סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 2:23 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 39 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ילדי תימן
הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 11:25 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
לקיחת ילד ע״י שירותי הרווחה זה דברים שקורים בכל יום.
כמה אייטמים שמעת על הנושא ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 11:29 am 
Senior

בחייאת, היו על זה תוכניות בכל מיני מגזיני מיקיחיימוביץ כאלה. לא אגיד שצפיתי בהם מרותק למסך אבל בטוח במאה אחוז שהיו יותר משנים שלושה. ברור שהיו יותר מאפס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 11:42 am 
Junior

מאחר שמדובר במקרים שנעשו בשיטתיות ומאחר שאותו דפוס הפעולה בדיוק - שבמסגרתו נאמר להורים כי הילדים מתו אך לא נתנו להם לראות את הגופה ולא הציגו להם אפילו את הקבר - אפיין את כל המקרים וחזר על עצמו שוב ושוב, אז אלו שטוענים לחטיפה, קרי העולים, הם ממש ממש לא אלה שצריכים להוכיח את אמיתות דבריהם. נהפוך הוא, הפושעים שהעלימו "גופות" של ילדים באין מפריע הם אלו שצריכים להוכיח כי אין ממש בטענות העולים הטוענים לחטיפת ילדיהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 1:01 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
א. לא היו שלי יחימוביצ'ים בשנות ה50.
ב. אני מקווה שברור לך שהאייטמים המדוברים הם קצה הקרחון במקרה הטוב? ואגב, לרגע לא טענתי שכל מקרה כזה של לקיחת ילד הוא מוטעה. זה חלק מהתפקיד (הקשה) של רשויות הרווחה.

ותומר - עכשיו אתה זה שדוחף מלים כשאתה אומר "יש טענות שהיתה קונספירציה". תניח שאני מסכים שלא היתה קונספירציה (אני מוכן להניח שאולי היה זלזול בטענות או אי פיקוח מספיק וכו'). יצא לי לקרוא מספיק אנשים שמקדמים את העניין של ילדי תימן וגם הם (ברובם) לא טוענים לקונספירציה, בטח לא מהסוג שמציגים את זה מי שמתנגד להם, וכולל אמירות מפורשות שמסבירות את זה. אז בוא נסכים שאין כאן ויכוח על קונספירציה ונמשיך מכאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 1:41 pm 
Senior

אני מתקשה להמשיך עם זה, יש כנראה משהו בדרך שבה אני מתבטא או בהבנת הנקרא שלי שהוא לקוי ביסוד, מה שהופך את הדיונים הופכים להיות זיגזגיים שכאלה.

לא היו שלי יחימוביצ'ים? איך זה קשור. לאיזו טענה שלי זה מתיחס? מישהו העלה טיעון שגם עכשיו קורים דברים כאלה ואף אחד לא שומע על זה (dovi: "לקיחת ילד ע״י שירותי הרווחה זה דברים שקורים בכל יום. כמה אייטמים שמעת על הנושא?") והעליתי טיעון נגדי וסותר.
איך זה בכלל רלוונטי למשהו? תאר לך שגם אז היו שערוריות שהתפוצצו בקול גדול בתקשורת למרות שהדעת נותנת שגם לא היו תחקירים אז ולו מהטעם הפשוט שלא נולדה עוד המילה תחקיר.

אני מעלה שאלה פשוטה מאוד. מאוד מאוד אפילו. איך יכול להיות שכמות הדיווחים מתוך המנגנון של ה... הדבר הזה היא אפס עגול ומתמטי. לא משנה איזה חלק עצום גדול ורב של הקרחון שקוע מתחת לקו המים, משהו צריך לבצבץ למעלה, זו כמעט אכסיומה בעיני מרוב שזה מובן מאליו.

לעניין הקונספירציה, אולי בחרתי מילה לא נכונה. ברור שיש מי שטוען שיש מאמץ, אולי מאורגן, להסתיר את פרטי התהליך שבו נלקחו לאימוץ ילדים שנלקחו בשקר מהוריהם ושיש מאמץ, אולי מאורגן, להסתיר את עצם קיום המאמץ הזה. אתה רוצה לקרוא לזה בשם אחר שאיננו קונספירציה? בבקשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 1:49 pm 
מנהל פורום

לגבי היחימוביצ'ים אכן לא הבנתי את התשובה שלך אלי. בכל אופן, חשבתי שעניתי על השאלה הזו. מה פגום בתשובה שלי? אני חושב שהציפיה שלך מוטעית. מה שכן, אני מסכים שראוי מאוד לשמוע מה אמרו אנשים שעבדו אז בשירותי הרווחה ומה יש להם להגיד על מדיניות מסירת ילדים לאימוץ וכו', אני מניח שזה קיים במידה כזו או אחרת בפרוטוקולים של ועדות החקירה ובשאר הארכיונים.

את הסיבות להסתרת (ואני חושב שאי אפשר להגדיר אחרת סגירת ארכיונים לשנים כל כך ארוכות) העניין אני לא יודע. שאלה טובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 1:59 pm 
Senior

כאשר מישהו אומר לי "לקיחת ילד ע״י שירותי הרווחה זה דברים שקורים בכל יום. כמה אייטמים שמעת על הנושא?" ואני עונה לו ששמעתי על זה ביחימוביץ איזשהו, קשה לי להבין מה המשמעות של ציון העובדה שאז לא היו יחימוביצים.
אתה הרי לא טוען שיחימוביץ בטלוויזיה זו הדרך היחידה שאפשר להעלות איתה עוולות אל הדיון הציבורי, נכון? אתה טוען שבשנות החמישים והשישים לא ניתן היה לדעת מה קורה כי לא היו תחקירים? אם כן אני די מתפלא שטיעון כזה מגיע ממי שמעלעל די תכופות בארכיון העיתונות הלאומי. לא חסרו חושפי שחיתויות ועוולות ממסדיות אפילו אז.
ואם אתה אומר שיש הסתרה עם סיבות, קשה לי להבין איך - ברמה הלשונית - אתה יכול להגיד גם שאינך טוען שיש קונספירציה.

בוא נתיחס לדוגמא מעט קרובה יותר אלינו ולעניין, לא למאפיה והסיאייאיי, פרשת לקיחת העולים למעברות בנגב, כדי לשמור על הגבול או משהו. לא יודע אם זה נכון או לא נכון אבל לא חסרו ציטוטים ופרוטוקולים של ישיבות ממשלה וסוכנות. הסברים של אנשים שאשכרה עשו את זה (כמו לובה אליאב נניח) וויכוחים ענייניים יחסית מעל לפני השטח. הכל אירע באותה תקופה ועל ידי אותם אנשים ולאותם אנשים. איך זה שהפרשה של הילדים החטופים זוכה שיסתירו אותה כל כך טוב עד שאין אפילו בדל בדלו של זנב זנבו של מישהו שיעיד: "הייתי שם ועשיתי ככה וחשבתי שזה בסדר"? איך אין אפילו ישיבה אחת שבפרוטוקול שלה תימצא התייחסות לסוגיה? אפילו לא כתבנית אחת שתעיד איך שרגא נצר קם ואמר "ככה צריך לעשות"?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 2:37 pm 
מנהל פורום

בוא נגיד את זה ככה - מכיוון שבעליל נמסרו ילדים לאימוץ בתקופה ההיא, השאלה היא למה הדברים לא התפרסמו, לא האם אי הפירסום לא קרה. האם באמת לא נאמר כלום? אני בספק, אני בטוח שהועדות למיניהן תשאלו גם עובדים סוציאליים ואנשי רווחה. אני מודה שלא קראתי את הדברים (מניח שגם אתה לא), מה גם שחלק נכבד נמצא תחת חיסיון.

האם היתה ישיבת ממשלה שעסקה בנושא? אין לי מושג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 2:45 pm 
Senior

סתם כדי לעודד, אני מבין אותך תומר וחושב שזה בהחלט משהו בלתי מוסבר בפרשה הזו. אני מתקשה להאמין שקשר השתיקה הוא כה חזק בנושא הזה, שלא יקום אחד ויספר שאמא שלו סיפרה לו על ערש דווי איך גנבה תינוק. מצד שני אני מתקשה להאמין שכל כך הרבה עדויות יהיו מוטעות.
בקיצור, אני לא יודע.

אבל בהחלט הטענה שתומר מעלה היא בעיה בלתי סבירה בעליל בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 3:33 pm 
Hall of Famer

אני גם חושב שהתהייה של תומר היא לגיטימית, אם אכן היה כאן משהו מכוון, מוזר שאנחנו שומעים הרבה עדויות של הורים ואחים שנעלמו להם ילדים אבל אפילו לא עדות אחת של אלו שהעלימו את הילדים האלו. זה לא אומר שלא היה כאן משהו מכוון, אבל כמו שתומר כתב, זה אכן מעורר תהיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 3:39 pm 
מנהל פורום

אבל מה אם לא היה כאן משהו מכוון? מה אם בלי כוונה מכוונת נעלמו ילדים להוריהם ונמסרו לאימוץ?

זו בכל אופן דוגמה מצוינת למה שגורם לי לחצות את הגדר לטובת אחד הצדדים:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 631&type=3

הגישה של המאמר והפוסט היא מאוד החלטית, שלא היה כלום וכל הטענות נבדקו והופרכו. אבל גם המאמר מדבר על כך ש90% מהילדים מתו (10% האחרים לפיו הועברו למשפחות תימניות אחרות, אין לי מושג על מה הוא מתבסס). וזה ששיתף אותו מדבר על 15-20 ילדים שנמסרו לאימוץ ושלהוריהם נאמר שהם מתו (על פי מחקרים). כלומר גם הגישות השוללות לחלוטין מציגות מספיק כדי שיהיה על מה לתהות.

כשזה מגיע עם גישה מזלזלת של "אף ילד לא נחטף" זה לבטח לא מעודד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 3:58 pm 
Sophomore

בעיני יש פגם אחד בכל הסיפור הזה: מי ירצה ילד תימני??? עוד עלול לצאת צוד ;)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 4:36 pm 
מנהל פורום

כחלק מהגל הנוכחי עלה מאמר מערכת בהארץ מ1956 שמקונן על כך שהמשפחות המאמצות הם אשכנזים שרוצים ילד לבן בעוד שרוב ההיצע הוא מעדות המזרח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 23, 2016 10:01 pm 
Junior

קובי כתב:
בעיני יש פגם אחד בכל הסיפור הזה: מי ירצה ילד תימני??? עוד עלול לצאת צוד ;)

יש פתגם ערבי ששאלו את הפרד מי אבא שלו. התבייש להגיד שאבא שלו חמור, אמר דוד שלי סוס.

קיצר, אמא שלי אשכנזיה.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 39 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Att, Google [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה