עדיין הראתה שהיא בין שמונה הקבוצות הגדולות באירופה שתקציבית זה תואם את המצב שלה.

כמובן שמכבי הגדולה באמת זה חלום רחוק גם לעתים נדירות יש צירוף מקרים שמצליח להנחית כל כך הרבה שחקנים טובים וגם כי השיטה ההיא לשלם מתחת לשולחן כבר לא רלוונטית. אם כי בטח ימצאו משהו אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 8:07 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
לקראת שנה הבאה אין אפילו בסיס מינימלי לקבוצה. עמדת הרכז נראית בסדר, בהנחה שסמית' יחזיק מעמד עד סוף העונה אז גם עמדה 3 סגורה, אבל למכבי אין היום כלום בעמדות 2, 4 ו-5, למעט אולי אמבקווה שיכול להיות מחליף סותם חורים. מכבי צריכה למצוא לפחות סקנד גארד ברמה מאוד גבוהה, שני פאוור פורוורדים טובים ועוד סנטר מצויין. מצטער אבל עם הניהול הנוכחי אני לא רואה סיכוי שאפילו חצי מזה יקרה ועם היורוליג שיעלה מדרגה או שתיים ברמת הקושי צפויה לנו עוד עונה לא מלבבת במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 8:13 pm 
Hall of Famer

נדמה לי שהדיבורים על תקציב בגובה 20 מיליון דולר מיושנים משהו.
מקל לבדו מוסיף קרוב למיליון בעונה הזו, וכנראה שרוב העלות של פארמאר עוד שם.
מעניין אם הגיעו לאיזשהו הסדר עם הקבוצה של פאברני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 8:25 pm 
Junior

sir charles כתב:
דניאל כתב:
הקבוצה באמת שווה פחות מהתקציב - אבל השנה זה ברמה חריגה. צריך כישרון אבל לא מעט מזל כדי להצליח להפוך קבוצה של 20 מיליון לקבוצה של 6-7 מיליון כמו השנה, שזה התקציב של ירושלים, ובשקלול של ליגה ואירופה לדעתי שתי הקבוצות ברמה דומה. אפשר כמובן לטעון ששתיהן שוות אפילו פחות. כלומר "הפיקו" השנה 25-40% מהתקציב.
אבל העניין הוא שקשה להיכשל ככה לאורך זמן ולהוציא כל כך מעט מתקציב של 20 מיליון. בסוף גם אם יוציאו רק 50% הם הרבה מעל ירושלים וכל קבוצה אחרת. המותג מספיק חזק כדי להמשיך לתת תקציב של 18-20 מיליון. אפילו את הקבוצה הנוראית של השנה - שעדיין מועמדת די בכירה לאליפות - די קל לשדרג בשנה הבאה - מקל כבר פה, במאמן כל דבר יהיה שדרוג (האמת שטבק הגיע עם רקורד עלוב, לא מפתיע שהוא לא מצליח), מספיק שיביאו איזה לנגפורד וסנטר במיליון דולר ויש לך בקלות קבוצת טופ 8, אפילו אם ישאירו אחד מבין אמבקווה/רנדל/אופייבו.

לנגפורד וסנטר במיליון דולר לא יספיקו כי אתה חייב גם פאוור נורמלי רצוי עם קליעה, במקום שלישיית רנדל/בנדר/אופוייבו (אוי ואבוי אם אותו ישאירו) וגם זה רק אם מחליטים לתת לשגב את עמדת המחליף הראשון ב-4, כי אם לא אז יצטרכו להביא 2 פאוורים (אחד מהם אולי 3/4).

אני לא לגמרי סגור על מצב החוזים לשנה הבאה אבל אאל"ט לרוצסטי יש חוזה במיליון לעונה לעוד שנתיים ואני מקווה שישחררו אותו כדי לתת את המפתחות למקל כשלצידו גארד רציני, אבל איך שהוא "מוביל" את מכבי העונה יהיה קשה למצוא קבוצה שתשתתף בכל עלות החוזה ומכבי עלולים להפסיד פה מיליון דולר.

מישהו עשה מתישהו את החישוב של כמה כסף מכבי בזבזה בשנים האחרונות על שחקנים/מאמנים שלא שיחקו בקבוצה?

יספיקו למה? רשמתי קבוצת טופ 8 ביורוליג. מכבי כבר הצליחה עם רנדל להיות בטופ 8 ואפילו די בקלות, עם 2 הרבה פחות טוב מלנגפורד ובלי סנטר נורמלי. אתה גם לא הזכרת את אמבקווה, שלדעתי הוא דווקא הבכיר מכל הפאוורים השנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 10:51 pm 
Hall of Famer

העניין הוא בבירור ההנהלה. הנפילה הייתה ברורה וכתובה על הקיר ורק נוכחותו של בלאט מנעה אותה. עד שההנהלה לא תשתנה, המגמה תמשיך. גם אם תהיה שנה טובה - ואני בספק - היא תלווה בשנים לא טובות והמותג ימשיך להדרדר. כמו שבנו כך אפשר להרוס ואף מהר יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 10:59 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אורן כתב:
נדמה לי שהדיבורים על תקציב בגובה 20 מיליון דולר מיושנים משהו.
מקל לבדו מוסיף קרוב למיליון בעונה הזו, וכנראה שרוב העלות של פארמאר עוד שם.
מעניין אם הגיעו לאיזשהו הסדר עם הקבוצה של פאברני.

לפחות לפי הפרסומים אתה רחוק מאד מהמציאות.
העונה מקל מקבל ממכבי ממש מעט יחסית, קודם כל בגלל שמדובר בחצי עונה, ושנית כי הוא עדיין מקבל משכורת שמנמנה מדאלאס. כל זה כמובן נכון אם אתה מאמין למקל שהוא הלך לקראת מכבי בנושא השיפוי. את הכסף הגדול הוא יעלה בעונות הבאות.
את פארמר שיחררו עם פיצוי של 400 אלף, נדמה לי שזה מה שקראתי. יחד עם המשכורת שכבר קיבל, עדיין מכבי יוצאת ממנו בחסכון.
יחסית לעסקה הזו מכבי יצאה ממש בזול, יחסית מדובר בגרושים. בגלל זה כתבתי אז שמדובר גם בדבר נכון עסקית, ואז כמובן בא עניין השחרור והם איכשהו הצליחו להפוך אפילו את זה לפארסה.
אם כבר מי שמוסיף לתקציב הוא טבק, כי הוא בא במקום מאמן שעדיין משלמים לו למיטב ידיעתי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 21, 2016 11:16 pm 
Hall of Famer

דובר על שני מיליון לשלוש עונות, כלומר משהו כמו 650 לעונה — נטו. זה אומר מעל 600 עלות מעסיק לחצי עונה — עוד לפני שיפוי במס, שהיה או לא היה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 22, 2016 12:00 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
זה שלוש וחצי עונות וממש לא מחולק הומוגני. העונה כאמור זה עדיין כסף קטן, גם בגלל שזה רק חצי עונה וגם בגלל המשכורת מדאלאס. בעונה הבאה הוא כבר יעלה סדר גודל של מה שכתבת.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 33 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה