סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 6:28 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 719 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 9:16 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
עם אחרי הפציעה של מילר מכבי מצאו תחליף סביר אז הפציעה של שגב משמעותית כרגע בעיקר כי המחליף הישראלי היחיד לגבוהים הוא אלכסנדר שלא מגן ולא סנטר ומה שמכבי צריכה כרגע זה שחקן שיוכל לשמור ולשחק בשתי עמדות הפנים ובהיעדר שגב אין סיכוי שישחררו את אלכסנדר ויביאו במקומו אחד כזה. אמנם יש מצב שיחליטו שמביאים זר נוסף רק ליורוליג אבל אני מתקשה לראות אותם מכניסים עוד את היד לכיס.

אם את הבעיות בעמדת הרכז אני עוד יכול לראות נפתרות ברגע שווימס וגאודלוק חוזרים שניהם מהפציעות (שאז לא יצטרכו לשחק עם מקל ואוחיון הנגרים יחד) אז הבנייה המעט בעייתית בעמדות הפנים - ראד שמשחק בעיקר בחוץ ומחסור ב4 הגנתי ושני סנטרים כבדים בפנים שמתקשים בהגנת הפיקנרול ולא מסוגלים לקלוע מחוץ לצבע - תאלץ את אדלשטיין למצוא פתרונות יצירתיים.

לא ראיתי את המשחקים האחרונים אבל מהתגובות והתוצאות אני מבין שההגנה והריבאונד של הקבוצה די על הפנים. להגנתו של אדלשטיין אפשר לטעון שלא היה לו סגל מלא מתחילת ההכנה אבל הוא יהיה חייב להכניס את הקבוצה לעניינים מהר, בעיקר מבחינת שיטה הגנתית, כי כל הכישרון ההתקפי לא יעזור כשלא מבצעים עצירות ומונעים שלשות חופשיות וריבאונד התקפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 9:32 pm 
Senior

שגב לא רלוונטי בשיט ליורוליג, ראו את זה גם במשחקי ההכנה. הבעיה שמכבי מחכה עד למשחקים הרשמיים בדרך כלל ולא עושה שינויים לפני כן. את החור ההגנתי ראו במהלך משחקי האימון וגם את זה שארז לא בדיוק סומך על אלכסנדר. מכבי צריכה 4-5 הגנתי שיסגור חלק מהחורים בהגנה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 11:45 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

לא אמרתי ששגב רלוונטי ליורוליג (למרות שאם לא היה נפצע הוא היה אמור להתפתח לשחקן רלוונטי לדעתי) אבל הפציעה שלו הופכת את אלכסנדר לשחקן חשוב בחוק הרוסי ומונעת את החלפתו בשחקן 4-5 הגנתי וריבאונדר. מצד שני גם אם היו משחררים את אלכסנדר עדיין היו צריכים לשלם לו אז אולי הפתרון יהיה להביא זר רק ליורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2016 11:47 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

דרך אגב, אמנם לא צפיתי במשחקים האחרונים אבל אני לא מבין את הבעיות בריבאונד הגנה. ראד אמור להיות ריבאונדר טוב, צירבס קטף כמות נאה של ריבאונדים בעונה שעברה ואייברסון גם ריבאונדר טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:08 am 
Hall of Famer

שגב הוא היחיד במכבי שרישום שלו לליגה לא בא על חשבון שחקן אחר .
יש פה מקרה קלאסי של שחקן שאפשר לתת לו בשקט 20-25 דקות במשחקי הליגה ( הוכיח אשתקד שהוא ראוי לדקות לא פחות מפניני ואלכנסדר לצורך העניין ) , ואפילו לא להלביש ביורוליג - שם מבחינת יכולותיו ובניית הקבוצה - הוא הרבה פחות נחוץ .
כבר רשמתי שאני במקום מכבי כעת עושה מהלך על שחקן בן 25 ומטה ( דאוסן ודיברתולומיאו הם האופציות הבולטות ) בכדי לעבות את הסגל במשחקי הליגה , ובכך למעשה להוריד עומס מהשחקנים הבולטים לטובת משחקי היורוליג . חבילות של יבזורי וכסף/סילי בהחלט יכולות לסגור עסקאות מסוג זה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:42 am 
Junior

אבל גם דאוסן וגם דיברתולומיאו יעבו את עמדות 3-1 שבהן כבר יש מספיק ישראלים ולא ממש יפתרו את הבעיה בעמדות 5-4 ששם חוץ מאלכסנדר, ואולי קצת פניני, אין למכבי כלום ושום דבר, וראי בטח יגיד שגם עם אלכסנדר זה כלום ושום דבר, ובעיני זו כעת הבעיה של מכבי בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 8:36 am 
Junior

http://m.ynet.co.il/Articles/4865614
למה מקל מתראיין תחת כל עץ רענן? הוא לא הקפטן ולא הדובר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:17 am 
Hall of Famer

מנחם כתב:
אבל גם דאוסן וגם דיברתולומיאו יעבו את עמדות 3-1 שבהן כבר יש מספיק ישראלים ולא ממש יפתרו את הבעיה בעמדות 5-4 ששם חוץ מאלכסנדר, ואולי קצת פניני, אין למכבי כלום ושום דבר, וראי בטח יגיד שגם עם אלכסנדר זה כלום ושום דבר, ובעיני זו כעת הבעיה של מכבי בליגה.

אתה מתעלם מהעובדה שאם דאוסן/דיברתולומיאו נרשמים למשחק במקום יבזורי - אז גם פניני ואלכסנדר יכולים להירשם .
בפועל הרי תסכים איתי שלא ייתכן שיבזורי לא יירשם לכל המשחקים ( ולעיתים אפילו ממש צריך אותו , למשל עקב היעדרות של ווימס וגאודלוק שכבר התרחשה ) , מה שאומר שפניני/אלכסנדר הופכים למועמדים הטבעיים לשחקנים שלא נרשמים - כלומר זו פגיעה בעמדות 4-5 שאתה ובצדק רוצה בהן רוטציה נאה גם בחוקי הליגה .
מבחינתי זה הזוי שקבוצה עם מעל מאה מיליון שקל תקציב , ועם סגל של 14 שחקנים - תופיע לכל משחקי הליגה הקרובים עם 10 שחקנים בלבד ( במקרה הטוב , למשל אם שני ישראלים לא כשירים - זה כבר רוטציה של 9 ) . זו חלוקת עומסים מאוד בעייתית , ורחוק מניצול "אידיאלי" של עודף המשאבים היחסי .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 11:55 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מה הבעיה להופיע למשחקי הליגה עם 10 שחקנים? מי בדיוק הם השחקנים 8-9-10 בשאר הקבוצות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:21 pm 
Sophomore

אני חושב שאמרתי את זה בדיוק לפני ששגב נפצע וזה התעצם עם הפציעה. בליגה שלנו מכבי מאד מאד פגיעה עם החוק הרוסי מכיוון שיש לה היום רק שני ישראלים ששווים דקות בעמדות 4-5 וזה פניני בעמדה 4 שלמרות השיפור ביכולתו עדיין חור בהגנה ובריבאונד לעמדה הזאת) ואלכסנדר שנראה לא משהו בדקות שמקבל ובכלל נראה שארז לא מאד מחזיק ממנו.

זה אומר שאו שמכבי משחקת עם פניני ב-4 (אפילו בליגה שלנו זה ייפגע בה לעיתים) או שמשחקת עם שני ישראלים מה שלא מאפשר לווימס וגאודלוק לשחק ביחד. גם ככה פניני לא יכול לשחק כל המשחק ולדעתי מול קבוצות מסויימות (הפועל ירושלים) עדיף למכבי שבכלל לא ישחק ב-4 כי יהיה לו קשה לשמור שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 12:26 pm 
Junior

shmueliki כתב:
מנחם כתב:

אתה מתעלם מהעובדה שאם דאוסן/דיברתולומיאו נרשמים למשחק במקום יבזורי - אז גם פניני ואלכסנדר יכולים להירשם .
בפועל הרי תסכים איתי שלא ייתכן שיבזורי לא יירשם לכל המשחקים ( ולעיתים אפילו ממש צריך אותו , למשל עקב היעדרות של ווימס וגאודלוק שכבר התרחשה ) , מה שאומר שפניני/אלכסנדר הופכים למועמדים הטבעיים לשחקנים שלא נרשמים - כלומר זו פגיעה בעמדות 4-5 שאתה ובצדק רוצה בהן רוטציה נאה גם בחוקי הליגה .
מבחינתי זה הזוי שקבוצה עם מעל מאה מיליון שקל תקציב , ועם סגל של 14 שחקנים - תופיע לכל משחקי הליגה הקרובים עם 10 שחקנים בלבד ( במקרה הטוב , למשל אם שני ישראלים לא כשירים - זה כבר רוטציה של 9 ) . זו חלוקת עומסים מאוד בעייתית , ורחוק מניצול "אידיאלי" של עודף המשאבים היחסי .

למה אני מתעלם? להיפך, מה שאני כתבתי הוא שגם אם הם נרשמים זה גורם למכבי להופיע עם סגל מוגבל מאוד בליגה משום שאלכסנדר עוד לא הוכיח שהוא שווה יותר מדי בליגה, ופניני בארבע יוצר הרבה בעיות למכבי בהגנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 2:14 pm 
Hall of Famer

נו , אז אם יש בעיות גם אם השניים הנ"ל נרשמים - קל וחומר במצב הנוכחי בו שניהם לא יוכלו להירשם ( פרקטית ) בכל המשחקים .
במצב סביר אגב היה גם מועיל לתת מדי פעם מנוחה ממשחק ליגה זניח כזה או אחר לראד/צירבס , אבל זה כבר נראה לא פשוט לביצוע כאמור ...

צ'רלס , אין שום בעיה להופיע עם 10 שחקנים למשחקים , אבל כרגע זה התרחיש הטוב ביותר של מכבי , וסביר שעד ששגב יחזור גם יהיו משחקים שיופיעו 9 שחקנים ( או גרוע יותר מבחינתם - ישתפו יתר על המידה שחקנים שאינם כשירים לגמרי , כמו שכבר קרה אפילו כבר במחזור הראשון ... ) . הנ"ל אומר סדר גודל של 20-30 דקות למספר שחקנים "מרכזיים" מדי שבוע במשחקי הליגה , וזה תסריט שאני לפחות הייתי מנסה להימנע ממנו על ידי בניית קבוצה כפי שתיארתי ( עם לפחות שחקן נוסף עד 25 ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 2:43 pm 
Junior

אתה מדבר על דבר אחד וגמליאל ואני מדברים על דבר אחר. אתה חושב שהבעיה של מכבי זה שיש לה סגל קצר מדי לליגה ואנחנו חושבים שיש לה סגל מוגבל לליגה והחתמה של דאוסן או דברתולומיאו לא באמת תשנה את זה. מעבר לזה - למה התרחיש הטוב ביותר של מכבי הוא סגל של עשרה? יש לה בישראלים את אוחיון, מקל, לנדסברג, פניני, יבזורי, אלכסנדר ובזרים את סילי, גאודלוק, ווימס, ראד, צרבס, אייברסון, כלומר שישה ישראלים ושישה זרים שמתוכם חמישה וחמישה ירשמו בכל שבוע למשחק בליגה ואני לא סופר את סמית שישחק באירופה ואת שגב ומילר שאולי עוד יחזרו לשחק העונה. למה הם צריכים עוד ישראלי כמו דברתולומיאו או אפילו דאוסן, כדי שיהיו להם אחד עשר שחקנים בסגל? אבל אז זה אומר שכל הישראלים נרשמים בכל שבוע לליגה ולא מקבלים מנוחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 3:26 pm 
Sophomore

ואם לדייק, אני אומר שגם ככה יש להם סגל ישראלי מאד עמוק אבל לא מאוזן בכלל כשגם הישראלים המובילים וגם הזרים המובילים דורכים אחד על השני בעמדות 1-3. להביא את דיברתולומיאו או דוסון שגם הם משחקים בעמדות האלו לא יפתור כלום...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 3:45 pm 
Junior

מסכים לגמרי, כתבתי דברים ברוח דומה אחרי גביע וינר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 4:25 pm 
Sophomore

קורובייב כתב:

הוא חביב התקשורת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 6:30 pm 
מנהל פורום

קורובייב כתב:

שתלתי לך רמז

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2016 9:45 pm 
Hall of Famer

מנחם וגמליאל - הבנתי את התזה שלכם .
מי יתן ונמשיך למצוא מגרעות רבות אצל הצהובים !

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:14 am 
Junior

התלבטתי אם לכתוב לה או בתרד המשחק.
ארזשטיין בסיום: ״לא הייתי מודע ללו״ז הצפוף, זה רצח״

לא יודע מה איתכם, אני חושב שזו פדיחה רצינית מאוד שלו כאיש כדורסל בכיר (גם אם לא יודע לאמן אבל כפרשן ובאופן כללי מתעסק בזה ביום יום) ובטח כמאמן של אחת הקבוצות הבכירות ביבשת לא לגעת מה הלוז.

אני מניח שצביקה שרף לדוגמא יודע את הלוז מתוך שינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:31 am 
Sophomore

אוי נו. אלא אם היית ציני, אדלשטיין לא התכוון לזה שהוא לא הציץ ביומן אלא להעביר את המסר ש"עד שאתה לא ביורוליג ובמכבי אתה לא מבין את האינטנסיביות והלחץ". שזה גם לא הברקה גדולה כי העונה רק התחילה, אבל ברור שלזה הוא התכוון. הוא מקריז מערכות ידוע אבל טמבל הוא לא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:36 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא גומר את העונה במכבי, אין סיכוי. זה נועד לכשלון מהתחלה. הוא יתפרק.
למזלו יש פציעות שישמרו אותו בקבוצה כנראה לתוך השנה הקלנדרית 2017, אחרת גם לשם ספק אם היה מגיע.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:37 am 
Junior

ישרוד את העונה בגלל תקדים טבק. לא רואה אף מאמן על פנוי שיחליף אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:40 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני לא רואה מצב שהוא שורד.
אבל הוא יוחלף לא על ידי מאמן על. אני מהמר על פרנקו או דרוקר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:43 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
אני לא רואה מצב שהוא שורד.
אבל הוא יוחלף לא על ידי מאמן על. אני מהמר על פרנקו או דרוקר.

די נו.

יורוליג הוא מסודר בגלל טבק, בגלל הפציעות ובגלל שתמיד אפשר לומר שזו עונה של 30 משחקים והכל פתוח.
בליגה עם גוודלוק ווימס מכבי תרוץ הרבה יותר טוב משנה שעברה ככה שאני לא רואה איזשהי קריסה יוצאת דופן.

ועוד סיבה שאין מי שיחליף אותו. פיני לא רלוונטי ודרוקר ופרנקו זו אפילו לא מחשבה שתעבור למכבי בראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2016 12:45 am 
Hall of Famer

מה למשל טבק עשה בקריירת האימון שלו שדרוקר לא ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 719 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], סאבוניס ו 21 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: