סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 10:28 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 151 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 1:33 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
פוטלנד זה בית קברות לפבחירות דראפט גבוהות
רוי
אודן
ויש גם את בואי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 8:08 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
אתה יודע, גם שעון מקולקל מראה את השעה הנכונה פעמיים ביום.
גם אתה, בנושא הזה בדיוק, הערכת שהסיכוי שדוראנט יגיע לווריירס הוא נמוך וכך בערך כל העולם, עד שהדברים הפכו להיות מוחשיים. דרך אגב, גם אני לא פסלתי הגעה של דוראנט לווריירס, אלא רשמתי שנראה לי שזה לא יקרה. על לברון רשמתי שאין מצב.
עדיין בעיני הדבר המרכזי שעומד בעיני השחקנים זה הכסף שניתן לקבל. אח"כ מגיעים שיקולים אחרים, בהם גם האפשרות לנצח.

ולגבי פילי, המצב כרגע נראה סביר. עם כלים עתידיים. אבל כמו שרשמתי מספיק פעמים. עכשיו מתחילה העבודה האמיתית. את הפוטנציאל צריך להפוך לקבוצה מנצחת. כרגע פילי רחוקה הרבה יותר מאשר שחקן אחד מלאיים על התואר.

אני לא בטוח שאתה יכול לטעות יותר, מהזווית ממנה אני מסתכל על הדברים.
אני הערכתי שדוראנט לא יגיע אם הם יזכו באליפות. ברגע שהם לא זכו באליפות, זה היה ברור שיש סיכוי גבוה שהוא יגיע לווריורס. הם היו הקבוצה המובילה לזכות בו וככל הנראה היחידה שדוראנט שקל ברצינות מלבד okc. זה לא היה בגלל הכסף.
כפי שכתבתי כאן בעבר, בניגוד לשחקנים כמו באטום או לין, שחקני טופ20 בליגה (ובטח שחקני טופ5 בליגה) יקבלו את המקסימום. בתשע השנים הראשונות של הקריירה (חלון הזדמנויות גדול מאוד), הם סביר להניח יהיו בקבוצה שבחרה אותם, מה שמקנה לדראפט כח עצום ובהמשך, הם יוכלו לבחור קבוצה אחרת אם ירצו לעבור. בד״כ זו תהיה קבוצה שבה יש שחקנים שהם רוצים לשחק איתם, כוכבים אחרים, מאמן עם שיטה שהם מעריכים וסביבה טובה שבה הם יוכלו להתפתח ולקחת אליפות. הדבר המרכזי הוא הכוכבים האחרים איתם ישחקו. המקרה של דוראנט הוכיח בדיוק את זה.
זה לא היה שעון מקולקל. זה היה שעון מדויק לגמרי.

בנוגע לפילי, מעניין ששום דבר לא השתנה על פניו (מלבד זה שהנכסים התחילו להתמשש) ואילו הדעות כאן מתחילות לנוע לכיוון החיובי. ״סביר״ זה משהו שלא שמעתי ממך ביחס לפילי עד כה. העבודה האמיתית זה קשקוש ריק מתוכן בעיניי. בסך הכל צריך לממש עוד נכסים שכבר קיימים במערכת - לפילי יש 5 בחירות בשלושת הדראפטים הקרובים. ולפני הכל, הבחירה של פילי והבחירה של הלייקרס, בתקווה ששתיהן תהיינה בחירות טופ10 השנה (ולפחות אחת מהן טופ5).

נערך לאחרונה על ידי Att בתאריך ד' אוקטובר 12, 2016 8:25 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 8:21 pm 
Hall of Famer

sir charles כתב:
אני רוצה להוסיף שמעבר לצבירת שחקנים מוכשרים בדראפט פשוט אי אפשר להתעלם מגורם הפציעות. פורטלנד היו אמורים לשלוט בליגה בכמעט עשור האחרון אבל הם סבלו מהפציעות של אודן ורוי ופשוט לא הצליחו להפוך לקונטנדרית אמיתית (לקבוצת פלייאוף חביבה, כן) גם היום כשהם חזרו למעמד של קבוצת פלייאוף במהרה אחרי שכולם ציפו שיהיו מנמושות הליגה, הם עדיין לא קונטנדרים.

פילדלפיה נראים כרגע כקבוצה עם פוטנציאל פציעות יותר גבוה מפוטנציאל קונטנדריות.

עם זה אני נאלץ להסכים אבל אני חושב שקצת מוקדם להעריך. צריך לראות איך אמביד שורד את העונה, האם סימונס חוזר לעצמו (וגם איך אוקאפור נראה והאם הוא התאושש מהפציעה שלו). ישנה גם אפשרות שיוסיפו עוד כוכב פוטנציאלי או שניים בדראפט. האפסייד בפילי גדול אבל קיים גם תסריט פחות אופטימי. עם איך שהליגה בנויה, זה סביר. כלומר, אם לברון או קיירי היו נפצעים, קליבלנד לא הייתה לוקחת את האליפות. that's the way it is. סימונס נפצע כפי שכל שחקן היה יכול להיפצע. אמביד זה סיפור אחר אבל כרגע נראה שההימור שלקחה פילי היה מוצדק. לא חושב שהייתי בוחר שחקן אחר במקומו, גם בדיעבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 10:08 pm 
Hall of Famer

Att כתב:
עמוס לב כתב:
אתה יודע, גם שעון מקולקל מראה את השעה הנכונה פעמיים ביום.
גם אתה, בנושא הזה בדיוק, הערכת שהסיכוי שדוראנט יגיע לווריירס הוא נמוך וכך בערך כל העולם, עד שהדברים הפכו להיות מוחשיים. דרך אגב, גם אני לא פסלתי הגעה של דוראנט לווריירס, אלא רשמתי שנראה לי שזה לא יקרה. על לברון רשמתי שאין מצב.
עדיין בעיני הדבר המרכזי שעומד בעיני השחקנים זה הכסף שניתן לקבל. אח"כ מגיעים שיקולים אחרים, בהם גם האפשרות לנצח.

ולגבי פילי, המצב כרגע נראה סביר. עם כלים עתידיים. אבל כמו שרשמתי מספיק פעמים. עכשיו מתחילה העבודה האמיתית. את הפוטנציאל צריך להפוך לקבוצה מנצחת. כרגע פילי רחוקה הרבה יותר מאשר שחקן אחד מלאיים על התואר.

אני לא בטוח שאתה יכול לטעות יותר, מהזווית ממנה אני מסתכל על הדברים.
אני הערכתי שדוראנט לא יגיע אם הם יזכו באליפות. ברגע שהם לא זכו באליפות, זה היה ברור שיש סיכוי גבוה שהוא יגיע לווריורס. הם היו הקבוצה המובילה לזכות בו וככל הנראה היחידה שדוראנט שקל ברצינות מלבד okc. זה לא היה בגלל הכסף.
כפי שכתבתי כאן בעבר, בניגוד לשחקנים כמו באטום או לין, שחקני טופ20 בליגה (ובטח שחקני טופ5 בליגה) יקבלו את המקסימום. בתשע השנים הראשונות של הקריירה (חלון הזדמנויות גדול מאוד), הם סביר להניח יהיו בקבוצה שבחרה אותם, מה שמקנה לדראפט כח עצום ובהמשך, הם יוכלו לבחור קבוצה אחרת אם ירצו לעבור. בד״כ זו תהיה קבוצה שבה יש שחקנים שהם רוצים לשחק איתם, כוכבים אחרים, מאמן עם שיטה שהם מעריכים וסביבה טובה שבה הם יוכלו להתפתח ולקחת אליפות. הדבר המרכזי הוא הכוכבים האחרים איתם ישחקו. המקרה של דוראנט הוכיח בדיוק את זה.
זה לא היה שעון מקולקל. זה היה שעון מדויק לגמרי.

בנוגע לפילי, מעניין ששום דבר לא השתנה על פניו (מלבד זה שהנכסים התחילו להתמשש) ואילו הדעות כאן מתחילות לנוע לכיוון החיובי. ״סביר״ זה משהו שלא שמעתי ממך ביחס לפילי עד כה. העבודה האמיתית זה קשקוש ריק מתוכן בעיניי. בסך הכל צריך לממש עוד נכסים שכבר קיימים במערכת - לפילי יש 5 בחירות בשלושת הדראפטים הקרובים. ולפני הכל, הבחירה של פילי והבחירה של הלייקרס, בתקווה ששתיהן תהיינה בחירות טופ10 השנה (ולפחות אחת מהן טופ5).

כשאני אומר סביר, יש שתי סיבות שגורמות לכך. אחת המזל עם סימונס. השנייה היא כמובן הפיטורין של הינקי. אבל מצב סביר אחרי 3 שנים של התבזות הוא לא משהו. בשלב הזה הייתי צריך לרשום שהמצב נראה לי טוב.

כמובן שהעבודה האמיתית זה קשקוש ריק מתוכן. כי הרי בעולם של אן.בי.איי לייב, אין בעיה להשיג שחקנים ולבנות סגל מנצח. בעולם האמיתי עם כל המשתנים השונים הדברים יכולים להתחרבן בכל כך הרבה מובנים, שאני לא מבין איך אתה מדבר על בסה"כ לממש עוד נכסים. רק כמה דוגמאות - פורטלנד של אודן ורוי נפלו על פציעות, דאלאס של שלושת הג'ייס נפלו על הערכת יתר של פוטנציאל וכמובן חוסר כימיה מוחלט בין הכוכבים, אוק סיטי נפלו על החלטה אסטרטגית להשקיע בגבוה איבקה ולא בהארדן, הלייקרס נפלו על הערכת יתר ביכולת של הווארד ובהשפעות הגיל על נאש וקובי. זאת בדיוק העבודה האמיתית. לקחת סך כישרון, להפוך אותו לקבוצה ולהוסיף לו את מה שצריך בנק' החסרות. בעיני זה החלק הקשה ביותר באן.בי.איי. להציג קבוצת די-ליג, להפסיד כמה שיותר ולבחור בטופ 6 בדראפט זה הדבר הכי קל בעולם.

המקרה של השעון המקולקל היה אך ורק בגלל חלון הזדמנויות כנראה חד פעמי, עם העליה המשמעותית בתקרת השכר. במצב עניינים נורמלי, קבוצה שמצויה בטופ לא תצליח להשיג שחקן טופ 20.

ולגבי דוראנט אתה הערכת שהוא יישאר באוק סיטי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 11:34 pm 
Hall of Famer

החלק הקשה בנ.ב.א זה לא ״לקחת סך כישרון, להפוך אותו לקבוצה ולהוסיף לו את מה שצריך בנק' החסרות״, זה משהו שכמעט כל קבוצה עושה (מה בדיוק חסר מהבחינה הזו בדנבר או בלייקרס או בטורונטו? אף אחת מהן לא קונטנדרית אמיתית). להשיג 3 שחקנים שהם טופ20 בליגה זה החלק הקשה בנ.ב.א וזה מה שמפריד בין קבוצות טובות לבין קונטנדריות. ג״ס וקליבלנד לא סתם הגיעו לגמר. אז נכון שטריסטן תומפסון הוא שחקן חשוב וכך גם דלדובה וסמית׳ ואיגי וכל השאר אבל בסופו של דבר אלו הן קבוצות של כוכבים - לברון וקיירי ופה ושם גם קווין לאב לעומת קארי, קליי תומפסון וגרין. תראה מה קרה בקיץ שהמחיש באופן ברור את התפיסה של ג״ס - הם וויתרו על בארנס ועל בוגוט ועל ברבוסה כדי לרדוף אחרי עוד כוכב בדמותו של דוראנט.

שלושת השנים האחרונות הביאו את פילי למצב בו יש להם אפשרות להגיע מקבוצת כמעט חסרת כל לאותם שלושה שחקנים בטופ20 של הליגה. האם הם יתפתחו להיות כאלה? האם הם יישארו בריאים? האם תהיה ביניהם כימיה? האם פילי תצליח להשיג כוכב נוסף או שניים בדראפט לפני שהיא מתחילה להתרומם? האם היא תצליח למצוא עוד כוכב ב-fa? ברור שיש הרבה שאלות פתוחות אבל בסופו של דבר, פילי נמצאת כרגע עם מצב שבו יש לה 2 פוטנציאלים גדולים לשחקני טופ20 בליגה + שחקן מבטיח באוקאפור + בחירה גבוהה שלה בדראפט הקרוב + בחירה של הלייקרס שסביר שתהיה טופ10 בדראפט חזק + קאפ ספייס עצום (ואפילו כמה שחקני משנה חביבים, סאריץ׳, גראנט והולמס). כשמסתכלים על הליגה בראי של 3 שחקנים טופ20, פילי נמצאת במצב מצוין בבנייה שלה, אפילו איינג׳ חושב כך :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 11:50 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
Att כתב:
עמוס לב כתב:
המקרה של השעון המקולקל היה אך ורק בגלל חלון הזדמנויות כנראה חד פעמי, עם העליה המשמעותית בתקרת השכר. במצב עניינים נורמלי, קבוצה שמצויה בטופ לא תצליח להשיג שחקן טופ 20.

ומה לגבי אולדריג׳?
סן אנטוניו הייתה בטופ והוא נחשב לשחקן טופ20.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:02 am 
Hall of Famer

זהו, שזה כל כך לא נכון. בוא ניקח את גולדן סטייט של לפני שנה. והמנטרה של הטופ 20 שחקנים. קארי אין ספק שהוא שחקן טופ 20. קליי תומפסון הוא שחקן מצוין. האם הוא היה כל כך אפקטיבי בסיסטמה אחרת? האם בדנבר הוא היה שחקן טופ 20? על גרין בכלל אין מה לדבר. הוא ממקסם את עצמו במערכת של גולדן סטייט. לא רואה אותו מוציא מעצמו ככה בקלות בקבוצות אחרות. בעיני גולדן סטייט היא הדבר הכי רחוק מלהשיג 3 שחקנים בטופ ומשם הכול בסדר. כמובן גם בקליבלנד יש במקרה הטוב ביותר 2 שחקני טופ 20.

לגבי שחקני טופ 20, אז סימונס ואמביד רחוקים במקרה הטוב 3 עונות מלהיות שחקני טופ 20. אפילו ללברון זה קרה בשנה השלישית שלו בליגה. כמובן שאף אחד לא יודע אם זה יקרה כשיש סימני שאלה גדולים על שני השחקנים הללו אם בכלל זה יקרה. כרגע בפילי יש פוטנציאל ויש תקווה. אבל פילי עדיין עמוק עמוק ביסודות בבניית אמפייר סטייט של אליפות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:14 am 
Hall of Famer

כן, פילי עדיין ביסודות אבל עד כה, היא מצליחה לא להתרומם לפני שהיא מביאה את אבני הבנייה (סימונס, אמביד, לונג שוט לאוקאפור) ובודקת שהן אכן כאלו. זה התהליך הנכון.

לגבי ג״ס וקליבלנד - אנחנו מדברים על קבוצות שיש להן שחקן טופ3 (חלק גדול מהאליפויות בליגה נלקחו עם שחקנים ברמה הזו) + אני כן חושב שקליי וגרין היו אפקטיביים מאוד גם מחוץ לשיטה של ג״ס. לא מבין למה אתה חושב שקליי לא היה טופ20 בדנבר... בהחלט מוסיף שיש להם את סטיב קר כמאמן. אני חושב שתפקיד המאמן הוא משמעותי מאוד ואני מקווה שישדרגו אותו בפילי כשיסיימו את הבנייה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:19 am 
Hall of Famer

אני פחות מבין ועוקב , אבל בכל זאת :
הציפייה לחבר 3 שחקני טופ 20 בקבוצה אחת , כשעוד לא ברור שיש שם אפילו שחקן בודד שכזה - נשמעת לי קצת מוזרה .
מדוע בעצם לפילדלפיה סיכוי טוב יותר לקבץ את אותו טריו-טופ-20 מאשר קבוצות מפסידות ( כלומר שצפויות לבחור גבוה בדראפט הקרוב , ואולי אף מספר פעמים ) אחרות שכבר יש להם ביד שחקן טופ 20 וודאי ( ניו אורלינס , סקרמנטו ודומותיהן ) , ואולי אף עוד שחקן צעיר נוסף עם פוטנציאל לכך ( בזה אני פחות בקיא ... ) ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:31 am 
Hall of Famer

אם טופ 20, משמעותו טום 4 בעמדה שלו, אז סליחה אבל קליי תומפסון בוודאי ובוודאי כזה, ולדעתי גם דריימונד גרין בשיטה אחרת היה כזה, (אם כי זה בהחלט יותר מוטל בספק בגלל הייחוד שלו)

לגבי לברון, ועוד איך שהוא היה טופ 20 לפני העונה השלישית. בעונה השניה שלו הוא נתן 27 נק' עם 7 ריב' ו 7 אס' בממוצע וגם נבחר לחמישיית הנ.ב.א השניה. שזה לא רק טופ 20 אלא אפילו יותר מזה. למעשה, יש לו קייס גם לטופ 20 בעונה הראשונה שלו (21 נק', 5 ריב', 6 אס')

אני חושב שאמביד בריא, עושה רושם של מישהו שיכול להיות טופ 5 בסנטרים כבר בעונה הקרובה, או במילים אחרות - יש סיכוי שהוא יהיה טופ 20. למרות שעוד חזון למועד. מה שכן, התחרות בעמדת הסנטר די חלשה, כשרק טאונס וקאזינס הם שחקני על.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:53 am 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
אני פחות מבין ועוקב , אבל בכל זאת :
הציפייה לחבר 3 שחקני טופ 20 בקבוצה אחת , כשעוד לא ברור שיש שם אפילו שחקן בודד שכזה - נשמעת לי קצת מוזרה .
מדוע בעצם לפילדלפיה סיכוי טוב יותר לקבץ את אותו טריו-טופ-20 מאשר קבוצות מפסידות ( כלומר שצפויות לבחור גבוה בדראפט הקרוב , ואולי אף מספר פעמים ) אחרות שכבר יש להם ביד שחקן טופ 20 וודאי ( ניו אורלינס , סקרמנטו ודומותיהן ) , ואולי אף עוד שחקן צעיר נוסף עם פוטנציאל לכך ( בזה אני פחות בקיא ... ) ?

שאלה מצוינת.
מדובר על אסטרטגיות שונות. סקרמנטו וניו אורלינס לקחו את קאזינס והגבה ובמקום להישאר בתחתית ולהוסיף סביבם כשרון צעיר ברמה גבוהה, הם ניסו להגיע איתם לפלייאוף. כדי לעשות זאת (בעצם להאיץ את הבנייה מחדש), ניו אורלינס שלחה בחירות לפילי תמורת אולסטאר צעיר שמאז מבלה בעיקר בפציעות והחתימה בשוק החופשי שחקנים בינוניים כמו אנדרסן, גורדון וטייריק. הקינגס מצדם החתימו את רודי גיי ואת רונדו בשנה שעברה. ככה לא בונים חומה :)
יש פער משמעותי בין בחירה במקומות 1-3 לבין לבחור במקומות 6-14. הסיכוי לבחור שחקן טופ20 קיים אבל פחות בהרבה (ולא עוזר שהבחירות של הקינגס רעות). הרבה פעמים הקבוצות האלו מנסות להאיץ את הבנייה ולהתרומם מהר מדי ואז אחרי הצלחה רגעית (פלייאוף לניו אורלינס) נופלות מחדש לאחת הבחירות הנמוכות ומצליחות לבחור שחקן טוב. זה מה שקרה השנה לניו אורלינס שבחרה במקום ה-6 את הילד. מעט מדי ומאוחר מדי, סביר להניח, אבל נראה. הזמן של סקרמנטו הולך ואוזל גם כן כאשר קאזינס מתקרב לסיום חוזה ועשוי לבחור בדומה לדוראנט לעבור לקבוצה עם כוכבים לצידו.
פילי לעומת זאת עשתה משהו הפוך - היא בכוונה נשארה למטה במשך מספר שנים וצברה עוד ועוד בחירות בינתיים.. היא בחרה במקומות 6+11 (בשנה הראשונה כאשר הינקי רק הגיע אחרי הטרייד של הולידיי - שים לב, כיוון הפוך בדיוק לניו אורלינס שלקחה אותו) ולאחר מכן בבחירה 3 (שרק עכשיו החל לשחק), שוב בבחירה 3 ובחירה מספר 1, כאשר בנוסף לכך הם השיגו 3 בחירות נוספות בסיבוב הראשונות + שלל בחירות בסיבוב השני + שתי בחירות עתידיות חשובות (אחת של הלייקרס מוגנת טופ3 השנה ולאחר מכן לא מוגנת ואחת של הקינגס לא מוגנת ב-2019 כולל אפשרות להחלפה בין הבחירות השנה). האסטרגיה הזו של לצלול כמה שיותר נמוך למשך כמה שיותר זמן כדי להשיג יסודות לבניית קבוצה גדולה שתרוץ ביחד במשך כעשור היא פשוטה להבנה אבל לא לביצוע בפועל והיא שונה באופן מהותי מהאסטרטגיה של קבוצות כמו ניו אורלינס או סקרמנטו או אפילו אורלנדו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 2:44 am 
Hall of Famer

אגב, עמוסלב, אני עדיין אשמח להבין מה חסר מבחינתך בלייקרס של היום, בדנבר או בטורונטו (וגם יוטה, פורטלנד, אטלנטה וכו׳) שמונע מהן מלהיות קונטנדריות?
הרי מה שקשה בנ.ב.א. מבחינתך זה ״לקחת סך כישרון, להפוך אותו לקבוצה ולהוסיף לו את מה שצריך בנק' החסרות״. זה בדיוק מה שעשו בקבוצות האלו. ראיתי אותן משחקות. מבחינת המבנה שלהן, הן קבוצות שלמות. יש משחק חוץ. יש משחק פנים. יש ספסל טוב. יש אפילו מאמנים טובים. מה חסר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 7:58 am 
מנהל פורום

הבעיה העיקרית שלי עם פילי הנוכחית היא לא סך כשרון כזה או אחר, אלא העובדה שקבוצה אין שם. ונניח וסימונס ואמביד הם שחקני טופ 20 כבר העונה, לצורך הדיון. הרי ייקח איזה 4-5 שנים סביר להניח לייצר שם קבוצה מסביב, ולא כי אין כשרון לשחקנים האחרים בפילי, אלא כי הרוסטר בנוי ככה שאין שם שחקנים על כל העמדות אפילו, ופילי תצטרך להשיג, נניח, 5-6 גארדים ברמת NBA סבירה שזה לא פשוט, ואיזה סמול פורווד אחד נוסף לפחות שיכול גם לקלוע וגם לשמור, שזה לא פשוט כל כך. אני לא מאד רואה איך פילי מייצרת כאן סגל טוב בקרוב.
הבינג סייד דאת', להתחיל בניה מחדש עם אמביד וסימונס, פצועים כרגע או לא, זה לא מקום מאד רע. לא מושלם כמ שחסידי ה"תהליך" בריל GM חושבים, אבל מקום לא רע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 9:03 am 
Hall of Famer

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
הבעיה העיקרית שלי עם פילי הנוכחית היא לא סך כשרון כזה או אחר, אלא העובדה שקבוצה אין שם. ונניח וסימונס ואמביד הם שחקני טופ 20 כבר העונה, לצורך הדיון. הרי ייקח איזה 4-5 שנים סביר להניח לייצר שם קבוצה מסביב, ולא כי אין כשרון לשחקנים האחרים בפילי, אלא כי הרוסטר בנוי ככה שאין שם שחקנים על כל העמדות אפילו, ופילי תצטרך להשיג, נניח, 5-6 גארדים ברמת NBA סבירה שזה לא פשוט, ואיזה סמול פורווד אחד נוסף לפחות שיכול גם לקלוע וגם לשמור, שזה לא פשוט כל כך. אני לא מאד רואה איך פילי מייצרת כאן סגל טוב בקרוב.
הבינג סייד דאת', להתחיל בניה מחדש עם אמביד וסימונס, פצועים כרגע או לא, זה לא מקום מאד רע. לא מושלם כמ שחסידי ה"תהליך" בריל GM חושבים, אבל מקום לא רע.

לא לגמרי הבנתי מה מטריד אותך. כרגע יש שם את בייליס, קובינגטון, הנדרסון, רודריגז ולוואוו. האחרון הוא פוטנציאל, האחרים הם שחקני נ.ב.א. לגיטימיים/סבירים בעיניי. בכל מקרה, סביר להניח שהעמדות האלו ישודרגו משמעותית בדראפט הבא. חמישיה אפשרית יכולה להיות (סתם זורק): בחירה 3 בדראפט 2017, בחירה 8 בדראפט 2017, קובינגטון, סימונס, אמביד כאשר מהספסל יעלו אוקאפור, סאריץ׳, גראנט והנ״ל (והטורקי שפילי בחרה במקום ה-26 בדראפט האחרון). בקיצור, כוכבים יש מעט מאוד. שחקני נ.ב.א. סבירים לא חסר :) אני לא רואה איך ייקח 4-5 שנים כדי לייצר קבוצה מסביב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 10:36 am 
Hall of Famer

בוודאי שסך הכישרון הוא מאד משמעותי. בקבוצות שציינת סך הכישרון הוא לא מספיק. הנקודה שלי הייתה שלא מספיק להגיע לרף X של כישרון ומשם כבר אין בעיה להיות קונטנדרית אמיתית. כדורסל זה הספורט שבו לשחקן יחיד יש אפשרות להגדיר קבוצה. אם נסתכל על אלופות העבר, אז ברור שבשורותיהן כמעט תמיד (דטרויט היא היוצאת מן הכלל) אחד מהכוכבים הגדולים של הליגה, בדרך כלל הכוכב הזה גם נתן את הפלייאוף הכי טוב ובוודאי את סדרת הגמר הטובה ביותר. אז צריך את שחקני העל כדי לזכות בתואר. אבל לפילי אין שום שחקן על כרגע. יש כמה פרוספקטים שיכולים להתפתח לכאלו וזה נחמד, אבל כולם עם סימן שאלה גדול זה או אחר. בכל מקרה, גם אם יש לך את הכישרון המתאים, זה לא מספיק וראינו את זה למשל בקליבלנד (לפני מיאמי גם כוכב בסדר גודל לברון יכול היה להביא אליפות, עם המיקס המתאים, אפילו דאלאס של נוביצקי זה היה כך) של לברון, ראינו מה קרה במינסוטה של גארנט ובעוד מקומות. הכישרון זאת ההתחלה. התחלה טובה, אבל רק התחלה. ההמשך לא פחות משמעותי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:24 am 
Hall of Famer

Att , היו פה בעבר ( אאל"ט ... ) פוסטים מעניינים עם הסתברויות לבחירה בשחקן טופ-X בבחירה מס' Y בדראפט .
אתה בסופו של דבר מקווה שהשחקנים המבטיחים שכבר נבחרו יהפכו לטופ 20 ( תסכים איתי שזה רחוק מלהיות וודאי - אז קיימת לכך הסתברות מסוימת ) , וכנ"ל שהבחירות הגבוהות העתידיות יניבו שחקני טופ 20 ( גם זאת כאמור ניתן "לכמת" בהסתברות כלשהי ) .

הבה נסתכל על ניו אורלינס לדוגמא - דיוויס יהיה ( נניח בסיכוי 95% , כתלות בפציעות וכו' ) שחקן טופ 20 בעוד שנתיים-שלוש , מסכים ?
על באדי הילד רק קראתי פה ( לרוב דברים טובים ) - יש לו סיכוי להיות טופ 20 ?
הם עדיין צפויים להיות קבוצת תחתית ולבחור גבוה בדראפט , וגם כפי שציינת יש עוד כמה שחקנים לא רעים , שאני מניח שאפשר להרכיב מהם חבילה עבור נניח שחקן צעיר שהוא טופ 40 , שאולי יגדל כעבור שנה להיות טופ 20 .

האם אין זו דרך פוטנציאלית ( שוב - עם הסתברות מסוימת ) גם כן ליצור טריו של טופ 20 ?
רוצה לומר - נניח שהמטרה הסופית של כל קבוצה היא יצירת טריו שכזה , והיא בונה תרחיש פעולה לשם כך - עם סיכוי מסוים לצידו . האם אתה בעצם טוען שהסיכוי של פילי להשלים מטרה זו ( נניח בשלוש השנים הקרובות ) הוא מהגבוהים בליגה בנקודת הזמן הנוכחית ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:39 am 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
Att , היו פה בעבר ( אאל"ט ... ) פוסטים מעניינים עם הסתברויות לבחירה בשחקן טופ-X בבחירה מס' Y בדראפט .
אתה בסופו של דבר מקווה שהשחקנים המבטיחים שכבר נבחרו יהפכו לטופ 20 ( תסכים איתי שזה רחוק מלהיות וודאי - אז קיימת לכך הסתברות מסוימת ) , וכנ"ל שהבחירות הגבוהות העתידיות יניבו שחקני טופ 20 ( גם זאת כאמור ניתן "לכמת" בהסתברות כלשהי ) .

הבה נסתכל על ניו אורלינס לדוגמא - דיוויס יהיה ( נניח בסיכוי 95% , כתלות בפציעות וכו' ) שחקן טופ 20 בעוד שנתיים-שלוש , מסכים ?
על באדי הילד רק קראתי פה ( לרוב דברים טובים ) - יש לו סיכוי להיות טופ 20 ?
הם עדיין צפויים להיות קבוצת תחתית ולבחור גבוה בדראפט , וגם כפי שציינת יש עוד כמה שחקנים לא רעים , שאני מניח שאפשר להרכיב מהם חבילה עבור נניח שחקן צעיר שהוא טופ 40 , שאולי יגדל כעבור שנה להיות טופ 20 .

האם אין זו דרך פוטנציאלית ( שוב - עם הסתברות מסוימת ) גם כן ליצור טריו של טופ 20 ?
רוצה לומר - נניח שהמטרה הסופית של כל קבוצה היא יצירת טריו שכזה , והיא בונה תרחיש פעולה לשם כך - עם סיכוי מסוים לצידו . האם אתה בעצם טוען שהסיכוי של פילי להשלים מטרה זו ( נניח בשלוש השנים הקרובות ) הוא מהגבוהים בליגה בנקודת הזמן הנוכחית ?

א. כן. ראה ערך 5 בחירות ב-3 הדראפטים הבאים + הפרוספקטים שכבר נמצאים בקבוצה.
ב. זו השנה החמישית של אנתוני דיוויס בליגה. הוא רק עכשיו אולי יזכה לשחקן צעיר שישחק לידו ויתפתח (בניגוד גמור לאסטרטגיה של הפליקאנס שממש לא קיוו להיות בבוטום של הליגה בשלב הזה ולבחור בבחירה השישית). אני כתבתי בזמנו - והתווכחתי עם כל העולם ואשתו - שהאסטרטגיה של הפליקאנס לא תוליך אותם לשום מקום וצדקתי. יכול להיות שבטעות ילך להם כי הם נבעטו בחזרה ללוטרי, אבל זה בניגוד גמור לתכנית חסרת ההשראה שהם רקמו. למעשה, אילו אני הייתי במקום דייוויס, בצעד סופר חריג, לא הייתי חותם שם חוזה נוסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:47 am 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
בוודאי שסך הכישרון הוא מאד משמעותי. בקבוצות שציינת סך הכישרון הוא לא מספיק. הנקודה שלי הייתה שלא מספיק להגיע לרף X של כישרון ומשם כבר אין בעיה להיות קונטנדרית אמיתית. כדורסל זה הספורט שבו לשחקן יחיד יש אפשרות להגדיר קבוצה. אם נסתכל על אלופות העבר, אז ברור שבשורותיהן כמעט תמיד (דטרויט היא היוצאת מן הכלל) אחד מהכוכבים הגדולים של הליגה, בדרך כלל הכוכב הזה גם נתן את הפלייאוף הכי טוב ובוודאי את סדרת הגמר הטובה ביותר. אז צריך את שחקני העל כדי לזכות בתואר. אבל לפילי אין שום שחקן על כרגע. יש כמה פרוספקטים שיכולים להתפתח לכאלו וזה נחמד, אבל כולם עם סימן שאלה גדול זה או אחר. בכל מקרה, גם אם יש לך את הכישרון המתאים, זה לא מספיק וראינו את זה למשל בקליבלנד (לפני מיאמי גם כוכב בסדר גודל לברון יכול היה להביא אליפות, עם המיקס המתאים, אפילו דאלאס של נוביצקי זה היה כך) של לברון, ראינו מה קרה במינסוטה של גארנט ובעוד מקומות. הכישרון זאת ההתחלה. התחלה טובה, אבל רק התחלה. ההמשך לא פחות משמעותי.

בקיצור, אתה חוזר ממה שכתבת..
אתה כתבת שהדבר הקשה ביותר והחשוב ביותר הוא ״לקחת סך כישרון, להפוך אותו לקבוצה ולהוסיף לו את מה שצריך בנק' החסרות״. כל הקבוצות שציינתי (קבוצות מרכז טבלה פלוס) עשו זאת בצורה יפה. פשוט אין להם מספיק כשרון. יש רק שתיים וחצי קבוצות עם ״מספיק כשרון״ והן הקונטנדריות של הליגה הזאת. האם חשובים גם דברים אחרים כמו הכימיה או יכולת האימון? ברור. על זה יוכרע האם הקבוצה הזו תיקח אליפות או האחרת :) או במלים אחרות, חשוב אבל משני באופן יחסי.
הדבר החשוב ביותר והקשה ביותר הוא להשיג את הכשרון המספיק כדי לקחת אליפות. נקודה.
בד״כ זה שילוב של כמה שחקנים ולא של שחקן אחד, עילי ככל שיהיה. לברון או אפילו ג׳ורדן לא יכולים היו לקחת אליפויות בעבר לבדם. למעשה, יש מעט מאוד שחקנים שיכולים לסחוב קבוצה חלשה מאוד לפלייאוף כפי שלברון וג׳ורדן עשו (וקובי בעונה מסוימת בשיא כושרו לא הצליח). כדי לזכות ג׳ורדן היה צריך את פיפן, לברון היה צריך את וייד ובוש ולאחר מכן את קיירי (ולאב). הוא עצמו הכיר בכך ולכן גם חיפש את הקבוצות האלו - בדיוק כפי שדוראנט חיפש את ג״ס (אחרי שאפילו ווסטברוק לצידו לא הספיק). בגלל זה בדיוק אני מזכיר שצריך שלושה שחקני טופ20 כדי להתמודד (אם כי הנוסחא האמיתית היא טיפה יותר מורכבת וזה פישוט קל שלה), בטח בליגה בה קיימת קבוצה שמציגה 4 כוכבים כאלו.
אז נכון, שום נוסחא ושום תהליך לא יכול להבטיח לך כלום, אבל אתה בהחלט יכול למקסם את הסיכויים שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:27 pm 
Hall of Famer

זה לא מדויק. קודם כל לא רשמתי שזה החלק החשוב ביותר. רשמתי שזה החלק הקשה. יש הבדל. כמו שאמרתי, היו בהיסטוריה מספיק קבוצות עם כישרון, בעיקר פוטנציאלי (על זה בעיקר דיברתי, כי זה המצב של פילי. לקחת את לברון ומיד הפכת לקונטנדרית, אבל שחקנים כאלו יש אולי שניים כיום לטעמי. אני לא בטוח שאפילו קארי בכל סיטואציה נורמלית נותן לקבוצה שלו סיכוי לזכות בתואר. לברון ודוראנט לטעמי כן.) שהלכו לשום מקום, בעיקר בגלל שאחרי שהושג הכישרון הגולמי, המשך הדרך היה רצוף בטעויות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 1:11 pm 
Hall of Famer

איך זה החלק הקשה ביותר אם המון קבוצות מצליחות בו ואילו מעט מהן מסוגלות לרכוש מספיק כשרון?

והאם הפער בין אוקלוהומה של הארדן, דוראנט ו-ווסטברוק (לא בשיאם אך שלושה שחקני טופ20 בליגה נון דה לס) שהגיעו לגמר לבין דוראנט ו-ווסטברוק טובים יותר עם 20 צוותים משלימים לידם שהיו בנויים באופן מאוזן יותר + מאמן אחר שלא חזרו על ההישג הזה לא מסביר משהו? דוראנט או לברון (כפי שהוכח במשך שנים ארוכות ומרות בקליבלנד) או קארי או פריקינג ג'ורדן פור דאת' מטר לא מספיקים לבדם. לא בגלל שום דבר אחר מלבד סך כשרון לא מספק. כדי להצליח בליגה ולקחת אליפות אתה צריך לאסוף מספיק כשרון עילי. זה הוכח שוב ושוב ושוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 1:20 pm 
Hall of Famer

אתה יכול לדבר עד מחר על "טעויות", כמעין הגדרה כללית וסתמית או פשוט להודות שלא היה שם מספיק כשרון, לא בקבוצות של לברון וקליבלנד וגם לא בקבוצות נטולות הארדן של אוקלוהומה סיטי. לברון הבין זאת ועבר לשחק עם כוכבים ודוראנט עשה בחירה דומה כעת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 1:36 pm 
Hall of Famer

הטעות של אוק סיטי היא כמובן הטרייד על הארדן. והצוותים האחרים לצד דוראנט ווסטברוק לא היו יותר מאוזנים יותר מהצוות שהגיע לגמר ב-2012.
לפחות אחת הקבוצות של לברון הייתה מספיק טובה בשביל המאזן הכי טוב בליגה ו-60 ניצחונות. אני לא חושב שהבעיה של הקאבס ההם הייתה חוסר בכישרון.

לגבי השגת כישרון עילי, מצטער בעבר זה לא ממש הוכח - הספארס עם 2 האליפויות הראשונות היו קבוצה של דאנקן בלבד. גם ב-2005 אי אפשר היה לדבר על מאנו או פארקר כשחקני עילית. אולי אולי פארקר ב-2007. גם האליפות של 2014 הייתה הרבה יותר על קבוצתיות מאשר על כמה דאנקן, פארקר וקוואיי לאונרד טובים מיאמי ב-2006 לקחה אליפות שכולה דוויין ווייד, ולא, שאק המזדקן כבר לא היה שחקן עילי. דאלאס ב-2011 לקחה אליפות על נוביצקי אחד וצוות מסייע טוב. הלייקרס באליפויות האחרונות שלהם החזיקו בקובי, שחקן על, גאסול, אולסטאר, אבל אחד שבשיאו לא היה מספיק טוב לעבור סיבוב ראשון בקבוצה עמוקה ורול פליירז.

היום המצב קצת שונה, נראה שהשחקנים לקחו לעצמם קצת יותר כוח ומצליחים לנווט את עצמם יותר לסיטואציות מתאימות ולכן נבנתה מיאמי. אבל גולדן סטייט היא לא דוגמא לכך. גולדן סטייט פשוט ניצלה את הסערה המושלמת עם הקאפ ספייס שעלה. אנסמבל כזה כמו של הווריירס לא יוכל להתקבץ בשנים הבאות. שוב פעם התקרה תיצור חסמים. אני לא יודע אם מקרה כמו מיאמי יחזור על עצמו. לא יפתיע אותי שבקרוב שוב נדבר על קבוצות של צמד כוכבים שמועמדות לאליפות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 7:25 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
הטעות של אוק סיטי היא כמובן הטרייד על הארדן. והצוותים האחרים לצד דוראנט ווסטברוק לא היו יותר מאוזנים יותר מהצוות שהגיע לגמר ב-2012.
לפחות אחת הקבוצות של לברון הייתה מספיק טובה בשביל המאזן הכי טוב בליגה ו-60 ניצחונות. אני לא חושב שהבעיה של הקאבס ההם הייתה חוסר בכישרון.

לגבי השגת כישרון עילי, מצטער בעבר זה לא ממש הוכח - הספארס עם 2 האליפויות הראשונות היו קבוצה של דאנקן בלבד. גם ב-2005 אי אפשר היה לדבר על מאנו או פארקר כשחקני עילית. אולי אולי פארקר ב-2007. גם האליפות של 2014 הייתה הרבה יותר על קבוצתיות מאשר על כמה דאנקן, פארקר וקוואיי לאונרד טובים מיאמי ב-2006 לקחה אליפות שכולה דוויין ווייד, ולא, שאק המזדקן כבר לא היה שחקן עילי. דאלאס ב-2011 לקחה אליפות על נוביצקי אחד וצוות מסייע טוב. הלייקרס באליפויות האחרונות שלהם החזיקו בקובי, שחקן על, גאסול, אולסטאר, אבל אחד שבשיאו לא היה מספיק טוב לעבור סיבוב ראשון בקבוצה עמוקה ורול פליירז.

היום המצב קצת שונה, נראה שהשחקנים לקחו לעצמם קצת יותר כוח ומצליחים לנווט את עצמם יותר לסיטואציות מתאימות ולכן נבנתה מיאמי. אבל גולדן סטייט היא לא דוגמא לכך. גולדן סטייט פשוט ניצלה את הסערה המושלמת עם הקאפ ספייס שעלה. אנסמבל כזה כמו של הווריירס לא יוכל להתקבץ בשנים הבאות. שוב פעם התקרה תיצור חסמים. אני לא יודע אם מקרה כמו מיאמי יחזור על עצמו. לא יפתיע אותי שבקרוב שוב נדבר על קבוצות של צמד כוכבים שמועמדות לאליפות.

נראה לי ששכחת את דיוויד רובינסון בספרס. מאנו ופארקר היו לדעתי שחקני טופ20 באליפויות האחרות של הספרס, למעט אולי זו של 2014 שהייתה קצת יוצאת דופן. בלייקרס גאסול ואודום/ביינום היו שניהם בטופ20 של הליגה (בטח גאסול). במלים אחרות, ב-20 השנים האחרונות, אולי בעשרה אחוזים מהמקרים, הנוסחא הזו לא עבדה במדויק (כאמור, הנוסחא המדויקת היא מורכבת מעט יותר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 7:48 pm 
Hall of Famer

דייויד רובינסון אכן נשכח, אך רק ב 99, ב 2003 הוא היה סנטר זקן לקראת פרישה שבעיקר הזכיר את טים דאנקן בעונה האחרונה.

אני לא מסכים שמישהו מהאחרים היה טופ 20. כאמור, בשביל להיות טופ 20 אתה צריך להיות טופ 4-5 בעמדה (5 במקרה שחלוקת הרמות בין העמדות בנ.ב.א לא תמיד שווה). אודום מעולם לא היה טופ 5 פאוור. ביינום אפילו לא טופ 10 סנטר עם כל הכבוד. גאסול גירד את זה במקרה הטוב בשנים הבאמת טובות שלו, אבל לא יותר מכך.
מאנו ופארקר גם גירדו את זה אך בקושי.

אני כן חושב שדאלאס היא מקרה קיצון בה באמת היה רק כוכב אחד והמון רול פליירים שאף אחד מהם הוא אפילו לא טופ 10 בעמדה באותו זמן (צ'נדלר היה קרוב. קיד ממש לא. גם לא ג'ייסון טרי) ולכן דירק נוביצקי הוא בעיניי גדול הפאוורים של 25 השנים האחרונות פרט לדאנקן כמובן. ועם כל הכבוד למאלון, בארקלי או גארנט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 8:31 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ביינום בהחלט היה טופ 5 סנטר בשתי האליפויות של הלייקרס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 151 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Dan, Google [Bot], shmueliki, מנחם, נביא בעירו, נורטון, עודד ל, עמוס לב ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: