סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 7:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 47 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' מאי 21, 2017 6:01 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
הפועל בונים על לאומי כך שהוא יחזור מן הסתם.
בלאט לעומת זאת לא יהיה בהפועל, וטוב שכך.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 22, 2017 7:26 pm 
Junior

אני לא חושב שנאור יהיה בהפועל בשנה הבאה.

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 22, 2017 10:12 pm 
Junior

חוצפן חיובי כתב:

מה כל כך נורא בשחקן שעד גיל 20 כבר הספיק לתפור 100 שלשות בקריירה ?

לא שחסר לו במה להשתפר...אבל תוהה על ההחלטיות.

בכל מקרה, תומר גינת מצטייר לי כשחקן ללא פוטנציאל שיפור רב במיוחד. ידיים טובות, שחקן חכם אבל מאוד מאוד איטי. הצחיק אותי שמישהו כתב פה לא ממזמן שהוא יותר אתלטי מעוז בלייזר...

אור לאומי לעומת זאת. כישרון נהדר. יד מבחוץ, מסוגל גם להטעייה קטנה ועלייה חזקה מחצי מרחק. שחקן הגנה טוב. בחירת זריקות מעולה. במשחק הטוב שלו בעונה גם הראה ניצני אתלטיות וחדירה מרשימה עד לטבעת. בעיקר מאוד מרשים בשקט והשליטה העצמית שלא אופיינים לשחקן בשנתו הראשונה בליגה.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 22, 2017 10:20 pm 
Junior

מקווה ומאמין שמתן ובלאט לא יהיו בהפועל בעונה הבאה.
אתה אומר שלגינת אין פוטנציאל שיפור גדול? בלאט בערך הגיע לתקרה שלו. שחקן שלא מסוגל לשמור על אף אחד, לא מסוגל לקלוע סל לשתיים (20 אחוז עונתי), לא אתלטי, נמוך. שחקן שהוא נטל על הקבוצה.
לגינת אולי אין פוטנציאל בשחקים, אבל הוא כבר עכשיו אחלה שחקן ובעיני הוא עוד יכול להשתפר לא מעט, בעיקר הגנתית.
לגבי לאומי אני מסכים. שחקן מרשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 22, 2017 11:07 pm 
Sophomore

החתול יובב כתב:
חוצפן חיובי כתב:

בכל מקרה, תומר גינת מצטייר לי כשחקן ללא פוטנציאל שיפור רב במיוחד. ידיים טובות, שחקן חכם אבל מאוד מאוד איטי. הצחיק אותי שמישהו כתב פה לא ממזמן שהוא יותר אתלטי מעוז בלייזר...

אור לאומי לעומת זאת. כישרון נהדר. יד מבחוץ, מסוגל גם להטעייה קטנה ועלייה חזקה מחצי מרחק. שחקן הגנה טוב. בחירת זריקות מעולה. במשחק הטוב שלו בעונה גם הראה ניצני אתלטיות וחדירה מרשימה עד לטבעת. בעיקר מאוד מרשים בשקט והשליטה העצמית שלא אופיינים לשחקן בשנתו הראשונה בליגה.

אני הכותב, ואני גם עומד מאחורי ההתרשמות שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 12:03 am 
Sophomore

החתול יובב כתב:
חוצפן חיובי כתב:

או, בוא נפתח את זה.

דבר ראשון, מדובר בשחקן ההגנה הכי גרוע בליגה. בהפרש עצום. כל תכונה או חיסרון שהופכת שחקן לשומר גרוע - יש לו, ובכמויות. גמד. איטי בטירוף. פיזיות זה ממנו והלאה. באופן כללי, הגוף שלו נראה פחות כמו גוף של ספורטאי ויותר כמו של אוהד כורסה. וזה לא משהו שאפשר לשפר יותר מדי. הוא יכול להתחיל לשרוץ בחדר כושר (מה שכפי הנראה הוא לא עושה) ולהיות יותר פיזי, אבל גמד איטי בטירוף הוא עדיין יישאר.

כל פיק-אנד-רול שלו זה אסון הגנתי. אין שום דרך לשמור פיק-אנד-רול איתו. הוא נתקע רבע שעה בכל חסימה, אפילו אם הוא הולך אנדר הוא לא מצליח לחזור לשחקן שלו ונותן לו שעה לקליעה פנויה. כל סוויצ' זה סל בטוח של החוסם. ובנוסף לכל, הוא לא עושה שום מאמץ לכפר על החסרונות ההגנתיים, ומראה בעקביות אפס מאמץ בהגנה. אין שום שחקן שאפשר אפילו להחביא אותו עליו. ברוס בואן אמר לפני כמה ימים שדוראנט הוא מיס-מץ' בהתקפה מול כל שחקן. אז על אותו משקל, בלאט הוא מיס-מץ' בהגנה מול כל שחקן. כל קבוצה שתחזיק אותו בתור שחקן רוטציה הופכת כמעט אוטומטית לקבוצת הגנה גרועה, ורק על זה לא הייתי לוקח אותו לאף קבוצה בליגה. ההתאמה הלא קיימת שלו למשחק המודרני מבחינת סגנון המשחק והרמה שהוא מפגין בהגנה הופכת אותו לנטל עצום עבור הקבוצה, שאין סיבה לשלם אותו (בטח עבור שחקן רוטציה).

נמשיך בזה שבתור שחקן התקפה, הוא אוברייטד גדול מאוד. הוא לא מהווה שום איום התקפי עם הכדור - במקסימום יכול לעלות לשלשה מכדרור אם השומר שלו קצת נרדם. אפשר להרחיב על כמה הוא מוגבל אבל נתון אחד מספר הכל - 21% העונה לשתי נקודות. זה נתון מחריד באופן חסר תקדים. חוץ משלשה הוא לא מסוגל לקלוע סל, פשוטו כמשמעו. הוא אפקטיבי אוף-דה-בול בזכות הקליעה מבחוץ, אבל הוא גם ככה אסון הגנתי ולצוות אותו ליד רכז יוצר הרכבים בלתי אפשריים מבחינה הגנתית.
החלק שבו הוא האוברייטד הכי גדול זה בתור רכז ומנהל משחק. הוא בינוני מאוד בזה. נתוני האסיסטים שלו מנופחים בצורה קיצונית - הוא בול-הוגר בגרסה הכי רעה של המושג. מכדרר ומכדרר בלי ליצור שום יתרון להתקפה (כי הוא לא מהווה שום איום לסל עם הכדור), ובסוף מוסר לגבוה בעמדה לא נוחה בלי שייצר שום יתרון. היה סל - קיבל אסיסט. לא היה סל - לא נורא. הוא בעיקר נהנה מגבוהים מוכשרים מאוד ששיחקו לידו ברוב שלבי העונה. כשהוא מנסה מסירה לא טריוויאלית הוא לא מאוד מדויק והן נגמרות הרבה פעמים באיבוד או בהשתלטות לא נוחה על הכדור, ששוב, לא יוצרת יתרון. בסך הכל הוא מוסר סביר אבל לא יוצא דופן, מספרי האסיסטים שלו מנופחים וההתקפה בניהולו לא נראית טוב. בנוסף, בתור רכז, מעבר לפונקציה של משחק פיק-אנד-רול, אין לו ממש איכויות של מנהל משחק. הוא לא שולט בקצב, מוצא את השחקנים הנכונים בתזמון הנכון ובמקום הנכון. כל מה שמעניין אותו זה לקחת את הכדור ולשחק פיק-אנד-רול.

באופן כללי, בלאט הוא שחקן שבגיל 20 כבר הגיע לתקרה שלו פחות או יותר. מה שעומד לזכותו זאת הזריקה מבחוץ, שהיא ברמה גבוהה כבר עכשיו ולא תשתפר מעבר לכך, והבגרות והביטחון שלא אופייניים לילד בן 20, אבל גם, לא ישתפרו מן הסתם. לעומת זאת, גוף של משהו שקרוב להיות ספורטאי מקצועני גם לא יהיה לו, ולכן החסרונות העצומים, שעולים בהרבה על היתרונות שלו - הגנה לא קיימת והיכולת לייצר משהו בהתקפה, גם לא ישתפרו.

ודבר אחרון, האופי. כמה שמענו על תמיר בלאט, הילד שמשחק עם קור רוח ובגרות לא אופיינית. מה שבחיים לא נשמע על שחקן ישראלי כמוהו, זה על משחק אנוכי וזריקת זין שהוא הפגין בחלק האחרון של העונה, גרוע לא פחות מכל זר מושמץ שעבר פה. פרימדונה שאכפת לו רק מהמספרים שלו, מהדקות שלו ומהחוזה שלו. הוא הולך לבד וזורק זריקות מופרכות שאותן הוא קולע באחוזים מחרידים כאילו הוא לא ילד בן 20 שמשחק ליד שחקנים מוכשרים פי כמה, בלי שום אחריות למשחק ולמצב הקבוצה. לגארדים אחרים הוא לא ימסור אלא אם הוא תקוע לגמרי. הגנה בכלל לא מעניינת אותו. שחקן ששולח מקורבים לבכות כל פעם שהוא יורד מ-20 דקות למשחק, במקום לעבוד על המשחק שלו. מה שאירוני זה שהוא לא יישאר כי יש לו סעיף יציאה וברגע שהוא לא יקבל הבטחה להיות רכז ראשון כמו שמגיע לסופרסטאר שהוא חושב שהוא, הוא יעשה טובה לכולם וילך, ולמעשה האופי המגעיל שלו הוא מה שיציל אותנו ממנו.

תומר גינת לעומת זאת, שחקן התקפה נהדר לליגת העל כבר בגיל 22. סקורר, טאץ' נהדר, ידיים טובות, חכם. אכן אתלט חלש אבל מפצה על כך חלקית ביכולת ריבאונד מצוינת. אף אחד לא חשב שהוא ייתן 9+6 בעונה הראשונה שלו בליגת העל וזה כשהוא משחק בקו קדמי עמוס ואיכותי ברוב העונה ולא בוואקום. הוא שחקן הגנה חלש וזה החיסרון העיקרי שלו, אבל הוא לא כבד או רך ברמה שהופכת אותו לחור הגנתי. שחקן הגנה טוב הוא כנראה אף פעם לא יהיה, אבל אפשר לקוות שעם קצת יותר ניסיון וקשיחות, הוא הפער בין היתרונות ההתקפיים שלו לחסרונות ההגנתיים יגדלו קצת. אבל גם ביכולת הנוכחית שלו בגיל 22 הוא גבוה ישראלי לגיטימי. מעבר לכך מדובר במותק של בחור שאוהב את הפועל ואני מקווה שהוא יישאר במועדון עוד הרבה שנים.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 12:29 am 
Freshman

אור לאומי מוצא חן בעיניי, גארד גבוה, אחלה גוף, קליעה טובה, אם רק יעבוד קשה וישקיע בעצמו ויזכור שהוא בינתיים שווה דקות משחק לא כי הוא כבר שחקן בשל- אלא בגלל החוק הרוסי, יכול לצאת ממנו משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 10:12 am 
Junior

eli2510 כתב:
אור לאומי מוצא חן בעיניי, גארד גבוה, אחלה גוף, קליעה טובה, אם רק יעבוד קשה וישקיע בעצמו ויזכור שהוא בינתיים שווה דקות משחק לא כי הוא כבר שחקן בשל- אלא בגלל החוק הרוסי, יכול לצאת ממנו משהו.

אני לא חושב שאני אגזים אם אני אגיד שאור לאומי בריא יותר חשוב ומועיל להרצליה היום מכארם משעור כפי שהוא משחק עכשיו.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 11:23 am 
מנהל פורום

המשחק הזה הראה כמה כארם משעור הוא שחקן מעולם אחר בכדורסל הישראלי
הגיע חלוד, הרושם מצפייה במשחק שלו שהוא רחוק מהכושר שלו ואז אתה פותח את דף הסטט ורואה דאבל דאבל של 13 נק' ו 10 ריבאונדים איבוד אחד וכן...אחוזי קליעה לא טובים
הוא גם היה מפוחד בהגנה
אבל עדיין מספרים כאלה במשחק חזרה מפציעה הבנאדם באמת שחקן ישראלי נדיר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 12:00 pm 
Sophomore

לכארם משעור יש סייז שאנחנו בדרך כלל לא רואים משחקנים ישראלים, והרבה יכול לבוא לו בקלות עם הנתונים שלו.

נערך לאחרונה על ידי ערן בתאריך ג' מאי 23, 2017 4:59 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 1:54 pm 
Junior

ובטח כשבמסדר הפצועים הנוכחי הוא שיחק כמה דקות טובות בעמדה 2...

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 2:58 pm 
מנהל פורום

ערן כתב:
לכארם משעור יש סייז שאנחנו בדרך כלל לא רואים משחקים ישראלים, והרבה יכול לבוא לו בקלות עם הנתונים שלו.

1.98 זה סייז כזה נדיר במחוזותינו?
לדעתי זה שילוב של גודל, קואורדינציה טובה וקליעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 3:27 pm 
מנהל פורום

Shiver כתב:
ערן כתב:
לכארם משעור יש סייז שאנחנו בדרך כלל לא רואים משחקים ישראלים, והרבה יכול לבוא לו בקלות עם הנתונים שלו.

ולחשוב שרק בכיתה יא' הוא במקרה התגלה באגודה קטנה, עבר לאגודה גדולה (ששם אומנם בסופו של דבר בלט אבל עדיין לא הפגין כישורי כדורסל מרשימים), משם עבר לקולג'ים וחזר שחקן דיי שלם.
רק נסו לתאר כמה עוד כאלה פיספסנו בדרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 4:00 pm 
Hall of Famer

לא חושב שהוא היה גרוע במיוחד אתמול
ראו שהוא קצת בורח ממגע ( בניגוד להרגלו ) , וחסר לו קצת "טאץ'" בסביבות הסל , אבל סך הכל בסדר גמור
זו גם לא סיטואציה כל כך קלה לחזור מפציעה לקרוב ל-40 דקות ( ירד לנוח בעיקר בדקות האחרונות ושיחק כמעט רצוף עד אז ) , מול שחקנים טובים מאוד אינדיווידואלית ( שמתחלפים כל הזמן , בניגוד אליו ) , ואף לנוע תוך כדי המשחק בין עמדות 2-4 .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 5:01 pm 
Sophomore

Shiver כתב:
ערן כתב:

1.98 אבל מאוד בשרני (לא נעים להגיד אבל גוף של זר).
ועם זאת, זריז מאוד ואתלטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 10:11 pm 
Junior

דיסקליימר : בלאט לא מרגש אותי יותר מידי. לדעתי אור לאומי, יפתח זיו ונאור שרון יהיו שחקנים טובים ממנו.

אבל יש כותבים שנוטים לאג'נדיות חזקה ומסקנות גורפות שמעניין אותי על מה הן נשענות. אז היה מעניין לקרוא את הפירוט שלכם למסקנה החזקה.

לעניין : זה נחמד שאתם נראה ממש מוכנים לשלוף את העשרים אחוז של תמיר בלאט בתוך הקשת. רק שכחתם לציין שזה היה משישים זריקות. זה לא הופך את זה למופלא ומשהו להתגאות בו. אבל 60 זריקות בעונה שלמה..אם גורלן של עשרה זריקות בלבד היה שונה הוא היה קופץ ל-38 אחוז מהשדה. עשר זריקות והוא רק עכשיו הגיע לעשרים - אתם באמת חושבים שזה פער כל כך גדול שהוא לא ניתן לגישור ?

איך הוא יכול לגשר ? הוא לא אתלטי אבל מהיר. היריבים כל כך חוששים מהקליעה שלו שהוא בהחלט מסוגל להיכנס שני צעדים לתוך הקשת ולשים את הזריקות. השלב הבא יהיה לפתח ראנרים ופלואטרים שראיתי שהוא מנסה פה ושם. אלה זריקות קשות אבל יש בהחלט כמה שחקנים שהצליחו לפתח את הכלי הזה במהלך הקריירה.

מדהים שהוא צ'אקר עם בחירת זריקות כל כך רעה שהוא קלע יותר מ-42 אחוז מהשלוש בכמעט 150 זריקות. מעניין כמה היה קולע אם בחירת זריקות טובה ובעונה שלא יהיה אכפת לו רק מהחוזה [מדהים שאתם כותבים את זה על שחקן בן 19 שלא חסר לו כסף בבית כנראה..]. אבל אולי באמת אפשר רק לייחס לעודף פחמימות בארוחת צהריים של השומרים שלו.

הגנה אישית של גארדים זה אוברייטד. ורגאס הוא בולדוג, די ברתלומיאו הוא אמסטף או משהו כזה ומכבי חיפה עדיין חוטפת 90 נקודות למשחק. ההגנה היא קודם כל קבוצתית ואם יש לך גבוה עם יכולת חסימה אז הסתדרת..אתה בהחלט יכול להחביא פוינט גארדים עם הגנה רעה והמשקל הסגולי של התכונה הזאת בטל בשישים לעומת קליעה מבחוץ וריכוז המשחק.

ולגבי הנקודה האחרונה, הוא אכן לא התקדם בה. אבל שכחתם שהוא תופקד בשיא הקריירה שלו [שמסתבר שהגיעה בגיל 18-19] לצד שחקנים שהם בכלל לא צ'אקרים ודומיננטיים כגון נייט רובינסון ומארק ליונס. בכל מקרה הנקודה הזו בהחלט מאכזבת בהתפתחות שלו. בניגוד אליכם אני חושב שיכולת המסירה שלו היא טובה פלוס והוא מסוגל להשלים מסירות הולכה קשות לגבוהים במיומנות מרשימה. להריץ קבוצה לעומת זאת, הוא בהחלט עדיין לא יודע ודרוש שיפור בנקודה הנ"ל.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 11:13 pm 
Hall of Famer

בסטטיסטיקה הכי בסיסית, כל N>30 מתקרב מאד ליכולת האמיתית. 60 זה מדגם גדול מאד בשביל לחשוב שהבן אדם (שאני לא מכיר בכלל) שווה 20%

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 23, 2017 11:15 pm 
Junior

מסיבה לא ברורה אתה מייחס גם לי את כל הדברים שכתב החוצפן.
לשם הבהרה, אני לא חושב שבלאט זורק זין או יש לו אופי רע. אני חושב שהוא נותן את המקסימום שהוא מסוגל אבל זה פשוט די מעט. אני גם לא יודע על מקורבים שלו שמדברים בתקשורת.
אני בניגוד לחוצפן דווקא חושב שבלאט מוסר מצוין עם ראיית משחק טובה מאוד. זה נכון שמספרי האסיסטים שלו מנופחים כי הוא כופה את הפיק אנד רול האינסופי שלו, אבל למסור הוא יודע.

ועכשיו לטענות שלך.
קודם כל, 60 זריקות זה מדגם לא כזה קטן. לעשות 20 אחוז מהשתיים ב-60 זריקות זה מזעזע לכל דבר ועניין. דבר שני, תשאל את עצמך למה שחקן שמשחק הרבה, עם ביטחון עצמי בשמיים, זורק רק 60 זריקות לשתיים על פני עונה שלמה. הסיבה היא שהבן אדם פשוט לא מסוגל לשים סל בתוך הקשת וחלק גדול מהסלים שהוא כבר כן עשה היו פשוט שלשות שבהן הוא דרך על הקו. מה שהסטטיסטיקה לא תספר זו כמות הפעמים שהיה לו נתיב פנוי לסל והוא לא הלך כי הוא מת מפחד לחטוף בלוק מהדהד.

חוץ מזה, הוא ממש אבל ממש לא מהיר. ביחס לגובה שלו הוא סופר איטי וביחס לגארד ממוצע הוא סתם לא מהיר. הוא מנסה כל העונה לעשות את הפלואטרים שאתה מדבר עליהם וזה נראה מביך. לרוב הוא פוגע בלוח.

אין לו בחירת זריקות עד כדי כך רעה כמו שהחוצפן מתאר, אבל הוא כן לוקח על עצמו הרבה יותר ממה שהוא צריך, לוקח הרבה שלשות שלא קשורות לכלום ומחזיק בכדור שעות כאילו הוא הכוכב של הקבוצה. מצד שני זה כנראה חלק מהביטחון העצמי המופרז שלו שבלעדיו הוא בחיים לא היה שחקן אז ניחא.

לגבי ההגנה, לא ברור לי מה אתה מנסה להגיד. ברור שקבוצה יכול להיות קבוצת הגנה רעה גם עם גארד שומר טוב, ולהיפך. אז? איך זה משנה את הקבוצה שהוא חוטף המון נקודות על הראש כל משחק ומהווה נטל הגנתי עצום לקבוצה?
האם יש דרכים להחביא בהגנה גארדים שלא שומרים? ברור. אבל אף מאמן לא רוצה לחפש פתרונות הגנתיים בשביל גארד מחליף שלא נותן לו ערך מוסף רציני. מה שהוא יכול לתת לקבוצה לא מתקרב אפילו לנזק שהוא עושה בהגנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 24, 2017 12:07 am 
Hall of Famer

החתול יובב כתב:
הגנה אישית של גארדים זה אוברייטד. ורגאס הוא בולדוג, די ברתלומיאו הוא אמסטף או משהו כזה ומכבי חיפה עדיין חוטפת 90 נקודות למשחק. ההגנה היא קודם כל קבוצתית ואם יש לך גבוה עם יכולת חסימה אז הסתדרת

ראשית כל חיפה לא חוטפת 90 נקודות במשחק , אלא 78.4 בממוצע ( בעונה הסדירה ) , והיא שלישית בליגה בקריטריון הזה .
בקשר להמשך דבריך , לחיפה כידוע אין ממש גבוהים ( ובפרט "גבוה עם יכולת חסימה" ) , והיא גם אחת לפני אחרונה בליגה בריבאונד הגנה ( וזאת למרות תרומה נהדרת בקטגוריה הזאת מצד ורגאס וג'ון D ) , אז זה אולי מפאר עוד יותר את החשיבות שבהגנת הגארדים שלה .

מילה לגבי הרמה בליגה - אני בהחלט חושב שהיא הייתה די נמוכה השנה .
המחשה לכך אפשר לקבל בין היתר מהחודש האחרון - שם לחלק מהקבוצות ( שממילא לא חזקות במיוחד ) לא היה על מה לשחק ( אשדוד , קריית גת ) וחלק אחר עלה על המגרש עם סגלים חסרים ודי חלשים ( הרצליה , גליל ) ועדיין לא ראית שהקבוצות הנ"ל נופלות מקבוצות אחרות - כולל אלו שבצמרת , מה שמראה שאין הבדלי רמות גדולים - וזה בין היתר כי הקבוצות שאמורות להיות יותר טובות "נמשכות ברמתן למטה" ( ולא הפוך ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 10:42 pm 
Hall of Famer

אז אפרופו דיון הרמה של הליגה
שימו לב איך נראות 3 הקבוצות שסיימו ראשונות עד כה
ולא , אני לא קונה את זה שהקבוצות שסיימו 6-8 הן חזקות במיוחד

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 1:34 pm 
Hall of Famer

אז הסתקרנתי לי לראות כמה הישראלים שיחקו השנה בקבוצות השונות , והגעתי לטבלה הבאה :
http://basket.co.il/stats-reports.asp?c ... atsBoard=0

כבר במבט ראשוני אפשר לראות שיש שם טעויות לא מעטות , אלא אם ראשון לציון למשל שיחקה השנה 204 דקות בממוצע למשחק ...

שני נתונים שתופסים את העין כ"חריגים" הם שהישראלים של הפועל ת"א שיחקו השנה בממוצע ( לכאורה ) 114 דקות , ואלו של ראשון 110 .

אז חישוב קצר ( לא מסובך , פשוט סוכמים את דקות המשחק של הזרים בכל קבוצה ) גילה שהישראלים של הפועל ת"א שיחקו השנה רק 91 דקות בממוצע ( פלוס כמה דקות שתרם אדריאן בנקס באפיזודה הקצרה שלו כישראלי והתעצלתי לחשב ) , ואלו של ראשון 106 ( שזה באמת נתון יפה , והם הראשונים בליגה מבחינה הזו ) .

אז תזכרו את זה כשתהיה עוד כתבת יח"צ ( עם הנתונים השגויים ... ) על יתרונות החוק הרוסי

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 09, 2017 12:34 pm 
מנהל פורום

סימונה חופר וחופר וחופר במסיבת עיתונאים של המנהלת וכולם קוברים ת'ראש ומחכים שיגמור

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 47 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה