סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' ספטמבר 27, 2024 6:34 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 420 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אפריל 11, 2016 3:06 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
עמוס לב כתב:
אני קצת אגנוב את הדיון, אבל - חיזבאללה: ארגון טרור, או לא?

אין באמת דיון.
גם אם לצורך העניין האינטלקטואלי נניח שעל ירי רקטות מכוון על אוכלוסייה אזרחית אפשר להתווכח, מכיר הגדרה אחרת לפיגועים בבואנוס איירס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 11, 2016 4:20 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:
אם אתה מזהה חייל פצוע קשה במוצב אויב, ואתה יורה בו, אתה רוצח?
נוהל וידוא הריגה, קיים בתרגולת חי"ר הבסיסית ביותר (לפחות היה קיים כשאני עשיתי את התרגולת הזאת).

כמו שאמרתי לצוד, הנוהל קיים (היום הוא מכונה "וידוא ניטרול". גם החייל טען במשפט - לפי התקשורת - שהוא עשה וידוא ניטרול ולא וידוא הריגה), אבל בכל תרגולת צבאית מדובר אך ורק על נטרול במהלך של לחימה, שבו אתה לא יכול לקחת את הסיכון שהמחבל לא מנוטרל ושהוא עלול להוות איום. במצב כזה אתה מנטרל את האיום.
כמו שתומר כתב לפני, אם המחבל המחורר עדיין היווה איום, אז יש בפלוגה הזאת שדרת פיקוד רשלנית לחלוטין, כי כולה בערך עמדה מעל המחבל ולא חשה באיום הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 11, 2016 5:49 pm 
Hall of Famer

איך אני שונא מכבסות מילים כמו וידוא ניטרול.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 11, 2016 8:41 pm 
Sophomore

דבריו של המחבל המעונב בהלול ימ"ש, לפיהם מי שתוקף חייל הוא לא מחבל, מגיעים בדיוק מאותו מקום של דבריה של המחבלת המעונבת זועבי ימ"ש, לפיהם מי שחוטף ילדים תמימים ורוצח אותם בדם קר אינו עונה להגדרה של מחבל/טרוריסט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 11, 2016 9:50 pm 
Senior

מוות לערבים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 11:11 am 
Junior

פאפאלוקס כתב:
דבריו של המחבל המעונב בהלול ימ"ש, לפיהם מי שתוקף חייל הוא לא מחבל, מגיעים בדיוק מאותו מקום של דבריה של המחבלת המעונבת זועבי ימ"ש, לפיהם מי שחוטף ילדים תמימים ורוצח אותם בדם קר אינו עונה להגדרה של מחבל/טרוריסט.

זה דומה, אבל לא בדיוק מאותו מקום. דבריו של ״המחבל המעונב״ עולים בקנה אחד עם כל הגדרה מקובלת של טרור. דבריה של ״המחבלת המעונבת״, לעומת זאת, הם קצת פחות מקובלים אבל לא עד כדי כך. הם נסמכים על האבחנה בין אזרחים לתושבים במושבות קולוניאליות שנחשבו לאורך שנים כחלק מהגוף הלוחם, שכן הכלי המרכזי שבו משתמש הקולוניאליזם כנגד האוכלוסייה הילידית הוא ההתיישבות.

לסיכום, בדברים של בהלול אין שום חידוש, בעיקר מפני שהם פשוט נכונים. הדברים של זועבי נכונים רק אם אתה מאמין שההתנחלויות הן אכן מפעל קולוניאלי, שהפלסטינים הם אכן הילידים ושליליד יש זכות לפגוע גם באזרחים המתיישבים ולא רק בכוח הלוחם. בכל מקרה, אין בדברים של שניהם הצדקה מוסרית. אפשר להגיד שלהרוג חייל זה מעשה נורא מבחינה מוסרית (בטח ובטח כשמדובר ברצח נערים, וזועבי גם אמרה את זה), גם אם הוא לא עולה בקנה אחד עם ההגדרה של טרור.

נערך לאחרונה על ידי נביא בעירו בתאריך ג' אפריל 12, 2016 5:12 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 4:26 pm 
Junior

פאפאלוקס כתב:
דבריו של המחבל המעונב בהלול ימ"ש, לפיהם מי שתוקף חייל הוא לא מחבל.

מי קרא למנחם בגין מחבל?!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 5:59 pm 
Sophomore

נביא בעירו כתב:
זה דומה, אבל לא בדיוק מאותו מקום. דבריו של ״המחבל המעונב״ עולים בקנה אחד עם כל הגדרה מקובלת של טרור. דבריה של ״המחבלת המעונבת״, לעומת זאת, הם קצת פחות מקובלים אבל לא עד כדי כך. הם נסמכים על האבחנה בין אזרחים לתושבים במושבות קולוניאליות שנחשבו לאורך שנים כחלק מהגוף הלוחם, שכן הכלי המרכזי שבו משתמש הקולוניאליזם כנגד האוכלוסייה הילידית הוא ההתיישבות.

לסיכום, בדברים של בהלול אין שום חידוש, בעיקר מפני שהם פשוט נכונים. הדברים של זועבי נכונים רק אם אתה מאמין שההתנחלויות הן אכן מפעל קולוניאלי, שהפלסטינים הם אכן הילידים ושליליד יש זכות לפגוע גם באזרחים המתיישבים ולא רק בכוח הלוחם. בכל מקרה, אין בדברים של שניהם הצדקה מוסרית. אפשר להגיד שלהרוג חייל זה מעשה נורא מבחינה מוסרית (בטח ובטח כשמדובר ברצח נערים, וזועבי גם אמרה את זה), גם אם הוא לא עולה בקנה אחד עם ההגדרה של טרור.

קודם כל, ח"ח על כך שבחרת להגיב בצורה מנומקת ועניינית, בניגוד לליצן אחד או שניים.

שנית, כשאני אומר שהדברים שלו מגיעים מאותו "מקום" של החלאה זועבי ימ"ש, הכוונה היא לא רק לדבריה של בהקשר של פגיעה במתנחלים, כמו במקרה של שלושת הנערים ז"ל. שהרי לדידם של הזועביז, כל פגיעה של חייל, מתנחל ואזרח שחי בתחומי הקו הירוק ע"י פלסטינים אינה עונה להגדרת "טרור". מבחינתם הם "לא יכולים להגיד לעם כבוש כיצד להיאבק בכיבוש", והגדילו חלקם ואף טענו שמדובר בלוחמי חופש.
לגופו של עניין, אני מוכן לקבל שפגיעה בחיילים אינה עונה להגדרת טרור. אני אפילו אלך לקראתך ואסכים (לצורך הדיון בלבד) שפגיעה בילדים שחיים על אדמה כבושה אינה עונה להגדרת טרור. אבל אין מחלוקת שפגיעה בחפים מפשע בתוך הקו מהירוק מהווה טרור, ומשום שהזועביז מסרבים בתוקף להכיר בכך שמדובר בפעולת טרור, אזי שמבחינתי הם מתייחסים לפגיעה באזרח מן המניין כאל פגיעה בחייל. ולאור קיומו של הייסוד הנפשי הנ"ל בקרב הזועביז (שמבחינתם דין חיילים כדין אזרחים), שמכשיר בפועל פגיעה באזרחים תמימים, אני רואה גם בפגיעה בחיילים כאירוע טרוריסטי. המפגע התורן לא פוגע בחיילים אך מתוך אידאולוגיה לפיה פגיעה לגיטימית במסגרת המאבק בכיבוש, תהא רק זו שנעשית מול לוחמים חמושים, אלא מן הטעם הפשוט שאותו חייל פשוט נקרה בדרכו. ודי בריבוי הפיגועים גם כלפיי אוכ' אזרחית בתוך הקו הירוק כדי לאשש את טענתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 6:08 pm 
Senior

אז לא מוות לערבים? :(

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 6:39 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מוות לליצנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 8:34 pm 
Senior

ליצנים מעונבים ימ״ש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 8:39 pm 
Junior

קודם כל, אין דבר כזה ״הזועביז״. זה כינוי דוחה שטבע אדם דוחה ואני לא רואה שום סיבה להשתמש בו.

הטענה שלך מאוד מוזרה. מי שטוען שפגיעה בחפים מפשע בתוך תחומי הקו הירוק היא לא טרור, נסמך על אותו היגיון, כי הוא מאמין שגם הנוכחות היהדות בחלק הזה של המדינה היא בגדר קולוניאליזם וככזו מותר להתנגד אליה באלימות. כמובן שאתה לא חייב להסכים עם זה, אבל לטעון שבגלל ש״הם״ מאמינים שגם פגיעה בחפים מפשע בתוך תחומי הקו הירוק היא לא טרור, אז גם במקרים של פגיעה בחיילים בשטחים מדובר בטרור, זה מאוד חלש...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 9:29 pm 
Hall of Famer

אז כל הסיפור הפלשתינאי-ישראלי במקרה אחד זה התנגדות לקולוניאליזם בשטחים או במקרה השני התנגדות לקולוניאליזם בכל שטחי הארץ?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 12, 2016 9:52 pm 
Junior

בעיניי לא. בעיניי זה הרבה יותר מורכב מזה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 15, 2016 11:33 am 
Sophomore

נביא בעירו כתב:
קודם כל, אין דבר כזה ״הזועביז״. זה כינוי דוחה שטבע אדם דוחה ואני לא רואה שום סיבה להשתמש בו.

הטענה שלך מאוד מוזרה. מי שטוען שפגיעה בחפים מפשע בתוך תחומי הקו הירוק היא לא טרור, נסמך על אותו היגיון, כי הוא מאמין שגם הנוכחות היהדות בחלק הזה של המדינה היא בגדר קולוניאליזם וככזו מותר להתנגד אליה באלימות. כמובן שאתה לא חייב להסכים עם זה, אבל לטעון שבגלל ש״הם״ מאמינים שגם פגיעה בחפים מפשע בתוך תחומי הקו הירוק היא לא טרור, אז גם במקרים של פגיעה בחיילים בשטחים מדובר בטרור, זה מאוד חלש...

ראשית כל, "הזועביז" הוא כינוי הוא מדוייק, ולא מעניין אותי מי טבע אותו קודם.

שנית, זה לא טיעון חלש. נהפוך הוא, הטיעון שלך הוא זה שלא ברור ובעיקר לא רלוונטי. מדוע? אעשה זאת מסודר:

1. אותי (ואת רוב אוכלוסיית העולם שאינה נגועה בנאציזם אסלאמיסטי) לא מעניין איך בני האסלאם הקיצוני רואים את התמונה. אכן, מבחינתם אין זכות קיום למדינה יהודית בתחומי ארץ ישראל. אני מסתכל על התמונה הבינלאומית הרחבה - שם יש קונצנזוס די מכריע כי מדינה יהודית בקווי 67 היא יותר מלגיטימית. למעשה, ההנהגה הפלסטינית עצמה (הרש"פ לא החמאס) מדברת על אותן גבולות ולא על שלילת מדינת ישראל באופן מלא (וזו אגב בפירוש תנועה עם מאפיינים נאציים-אסלמיסטים).
אז כן, הקונצנזוס הוא שפגיעה בחפים מפשע בתחומי הקו הירוק הוא שמדובר בטרור, חד וחלק. כך כל אדם שאינו אסלמיסט קיצוני צריך לבחון את התמונה.

2. כמו שאמרתי בהודעתי לעיל, אני מוכן להתגמש איתך ולהניח לצורך הדיון הזה בלבד, שפגיעה בחיילים לא מהווה אירוע טרוריסטי, ויותר מכך - שגם פגיעה במתנחלים לא מהווה אירוע טרור כנ"ל. מאידך, פגיעה באזרחים בתוך תחומי הקו הירוק לא יכולה לחמוק מהגדרתה כאירוע טרוריסטי, גם עפ"י אמות המידה הנוקשות והמצמצמות ביותר (כלומר אלו שעדיין לא חצו את גבול השפיות לכיוון האסלאם), כפי שפירטתי לעיל.

3. אי לכך, כשאדם, שבמקרה גם יושב בתוך הפרלמנט הישראלי, נמנע מלכנות אירוע כנ"ל כאירוע טרור, אזי שהוא בהכרח יקבל בצורה מקלה יותר פגיעה בחיילים ומתנחלים.

4. הווה אומר - הייסוד הנפשי אצל אותו "זועביז ממבר" להצדיק פגיעה בחפים מפשע (וכן, זועבי היא חד וחלק תומכת טרור מובהקת), אינו מבחין בין אלו ש"לגיטימי" לפגוע בהם ובין אלו שקיים קונצנזוס עולמי שפגיעה בהם אינה לגיטימית.

5. היות שבאינתיפאדה הנוכחית נחשפנו לא אחת לפיגועים שכוונו נגד אוכ' אזרחית בקו הירוק, לא נותר אלא להגיע למסקנה האחת והיחידה שמבחינתו של מפגע תורן, פגיעה בחיילים, מתנחלים ואזרחים תלויה בעיקר בפונקציית הנוחות - המחבל מבחינתו יפגע באדם הראשון שיזדמן ויהיה נוח לו לפגוע בו. חייל, מתנחל ואזרח - חד הם. לא קיימת אצלם אידאולוגיה לפיה דמו של האחד סמוק מדמו של האחר.

6. הזועביז שמגנים על אותו מחבל, גם לא מסוגלים לראות את ההבדל בין שלוש הקבוצות הנ"ל. אשר על כן, שום סיבה שאני אבחין בין הצהרה שלהם, לפיה X הוא אינו מחבל "כי הוא פגע במתנחל", כי מבחינתם לא קיימת חיה כזאת "מחבל פלסטיני", בין אם הפגיעה היא באזרח, חייל או מתנחל. הייסוד הנפשי אצלם מכשיר פגיעה בכולם, ולכן מבחינתי הצהרה של בהלול המאוס אינו שקולה להצהרה דומה של ציפי לבני, לדוגמא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2016 1:45 am 
Hall of Famer

פיגוע ירי בשרונה מרקט. 4 הרוגים. ועבדכם הנאמן ישב איזה 200 מטר משם. מזל שיש לי חיבה לאוכל איטלקי.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2016 2:21 am 
Hall of Famer

פפפף, הרבה מזל. גם לך וגם לפורום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2016 7:23 am 
Hall of Famer

ראיתי את הסרטון מתוך מקס ברנר. מחריד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2016 3:37 pm 
Junior

oren_80 כתב:
ראיתי את הסרטון מתוך מקס ברנר. מחריד.

אפשר תיאור? כי לראות אני לא אראה.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2016 11:57 pm 
Junior

היה איזה עורך חלאה שאינו בנאדם שחשב שזה הגיוני להראות אדם רץ וחוטף כדור. אחר כך הגיעה גירסה מצונזרת יותר.
התקשורת פה היא כל כך זבלית, נראה לי שלכתבים משלמים בבוטנים. ״תיעוד מחריד - צפו עכשיו״.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 420 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: