סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 10:30 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 16 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 2:47 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
http://one.co.il/Article/16-17/2,620,12 ... tml?ref=hp

הרבה מים עברו בנהר מאז "שדדה" מכבי תל אביב את עירוני נהריה 93:97. עם זאת, הצפוניים מסרבים להירגע בעקבות שערוריית השיפוט, שעם כל הכבוד לסלים המרשימים של אנדרו גאודלוק, סייעה להשלים את הקאמבק של מכבי ת"א. מעט לפני ערב יום הכיפורים, שלח יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד שופטי הכדורסל, ראובן וירובניק, את דו"ח ניתוח המשחק לקבוצות.

הממצאים אישרו את הרחקתו של ויקטור ראד, שביצע פעמיים עבירה בלתי ספורטיבית על ערן אסנטי וגילברט בראון. עבירה מתחת לסל במאבק על ריבאונד בין טיירון נאש למאיק צירבס הולידה שריקה לחובתם של הצפוניים שאומתה בפענוח קלטת המשחק והוכרעה כשריקה נכונה. אולם כאן, מתחילה קומדיה של טעויות שגרמה לסערה.

"בהכנסת כדור של נהריה, 14 שניות לסיום המשחק, מבצע שחקן ההגנה (גל מקל, מספר 99 מכבי) עבירה על שחקן מספר 25 (מרקיז טיג) של נהריה ללא כדור. השופטים לא שרקו לעבירה כאשר הכדור היה עדיין בידי שחקן ההתקפה להכנסת הכדור. הכדור נמסר במסירה קשתית לטיג, ומקל, אשר נמצא מאחוריו, מבצע עבירה ללא כל ניסיון לשחק בכדור, אשר כמובן מונעת משחקן ההתקפה להגיע לכדור. זוהי עבירה בלתי ספורטיבית (אשר נשרקה כעבירה רגילה בלבד)", נכתב בדו"ח.

עוד נרשם: "בהתקפה אחרונה של מכבי ת"א בסמוך לסיום הזמן החוקי, נעמד שחקן ההתקפה (גיא פניני, מספר 10 מכבי), מאחורי שחקן ההגנה (גילברט בראון, 5 נהריה), מחוץ לשדה ראייתו, ומבלי שהוא שומר על עקרונות "זמן ומרחק" בעת חסימה של שחקן ללא כדור (במצב כזה, כל מגע שמשפיע, הינו עבירה של השחקן החוסם). פניני דוחף באופן די ברור (אם כי מאד מהיר), את שחקן ההגנה. מעט קשה לנתח את היחס בין הדחיפה ובין עוצמת הנפילה, אך למעט הסייג האמור, זאת עבירת תוקף של פניני שלא נשרקה".

ביעה נוספת שקיפחה את נהריה סיפרה כי: "שחקן ההתקפה של נהריה (גילברט בראון, מספר 5) מנסה להיכנס לאזור "הצבע", כאשר שחקן הגנה (גל מקל, 99 מכבי), לא תופס עמדת הגנה חוקית ונוצר מגע חזק שכתוצאה ממנו שחקן ההתקפה מאבד את הכדור והמשחק מסתיים. כאשר יש מגע בין השחקנים עדיין יש 0.8 שניות לסיום המשחק. גם כאן זאת עבירת מגן של מקל שלא נשרקה".

לסיכום, הדו"ח התייחס להיעדר השריקה בזריקה של סטו דאגלס: "שחקן נהריה (סטו דגלאס, מספר 31) עובר את שחקן ההגנה (גיא פניני, 10 מכבי), ועולה לסל. פניני מבצע עבירה ברורה עם הגוף, יוצא מתחום "הצילינדר" החוקי שלו, ויוצר מגע על דאגלס, המצוי באוויר, מה שמשנה את פעולת הזריקה של השחקן לסל באופן ברור. זאת עבירת מגן של פניני שלא נשרקה".

בתגובה לדברים, סיפר בשיחה עם ONE יו"ר הקבוצה המפסידה, ניסים אלפסי, על התחושות במחנה הצפוני מאז ההפסד: "אנחנו מתוסכלים. הדו"ח מדבר בעד עצמו. הוועדה המקצועית נתנה את החותמת לכך שהשופטים ניצחו אותנו ולא מכבי ת"א. עם תקציב של 100 מיליון שקל מכבי לא צריכה עזרה מהשופטים, היא כנראה חשבה שהיא באה לטיול בנהריה. הפסדתי משחקים בעבר, כולל עליית ליגה, אבל לא זכור לי תסכול כזה ממשחק שגנבו אותנו".

"קיבלתי טלפונים מיושבי ראש של קבוצות בליגה שתמכו והזדהו איתי בקיפוח הנוראי שהיה. אנשי מכבי מודים ומתוודים בכל מה שציינתי, ויש לי אסמכתאות להוכיח זאת. זעקתי לא פעם אחת לגבי החוסר השוויוניות ואחדות בשיפוט, ולצערי הדברים חוזרים על עצמם. פניתי לדרגים הגבוהים ביותר בספורט ואני לא מתכוון להרפות. אמשיך להילחם על עשיית צדק שיפוט הוגן שינוהל בצורה מקצועית ויקבל החלטות בצורה אוטונומית, ללא התערבות של ראשי קובצות או ראשי איגוד. אם רמת השיפוט התחילה בצורה כזאת, אני מציע לקברניטי הליגה לסגור אותה עכשיו, חבל על עוגמת הנפש של כולם".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 2:55 pm 
Hall of Famer

מה זו הזריקה של דאגלס? מתי הייתה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 3:02 pm 
Junior

oren_80 כתב:
מה זו הזריקה של דאגלס? מתי הייתה?

נדמה לי שממש לקראת סוף ההארכה כשמכבי הובילה ב 2 נקודות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 3:20 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
"עקרונות זמן ומרחק" במקרה של החסימה של פניני היא בין צעד אחד לשניים (זה "הזמן ומרחק" שהחוקה מגדירה לחסימה מחוץ לשדה הראייה). צריך לראות את החסימה שוב, איפה ומתי בדיוק הוא נעמד וכמה צעדים עשה בראון לפני שנחסם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 3:23 pm 
Junior

האם בעקבות הדו״ח הזה צפויה איזה סנקציה נגד השופטים במשחק? אם לא, מה הועילו חכמים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 4:08 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
הדבר הכי מבאס בידיעה הזו זה שוירובניק הוא עדיין בכיר באיגוד השופטים. חשבתי שהוא עזב/הועזב.

אבל זה שדווקא הוא מוציא דו"ח כזה זה מרענן בפני עצמו. על הצעדים של קאוקינס מה שהיה לו לומר זה ששופטים טועים ושעד חצי דקה לסיום השיפוט היה מצוין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 4:19 pm 
Sophomore

מנחם כתב:
האם בעקבות הדו״ח הזה צפויה איזה סנקציה נגד השופטים במשחק? אם לא, מה הועילו חכמים?

אני מאמין שהם יקבלו את אותה סנקציה שהשופטים של גמר גביע המדינה 2008 קיבלו , ואת אותה סנקציה שקיבלו השופטים ששפטו אשתקד את המשחק בין הפועל תל אביב להרצליה.....
שלא לדבר על זה : http://www.one.co.il/Article/15-16/2,62 ... ml?ref=rss
עושים מזה רעש כי מדובר במכבי תל אביב , כל שנה יש שריקות גבוליות במקרה הטוב עד פושעות בליגה שלנו , ואני מאמין גם בכל ליגה בעולם.
מצחיק שראובן וירובניק שבמחי אי שריקה אחת העניק גביע אירופה לקבוצה שזכתה מין ההפקר (ההפקר הוא כמובן טעות שיפוט קריטית של ראובן וירובניק) , הוא זה שמציין שגיאות שיפוט....

נערך לאחרונה על ידי Equilibrium בתאריך ה' אוקטובר 13, 2016 5:04 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 4:55 pm 
מנהל פורום

השאלה מה אפשר לעשות. זה לא שדרג השיפוט השני הוא יותר טוב. מחליפים טריפה בנבלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 5:00 pm 
Sophomore

Shiver כתב:
השאלה מה אפשר לעשות. זה לא שדרג השיפוט השני הוא יותר טוב. מחליפים טריפה בנבלה.

צ'מע ,

אם ביורוליג מחזירים את האיום והנורא לאמוניקה , מפרישה עקב מצוקת שופטים , כנראה הבעייה שניקראת שיפוט, לא מתכנסת לתחומי מדינת ישראל בלבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 6:29 pm 
מנהל פורום

שנזכיר איך התנפלנו כאן על השופטים בסידרת הגמר של הNBA?
ושם שפטו כנראה השופטים הטובים בעולם עם טלביזיה וכו
השופטים בארץ בסדר בסך הכל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 9:26 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

למרות שנאתי הרבה והלא מוכחשת למכבי תא אני נוטה להאמין שהשופטים לא טעו בכוונה לדפוק את נהריה
טוב מאוד שהאיגוד מודה על הטעויות ומתריע בפני השופטים
מקווה שדברים כאלה לא יישנו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 9:29 pm 
Freshman

אחרי שהם כותבים כל כך הרבה פעמים גל מקל, מספר 99, קצת קשה לי להאמין שהם צפו באמת במשחק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 9:32 pm 
Junior

טל פישר כתב:
אחרי שהם כותבים כל כך הרבה פעמים גל מקל, מספר 99, קצת קשה לי להאמין שהם צפו באמת במשחק

או שהם רואים כפול מה שמטיל בספק את כל ניתוח העבירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 9:54 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מקל של 2016, גם כשרואים אותו כפול - שני המקלים עומדים באותו מקום.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 9:58 pm 
Hall of Famer

juror13 כתב:
למרות שנאתי הרבה והלא מוכחשת למכבי תא אני נוטה להאמין שהשופטים לא טעו בכוונה לדפוק את נהריה

השאלה המרכזית היא האם בסיטואציות זהות אך ב"היפוך תפקידים" בין הקבוצות היו שורקים את אותו הדבר .
מה דעתך ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 7:30 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

shmueliki כתב:
juror13 כתב:

השאלה המרכזית היא האם בסיטואציות זהות אך ב"היפוך תפקידים" בין הקבוצות היו שורקים את אותו הדבר .
מה דעתך ?

ממש לא יודע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 16 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], shmueliki, מנחם, נביא בעירו, נורטון, עודד ל, עמוס לב ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: