סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' ספטמבר 27, 2024 10:30 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 230 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מחזור 24
הודעהפורסם: ג' מרץ 28, 2017 5:27 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
דניאל כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
שלה יש חצי סגל שנוטה לגלבוע, וחצי סגל שנוטה לתל השומר.

למכבי? די, הפעם הגזמת. למכבי יש ביי פאר את הסגל הישראלי הכי חזק בליגה. למעשה בסגל הנוכחי דווקא הזרים חלשים מאד, בעיקר בכמות (3 זרים כשרוב הקבוצות עם 4 או 5).

"ביי פאר"? אני חושב שבאופן כללי הישראלים המתקראים "בכירים", כולל אלה שבמכבי, הם בינוניים וחלקם גם פחות מזה. ההבדל השולי שלהם מול אלה שאחריהם רחוק מלהיות גבוה.
דעתי על הליגה ידועה. ההבדלים בה לא כאלה גדולים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 4:04 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
כמה אתם גרועים: היכן מדורגת ירושלים בקטגוריות שונות מתוך 12 קבוצות הליגה:

ריבאונדים: 33.7- מקום אחרון בליגה

עבירות: 18.7 מקום אחרון בליגה

ריבאונד התקפה: 8.4 מקום 11

חטיפות: 7.6 מקום 11

דקות ישראלים: 85.7 מקום 11

נקודות: 77.3 מקום 10

ריבאונד הגנה: 25.3 מקום 10

אסיסטים: 16.9 מקום 10

11 הפסדי ליגה העונה לירושלים, רק פעמיים היא הפסידה יותר ב24 מחזורים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 4:33 pm 
Sophomore

וקבוצת ההגנה הכי טובה בליגה, סטטיסטית, אבל למה לבלבל את הציבור עם עובדות שלא תומכות בטענה המרכזית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 4:36 pm 
Freshman

Avishai כתב:
וקבוצת ההגנה הכי טובה בליגה, סטטיסטית, אבל למה לבלבל את הציבור עם עובדות שלא תומכות בטענה המרכזית.

אכן קבוצה גדולה וכיפית לצפייה.

ולגוף העניין, ציטטתי מהעיתון, לא טרחתי לבדוק את הנתונים בעצמי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 5:34 pm 
Junior

eli2510 כתב:
Avishai כתב:

וזו בדיוק הבעיה. לא צריך לקבל כל דבר שכתבו בעיתון כאילו זה תורה למשה מסיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 5:39 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
המספרים והמיקומים שגויים?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 5:49 pm 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
המספרים והמיקומים שגויים?

לא שגויים. ממש לא.
אלו כל הפרמטרים שבהם ירושלים נמצאת במקום נמוך גם בהשוואה לליגה הישראלית.
בהגנה היא אחת הטובות בליגה, בליגה הישראלית החלשה כן?

נערך לאחרונה על ידי eli2510 בתאריך ה' מרץ 30, 2017 5:55 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 5:51 pm 
Freshman

מנחם כתב:
eli2510 כתב:
Avishai כתב:

וזו בדיוק הבעיה. לא צריך לקבל כל דבר שכתבו בעיתון כאילו זה תורה למשה מסיני.

אין מצב שאתה רציני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 5:55 pm 
Sophomore

eli2510 כתב:
Avishai כתב:

לא, אבל גם לא הקבוצה הכי גרועה שנראתה כאן מאז ומעולם כמו שחייזר שהיה נוחת בכדור הארץ השבוע היה מסיק. היא משחקת כדורסל לא-קבוצתי, בטח בהשוואה לשנים קודמות, ונופלת בליגה בצורה לא הולמת, אבל יש גם דברים שהיא עושה טוב ואפילו טוב מאוד והגנה זה אחד מהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 5:56 pm 
Freshman

Avishai כתב:
eli2510 כתב:
Avishai כתב:

לא, אבל גם לא הקבוצה הכי גרועה שנראתה כאן מאז ומעולם כמו שחייזר שהיה נוחת בכדור הארץ השבוע היה מסיק. היא משחקת כדורסל לא-קבוצתי, בטח בהשוואה לשנים קודמות, ונופלת בליגה בצורה לא הולמת, אבל יש גם דברים שהיא עושה טוב ואפילו טוב מאוד והגנה זה אחד מהם.

הגנה זה הדבר היחיד כנראה (כמו שהמיקומים שלה מראים), ובהשוואה לליגה הישראלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 6:28 pm 
Junior

הנתונים נכונים, אבל הם חלקיים ומגמתיים.

בני הרצליה השנה מקום 10 בליגה בנקודות, מקום אחרון באחוזים לשתיים, מקום 11 באחוזים לשלוש, מקום 11 באסיסטים, מקום 9 באיבודים והקבוצה שחוסמים אותה הכי הרבה.

סיכום מעולה לעונה של הרצליה עד עכשיו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 6:41 pm 
Hall of Famer

הנתונים של הרצליה דווקא די מראים את האמת - שהיא קבוצה מאוד מוגבלת ( בוודאי שלא מהקבוצות החזקות / המוכשרות בליגה ) , ושאיך שהוא היא נמצאת בכל זאת בצמרת . גם יחס הסלים השלילי של הקבוצה ( שוב - למרות המאזן החיובי ) אומר משהו .

לא מבין מדוע אתם נכנסים למגננה שכזאת .
יש נתונים שאינם מתקבלים על הדעת - למשל שירושלים קבוצת ריבאונד ממוצעת ביורוקאפ ( מקום 9 מתוך 20 ) ואחרונה מול נפילי הליגה הישראלית . החוק הרוסי משפיע על כך ממש ממש בשוליים ( אם בכלל ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 7:34 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

shmueliki כתב:
הנתונים של הרצליה דווקא די מראים את האמת - שהיא קבוצה מאוד מוגבלת ( בוודאי שלא מהקבוצות החזקות / המוכשרות בליגה ) , ושאיך שהוא היא נמצאת בכל זאת בצמרת . גם יחס הסלים השלילי של הקבוצה ( שוב - למרות המאזן החיובי ) אומר משהו .

יש נתונים שאינם מתקבלים על הדעת - למשל שירושלים קבוצת ריבאונד ממוצעת ביורוקאפ ( מקום 9 מתוך 20 ) ואחרונה מול נפילי הליגה הישראלית . החוק הרוסי משפיע על כך ממש ממש בשוליים ( אם בכלל ) .

ואדום88 אפילו לא הגיב עדיין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 7:53 pm 
Junior

shmueliki כתב:

ממש לא מגננה, הפועל קבוצת התקפה מחורבנת ואני לא צריך את הסטטיסטיקה כדי לדעת את זה. אבל כדורסל משחקים בשני הצדדים של המגרש ובינתיים בצד ההגנתי הפועל השנה דווקא מראה יכולת לא רעה.
ודרך אגב הנתונים שהבאתי ביחס להרצליה לא מראים את האמת משום שיש נתונים חשובים אחרים שבהם הרצליה היא בין הראשונות בליגה כמו למשל ריבאונד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 8:17 pm 
הנביא הרשמי של הפורום
סמל אישי של המשתמש

מנחם כתב:
ממש לא מגננה, הפועל קבוצת התקפה מחורבנת ואני לא צריך את הסטטיסטיקה כדי לדעת את זה. אבל כדורסל משחקים בשני הצדדים של המגרש ובינתיים בצד ההגנתי הפועל השנה דווקא מראה יכולת לא רעה.
ודרך אגב הנתונים שהבאתי ביחס להרצליה לא מראים את האמת משום שיש נתונים חשובים אחרים שבהם הרצליה היא בין הראשונות בליגה כמו למשל ריבאונד.

מכבי ראשון לקחה אליפות בעונה שעברה כשסיימה אחרונה בליגה בריבאונד (ונדמה לי שהיתה שנייה בהגנה) #רקאומר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 8:22 pm 
Sophomore

הויכוח כאן לא ברור לי, הרי זה ידוע שהפועל ירושלים שמה קצוץ על הליגה, האוהדים אף קוראים לשחקנים ולהנהלה לעשות זאת. סטטיסטיקה פה או סטטיסטיקה שם, הם משחקים מחורבן.
עכשיו אחרי ההדחה מאירופה, אני מניח שנתחיל לראות שיפור ביכולת של הקבוצה הזאת, והסטטיסטיקה תשתפר בהתאם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 8:30 pm 
Freshman

אני חושב שיותר מהכול הנתונים מראים עד כמה היורוקאפ היה חלש העונה (זה גם מאוד בולט בסגלים של היורוקאפ ובאיכות הכדורסל).
זה נכון שבליגה קיים החוק הרוסי, אבל החוק הרוסי קיים בכל הקבוצות ולירושלים יש ישראלים לא פחות טובים ביחס לכל השאר.
קחו את מכבי כדוגמה, תצוגות נפל ביורוליג אבל עדיין מובילה את הליגה בפער יפה במדד.

ואני לא מקבל את זה שירושלים באה בגישה שהיא שמה קצוץ על הליגה, זה סתם תירוץ עלוב שבה לאחר ההפסדים, ואני לא חושב שנראה ירושלים טובה יותר, יש לה לא מעט בעיות בסגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 8:33 pm 
Freshman

גלעד כתב:
מנחם כתב:

מכבי ראשון לקחה אליפות בעונה שעברה כשסיימה אחרונה בליגה בריבאונד (ונדמה לי שהיתה שנייה בהגנה) #רקאומר

מה שמצביע על הבעייתיות בשיטה שבה נקבעת האליפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 8:37 pm 
Sophomore

eli2510 כתב:
אני חושב שיותר מהכול הנתונים מראים עד כמה היורוקאפ היה חלש העונה (זה גם מאוד בולט בסגלים של היורוקאפ ובאיכות הכדורסל).

ואני לא מקבל את זה שירושלים באה בגישה שהיא שמה קצוץ על הליגה, זה סתם תירוץ עלוב שבה לאחר ההפסדים, ואני לא חושב שנראה ירושלים טובה יותר, יש לה לא מעט בעיות בסגל.

זה עניין של ביצה ותרנגולת אני מניח, כי ההצהרות של אורי אלון על כך שהליגה לא מעניינת, באו אחרי שירושלים כבר היו במאזן די מחורבן.
אבל אני יכול כן להסתמך על מה שכן השתנה מהעונה שעברה ומזו שלפניה, וזה בהתייחסותי לדבריו של אורי אלון כתירוץ מוחלט: השריון.
אילולא השריון, אין סיכוי שהייתי שם את הכסף שלי על כך שירושלים תהיה באותו מאזן בליגה בשלב הזה של העונה (גם עם השריון לא, אבל נדמיין שלקחתי מכונת זמן וחזרתי לתחילת העונה).
גם אם לא נאמר לשחקנים במפורש "תנוחו בליגה", אני מעריך שהגישה של כל המערכת למשחקי ליגה הייתה שונה שמיים וארץ מעונות קודמות, ונדיר מאוד שזה לא מחלחל לשחקנים.
כנראה זה בא בשילוב עם חבורה של שחקנים שלא אוהבים להתאמץ בלשון המעטה, וזו התוצאה.
עכשיו, כשיש רק ליגה, ירושלים יכולה להמשיך לזרוק, כי למי אכפת מהליגה עם שריון.
אני בכל זאת מניח שזה ישתנה, עכשיו כשהפסדים מתקבלים בהרבה פחות סלחנות בתקשורת ובקרב האוהדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 8:57 pm 
הנביא הרשמי של הפורום
סמל אישי של המשתמש

eli2510 כתב:
גלעד כתב:
מנחם כתב:

מה שמצביע על הבעייתיות בשיטה שבה נקבעת האליפות.

חחחח ידעתי שזה יגיע. תבלה עם זה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 9:33 pm 
Sophomore

eli2510 כתב:
זה נכון שבליגה קיים החוק הרוסי, אבל החוק הרוסי קיים בכל הקבוצות ולירושלים יש ישראלים לא פחות טובים ביחס לכל השאר.
קחו את מכבי כדוגמה, תצוגות נפל ביורוליג אבל עדיין מובילה את הליגה בפער יפה במדד.

זה מגוחך לייחס כל סיבה חוץ מעניינים מנטליים (זריקת זין בגלל השיטה, ראש באירופה, נפילת מתח בגלל אירופה) למצב של הפועל ירושלים השנה בליגה. אם אתם חושבים שהסגל הזה אמור להפסיד בליגה 11 פעמים כולל תבוסות לאשדוד, להפועל ת"א בלי זרים ולראשון בלי זרים ודוסון אתם הוזים. גם עם בעיות הישראלים שיש לנו השנה הסגל הזה היה צריך להפסיד לא יותר מ-3-4 משחקים...

זה נכון שלמכבי זה לא קורה באותה מידה, מכבי הרבה יותר טובה בהפרדת הרשויות האלו ויצור מוטיבציה נפרדת לכל משחק.

that said, אני ממש לא מאלו שמאמינים שבהינף יד נוכל להרים את הרמה ב-2 דרגות (כלומר לרמה ולאינטנסיביות שהראינו באירופה מינוס החוק הרוסי) לקראת סוף העונה ולקחת אליפות בהליכה גם טועה. קשה לצרת ממצב מנטלי של זריקת זין כזו ברגע שנכנסים אליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 9:51 pm 
Freshman

לא הבנתי את הלוגיקה. ירושלים רעה לתפארת בליגה זה נכון, אבל אני לא מבין איך הסקת מזה שזה מגוחך לייחס כל סיבה חוץ מהסיבה המנטלית.
זה שירושלים כל כך רעה ובכל כך הרבה פרמטרים זה רק אומר שזה מגוחך לומר שזה רק עניין מנטלי.
ירושלים קבוצה רעה ולא קבוצתית בשיט, ועם מאמן שמאבד לא מעט שחקנים בדרך. עם התקציב שלה היא אמורה לדרוס את הליגה אבל היא לא עושה את זה.

ברור לי שלאירופה ירושלים הגיעה עם הרבה יותר התלהבות וגם שיחקה עם חמישייה יותר חזקה, אבל גם ברור לי שזה לא כל הסיפור.
ההישג שלה ביורוקאפ גם מטעה לטעמי, היא עברה שם קבוצות עם סגלים בינוניים להפליא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 9:59 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
שחקנים שזורקים (ואולי גם הנהלה וצוות אימון שמשרים אווירה שזה מותר) יזיקו לקבוצה יותר מכל מגבלה מקצועית כזו או אחרת.

והטיעון שההישג ביורוקאפ היה בזכות מפגש עם קבוצות סגלים בינוניים (נניח שזה נכון) חסר כל חשיבות ביחס לליגה כי אם ביורוקאפ הסגלים בינוניים אז בליגה הסגלים מחורבנים פלוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 10:04 pm 
Freshman

זה העניין שההבדלים לא היו קיימים כמעט העונה, לפחות לדעתי. וזה גם הדבר היחיד שיכול להסביר את ההצלחה של ירושלים ביורוקאפ לעומת הכישלון הגדול מידיי בליגה, גדול מידיי בשביל לייחס אותו רק לעניין מנטלי.
ירושלים שיחקה מול קבוצות שהכוכבים שלה היו שחקני עבר לא מרשימים מהליגה שלנו או שהסנטר המרכזי שלהם היה מישהו כמו הנדריקס או אמבקווה הגמורים.
גם לוולנסיה שהדיחה אותה לא ממש יש מה למכור חוץ מהסנטר שלה.

לא הייתי מסיק מזה שום דבר על זריקת זיין של השחקנים או המאמנים. זה טבעי ובלתי נמנע ששחקן ישחק עם יותר התלהבות באירופה מאשר בליגה, זה כך גם במכבי ובכל קבוצה אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 30, 2017 10:15 pm 
Sophomore

eli2510 כתב:
לא הבנתי את הלוגיקה. ירושלים רעה לתפארת בליגה זה נכון, אבל אני לא מבין איך הסקת מזה שזה מגוחך לייחס כל סיבה חוץ מהסיבה המנטלית.
זה שירושלים כל כך רעה ובכל כך הרבה פרמטרים זה רק אומר שזה מגוחך לומר שזה רק עניין מנטלי.
ירושלים קבוצה רעה ולא קבוצתית בשיט, ועם מאמן שמאבד לא מעט שחקנים בדרך. עם התקציב שלה היא אמורה לדרוס את הליגה אבל היא לא עושה את זה.

ברור לי שלאירופה ירושלים הגיעה עם הרבה יותר התלהבות וגם שיחקה עם חמישייה יותר חזקה, אבל גם ברור לי שזה לא כל הסיפור.
ההישג שלה ביורוקאפ גם מטעה לטעמי, היא עברה שם קבוצות עם סגלים בינוניים להפליא.

כי היא הרבה יותר מידי טובה, גם על הנייר וגם כפי שהוכיחה באירופה, כדי להיראות כל כך בינונית מול קבוצות ליגה כל כך חלשות. גם אם לא תסכים איתי לגבי חוזקת היריבות באירופה אתה בטח לא תטען ברצינות שקבוצות כמו חולון/הרצליה הן אפילו באותה ליגה של קבוצות שניצחנו ועקפנו באירופה כמו אולם שלא הפסידה משחק בגרמניה, קובאן, זניט שמקום שני ברוסיה, ריטאס וילנה, גראן קנריה ועוד. לזה התכוונתי כשאמרתי שהטיעון מגוחך.

ד"א כשעוזבים שנייה את דף הסטטיסטיקה ואשכרה רואים את המשחקים שלנו באירופה אפשר להבין הרבה יותר טוב את ההבדל. למרות כישרון התקפי גדול אנחנו קבוצת התקפה דיי טיפשה (אולי הכי טיפשה שהייתה לנו) ולכן לא עושים הרבה נקודות ובאופן כללי תלויים מאד ביכולת האישית של הגארדים וזה נכון גם בליגה וגם באירופה. מצד שני בצד ההגנתי שדרכו ניצחנו הרבה משחקים באירופה רואים שההגנה שלנו היא הגנה פשוטה שבנויה בעיקר על אינטנסיביות, ומלחמה בלתי פוסקת ולא על איזו הגנת קונץ מתוחכמת שלא הצליחו לפרוץ סטייל המאצ' אפ זון של מכבי. הגנה כזאת שמושפעת בעיקר מהתלהבות ואובר מוטיבציה נפגעת מאד כשאין מוטיבציה ובלי האינטנסיביות הזאת אנחנו סתם קבוצה טיפשה בהתקפה שגם לא כל כך שומרת. ומכאן המאזן שלנו בליגה...

נ.ב. גם לגבי הטיעון שהיורוקאפ נחלש אני ממש לא מסכים בטח שלא בשלבים המתקדמים שלו (למשל הפינאליסטיות של השנה (ולנסיה ומלאגה) טובות בהרבה מאלו של שנה שעברה (גלאטסריי ושטרסבורג)).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 230 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: stavs ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: