סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 4:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 8:20 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
בלאט קנה הרגלים רעים במכבי.
על מה ביקרו אותו. הפסיד את השחקנים הותיקים בכך של משחקים החשובים בא בכל מיני הרכבים משונים. שהתייחס לכל משחק בנפרד ולא לעונה כרצף וזה סופר מכבי שבה כל הפסד לנמושות ליגה מייצר רעידת אדמה.
שיצר שטיקים זולים וקישקושים לתקשורת, שוב מכבי שבה כל הזמן התגונן מהדלפות של שובבני.
זה שהוא לא נותן לשחקנים שלא שומרים לשחק, זה לא חדש. עיין ערך רייס עד לסוף העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 8:39 am 
Hall of Famer

היתה כתבה שכתבו שהוא היה שחצן וזה כנראה גם עיצבן כי שוב, מבחינתם הוא רוקי. זה לא מעניין מה עשה באירופה.
היה ראיון אחרי הרבע הראשון מול יוסטון, שאלו אותו על מנוחה ללברון אחרי בק טו בק, הוא די צחק ואמר "מה עשינו פה כל השנים בנבא. לא התחשבנו על בק טו בק". אותי זה די הפתיע בכלל שהוא אמר " עשינו כל השנים " כאילו הוא שם 40 שנה. יש לו סוג של שחצנות שאולי לא אהבו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 12:19 pm 
Sophomore

satriani כתב:
לוקח אותו לפני רוביו למשל.

תהיה לי בריא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 2:02 am 
Hall of Famer

אני מסכים עם סטריאני שברוב הראיונות של בלאט בתקשורת האמריקאית הצטיירה ארוגנטיות מסוימת.
ספציפית לעניין הבק-טו-בק, בלאט צודק, וזו עוד דוגמא לבעייתיות בליגה שנשלטת באופן מובהק ע"י השחקנים. השחקנים מכתיבים לתקשורת מה לכתוב, והתקשורת מכתיבה למאמנים סדר יום ואג'נדה שמחלחלת אח"כ גם אצל ההנהלות של הקבוצות ואצל אוהדים. אני מבין אולי לנסות לצמצם קצת דקות משחק, אבל מנוחה במובן שלא ישחק בכלל?? הוא מקבל משכורת על 82 משחקים, לא על 82 פחות בק-טו-בק. לברון הוא ה-שחקן הכי חשוב של קליבלנד. להושיב אותו משחקים שלמים על הספסל, ועוד כולה בגיל 30 (לא תגידו גיל 35+) זה מגוחך.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 9:19 am 
Hall of Famer

מדבר שחקן האן.בי.איי לשעבר שיודע בדיוק איך הגוף מרגיש אחרי 30 משחקים בעומס גדול ולפני משחק בק טו בק.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 9:27 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
אחת מהסיבות הכי מגוחכות לעשות משהו זה "כי תמיד עשינו ככה". המחקרים על השפעת המנוחה על אתלטים בשנים האחרונות מצביעים במובהק על כך שהיא משפיעה לטובה על הביצועים שלהם ומונעת פציעות, כי הגוף מספיק להשתקם ואף להתחזק. אני מעדיף את לברון נח בבק טו בק מאשר פצוע בפלייאוף, והאמת מעדיף שיורידו את כמות המשחקים ויפתרו בכלל מהדבר הזה שנקרא בק טו בק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 5:33 pm 
Hall of Famer

פחות הפתיעה אותי התוכן אלא יותר שהוא בחר לומר " מה עשינו פה בליגה בארבעים שנים האחרונות" כאילו הוא פופ שמאמן כבר מאה שנים שם. זה סתם קפץ לי באותו ברע שהוא אמר את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 8:40 pm 
Hall of Famer

Amos Gueta כתב:
אחת מהסיבות הכי מגוחכות לעשות משהו זה "כי תמיד עשינו ככה". המחקרים על השפעת המנוחה על אתלטים בשנים האחרונות מצביעים במובהק על כך שהיא משפיעה לטובה על הביצועים שלהם ומונעת פציעות, כי הגוף מספיק להשתקם ואף להתחזק. אני מעדיף את לברון נח בבק טו בק מאשר פצוע בפלייאוף, והאמת מעדיף שיורידו את כמות המשחקים ויפתרו בכלל מהדבר הזה שנקרא בק טו בק.

מה אתה אומר! מחקרים הראו שאם שחקן נח יותר זמן בין משחק למשחק הביצועים שלו משתפרים?? שניה, אני מצלצל לועדת פרס נובל להציע להם מועמד על המחקר פורץ הדרך.

לגבי כמות המשחקים - יפגע משמעותית בביזנס, ולא יעלה את הרמה, כי פילדלפיה וברוקלין זה אותן פילדלפיה וברוקלין. זה חרא גם עם וגם בלי בק-טו-בק. אם כבר תצמצם את הליגה במקביל... לפחות תראה משחקים באיכות גבוהה יותר.
משער שאם תשאל את רוב שחקני הליגה, הם מוכנים להתמודד פיזית עם משחקי בק-טו-בק, מאשר לרדת ב-17-25% במשכורת (יש 14-20 משחקים כאלו העונה, תלוי בקבוצה ובלו"ז). העסק עובד ככה עשרות שנים, וכל שחקן מקטן עד גדול חי את זה והתמודד עם זה פיזית. אותו דבר כמו ששחקני כדורגל ברמות הגבוהות יודעים גם לשחק 3 משחקים בשבוע ולא מתבכיינים על זה לאף אחד וגם מרוויחים הרבה פחות כסף.
לכן אמרתי - מנוחה מלאה נראה לי די מוגזם. אנשים באים לראות את הכוכבים, ואף אחד לא קונה כרטיס או מנוי כדי לראות את קארי, לברון והכוכבים האחרים יושבים בחליפות 20% מהזמן. להגביל דקות משחק, לחלק אותן וכד', זה כבר נשמע סביר יותר. האחריות בסופו של יום על המאמן, לרבות לתת פחות דקות במשחק הראשון, ויותר דקות במשחק השני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 10:20 pm 
Hall of Famer

אז אתה וכנראה גם דיוויד בלאט על כל השנים הרבות שלו בליגה לא יודעים שהמצב לא ככה עשרות שנים. השינוי הגדול הגיע ב-2002/3 כשהפכו את הסיבוב הראשון ל - 7 משחקים. כמובן שלא יאריכו את זמן הפלייאוף, אז צריך להקריץ מאיפשהו את הזמן לעוד 2 משחקי סיבוב ראשון. הזמן כמובן שהוקרץ מלו"ז העונה הרגילה שנדחס. אם אני זוכר נכון, אז גם לפני כמה שנים היה עדכון נוסף של הלו"ז שכמובן גרם לעומס גבוה יותר.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 1:20 am 
Hall of Famer

קראתי איפשהו שלבולס שנצחו 72 נצחונות (זה נכון בכל עונה) היה יתרון על GS בכך שהם טסו הרבה פחות.
גם זה עוזר למנוחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 1:31 am 
Hall of Famer

שני משחקי פלייאוף נוספים = 4-5 ימים גג. לא הסברת איך זה בדיוק השפיע וכמה משחקים כאלו היו לפני ואחרי ככה שקשה לחוות דעה. תחושתי שיש לזה השפעה אבל לא ברמה קיצונית כמו שאתה מנסה לטעון.

על הנקודות הבאות דווקא בחרת שלא להגיב, כנראה בגלל שהן נכונות:
1. כלכלית - גם הליגה וגם השחקנים מרוויחים מכמות המשחקים הנוכחית. מנוחה של כוכבים (לא משנה אם B2B או סתם כי הם זקנים) פוגעת בשורת הרווח. אף שחקן לא יסכים לוותר על 25% מהשכר בשביל לא לשחק במשחקי B2B.

2. מנוחה לא חייבת להתבטא בישיבה בחליפה על הספסל. היא יכולה לבוא לידי ביטוי ששחקן יעלה מהספסל, בחלוקת דקות וכד'. שיקול הדעת בסופו של יום הוא של המאמן ושל ההנהלה בשיתוף עם השחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 10:08 am 
Senior

ירידה של 25% בכמות המשחקים לא בהכרח מיתרגמת לירידה של 25% בהכנסות, אולי כשמדובר בהכנסות מכרטיסים זה נכון (וגם זה לא בהכרח, מחירי המנויים העונתיים לא בהכרח ירדו באותה רמה ולא ברור אם התפוסה בחלק מהמשחקים לא תעלה) אבל בטח שלא מהמרצ'נדייז וגם לא מזכויות השידור.
משיחות שלי עם לא מעט אוהדים אני מתרשם שברור לכולם שמספר המשחקים הוא חסר פרופורציה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 3:50 pm 
Sophomore

ההבדל בין לשחק עשר דקות ללשחק 30 דקות הרבה יותר קטן מההבדל בין לשחק עשר דקות ללא לשחק בכלל.
אם אתה משחק אפילו 5 דקות זה אומר שאתה מכין את עצמך, מכין את הגוף, שם לב מה אתה אוכל ומתי, דואג לציוד, מתארגן, עושה מתיחות, זורק לסל, מתחמם, שם לב מה קורה על המגרש, שם לב מה אומרים בפסקי זמן, מוכן להכנס בכל רגע שצריך.
אם אתה בחליפה זה מנוחה הרבה יותר משמעותית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 10:35 pm 
Hall of Famer

תומר כתב:
משיחות שלי עם לא מעט אוהדים אני מתרשם שברור לכולם שמספר המשחקים הוא חסר פרופורציה

חסר פרופורציה... ביחס למה? בטח לא ביחס להיסטוריה של הליגה כי זה מה שהיה במשך 50 שנים.

עלו פה טענות בנוגע לשתי נקודות שהן לא בהכרח קשורות אחת לשנייה:
1. כמות משחקים בליגה - הליגה לפני שנייה חתמה על חוזה טלוויזיה לא מהעולם הזה, וכל הקיץ המשוגע האחרון והקיצים שיבואו בשנה-שנתיים-שלוש הקרובות הוא פועל יוצא שלו, והשחקנים והבעלים כבר התחילו לחלק את עור הדוב. גם אם ה-CBA נגמר ב-2017, לא חושב שמישהו ירצה לקלקל את העסק, ופיננסית זה בקלות יכול למוטט את הליגה. בכל שנות תקרת השכר של הליגה, הייתה רק שנה אחת שבה תקרת השכר ירדה (היו שנים שהיא נשארה כמו שהיא) וירידה משמעותית בהכנסות משידורי טלוויזיה היא סעיף שבגינו הליגה יכולה לבטל את ההסכם הקיבוצי.
2. מנוחה במשחקים שהם בק-טו-בק - אף אחד לשנייה לא טוען שמנוחה מלאה פחות טובה ממנוחה חלקית או לא לנוח בכלל. האחריות בסופו של יום נופלת על המאמן והצוות המקצועי וההנהלה, בשיתוף עם השחקן, ואף עיתונאי או אוהד הוא לא בר-סכמא להגיד להם כמה דקות לשתף את הכוכב שלהם (או כל שחקן אחר) במשחק בק-טו-בק. כלכלית, ברמת התוחלת, כנראה שזה כדאי לכל הצדדים.

נערך לאחרונה על ידי התותח המפוברק בתאריך ה' פברואר 04, 2016 12:35 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 10:48 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
סליחה על השאלה הדבילית, אבל היו 82 משחקים גם בשנות ה80 כשהיו הרבה פחות קבוצות? איך נקבע דווקא מספר הקסם הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 11:14 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
הפעם הראשונה שהליגה שיחקה 82 משחקים היתה ב1967/68, עונה לפני זה שיחקו 80. בעונה הזו הליגה התרחבה מ 10 קבוצות ל12, 6 קבוצות בקונפרנס והוחלט על לוז של 8 משחקים מול כל קבוצה בקונפרנס שלך (8x5=40) ו7 מול כל קבוצה בקונפרנס השני (7x6=42).

מאז ועד היום הליגה פשוט נתקעה על המספר הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 12:25 am 
Senior

קצת לא מבין אגב את התלונות על עומס, בדיעבד. יש היום מכשירים רפואיים ודברים שלא היו לפני 20 שנה והרבה יותר ידע ברפואת ספורט- למה אז אף אחד לא בכה על הנושא הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 9:26 am 
מנהל פורום

shachaf78 כתב:
קצת לא מבין אגב את התלונות על עומס, בדיעבד. יש היום מכשירים רפואיים ודברים שלא היו לפני 20 שנה והרבה יותר ידע ברפואת ספורט- למה אז אף אחד לא בכה על הנושא הזה?

בגלל הקטע המודגש אני מניח.
כמו כן, "בכה".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 11:25 am 
Senior

התותח המפוברק כתב:
תומר כתב:

חסר פרופורציה... ביחס למה? בטח לא ביחס להיסטוריה של הליגה כי זה מה שהיה במשך 50 שנים.

עלו פה טענות בנוגע לשתי נקודות שהן לא בהכרח קשורות אחת לשנייה:
1. כמות משחקים בליגה - הליגה לפני שנייה חתמה על חוזה טלוויזיה לא מהעולם הזה, וכל הקיץ המשוגע האחרון והקיצים שיבואו בשנה-שנתיים-שלוש הקרובות הוא פועל יוצא שלו, והשחקנים והבעלים כבר התחילו לחלק את עור הדוב. גם אם ה-CBA נגמר ב-2017, לא חושב שמישהו ירצה לקלקל את העסק, ופיננסית זה בקלות יכול למוטט את הליגה. בכל שנות תקרת השכר של הליגה, הייתה רק שנה אחת שבה תקרת השכר ירדה (היו שנים שהיא נשארה כמו שהיא) וירידה משמעותית בהכנסות משידורי טלוויזיה היא סעיף שבגינו הליגה יכולה לבטל את ההסכם הקיבוצי.
2. מנוחה במשחקים שהם בק-טו-בק - אף אחד לשנייה לא טוען שמנוחה מלאה פחות טובה ממנוחה חלקית או לא לנוח בכלל. האחריות בסופו של יום נופלת על המאמן והצוות המקצועי וההנהלה, בשיתוף עם השחקן, ואף עיתונאי או אוהד הוא לא בר-סכמא להגיד להם כמה דקות לשתף את הכוכב שלהם (או כל שחקן אחר) במשחק בק-טו-בק. כלכלית, ברמת התוחלת, כנראה שזה כדאי לכל הצדדים.

חסר פרופורציה ביחס למה שנכון לגוף וביחס למה שבריא

אגב, ב NFL העונה ממש קצרצרה, 16 משחקים בעונה הרגילה ועוד אחד עד ארבעה באוף סיזון, כשעלתה לפני כמה שנים הצעה להוסיף עוד שני משחקים לעונה, מי שטרפד את היוזמה היו השחקנים, אולי בגלל שלא אמרו להם שזה יוסיף להם 12.5% למשכורת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 10:37 pm 
Hall of Famer

ומי קובע מה נכון לגוף ומה בריא? אולגה רז?

לגבי ה-NFL - נשמע הגיוני למדי. אם העומס היום באן בי איי הוא יחסית די גדול, לגיטימי שאם הליגה תרצה להגדיל את כמות המשחקים מעבר ל-82, שהשחקנים יסרבו. בדיוק כמו שיכולים להציע לבנאדם לעבוד 18 שעות ביממה תמורת משכורת גבוהה יותר. זה לא אומר שהוא צריך להסכים.
בדיון הזה מדובר בדיוק על הצד ההפוך - הקטנת מספר משחקים תמורת הקטנת שכר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 04, 2016 11:53 pm 
Sophomore

פוטבול זה משחק הרבה יותר פיזי, שלא לומר אלים.
קריירה ממוצעת של שחקן פוטבול נמשכת משהו כמו 9 שנים סהכ, לעומת כדורסלנים שהקריירה שלהם מתארכת.
להוסיף לnfl עוד שני משחקים סביר שיפגע מאוד בבריאות השחקנים. לכן, לא פלא שהם סירבו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 05, 2016 12:33 am 
Senior

נובמת, לוותר על הגדלת שכר וליזום הפחתת שכר זה שני דברים הפוכים? ואם הקריירה של שחקני פוטבול קצרה יותר, הגיוני שהם יוותרו על תוספת שכר? לי זה נראה ההיפך.

וההערה על אולגה רז משונה מעט, אפשר כמובן לטעון שעונה של 82 משחקים היא בסדר לגמרי כל עוד לא הוכח אחרת, אני מניח שאין חוק נגד דברים כאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 05, 2016 12:37 am 
מנהל פורום

בכל אופן אני יכול להעיד על עצמי שאפשרי בהחלט שאנשים יסכימו לקיצוץ משכורת תמורת הקטנת עומס. אין לי מושג מה החברה בNBA חושבים, אבל לדעתי מי שלא יסכים לעיסקה כזו (שבין היתר גם מגדילה את הסיכויים שלו לקריירה ארוכה יותר ולקצת פחות עצמות שבורות בגוף) הוא אידיוט. אני מניח בכל אופן שכמות המשחקים לא נועדה לשרת את החוזים של השחקנים אלא את ההכנסות של הקבוצות וגורמי השידור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 05, 2016 1:35 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
בכל אופן אני יכול להעיד על עצמי שאפשרי בהחלט שאנשים יסכימו לקיצוץ משכורת תמורת הקטנת עומס. אין לי מושג מה החברה בNBA חושבים, אבל לדעתי מי שלא יסכים לעיסקה כזו (שבין היתר גם מגדילה את הסיכויים שלו לקריירה ארוכה יותר ולקצת פחות עצמות שבורות בגוף) הוא אידיוט. אני מניח בכל אופן שכמות המשחקים לא נועדה לשרת את החוזים של השחקנים אלא את ההכנסות של הקבוצות וגורמי השידור.

מה זאת אומרת? ההכנסות מתחלקות בין הבעלים לשחקנים. ככה נקבעת תקרת השכר.
ארגון השחקנים לא מורכב רק מלברון ג'יימס, קווין דוראנט או סטפן קארי. בליגה יש בממוצע סדר גודל של 450 שחקנים (15 בסגל של כל קבוצה). אם רובם משחקים כמות דקות שהיא סבירה למדי (נניח, עד 25 דקות למשחק), אין שום סיבה שהם יסכימו לקחת קיצוץ בשכר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 05, 2016 11:57 am 
מנהל פורום

רק שהשחקנים עובדים קשה בשביל ההכנסות האלה והבעלים לא (בטח שלא גופי השידור).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה