סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' ספטמבר 27, 2024 10:29 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 299 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' ינואר 18, 2016 11:34 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
צוד, אתה האחרון שיכול לבוא בטענות על עקיצות. רק בת'רד הזה היה לך חשוב לעקוץ את אובמה על היותו מוסלמי לכאורה. אם אין לך איך להגיב אז אל תגיב כלל, אבל אל תתחמק מדיון בגלל עקיצות. אני מניח שחלק מהמגיבים כאן (ואני ביניהם) לא נשענים רק על התקשורת הישראלית כשהם מתדיינים בנושא. חלק ניזונים מאתרי חדשות שונים מאלה שאתה צורך, חלק ממגזינים וכתבי עת, וחלק גם מידע כללי ולמידה של ההיסטוריה האמריקאית.

וגם, מה לעשות שרוב הטיעונים שהצגת כלפי אובמה הם טיעונים שיוצאים באופן עקבי מלשכת רה"מ ועיתון הבית שלה? מה לעשות שאלה הטיעונים שרפובליקנים ממחזרים בתקווה לקבלת התמיכה של אדלסון? אשמח לקרוא תגובה עניינית ולא אפולוגטית או אוטומטית לטענות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 18, 2016 1:07 pm 
Hall of Famer

Yuval כתב:
לכל מי שרוצה לעקוב, אבל לא יודע את מי הוא צריך לעודד, אני ממליץ בחום על השאלון הבא:
http://www.isidewith.com/

זה קצת דורש מאמץ כי השאלות רציניות וצריך לחשוב על חלק מהן ואפילו לקרוא את חומר הרקע שהם מוסיפים(לא הכל גם בהכרח חופף לדעות שלך על דברים כאן), אבל זה מאוד מושקע ובאמת מקבלים תמונת טובה של מי מחזיק באיזה דעות.
הסוגיה היחידה שלא ברור לי זה איך הם באמת יודעים מה הדעות של טראמפ.

בסוף השאלון אתה מקבל רשימה מאוד מפורטת של כמה % התאמה יש לך עם כל מועמד, באיזה נושאים אתם מסכימים,באיזה לא, אפשר לעבור על כל שאלה. נחמד.

לדעתי זה קיים לפחות מהבחירות הראשונות של אובמה (מול מקיין), תמיד יצאתי ליברטריאן אבל הפעם נדמה לי שהליברטריאנים עדיין לא מופיעים בסקרים (בטח יופיעו קרוב יותר לזמן אמת)
80% יצאתי הילארי קלינטון. דוגרי - מופתע מאד (אחריהם, בוש, סנדרס, פול וקרוז. חלק מזה גם די מפתיע, וכולם עם יותר משבעים אחוזי התאמה. לכו תבינו איך).

לדעתי האלגוריתם בעייתי שם, כי הוא אולי נותן חשיבות (MOST IMPORTANT, LEAST IMPORTANT). אבל הוא לא מחלק עוגה, אם היינו צריכים לתת לכל שאלה אחוז מסוים (מתוך מאה אחוז בסך הכל), התשובות כנראה היו נראות לגמרי אחרת. אצלי למשל - ישראל היא משהו כמו 25% לבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 18, 2016 1:07 pm 
Junior

אז ככה:
א. אובמה לא מגיב כאן. יש הבדל בין לעקוץ מי שדן איתך לבין מישהו שלעולם לא יקרא פה. (סורי אוריאל, אבל אובמה לא נכנס לעוף. הוא מתעניין רק בפוסטים של ערן בדה באזר).
ב. אין לי בעיה עם עקיצות. בחתימה שלי מככבת כבר נצח עקיצה של רובן כלפי. אבל אם הטיעון הפותח הוא "הפנמת את דף המסרים של ישראל היום" כאשר הפעם האחרונה שקראתי בישראל היום משהו שהוא לא יאיר ניצני הייתה בשנת תרלח, אז כמו שאומר רובן - נובמת. גם בהודעה האחרונה שלך - "כלי התקשורת שאתה צורך" - מאיפה יש לך מושג איזה כלי תקשורת אני צורך פור קרייסט סייק?
ג. זו לא עקיצה, ה"חוסיין". אובמה הלך לקראת העולם המוסלמי בצורה משמעותית, ויש לו שם מוסלמי. זה יכול להיות קשור. זה גם יכול להיות לא. הנה רבין ופרס שניהם חתמו על אוסלו, לאחד יש אמא ערביה והשני אשכנזי. אז מה. אבל זה לא בלתי רלוונטי לציין את זה.
לגבי התגובות לפוסט הראשון שלך - תכף אעבור למחשב ואגיב.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 18, 2016 1:22 pm 
Junior

נו'במת אתה בעצמך. אומה לא קורא כאן אז אותו ניתן לעקוץ? ואת כל המשתתפים כאן לא עוקצים, איפה אתה חי?

שים לב לטענה בתגובה השנייה שלי - "חלק ניזונים מאתרי חדשות שונים מאלה שאתה צורך". אני לא יודע מה אתה קורא, אבל זה ככל הנראה שונה מהתרכיב של מה שאחרים כאן קוראים. אם אתה מצטט אותי אז עשה זאת כהלכה בבקשה.

ולגבי הטיעון השלישי שלך, נסכים שלא להסכים. אני לכשעצמי מוצא אותו מופרך. כזה אני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 18, 2016 2:01 pm 
Junior

מאדים כתב:

עד כמה שאני מבין (כמו גם רוב העולם המערבי) לאיראן אין יותר תכנית גרעין צבאי, וזה מבלי שהוטלו פצצות או נהרגו חיילים אמריקאיים. איזה מארס בדיוק היה כאן?

אני לא מאמין שאין לאיראנים תכנית גרעין, ומה שאני כן יודע זה שבזמן שאובמה מתפאר בנאום מצב האומה עד כמה הכל יופי טופי בגזרת אירן, האירנים לוקחים בשבי חיילי מארינס (ששוחררו כבר, נכון, אז מה).

מאדים כתב:

פוטין הוא הדוגמא שלך? ההוא שאין לו יותר ידידים בעולם והכלכלכה שלו בהתדרדרות מתמדת? ההוא שמחסל את הדמוקרטיה ברוסיה והופך אותה לפארסה? ההוא שחושב שהפך את רוסיה לפאקטור בינלאומי ולמעשה מבודד אותה יותר ויותר?

מבודד או לא מבודד אני באמת לא יודע, אבל זה שהם פקטור הרבה יותר משמעותי מאשר כל תקופה אחרת מאז נפילת מסך הברזל זה בוודאות.

מאדים כתב:

ואסד?

אסד, אסד.
ההוא שאובמה הבטיח שאם הוא יחצה את הקוים האדומים, וואה וואה מה שהוא יעשה לו.
אז הבטיח. יצא בדיחה.

מאדים כתב:

ולגבי דאע"ש? אובמה טוען דבר מאוד עקבי לגביהם - האיום הממשי שלהם הרבה פחות גדול מהאפקטיביות התקשורתית שלו. הוא טוען ש-1. ניתן להכיל אותם ו-2. הם יחוסלו בסופו של דבר, אבל הוא מעוניין לעשות זאת מבלי שייהרגו חיילים אמריקאיים. דאע"ש אינה איום קיומי על אמריקה.

גם הטרור הפלסטיני הוא לא איום קיומי על ישראל. ההשפעה הפסיכולוגית היא מה שמעניין. או שמא תטען שלדאע"ש אין השפעה פסיכולוגית.

מאדים כתב:

לגבי היחס לישראל: ובכן, ישראל רק מקבלת ומקבלת מממשל אובמה. חבילת הסיוע מעולם לא הייתה נדיבה יותר. הדבר היחיד שהממשל מסרב להעניק לממשלת ישראל בתקופתו, זו לגיטימיציה להמשיך ולזרות חול בעיני הציבור האמריקאי: 'אל תגידו שאתם מעוניינים בהסכם שלום כשאתם עושים הכל כדי להבטיח את הכיבוש'.

א. לא יודע מאיפה אתה מביא את הנתונים לגבי "מעולם לא הייתה נדיבה יותר".
ב. אתה מנגד את המילים "שלום" ו"כיבוש" זו לזו. זה בסדר, זכותך לחשוב ככה, זכותי לחשוב בדיוק ההיפך. מזה גם נגזרות הדעות ההפוכות שלנו לגבי אובמה, למשל.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 18, 2016 2:09 pm 
Junior

אתה הופך את זה לקל מדי:

מאדים כתב:
נו'במת אתה בעצמך. אומה לא קורא כאן אז אותו ניתן לעקוץ? ואת כל המשתתפים כאן לא עוקצים, איפה אתה חי?

כתבתי שניה אחר כך את דעתי על עקיצות.

מאדים כתב:
שים לב לטענה בתגובה השנייה שלי - "חלק ניזונים מאתרי חדשות שונים מאלה שאתה צורך". אני לא יודע מה אתה קורא, אבל זה ככל הנראה שונה מהתרכיב של מה שאחרים כאן קוראים. אם אתה מצטט אותי אז עשה זאת כהלכה בבקשה.

לתומי חשבתי שאתרי חדשות הם כלי תקשורת, אבל מילא, פוטייטו פוטטו, הדגש היה על המילים "שאתה צורך" מבלי שיש לך שמץ של מושג איזה אתרי חדשות אני צורך.

מאדים כתב:
ולגבי הטיעון השלישי שלך, נסכים שלא להסכים. אני לכשעצמי מוצא אותו מופרך. כזה אני.

אחלה

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 18, 2016 3:01 pm 
Junior

1. לגבי החיילים האמריקאיים - הם שוחררו אחרי כמה שעות. תמונות הכניעה אולי היו לא נעימות לצפייה, אבל אם לא היה הסכם כנראה שהחיילים היו עדיין בכלא איראני בשעה זו. כל טיעון שמסתכל על התמונות האלה כעל בבואת ההסכם עם איראן הוא מגמתי ופשטני.
2. לגבי האמונה שלך בהסכם הגרעין - זו כבר בעיה שאין לי השפעה עליה. אבל יש גופים בינ"ל שתפקידם לבדוק ולעקוב אחר יישום ההסכם ולא רק לחיות ע"פ האמונה שלהם. הגופים הללו (סבא"א בראשם) מצאו לנכון לטעון כך, לי אין אלא להסתמך עליהם ולא על אבינו שבשמיים.
3. פוטין+בוודאות. ברגע שכתבת את זה השתכנעתי. מצד שני לא הצגת איך. רוסיה משפיעה בעיני עצמה ומתנהגת כבריון בשעה שהיא פוגמת משמעותית ביחסי החוץ שלה עם האיחוד האירופי, טורקיה (שהיא ממש ניסתה שתהיה בת הברית בחזקה שלה באזור) וארה"ב. הכלכלה שלה מתדרדרת וצוד כותב שהם חזקים יותר בוודאות. אחלה.
4. עד כמה שזכור לי אסד חוטף בראש מדי יום, גם מארה"ב. זה לא אומר שאני סבור aהמדיניות של הממשל האמריקאי בנושא הייתה מצטיינת, אבל אתה אמרת שהוא קיבל מארס ממנו, לא? כרגע זה יותר הפוך. אסד נשאר עם שני כלים אל אותה משבצת רק כדי שלא יאכלו אותו חי. יתרה מזה, מי יודע מה הוא הבטיח לרוסים בתמורה לסיוע שלהם.
5. נכון' הטרור הפלסטיני איננו איום קיומי ועל כן ראש הממשלה שהבטיח לחסל את הטרור כבר לפני יותר מעשרים שנה, מוצא את עצמו מכיל אותו שוב ושוב ומפזר ססמאות לאומה. מעבר לזה הוא לא עושה דבר. אז ארה"ב שאזרחיה מחסלים את עצמם ברמה הרבה יותר גבוהה ממה שדאע"ש אי פעם עשו, בהחלט לא מאוימת מזה. קודם שיפסיקו כל מיני משוגעים מקומיים לירות בתלמידי בתי ספר ככה סתם.
6. לגבי הסיוע האמריקאי. אתה יכול לקרוא כאן למשל שהסיוע השנה גדל מהממוצע בעשר השנים הקודמות.
7. דעתי בענייני שלום וכיבוש אינה רלוונטית. מה שרלוונטי הוא עמדתה של ארה"ב (גם בממשל דמוקרטי וגם תחת ממשל רפובליקני) שחותרת בעקביות לפתרון שמבוסס על הפסקת הכיבוש הישראלי בגדה והקמת שתי מדינות. תרצה או לא לקבל זאת זו בעיה שלך.
8. לגבי התגובה השנייה שלך. היא מיותרת והיסטרית לטעמי. אתה לא עונה לאף טענה ופותר את עצמך בקלות. סבבה. זכותך. אני ברשותך אפרוש כאן. מיציתי את הדיון הזה שגם ככה נמשך מעבר למה שאני מרשה לעצמי בפורום הזה. אתה רוצה להאמין במה שנוח לך להאמין. בוודאות. אני אמשיך לקרוא בהנאה אנקדוטות מטיולים שלך בחו"ל אבל אמנע מדיונים עניינים עימך.

נערך לאחרונה על ידי מאדים בתאריך ב' ינואר 18, 2016 3:36 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 18, 2016 3:19 pm 
Senior

אני מאמין שלמעט בין שתי מדינות ידידות ממש, כל סיור של חיילים בשטח של מדינה אחרת היה נענה באותה תגובה פחות או יותר, עיכוב הכוח ושחרורו לאחר בירור (לצורך העניין, אם ספינת סיור סינית היתה חודרת ככה למים הטריטוריאליים של יפן), קל וחומר בין שתי מדינות שיש ביניהן דם רע (רק חושב מה היה קורה למטוס רוסי שהיה טס בשמיה של טורקיה, אה בעצם...)
התמונה של החיילים היושבים עם ידיים על הראש היא לא נעימה למראה ומלמדת במידה רבה על האוריינטציה האיראנית ששמה דגש על השפלה ברמת המחוות, משהו בסגנון של לתת לשגריר לשבת על כיסא נמוך, אבל היא לא באמת מהותית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 28, 2016 4:49 pm 
Senior

עוד 4 ימים לפריימריז של איווה. טראמפ סגר את הפער שהיה לקרוז שם ולפי הסקרים פתח פער משמעותי משל עצמו. אפילו ב-538 כבר הפסיקו עם כתבות ה'למה טראמפ לא ינצח'.
גם במפלגה הדמוקרטית כאילו נהיה מעניין עם ההצלחה המטורפת של הקמפיין של ברני סנדרס. נראה לי אבל שזה לא באמת יגיע למשהו רציני. הילארי חיכתה הרבה יותר מדי זמן לזה ואף סוציאליסט זקן מורמונט לא יימנע ממנה את המינוי.

בזמן שאתם כוססים ציפורניים, אפשר לשחק עם הסימולציה הנחמדה הזו - http://projects.fivethirtyeight.com/201 ... -election/

מאפשר לכם לשחק עם אחוזי ההצבעה והנטיה של כל מיני מגזרים ולראות כיצד הם משנים את תוצאות הבחירות של 2012. נניח להזיז את הקול האפרו-אמריקאי ל-70% דמוקרטי בלבד, באותם אחוזי הצבעה, כבר היה מביא לרומני את הנשיאות. משחק נחמד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 28, 2016 8:50 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
עד כמה פרשת האימיילגייט של הילארי מסכנת אותה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 29, 2016 5:55 am 
Senior

כרגע אין בפרשה עוד כלום. אם מישהו יחליט להפיל אותה ובסביבות ספטמבר/אוקטובר להגיש איזה אישום, אז אולי.

בינתיים בקרקס הרפובליקני, דונלד טראמפ עולה עוד מדרגה ועושה ביבי. החליט שלא השתתף בדיבייט האחרון לפני איווה, הדיבייט של פוקס ניוז. הסיבה היא מייגן קלי, מגישת חדשות בלונדינית ורפובליקנית מאוד, ששאלה אותו שאלות שהוא לא אהב בדיבייט הראשון. הוא אמר דברים מיזוגנים על זה שהיא במחזור, כולם צחקו על כמה טראמפ הולך להתרסק בבחירות.

עברו אי אלו חודשים מאז וטראמפ מרסק את המפלגה הרפובליקנית וגם את ערוץ הבית שלהם. כל הסיקור סביב הדיבייט הזה הוא אך ורק סביב אי הופעתו של טראמפ. הוא כמובן עושה אירוע משל עצמו ("ערב הוקרה לותיקי הצבא"). גם מייק האקבי, מושל ארקנסו, שבזמנו הפנוי מונע הפלות בכוח המחשבה, מצטרף אליו לאירוע. האקבי לא מעניין בשום צורה במירוץ הזה, למעט העובדה שהוא ניצח באיווה בעצמו לפני 4 שנים (חלק מהיתרון בזה שאיווה היא המקום הלבן ביותר עלי אדמות).

טראמפ כמובן חילק הרבה יותר מדי כרטיסים לאירוע שלו, כך שמצלמות הטלוויזיה יסקרו את התורים העצומים בכניסה.

בינתיים כל המועמדים "הרציניים" שכן הגיעו לדיבייט נראים כמו המתחרים המובילים לעמדת סגן הנשיא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 29, 2016 7:26 am 
Hall of Famer

הסגנית של טראמפ בטח תהיה פיילין. מתאים לו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 29, 2016 7:57 am 
Senior

טראמפ כבר דיי זרק את פיילין. השתמש בה לניוז סייקל אחד והחליט שהיא לא שווה יותר מזה.

כרגיל בדיבייטים האחרונים, מארקו רוביו ניסה להיות כמה שיותר קיצוני ונחרץ. הוא התקווה האחרונה של הממסד הרפובליקני למועמד שלהם לנשיאות. הוא גם המועמד הכי פחות שנוא (unfavorable), שזה דיי חשוב כשאתה מנסה להיבחר לנשיאות. מצד שני, זה לא מזיז אותו לשום מקום בסקרים ובהתחשב בזה שעד לא מזמן הוא עדיין קיבל את היחס הכי טוב בסוכניות ההימורים, הוא כנראה גם ההימור הכי גרוע של השנה.

ברגע השיא של הדיבייט - מלך המשוגעים של המירוץ הזה, בן קרסון, שבר עוד שיא במוזרות למרחקים ארוכים. כל מועמד מקבל כמה שניות להגיד דברי סיכום. קרסון פשוט ציטט את ההקדמה של חוקת ארה"ב. הוא כמובן גם טעה במילים פעמיים.
במהלך הדיבייט עצמו, כשהוא נאלץ להגיד משפטים שהוא חשב עליהם בעצמו, זה מה שיצא לו לגבי פוטין - "Putin is a one-horse country: oil and energy"

אין כמו המפלגה הרפובליקנית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 5:46 am 
Senior

תוצאות קצת מפתיעות בינתיים מאיווה. קרוז מחזיק מעמד בינתיים עם ~29% מהקולות, טראמפ על 25% ורוביו על 21%. רוביו סוגר את הפער מהמקום השני ככל שהערב מתקדם. קרוז רק מגדיל את הפער בפסגה.
התוצאות כמו שהן כרגע הן בעיקר הישג מאוד משמעותי לרוביו, המועמד היחיד של המפלגה הרפובליקנית (כל שאר המועמדים המשמעותיים הגיעו מחוץ למפלגה). אם הוא ימשיך לסגור את הפער מטראמפ במקום השני הוא בהחלט יכול לחגוג הישג גדול. קרוז היה חייב לנצח באיווה, שהיא בדיוק הבסיס שלו (שמרנית מאוד, לבנה מאוד, נוצרית מאוד). הוא הולך להפסיד בוודאות בשבוע הבא בניו המפשיר.

אצל הדמוקרטים יתרון קטן להילארי שהולך ומצטמצם ככל שהערב מתקדם. מאחר וברני סנדרס הולך לנצח בניו המפשיר (זה הבסיס שלו), הפסד היום יהיה מכה דיי קשה להילארי.

מספרית אגב כלום לא משנה. אין השפעה אמיתית לאיווה מבחינה טכנית. ההשפעה היא בעיקר כלכלית. מועמד שנכשל פה יאבד משקיעים ויאלץ לפרוש. מועמד שמצליח יכול לקחת את המומנטום הזה הלאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 6:49 am 
Senior

כמעט 100% מהקולות בצד הרפובליקני, קרוז סופית מנצח עם 28%. טראמפ עם 24%. רוביו 23% (ו9% לרופא השחור המשוגע). החל מעוד שעה בערך תתחיל המתקפה הרבתית של טראמפ על רוביו.

רוביו אשכרה נתן נאום ניצחון עכשיו. דמוקרטיה אמריקאית זה כיף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 8:00 am 
Senior

ברני סנדרס משיג תיקו מרשים באיווה ודופק נאום נגד וול סטריט, נגד קפיטליזם, נגד וושינגטון, נגד תעשיית הנפט. לא יודע אם יש לו סיכוי ממשי, אבל אומץ יש לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 5:12 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
תוכל להסביר איך עובדת חלוקת האלקטורים באיווה והאם התיקו בין קלינטון לסנדרס משמעו תיקו במספר הנציגים? ואיך אפשר לדעת מראש את כל הדברים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 5:10 am 
Senior

התשובה הקצרה היא - "לא". התשובה הבינונית היא - "לא ממש". התשובה הארוכה היא "נו, טוב, אבל למה?".

קודם כל אלקטורים זה בבחירות לנשיאות. בפריימריז קוראים להם דליגייטס ("צירים").

דבר שני, השיטה הסופר מפגרת של האמריקאים (שהיא לא בדיוק "שיטה" אלא אוסף של החלטות מקומיות) גורמת לכך שאין שתי מדינות עם שיטה זהה. המצב עוד יותר גרוע במפלגה הרפובליקנית, שם חלק מהמדינות הם ווינר טייקס אול וחלק יחסיים. לפלורידה יש 99 דליגייטס במפלגה הרפובליקנית וכולם יילכו למועמד שקיבל את אחוז הקולות הגבוה ביותר בפריימריז שם (הפריימריז יערכו ב-15 במרץ). באיווה היו 30 דליגייטס שמתחלקים באופן יחסי לפי ההצבעה.

בנוסף הפריימריז באיווה הם אפילו לא הצבעה, אלא caucus. שזה למעשה מפגש תושבים בכל מיני כנסיות/מרכזים ברחבי המדינה. בכל מקום כזה האנשים צריכים להתיישב באיזור שמיועד למועמד שלהם. יש גם חדר לundecided. יש זמן שנועד לתת לאנשים לשכנע אחד את השני למה הם צריכים להתייצב (פיזית) בצד של מועמד כזה או אחר. בסוף סופרים את האנשים שעומדים ועל פי זה מדווחים את התוצאות.
במקרה של תיקו (בעצם תיקו על נציג בודד מתוך מרכז הכינוס הבודד במחוז הבודד בתוך איווה) מכריעים בהטלת מטבע, כמו שבטח ראית באי אלו מיליון השיתופים בנושא.
בגלל שיש גם חוק 15% (מועמד שאין לו 15% מהאנשים במרכז כינוס כזה למעשה לא נספר) והקולות הם יחסיים, אז יש אפילו אפליקציה שמסבירה לאנשי הילארי, נניח, מתי כדאי להם לעבור לעמוד עם המועמד השלישי רק כדי שהוא יעבור את ה-15% וייקח נציג מברני סנדרס.

בנוסף לכל הצרות יש גם סופר-דליגייטס (זה שמם האמיתי). כל מיני סנאטורים ואנשי מפלגה שמקבלים גם זכות הצבעה ויכולים להצביע למי שהם רוצים. באיווה היו שישה כאלו למפלגה הדמוקרטית וכולם יילכו עם הילארי.
אז סה"כ התוצאות היו 23-21 להילארי ועוד 6 סופר דליגייטס להילארי.

אין לזה שום משמעות אמיתי בבחירות לנשיאות. המשמעויות הן רק מוראליות וכלכליות. למשל ביל קלינטון שלא נספר בכלל כמועמד רציני עד שסיים שני בפריימריז בניו המפשיר והכריז על עצמו כקאמבק קיד (אחרי שלא גירד את אחוז החסימה באיווה). אז אמנם לניו המפשיר יש מספר זניח של צירים והם מתחלקים באופן יחסי, אבל ההצלחה שם הזניקה אותו משמעותית.
השנה יהיה לזה פחות אפקט בגלל שברני סנדרס ינצח כנראה במגרש הביתי שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 3:17 pm 
Junior

תהיות - איך זה שהפריימריס של שתי המפלגות מתקיימים ביחד? זה תיאום שנעשה ביוזמתן או שזה מאורגן ברמת הסטייט? או בכלל משהו פדרלי?

אם נגיד הדמוקרטים רוצים לשנות מועדים מכל מיני סיבות... או שמדינה מסוימת רוצה להקדים את הפריימריס בה כדי להיות יותר משמעותית...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 6:04 pm 
Hall of Famer

רק קונספירטור שכמוני תוהה איך 6 הטלות מטבע נופלים לאותו צד ?
יש תקדימים להטלות במערכות בחירות קודמות ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 10:28 pm 
Junior

shmueliki כתב:
רק קונספירטור שכמוני תוהה איך 6 הטלות מטבע נופלים לאותו צד ?
יש תקדימים להטלות במערכות בחירות קודמות ?

1 ל64 זה סיכוי סביר ביותר, אבל כזה שאמור ללמד אותך לא ללכת לקזינו ולהשתמש בשיטת הכיס הבלתי נגמר (בטח יש לה שם אחר. אני מתכוון לשיטה בה אתה מהמר על כמה שהפסדת עד עכשיו וכשאתה מנצח אתה חוזר לסכום המינימלי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 12:22 am 
Hall of Famer

מה שתיארת זה וריאציה של פרדוקס סנט-פטרסבורג .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 4:23 am 
Senior

מרטינגייל, מתן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 8:56 am 
Junior

Yuval כתב:
מרטינגייל, מתן.

מבחינתי היא נקראת שיטת מתן, כי אני חשבתי עליה באופן עצמאי אחרי לילה בקזינו במנדוזה, ארגנטינה בערך במקביל להמצאה שלה (200 שנה הם כלום הרי בקנה המידה של היקום).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 9:15 am 
מנהל פורום

ועכשיו טראמפ מאשים שטד קרוז רימה בבחירות באיווה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 299 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: