סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 12:37 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 719 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 29  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 1:35 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
אני מזהה עוד נקודת חולשה של מכבי שהיא הולכת לסבול בגללה השנה -
כאשר מכבי יפגשו קבוצה שיש לה את סטף כרכז, את פול ג'ורג' בעמדה 2, את לברון ב-3, את דוראנט ב-4 ואת אנתוני דייויס ב-5 הפ הולכים להיות ממש בבעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 2:47 pm 
Senior

צ׳ארלס, יש בערך שלוש קבוצות ביורוליג שיכולות להעלות ליין אפ של שני גבוהים שקולעים מבחוץ. ריאל, קוצ׳ה לאבורל ופאנאתנייקוס נראה לי. שתי הראשונות זה סיפור קצת אחר אבל ראינו שפאנאתנייקוס כן התקשו מאוד עם צירבס בהרכב הזה. עוד חודש שהקבוצה תהיה יותר מאומנת אפשר לשחק עליו ופשוט להוציא את הגבוה של היריב בעבירות. לא תראה את זה מול ברצלונה, צסק׳׳א, פנר וגם לא מול אולימפיאקוס. ומול הליין אפים האלה אפשר לשמור הגנות אחרות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 3:10 pm 
Freshman

חבל שכולם גם מדברים על התקפה ואיך עם גאודלוק זה יראה אחרת. אבל יפה שהרוב מתעלמים מההגנה, הגנה שנראתה אתמול ברמה של יורוקאפ. מדברים על יציאה של זירבס לגבוהים? מה עם הגנת פיק אנד רול? מה עם ירידה להגנה? מכבי הראתה אתמול הגנה מבישה ואם אנחנו לא בתחילת עונה וכמה שחקנים בפנאתנייקוס לא היו בכושר תת רמה (בדיוק כמו כמה במכבי) ומחטיאים שלשות פנויות וכמות לא הכי נתפסת של לייאפים זה גם נגמר ב20-25 הפרש בקלות אתמול. אם לבעיות ההתקפיות יש עוד פתרונות כשגאודלוק יחזור וווימס ישחק כדורסל, לבעיות ההגנתיות של מכבי שנראו אתמול ממש לא נראה שיש פתרונות, כשדווקא החזרה של גאודלוק ולאנדסברג עוד עלולות להחמיר אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 3:13 pm 
Senior

יש אכן בעיות מבניות בקבוצה מבחינה הגנתית אבל גם זה אמור להשתפר. יש עניין של תיאום. כשאתה מעלה ליין אפים של שלושה וארבעה שחקנים שהם חדשים בקבוצה אז יהיה לך בעיות תיאום. כשאתה מעלה את דווין סמית׳ שנראה כרגע בכושר של בן 40 יהיה לך בעיות ברוטציות אחרי פיק אנד רול

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 4:06 pm 
Sophomore

גם צסקא יכולה להציב ליינאפ של שני גבוהים שקולעים מבחוץ - כאשר אוגוסטין משחק בעמדת הסנטר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 4:12 pm 
Senior

אוגוסטין קלע שלוש שלשות שלמות בעונה שעברה. בין דה קולו לתאודוסיץ׳ וקייל היינס אם ההגנה של מכבי תביא את צסק׳׳א למצבים שאוגוסטין זורק שלשות זה יהיה לא רע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 4:19 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני פחות ראיתי בעיה בפיקנרול (בטח שלא כמו בעונה שעברה שכמעט כל פיקנרול הביא לקרש סל) אלא ירידה שערורייתית להגנה ורוטציות איטיות להחריד, שאלו שני דברים שאמורים להשתפר עם יותר תיאום.
אני מסכים שהחטאות הלייאפים והעונשין (מה יהיה עם זה באמת?) מצד מכבי התקזזו עם לייאפים, שלשות חופשיות ועונשין מצד שני.
הרגיש יותר כמו משחק של 30 הפרש מאשר 10.

לגבי ווימס, הנחמה היחידה מצידו היא שנראה שעדיין לא אבדה לו האתלטיות אבל גם ראינו ולא בפעם הראשונה מה קורה כשהוא לא מודע שלא הולך לו ומחרב את המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 4:42 pm 
Senior

צ׳ארלס, לא ראיתי בעיה עם ווימס בצסק׳׳א בהקשר הזה. הבעיה איתו הייתה הפוכה בעיני- יותר מידי פאסיבי ולפעמים לא דורש מספיק את הכדור גם כשתאודוסיץ׳ נחנק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 6:00 pm 
Freshman

ווימס (כמו גם גאודלוק) לא ישחק היום בגלל המחלה אז די ברור שגם אתמול הוא לא בדיוק היה קרוב לכושר משחק רגיל. בכלל, הטורניר ברוסיה בשבוע הבא ייתן אינדיקציה יותר טובה לגבי הקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 6:31 pm 
Junior

למה סמית פותח כל הזמן?

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 6:42 pm 
Junior

צירבס לא מתמודד טוב בכלל התקפית עם הידיים הארוכות של טומיץ׳

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 6:55 pm 
מנהל פורום

לינק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 8:21 pm 
Sophomore

אחלה ראד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 8:23 pm 
Sophomore

כשומר שבת אני רואה רק חצי שני ויתקנו אותי מי שראה אבל אני מתרשם שדווקא ויקטור ראד המושמץ עושה דברים לא רעים בכלל גם התקפית וגם הגנתית עם מהירות לא רעה ושליחת ידיים זריזות לחטיפות משמעותיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 8:42 pm 
Freshman

השמועות על מותו של דווין סמית' היו מוקדמות. אומנם לא מה שהיה פעם אבל לאט לאט מוריד חלודה ועדיין יכול לתרום כשחקן רוטציה. רק שיישאר בריא וזה שהוא ישחק רק במסגרת אחת אמור לעזור עם זה.

לגבי ראד, ההגנה שלו עדיין חשודה אבל התקפית אין ספק שהוא שייך לרמה הזאת. אפסייד לא חסר לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 8:45 pm 
Sophomore

ראד היה נהדר היום. ספרתי לו זריקה אחת לשלוש וניסיון לייאפ אחד שלא היו במקום, וזה מעט מאוד יחסית לעצמו ולכמות הזריקות שהוא לקח הערב. יותר מזה - הראה נוכחות הגנתית, חטיפות ושלח ידיים להרבה מסירות. היה לא רע גם בחילופים על חסימות.
אוחיון ומקל מאוד העלו את הרמה במחצית השנייה והיו ממש לא רעים מיעטו לאבד ולקבל החלטות רעות. עוד משחק סולידי וטוב של זירבס ואייברסון. דקות לא רעות של לנדסברג וסמית' שנראה קצת כמו עצמו. סילי היה לא רע עד שפתחו לו את הפרצוף. אפילו ג'ו אלכסנדר לא היה טיפש מוחלט בדקות המעטות שהוא שיחק.
שוב - יש הרבה מקום לאופטימיות כי יש לקבוצה הזאת הרבה כלים בשני צידי המגרש והיא נראית ממושמעת, אבל עדיין ממש לא ברורה ההיררכיה ולא ברור איך תיראה הרוטציה של הקבוצה הזאת עם ווימס וגאודלוק. בכל מקרה, שוב - זה רק משחק אימון, עם אינטנסיביות של משחק אימון ועם חשיבות של אחד כזה מצד שתי הקבוצות ולכן לא צריך להתלהב מהקאמבק בסיום או מכמה בק דורים שהצליחו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 8:47 pm 
Senior

היו לראד כמה שלשות שהוא חטף שהזכירו לי את ליאור אליהו. דווקא המהלכים בסוף מראים שהוא לא זורק שם זין וכן אכפת לו, או שהוא פשוט שומר לא טוב או שהוא לא אמור לעשות סוויצ׳ים על גארדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 9:45 pm 
Freshman

הרבה מאוד מזל (רע וטוב) היה למכבי בעמדה 4 העונה, היא הניחה יד על השחקן שרצתה והוא גמר עונה, ואז הניחה יד על תחליף ברמה גבוהה, לא עניין של מה בכך, קצת מזכיר לי את סיטואציית טורנס-פארגו.

אני מקווה שאדלשטיין יסיק מסקנות לגבי שגב ויבין שאין לו מקום ברוטציה ליורוליג, ובאשר לגיא פניני, הוא תמיד נמצא שם בשביל הקבוצה, אם זה בנקודות, אם זה במהלכים נכונים בהגנה או בהתקפה, ונראה לי שבשלב הזה של הקריירה שלו יש לו פחות אגו, והוא יקבל את זה בהבנה אם יתנו לו לשחק פחות ביורוליג ויותר בליגה, יש עומס חיובי בעמדות 2-3, צריך לחלק את הדקות בין 5 שחקנים: גאודלוק, ווימס, סילי, סמית ולנדסברג, אני חושב שראד ואלכסנדר יכולים להחזיק את עמדה 4, אבל אולי אפשר לתת לסמית כמה דקות כ-4 כדי שלנדסברג יקבל יותר דקות כ-3.

ההחלטה לפתוח עם אוחיון עשתה טוב לקבוצה, לאוחיון ולמקל עצמו, שהצליח לייצר מהלכים יפים עם הכדור, למרות תצוגת הקליעה והמסירה של רייס בצד השני, ואוחיון שהיה שם במהלכים החשובים של המשחק, בחטיפה בדקות האחרונות, בריבאונד הגנה, בחדירה לסל בכדור קריטי, וגם לקח כמה זריקות טובות וחשובות, גם מקל, ברגע שהם הראו שהם לא מפחדים לזרוק וליזום משחק ההתקפה החל להיראות טוב יותר, ראינו פחות זריקות כפויות ומהלכים לא מתואמים לעומת אתמול, שלא לדבר על כמות האיבודים.

צירבאס ואייברסון היו דומיננטיים קצת פחות מאתמול, אבל לבארסה יש בעיה יותר רצינית, יש לה כנראה את אחד מ-3 הסנטרים הטובים באירופה, אבל המחליף שלו דורסי, חלש מאוד, אותו דבר בעמדת הרכז, שם יש את רייס, מבכירי הרכזים ביורוליג, אבל מהספסל...ריבאס ? וזה בדיוק ההבדל, שחקני הגל השני של בארסה חלשים משמעותית משחקני הגל הראשון, ופחות איכותיים משחקני הגל השני של מכבי, אולי למעט נבארו, אבל יש גבול לנזק שנבארו בגיל 36 יכול לעשות ליריבות.

ואולי המקור הכי גדול לאופטימיות היא הידיעה שמכבי גברה על קבוצה שעל הנייר עדיין נחשבת טופ יורוליג, בין ארבעת הגדולות, והיא עשתה את זה בלי 2 הכוכבים המובילים שלה, והצליחה במידה רבה לשלב את רוב האלמנטים שצריך להיות לקבוצה מאוזנת במשחק התקפה: קליעה מבחוץ, משחק פנים, תנועה עם וללא כדור, יציאה מהירה למתפרצות, סחיטת עבירות גבוהה, מסירות טובות, בחירת זריקות חכמה לרוב, רואים שזה מתחיל להתחבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 10:46 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני נהנתי מהמשחק הערב. לא משחק ברמה גבוהה במיוחד אבל היה מותח עם סקור גבוה וחזרה יפה של מכבי מהקבר. אחרי ריצת ה-15-0 שהעלתה את ברצלונה ל-82-70 לא האמנתי שמכבי יצליחו לחזור אבל הם רצו עד הסיום 22-5 עם כמה חטיפות גדולות בהגנה ומהלכים חכמים בהתקפה.

אהבתי את זה שמכבי קיבלה תרומה מכל עמדה.
בפוינט גם יוגב וגם מקל נתנו משחק סולידי בלי יותר מדי טעויות ועם כמה מהלכים גדולים שהחזירו את מכבי בסוף. מקל עלה מהספסל מהוסס אבל בהדרגה הכניס את עצמו למשחק עם אסיסטים ואז גם הקליעה מקרוב התחילה להיכנס. במהלך הריצה של ברסה בסיום הוא עשה כמה מהלכים לא טובים ואז יוגב נכנס ופשוט נצמד לגופיה של רייס (שדי עשה מה שרצה עד אז) כולל 2 חטיפות רצופות וחדירה חכמה ואסרטיבית בסיום.

סילי היה טוב מאוד כששיחק כולל קאץ' אנד שוט יפה ולחץ הגנתי על הגארדים ממול וכשהוא נפצע (ימח שמו של טומיץ' הזה והמרפקים החדים שלו) לנדסברג נכנס ונתן משחק טוב ואגרסיבי בהגנה ובהתקפה כמעט בלי טעויות (כולל הסל בסיום שסגר את העסק).

סמית' עדיין זז כמו שחקן שמתקרב ל-40 אבל הראה שלקלוע ולחדור בחוכמה לסל הוא עדיין יודע ופניני מהספסל נותן הרבה חוכמה ומינימום טעויות (רק מוותר מראש על ירידה להגנה וריצה אחרי כדורים אבודים).

ראד היה אדיר בהתקפה והראה ארסנל יפה מאוד של חדירות מסירות וקליעה מבחוץ, אבל בהגנה כמו ששחף שציין הוא משמש ככוונת שלשות (אליהו היה מאחר תמיד אבל ראד פשוט קופא ולא מרים ידיים בזמן) וגם הייתי מוותר במקומו על הסטפ באק המיותר כשהוא משתחרר בכדרור במקום פשוט לעלות לג'אמפ רגוע ממרחק קרוב יותר. אפילו אלכסנדר נתן כמה דקות לא רעות.

דוקא בסנטר אני פחות התלהבתי מהצמד צירבס ואייברסון הערב. אמנם שניהם תרמו אבל התקשו בהגנה וקצת בסיומת מול טומיץ' (שכמובן הצליח לפרק גם את הגרמני ולמעשה הביא 3 מרפקים בלי תגובה מהשופטים והגיע הזמן שמישהו ישבור לאטריה איזה מרפק או שניים).
עדיין צירבס הראה שכשהוא מקבל כדור עמוק הוא בד"כ מצליח להוציא מזה משהו (וגם קלע מהקו בסיום) ואייברסון מאוד אקטיבי בריבאונד אבל מראה פוטנציאל נגרות גם מתחת לסל וגם מהקו ובהגנה הוא רוצה ומשתדל אבל איטי מדי בתגובות ולא תמיד נע נכון.

ומשפט אחרון על טייריס רייס. וואו כמה שהוא טוב כשהוא רוצה! חודר על מי שבא לו מתי שבא לו ומסיים גם עם עבירה ומחוץ לקשת הוא לגמרי סיגל לעצמו מין זריקה סטף קארית כזו עם קשת גבוהה שנכנסת רוב הזמן. אני די בטוח שמתישהו במהלך העונה שלו במכבי כתבתי בפורום (נראה לי אחרי הפסד לריאל) ש"זה מה שקורה כשבצד אחד יש שחקנים כמו צמד הסרחיויים ואנחנו תקועים עם רייס"... חתיכת סומבררו אני צריך לאכול אחרי משפט כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 17, 2016 10:55 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

רק לסדר לכם את האוזן לגבי האיזון במצבת הקלעים:
עמדה 1 נתנה 20 נק'ק, עמדה 2 - 17, 3 - 21, 4- 22 וצמד הסנטרים 12 נק' וכמות דו ספרתית של כ"ח (אייברסון עם עשרה).
חוץ מזה החמישייה קלעה 54 נק' והספסל תרם 38.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 18, 2016 12:06 am 
Freshman

אכן היה איזון מרשים בתפוקה של העמדות, המצב המאוזן הוא שכל עמדה מספקת תפוקה של 17-18 נקודות.
בבניית הקבוצה לוקחים בחשבון שיש עמדות שייצרו יותר תפוקה ויש כאלה שפחות, לדוגמא: במכבי לא בונים על זה
שמקל ואוחיון יספקו תפוקה משותפת של 18 נקודות, זה בגדר בונוס או התעלות, הם צריכים להשיג ביחד משהו בין 12-15 נקודות.
עמדות 2 ו-3 אמורות לייצר את עיקר התפוקה בקבוצה - לכן כברירת מחדל יש ציפייה שעמדות 2 ו-3 ייצרו לקבוצה מעל 40 נקודות במשחק ביחד, כ-50 אחוז
מהנקודות של הקבוצה.

בעמדה 4 יש את ראד ואלכסנדר (הוצאתי את שגב מהמשוואה), ראד לבדו שווה במינימום 10 נקודות למשחק, אלכסנדר יכול לתרום כמה נקודות פה ושם, אם כי לא בונים
על תפוקה של 20 נקודות למשחק מעמדה 4, אבל בהחלט מצפים לראות יותר תפוקה מעמדה 4 לעומת עמדת הרכז לצורך העניין.

לגבי עמדת הסנטר, בדומה לעמדה 4, צירבאס צריך לספק את ה-10 נקודות שלו במשחק, אייברסון תיקונים והטבעות צריך להוסיף את ה-4 או 6, ושוב, עמדות 2-3 צריכות לכסות את התפוקה של שאר העמדות במקרה הצורך, ושאר העמדות צריכות לעשות סטרץ' בהגנה כאשר הגארד-פורוורדים מתחת לרמתם.

ניקח את המשחק של היום כמו שצ'רלס ניתח, עמדה 4 סיפקה אקסטרה של 4 נקודות שמחפה על התפוקה של עמדה 5, עמדה 3 סיפקה חיפוי
נוסף לעמדה 5 וככה נוצר איזון.

יש למכבי חומר שחקנים ללחוץ בהגנה נקודתית, לעזור בריבאונד, לחטוף, להוציא אופנסיב וכו', אבל ברור שהאוריינטציה הטבעית של מכבי היא התקפית, כמו שפיני גרשון אמר, מכבי לא צריכה לרדת מ-20 זריקות למשחק, ו-90 נקודות למשחק צריך להיות יעד, יש למכבי קלעי עונשין סבירים, ראד בכלל מצוין, אייברסון לא יציב מהקו, אבל קצת יותר מדויק מסופו או אונואקו. ההופעה של מקל ואוחיון היום זו הסולידיות שמצפים מהם להראות, גם אם מקל היה מסיים עם 8 ואוחיון עם 5, החטיפות, האסיסטים, ההיצמדות לגופייה, הריבאונדים החשובים, החדירות לסל כשההגנות לא סופרות אותך, זו היציבות שמצפים מהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 18, 2016 1:16 am 
Senior

אגב, מי שצריך להיות מודאג יותר מהמשחק הזה זו ברצלונה. קודם כל, אולי כדאי שברצוקאס או מישהו אחר יזכיר לנבארו שהוא שהוא בן 36... האיש עדיין מעיף זריקות כאילו אנחנו ב-2013 והוא בשיא שלו למרות שמדובר במישהו שאשתקד קלע 32% לשלוש וקלע 9 נקודות למשחק. חוץ מזה, עושה רושם שיש איזושהי סתירה שיכולה להיות בעייתית עבורם בין רייס לטומיץ׳. רייס מאוד דוחף לקצב משחק מהיר, ולידו לדעתי במידה מסויימת מתאים גבוה נייד ואתלטי שאפשר להרים לו לנגיחות סטייל ת׳יוס או קייל היינס. טומיץ׳ זה שחקן של סגנון משחק איטי. שאר הגארדים נראו רע. קופונן היה חלש. ריבאס בינוני. רייס באמת שחקן נהדר, אבל בהינתן הגיל של נבארו ושאר הדברים שיש להם בקו האחורי הם לא קבוצת פיינל פור ולא בטוח שגם יהיו בהצלבה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 18, 2016 1:31 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מה שלא ברור לי אצל ברצלונה זה למה הם שילמו כל כך הרבה כסף עבור פפרוגלו? סתם שחקן בינוני שנותן משחק טוב פעם ב...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 18, 2016 1:57 am 
Freshman

מסכים, ברצלונה היא קצת אוברייטד, לעומתם פנאתינייקוס על אף שנחשבת קבוצה יחסית אפורה, הרבה יותר מאוזנת ממנה, גם ריאל מדריד שעל הנייר היא בין 4 הגדולות, נמצאת בתקופת מעבר אחרי שרודריגז עזב, ברור שהברומטר או המבחן האמיתי לכל קבוצה עם יומרות גבוהות זה להתמודד מול צסק"א או פנרבחצ'ה, 2 קבוצות שכולן יעדיפו להימנע מלפגוש אותן בהצלבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 18, 2016 7:35 am 
מנהל פורום

בגמר אגב ניצחה פאו, 80-73 את צסקא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 719 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 29  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: bill_tipesh ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: