סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' ספטמבר 27, 2024 8:14 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 420 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 12:25 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
ובנוסף למה שצ'ונסי אמר, צריך גם לראות את הסרטונים הערוכים שהוציאו כל מיני גורמים להגנת החייל כדי להבין עוד יותר עד כמה זה מגוחך. סרטון שבו מתמקדים בתזוזה קטנה של היד ובהפניית ראש וטוענים כי כביכול החייל היורה זיהה זאת ממרחק כמה מטרים (והיחיד שזיהה מכל החיילים שעמדו שם כמובן). מזכיר לי פרשנויות כדורגל של שגיא כהן.

התמיכה העיוורת בחייל של חלק גדול מהציבור היא הדבר הכי עצוב פה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 12:51 pm 
Sophomore

Chauncey כתב:
ומתחילות לצאת עדויות - הקצין בשטח שאל את החייל הגיבור (לא נשכח את הגיבור, צריך המון אומץ לראות משהו שוכב על הרצפה ולירות בו) למה הוא ירה, והתשובה הייתה שמחבל צריך למות.
בקיצור, כפי שניתן גם לראות בסרטון, שום חשש ושום בהלה. אידיאולוגיה. חייל שמאמין במשהו שנוגד את כללי הצבא, ומחליט על דעת עצמו בקור רוח לפעול נגד המחבל, הצבא והמדינה, ולצד חמומי המוח שקוראים לתמוך בצהל אבל לא מסוגלים לתמוך בחוקיו.
זה הדבר היחיד שיש כאן ומי שלא רואה את זה הרעיל את ראשו ונפשו עד שהוא לא מסוגל לראות אמת פשוטה, אפילו כשהיא צועקת לו מול הפנים ואפילו כשהיא בעצם לחלוטין נגדו. וכפי שניתן לראות בשרשור הזה, האנשים האלה אפילו לא מסוגלים לשים גבול על מתי אסור כבר לירות, ואפילו לא מסוגלים לתמוך בצבא או באנשיהם כשאלה סוטים במעט מקריטריוני המוסר שהחמומים קבעו (ובהקשר זה ניתן לפנות ליהודה גליק, אולי הסמל הכי גדול של הימין מאז ניסיון ההתנקשות בו, שמאז ההבהרה הכה ברורה שמבחינתו אסור לירות במנוטרל שכוב על הקרקע, הפך לשמאלן מוקצה שמקבל מאות הודעות איומים).

ואגב אגב, לפי אין ספור עדויות, המיוחד במקרה הזה הוא רק שהוא צולם, לא הנוהל עצמו. אז אולי לשרת החוץ השבדית מגיעה איזו התנצלות קטנה, שהרי לא צריך להיות אנטישמי בשביל להגיד אמת ולהציג עובדות בשטח.

ואגב אגב אגב, אפילו אני השמאלן די מוכן לזרום עם כך שכשברור לחלוטין שמדובר במחבל שבא להרוג אנשים שיחסלו אותו במקום, גם אם לא הצליחו לחסל בירייה הראשונה אלא רק לנטרל, שייתנו יריה שניה. בכיף, הוא בן מוות ברגע שבא להרוג. אבל זה לא החוק וזה בטח לא תפקידו של חייל פשוט להחליט שהוא לא מסכים אידיאולוגית עם הפקודות.

מבלי להתייחס לכל הדברים שכתבת, מודה שבהנחה והעדות הזאת של הקצין נכונה, יש כאן בהחלט בעייתיות. וזה שונה מהותית ממצב בו החייל חש עדיין סכנה מהמחבל והחליט לירות בו בשל כך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 12:59 pm 
Junior

אבל למה בלי להתייחס? לך על זה, בלי ציניות. אשמח גם לקרוא תשובה לוגית לשאלתו של ראי. בלי התפלפלויות מיותרות על מצב מסובך, רובנו כאן היינו במצבים מסובכים דומים וכולנו ראינו את הסרטונים מהאירוע.

אני רואה שהוספת שורה -
באמת, שאלה תמימה, מהסרטון אתה לא רואה שהוא קר רוח ולא חושש ונבהל מכלום? אתה לא רואה שהוא הולך בנונשלנטיות, מחליף משהו עם חייל אחר, ניגש בהליכה איטית, דורך, מכוון, מבקש שיזוזו, יורה. אתה לא רואה את זה? אתה חושב שככה מתנהג אדם החושש שצריך לירות במישהו מהר לפני שהוא מפעיל מטען?

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 1:12 pm 
Sophomore

קל יותר לטעון זאת בצירוף העדות שהבאת של הקצין. מהסרטון עצמו לבדו אני לא באמת יכול לשפוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 1:16 pm 
מנהל פורום

לא רק זה שנראה כאילו הוא עושה את זה בקור רוח, אלא שגם ניראה שכל שאר החיילים ואנשי הביטחון בסרטון כבר לא ממש מוטרדים מהמחבל.
אבל אם אנחנו הולכים ושופטים רק על פי הרושם שנוצר מהסרטון, אז אנחנו באמת עושים את מה שהמשפחה שלו טוענת.

הסרטון יחד עם כל העדויות שעולות עכשיו לתקשורת זה כבר סיפור אחר ואני מתקשה לחשוב על סיבה הגיונית למה שהעדות של הקצין לא תהיה נכונה. איזה אינטרס יהיה לו לשקר?
העיקר שלא משנה איזה עדויות יגידו עכשיו, המשפחה שלו תמשיך עם הטיעון הטיפשי של ה"פחד מחגורת נפץ".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 1:23 pm 
מנהל פורום

למקרה שלא לכולם יצא לעקוב אחרי כל הפרסומים, מה שפורסם עד עכשיו (למקרה שלא פיספסתי):
1. הסרטון הראשון שבו רואים את החייל מגיע ויורה בקור רוח בראשו של המחבל.
2. סרטון נוסף בו באמת נשמעים קולות, לא ברור של מי, שאולי יש על המחבל חגורת נפץ, ולא ברור אם בכלל החייל שמע אותן.
3. קצינים בכירים טוענים שטרם המעשה המחבל נבדק ונפסלה האפשרות שיש עליו חגורת נפץ (עדין לא ברור אם החייל יכל היה לדעת שבדקו אותו כבר או לא)
4. טיעון שאני אישית לא מספיק מבין כדי לדעת אם נכון או לא שאומר שגם אם היה חשש לחגורת נפץ, יש דרכים אחרות לטפל וירי כזה יכול רק להפעיל את החגורה.
5. העדות של קצין ששמע את החייל אומר ש"מחבל צריך למות" בתשובה לשאלה למה ירה. כאשר באופן לא מפתיע הטיעון של החגורת נפץ עלה רק בדיעבד בנסיונות של החייל לצאת מהתסבוכת שנכנס אליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 1:24 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ראיתי בסופש פוסט שכתבה מישהי בפייסבוק לגבי המקרה. אני כבר לא זוכר מה היתה מהות הפוסט רק שהכותבת היתה מהצד השמאלי במפה הפוליטית ונגד מעשה החייל ה"גיבור", אבל זה לא ממש משנה. מה שעניין אותי הוא איך אנשים מחפשים צידוקים לכאן ולכאן בהתאם להשקפה הפוליטית/מוסרית שלהם מבלי להתייחס להגיון.

מצד אחד תומכי החייל טוענים שהוא חשש שהמחבל היה חגור בחגורת נפץ, אז מבלי להתייחס לקור הרוח בו נראה שהחייל מוציא אותו להורג (כפי שצונסי כתב) הטענה שלו לא עושה הרבה הגיון כי מחבל שמתחיל לדקור אנשים מן הסתם לא מחזיק עליו חגורת נפץ (כשיש עליך פצצה שיכולה להרוג עשרות אנשים אתה לא פותח עם סכין כאפריטיפ).
מצד שני תוקפי החייל טוענים שהוא הסתכן בהפעלת המטען כשירה במחבל, שזו טענה די מטופשת כי הוא ירה לו בראש ולא בבטן ואלא אם היה מושתל לו בגולגולת צ'יפ שיפעיל את הנפץ זו הדרך הכי בטוחה לנטרל מחבל מתאבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 1:27 pm 
Sophomore

מבלי לנקוט עמדה (ובאופן עקרוני אני נוטה יותר לודים מאשר לעדי), אני מבכה את מות חזקת החפות.

לא ראיתי ולא מתכוון לראות את הסרטון, אבל כבר היו דברים מעולם ומה שנראה בתחילה א' מתברר כ-ב'. טוב אם היו עושים כולם, מרה"מ ועד אחרון היוזרים והטוקבקיסטים אם היו נותנים לחקירה למצות את עצמה ואז מביעים דעה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 1:37 pm 
מנהל פורום

קובי כתב:
מבלי לנקוט עמדה (ובאופן עקרוני אני נוטה יותר לודים מאשר לעדי), אני מבכה את מות חזקת החפות.

לא ראיתי ולא מתכוון לראות את הסרטון, אבל כבר היו דברים מעולם ומה שנראה בתחילה א' מתברר כ-ב'. טוב אם היו עושים כולם, מרה"מ ועד אחרון היוזרים והטוקבקיסטים אם היו נותנים לחקירה למצות את עצמה ואז מביעים דעה..

זה גם נכון. זה שפוליטיקאים מיהרו לגנות (וע"י כך לרמוז לאשמתו של החייל) זה מאוד בעייתי.
יש הבדל בין טוקבק או הודעה בסלניוז לבין פירסום רשמי של שר או בטח ראש-ממשלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 1:41 pm 
מנהל פורום

sir charles כתב:
מצד שני תוקפי החייל טוענים שהוא הסתכן בהפעלת המטען כשירה במחבל, שזו טענה די מטופשת כי הוא ירה לו בראש ולא בבטן ואלא אם היה מושתל לו בגולגולת צ'יפ שיפעיל את הנפץ זו הדרך הכי בטוחה לנטרל מחבל מתאבד.

אני לא חושב שזה בכוח לחפש צידוק מהצד השמאלני. זו טענה שהעלו אותה בתקשורת, שאני מניח שהגיע מפי אנשי ביטחון שמבינים. אם אני צריך להסביר את ההגיון מאחורי הטענה, אז הייתי מנחש שאומנם החייל ירה בראש, אבל כנראה מראש לא לוקחים סיכון שבטעות הכדור יפגע באזור אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 1:43 pm 
Sophomore

ודים כתב:
קובי כתב:

זה גם נכון. זה שפוליטיקאים מיהרו לגנות (וע"י כך לרמוז לאשמתו של החייל) זה מאוד בעייתי.
יש הבדל בין טוקבק או הודעה בסלניוז לבין פירסום רשמי של שר או בטח ראש-ממשלה.

על זה אין ויכוח (ההבדל בין נושא משרה רשמי לטוקבקיסט), אבל זה שאין הבדל לא אומר שזה נכון או חכם להביע עמדה כשאנחנו (היוזרים/ טוקבקיסטים) לא יודעים את העובדות ואנחנו כבר למודי ניסיון עם סרטונים שהציגו סיפור שבדיעבד התברר שאין לו כל אחיזה במציאות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 27, 2016 4:02 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ודים כתב:
sir charles כתב:

אני לא חושב שזה בכוח לחפש צידוק מהצד השמאלני. זו טענה שהעלו אותה בתקשורת, שאני מניח שהגיע מפי אנשי ביטחון שמבינים. אם אני צריך להסביר את ההגיון מאחורי הטענה, אז הייתי מנחש שאומנם החייל ירה בראש, אבל כנראה מראש לא לוקחים סיכון שבטעות הכדור יפגע באזור אחר.

אני מתכוון שאם כבר אתה צריך לנטרל מישהו עם חגורת נפץ באופן מיידי, כדור לראש יעשה את העבודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 28, 2016 1:15 am 
Hall of Famer

גיא פלג קצת שיעשע אותי הערב בערוץ 2 עם הידיעה הבאה .
בקרוב יערכו למחבל ניתוח שלאחר המוות . קו ההגנה הצפוי של החייל הינו כדלקמן :
* אם יתברר שבסיכוי גבוה הוא היה מת מפצעיו בכל מקרה מהפגיעה הראשונית - הרי שקטן ה"קייס" להאשים כאן ברצח/הריגה .
* אם לאו - הרי שזו הייתה פגיעה יחסית מינימלית , ולכן היה צורך אמיתי לנטרלו !

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 28, 2016 11:42 am 
Junior

בסוף מתברר שההומינסט הגדול עשה המתת חסד לאחר שדיבר עם הפרמדיקים.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 28, 2016 9:18 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מה שאני באמת לא מבין זו התגובה הפבלובית המיידית של חלק מהימנים שהחייל הוא גיבור!!!
אני לא מזיל שום דמעה על מות המחבל אבל מה בדיוק עושה אותו לגיבור לדעתם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 28, 2016 9:48 pm 
Senior

הוא הרג מחבל.
אני לא חושב שהם באמת חושבים שהוא גיבור כמו שזה תגובת נגד להאשמות על רצח.

אני חושב שצריך להעניש את החייל, אבל אני ממש לא מבין את כל אלו שמזדעזעים מהתגובות ברחוב/פייסבוק. למרות שאני סמולני בוגד שמאשים את ישראל בלא מעט עוולות, זה על סף הפיגור לצפות שלמרבית האנשים בעם יהיה אכפת מהמקרה הזה. במינימום זה המחיר שאנחנו משלמים על זה שאנחנו חיים במדינה בה יש התקלויות יומיומיות בין חיילים חמושים למחבלים (לא נכנס לטרמינולוגיה כי היא לא רלוונטית) חמושים.
בגדול זה לא נכנס לטופ 100 דברים שמפריעים לי בהתנהלות הישראלית בסכסוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 28, 2016 11:18 pm 
Hall of Famer

Yuval כתב:
הוא הרג מחבל.
אני לא חושב שהם באמת חושבים שהוא גיבור כמו שזה תגובת נגד להאשמות על רצח.

אני חושב שצריך להעניש את החייל, אבל אני ממש לא מבין את כל אלו שמזדעזעים מהתגובות ברחוב/פייסבוק. למרות שאני סמולני בוגד שמאשים את ישראל בלא מעט עוולות, זה על סף הפיגור לצפות שלמרבית האנשים בעם יהיה אכפת מהמקרה הזה. במינימום זה המחיר שאנחנו משלמים על זה שאנחנו חיים במדינה בה יש התקלויות יומיומיות בין חיילים חמושים למחבלים (לא נכנס לטרמינולוגיה כי היא לא רלוונטית) חמושים.
בגדול זה לא נכנס לטופ 100 דברים שמפריעים לי בהתנהלות הישראלית בסכסוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 29, 2016 3:46 am 
Senior

גם אתה שמאלני בוגד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 29, 2016 7:11 am 
Hall of Famer

הרבה יותר משנדמה לך.
עכ"פ, מסכים לגמרי עם מה שכתבת כאן.
בינתיים אני יכול לומר לומר בביטחון שני דברים לגבי החייל הזה:
1. הוא לא גיבור.
2. עוד מוקדם לקבוע שהוא רוצח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 29, 2016 9:50 am 
Hall of Famer

מסכים שעוד מוקדם לקבוע שהוא רוצח, אני גם לא ממש רוצה לחרוץ את דינו, אבל ממה שראיתי בסרטון אני חייב להגיד שבאופן כללי, המחשבה שאנשים שמסוגלים לתקוע כדור בראש לאדם ששוכב על הרצפה ולא ממש זז מסתובבים חופשי בעולם די מפחידה אותי (וכן, ברור לי לגמרי שהוא לא היחיד בעולם ושלא מעט אנשים כאלו מסתובבים חופשיים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 29, 2016 10:21 am 
מנהל פורום

rony כתב:
מסכים שעוד מוקדם לקבוע שהוא רוצח, אני גם לא ממש רוצה לחרוץ את דינו, אבל ממה שראיתי בסרטון אני חייב להגיד שבאופן כללי, המחשבה שאנשים שמסוגלים לתקוע כדור בראש לאדם ששוכב על הרצפה ולא ממש זז מסתובבים חופשי בעולם די מפחידה אותי (וכן, ברור לי לגמרי שהוא לא היחיד בעולם ושלא מעט אנשים כאלו מסתובבים חופשיים).

מה שיותר מפחיד, זה שרוב התומכים בחייל, אלא שיוצאים להפגין גם, תומכים בו לא כי חושבים שבאמת הוא חשב שהמחבל מסוכן, אלא כי מבחינתם הוא גיבור גם אם ירה רק בשביל להרוג את המחבל. כי ככה צריך לעשות לכל המחבלים... להוציא ואתם להורג בשטח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 29, 2016 10:51 am 
Hall of Famer

דעתי היא בערך כזאת:
א. החייל צריך להיענש, לא יותר מדי בחומרה. לא מאסר עולם, אבל בהחלט כמה שנים בכלא. הוא עבר על החוק והוא הרג אדם שלא כחוק. ברור לי די לגמרי שלא היתה שם סכנה ברורה או מיידית או בכלל.
ב. למרות זאת, אני לא אתנגד לכך שייצא חוק (או הוראת שעה) שאומר שכל מחבל שמנסה להרוג, גם אם נתפס חי - מותר להוציא אותו להורג מיד ובמקום (ועל אותו תקן, עד אותו ערב - להעיף את המשפחה שלו מהבית. ואם כבר, על אותו תקן אז גם כן - לקבור אותו לצד גופת חזיר). מה שאפשר לעשות בשביל להוריד את מפלס הפיגועים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 29, 2016 11:14 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני דווקא כן אתנגד לכך. מעבר לעניין המוסרי כמו שאני רואה אותו, אני לא חושב שזה יועיל במשהו, לעומת זאת נזק זה ייעשה והרבה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 29, 2016 11:31 am 
Sophomore

נורטון, אתה באמת היית רוצה שיצא חוק כזה?? אני ממש לא!

אין לי בעיה שכל מחבל (זה המונח הנכון, יובל) שיוצא לעשות פיגוע יטעם עופרת מעורבבת בדם כזיכרון אחרון שלו בעולם זה, אבל אם יצא והוא כאן כדי להמשיך ולהעשיר את חוויותיו, חייבים לתת לו את החוויה של להיות כלוא עם עוד כמה מחבריו הטובים.

מהם תנאי הכליאה? מתי ישתחרר? וכו, זה כבר נושא אחר. אני לא הייתי רוצה, בשביל עצמנו, לגדל חיילים שיתחנכו להרוג אדם שלא מהווה איום מידי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 29, 2016 11:51 am 
Hall of Famer

אני מסכים עם הבעיה המוסרית, אבל זאת השאלה - אם זה יועיל להוריד את מפלס הפיגועים, זה כדאי. אם לא - אזי לאור הבעיה המוסרית זה לא כדאי.
ולכן, קובי, השאלה מבחינתי היא לא האיום המיידי אלא האיום הכללי. אם העובדה שמחבלים יכולים להיתפס חי מעלים את האיום הכללי (ואת זה לא אני יכול לקבוע, למרות שהההיגיון שלי לפחות אומר שכן), אז צריך להרוג אותו. אם לא - אז לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 420 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Lakic ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: