סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 2:40 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 90 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: התבוננות לעומק
הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 1:49 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
טוב לצערי לא מצאתי כרגע אתר שיתן נתונים שאני מחפש אבל אמשיך להציג קבוצות חדשות ואשמח להעשרה מהצד שלכם.
הפעם בחרתי במכבי תל אביב:
1. גל מקל, טיילור רוצ'סטי
2. יוגב אוחיון, סילבן לנדסברג
3. דווין סמית, מילסאפ
4. בריאן רנדל, גיא פניני, אייק אופייבו, דראגן בנדר
5. איתי שגב, טרבור אמבאקווה

אופי, הגנה מוטיבציה ונחישות. כל אלה היו חסרים למכבי של השנה.

הנשירה מהיורוליג וחוסר ההצלחה היחסי ביורוקאפ חסר תקדים במונחי מכבי.

לכן סימנתי כמה שחקני מפתח שהגודל והמובהק בינהם הוא גל מקל שעשה שינוי ענק בקבוצה של ז'אן טבק.
עם ממוצעים בשני משחקי הליגה של 16.5 נקודות 11 אסיס ו4 ריבאונדים עם אחוזים אבסולוטים מכל הטווחים. מקל מביא איתו לפחות לעכשיו את כל מה שהיה חסר למכבי ומשנה אותה בצורה מובהקת. השחקן הכי חשוב ברוטציה וללא ספק מה שמכבי הייתה צריכה.
יש מספר שחקנים שגם הם יכולים להביא נסיון ואופי ולכן הם גם סומנו על ידי כשחקני מפתח של מכבי השנה: בריאן רנדל, דווין סמית גיא פניני ובמצב בריא גם יוגב אוחיון.
כל אלה ביחד עם פרידתו של ג'ורדן פארמאר עושים שינוי מרענן שיכול להחזיר את הדומיננטיות לליגה.

אבל אני רוצה לדבר על ההפתעה של העונה ממכבי. איתי שגב.
בגילו הצעיר ובמצב הגבוהים הוא הפך לכלי חשוב ברוטציה של טבק. עם הגנה טובה וזה שהוא מבין את היכולות שלו ותפקידו בקבוצה בגיל צעיר. הוא הפך לכלי שימושי מאוד (גם אם מלת ברירה ) שמשפיע עמוקות על הקבוצה.
תחת הדרכתו של טבק הוא מקבל דקות ברגעים חשובים ומראה תפקוד שתואם לכך שיקבל עוד הזדמנויות.
ממעמד שנראה כמו נער פוסטר הוא הפך בסיטואציה המוזרה הזאת לשחקן רוטציה לגיטימי של הצהובים בכל האספקטים.

בואו נכנס קצת למישור אחר.
מכבי שירדו עליה כל השנה ביכולות המקצועיות ובנושא הישראלים עשתה מתיחת פנים מוחלטת. המנהיג שלה הוא ישראלי ובהחלט אני חושב שהליין הכי טוב שלהם יכול לכלול אפילו 3 ישראלים לדעתי (גל מקל יוגב אוחיון דווין סמית בריאן רנדל איתי שגב) עם כח התקפי שלא היה חסר להם בעבר מהספסל (רוצ'סטי חסר ההגנה, פניני שביא אופי שמתבטא כמו תמיד שלשות ברגעי האמת. סילבן לנדסברג ועוד ועוד).

אמשיך לכתוב בנושא בקרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 2:09 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
קצת השגות על ה"ליין הכי טוב".
שגב בובה לגמרי, הפתעה נעימה ונקודת אור בעונה הזו של מכבי. אבל לשים אותו כ-5 המוביל של הקבוצה זה לדעתי התאבדות, ובטח לא משהו שיכול להיות לאורך זמן בקבוצה שרוצה להיות דומיננטית בליגה. הוא לא חזק מספיק, לא פינישר מספיק טוב בכל דבר שהוא לא דאנק, קלעי עונשין גרוע.
כנ"ל בעמדה 4. בראיין רנדל נראה בדרך לסיום הקריירה. הפציעות והמחלות רק הולכות ומחמירות, את הכוח ההתקפי הוא איבד, ונראה שגם ההגנה כבר לא מה שהייתה. עבודת הרגליים שלו נפגעה והוא איבד המון מסה, פחות קופץ לחסימות ולריבאונד. נושא העבירות הטפשיות הוחמר עוד יותר כתוצאה מזה, כי הוא לא מסוגל להזיז רגליים כמו פעם ומשתמש הרבה יותר בידיים. גם פה לדעתי יש למכבי בעייה גדולה.
מקל ואוחיון ביחד זה דבר שעוד טעון הוכחה. זה קו אחורי עם קליעה חלשה למדי.

אגב, מול מכבי שיחקה אתמול הקבוצה שהיא "הדוגמה והמופת לרוטציה רחבה" - והציגה רוטציה של 7 שחקנים. גם כשיש שחקן אחד פצוע זו לא רוטציה רחבה במיוחד, הייתי אומר באנדרסטייטמנט. השחקן השמיני, גולן גוט, שיחק רק דקה אחת למרות חסרונו של בן שימול. עידן זלמנסון לא שיחק בכלל, למרות שדריל מונרו נראה מאד עייף בלא מעט דקות.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 2:14 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

niv כתב:
טוב לצערי לא מצאתי כרגע אתר שיתן נתונים שאני מחפש אבל אמשיך להציג קבוצות חדשות ואשמח להעשרה מהצד שלכם.
הפעם בחרתי במכבי תל אביב:
1. גל מקל, טיילור רוצ'סטי
2. יוגב אוחיון, סילבן לנדסברג
3. דווין סמית, מילסאפ
4. בריאן רנדל, גיא פניני, אייק אופייבו, דראגן בנדר
5. איתי שגב, טרבור אמבאקווה

אופי, הגנה מוטיבציה ונחישות. כל אלה היו חסרים למכבי של השנה.

הנשירה מהיורוליג וחוסר ההצלחה היחסי ביורוקאפ חסר תקדים במונחי מכבי.

לכן סימנתי כמה שחקני מפתח שהגודל והמובהק בינהם הוא גל מקל שעשה שינוי ענק בקבוצה של ז'אן טבק.
עם ממוצעים בשני משחקי הליגה של 16.5 נקודות 11 אסיס ו4 ריבאונדים עם אחוזים אבסולוטים מכל הטווחים. מקל מביא איתו לפחות לעכשיו את כל מה שהיה חסר למכבי ומשנה אותה בצורה מובהקת. השחקן הכי חשוב ברוטציה וללא ספק מה שמכבי הייתה צריכה.
יש מספר שחקנים שגם הם יכולים להביא נסיון ואופי ולכן הם גם סומנו על ידי כשחקני מפתח של מכבי השנה: בריאן רנדל, דווין סמית גיא פניני ובמצב בריא גם יוגב אוחיון.
כל אלה ביחד עם פרידתו של ג'ורדן פארמאר עושים שינוי מרענן שיכול להחזיר את הדומיננטיות לליגה.

אבל אני רוצה לדבר על ההפתעה של העונה ממכבי. איתי שגב.
בגילו הצעיר ובמצב הגבוהים הוא הפך לכלי חשוב ברוטציה של טבק. עם הגנה טובה וזה שהוא מבין את היכולות שלו ותפקידו בקבוצה בגיל צעיר. הוא הפך לכלי שימושי מאוד (גם אם מלת ברירה ) שמשפיע עמוקות על הקבוצה.
תחת הדרכתו של טבק הוא מקבל דקות ברגעים חשובים ומראה תפקוד שתואם לכך שיקבל עוד הזדמנויות.
ממעמד שנראה כמו נער פוסטר הוא הפך בסיטואציה המוזרה הזאת לשחקן רוטציה לגיטימי של הצהובים בכל האספקטים.

בואו נכנס קצת למישור אחר.
מכבי שירדו עליה כל השנה ביכולות המקצועיות ובנושא הישראלים עשתה מתיחת פנים מוחלטת. המנהיג שלה הוא ישראלי ובהחלט אני חושב שהליין הכי טוב שלהם יכול לכלול אפילו 3 ישראלים לדעתי (גל מקל יוגב אוחיון דווין סמית בריאן רנדל איתי שגב) עם כח התקפי שלא היה חסר להם בעבר מהספסל (רוצ'סטי חסר ההגנה, פניני שביא אופי שמתבטא כמו תמיד שלשות ברגעי האמת. סילבן לנדסברג ועוד ועוד).

אמשיך לכתוב בנושא בקרוב.

מצחיק אבל בחודש האחרון מכבי תא נהייתה קבוצה שהישראלים הם השחקנים המובילים שלה והזרים הם המשלימים
(גם בזכות פציעות של רנדל ואחרים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 2:23 pm 
Hall of Famer

הערה מתודית, למה לא לפתוח ת'רד חדש שיוקדש למכבי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 4:40 pm 
Sophomore

כי קיים כבר כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 01, 2016 7:54 pm 
Sophomore

רק מזכיר ששגב קולנ 4.3 נקודות ב14.1 דקות. רחוק מלהיות משהו חיובי באופן מיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 12:30 am 
Hall of Famer

ואני אוסיף שהאחוזים שלו לא טובים במיוחד ( 53% לשתיים כאשר רוב הסלים שלו הם דאנקים , 46% מהקו ) .
בהחלט שחקן מצוין לגילו , ובכלל כבר שחקן לגיטימי בליגה , אבל עצם זה שהוא סוג של נקודת אור במכבי - מראה בעיקר על שאר הקבוצה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 6:46 pm 
Sophomore

ואני חושב שזה קצת הפוך. הוא שחקן סביר לגילו שהאתלטיות שלו מפצה על כדורסל בינוני.
בקבוצה אחרת הוא היה סוג של נסטרנקו- ישראלי שפשע לא לנצל את התכונות הפיזיות שלו. במכבי, הוא מרוויח מהסיטואציה באופן כפול- 1. הקבוצה כל כך גרועה שהבינוניות שלו מהווה סוג של נקודת אור. 2. שאר השחקנים שסביבו מהווים מטרה יותר מרכזית להגנות והוא מרוויח מההפקר.
אמנם, צריך לסייג את זה ולומר שיש לו הרבה נקודות האסל וריב' התקפה (שעל פניו לא קשורות להתמקדות של ההגנה בשחקנים אחרים) אבל אפשר לסייג את ההסתייגות ולומר שגם בסגירה לריב' שמים עליו פחות תשומת לב וכן הלאה.
בעיני, נכון לעכשיו התקרה שלו זה צ'וברוביץ' עם הגנה טובה, לא יותר.

מצד שני גם לא התלהבתי ממקל בגליל וכרגע אני לא עף ממשעור אז מה אני מבין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 6:52 pm 
Sophomore

גם כסף הוציאו שם כבר העונה?
שסוף סוף הם חזרו להיות הקבוצה החזקה בליגה כרגע.
ומה לעזאזל מתכוונים לעשות עם יבזורי בעונה הבאה? אם גם אחרי ששוחרר ישראלי בקו האחורי וגם עם הפציעות הוא לא נרשם בסגל.
כמה זרקו עליו 150 אלף דולר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 9:15 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

מכבי רעננה זל כתב:
ואני חושב שזה קצת הפוך. הוא שחקן סביר לגילו שהאתלטיות שלו מפצה על כדורסל בינוני.
בקבוצה אחרת הוא היה סוג של נסטרנקו- ישראלי שפשע לא לנצל את התכונות הפיזיות שלו. במכבי, הוא מרוויח מהסיטואציה באופן כפול- 1. הקבוצה כל כך גרועה שהבינוניות שלו מהווה סוג של נקודת אור. 2. שאר השחקנים שסביבו מהווים מטרה יותר מרכזית להגנות והוא מרוויח מההפקר.
אמנם, צריך לסייג את זה ולומר שיש לו הרבה נקודות האסל וריב' התקפה (שעל פניו לא קשורות להתמקדות של ההגנה בשחקנים אחרים) אבל אפשר לסייג את ההסתייגות ולומר שגם בסגירה לריב' שמים עליו פחות תשומת לב וכן הלאה.
בעיני, נכון לעכשיו התקרה שלו זה צ'וברוביץ' עם הגנה טובה, לא יותר.

מצד שני גם לא התלהבתי ממקל בגליל וכרגע אני לא עף ממשעור אז מה אני מבין.

אם הבנתי נכון את רומז שאלכס יותר שחקן התקפה מהגנה ותרשה לי לחלוק עליך :

אם היית צופה יותר במכבי חיפה ובצ'וברביץ' לא היית אומר את זה. לדעתי ולדעת הרבה מאוד אוהדים שרואים את אלכס
כל שבוע, החלק החזק שלו זה דווקא ההגנה- חטיפות,חסימות,לחץ באופן כללי. לא הכל נרשם לזכותו בסטטיסטיקה
אבל יש לו מניות רבות בעובדה שמכבי חיפה מחזיקה בהגנה הטובה בליגה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 02, 2016 9:38 pm 
Sophomore

אז מה אני מבין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 11:23 am 
Freshman

אני לא חושב שההשוואה לצוברוביץ נכונה. אלכס שחקן פיזי עם נתונים נדירים לסנטר ישראלי שנותן הגנה מסוג אחר לגמרי משגב.
אם כבר הייתי צריך להסתכל על שחקן בליגה שהוא מודל לחיקוי של שגב בעיקר בקטע ההתקפי הייתי לוקח את כריס רייט של ראשון. (עם הגנה יותר טובה) . שגב צריך לשפר את יכולות הסיום שלו ולהתפתח בקטע הפיזי כשגם אלכס טיוס הוא מודל לא רע לחיקוי .
אבל שגב צעיר ויש לו עוד דרך ארוכה.
ואחוזים זה אחוזים. 53 אחוז לשתיים זה לא רע בלי קשר לאיך השחקן עושה אותם. והוא כרגע שחקן שמיועד בעיקר להגנה והאסל ואני לא מאמין שבמכבי של העונה הוא אמור להיות פאקטור התקפי. בעיקרון אני מאוד אוהב את שגב. לא עושה את מה שהוא לא יודע ותורם למכבי כשהוא נמצא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 11:34 am 
Freshman

ובנוגע ליבזורי. ללא ספק החלטה גרועה מצידו לבוא למכבי של השנה שהוא לא אמור בכלל לבוא לידי ביטוי במיוחד לשחקן במעמדו. בזבוז כסף של מכבי . בזבוז יכולת של שחקן אדיר מצד אחד ..lose lose לפי דעתי . כרגע זה נראה שהוא במכבי כדי שלא ישחק בקבוצה אחרת. למשל קבוצה אחרת שכן יכולה לעמוד בתשלום שלו ויכול לשפר אותה מאוד מקצועית זה ראשון. ואז את גולן גוט הייתי שם בקבוצה כמו חיפה למשל שם מעריכים הגנה טובה והוא יכול לבוא לידי ביטוי אבל הכל פנטזיות שלי…
בכל מקרה כבר נראה מה יקרה עונה הבאה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 12:47 pm 
Hall of Famer

זה באמת בפנטזיות שלך שמכבי לקחה את יבזורי כדי שהוא לא יהיה בראשון.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 1:16 pm 
Freshman

אז תן לי סיבה לגיטימית אחרת לכך שמכבי מחזיקה אותו ולא משחררת כשיש להם את מקל אוחיון שיחזור בקרוב רוצ'סטי וסילבן בקו האחורי (כולם ישראלים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 1:32 pm 
Junior

אם הם כרתו הסכם סודי עם נעימי שלא ישחק נגדם אז מה זה בשבילם להחתים את יבזורי שלא ישחק בראשון...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 2:57 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
זה באמת בפנטזיות שלך שמכבי לקחה את יבזורי כדי שהוא לא יהיה בראשון.

דווקא זה נראה שזה יותר בפנטזיות שלך, כי לא ראיתי בשום מקום ש-niv כתב אפילו משהו דומה לזה.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 3:11 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

niv כתב:
אז תן לי סיבה לגיטימית אחרת לכך שמכבי מחזיקה אותו ולא משחררת כשיש להם את מקל אוחיון שיחזור בקרוב רוצ'סטי וסילבן בקו האחורי (כולם ישראלים)

מה זאת אומרת מחזיקה ולא משחררת? יבזורי ביקש להשתחרר מהחוזה?
אני מתאר לעצמי שמכבי לא היו כל כך מתנגדים אם לא היו צריכים לשלם לו וגם שיבזורי לא מתנגד שסכומים בסדר גודל שהוא מעולם לא הרוויח נכנסים לחשבון הבנק שלו.
בלי קשר מבחינה מקצועית זה אכן מצב של lose-lose sotuation של שני הצדדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 3:30 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

התסריט ההגיוני הוא שיבזורי יסיים את השנה בצהוב עם הרבה הרבה כסף בבנק וירצה להשתחרר בשנה הבאה
חסרו מקרים כאלה ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 3:39 pm 
Hall of Famer

niv כתב:
. כרגע זה נראה שהוא במכבי כדי שלא ישחק בקבוצה אחרת. למשל קבוצה אחרת שכן יכולה לעמוד בתשלום שלו ויכול לשפר אותה מאוד מקצועית זה ראשון

אם הוא היה רושם שמכבי החתימו את יבזורי כדי שלא יגיע לירושלים איתה הוא ניהל מו"מ, אז יכול להיות אפילו שהוא צודק, לא יודע. אבל ניב האשים את מכבי במשהו אחר, שלא יגיע לקבוצה אחרת, כל קבוצה ואז כדוגמא הוא כמובן רשם את ראשון. אז אולי זה הפנטזיות שלי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 4:48 pm 
Freshman

אני כתבתי שזה פנטזיה שלי בקטע ש- יבזורי ישוחרר ממכבי כדי שראשון תקלוט אותו. כי חבל לי מה שקורה עכשיו.
בגלל שזה יפגע במעמדו של גולן גוט רציתי שהוא במקרה כזה יעבור לחיפה שמה יעריכו אותו אפילו יותר מראשון. אני מקווה שאני מובן יותר :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 4:48 pm 
Sophomore

יבזורי הוא החתמה של מזרחי על הראש של גודס ודני פדרמן , זה הקש ששבר את גב הגמל והוביל לאלק פרישה של דני מניהול.
מזרחי החתים את יבזורי ע"מ שלא יעבור לירושליים , אם יבזורי היה מחוזר ע"י ראשון לדעתי מזרחי לא היה מחתים אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 4:50 pm 
Sophomore

niv כתב:
אני כתבתי שזה פנטזיה שלי בקטע ש- יבזורי ישוחרר ממכבי כדי שראשון תקלוט אותו. כי חבל לי מה שקורה עכשיו.
בגלל שזה יפגע במעמדו של גולן גוט רציתי שהוא במקרה כזה יעבור לחיפה שמה יעריכו אותו אפילו יותר מראשון. אני מקווה שאני מובן יותר :)

השנה זה בטח שלא יקרה , מלבד זאת , אחרי טראומת השנה הקודמת שבא למכבי כמעט ולא היה ישראלים לעלות על המגרש , לדעתי זה גם חסר סיכוי שיקרה בשנים הקרובות כל עוד החוק הרוסי וחוק הצעירים בתוקף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 4:53 pm 
Freshman

Equilibrium כתב:
יבזורי הוא החתמה של מזרחי על הראש של גודס ודני פדרמן , זה הקש ששבר את גב הגמל והוביל לאלק פרישה של דני מניהול.
מזרחי החתים את יבזורי ע"מ שלא יעבור לירושליים , אם יבזורי היה מחוזר ע"י ראשון לדעתי מזרחי לא היה מחתים אותו.

קונספירציה או שיש ביסוס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 03, 2016 4:54 pm 
Sophomore

niv כתב:
Equilibrium כתב:

קונספירציה או שיש ביסוס?

מפיו של פיני גרשון בעיקר (באותו שידור מפורסם ב 103) , ונדמה לי ששמעתי עוד מישהו מתבטא בנושא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 90 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Dovi, Google [Bot], Lakic ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה