סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 8:28 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מרץ 07, 2017 7:30 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
כרגע, מההגיוני ביותר ועד הלא הגיוני ביותר. אני אנסה לכמת משהו די תיאורטי וסובייקטיבי, אבל בוא נראה.

1. ראסל ווסטברוק צריך את התנאים הבאים לדעתי:
א. מלך הסלים עם 30+ בנקודות
ב. לשמור על ממוצע ט"ד
3. מקום שישי במערב.
4. אם הוא יסיים שביעי אחרי ממפיס, אני חושב שהוא צריך לפחות 46 נצחונות (כלומר יותר מ 55 אחוז הצלחה).

לדעתי, אם אחד מהתנאים מתפספס חבל על הזמן.

2. ג'יימס הארדן.
א. צריך לשמור על הממוצעים, ובעיקר להיות מלך האסיסטים של העונה.
ב. הקבוצה שלו צריכה להיות קבוצה של 55 נצחונות וכמובן מקום שלישי במערב.
אם משהו פה מתפספס, אזי שוב - חבל על הזמן.

3. אייזיאה תומאס
א. כמובן לשמור על הממוצעים, קפיצה של איזור חיוג בנקודות (כלומר ל 30 תעלה את הסיכויים שלו מעט, כלומר, יותר מאשר 29.5 לדעתי).
ב. גיים צ'יינג'ר יכול להיות אם הוא יעקוף את קליבלנד. ניצחון על הקליפרס היום והמרחק הוא רק 2 משחקים... אם זה קורה, הסיכויים שלו מתחילים להשוות לאלו של השניים לפניו.

בעיניי, אם בוסטון נותרת שניה. אין לו שום סיכוי. אבל מקום ראשון במזרח, ויש לו סיכוי באמת חביב מאד.

4. קאווי לאונרד
א. כמובן לשמור על הממוצעים.
ב. לא יזיק לו עוד איזה 3-4 משחקים זכורים שאותם הוא ינצח בקלאץ'. השבוע האחרון עם כל הקלאצ'ים שלו העלו לו מאד את הסיכויים.
ג. סן אנטוניו עם 64 נצחונות נניח. זה יהיה משהו שיהיה מאד קשה להתעלם ממנו.
ד. אם אצל אייזיאה הגיים צ'יינג'ר יהיה עקיפה של קליבלנד, אז בשבילו גיים צ'יינג'ר יהיה עקיפה של גולדן סטייט. אני חושב שאם אחד מהשניים יקרו (לבוסטון או סן אנטוניו), הסיכויים של אייזיאה\קאווי אשכרה משתווים ואולי אף עולים על אלו של שני הראשונים.

בקיצור כרגע זה ראס או הארדן, אבל אחד משני הגיים צ'יינג'רים האלה יכולים לשנות הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 07, 2017 8:22 am 
Hall of Famer

ואגב, יש מצב שאני אשמע כמו חסיד שוטה, אבל האדם היחיד שתיאורטית יכול לאיים על הארבעה, הוא לא לברון אלא דווקא סטף.

איך?
אם אף אחד מהתנאים להלן לא יתקיים (אולי חוץ מאלו של הארדן). כלומר, ווסטברוק נניח יפספס את ממוצע הט"ד, בוסטון תסיים שניה, גם סן אנטוניו. יוסטון אמנם תיתן 55 נצחונות אבל לא 60, סן אנטוניו תיעצר על 60-62.
וגם - קרי יחזור לכושר של שנה שעברה, ובלי דוראנט יסחוב את גולדן סטייט ל 68 נצחונות או משהו כזה, תוך שהוא קולע 30 נקודות למשחק באחוזים מעולים. אני חושב שיש סיכוי לתריפיט.

אבל זה סיכוי של אחוז או שניים בודדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 07, 2017 9:45 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מישהו זוכר אם טייני ארצ׳יבלד, בעונה שבה היה גם מלך הסלים וגם מלך האסיסטים והקבוצה שלו אאל"ט לא הגיעה לפלייאוף, זכה בmvp?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 07, 2017 11:40 am 
מנהל פורום

גוגל בטח זוכר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 07, 2017 11:42 am 
מנהל פורום

והתשובה היא לא...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 07, 2017 4:24 pm 
Junior

http://www.nba.com/mvp-ladder
המירוץ לפי אתר הליגה.

בגדול מסכים עם רוח הדברים שלך לגבי כולם.
אולי למעט אייזיאה, שלא 3 לדעתי במירוץ כרגע וצריך סיום עונה פנומנלי לחלוטין בשביל סיכוי להיות הסלטיק הראשון שלוקח MVP מאז לארי בירד ב-86.
אני לא רואה סיכוי ריאלי שזה לא ווסטברוק או הארדן, והבחירה ביניהם קשה מאוד. איך שאני רואה את זה, ולדעתי לא מעט כתבים בעלי זכות הצבעה מסתכלים על זה דומה כרגע - ההפרדה ביניהם מונחת כרגע על נתון אחד לכל אחד. לווסטברוק זה הטריפל דאבל, להארדן זה המאזן של הקבוצה.
הנתון של ווסטברוק אולי מרגיש מעט גימיקי ולא ממש הוגן שהוא יזכה בגלל 2.5 ריבאונדים יותר מהארדן אבל צריכים גם להבין את הגדולה הדרושה לנתונים האלה, ואם ווסטברוק יצליח להיות השני בהיסטוריה זה אומר דרשני.
סביר גם שרבים מהמצביעים לא ייחסו משקל רב להבדל של 10~ נצחונות בין הקבוצות בשל הנחה שהקבוצה סביב הארדן טובה יותר בהפרש כזה. אני אישית לא מסכים אבל נניח לזה.
בקיצור, קצת כמו שאמרת, בשינוי אחד מבחינתי - לא חושב שישפיע רבות אם אוקלהומה יסיימו 6 או 7, או ש-45 נצחונות יהיו דיל ברייקר. בלי טריפל דאבל אין סיכוי וזה של הארדן. עם טריפל דאבל זו תהיה ההצבעה הצמודה בהיסטוריית הליגה או לפחות קרוב לכך.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 07, 2017 11:05 pm 
Junior

קורא קצת על אוסקר רוברטסון.
הוא הגיע לליגה ב1960-61, זכה ברוקי השנה ובעונה השניה שלו עשה את עונת הטריפל דאבל אבל לא זכה בMVP, אולי כי הקבוצה לא הגיעה להישגים, את הMVP היחיד שלו הוא קיבל ב64' כשהקבוצה שלו (הסינסינטי רויאלס שיהפכו בהמשך לסקרמנטו קינגס) עשתה מאזן של 55-25. הוא נבחר לאול סטאר בכל עונה מ61 עד 72 (זכה באול סטאר mvp ב61, 64 וב69) ונבחר לall nba first team בכל אחת מ9 העונות הראשונות שלו בליגה ולsecond team בשתי העונות שאחרי זה. ב1970 עבר בטרייד למילווקי של קארים וב71 זכה באליפות היחידה שלו. הנתון הכי מעניין ואולי הכי מרשים, הוא עשה רק עונה אחת עם ממוצע טריפל דאבל אבל יש לו ממוצע של טריפל דאבל לאורך 5 העונות הראשונות שלו בליגה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 07, 2017 11:45 pm 
Junior

אם תומאס זוכה הוא מן הסתם יהיה בחירת הדראפט הנמוכה ביותר אי פעם לזכות בMVP. נאש עם המקום ה14 ב1996 הוא המדורג הנמוך ביותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 12:45 am 
Junior

תומאס לא מדורג 3 אלא 5 (אחרי עלייה ממקום 7). מעניין שגם ל-MVP וגם לרוקי השנה יש מועמדים חזקים שנבחרות עמוק בסיבוב השני (או ממש בסופו). לברוגדון סיכוי לא רע להיות הראשון מהסיבוב השני מזה 60 שנה (נבחר אז מישהו בבחירה 60...).
למרות הדירוג הגבוה, ווסטברוק לדעתי נמצא במומנטום שלילי, כשהוא מתחיל להתקרב לממוצע חד ספרתי באסיסטים. בשלושת המשחקים האחרונים הוא עם ממוצע של 6 אסיסטים. יש לו גם עוד בערך 17-18 משחקים כדי לנסות לשבור את שיא הט"ד, בשבילו הוא צריך עוד 11. לא בלתי אפשרי אבל קשה מאד.
קאווי גם לדעתי מועמד חזק מאד - שאם ייבחר ישבור בעצמו את השיא של נאש (נבחר במקום ה-15)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 1:43 am 
Hall of Famer

אצלי הוא שלישי אבל זה כאמור מאד תלוי באם בוסטון או הספרס יעקפו את קליבלנד או גולדן סטייט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 2:33 am 
Junior

נראה לי פשוט שווסטברוק לא ייתן לממוצע ט"ד לברוח
זה אפילו יותר קל מה73 של גולדן
הוא והקבוצה יתמקדו בלסדר לו אס ורב ושלום על ישראל

אני חושב ששום ממוצע טריפל דאבל צריך לקחת את זה מהארדן. אין היגיון, להארדן יש ממוצעי אס+רב טובים לא פחות! הארדן יעיל יותר, ווסטברוק קולע יותר. להארדן יש קבוצה בינונית אבל מעט טובה משל ווסטברוק והוא לוקח אותה ל55+ נצחונות, אין לי מושג איך הוא עושה את זה ואת המספרים הללו כי הוא לא נראה לי משתלט על משחקים, אלא פשוט מאפשר סביבו אחלה קבוצה. אבל גם ווסטברוק לא משתלט. אני חושב שהארדן דוגרי לא די וייד, אני חושב שהוא ככ ענק סטטיסטית ובמאזן בגלל השיטה של דאנטוני שממקסמת את מי שהוא באמת. תכלס, ווסטברוק יותר מוכשר. שניהם עם סטט אדירות אבל לדעתי פשוט שדוראנט קארי ולברון היו עדיפים ב2013 2014 2016. כשחקנים וכעונות מופ. אני לא רואה את ווסטי והארדן משתלטים על משחקים ברמתם , הם פשוט לא עד כדי כך דומיננטים ברמת הסף-שלמות . אני רואה אותם כשחקנים מאוד מוכשרים וטובים שיכולים לקחת קבוצה לגמר ואפילו לאליפות בהינתן קבוצת על. טייל דרקסלר בשיא, אייזאה בשיא, לא קובי לברון דוראנט קארי או אפילו וייד שהיה ווינר על ושחקן על בשיאו, רק פחות יציב ובריא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 2:38 am 
Junior

קוואי לאונרד , אבל? נתן השנה את קפיצת המדרגה האחרונה שממצבת אותו כטופ 5 עכשווי/עתידי
אם שנה שעברה הוא לא באמת יכל להשתוות לחלוטין לדוראנט ולברון? וזה בלט , קיידי אכל אותו בראיה כללית
השנה הוא בהחלט יכול, בסדרה, להשתוות-מספרית, דומיננטיות אישית, ואף לנצח, לדעתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 2:46 am 
Hall of Famer

דורנט השתפר בהגנה אבל קוואי שומר הרבה יותר טוב ממנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 3:04 am 
Hall of Famer

ובעיקר דורנט גמר את העונה הסדירה. Mvp הוא כבר לא יהיה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 4:56 am 
Hall of Famer

נו ברור שזה בין המזוקן וווסטברוק.
הליגה חולה על מספרים.
אגב מספרים. לא סתם יש עלייה בטריפל דאבלים. לדעתי פשוט מנפחים את האסיסטים(שגם ככה זה נתון די מפגר אצל הרבה שחקנים). תעברו ל14:39:
https://www.youtube.com/watch?v=_ivDwn9DGl0

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 6:48 am 
מנהל פורום

אז הנה היום הוא די רחוק מטריפל דאבל, רק שלושה ריבאונד
בכלל השבוע הזה השחיל את קאווי למרוץ הMVP
ניצחון פנים אל פנים מול הזקן והפסד של ווסטברוק לקבוצת לוטרי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 7:55 am 
Junior

אז יום של 58 נקודות במעל 50% מרחיק אותו מהmvp... הגענו לימים טובים (-:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 11:27 am 
Junior

kfir כתב:
אז יום של 58 נקודות במעל 50% מרחיק אותו מהmvp... הגענו לימים טובים (-:

הטיקט שלו ל-MVP הוא לא מלך הסלים אלא ממוצע ט"ד. כידוע לך בשביל זה הוא לא צריך לקלוע 58 נק'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 5:51 pm 
מנהל פורום

אין ספק שללא ממוצע טריפל-דאבל זה של הזקן
מצד שני, אני משוכנע שעם ממוצע טריפל-דאבל זה יהיה של ווסטברוק אלא אם יקרה משהו באמת יוצא דופן.

ווסטברוק אחרי כמה לילות שחוני אסיסטים באופן יחסי, עומד כרגע על "עודף" של 3 אס' בלבד מעל ל-10.
בוא ונראה איך הוא שומר על זה

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 6:27 pm 
Hall of Famer

לא מבין את ההתלהבות מאסיסטים. זה פונקציה של לגעת בכדור הרבה.
ריב' זה משהו אחר וגם בזה חברים שלו לקבוצה עוזרים לו (משאירים כדור אם הוא באיזור).
הרדן עושה היום אחרים יותר טובים (קפלה צריך לתת לו חצי מהשכר). ווסטברוק עושה מישהו יותר טוב? 37 זריקות מהשדה זה קצת הרבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 6:36 pm 
Hall of Famer

אם אתה לא מתלהב מאס', אז אל תתלהב במקרה של הארדן, גם אצלו זאת בדיוק פונקציה של לגעת בכדור הרבה.
37 זריקות זה המון, אבל האחוז היה טוב, אז אולי עדיף שווסטברוק יזרוק הרבה? זה קצת מזכיר לי את הביקורת פה בפורום על משחק 81 הנק' של קובי. למה הוא זרק כל כך הרבה? אבל הוא קלע, והמשחק היה צמוד, אז כל נק' הייתה חשובה. שחקן קלע 81/58 נק' באחוזים טובים, מה עכשיו מחפשים מה רע?

עונתית ווסטברוק אכן זורק יותר מהארדן (קצת מתקזז עם הפרש זריקות העונשין, שכמובן זה יתרון של הארדן, אבל צריך להכליל אותם כשמדברים על כמות זריקות לסל), אבל מצד שני להארדן יש הרבה יותר כלים התקפיים למסור להם מאשר אולדיפו ו...בטוח שאני לא מוסר לאנדרה רוברסון (30 דקות למשחק) וגם לא לסבוניס (41% מהשדה ואני בטוח שהוא לא ממש יוצר לעצמו מצבים).

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 6:42 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
אם אתה לא מתלהב מאס', אז אל תתלהב במקרה של הארדן, גם אצלו זאת בדיוק פונקציה של לגעת בכדור הרבה.
37 זריקות זה המון, אבל האחוז היה טוב, אז אולי עדיף שווסטברוק יזרוק הרבה? זה קצת מזכיר לי את הביקורת פה בפורום על משחק 81 הנק' של קובי. למה הוא זרק כל כך הרבה? אבל הוא קלע, והמשחק היה צמוד, אז כל נק' הייתה חשובה. שחקן קלע 81/58 נק' באחוזים טובים, מה עכשיו מחפשים מה רע?

עונתית ווסטברוק אכן זורק יותר מהארדן (קצת מתקזז עם הפרש זריקות העונשין, שכמובן זה יתרון של הארדן, אבל צריך להכליל אותם כשמדברים על כמות זריקות לסל), אבל מצד שני להארדן יש הרבה יותר כלים התקפיים למסור להם מאשר אולדיפו ו...בטוח שאני לא מוסר לאנדרה רוברסון (30 דקות למשחק) וגם לא לסבוניס (41% מהשדה ואני בטוח שהוא לא ממש יוצר לעצמו מצבים).

נושא האסיסטים זה מורכב. יש אסיסטים יפים שאם תשים שחקן אחר במקום המוסר, לא היתה המסירה. יש אסיסטים שהם סתם.
הUSAGE RATE שלו עצום. הוא מחזיק בכדור מלא (כמו הרדן). הגיוני שהוא יגמור עם מלא אסיסטים. הכל עובר דרכו.
תראה זה קרוב. נראה לי שהדומיננטיות של הרדן מביאה יותר תוצרת חיובית לרוקטס. הרדן נראה שמשחק פחות הירו בול מהשנים האחרונות. ווסטברוק רק עלה עם ההירו בול.
37 זריקות זה מלא. גם עם אחוזים טובים. לדעתי זה גורם לקבוצה להיות חבורה של אנשים שמתבוננים בשחקן אחד והם פחות ENGAGE. גם בהגנה זה משפיע. כבר נאמר הרבה על זה ששחקן לא מעורב בהתקפה, הוא יהיה פחות ENGAGE בהגנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 7:46 pm 
Junior

ווסטברוק בעונה סטטיסטית היסטורית. הארדן לא הרבה מאחוריו מהבחינה הזאת ולפניו בטבלה. להארדן גם יש יותר תמיכה משחקנים אחרים שלא יודע אם זה לזכותו או לגנותו בהקשר הזה. קוואי ראוי, הקבוצה שלו לפני הת'אנדר והרוקטס בדירוג ולמרות שהוא ממש לא לבד הוא בלי ספק השחקן המוביל שלהם. איזייה תומאס עשה קפיצת מדרגה אבל לא נראה לי ברמה של mvp. דירק צריך להיות בשיחה מבחינתי, הוא לא יזכה אבל מה שהוא עושה בדאלאס זה מדהים. מי עוד? הקאבס והווריורס super-teams אז כנראה לא יזכו בmvp אישי. אז כן, זה בין האפשרויות הנ"ל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 9:12 pm 
Hall of Famer

בוודאי שה - usage rate שלו ושל הארדן היה עצום. זה היה ברור לפני העונה שזה מה שהולך לקרות. אבל עדיין, זה לא משנה את העובדה שווסטברוק באמת נותן עונה גדולה, לא רק סטט'.
אין לך ממש ויכוח איתי לגבי זה שלהארדן מגיע קצת יותר, אני גם לא סובל את סגנון המשחק של ווסטברוק, אבל עדיין לא צריך להקטין אותו.
37 זריקות זה המון ואם זה היה מספר הזריקות שלו בכל משחק, אז אין ויכוח שזה הזוי. אבל זה היה משחק אחד, שבו ווסטברוק היה בערב מדהים והאחרים לא. אז הוא לקח על עצמו עוד ועוד. לי אין בעיה אם זה קורה באיזה משחק בודד.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 08, 2017 10:03 pm 
Hall of Famer

דירק?????? השנה היא 2017 עם 1 בספרת העשרות. לא 0

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]