סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 6:22 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 979 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 3:37 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אי אפשר "להחליט" מה שחקן יהיה שווה
כמו כל חוזה - זה הימור מסוים
אם יפתח זיו עולה לארבע שנים ( סך הכל ) כמו יוגב אוחיון לשנתיים - אז אני מעדיף את יפתח זיו , אבל אולי זה רק אני .

אין שום בעיה באמת להציע לו באמת "חוזה מדורג" ( מכבי היו על פי הפרסומים מאוד יצירתיים עם חוזה דומה אך הפוך - לדווין סמית ) .
נניח 150 לעונה הבאה ( בה אולי יושאל ) , וכל עונה נוספת יש עלייה ב-50 אלף .
אין סרט שהוא מסרב לחוזה כזה ( בהנחה שאין לו הצעה באותו סגנון/סדר גודל מירושלים או מאירופה , אלא רק "הצעות סטנדרטיות מהארץ" ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 3:43 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

רשמית דארל וויליאמס בהרצליה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 3:45 pm 
מנהל פורום

מכבי צריכה גארד?
שחקן עבר שלה פנוי להובלות החל מהיום
http://www.one.co.il/Article/16-17/2,0, ... ml?ref=rss

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 3:54 pm 
Hall of Famer

תזמון מעניין שבו נעימי מתפנה
מרבית הקבוצות צריכות גבוהים ולא גארדים

אפשר לייצר איזו מטריצה עם אילו קבוצות ומאמנים הוא מעט "מסוכסך" ועם אילו לא ?!

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 5:42 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

shmueliki כתב:
תזמון מעניין שבו נעימי מתפנה
מרבית הקבוצות צריכות גבוהים ולא גארדים

אפשר לייצר איזו מטריצה עם אילו קבוצות ומאמנים הוא מעט "מסוכסך" ועם אילו לא ?!

הרצליה עדיין מעוניינת בנעימי ? עכשיו הוא כבר יכול להשתחרר ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 7:05 pm 
Freshman

sir charles כתב:
eli2510 כתב:
מנחם כתב:

ובינתיים עוד לא ציינת שם של שחקן אחד שהוא כמעט ברמה של משעור.
מבחינתי, קבוצה כמו הפועל צריכה שחקנים כמו אליהו והלפרין, שעם כל הזלזול שלך בשחקן הישראלי, גם העונה נתנו לא מעט דקות באירופה, ובדקות ששיחקו נתנו מספרים סבירים. איזה שחקנים ישראלים אחרים יש שיתנו לך את התרומה שלהם באירופה חוץ מהישראלים של מכבי?

להזכיר לך איך ירושלים נראית באירופה לעומת הליגה? להזכיר לך את התרומה הדלה של הלפרין ואליהו בליגה? פה התשובה.
והישראלים של מכבי לא נראים יותר טוב בשום מסגרת.

שמות? כל אחד. אריאל, בלייזר, ג'ייק כהן, מנקו, בכל עמדה אני יכול להביא לך שמות. משעור טוב מהם אולי במעט, הוא עדיין שייך לאותה רמה נחותה.

והזלזול שלי? יש מישהו שחושב שיש לשחקן הישראלי הנוכחי מה למכור? אם כן, הוא חי בסרט.

היחידים ששווים מעבר לזה הם כספי וטיוס, אולי גם על פארמר שווה לשים קצת יותר, חוץ מזה אף אחד לא, גם לא הוואל או לנדסברג.

אריאל, בלייזר, ג׳ק כהן ומנקו? אלה השמות שאתה משווה למשעור?
ראינו כבר מה כהן שווה ביורוליג ומנקו ביורוקאפ. בלייזר שחקן חביב אבל אנדרסייזד לאירופה ואריאל זה לא רציני, שחקן בינוני בקבוצת ליגה חלשה.

מי ישמע , ''משווה למשעור'', כישרון נדיר, אין מה לומר...

טעות אדירה של מכבי אם היא משלמת למוגבל הזה יותר מ150 אלף. פרופורציות לא יזיקו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 7:18 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

eli2510 כתב:

אבל אלו השמות שאתה השוות למשעור.
אולי הוא לא השחקן הכישרוני ביותר שדרך על המגרשים פה אבל הוא עובד קשה ויש לו סייז ואתלטיות להתמודד בכבוד גם מול שחקנים זרים. זה בדיוק סוג השחקן הישראלי שמכבי צריכה להעלות מהספסל באירופה. ועדיין לא נתת דוגמא נורמלית לישראלי אחר שיכול לאייש את עמדת הסמול המחליף (אלא אם אתה מצפה שגם בסמול וגם בסנטר יחתימו 2 זרים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 7:28 pm 
Freshman

sir charles כתב:
eli2510 כתב:

אולי הוא לא השחקן הכישרוני ביותר שדרך על המגרשים פה אבל הוא עובד קשה ויש לו סייז ואתלטיות להתמודד בכבוד גם מול שחקנים זרים. זה בדיוק סוג השחקן הישראלי שמכבי צריכה להעלות מהספסל באירופה. ועדיין לא נתת דוגמא נורמלית לישראלי אחר שיכול לאייש את עמדת הסמול המחליף (אלא אם אתה מצפה שגם בסמול וגם בסנטר יחתימו 2 זרים).

נכון, אני השוואתי ואני עדיין משווה, איך הגעת למסקנה שלא? הבנת הנקרא לא תזיק.

אף ישראלי, כולל משעור, כפי שחזרתי ואמרתי, לא יכול באמת לתרום באירופה, מקס' לשמש כמחליף לכמה דקות בתקווה שהוא לא יזיק יותר מידיי, כפי שהיה עד היום. הרמה של השחקן הישראלי במצב על הפנים, וזה כולל גם את משעור הסופר מוגבל.

מכבי צריכה, כפי שאמרתי ואין סיבה שאחזור בי, להשקיע מינימום בישראלים, כל חמשת הישראלים יחד לא אמורים להרוויח יותר מ700 אלף במקרה הטוב, וגם זה יותר ממה שהם שווים.

את הכסף צריך להשקיע בזרים טובים, אפילו כדאי לשקול להביא עוד זר או שניים זולים ברמת טופ ליגה, כי גם הם יתרמו הרבה יותר מהישראלים.

צריך להפסיק עם המשכורות המופקעות והבלתי מוצדקות שהישראלים במכבי מקבלים, אין אף אחד, כולל משעור, ששווה להילחם בשבילו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 9:40 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

eli2510 כתב:
sir charles כתב:
eli2510 כתב:

נכון, אני השוואתי ואני עדיין משווה, איך הגעת למסקנה שלא? הבנת הנקרא לא תזיק.

אף ישראלי, כולל משעור, כפי שחזרתי ואמרתי, לא יכול באמת לתרום באירופה, מקס' לשמש כמחליף לכמה דקות בתקווה שהוא לא יזיק יותר מידיי, כפי שהיה עד היום. הרמה של השחקן הישראלי במצב על הפנים, וזה כולל גם את משעור הסופר מוגבל.

מכבי צריכה, כפי שאמרתי ואין סיבה שאחזור בי, להשקיע מינימום בישראלים, כל חמשת הישראלים יחד לא אמורים להרוויח יותר מ700 אלף במקרה הטוב, וגם זה יותר ממה שהם שווים.

את הכסף צריך להשקיע בזרים טובים, אפילו כדאי לשקול להביא עוד זר או שניים זולים ברמת טופ ליגה, כי גם הם יתרמו הרבה יותר מהישראלים.

צריך להפסיק עם המשכורות המופקעות והבלתי מוצדקות שהישראלים במכבי מקבלים, אין אף אחד, כולל משעור, ששווה להילחם בשבילו.

אוקי נתחיל מזה שבוא תירגע עם ההתנשאות והטון הלוחמני. הבנתי טוב מאוד את מה שכתבת.
הבאת פה 4 שחקנים בינוניים מאוד, שבחיים לא יתנו תרומה חיובית ביורוליג, כדוגמא לשחקנים בלבל של משעור.
אני חושב שבשביל התפקיד שהוא אמור למלא ביורוליג משעור עולה על כולם ובהרבה. כבר היום לדעתי הוא יכול לתת הגנה וריבאונד ברמה הזאת והיעילות שלו רק תעלה אם ההתקפה פחות תתבסס עליו והוא יסיים יותר מחיתוכים, ריבאונד התקפה ומתפרצות ופחות יזרוק שלשות (ואם ישפר את הקליעה מבחוץ אז בכלל) ובכל מקרה אף אחד לא בונה עליו ל-20 דקות במשחק ביורוליג, מקסימום 10 דקות מנוחה לסמול הפותח (וכמות נכבדת יותר בליגה).

כשאתה רושם שמכבי צריכה להשקיע מינימום בישראלים אתה צודק חלקית - אין שום סיבה בעולם לשלם ליבזורי מיליון ב-3 עונות, אבל כשאתה נאבק מול עוד קבוצה (י-ם) שיכולה ומוכנה להשקיע בישראלים סכומים נכבדים, רצוי שתהיה לך האפשרות לשלם את מחיר השוק של השחקן שנובע מהביקוש שלו.
על טיוס, משעור ודוסון הייתי נלחם עם י-ם (עד גבול מסוים), על כל השאר לא.

וכשאתה כותב שאף ישראלי לא יכול לתרום באירופה ומציע להשקיע את הכסף בעוד זר או שניים זולים, אתה מתעלם לחלוטין מכך שיש גם ליגה וחוק רוסי ואת הבעייתיות בלהחזיק 2 קבוצות לליגה ולאירופה.

יכול בהחלט להיות שמשעור יגיע ויהיה פלופ - יתקשה להשיג סל מבחוץ או בחדירות מול סמולים ארוכים ממנו, יכולת הריבאונד שלו לא תתורגם לרמה הגבוהה יותר והוא יהווה עול מהעונשין - ואז כולם יזכירו לי את כל מה שכתבתי ואני אאלץ לאכול את הכובע, אבל משהו בתשוקה שלו למשחק גורם לי לחשוב שהוא יכול להצליח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 9:43 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני אוסיף ואומר שאני גם חושב שמכבי צריכה להשקיע פחות בישראלים אבל יותר בכיוון של מספר הישראלים - לא צריך יותר מ-4 שחקנים ישראלים לרוטציה של היורוליג. מבחינתי אוחיון, דוסון, משעור ושגב מספיקים (שגב הגבוה הרביעי-חמישי) כאשר לליגה אפשר להצטייד בעוד שניים זולים (במקום 2 הזרים שלא יוכלו לשחק).
ליוגב צריך לתת לא יותר מ-200 אלף +/-. לא הייתי אומר 150 כי עדיין יש לו ותק אבל אף קבוצה אחרת כולל י-ם לא תציע לו יותר.
משעור שווה מקסימום 250 אלף. כנראה שפחות אבל יצטרכו להיאבק עליו מול י-ם.
דוסון שווה 250-300 אלף כי הוא עדיין צעיר ועם פוטנציאל להתפתח עוד כמה שנים לישראלי הטוב שיש.
אני לא יודע כמה שגב מרוויח אבל זה בטח לא סכום גבוה.
הייתי מוסיף את פניני לעונת פרישה וזיו כגארד חמישי והשקעה לעתיד כאשר אף אחד מהם לא יקבל בשום מקום יותר מ-125 אלף.
בסה"כ מדובר במיליון +/-. לא מאוד רחוק ממה שאתה אלי הצעת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2017 11:32 pm 
Freshman

sir charles כתב:

הבאת פה 4 שחקנים בינוניים מאוד, שבחיים לא יתנו תרומה חיובית ביורוליג, כדוגמא לשחקנים בלבל של משעור.
אני חושב שבשביל התפקיד שהוא אמור למלא ביורוליג משעור עולה על כולם ובהרבה. כבר היום לדעתי הוא יכול לתת הגנה וריבאונד ברמה הזאת והיעילות שלו רק תעלה אם ההתקפה פחות תתבסס עליו והוא יסיים יותר מחיתוכים, ריבאונד התקפה ומתפרצות ופחות יזרוק שלשות (ואם ישפר את הקליעה מבחוץ אז בכלל) ובכל מקרה אף אחד לא בונה עליו ל-20 דקות במשחק ביורוליג, מקסימום 10 דקות מנוחה לסמול הפותח (וכמות נכבדת יותר בליגה).

כשאתה רושם שמכבי צריכה להשקיע מינימום בישראלים אתה צודק חלקית - אין שום סיבה בעולם לשלם ליבזורי מיליון ב-3 עונות, אבל כשאתה נאבק מול עוד קבוצה (י-ם) שיכולה ומוכנה להשקיע בישראלים סכומים נכבדים, רצוי שתהיה לך האפשרות לשלם את מחיר השוק של השחקן שנובע מהביקוש שלו.

וכשאתה כותב שאף ישראלי לא יכול לתרום באירופה ומציע להשקיע את הכסף בעוד זר או שניים זולים, אתה מתעלם לחלוטין מכך שיש גם ליגה וחוק רוסי ואת הבעייתיות בלהחזיק 2 קבוצות לליגה ולאירופה.

יכול בהחלט להיות שמשעור יגיע ויהיה פלופ - יתקשה להשיג סל מבחוץ או בחדירות מול סמולים ארוכים ממנו, יכולת הריבאונד שלו לא תתורגם לרמה הגבוהה יותר והוא יהווה עול מהעונשין - ואז כולם יזכירו לי את כל מה שכתבתי ואני אאלץ לאכול את הכובע, אבל משהו בתשוקה שלו למשחק גורם לי לחשוב שהוא יכול להצליח.

לא דיברתי על הליגה, שהישראלים ישחקו בליגה ויהיו זרים שיהיו שחקנים מחליפים ביורוליג.

"בלבל של משעור". מי ישמע.

ולא הגבת לשום טענה שלי מעבר לזה, הרבה מלל, מעט תוכן, אז אין לי איך להגיב.

משעור לא שווה באף עולם יותר מכמה עשרות אלפים, כישראלי גג 100-150 אלף, יש פה יציאה מפרופורציות בנוגע ליכולות שלו ובנוגע לאיכויות של הישראלים בכלל.
צריך להבדיל בין שחקן שהוא *קצת* פחות רע ביחס לזבל המצוי לבין שחקן באמת איכותי. פה הבלבול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 12:02 am 
Hall of Famer

eli2510 כתב:
משעור לא שווה באף עולם יותר מכמה עשרות אלפים

נובמת
עזוב תעודת זהות , אופי , פוטנציאל וכו'
האם אין בליגה שלנו לא מעט זרים שאינם עולים ברמתם על כרם משעור ?

הכי פשוט זה להסתכל על קבוצתו הנוכחית הרצליה .
ג'ף אדריאן שחקן טוב ממשעור - אחלה . שאר הזרים לדעתי באותו סדר גודל של רמה ( כמובן שקשה להשוות אותו עם גארדים למשל וכו' ) , ומן הסתם ג'קו וסביר שגם קנאסביץ' - פשוט שחקני כדורסל פחות טובים ממנו .
רוצה לומר - גם להחתים את כארם משעור כזר בעלות ממוצעת ומעלה בליגה שלנו - זה בהחלט סביר .

ברמת המאקרו
אני חושב שנקודת המחלוקת העיקרית שלי לעומת הדעות פה של "צמצום כמותי של הסגלים הישראלים והשקעה כספית נמוכה בהם" - היא ביחס לזרים שמגיעים לפה , ובפרט לקבוצות הגדולות .
כשאתה מביא זרים אתה לא אחת מסיים עם בעיות סמים ( יש כמה דוגמאות מיידיות ... ) , חיבור לקבוצה , התנהגות , משחק עבור סטטיסטיקות אישיות וכו' וכו' . ישראלים פחות מוכשרים לרוב , ולכן "לא יכולים להרשות לעצמם בעיות שכאלו" - אחרת ( ותסלחו לי על הניסוח ) הם פשוט יישארו מובטלים .
אבל גם אם כבר הגיע זר שאינו פציע יתר על המידה וכבר התאקלם בארץ ללא כל הבעיות הנ"ל - האם רמתו גבוהה משמעותית מזו של הישראלים הבכירים?
כשאני מסתכל על סילי , דייסון , קינזי , פיטרסון , שון ג'ונס - אני לא חושב שהפערים הם כה גדולים . אם נלך לשנים האחרונות במכבי ת"א כמובן שיש עוד אינספור דוגמאות .
זה מה שהקבוצות הללו מסוגלות לייצר לא אחת ברמת הזרים ( ואני לא חושב שזה רק בגלל שאלו זרים שמגיעים בכסף קטן יחסית ) , ולכן למרות המיסוי העודף וכו' , אני עדיין מאמין שהקבוצות הגדולות בהחלט צריכות להשקיע בסגל ישראלי בעיקר ארוך , וגם יקר ואיכותי ב"שפיץ" שלו .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 12:18 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
וכמה עולים הזרים של הרצליה שהשווית למשעור? תרשה לי לשער שכמעט כולם לא עוברים, או עוברים בטיפהל'ה, את ה-100K. אולי יש אחד יקר בטירוף!! באזור ה-150K אם אקוניס התפרע...

לגבי ההבדלים הלא משמעותיים בין הזרים לישראלים - אתה זה שאוהב סטטיסטיקות ומספרים, לא? מספיק להסתכל על טבלאות הסטטיסטיקה בליגת העל כדי לראות כמה אתה בלשון המעטה לא מדייק. אולי למעט אסיסטים (למרות שאני לא בטוח גם בזה), אם אתה מוצא איזה ישראלי שם בין כל הזרים אתה קופץ עליו כמוצא שלל רב.
מספרים הרבה פעמים משקרים, אבל ההבדלים הם כל כך חד משמעיים שגם אם הם משקרים פה ושם אין פה תחרות בכלל.

גם הדוגמאות האחרות שנתת... סלח לי, אתה נשמע כמו אחד שקורא לישראלי בן 25 "הילד". דייסון וקינזי גם בכושרם הפחות טוב לדעתי עולים על כל הגארדים והסמולים הישראלים בליגה. פיטרסון עולה בהרבה על חברו לקבוצה אדון ליאור אליהו, שמקובל לחשוב עליו כישראלי סופר מוביל בליגה. ואתה רואה סנטר ישראלי יותר טוב משון ג'ונס?

אתה מדבר איתי על ישראלים ש"לא יכולים להרשות לעצמם" וכו' וכו'? הם יכולים להרשות לעצמם הרבה דברים. מדברים פה הרבה על מוסר העבודה של השחקן הישראלי, נכון? אז הם יכולים להישאר חסרי יסודות, הם יכולים לא לעבוד על החסרונות שלהם, יכולים גם להישאר עם אותו הגוף הבלתי מפותח שהיה להם בגיל 18, אולי פלוס כמה קילוגרמים בבטן. אתה רואה שחקנים ישראלים בני 20 לעומת זרים בני 20 וההבדלים הפיזיים ניכרים לעין, מי עבד על הגוף שלו ומי הלך לים. אתה רואה שחקנים ישראלים שבקושי הגיעו לגיל 30 וכבר נראים פיזית נוטים ל-40, תשווה למשל בין הישראלים של ירושלים לספרדים של ולנסיה שיותר מבוגרים מהם. אז הנה, גם הם יכולים להרשות לעצמם דברים. יש להם חוק שמגן עליהם, אז הם יכוחלים להרשות לעצמם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 12:42 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

eli2510 כתב:
sir charles כתב:

לא דיברתי על הליגה, שהישראלים ישחקו בליגה ויהיו זרים שיהיו שחקנים מחליפים ביורוליג.

"בלבל של משעור". מי ישמע.

ולא הגבת לשום טענה שלי מעבר לזה, הרבה מלל, מעט תוכן, אז אין לי איך להגיב.

משעור לא שווה באף עולם יותר מכמה עשרות אלפים, כישראלי גג 100-150 אלף, יש פה יציאה מפרופורציות בנוגע ליכולות שלו ובנוגע לאיכויות של הישראלים בכלל.
צריך להבדיל בין שחקן שהוא *קצת* פחות רע ביחס לזבל המצוי לבין שחקן באמת איכותי. פה הבלבול.

אתה רציני? "הרבה מלל, מעט תוכן"? בכלל קראתי את מה שכתבתי או שאחרי המשפט הראשון דילגת לסוף? להבא אני אשתדל לתמצת במשפטים קצרים כמו שאתה אוהב - "מי ישמע" ו"כל הישראלים זבל מצוי"...
לאיזו טענה שהעלת לא התייחסתי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 12:47 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ולגבי המשפט הבא: "לא דיברתי על הליגה, שהישראלים ישחקו בליגה ויהיו זרים שיהיו שחקנים מחליפים ביורוליג." - אתה רוצה שמכבי תחתים 10 זרים ליורוליג ועוד כמה ישראלים לליגה? כלומר סגל של לפחות 13-14 שחקנים (מבלי לקחת בחשבון צעירים) ו5 זרים שיושבים בחוץ בכל משחק ליגה?
מה אני אגיד לך, מאוד חסכוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 2:00 am 
Freshman

sir charles כתב:
ולגבי המשפט הבא: "לא דיברתי על הליגה, שהישראלים ישחקו בליגה ויהיו זרים שיהיו שחקנים מחליפים ביורוליג." - אתה רוצה שמכבי תחתים 10 זרים ליורוליג ועוד כמה ישראלים לליגה? כלומר סגל של לפחות 13-14 שחקנים (מבלי לקחת בחשבון צעירים) ו5 זרים שיושבים בחוץ בכל משחק ליגה?

לא, סתם זרקתי רעיון לאוויר, שבהפרש יחתימו שחקנים זרים זולים, שללא ספק יתרמו יותר מהישראלים.
אם אין לכם כוח לקרוא, אל תקראו ואל תגיבו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 2:03 am 
Freshman

shmueliki כתב:
eli2510 כתב:
משעור לא שווה באף עולם יותר מכמה עשרות אלפים

נובמת
עזוב תעודת זהות , אופי , פוטנציאל וכו'
האם אין בליגה שלנו לא מעט זרים שאינם עולים ברמתם על כרם משעור ?

הכי פשוט זה להסתכל על קבוצתו הנוכחית הרצליה .
ג'ף אדריאן שחקן טוב ממשעור - אחלה . שאר הזרים לדעתי באותו סדר גודל של רמה ( כמובן שקשה להשוות אותו עם גארדים למשל וכו' ) , ומן הסתם ג'קו וסביר שגם קנאסביץ' - פשוט שחקני כדורסל פחות טובים ממנו .
רוצה לומר - גם להחתים את כארם משעור כזר בעלות ממוצעת ומעלה בליגה שלנו - זה בהחלט סביר .

ברמת המאקרו
אני חושב שנקודת המחלוקת העיקרית שלי לעומת הדעות פה של "צמצום כמותי של הסגלים הישראלים והשקעה כספית נמוכה בהם" - היא ביחס לזרים שמגיעים לפה , ובפרט לקבוצות הגדולות .
כשאתה מביא זרים אתה לא אחת מסיים עם בעיות סמים ( יש כמה דוגמאות מיידיות ... ) , חיבור לקבוצה , התנהגות , משחק עבור סטטיסטיקות אישיות וכו' וכו' . ישראלים פחות מוכשרים לרוב , ולכן "לא יכולים להרשות לעצמם בעיות שכאלו" - אחרת ( ותסלחו לי על הניסוח ) הם פשוט יישארו מובטלים .
אבל גם אם כבר הגיע זר שאינו פציע יתר על המידה וכבר התאקלם בארץ ללא כל הבעיות הנ"ל - האם רמתו גבוהה משמעותית מזו של הישראלים הבכירים?
כשאני מסתכל על סילי , דייסון , קינזי , פיטרסון , שון ג'ונס - אני לא חושב שהפערים הם כה גדולים . אם נלך לשנים האחרונות במכבי ת"א כמובן שיש עוד אינספור דוגמאות .
זה מה שהקבוצות הללו מסוגלות לייצר לא אחת ברמת הזרים ( ואני לא חושב שזה רק בגלל שאלו זרים שמגיעים בכסף קטן יחסית ) , ולכן למרות המיסוי העודף וכו' , אני עדיין מאמין שהקבוצות הגדולות בהחלט צריכות להשקיע בסגל ישראלי בעיקר ארוך , וגם יקר ואיכותי ב"שפיץ" שלו .

מי דיבר על זרי הליגה העלובים? אתה רציני? וכמה הם משתכרים, גם היקרים שבהם? וחלקם הגדול טוב ממשעור.
בחירת הזרים של מכבי זה נושא כאוב בפני עצמו שקשור במקצת גם לסכומים המופרכים שמכבי משלמת ל6 ישראלים.
אין שום צורך להקשיע בסגל הישראלי, מהסיבה הפשוטה שכולם עלובים בערך באותה הרמה.
גם פה אני לא מוצא שום טיעון שיכול להתווכח עם העובדה הבסיסית הזו.

נערך לאחרונה על ידי eli2510 בתאריך ב' אפריל 24, 2017 2:07 am, נערך 3 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 2:03 am 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
וכמה עולים הזרים של הרצליה שהשווית למשעור? תרשה לי לשער שכמעט כולם לא עוברים, או עוברים בטיפהל'ה, את ה-100K. אולי יש אחד יקר בטירוף!! באזור ה-150K אם אקוניס התפרע...

לגבי ההבדלים הלא משמעותיים בין הזרים לישראלים - אתה זה שאוהב סטטיסטיקות ומספרים, לא? מספיק להסתכל על טבלאות הסטטיסטיקה בליגת העל כדי לראות כמה אתה בלשון המעטה לא מדייק. אולי למעט אסיסטים (למרות שאני לא בטוח גם בזה), אם אתה מוצא איזה ישראלי שם בין כל הזרים אתה קופץ עליו כמוצא שלל רב.
מספרים הרבה פעמים משקרים, אבל ההבדלים הם כל כך חד משמעיים שגם אם הם משקרים פה ושם אין פה תחרות בכלל.

גם הדוגמאות האחרות שנתת... סלח לי, אתה נשמע כמו אחד שקורא לישראלי בן 25 "הילד". דייסון וקינזי גם בכושרם הפחות טוב לדעתי עולים על כל הגארדים והסמולים הישראלים בליגה. פיטרסון עולה בהרבה על חברו לקבוצה אדון ליאור אליהו, שמקובל לחשוב עליו כישראלי סופר מוביל בליגה. ואתה רואה סנטר ישראלי יותר טוב משון ג'ונס?

אתה מדבר איתי על ישראלים ש"לא יכולים להרשות לעצמם" וכו' וכו'? הם יכולים להרשות לעצמם הרבה דברים. מדברים פה הרבה על מוסר העבודה של השחקן הישראלי, נכון? אז הם יכולים להישאר חסרי יסודות, הם יכולים לא לעבוד על החסרונות שלהם, יכולים גם להישאר עם אותו הגוף הבלתי מפותח שהיה להם בגיל 18, אולי פלוס כמה קילוגרמים בבטן. אתה רואה שחקנים ישראלים בני 20 לעומת זרים בני 20 וההבדלים הפיזיים ניכרים לעין, מי עבד על הגוף שלו ומי הלך לים. אתה רואה שחקנים ישראלים שבקושי הגיעו לגיל 30 וכבר נראים פיזית נוטים ל-40, תשווה למשל בין הישראלים של ירושלים לספרדים של ולנסיה שיותר מבוגרים מהם. אז הנה, גם הם יכולים להרשות לעצמם דברים. יש להם חוק שמגן עליהם, אז הם יכוחלים להרשות לעצמם.

כל מילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 8:46 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

eli2510 כתב:
sir charles כתב:

לא, סתם זרקתי רעיון לאוויר, שבהפרש יחתימו שחקנים זרים זולים, שללא ספק יתרמו יותר מהישראלים.
אם אין לכם כוח לקרוא, אל תקראו ואל תגיבו.

מה זה "סתם זרקתי רעיון לאוויר"? אם אתה כבר זורק רעיון (די דבילי ולא ישים) אז לפחות תעמוד מאחוריו, אבל אל תטען שלאחרים אין כוח לקרוא את מה שאתה כותב, כי נראה לי שמי שפה זורק את אותן הסיסמאות פעם אחר פעם ולא טורח לקרוא את מה שאחרים כותבים הוא אתה. ד"א אני עדיין מחכה להבין לאיזו טענה שהעלת לא התייחסתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 8:49 am 
Sophomore

להגיד כל הישראלים באותו לבל זה טיעון די מטופש ואין בינו לבין "עובדה" דבר וחצי דבר.
העובדות הן שהרצליה בצמרת הטבלה לא מעט בזכות כארם משעור, הרבה יותר מאשר בזכות "הזרים העלובים ב 100K" כך שלכארם משעור יש ערך גבוה משאר הישראלים.
האלופה הנוכחית ראשון לציון זכתה באליפות הרבה מאד בזכות שון דוסון כך שלדוסון יש ערך גבוה משאר הישראלים.
בכלל, להגדיר ערך של שחקן ולהתעלם מהעניין של היצע וביקוש בכל מקרה לא קשור לעובדות.
ברור לכולם שאם להפועל ירושלים היו את משעור דוסון ויוגב ונניח בר טימור, מצבה היה יותר טוב ממכבי בגזרת הישראלים ולהפך.
לגבי תרומה באירופה זה גם מגוחך להסיק מהעונה המזעזעת של מכבי והעונה הבינונית של הישראלים של הפועל ירושלים באירופה שאין לשחקן הישראלי מה לתרום באירופה. הרי היו עונות טובות מאד של שחקנים ישראלים באירופה בעבר הלא רחוק, כמו לנדסברג, יוגב, פניני, אליהו וגם דוסון נתן עונה לא רעה שנה שעברה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 9:01 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

yoya כתב:
להגיד כל הישראלים באותו לבל זה טיעון די מטופש ואין בינו לבין "עובדה" דבר וחצי דבר.
העובדות הן שהרצליה בצמרת הטבלה לא מעט בזכות כארם משעור, הרבה יותר מאשר בזכות "הזרים העלובים ב 100K" כך שלכארם משעור יש ערך גבוה משאר הישראלים.
האלופה הנוכחית ראשון לציון זכתה באליפות הרבה מאד בזכות שון דוסון כך שלדוסון יש ערך גבוה משאר הישראלים.
בכלל, להגדיר ערך של שחקן ולהתעלם מהעניין של היצע וביקוש בכל מקרה לא קשור לעובדות.
ברור לכולם שאם להפועל ירושלים היו את משעור דוסון ויוגב ונניח בר טימור, מצבה היה יותר טוב ממכבי בגזרת הישראלים ולהפך.
לגבי תרומה באירופה זה גם מגוחך להסיק מהעונה המזעזעת של מכבי והעונה הבינונית של הישראלים של הפועל ירושלים באירופה שאין לשחקן הישראלי מה לתרום באירופה. הרי היו עונות טובות מאד של שחקנים ישראלים באירופה בעבר הלא רחוק, כמו לנדסברג, יוגב, פניני, אליהו וגם דוסון נתן עונה לא רעה שנה שעברה.

+1
ונוסיף על זה שמה לעשות, אבל זו הליגה הישראלית וכדאי שיהיו לך כמה ישראלים בקבוצה, עד כמה שהם פח ביחס לזרים שמגיעים לפה (שאלי טוען שגם הם עלובים אבל לא משנה כבר...)
זה כמובן לא אומר שהם צריכים לזכות להגנות כמו החוק הרוסי או להפסיק לעבוד על המשחק ועל הגוף שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 10:22 am 
Freshman

yoya כתב:

האלופה ראשון לציון זכתה באליפות בגלל שיטת הליגה וזרים טובים כמו מונרו וליונס, שון דוסון נתן הבלחה לא רעה במשחק הגמר אבל הוא לחלוטין לא שווה יותר מ100-150 אלף, אנחנו מכירים את היכולות שלו והם לא מצדיקים את זה.
אין פה שום עניין של היצע וביקוש, כי יש הרבה מאוד מאותה רמה זוועתית.
לא יודע על מה אתה מדבר, לאף אחד מהשחקנים הישראלים שהזכרת לא היו עונות ארופאיות טובות, אולי לאליהו לפני כמה שנים טובות וגם הוא נעלם במשחקים הבאמת חשובים כדרכו. הם במקרה הטוב הצליחו לתת כמה דקות מבלי לגרום נזק, הם היו רחוקים מאוד מלקבוע את הטון ולנצח משחקים (חוץ מהבלחה או שתיים בודדות של פניני מעבר לקשת).

הרצליה נמצאת איפה שהיא נמצאת כי זו הרמה של הליגה. משעור מוגבל, הוא שחקן חביב לרמה של הרצליה, לא שחקן איכותי ולא שחקן שיתן למכבי יתרון אל מול אף קבוצה באף ליגה (יתרון שאין לה השנה וכמובן שאין להרצליה), אין שום סיבה לשבור עליו קופה. המטרה של מכבי זה לא להיות הרצליה של השנה, שגם בה משעור לא נותן משחקים גדולים בדיוק כמו שגם הסטטיסטיקה שלו מספרת. מכבי צריכה להשקיע איפה שזה ייתן לה יתרון, קרי: בזרים.

גם קבוצות כמו ירושלים ומכבי שאמור להיות להם יתרון בגלל זרים טובים יותר נראות נורא, בגלל בניה לא נכונה וזרים לא ברמה. אין לאף קבוצה בליגה העונה יתרון, גם לא להרצליה, יש אולי רעות לתפארת כמו קרית גת אבל כל השאר יכולות להיות בכל מקום בטבלה ביום נתון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 10:52 am 
Junior

eli2510 כתב:
yoya כתב:

האלופה ראשון לציון זכתה באליפות בגלל שיטת הליגה וזרים טובים כמו מונרו וליונס, שון דוסון נתן הבלחה לא רעה במשחק הגמר אבל הוא לחלוטין לא שווה יותר מ100-150 אלף, אנחנו מכירים את היכולות שלו והם לא מצדיקים את זה.
לא יודע על מה אתה מדבר, לאף אחד מהשחקנים הישראלים שהזכרת לא היו עונות ארופאיות טובות, אולי לאליהו לפני כמה שנים טובות וגם הוא נעלם במשחקים הבאמת חשובים כדרכו. הם במקרה הטוב הצליחו לתת כמה דקות מבלי לגרום נזק, הם היו רחוקים מאוד מלקבוע את הטון ולנצח משחקים (חוץ מהבלחה או שתיים בודדות של פניני מעבר לקשת).

הרצליה נמצאת איפה שהיא נמצאת כי זו הרמה של הליגה. משעור מוגבל, הוא שחקן חביב לרמה של הרצליה, לא שחקן איכותי ולא שחקן שיתן למכבי יתרון אל מול אף קבוצה באף ליגה (יתרון שאין לה השנה וכמובן שאין להרצליה), אין שום סיבה לשבור עליו קופה. המטרה של מכבי זה לא להיות הרצליה של השנה, שגם בה משעור לא נותן משחקים גדולים בדיוק כמו שגם הסטטיסטיקה שלו מספרת. מכבי צריכה להשקיע איפה שזה ייתן לה יתרון, קרי: בזרים.

גם קבוצות כמו ירושלים ומכבי שאמור להיות להם יתרון בגלל זרים טובים יותר נראות נורא, בגלל בניה לא נכונה וזרים לא ברמה. אין לאף קבוצה בליגה העונה יתרון, גם לא להרצליה, יש אולי רעות לתפארת כמו קרית גת אבל כל השאר יכולות להיות בכל מקום בטבלה ביום נתון.

כן, אתה צודק. כי משחקים של 14 נק ו 19 ריב זה באמת דבר שרואים כל שני וחמישי מישראלים.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 11:25 am 
Freshman

eli2510 כתב:
yoya כתב:

לחלוטין חולק עליך (בדיוק כמו הרסי). בליגה (ובעיניי באופן כללי) לישראלים יש השפעה מכרעת , הזרים מקזזים את עצמם (לפעמים בהתאם לבילוי המשותף לילה קודם ) ומה שרשמת לגבי דאוסן מוכיח בדיוק את ההיפך..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2017 11:27 am 
Hall of Famer

הפועל ת"א מחתימה סנטר בשם לרון דאנדי , ששיחק בשנים האחונות בליגה השנייה בטורקיה ובצרפת.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 979 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: