סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 2:23 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 141 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 11:44 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
זה דווקא משהו ששמעתי גם בכל מיני דיבורים על ה-NBA, שזו צריכה להיות עדיפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 12:02 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
למה? מה ההגיון פה? מקל למשל עושה את זה גם כשהוא מגיע ללייאפ חופשי, בלי מגן לפניו. למה?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 12:08 pm 
מנהל פורום

נו, זה שמקל שחקן לא כ"כ טוב אני אומר כבר הרבה זמן, לא?

ההגיון? אני מניח שזה חלק מהעיקרון של לחפש את השלשות בעדיפות ראשונה, או לחילופין את הביג מן שנמצא עם הפנים לסל שיכול להפוך את המסירה למהלך של סל ועבירה עם חדירה טובה. כריס פול נניח בנה קריירה די מפוארת על העיקרון הזה של כניסה עד לטבעת ולמצוא משם את השחקן הפנוי. רק שהוא, כמובן, לקח את הליי אפ החופשי כשזה היה אפשרי, כי הוא לא טמפיט שמפחד לטעות (כאילו הוא כן, אבל ביחס לאול טיים גרייט, לא ביחס לאבי בן שימול).
גם אייזיאה תומאס של בוסטון עושה את זה הרבה, וגם הייורד של יוטה (סמול פורווד בכלל) עושה את זה לא מעט, יחסית.
רוצה לומר, שהעיקרון עצמו לא כל כך מופרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 12:10 pm 
Hall of Famer

ההגיון כאן הוא שאם ליי-אפ חופשי מביא, נניח, 2 נק' לפוזשן (כי קורה לפעמים שמחטיאים מצד אחד, אבל מצד שני גם מקבלים פאול לפעמים), אז כנראה ששלשה חופשית מביאה יותר מ-2 נק' לפוזשן (תלוי מי זורק אותה כמובן). אני חייב להגיד שלפחות מבחינת הרגשה, זה לא נשמע לי סביר בכלל, אם האחוז הכללי של שלשות ביורוליג הוא באיזור ה-35-40% או נגיד 45% אצל הקבוצות שקולעות ממש טוב, קשה לי להאמין שאם נבודד רק את הקליעות החופשיות שהגיעו כתוצאה מחדירה והוצאת כדור נראה עלייה של 25-30% בדיוק, אבל אולי אנשים שבדקו את הנושא הגיעו למסקנות אחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 12:13 pm 
Hall of Famer

גם לי זה נשמע לא סביר. אם הלייאפ הוא לא קונטסטד, כלומר יש סיכוי גבוה מאוד לקלוע אותו, אז צריך ללכת על זה. חדירה והוצאה החוצה לשלשה פנויה של קלע טוב היא אופציה מצוינת אבל אם יש שתי נקודות ״בטוחות״ אז זה נראה לי לא נכון.

אפילו אם ניקח את המקרה הגרוע של קליעה ב-80% בלבד של לייאפ חופשי וקליעה ב-50% של שלשה (בהנחה שלא הצליחו לסגור והיא פנויה ומדובר בקלע מצוין), זה לא מסתדר.

מה גם שזה סוג של מפח נפש אם מחטיאים את השלשה ואפשרות לקבוצה השניה לרוץ להתקפת מעבר.

אם אתה משחק מול ההיט ואתה חודר על וייטסייד, עדיף שתוציא לשלשה פנויה :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 12:23 pm 
מנהל פורום

נו, אני לא בא להגן על הביצוע, אני רק רוצה לומר שזה לא איזשהו עיקרון מטופש לחלוטין, כי יש לא מעט מקומות שזה אכן הסגנון. האם זה הרעיון הכי טוב למכבי ת"א? לא חושב. האם כאופצית כדורסל הגיונית באופן כללי זה בסדר? ברור שכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 12:47 pm 
Junior

אגב, לא כל השיקולים םה נבדקו. השאלה היא האם ריב׳ התקפה הוא יותר או פחות סביר משלשה או לייאפ, ורק אז לבחון את שיקולי הנקודות לפוזשן. אולי המסקנה היא שיש סיכוי גדול יותר לריב התקפה מזריקת שלוש בגלל ריב׳ ארוך ובגלל שהשחקן המוסר נמצא מתחת לסל אחרי המסירה וזמין לריבאונד בלי סגירה? אבל אז גם יותר קשה למנוע מתפרצת? אולי דווקא מלייאפ יותר קל לקחת ריבאונד כי שוב, יש שחקן שהחטיא את הלייאפ זמין לריב (אבל אולי גם יש שומר שרדף אחריו וממוקד בריבאונד) או גבוה שמוכן לעשות תיקון אחרי פיקאנרול או מהלך אחר.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 1:36 pm 
Hall of Famer

לא מבין את הויכוח הזה בכלל. במקרים של מקל מדובר בלייאפ שהוא לא קונטסטד, הוא כבר עבר את השחקן שלו והדרך פתוחה לסל. זה נכנס ב-80-85% כשאני נדיב, יותר סביר שזה אזור ה-90. להוציא ממצב כזה לשלשה זו טיפשות, ואם יש מאמן שנותן הוראה כזו הוא צריך קריירה אלטרנטיבית. ללכת לגדל חסה או משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 1:44 pm 
Junior

אני לא חושב שיש שאלה במקרים כאלו.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2016 9:47 pm 
Sophomore

פרנקו? דרוקר? אם אלה האלטרנטיבות אני לוקח את רפשה :cry:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2016 12:26 am 
Hall of Famer

לעניין ההוצאה לשלשה - צריך לזכור שהשלשה בכלל לא תיזרק בוודאות , לעיתים המסירה לא טובה / תפיסת הכדור של הקולע לא נקייה / שחקן הגנה מגיב מהר ומצליח להפריע לקליעה .
אני מסכים שיש מצבים ( בעיקר במתפרצות שהמגרש דליל יותר ) שההסתברות שתצא מההוצאה קליעה פתוחה היא גבוהה מאוד , אבל במשחק עומד זה רחוק מלהיות וודאי .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2016 12:34 am 
Junior

אני מניח שההנחייה, בהנחה שאכן יש אחת כזו, לא באמת מניחה שלייאפ חופשי הוא זריקה פחות טובה משלשה חופשייה.

הרעיון הוא להקנות הרגלים. הרוב המוחלט של הלייאפים במשחק העומד יהיו סוג של קונטסטד. אם שחקן יכנס לצבע כשהוא יודע, כהרגל, שהעדיפות הראשונה שלו היא למצוא מישהו לשלשה חופשייה, סביר להניח שהכדורסל שישוחק יהיה חיובי. אז גם אם המחיר של זה יהיה כמה שחקנים שמוותרים בטעות על לייאפ קל, עדיין הרווחת קבוצה עם הרגלי כדורסל בריאים של חדירה והוצאה החוצה.

בכל מקרה, לא הייתי מביא שום דבר שגל מקל עושה בשלב הזה של העונה כדוגמה למשהו, הבחור משחק כדורסל מזעזע בשני צידי המגרש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2016 12:53 am 
Freshman

אני אזרוק משהו של תחושה. אין לי כמובן שום מקורות בחדר ההלבשה, או הוכחות.
השחקנים נראים כאילו הם לא מאמינים בשיטה. גם בהתקפה, אבל בעיקר בהגנה.
בשלבים רבים במשחק, ובכלל במשחקים האחרונים, ההתקפה נראית כאילו מכבי לא בדיוק יודעת מה היא רוצה מעצמה. גאודלוק נכנס, עושה רוצ'סטי, ויוצא. עוד קצת צירבס, וזהו.
ובהגנה. בהגנה נראה שאדלשטיין מנסה להקנות שיטה, אבל השחקנים לא ממש מאמינים בה. זה לא רק לא מיומנים. לא מאמינים. משהו בשפת הגוף שלהם, באווירה, במבט, נותן את התחושה שאין להם את האמון שהשיטה תעבוד. למשל הדאבל טים האוטומאטי על הבייס ליין, איך שהיריב מסתובב, זה אחלה רעיון, אבל רק אם מצליחים לעשות אותו עם כל הלב. או הדרך שבה מכריחים שחקנים אל הצד החלש שלהם, וסומכים על עזרה מאחורה, זה גם רעיון מצויין, אבל רק אם יש אמון בביצוע. את כל אלו אני לא רואה שם.
שוב, סילחו לי על הניתוחים הפסיכולוגיים, אבל, אני חושב שלאדלשטיין יש שאלה גדולה מאוד אם הוא לא לקח על עצמו משהו שגדול למידותיו, ואני חושב שהשאלה הזו מחלחלת לשחקנים.
יותר מאשמח לאכול את הכובע, אבל נראה לי שעד חנוכה יתווסף לשוק פרשן כדורסל אחד מצויין.
האם זו חוצפה גדולה מידי, בימים אלו של תפילה ותחנון לפנטז על הבחור הזה, שכבר עבר פעם מקבוצת נבא לאירופה?

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7 ... 7%A0%D7%94

אטורה מסינה, כן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2016 1:00 am 
Freshman

לגבי גל מקל.
אני חושב שהוא יכול להיות רכז יורוליג מחליף סביר לגמרי, אבל רק אם הוא יפנים שהוא, ובכן - רכז יורוליג מחליף סביר. אני חושב שהשתן האמריקאי קצת עלה לו לראש. הוא לא לגמרי מבין שהתפקיד המרכזי שלו הוא לחלק כדורים לאלה שבאמת יודעים להכניס אותם ברשת. נדמה לי שבקבוצה עם כל כך הרבה סקוררים מוכשרים, זה סבבה לגמרי שהרכז עסוק בלהפעיל את האחרים. בטח אם וכש כולם יהיו בריאים. הבעיה שמקל חושב שהוא שחקן נבא אשר בשל צירוף מקרים הסטורי מצער מצא את עצמו במדמנה האירופית, וכאן עליו להזריח מאורו לסובבים. הלו, לא שלשות ולא חדירות ביד אחת. תמסור בבי, תמסור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2016 1:17 am 
Hall of Famer

ואני דווקא חושב שהשחקנים באמת לא מיומנים בענייני הגנה, וחלקם (שלא לומר רובם) גם לא רוצים להיות מיומנים בזה. אחרים כמו דווין סמית פשוט לא במצב פיזי לעשות הגנה טובה. לא קשור בשיט לאמון בשיטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2016 10:57 am 
Sophomore

יותר ויותר נראה שלא רק שהעסק גדול על אדלשטיין אלא שאין לו מושג ירוק לאן הוא הגיע. אם מתברר שכמעט כל שיטות המשחק שראינו בהכנה הופכות ללא רלוונטיות לחלוטין במשחקים הרשמיים אז ברור שיש כאן בעיה. ארז בעצם שרף חודש וחצי של הכנות על כלום ועכשיו הוא מתחיל מאפס. בהכנה הוא בעיקר למד מה לא לעשות אבל לא תרגל כמעט שום דבר שהם אמורים לבצע. זה שם את מכבי בפיגור גדול מול כמעט כל קבוצת יורוליג שהיא תפגוש ונראה את זה היטב כבר בחמישי הקרוב. הבעיה היא שלארז אין את הניסיון להכניס בלוחות הזמנים הקצרים שיש שיטות הגנה חדשות וזה עלול לגרום לכדור שלג שימשיך להתגלגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 141 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה