סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' ספטמבר 27, 2024 10:32 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 68 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אפריל 11, 2017 10:48 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
היורוליג הציג היום נתונים על הפורמט החדש, גם ספורטיביים וגם מבחינת צפייה. כמובן, הוא מציג הצלחה גדולה - אבל ברוב הפרמטרים הוא מציג אחוזי עלייה בלי מספרים מוחלטים.
הנה הנתונים:
מבחינה ספורטיבית - מתוך 240 משחקים. 18.8% נגמרו בהפרש של סל (3 נקודות ופחות), לעומת 13.3% בעונה שעברה; 34.6% מהמשחקים נגמרו בהפרש 5 או פחות; ולא פחות מ-63% מהמשחקים נגמרו בהפרש חד ספרתי - הכי הרבה בהיסטוריה (כלומר, של היורוליג כולל גביע אירופה לאלופות מאז היווסדו בשנות ה-50).
מבחינת קהל: עלייה של 15% בצופים למשחק באולמות לעומת העונה שעברה (העונה הרגילה פלוס הטופ-16); עלייה של 32% בצפייה בטלויזיה ו-166% בצופים באינטרנט. בסך הכל, על כל הפלטפורמות, היורוליג הציג עליה של 58%.

גם היורוקאפ הראה עליה של 12.2% בקהל למשחק באולמות, ו-41% בצפייה ברשת (לא הראו נתוני טלויזיה, מעניין למה). בסך הכל מאז עונת 2012/13 היורוקאפ עלה יותר מפי 5 בכמות הצופים בכל הפלטפורמות - רשת, טלויזיה וקהל באולמות.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 11, 2017 11:07 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
וזה מתלכד מצוין עם ההרגשה שלי בזמן הצפייה בליג פאס
את העליה בצפייה באינטרנט אני מייחס בעיקר לשינוי בתרבות הצפייה בשידורי ספורט באופן כללי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 12, 2017 12:01 am 
Hall of Famer

היות שלפי ראי הנתונים לא מפורטים יותר מדי - השאלה היא האם באמת השוואת הנתונים היא "הוגנת" ( למשל ממוצעים פר משחק ) , כי למשל עלייה של 32% בצפייה שידורי הטלוויזיה - לא נשמעת כה מרשימה אם הייתה עלייה של עשרות אחוזים ( באופן מפתיע אין לי כח לחשב כמה בדיוק ... ) בכמות המשחקים .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 12, 2017 12:08 am 
Hall of Famer

רק עשרות אחוזים? למה לא מאות?
לפי חישוב מהיר שלי היו בדיוק 8 משחקים יותר... (בהשוואה לעונה הרגילה + טופ-16 בעונה שעברה). עליה של כ-3.5 אחוז.
איך ההתרשמות שלך עכשיו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 12, 2017 12:41 am 
Hall of Famer

צודק
איכשהו התעלמתי מכך שהעלייה במספר המשחקים פר קבוצה , מתקזזת כמעט לחלוטין עם הירידה במספר הקבוצות .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 11:21 am 
Hall of Famer

נכניס את זה כאן.
אתמול דיבר נשיא צסק"א, אנדריי ואטוטין, על נושא הפורמט החדש, בראיון בעיתון הרוסי "ספורט אקספרס" - וגם על עוד כמה דברים מעניינים מאד בעניין עתיד היורוליג (התרחבות, אפשרות של ליגה סגורה, סדרות מול פיינל פור וכו').
בתרגום חופשי (מאנגלית באתר יורוהופס):

"הפורמט החדש הוא הצלחה בכל קנה מידה. מועדונים התחילו לעשות כסף, המספרים לא משקרים. מקבלים 200000 יורו בשביל התחלה, עוד כ-37000 יורו על כל נצחון. בהנחה שצריך 16 נצחונות כדי לעלות לפלייאוף, קבוצה עושה לפחות 600000 יורו עוד לפני תחילת הפליאוף.
נצחון בפלייאוף שווה 70000 יורו, כלומר תקבל 210000 על עלייה לפיינל פור. האלופה מקבלת מיליון יורו נוספים, המפסידה בגמר חצי מיליון, המקום השלישי 300000 והמקום הרביעי 150000. כלומר האלופה מקבלת בערך 2 מיליון יורו. מכל הסכום צריך להפחית 150000 להוצאות שיפוט.
לכל זה צריך להוסיף את ההכנסות מזכויות שידור. עבור צסק"א מדובר ב-178000 יורו וזה נקבע לפי הערך של החוזה של הטלויזיה הרוסית עם היורוליג, ובהשוואה למועדונים מארצות אחרות זה ממש מעט. מכבי תל אביב, למשל, מכניסה כ-3.5 מיליון יורו מזכויות שידור."

על התרחבות והכנסות עתידיות:
"אנחנו חייבים להעלות את משכורות הכוכבים שלנו כדי שיישארו באירופה ולא ילכו ליבשות אחרות. אני בטוח שההתרחבות תבוא, כי היורוליג אטרקטיבי מבחינה פיננסית, אבל רק מעט קבוצות יוכלו להרשות לעצמן טיסות צ'רטר חכורות בלו"ז כזה. להערכתי מבחינת קיימות פיננסית יש שתי קבוצות רוסיות, ספרדית אחת, וגרמנית אחת - באיירן מינכן - שיכולות להצטרף ליורוליג באופן מיידי.
נצטרך להקדיש תשומת לב ליכולת של שחקנים להתאושש. יש לנו יותר משחקים ופחות אימונים. הקיץ נשלח רופאים להשתלמות בסן אנטוניו, אטורה מסינה עוזר לנו בנושא הזה."

לגבי ליגה סגורה:
"הנסיון והמספרים מראים שליגה מקצוענית צריכה להיות עצמאית וסגורה. רק מודל כזה מביא רווחים. עם זאת אני מבין את האינטרסים של המועדונים הגדולים, וליגה מסחרית מלאה היא אולי לא בעדיפות של כולם. החלטה כזו היא לא ברמת המועדונים וצריכה לקחת בחשבון לא רק את האינטרסים הכלכליים של הקבוצות, אלא גם גורמים אחרים. בהיבט הזה, אני מעלה את טענותי כנשיא מועדון שרוצה לתת לאוהדים מוצר טוב יותר ולהגדיל את הפדיון.
כיום, זה לא סביר שבכדורסל האירופי יעיזו מספיק כדי למשוך את המועדונים המובילים מהליגות המקומיות באופן מוחלט. כנראה שכרגע זה גם לא נחוץ, אבל חשוב שנענה במהירות ובדייקנות ונתאים את עצמנו למציאות המשתנה."

לגבי פיינל פור מול סדרות - חזר על העמדה הקודמת שלו, צסק"א בעד סדרות כל הדרך ונטישת מודל הפיינל פור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 11:57 am 
מנהל פורום

ראיון מעניין בהחלט
שתי תובנות יש לי.
המרחק בין איזון תקציבי לבין המצב הקיים בקבוצות הגדולות הוא עצום. קשה לי לדמיין איך הפער הזה נסגר. אם כל הרעש סביב היורוליג מסתכם ב1-2 מיליון יורו מתוך בערך 25 מיליון יורו שזה תקציב מינימלי לקבוצה בכירה ביורוליג. לא מתעלם מהכנסו מהקהל והספונסרים במשחקי היורוליג ועדיין הפער בלתי נסבל.
הגרעון התקציבי העצום של הקבוצות הגדולות (פעם מכבי הייתה מיוחדת במינה בתחום הזה, מסתמן שזה יגמר ) גוזר תלות ברצונם הטוב של פילנטרופים למיניהם. זה האיום הגדול ביותר על הכדורסל האירופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 12:30 pm 
Hall of Famer

מכבי, אפילו עכשיו ואפילו על פי התחזיות הפסימיות ביותר, עדיין מכסה מהכנסותיה יותר מ-80% מתקציבה. זה עדיין הרבה יותר טוב כמעט מכל הקבוצות, וכנראה הטוב ביותר בקבוצות בסדר גודל התקציב של מכבי ויותר.

מה שכן, זוכרים את הדיבורים בתחילת ימי היורוליג החדש על הכנסות נוספות של 5 מיליון דולר לקבוצה? לא קרוב ולא סבתא של קרוב... אולי הזוכה, אם תהייה אחת הקבוצות שסיימו ראשונות את היורוליג (כלומר עשו הרבה נצחונות, מעל ה-16 הדרושים לפלייאוף) תעשה חצי מזה. אולי.

בכל אופן, ואטוטין נראה מאד מרוצה מזה שאולי יעשו חצי מזה... אני בספק אם הוא היה מרוצה אם אלופת היורוליג מקבלת חצי ממה שהובטח, והאחרות עוד פחות. המסקנה שלי היא שכנראה לא הייתה מעולם הבטחה כזו, ומדובר בעוד קשקוש פדרמני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 1:21 pm 
מנהל פורום

0.8 כפול 110 מיליון שקל זה
88 מיליון שקל
אתה חושב שזה היקף ההכנסות של מכבי בעונה שאין בה פלליאוף?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 1:29 pm 
Hall of Famer

זה מה שנאמר בכתבה מפורטת בנושא, נדמה לי בכלכליסט - תקציב של 115 מיליון שקל והפסדים צפויים של כ-20 מיליון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 1:31 pm 
Sophomore

קשה לי לראות איך מכבי מפסידה כל כך הרבה כסף העונה. בסופו של דבר הם שיחקו הרבה יותר משחקי בית מעונות קודמות, אפילו בלי לעלות לשלב הבא. זה המון הכנסות מכרטיסים. ושלא נדבר על זכויות שידור.

גם אם מכבי יוצאת מהעונה הזאת עם שורה תחתונה שלילית, מכאן ועד לטעון למשבר כלכלי, עונה פיננסית וכונס נכסים, הדרך ארוכה מאוד. אפילו כנראה בלתי אפשרית עם ההתנהלות הנוכחית של המועדון.

אם מכבי יחליטו לשבור את הכלים ולהכפיל את התקציב עונה הבאה, והיא תסתיים באותה צורה, אני יכול לראות את זה הולך מתישהו למשבר כלכלי. אבל ככה? שטויות.

הרבה יותר סביר שכל קבוצה אחרת בליגת העל הישראלית תכנס למשבר כלכלי לפני מכבי. אפילו ירושלים, שההכנסות שלה לא מתקרבות לאלה של מכבי, אבל התקציב בהחלט כן.

נערך לאחרונה על ידי ערן בתאריך ג' אפריל 18, 2017 1:34 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 1:34 pm 
Hall of Famer

מצד שני גם התקציב ענק. יכול להיות שחסכו קצת על שחקנים ששוחררו (או נפצעו וכוסו ע"י ביטוח), אבל עדיין, בנו את התקציב מתוך הנחות מסויימות שלא כולן התמלאו מן הסתם. למשל כמות הנצחונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 1:39 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
מצד שני גם התקציב ענק. יכול להיות שחסכו קצת על שחקנים ששוחררו (או נפצעו וכוסו ע"י ביטוח), אבל עדיין, בנו את התקציב מתוך הנחות מסויימות שלא כולן התמלאו מן הסתם. למשל כמות הנצחונות.

ההנהלה של מכבי היא לא ההנהלה של הפועל ת"א כדורגל. הם מעלים את התקציב עם לקיחה בחשבון של וורסט קייס סנריו מבחינתם. למרות שכותבים בתקשורת שמדובר בחבורה של בבונים, אולי זה נכון מבחינת כדורסל, אבל מכבי תמיד הייתה דוגמה ומופת להתנהלות כלכלית נכונה של מועדון ספורט.
התרחיש הכי גרוע התממש, אי העפלה לשלב הבא ביורוליג, ושם הכסף שהם צריכים. כנראה הבעלים יצטרכו להכניס טיפה את היד לכיס. לא נורא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 1:46 pm 
Hall of Famer

אני לא חושב שהם תכננו למקרה של וורסט קייס סנריו, וזה גם לא ניהול נכון של תקציב. כלומר זה ניהול יותר מדי שמרני ומאד לא יעיל. אתה לא מנהל תקציב בהנחה של וורסט קייס סנריו, אלא בהנחה שאתה רואה כריאלית. אתה יכול לשחק בתוך ההגדרה של "ריאלית" ולהיות שמרן יותר או פחות, אבל זה לא וורסט קייס סנריו.
זה נכון בכל מסגרת. המדינה למשל מתכננת את תקציבה בהנחות מסויימות של הכנסות ממסים וכו'.

במקרה של מכבי, ההנחה שלי היא שגם התכנון הכי שמרני לא לקח בחשבון שיהיו רק 10 נצחונות ביורוליג.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' אפריל 18, 2017 1:49 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 1:48 pm 
מנהל פורום

מכבי זה סיפור נפרד אני מופתע שמכבי מצליחה להכניס קרוב ל100 מיליון שקלב בעונה אבל זה באמת קשור לת'רד על מכבי
בואו נראה מה קורה
אז יש לנו את ברצלונה, ריאל שממונות על ידי קבוצות הכדורגל שם אני יכול לראות הגיון מסחרי כלשהו של הגשת מוצר שלם יותר לאוהד ריאל או ברצלונה (סיכון אפסי לקריסה)
יש לנו את צסקא שממונת על ידי פולטיקאים למעשה דרך בנק ממשלתי. סיכון נמוך מאוד לקריסה
יש את פנרבחצ'ה, אנדולו ממונות על ידי קונצרנים תעשתיים גדולים לאורך הרבה מאוד שנים ברציפות, גם כאן אני רואה סיכון נמוך עד נמוך מאוד לקריסה תקציבית
אולימפיאקוס ופאו דומות לפנר ואנדולו בהבדל ששם מדובר על אנשים פרטיים בלי קשר לקונצרן שהם הבעלים שלו, גם כאן הסיכון נמוך, אם כי קצת יותר גבוה מזה של הטורקיות
מילאנו במצב דומה אבל שם הסיכון הרבה יותר גבוה, כי התמורה עלובה, גם בקהל וגם באימפקט על עולם הספורט באיטליה, שיגעון של אדם אחד קשיש מאוד, סיכון גבוה להעלמות בקרוב
דרושפקה, נראה כמו טיל ניסוי לטווח קצר רמת סיכון דומה לזו של מילאנו
כל השאר מאוזנים עם תקציבים צנועים (ז'לגריס, באמברג, הכוכב האדום)
קזאן או הנציגה הנוספת של הVTB במצב דומה לצסקא אם כי סיכון הנטישה גבוה יותר עיין ערך דינמו מוסקבה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 1:52 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
אני לא חושב שהם תכננו למקרה של וורסט קייס סנריו, וזה גם לא ניהול נכון של תקציב. כלומר זה ניהול יותר מדי שמרני ומאד לא יעיל. אתה לא מנהל תקציב בהנחה של וורסט קייס סנריו, אלא בהנחה שאתה רואה כריאלית. אתה יכול לשחק בתוך ההגדרה של "ריאלית" ולהיות שמרן יותר או פחות, אבל זה לא וורסט קייס סנריו.
זה נכון בכל מסגרת. המדינה למשל מתכננת את תקציבה בהנחות מסויימות של הכנסות ממסים וכו'.

במקרה של מכבי, ההנחה שלי היא שגם התכנון הכי שמרני לא לקח בחשבון שיהיו רק 10 נצחונות ביורוליג.

להבנתי, ואולי אני טועה בהבנתי, הוורסט קייס סנריו הוא אך ורק אי העפלה לשלב הבא. את משחקי הבית אתה משחק בכל מקרה בשלב הראשון, מה זה משנה ניצחון או הפסד? יש מענקים כספיים משמעותיים כמו בליגת האלופות בכדורגל?
העניין המרכזי הוא ירידה במכירת הכרטיסים במשחקי הבית, שהוא כן בעיה, אבל גם לא רואה איך זה מוביל למשבר כלכלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 2:06 pm 
Freshman

37K בירוקים לניצחון. רחוק מהצ'מפיונס ליג, אבל בטח טוב מכל מה שהיה בעבר בעולם הכדורסל האירופאי.
70K על ניצחון בהצלבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 2:42 pm 
Hall of Famer

goldman כתב:
37K בירוקים לניצחון. רחוק מהצ'מפיונס ליג, אבל בטח טוב מכל מה שהיה בעבר בעולם הכדורסל האירופאי.
70K על ניצחון בהצלבה.

זאת בדיחה. לא מכסה את הטיסה והמלון.
אין ספק שעונה כזאת אינטנסיבית עם הכנסה כל כך עלובה של 2 מיליון יורו לאלופה זה מצב נורא.
מה עוד שאם יתממש ביטול הפיינל פור, היורוליג יצטרך למצוא מקורות הכנסה אחרים, אלוהים יודע מאיפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 3:04 pm 
Hall of Famer

אתה באמת חושב שמודל ההכנסות של היורוליג בנוי בצורה כל כך בולטת על הפיינל פור? צר לי, אתה רחוק מאד מהאמת.
גם לא הבנתי למה זה אסון כלכלי, אם כבר להיפך. 9 עד 15משחקים (בהנחה שאין סדרה על המקום השלישי), במקום שלושה (ועוד אחד שלא מעניין אף אחד).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 3:30 pm 
Hall of Famer

ערן כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

להבנתי, ואולי אני טועה בהבנתי, הוורסט קייס סנריו הוא אך ורק אי העפלה לשלב הבא. את משחקי הבית אתה משחק בכל מקרה בשלב הראשון, מה זה משנה ניצחון או הפסד? יש מענקים כספיים משמעותיים כמו בליגת האלופות בכדורגל?
העניין המרכזי הוא ירידה במכירת הכרטיסים במשחקי הבית, שהוא כן בעיה, אבל גם לא רואה איך זה מוביל למשבר כלכלי.

אם אתה מדבר נניח על תחזית של 18 נצחונות נניח - אני חושב שזה מה שאפשר היה להניח לפני תחילת העונה שיהיה ריאלי, 3 נצחונות חוץ יותר מהפסדי בית - וניצחת רק 10 - זה כבר הפסד של כמעט 300000 יורו, בערך מיליון ורבע ש"ח. אני מניח שזה שהעונה הסתיימה מוקדם מאד, משהו שאני בטוח שבמכבי לא חשבו שריאלי, השפיעה גם על אירועי פרסום גדולים שהקבוצה ושחקניה משתתפים בהם, למשל.

אני מסכים שכל זה לא מצביע על משבר כלכלי, לפחות לא בטווח של שנה. אני מכוון רק להגדרות של תכנון תקציב. מכוונים לפי מה שאתה חושב שריאלי, ולא לפי וורסט קייס, אחרת אתה שמרן מדי ולא מנצל בצורה יעילה את התקציב שלך.
מכבי הפסידה מן הסתם הרבה מעל מה שתכננה, וזה יצטרך לבוא על חשבון שנה הבאה - בתקווה שלא תהייה לה עוד עונה כזו, אחרת זה כבר כן יכול להיות סף של משבר. מה היא עושה כדי שלא תקרה לה עוד עונה כזו זה כבר עניין אחר...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 4:23 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אתה באמת חושב שמודל ההכנסות של היורוליג בנוי בצורה כל כך בולטת על הפיינל פור? צר לי, אתה רחוק מאד מהאמת.
גם לא הבנתי למה זה אסון כלכלי, אם כבר להיפך. 9 עד 15משחקים (בהנחה שאין סדרה על המקום השלישי), במקום שלושה (ועוד אחד שלא מעניין אף אחד).

ה9-15 משחקים האלה לא מגיעים לכיס של היורוליג, אלא לקבוצות (המצליחות).
וזה בניגוד ל3 משחקים שמגיעים נטו ליורוליג, על הכרטיסים ,החסויות וזכויות השידור שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2017 5:07 pm 
Hall of Famer

אין שום בעייה להטיל על המשחקים האלה "מס יורוליג", אם תרצה לקרוא לזה ככה, והיורוליג ירוויח אותו דבר ואפילו יותר. זה נהנה וזה לא חסר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 19, 2017 3:32 am 
Junior

בואו נחכה לעונות הבאות. המספרים הפיננסיים, כמה שהם עלובים וזניחים ביחס למה שמקבלים בכדורגל האירופי ובNBA הם עדיין גבוהים במידה לא מבוטלת ממה שנהוג היה לקבל בכדורסל האירופי. לכו תדעו, אולי אחוזי הצפייה המשופרים בטלוויזיה ובאינטרנט (ביחד עם העובדה שהיורוליג משדר משהו יותר יוקרתי מבעבר) יסייעו בהגדלת הפוטנציאל הכלכלי של הענף. בסופו של דבר הגעתו של הכסף הגדול תלוי בכך שיבוא איזה גוף טלוויזיה גדול וישים על המוצר הזה סכום נכבד.
יחד עם זאת, לא בטוח שזה יקרה כ"כ מהר, אם בכלל. בטח ובטח במציאות שבה כל שחקן שיודע להקפיץ עשוי לברוח הקיץ לסכומים המטורפים שעפים ב NBA.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 19, 2017 10:03 am 
Hall of Famer

אני חושב שמכבי חסכה השנה לא מעט מניהול הסגל הכושל שלה
צריך גם להוסיף שאני מניח שבתחילת עונה "שמים בצד" סכום מסוים לחיזוק , שכידוע אינו מומש העונה

ווימס , מילר ( העלות של ראד פלוס החודשים שמילר כן היה כשיר נמוכה אני מניח מהעלות המקורית של מילר ) , צירבס , יבזורי
ואולי עוד ביטוח פה ושם ( גאודלוק וכו' )
לא אתפלא אם נחסכו פה לקבוצה סדר גודל של 5-10 מיליון שקל ברוטו

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 19, 2017 11:24 am 
Junior

ערן כתב:
מכבי תמיד הייתה דוגמה ומופת להתנהלות כלכלית נכונה של מועדון ספורט.

תמיד, תמיד? כאילו, גם כשהמנהל שלה ניהל בנק השקעות אפור ועירב את שחקני הקבוצה כלקוחות? וגם כשבעלי הקבוצה מחליטים בשנים האחרונות לתת פעם אחרי פעם תקציבי ענק בידיים של אנשי מקצוע שכבר הוכיחו את עצמם ככושלים? חשבתי שהעשור האחרון גמל אותנו מדקלום כמה מהמאנטרות הנבובות אודות המקצוענות המדהימה של מכבי, אבל מסתבר שיש דברים שלא נגמרים אף פעם...

ולעניין עצמו: הכדורסל לא מעניין את הציבור הרחב ברוב רובה של אירופה. ילדים לא מסתובבים ברחובות איסטנבול עם חולצות של בוגדנוביץ׳, סנסציה של בסקוניה נגד צסק״א לא תוציא המונים לכיכר האדומה ואם ישאלו אותך בספרד מה דעתך על ריאל מדריד ותתחיל לדבר על טריי טומפקינס, יחשבו שיצאת מדעתך. היתרון הגדול של מכבי, כמו גם של קבוצות כמו הכוכב האדום או ז׳לגיריס, הוא העניין העצום שכדורסל מעורר במדינות שלהם. כשזה בא עם כלכלה קפיטליסטית מצליחה יחסית, כמו זו שיש בישראל, התוצאה היא ארגון חזק כלכלית כמו מכבי. ייאמר לזכותה של מכבי שמי שאחראי על העניין הזה בישראל זו היא עצמה, ולפחות מבחינה הזו, יש צדק מסויים בזה שהיא נהנית מסכומי העתק שהיא מקבלת על זכויות שידור. ליבי ליבי על ג׳ורדי שלקח על עצמו להקים ליגה מותג מצליח ביבשת שבאופן כללי לא מתעניינת במוצר שהוא מנסה לשווק...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 68 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה