סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' ספטמבר 27, 2024 10:21 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 230 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מחזור 24
הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 2:56 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
לאומית כתב:
מבין ולא מסכים.
לי זה נראה כמו תירוצים של כיתה א', מצטער.
כפי שאמרתי, את הדיבורים האלה מהדוקטור שמענו גם בקיץ 2015 שלאחריו ירושלים סיימה את הליגה במקום הראשון ועפה מאירופה.

נכון. כי בין הצהרות של בעלים שמתווה חזון לבין מימוש בשטח יש לעיתים פער של זמן. לדעתי מה שרואים השנה הוא הפקת הלקחים לשיטתו -
1. מאמן זר עם דגש על הצלחה במפעלים אירופיים
2. בניית סגל תוך כמעט התעלמות מהחוק הרוסי ומחשבה בעיקר על איך הוא ייראה באירופה ולא על איך ייראה בליגה.

סתם דוגמא שאולי קרתה או לא קרתה. אני לא חושב שדני פרנקו גם אם נאמר לו שאירופה במקום הראשון היה מרשה לעצמו להתעלם מהקריאות אל אל ישראל של הקהל ולייבש ככה "סטארים" מקומיים כמו אליהו על כל המשמעויות של זה בתקשורת המקומית, קליקות וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 2:58 pm 
Senior

חוצפן חיובי כתב:
בדיון איך יכול להיות שירושלים הצליחה כל כך ביורוקאפ ונכשלת בליגה התעלמו פה מנקודה מרכזית, והיא שירושלים היו אובראצ'יברים מובהקים ביורוקאפ. הם הגיעו לחצי גמר המפעל, אבל הם ממש לא היו אחת מארבע הקבוצות הכי טובות ואפילו לא בשמונה הכי טובות.
הם נהנו משילוב של ניצחונות דחוקים במשחקי מפתח, השמטת משחקים של יריבות ישירות בבתים והגרלות נוחות.
בבית המוקדם, ניצחון נדיר בחוץ על ולנסיה בשילוב הפסד של אולם ללובליאנה נתן לירושלים את המקום השני. למרות זאת, במפגשים הישירים מול אולם וקובאן, ירושלים הובסה בחוץ וניצחה הרבה יותר בקושי בבית. אם אולם לא מפסידה ללובליאנה, ירושלים משובצת בטופ 16 לבית עם באיירן וחימקי ומשם היא לא הייתה עולה בכלל לרבע הגמר.
במקום זה היא קיבלה בית קל, וגם שם נהנתה מהפסד של זניט לניז'ני במחזור הראשון. היא הובסה מול זניט בחוץ וניצחה אותה בקושי בבית אבל זה הספיק לה בשביל המקום הראשון בבית, שסידר לה עוד הגרלה נוחה ברבע הגמר.
ירושלים עשו את שלהם, לא השמיטו אף משחק מול קבוצות נחותות, ידעו לנצל את הביתיות בשביל לנצח קבוצות עדיפות, וניצלו את ההגרלות שזה סידר להם. אבל מבחינה איכותית? הם לא הראו שום דבר יוצא דופן לאורך כל הקמפיין.

בפורמט של ליגה לעומת זאת, יש הרבה פחות מקום לאובראצ'יבריות, והמאזן שלהם בליגה די משקף את היכולת שלהם בליגה. הם שווים כנראה קצת יותר אבל לא הרבה יותר. לעומת זאת, השורה התחתונה באירופה (חצי גמר) רחוקה מלשקף את היכולת שלהם באירופה.

אני מסכים שהפועל הייתה אובראצ'יברית באירופה, אבל אני חושב שזה לא היה כזה בחסדי אחרים כמו שאתה מנסח (בסופו של דבר אם כל הקבוצות האחרות השמיטו משחקי מפתח והפועל לא, בנוסף לזה שלא הפסידה לאף קבוצה פעמיים, זה מעיד גם על איזשהו יתרון של הפועל על הקבוצות האלו, לא?).

אבל עזוב את זה, ואת זה שכל עונה טובה של המועדון הזה באירופה וכל אליפות אירופה טובה של נבחרת ישראל, למשל, תמיד היו מלאים בדוגמאות כאלו לאובראצ'יבריות מובהקת, את העונה הזו הפועל ירושלים סיימה עם המאזן הטוב בתולדותיה באירופה! 13-6, כשהיא נתקלת בולנסיה, קונצנזוס כאן לקבוצה הטובה במפעל?, 5 פעמים מתוך ה19 משחקים האלו.

מעבר לזה, אני לא מסכים שלא ראינו כאן שום דבר יוצא דופן מבחינה איכותית - הנצחונות על ולנסיה, על זניט, על גראן קנריה ועל קובאן היו מרשימים ודומיננטיים בעיני, לא איזה גירוד של נצחון כמו שאתה מציג.

והטענה להגרלה קלה היא גם בעייתית - נכון שהבית השני היה קל יחסית, אבל הבית הראשון של הפועל עם ולנסיה וקובאן הוציא 3 מ4 הקבוצות שהגיעו לפיינל-פור + את אולם שסיימה נורא את השלב השני אבל בעיני הייתה בעיקר אנדראצ'יברית שהפסידה המון משחקים צמודים (5 מתוך 6 המשחקים שלה שם נגמרו ב5 הפרש ומטה), את הבית הזה הפועל סיימה במקום השני, כלומר - כשההגרלה לא האירה לה פנים, היא נפלה רק מולנסיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 3:09 pm 
Sophomore

חוצפן חיובי כתב:
בדיון איך יכול להיות שירושלים הצליחה כל כך ביורוקאפ ונכשלת בליגה התעלמו פה מנקודה מרכזית, והיא שירושלים היו אובראצ'יברים מובהקים ביורוקאפ. הם הגיעו לחצי גמר המפעל, אבל הם ממש לא היו אחת מארבע הקבוצות הכי טובות ואפילו לא בשמונה הכי טובות.
הם נהנו משילוב של ניצחונות דחוקים במשחקי מפתח, השמטת משחקים של יריבות ישירות בבתים והגרלות נוחות.
בבית המוקדם, ניצחון נדיר בחוץ על ולנסיה בשילוב הפסד של אולם ללובליאנה נתן לירושלים את המקום השני. למרות זאת, במפגשים הישירים מול אולם וקובאן, ירושלים הובסה בחוץ וניצחה הרבה יותר בקושי בבית. אם אולם לא מפסידה ללובליאנה, ירושלים משובצת בטופ 16 לבית עם באיירן וחימקי ומשם היא לא הייתה עולה בכלל לרבע הגמר.
במקום זה היא קיבלה בית קל, וגם שם נהנתה מהפסד של זניט לניז'ני במחזור הראשון. היא הובסה מול זניט בחוץ וניצחה אותה בקושי בבית אבל זה הספיק לה בשביל המקום הראשון בבית, שסידר לה עוד הגרלה נוחה ברבע הגמר.
ירושלים עשו את שלהם, לא השמיטו אף משחק מול קבוצות נחותות, ידעו לנצל את הביתיות בשביל לנצח קבוצות עדיפות, וניצלו את ההגרלות שזה סידר להם. אבל מבחינה איכותית? הם לא הראו שום דבר יוצא דופן לאורך כל הקמפיין.

בפורמט של ליגה לעומת זאת, יש הרבה פחות מקום לאובראצ'יבריות, והמאזן שלהם בליגה די משקף את היכולת שלהם בליגה. הם שווים כנראה קצת יותר אבל לא הרבה יותר. לעומת זאת, השורה התחתונה באירופה (חצי גמר) רחוקה מלשקף את היכולת שלהם באירופה.

נראה לי שאם תיקח את הטיעון שלך צעד אחד קדיה תראה שהוא לוקה בלוגיקה בסיסית (בהנחה כמובן שאתה לא טוען את הטענה ההזויה שהיורוקאפ בממוצע חלש מהליגה הישראלית).

אם הפועל היא אובר אצ'יברית באירופה בשל הפורמט אבל מיקומה הבינוני בליגה הא דווקא מוצדק בגלל הפורמט המייצג יותר, אז משתמע שבתוחלת קבוצה כמו חולון שעוקפת אותנו ב4-5 נצחונות בליגה הייתה בעלת סיכויים משמעותית יותר טובים מאיתנו להגיע לחצי גמר יורוקאפ ובנוסף שקבוצות שמדורגות בערך כמונו עם ניצחון פחות או יותר (הרצליה, אילת, חיפה, אוסישקין) היו בעלות סיכויים פחות או יותר שווים לשלנו להגיע לפיינל פור יורוקאפ? זה באמת מה שאתה מנסה לומר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 3:22 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
עופר האדום כתב:
מגוחכים אך צפויים...... מדובר באותה חבורה מעיר מאוד מסויימת , שהתאמצה עד כדי כאב להראות שהאליפות של לפני שנתיים היא אליפות עם כוכבית.... אני לא מבין למה אתה מתרגש כל כך מזה האמת.

ההודעה המגוחכת האחרונה היתה של אוהד הפועל תל אביב. ככה שזו לא מחלה של עיר מסוימת אלא של כל גוש דן כנראה.

ואולי כדאי להזכיר - אובראצ'יבריות זה דבר טוב, בעצם ההיפך הגמור מאוברייטד. קבוצה אובראצ'יברית היא קבוצה שמשיגה יותר ממה שהיא שווה על הנייר (נניח, מכבי במשך שנים היתה כזו עד שהפכה לגרוטאה הנוכחית על פדיחותיה ושיריוניה לעשר שנים). זה סבבה לגמרי וטוב מאוד שהפועל הפגינה אובראצ'יבריות בזמן שקבוצות אחרות כשלו מול הליובליאנות והניז'ניאיות של המפעל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 3:30 pm 
Sophomore

גמליאל כתב:
חוצפן חיובי כתב:

נראה לי שאם תיקח את הטיעון שלך צעד אחד קדיה תראה שהוא לוקה בלוגיקה בסיסית (בהנחה כמובן שאתה לא טוען את הטענה ההזויה שהיורוקאפ בממוצע חלש מהליגה הישראלית).

אם הפועל היא אובר אצ'יברית באירופה בשל הפורמט אבל מיקומה הבינוני בליגה הא דווקא מוצדק בגלל הפורמט המייצג יותר, אז משתמע שבתוחלת קבוצה כמו חולון שעוקפת אותנו ב4-5 נצחונות בליגה הייתה בעלת סיכויים משמעותית יותר טובים מאיתנו להגיע לחצי גמר יורוקאפ ובנוסף שקבוצות שמדורגות בערך כמונו עם ניצחון פחות או יותר (הרצליה, אילת, חיפה, אוסישקין) היו בעלות סיכויים פחות או יותר שווים לשלנו להגיע לפיינל פור יורוקאפ? זה באמת מה שאתה מנסה לומר?

לא, זה ממש לא מה שאני אומר. אין לי ספק שלא חולון ולא קבוצות מרכז הטבלה בליגה היו מגיעות רחוק ביורוקאפ. שים לב שטענתי שהמיקום של ירושלים בליגה מייצג יותר טוב את היכולת שלה בליגה מאשר ההגעה שלה לחצי גמר היורוקאפ את היכולת שלה באירופה. עדיין קיימים הבדלים בין השניים, זה לא שירושלים ביכולת המזעזעת שלה בליגה הייתה יכולה להגיע לחצי הגמר. היא נראתה יותר טוב באירופה, פשוט לא אחת מהארבע הטובות במפעל.

stavs, ירושלים עשתה דברים יפים באירופה. חלק מהאובראצ'יבריות הייתה בחסדי אחרים וחלק בזכות עצמה. וזה לא טריוויאלי לא לשמוט משחקים מול קבוצות נחותות, או לשמור על הביתיות.
עדיין, היה גם אלמנט של מזל ודברים שהלכו לטובתה. שוב, ניצחון של אולם על לובליאנה בשלב המוקדם, וירושלים הייתה נופלת בטופ-16 לבית שממנו היא לא הייתה עולה, ואף אחת לא היה מדבר על קמפיין מוצלח.
בנוסף, היו לה לא מעט תבוסות. היא חטפה 20 ומעלה נגד אולם, נגד זניט, נגד קובאן. במפגשים הישירים מול שלוש הקבוצות האלה, ירושלים נראתה כקבוצה הפחות טובה, למרות שהיא סיימה בשלבי הבתים מעליהן.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 4:04 pm 
מנהל פורום

אבל אז לא ברור הטיעון. כל הדיון הוא על השאלה האם יש שתי הפועל ירושלים או שזו של הליגה היא אותה קבוצה ואין כאן תירוץ של "בליגה הם נראו אחרת". אם מוסכם שהפועל של הליגה היתה קבוצה גרועה בהרבה, אז לא ברורה לי מהות החישוב (אלא אם רצית לעשות רטרוספקטיבה של העונה האירופית של הפועל להנאת אוהדיה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 5:21 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
אבל אז לא ברור הטיעון. כל הדיון הוא על השאלה האם יש שתי הפועל ירושלים או שזו של הליגה היא אותה קבוצה ואין כאן תירוץ של "בליגה הם נראו אחרת". אם מוסכם שהפועל של הליגה היתה קבוצה גרועה בהרבה, אז לא ברורה לי מהות החישוב (אלא אם רצית לעשות רטרוספקטיבה של העונה האירופית של הפועל להנאת אוהדיה).

אם לא ברור לך אז אני אסביר יותר לאט בשבילך. מנסים ליישב את הסתירה בין ההבדלים הכל כך גדולים בין ירושלים של אירופה לירושלים של הליגה (האם היורוקאפ פח או שירושלים משתינה על הליגה). ציינתי שירושלים אמנם הגיעה לחצי הגמר, אבל לא הייתה כזאת גדולה במפעל הזה ולא בדיוק דרסה כל קבוצה שנקרתה בדרכה, הובסה די הרבה פעמים, ונהנתה גם ממזל בהגרלות ומתוצאות של משחקים שהלכו לטובתה בשביל להגיע לאן שהגיעה. לכן, אמנם יש הבדלים ביכולת בין ירושלים של אירופה לירושלים של הליגה, אבל הם לא כאלה גדולים כפי שהשורה התחתונה בלבד מספרת.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 6:36 pm 
מנהל פורום

אוקיי, אז הם לא כאלה גדולים (לא ראיתי שמישהו הגדיר את הפערים במדויק). עדיין לא ברור לי איך זה מסביר את ההבדל המובהק למדי שכן קיים, ככה שאני עדיין לא מבין את הצורך בחישוב הכל כך מדוקדק שעשית וטרחת לחזור עליו כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 7:38 pm 
Sophomore

חוצפן חיובי כתב:
<null>

חוצפן הסתירה הלוגית עדיין קיימת בטיעון שלך. אני אסביר שוב.
אם אכן היכולת שלך הפועל בליגה יותר מייצגת את הרמה האמתית שלה מאשר היכולת באירופה הרי שגם היכולת של חולון בליגה היא מייצגת הכי נאמנה את היכולת האמתית של חלון ומכאן שחולון משמעותית טובה מהפועל השנה בשל הפער ביניהן בליגה ולכן לחולון היה *סיכוי* טוב בהרבה מהפועל ירושלים להגיע לחצי גמר היורוקאפ. בפועל בסופו של דבר הפועל הגיעה לחצי הגמר וגם אם זו הייתה הפתעה זאת הייתה הפתעה של אחד לשבע או גג אחד לעשר. לעומת זאת הגעה של חולון לחצי גמר יורוקאפ עומדת לדעתי בסבירות של האליפות של לסטר ולכן בהנחה שאלה מסכים לפער *הסבירויות* הזה ולא באמת טוען שחולון היה *סיכוי* טוב משל הפועל להגיע לחצי גמר אז אתה בעצם סותר את עצמך....

Sent from my iPhone using Forum Runner

נערך לאחרונה על ידי גמליאל בתאריך א' אפריל 02, 2017 7:52 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 02, 2017 10:02 pm 
Sophomore

חוצפן חיובי כתב:
ראובן כתב:

אם לא ברור לך אז אני אסביר יותר לאט בשבילך. מנסים ליישב את הסתירה בין ההבדלים הכל כך גדולים בין ירושלים של אירופה לירושלים של הליגה (האם היורוקאפ פח או שירושלים משתינה על הליגה). ציינתי שירושלים אמנם הגיעה לחצי הגמר, אבל לא הייתה כזאת גדולה במפעל הזה ולא בדיוק דרסה כל קבוצה שנקרתה בדרכה, הובסה די הרבה פעמים, ונהנתה גם ממזל בהגרלות ומתוצאות של משחקים שהלכו לטובתה בשביל להגיע לאן שהגיעה. לכן, אמנם יש הבדלים ביכולת בין ירושלים של אירופה לירושלים של הליגה, אבל הם לא כאלה גדולים כפי שהשורה התחתונה בלבד מספרת.

מה הכוונה בהובסה "די הרבה פעמים" ביחס למספר ההפסדים שלה או ביחס למספר המשחקים? ומה זה הובסה? מעל 10 מעל 15.

כל הטיעונים כולם, על ההתגנבות של הפועל ירושלים (לא ב8 הטובות זה באמת הזיה) או ההיחלשות של היורוקאפ לא מבוססים על כלום.
בין מה שהיה אמור להיות היורוקאפ למה שהוא במציאות מפרידים כמה אולי ביקורים באיטליה או בצרפת ובאנוויט שהיא משמעותית קבוצה חזקה שהלכה לצמפיונס, הפועל ירושלים חזקה משמעותית מכל מה שהיה לאיטליה להציע בדרג הזה וחצי גמר היא התקרה שלה בגם תרחיש של יורוקאפ מלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 1:01 am 
Hall of Famer

אני אוסיף שאני לא חושב שבשנים האחרונות הייתה קבוצה ישראלית ( וסביר שגם לא תהיה בעתיד הקרוב ) - פרט למכבי ת"א וירושלים כמובן , שבאמת יכולה לתת ריצה כה יפה במפעל מס' 2 באירופה - בשיטת משחקים שכזו עם בתים , לעמוד בעומס של שני משחקים בשבוע וכו' .
אולי אולי אם נעשה "מקבץ אולסטאר של הקבוצות" ( משעור ואדריאן , אטקינס ובל , דיברתולומיאו ובלייזר , וכו' וכו' ) היינו יכולים להרכיב קבוצה מספיק איכותית ועמוקה להגיע ( בסיכוי סביר - שהרי הפתעות תמיד יש ) לחצי גמר היורוקאפ .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 9:45 am 
Sophomore

אנסה לסכם. אם הפועל ימשיכו לקרוס בליגה כמו שקרה לנו ב-2004 אז לנצח הסוגיה הזאת תישאר ללא הכרעה (אני בטוח שאם נפתח פה דיון לגבי מי הקבוצה הישראלית השנייה בטיבה ב-2004 נגיע ל-10 דפים של דיון כמו כלום...).

לעומת זאת, תסכימו איתי שאם הפועל ירושלים תיתן סיבוב שלישי טוב משמעותית מהשניים הראשונים ותצליח לסיים במקום השלישי ומעלה (תלוי בתוצאות של מכבי וחולון כי בשלב זה הן ממש צריכות לקרוס כדי שנעקוף אותן) אז זה יוכיח סופית שהמסביר העיקרי למה שהיה פה בשני הסיבובים הראשונים הוא כן מנטלי שנובע תיעדוף מודע של אירופה בתוספת זריקת זין?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 9:59 am 
Junior

ימות המשיח הגיעו:
"גם ג'ו אלכסנדר מתח ביקורת על חבריו: "היינו צריכים לשחק יותר טוב מהישראלים שהיו להרצליה ולא הצלחנו. הם רצו יותר מאיתנו. סגירה לריבאונד היא פעולה פשוטה של רצון, לא דרוש כישרון מיוחד - אני מרגיש שעשיתי את זה, אבל כל השחקנים מלמעלה למטה צריכים לבוא יותר מוכנים לשחק". עוד הוסיף המתאזרח: "כולנו כועסים ומחפשים פתרונות, אבל יש פה שחקנים שעוד מחפשים עצמם בשיטה תחת מאמן רביעי. בהתחשב בעובדה שאנו יכולים לסיים את העונה בראשות הטבלה, זה לא סוף העולם".
אלכסנדר מדבר מחויבות. יש מצב שהוא יותר טוב ממה ששגב לעולם יהיה?
http://m.one.co.il/Mobile/Article/16-17 ... tml?ref=hp
והצוות המקצועי רוצה את מילר אבל בהנהלה מתקשים להחליט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 10:26 am 
Hall of Famer

אני חשוב שהשנייה בטיבה בליגה ב-2004 הייתה הפועל ת"א. בלי להסס אפילו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 10:50 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
קורובייב כתב:
ימות המשיח הגיעו:
"גם ג'ו אלכסנדר מתח ביקורת על חבריו: "היינו צריכים לשחק יותר טוב מהישראלים שהיו להרצליה ולא הצלחנו. הם רצו יותר מאיתנו. סגירה לריבאונד היא פעולה פשוטה של רצון, לא דרוש כישרון מיוחד - אני מרגיש שעשיתי את זה, אבל כל השחקנים מלמעלה למטה צריכים לבוא יותר מוכנים לשחק". עוד הוסיף המתאזרח: "כולנו כועסים ומחפשים פתרונות, אבל יש פה שחקנים שעוד מחפשים עצמם בשיטה תחת מאמן רביעי. בהתחשב בעובדה שאנו יכולים לסיים את העונה בראשות הטבלה, זה לא סוף העולם".
אלכסנדר מדבר מחויבות. יש מצב שהוא יותר טוב ממה ששגב לעולם יהיה?
http://m.one.co.il/Mobile/Article/16-17 ... tml?ref=hp
והצוות המקצועי רוצה את מילר אבל בהנהלה מתקשים להחליט.

ג'ו אלכסנדר, צריך לומר, נראה יותר מחובר ויותר משקיע מאשר בקדנציה הקודמת. הוא לא מעופף ואדיש כמו אז. הבעייה היא שכמה שהוא לא יהיה מרוכז, הוא נשאר שחקן טיפש למדי שלא ממש מבין את המשחק.
והשלשות שלו אתמול עוד יתנקמו במכבי. עכשיו הוא משוכנע (שוב) שהוא קלעי גדול.

ומי שרוצה לרשום את מילר ולא את סימפסון יישאר בלי אף אחד מהם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 11:50 am 
Sophomore

oren_80 כתב:
אני חשוב שהשנייה בטיבה בליגה ב-2004 הייתה הפועל ת"א. בלי להסס אפילו.

בליגה היא עקפה אותנו אז כמובן. הדוגמא שלי התייחסה לקבוצה הטובה מבין השתיים באופן כללי (וכמו בדיוק הנוכחי על האם אי ההצלחה שלנו בליגה מיוחדת לרמה נמוכה שלנו, לרמה נמוכה של המפעל ששיחקנו בו או לפערים אחרים שאגב ב- 2004 לא היו קשורים לזריקת זין וחוק רוסי).

אם אתה טוען שהםועל ת"א הייתה קבוצה טובה יותר באופן כללי אז אני ושאר אוהדי הפועל ירושלים לא נסכים (וגם ממש לא הרגיש לי ככה בזמן אמת). אבל אני כן אסכים שיש טיעונים לכל צד מכאן ועד הודעה חדשה וזה בדיוק מה שניסיתי לומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 2:55 pm 
Hall of Famer

התקופה הזו כשחשבנו שכדורסל המועדונים הישראלי הולך להשתלט על אירופה...
פחחחחחחחחחחחחח.....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 3:46 pm 
מנהל פורום

גמליאל, לדעתי אין שום יומרה רצינית להפועל לטעון שהיא היתה טובה יותר מאף אחת מהקבוצות שסיימו אז ב1-4. גם כי היא לא הוכיחה שהיא טובה מספיק וגם כי הן היו אחלה קבוצות.

(וגם הסיטואציה אז לא הצדיקה את טיעון ההשתנה על הליגה כמו במצב היום)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 8:46 pm 
Hall of Famer

אני חושב שעיקר ההבדל הוא שהפועל ת"א דאז הייתה באמת קבוצה נדירה ( ועשתה גם קמפיין אירופי ראוי ) , ואילו חולון ( ובוודאי הרצליה ) הנוכחיות - לא קבוצות חזקות במיוחד , אלא פשוט מתעלות מעל החולשה של הליגה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 8:59 pm 
Hall of Famer

גמליאל כתב:
אנסה לסכם. אם הפועל ימשיכו לקרוס בליגה כמו שקרה לנו ב-2004 אז לנצח הסוגיה הזאת תישאר ללא הכרעה (אני בטוח שאם נפתח פה דיון לגבי מי הקבוצה הישראלית השנייה בטיבה ב-2004 נגיע ל-10 דפים של דיון כמו כלום...).

לעומת זאת, תסכימו איתי שאם הפועל ירושלים תיתן סיבוב שלישי טוב משמעותית מהשניים הראשונים ותצליח לסיים במקום השלישי ומעלה (תלוי בתוצאות של מכבי וחולון כי בשלב זה הן ממש צריכות לקרוס כדי שנעקוף אותן) אז זה יוכיח סופית שהמסביר העיקרי למה שהיה פה בשני הסיבובים הראשונים הוא כן מנטלי שנובע תיעדוף מודע של אירופה בתוספת זריקת זין?

נדמה לי שקריסה של מכבי וחולון לא תספיק, צריך גם קריסה של אילת ושל הרצליה. אין לי כוח לחשב את התרחישים, אבל נדמה לי שצריך קונסטלציה יוצאת דופן כדי שהפועל תגמור מעל המקום השלישי. נדמה לי שהיא לא תלויה בעצמה אפילו כדי לעלות לרביעי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 9:03 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
גמליאל, לדעתי אין שום יומרה רצינית להפועל לטעון שהיא היתה טובה יותר מאף אחת מהקבוצות שסיימו אז ב1-4. גם כי היא לא הוכיחה שהיא טובה מספיק וגם כי הן היו אחלה קבוצות.

לדעתי (ולדעת אוהדי הפועל רבים אחרים שדיברתי איתם) הקבוצה מרגע החתמתו של מקארתי היא דווקא כן השנייה בארץ באותה שנה.

כתבתי כבר שאז הסיבה לא הייתה השתנה על הליגה. לדעתי זה היה שילוב של הבור שיצרנו בטבלה לפני שמקארתי הגיע + נפילת מתח אחרי אירופה + פציעות/העדרויות של סולומון ושפר בסדרה המכריעה נגד בני השרון (למיטב זכרוני כל אחד מהם פספס משחק אחד באותה סדרה והיינו אז קבוצה בלי מחליפים כמעט).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 03, 2017 9:10 pm 
Sophomore

אורן כתב:
גמליאל כתב:

נדמה לי שקריסה של מכבי וחולון לא תספיק, צריך גם קריסה של אילת ושל הרצליה. אין לי כוח לחשב את התרחישים, אבל נדמה לי שצריך קונסטלציה יוצאת דופן כדי שהפועל תגמור מעל המקום השלישי. נדמה לי שהיא לא תלויה בעצמה אפילו כדי לעלות לרביעי.

לרביעי צריכים לעקוף את הרצליה ואילת שנמצאות ניצחון לפנינו כל אחת עם משחק לשחק מול שתיהן. עם סיבוב שלם לשחק זה ממש ממש לא בשמיים. אני מסכים שמקום 1-2 לא ריאלי וגם התייחסתי לזה למעלה אבל הנקודה שלי הייתה שאם הפועל תצליח לתת את הסיבוב השלישי הכי טוב בליגה ולשפר עמדות (גם אם בסוף נסיים "רק" במקום שלישי אבל בפער קטן מהיום) אז זה יוכיח את התאוריה של "הגורם המנטלי" שכן ברגע שהסחת הדעת האירופית מוסרת אנחנו הקבוצה הכי טובה חוץ ממכבי.

בכל מקרה אחרי ההחתמה של ג'נטילה היום התיאוריה הזו כבר לא רלוונטית. גם אם נסיים במקום שלישי ומעלה, עדיין אפשר יהיה לטעון שזה בזכותו ולא בגלל שהפסקנו לזרוק זין בליגה....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 04, 2017 12:15 am 
Hall of Famer

אז זה כבר פער של שני משחקים ממקומות 3-4 ...
בנוסף ירושלים התחילה עם לו"ז "די קל" בתחילת הסיבוב השלישי ( נהריה וגליל בבית , ראשון בחוץ ) , כך שהמשחקים מול כל הארבע הראשונות עדיין לפניה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 04, 2017 12:20 am 
Hall of Famer

המשחק מול מכבי הנוכחית נחשב אצלך לקשה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 04, 2017 12:32 am 
מנהל פורום

גמליאל כתב:
ראובן כתב:

לדעתי (ולדעת אוהדי הפועל רבים אחרים שדיברתי איתם) הקבוצה מרגע החתמתו של מקארתי היא דווקא כן השנייה בארץ באותה שנה.

כתבתי כבר שאז הסיבה לא הייתה השתנה על הליגה. לדעתי זה היה שילוב של הבור שיצרנו בטבלה לפני שמקארתי הגיע + נפילת מתח אחרי אירופה + פציעות/העדרויות של סולומון ושפר בסדרה המכריעה נגד בני השרון (למיטב זכרוני כל אחד מהם פספס משחק אחד באותה סדרה והיינו אז קבוצה בלי מחליפים כמעט).

למותר לציין, להיות "קבוצה בלי מחליפים כמעט" זה דבר שדי פועל לגנותה, ופציעות הן חלק מהמשחק ובהחלט משהו לשקלל כשמשווים קבוצות. כמובן שגם להפועל היתה בעיה בסיסית בעמדת המאמן באותה עונה (אם כי אני מודה שאני לא זוכר מי אימן את הפועל תל אביב מה שלא משנה כי מי שנתנה את הנוקאאוט הסופי היתה בני השרון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 230 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: