סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 2:24 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 423 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 9:16 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני חושש שזו לא היתה הטרלה (למרות שבהחלט גם אלמדלסי לא הצליח לכתוב בכישרון כזה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 10:26 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
eli2510 כתב:
אני ממליץ לכולם להבדיל בין אהדה לבין דיבורים על עובדות. צריך להיות ניטרליים כשמביעים דעות על עובדות, וזה נכון גם לגבי איכות הסגל השנה (שממש לא השתין או משתין על הליגה) וגם לגבי ההתנהלות הכללית במועדון. אין ספק שהוא מתנהל נכון יותר ממכבי, בעיקר בגלל ההבדל בסדרי הגודל של התקציבים (כי להישגים ירושלים לא הגיעה יותר ממכבי בעונות האחרונות), אבל עדיין לא מתנהל מקצועית כמו מועדון גדול.

חבל שאתה לא מתייחס להמלצות שלך, כי המשפט המודגש הוא בודאי לא עובדה, הוא פרשנות שלך להתנהלות של הפועל. ודרך אגב, גם באשר ליחס של איכות הסגל אני חולק עליך - הסגל של הפועל על הנייר בודאי טוב יותר מאשר כל הקבוצות בליגה, למעט אולי מכבי. זה שהוא לא משתין על הליגה, וכאן אני בודאי מסכים איתך, קשור לכך שבליגה הוא לא ממצה חמישים אחוז מהפוטנציאל שלו.

מעבר לזה, כמו שכתב הנביא, הטענה שרק בגלל הארנה מספר המנויים שילש ואולי אפילו ריבע את עצמו מופרכת לגמרי. אין ספק שהארינה יצרה מומנטום, אבל כדי שהוא יהפוך לממשי, היו אנשים שעבדו קשה בשיווק של הקבוצה, וביצירת באזז שמשך אוהדים. אני זוכר שהיו כאן דיונים לפני המעבר לארינה על מספר המנויים שהפועל תצליח לגייס, ולמעט ראי שדיבר על אפשרות של 5000 מנויים ואולי יותר, הרוב המוחלט העריך שהמספרים יהיו נמוכים בהרבה, כולל אחד, אבימאל שכתב:

״התחזית שלך על 5-6 אלף נראית לי אובר אופטימית. אולי עם תחבורה מאוד נוחה מאזור המרכז.״
viewtopic.php?f=1&t=13132&start=25

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 10:39 am 
Hall of Famer

חתיכת פגז העלת כאן מן העבר.
גוגל איז א ביץ'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 10:53 am 
Junior

אבימאל כתב:
חתיכת פגז העלת כאן מן העבר.
גוגל איז א ביץ'.

וזה אפילו לא גוגל, סתם חיפוש בפורום :lol:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:01 am 
Hall of Famer

וברצינות, אני חושב שהפער נובע מהערכת חסר לכמות האוהדים מחוץ לירושלים.
מסתבר שלהפועל ירושלים יש מאגר מאוד גדול של אוהדים ואוהדים פוטנציאלים "מחוץ לחומות".
וכאן, אני דוקא חושב שיש לארנה מקום מרכזי.בשביל להצדיק נסיעה ארוכה הלוך וחזור, אתה צריך מתקן ראוי לשמו.
(אגב אני לא יודע אם יש מי שבודק את זה, אבל להערכתי כבר היום רב היושבים בארנה באו אינם תושבי ירושלים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:03 am 
הנביא הרשמי של הפורום
סמל אישי של המשתמש

כתבה של פיק על המצב בירושלים, כולל התייחסות לפרשת האוול:
ציטוט:
אנשי ירושלים ואיגוד הכדורסל נכנסו לכוננות גבוהה סביב פרשת הפרידה של ריצ'ארד האוול מאשתו. הסנטר המתאזרח טרוד בבעיות אישיות שגרמו לו להחסיר מספר אימונים לקראת פתיחת הפלייאוף ועולות שמועות כי בת זוגתו לשעבר שוקלת פניה לעורכת דין - מהלך שעשוי להכניס את כל המעורבים למבוכה גדולה. גורמים באיגוד נשמעו אומרים כי הפרשה לא תאיים אומנם על השתלבותו של האוול באליפות אירופה, אבל יוצרת משבר תדמיתי גדול ברמה הציבורית - "האזרוח שלו יכול להיות יותר מסריח מזה של טיילור רוצ'סטי".

ועוד קצת סיפורים על אמארה ופיאנג'יאני
http://www.one.co.il/Article/16-17/2,62 ... tml?ref=hp

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:03 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
תגדיר "מחוץ לירושלים". זה גוש עציון-מעלה אדומים-מבשרת-ואולי בית שמש? או השפלה וגוש דן?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:16 am 
Junior

אבימאל, אני לא יודע על מה אתה מבסס את ההערכה שלך שכיום רוב אוהדי הפועל אינם גרים בירושלים, אבל היא נראית לי מופרכת. אני מכיר עשרות אוהדים שיש להם מנוי, וכולם ללא יוצא מן הכלל תושבי ירושלים, רובם בעיר עצמה וחלקם בפריפריה שלצרכי הדיון כאן נחשבת מבחינתי כירושלים. אז נכון, אני בעצמי ירושלמי ולכן רוב מכרי הם כאלה, אבל אישית אף אחד ממכרי שהיגר לשפלה, ויש רבים כאלה, איננו מנוי של הפועל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:32 am 
Freshman

מנחם כתב:
eli2510 כתב:
אני ממליץ לכולם להבדיל בין אהדה לבין דיבורים על עובדות. צריך להיות ניטרליים כשמביעים דעות על עובדות, וזה נכון גם לגבי איכות הסגל השנה (שממש לא השתין או משתין על הליגה) וגם לגבי ההתנהלות הכללית במועדון. אין ספק שהוא מתנהל נכון יותר ממכבי, בעיקר בגלל ההבדל בסדרי הגודל של התקציבים (כי להישגים ירושלים לא הגיעה יותר ממכבי בעונות האחרונות), אבל עדיין לא מתנהל מקצועית כמו מועדון גדול.

חבל שאתה לא מתייחס להמלצות שלך, כי המשפט המודגש הוא בודאי לא עובדה, הוא פרשנות שלך להתנהלות של הפועל. ודרך אגב, גם באשר ליחס של איכות הסגל אני חולק עליך - הסגל של הפועל על הנייר בודאי טוב יותר מאשר כל הקבוצות בליגה, למעט אולי מכבי. זה שהוא לא משתין על הליגה, וכאן אני בודאי מסכים איתך, קשור לכך שבליגה הוא לא ממצה חמישים אחוז מהפוטנציאל שלו.

מעבר לזה, כמו שכתב הנביא, הטענה שרק בגלל הארנה מספר המנויים שילש ואולי אפילו ריבע את עצמו מופרכת לגמרי. אין ספק שהארינה יצרה מומנטום, אבל כדי שהוא יהפוך לממשי, היו אנשים שעבדו קשה בשיווק של הקבוצה, וביצירת באזז שמשך אוהדים. אני זוכר שהיו כאן דיונים לפני המעבר לארינה על מספר המנויים שהפועל תצליח לגייס, ולמעט ראי שדיבר על אפשרות של 5000 מנויים ואולי יותר, הרוב המוחלט העריך שהמספרים יהיו נמוכים בהרבה, כולל אחד, אבימאל שכתב:

״התחזית שלך על 5-6 אלף נראית לי אובר אופטימית. אולי עם תחבורה מאוד נוחה מאזור המרכז.״

אז החלפנו את ה"ההשתנה על הליגה" ל"אי מימוש פוטנציאל". אוקיי, התקדמות.
מקצועית ירושלים לא מתנהלת כמו מועדון גדול, אין ג'נרל מנג'ר ראוי, אין לה מערכת סקאוטינג טובה, בחירת השחקנים בהרבה מקרים חובבנית ולא מקצועית בעליל, כמו מקרה ג'נטילה למשל, היא לא בונה קבוצות מאוזנות, ולא מצליחה ליצור יתרון בליגה שבה אמור להיות לה יתרון. אלו העובדות, הקשקוש על "אי מיצוי פוטנציאל" זו פרשנות, ופרשנות מוטת.

הסגל של ירושלים על הנייר בינוני, היתרון ביכולת האישית של השחקנים קטן מאוד, והשחקן הכי מוכשר שלה (מוכשר ברמת יורוקאפ), ג'רלס, הוא שחקן אנטי קבוצתי, ועוד בעמדת הרכז.

נערך לאחרונה על ידי eli2510 בתאריך ו' מאי 26, 2017 11:39 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:38 am 
Freshman

נביא בעירו כתב:
למרות שיש לי תחושה קלה שאני מוטרל, תגובה רצינית אחרונה בנושא:

לא נמאס כאן לאנשים מההקנטה הקבועה הזו שמשוגרת בלי להתבסס על שום דבר? לפחות תקניטו עם רמה וסגנון. ילדותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:40 am 
Junior

ילדותי? אין לכך ביסוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:47 am 
Hall of Famer

נכון שמבחינה מקצועית יש מקום לשיפור ועדיין השילוב של הארנה עם אורי אלון שידרג את המועדון מכל הבחינות. אם לפני 4 שנים היית אומר שהפועל תמכור 7000 מנויים עם תקציב של 10 מיליון דולר היו חושבים שאתה חולם באספניה......

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:54 am 
Junior

eli2510 כתב:
מנחם כתב:
eli2510 כתב:

http://www.salnews.com/forum/viewtopic. ... 2&start=25

מקצועית ירושלים לא מתנהלת כמו מועדון גדול, אין ג'נרל מנג'ר ראוי, אין לה מערכת סקאוטינג טובה, בחירת השחקנים בהרבה מקרים חובבנית ולא מקצועית בעליל, כמו מקרה ג'נטילה למשל, היא לא בונה קבוצות מאוזנות, ולא מצליחה ליצור יתרון בליגה שבה אמור להיות לה יתרון. אלו העובדות, הקשקוש על "אי מיצוי פוטנציאל" זו פרשנות, ופרשנות מוטת.

הסגל של ירושלים על הנייר בינוני, היתרון ביכולת האישית של השחקנים קטן מאוד, והשחקן הכי מוכשר שלה (מוכשר ברמת יורוקאפ), ג'רלס, הוא שחקן אנטי קבוצתי, ועוד בעמדת הרכז.

אלי, האם יש לך דוגמא בארץ ל״מועדון גדול״ שכן עונה לכל הפרמטרים שהגדרת שצריכים להיות במעודון גדול, או שאנחנו סתם מדברים באוויר?

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 12:00 pm 
Junior

eli2510 כתב:
מנחם כתב:
eli2510 כתב:

אז אתה ממשיך לתת פרשנויות ולקרוא להם עובדות, זה כנראה באופנה היום. יותר מזה בדברים למעלה כתבת: צריך להיות ניטרליים כשמביעים דעות על עובדות, כלומר אתה בעצמך מבין שיש הבדל בין עובדות לבין הבעת דעה עליהן. מבחינתי השאלה האם הפועל מתנהגת כמו מועדון גדול או לא, איננה ולא יכולה להיות עובדה, זה משהו שתלוי בפרשנות ובהגדרה של מה זה מועדון גדול והאם התנהלויות מסוימות של ההנהלה תואמות או לא תואמות לכך.
ובאשר לדיון עצמו. אני מסכים עם חלק לא מבוטל מהפרשנות שלך וחושב שלהפועל יש עוד הרבה לאן להשתפר בעיקר במה שקשור לצד המקצועי, בניית הסגל וכד׳. עם זאת, מבמחינה שיווקית למשל אני חושב שהפועל עשתה בשנים האחרונות קפיצת מדרגה עצומה ביחס לשנים הקודמות. האם הפועל היא מועדון גדול? זה כמובן תלוי בשאלה ביחס למה? ביחס לגולדן סטייט, לא ממש. ביחס לקבוצות בירוקאפ, בעיני בהחלט כן.
ולגבי מה שכתבתי על אי מיצוי הפוטנציאל. כן זו פרשנות, אבל אני לא חושב שהיא נובעת מאהדתי לקבוצה אלא מהסתכלות על איכות הסגל ביחס לאיכות הסגל של קבוצות אחרות בליגה. ג׳רלס למשל הוא שחקן עם עבר מוכח ביורוליג ואם יודעים לנצל אותו כמו שצריך, הוא בודאי אחד השחקנים הטובים בליגה. גם אמארה הראה ביורוקאפ שהוא בהחלט יכול להיות פקטור, אבל בליגה משום מה פשוט לא סופרים אותו. קח עשרה מאמנים בליגה לפני תחילת העונה ותציע להם את הסגל של הפועל או של כל קבוצה אחרת בליגה שאיננה מכבי, כמה לדעתך לא ביו בוחרים בסגל של הפועל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 12:06 pm 
Freshman

הרסי הוקינס כתב:

אלי, האם יש לך דוגמא בארץ ל״מועדון גדול״ שכן עונה לכל הפרמטרים שהגדרת שצריכים להיות במעודון גדול, או שאנחנו סתם מדברים באוויר?

בארץ לא, לא בתחום הכדורסל, למרות שביחס לתקציב אולי יש מועדונים שמצליחים לבנות דברים ראויים יותר. כמו בנוגע לסגל, הוא כמו כל הזבל המצוי. לירושלים יש בסיס אוהדים גדול יותר, ארנה, ובעלים ששם כסף. פה זה מסתיים.

בשום אופן אי אפשר לקרוא לזה "מועדון גדול", ועוד לחשוב שמי שטוען אחרת לא מחובר לעובדות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 12:14 pm 
Junior

אוקיי, לא מועדון גדול בסדר הגודל שלך, ששייך לטופ אייט של אירופה אני מניח ול nba, אבל בכל הפרמטרים שמנית פה לקביעת מועדון גדול, ירושלים נמצאת היום במקום הראשון או השני בארץ.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 12:25 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

RREEDDTT. כתב:
נכון שמבחינה מקצועית יש מקום לשיפור ועדיין השילוב של הארנה עם אורי אלון שידרג את המועדון מכל הבחינות. אם לפני 4 שנים היית אומר שהפועל תמכור 7000 מנויים עם תקציב של 10 מיליון דולר היו חושבים שאתה חולם באספניה......

חולם באספניה זה כמו חולם בספרדית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 8:44 pm 
Sophomore

נביא בעירו כתב:
למרות שיש לי תחושה קלה שאני מוטרל, תגובה רצינית אחרונה בנושא:

אני מודה לך, אלי, על העצה ואני אכן מנסה להפריד בין האהדה שלי ל״דיבור נייטרלי״ על עובדות.

ערן, הקהל ששילש את עצמו בתוך עונה לא עשה את זה כי יש אולם חדש. היה להם כיסא פנוי ברב המשחקים במלחה והסיבה שהם לא הגיעו אז והם כן מגיעים היום, היא לא כי האולם לא היה מספיק חדיש בשבילם, אלא בגלל מסע שיווק אגרסיבי של המועדון. אני לא מרגיש שאני צריך להביא לך ״הוכחות״ לאיך שהמועדון נוהל לאורך השנים, כשאני טוען שהוא נוהל כמו מוסך בתלפיות, אבל בגלל שביקשת כל כך יפה: כל מי שמכיר את הפועל ירושלים יודע שקליין ומנצור היו אנשים שמאוד אהבו את המועדון אבל שהניהול היה חובבני במקרה הטוב. מערכת יחסים היסטרית עם התקשורת המקומית, חוסר יציבות כלכלית שגרמה לכך שבכל קיץ לא היה ברור שתהיה קבוצה בעונה הבאה וכשהתברר ששוב יש תקציב הקבוצה התחילה להיבנות דרך קבע באוגוסט, אינספור מאמנים מפוטרים, דרכון צ׳כי אחד, מנבר, גאידמק, גומא ועוד ועוד... לעומת זאת, בארבע השנים של אורי אלון בקבוצה (ואני רחוק מלהיות מעריץ עיוור של הבחור, שנראה בסך הכל די דושבג), המועדון מתנהל בשקט, מאמנים מסיימים חוזים, התקציב קפץ וממשיך לעלות בהדרגה משנה לשנה, שחקנים מוחתמים על חוזים ארוכי טווח ועל הדרך גם לקחנו אליפות ראשונה אחרי 2,000 שנה. ״הוכחות״ קבילות בעינייך?

אני חושב שההתנהלות של קליין לא הייתה אידאלית. אני גם חושב שהמשאבים שעמדו לרשותו לא היו אידאליים. יש הבדל כמובן בין קבוצה עם תקציב של 5 מליון דולר עם אולם מחורבן, לקבוצה עם תקציב כפול מזה, אבל עם הגעה משולשת של קהל. אם דני קליין לא הביא שקל מכיסו, ועדיין הצליח להוציא כל כך הרבה כסף עבור המועדון כל שנה, מחסויות ומכירה חכמה של כרטיסים, איך הוא התנהל פחות טוב ממישהו שעדיין מוציא כסף מהכיס למרות מכירת כרטיסים רבים יותר? לדעתי האישית, וזו דעה כמובן, דני קליין היה מנהל מעולה, והאחריות היא לגמרי שלו לקפיצת המדרגה שהפועל ירושלים עברה. אורי אלון קיבל קבוצה שלקחה כבר 5 תארים עם דני קליין, והביא לה את האחד שטרם לקחה, שזה יפה, אבל מעבר לזה אין שום שינוי. וקצת קשה לנהל דיון כזה אם אנחנו לא מסכימים על הבסיס. לדעתי שיווק טוב לא מעיד על התנהלות נכונה בקבוצת כדורסל. (ואני מדגיש, אני יוצא מנקודת הנחה שאנשים באים בגלל השיווק הטוב, לא בגלל האולם).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 26, 2017 11:11 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני חושב שבדיעבד אפשר להבין שדני קליין גרם נזק עצום למועדון, אולי אפילו עם השוואה אפשרית לגולדן בויז הנוכחיים במכבי. כן מגיע לו קרדיט על שני דברים - הניהול המופתי בתקופה שאחרי הפירוק, וההתאוששות מפרשת מנבר, שיכלה להרוג את הקבוצה.

אחר כך זה בעיקר שורה של הסתבכויות, מינויים הזויים של "אנשי שלומנו" כמו גידי דודי או דני כהן (אאז"נ את השם), ואנדראצ'יבריות לאורך תקופה לא קצרה, למעט פיק קצר בתקופת גאידמק וכמה הצלחות קצרות מועד (אבל גם מכבי הצליחה לקחת יורוליג תחת הגולדן בויז).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2017 6:07 pm 
Sophomore

מתאים ללאן הולכת העונה הבאה של הפועל ירושלים, אבל אין כזה עדיין
http://sports.walla.co.il/item/3068616

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2017 6:23 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא יודע אילו "פזמונים הם שמעו בשבועות האחרונים". כל הפזמונים הפומביים לפחות הראו שהסיכויים של ירושלים קלושים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2017 6:29 pm 
Junior

ברור לך שהם לא שמעו אף "פזמונים" וזה בסך הכל ניפוח של הכתבה בוואלה, לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2017 7:52 pm 
Hall of Famer

כמו שכתבתי אי שם למעלה,אובדן סיכוי ריאלי להגיע ליורוליג, עשוי לגרום לזעזוע בעמדת הבעלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2017 8:13 pm 
Freshman

אבימאל כתב:
כמו שכתבתי אי שם למעלה,אובדן סיכוי ריאלי להגיע ליורוליג, עשוי לגרום לזעזוע בעמדת הבעלים.

אתה חושב שהבעלים כל כך מנותק מהמציאות? הוא לא ידע שהסיכוי להגיע ליורוליג קלוש, וגם אם זה יקרה זה יהיה לעונה אחת בלבד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2017 8:36 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:

למה? הבעלים לקח את הקבוצה כי הוא אוהד אותה מילדות, כך הוא טוען לפחות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 423 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: