סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 8:29 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 10:40 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
בהתאמה.
אז היה חשוב לי לפתוח את הפוסט הזה בשלב הזה של העונה, כשלשתי הקבוצות עדיין יש סיכוי לקחת אליפות בעצמן.
היו לי כאן דיונים מעניינים עם מספר משתמשים, לגבי העדפה אישית בין שני תרחישים, תואר אליפות ועונה מכובדת חסרת תואר באירופה.
לא הסתכלתי איזו קבוצה כל אחד אוהד באופן אישי, אבל הנחתי שאלה שכתבו שהם מעדיפים עונה טובה באירופה, אוהדים את אחת הקבוצות בכותרת.
ההנחה הזאת היא הנחה די בטוחה לדעתי, בגלל המצב בו הליגה נמצאת כיום.
אנחנו נמצאים היום במצב בו שתי הקבוצות שהכותרת מכריזה עליהן כקבוצות שישתתפו במפעלים הבכירים באירופה בוודאות מוחלטת, הן קבוצות שעדיין יכולות לעוף כרגע ברבע גמר הפלייאוף (למי סיכוי יותר גדול, למי סיכוי יותר קטן).
בתרחיש אפשרי אך אחד שנראה לא סביר, ייתכן ושתיהן יעופו.
העליתי שאלה לאוויר לאחד שכתב כאן שהוא עדיין יעדיף חצי גמר במפעל אירופי ולעוף בשלב הנוכחי, מאשר אליפות ועונה לא טובה באירופה.
השאלה הייתה: האם ללא שיריון קבוצתך היית מגיב באותה צורה? (לא קיבלתי תשובה ואשמח לקבל אותה כעת).
המצב הנוכחי הוא אבסורד בכל קנה מידה לדעתי. שני המקומות הישראלים בשני המפעלים הבכירים ביבשת סגורים ומסוגרים על ידי שתי קבוצות, והליגה הפכה בשבילן ליוקרה צדדית חסרת משמעות, במקום הדרך להגיע למפעלים בהם הן רוצות להצליח.
מדובר לדעתי במצב הגרוע ביותר שהיה כאן מבחינת הזדמנות של קבוצות להשתתף במפעלים אירופאים במילניום הנוכחי, אולי גם קודם, אם כי לא הייתי יודע מפאת גילי.
יש שיאשימו את הקבוצות שויתרו בעונות כאלה ואחרות, ומבחינתי מדובר בטיעון הזוי, כי הזכות להשתתף באירופה היא זכות בסיסית של מי שהרוויחה אותה, זכות שגם ניתן לוותר עליה. מה שאין לאף אחד זכות, זה לנכס את הזכות הזאת לעצמו באופן בלעדי. וזה שזה נעשה, גורם לי באמת לחשוש ליכולתן של קבוצות בכלל להתקדם באיזושהי דרך, כשהאפשרות להשתתף במפעל אירופי ששווה משהו חסומה הרמטית לכל קבוצה שאינה אחד מראשי המפלצת הדו ראשית (נו אופנס).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 11:29 am 
Junior

"והליגה הפכה בשבילן ליוקרה צדדית חסרת משמעות".

בגלל זה הדוקטור הביא אחרי אירופה את הוואל, ג'נטילה ונדמה לי שגם זליקוביץ.
בגלל זה הם עכשיו בהיסטריה והחליטו להעיף את האיטלקי על אף שזה הצליח כביכול באירופה.

מכבי אותו דבר. בגלל זה מינו מאמן ל-5 משחקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 11:35 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני חושב שקבוצה שמוותרת על ההשתתפות באירופה די מאבדת את הזכות להתלונן על כך שלא מאפשרים לה להשתתף במפעל אירופי כזה או אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 11:41 am 
Sophomore

sir charles כתב:
אני חושב שקבוצה שמוותרת על ההשתתפות באירופה די מאבדת את הזכות להתלונן על כך שלא מאפשרים לה להשתתף במפעל אירופי כזה או אחר.

אני לא מסכים עם הגישה הזו. אם קבוצה יודעת שהשתתפות במפעל אירופי תוביל אותה להתמוטטות כלכלית, אין סיבה שהזכות תישלל ממנה בעתיד אם שוב תרוויח אותה. זה לא עובד כך בשום תחום בחיינו, ואני לא מבין למה דווקא ספציפית בכדורסל אירופאי וספציפית בישראל, הגישה הזו רווחת.
ממתי ויתור על פרס שולל את האפשרות להרוויחו בעתיד?
זה כמו שיחסמו קבוצות שויתרו על עליית ליגה, להשתתף בליגת העל בעתיד. מצב אבסורד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 3:22 pm 
מנהל פורום

sir charles כתב:

ומה לגבי קבוצות שמשתתפות כבר הרבה שנים ברציפות באירופה ולא יכולות לשחק ביורוליג (למעט אם יזכו ביורוקאפ, וזו השתתפות לשנה אחת בלבד)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 4:06 pm 
Freshman

מצב הכדורסל באירופה לא מזהיר, כדי שיוכלו לקיים מפעל כדורסל אטרקטיבי ומכניס כלכלית אין הרבה ברירות מעבר לשריונים והסתמכות על קבוצות עם יציבות כלכלית, יכולת כספית, מתקנים מכובדים וקהל גדול ונאמן, לפחות בשלב הראשון.
אני בטוח שאם וכאשר הכדורסל יהיה פופולארי ומפותח יותר יהיה שינוי גדול בפורמט, אבל אנחנו כנראה לא נהיה שם בשנים הקרובות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 5:02 pm 
Junior

eli2510 כתב:
מצב הכדורסל באירופה לא מזהיר, כדי שיוכלו לקיים מפעל כדורסל אטרקטיבי ומכניס כלכלית אין הרבה ברירות מעבר לשריונים והסתמכות על קבוצות עם יציבות כלכלית, יכולת כספית, מתקנים מכובדים וקהל גדול ונאמן, לפחות בשלב הראשון.
אני בטוח שאם וכאשר הכדורסל יהיה פופולארי ומפותח יותר יהיה שינוי גדול בפורמט, אבל אנחנו כנראה לא נהיה שם בשנים הקרובות.

אתה במקרה יועץ התקשורת החדש של מכבי?

על זה היה אומר אחד המורים שלי בתיכון: ״אל תהפכו כל נוחות לאידאולוגיה״

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 5:22 pm 
Freshman

מנחם כתב:
eli2510 כתב:

אני שמח שלא ענית עניינית, כך הטיעון שלי (שלגמרי מבוסס על מציאות), נותר עומד על תילו בלי שום סדק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 5:37 pm 
Sophomore

eli2510 כתב:

בוא תסביר לי, עניינית, למה ארגון שמורכב בעצמו מקבוצות מסוימות מהאליטה של אירופה (או יותר נכון איגודים), יסכים באיזהשהו שלב לוותר על איזושהי פריבילגיה של הקבוצות הללו.
יחד עם זאת תוכל להסביר לי למה ליגת האלופות מסכימה לוותר על קבוצות כמו מנצ'סטר יונייטד וארסנל, אם הן לא עומדות בקריטריון השתתפות.
זה יסביר לך את ההבדלים בין הארגונים.
טיפ מכוון: אופ"א לא מפעל עשיר כל כך עד שלא אכפת לו לוותר על קבוצות האליטה האירופאיות, יול"ב אינו מפעל עני ואביון שיתפרק אם קבוצת אליטה אחת או שתיים יפסידו אליפות בטעות ולא ישתתפו עונה אחת.

נערך לאחרונה על ידי ערן בתאריך ג' מאי 30, 2017 5:55 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 5:53 pm 
Sophomore

טרם התקבלה תשובה, אז אתן עוד 2 רמזים

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA#Members

https://en.wikipedia.org/wiki/ULEB#Members

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 5:56 pm 
Junior

eli2510 כתב:
מנחם כתב:
eli2510 כתב:

אני שמח שלא ענית עניינית, כך הטיעון שלי (שלגמרי מבוסס על מציאות), נותר עומד על תילו בלי שום סדק.

אני חושב שהתשובה שלי מאוד עניינית. אתה מצדיק בדיעבד את השריונים, ומבלבל בין סיבה למסובב. האם באמת השנה כשרוב הקבוצות משוריינות ההכנסות עלו בצורה משמעותית (ןתזכור שהשנה היו הרבה יותר משחקים)? יותר מזה, האם אתה חושב שלו הפועל היתה מצורפת ליורוליג במקום מכבי, היא היתה מביאה הרבה פחות קהל, והאם בסופו של דבר, זה לא היה משדרג אותה, כמו שזה היה משדרג קבוצות אחרות באירוםה שהיו נותנים להן את ההזדמנות? אפשר להצדיק את השריונים כמה שרוצים, אבל מעבר לזה שהם לא ספורטיביים, הם גם מונעים את היכולת של קבוצות אחרונות להתפתח ולהגדיל את מאגר האוהדים שלהן ובסופו של דבר להפוך את המשחק ליותר פופולרי, שזו בדיוק המטרה שאתה מתאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 5:59 pm 
Sophomore

אם לירושלים עוד יש תלונות, הייתי אומר לה
Practice what you preach

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 7:32 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני בטוח שאם אני אתעמק בפרטים אני אמצא כל מיני דברים שאני לא מסכים בהם עם ערן אבל יש לי כאב ראש מפוצץ אז אין לי כח אז במקום זה אני אגיד שאני מסכים לגמרי עם רוח הדברים שלו.

השיריונים של מכבי והפועל הם ביזיון ויש להם השלכות ישירות על איך שהן נראו העונה (כמובן שיש עוד סיבות). בעיני ליגה שמתנהלת נכון היתה מודיעה לשתי הקבוצות הללו שיוותרו על השיריונים או יחפשו לעצמן ליגה אחרת לשנה הבאה. במקום זה הליגה בחרה בפיתרון שמקבע את השיריונים דה פאקטו של הפיינל פור (שהוא זוועת עולם גם מסיבות אחרות, כמובן, אבל גם מהסיבה הזו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 7:54 pm 
Freshman

מנחם כתב:

אני חושב שהתשובה שלי מאוד עניינית. אתה מצדיק בדיעבד את השריונים, ומבלבל בין סיבה למסובב. האם באמת השנה כשרוב הקבוצות משוריינות ההכנסות עלו בצורה משמעותית (ןתזכור שהשנה היו הרבה יותר משחקים)? יותר מזה, האם אתה חושב שלו הפועל היתה מצורפת ליורוליג במקום מכבי, היא היתה מביאה הרבה פחות קהל, והאם בסופו של דבר, זה לא היה משדרג אותה, כמו שזה היה משדרג קבוצות אחרות באירוםה שהיו נותנים להן את ההזדמנות? אפשר להצדיק את השריונים כמה שרוצים, אבל מעבר לזה שהם לא ספורטיביים, הם גם מונעים את היכולת של קבוצות אחרונות להתפתח ולהגדיל את מאגר האוהדים שלהן ובסופו של דבר להפוך את המשחק ליותר פופולרי, שזו בדיוק המטרה שאתה מתאר.

הם לא ספורטיביים, אבל הם כורח המציאות בכדורסל האירופי, זה עדיף על מצב שבו הענף הזה היה שולי.

ללא ספק אין אף מועדון בארץ שהיה מביא קהל כמו מכבי, וודאי לא בעלות הזו של המנויים, שהיא פי 5 בממוצע גבוהה יותר מכל מועדון בארץ, ופי 3 ויותר משל ירושלים, ואף קבוצה בארץ לא הייתה מביאה אחוזי צפייה כאלו.

וגם אם זה נכון שגם מועדנים אחרים היו מתפתחים למה שמכבי התפתחה, זה היה קורה רק אם הם היו מקבלים שריון במפעל בכיר במקום מכבי או ירושלים. אין בכדורסל האירופי מקום למידיי הרבה קבוצות שיכולות כל אחת מהן להביא קהלים משמעותיים, עניין לאומי, כספים ויציבות, אני לא חושב שאפשר להתווכח על זה.

אפשר קצת לשפץ את השיטה הנוכחית אולי, אבל לא מעבר לזה.

נערך לאחרונה על ידי eli2510 בתאריך ג' מאי 30, 2017 7:58 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 7:57 pm 
Sophomore

eli2510 כתב:
מנחם כתב:

הם לא ספורטיביים, אבל הם כורח המציאות בכדורסל האירופי, זה עדיף על מצב שבו הענף הזה היה שולי.

ללא ספק אין אף מועדון בארץ שהיה מביא קהל כמו מכבי, וודאי לא בעלות הזו של המנויים, שהיא פי 5 בממוצע גבוהה יותר מכל מועדון בארץ, ופי 3 ויותר משל ירושלים, ואף קבוצה בארץ לא הייתה מביאה אחוזי צפייה כאלו.

וגם אם זה לא נכון שגם מועדנים אחרים היו מתפתחים למה שמכבי התפתחה, זה היה קורה רק עם הם היו מקבלים שריון במפעל בכיר במקום מכבי או ירושלים. אין בכדורסל האירופי מקום למידיי הרבה קבוצות שיכולות כל אחת מהן להביא קהלים משמעותיים, עניין לאומי, כספים ויציבות, אני לא חושב שאפשר להתווכח על זה.

אז אתה בגישה של ״שהאליטה תקבל הכל ושהשאר יהנו מהשאריות״?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 7:58 pm 
Freshman

ראובן כתב:

השיריונים של מכבי והפועל הם ביזיון ויש להם השלכות ישירות על איך שהן נראו העונה (כמובן שיש עוד סיבות). בעיני ליגה שמתנהלת נכון היתה מודיעה לשתי הקבוצות הללו שיוותרו על השיריונים או יחפשו לעצמן ליגה אחרת לשנה הבאה. במקום זה הליגה בחרה בפיתרון שמקבע את השיריונים דה פאקטו של הפיינל פור (שהוא זוועת עולם גם מסיבות אחרות, כמובן, אבל גם מהסיבה הזו).

אני אישית חושב שברגע שהיורוליג יתרחב ל18 קבוצות ויותר מכבי צריכה לעזוב את הליגה בלי שום קשר. יכול מאוד להיות שזה הכיוון שהיורוליג הולך אליו, כמו בNBA.

ספיציפית את אוהדי מכבי הליגה פחות מעניינת, אני שומע מלא מעט אוהדים שבלי קשר רוצים שמכבי תעזוב אותה מכל מיני סיבות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:01 pm 
Freshman

ערן כתב:
eli2510 כתב:
מנחם כתב:

וגם אם זה נכון שגם מועדנים אחרים היו מתפתחים למה שמכבי התפתחה, זה היה קורה רק אם הם היו מקבלים שריון במפעל בכיר במקום מכבי או ירושלים. אין בכדורסל האירופי מקום למידיי הרבה קבוצות שיכולות כל אחת מהן להביא קהלים משמעותיים, עניין לאומי, כספים ויציבות, אני לא חושב שאפשר להתווכח על זה.

אז אתה בגישה של ״שהאליטה תקבל הכל ושהשאר יהנו מהשאריות״?

אני בעד מפעל כדורסל אירופאי אטרקטיבי ואיכותי. אני אישית אוהד את מכבי בעיקר בגלל שאני אוהב את המפעל הזה ומכבי היא הנציגה שלי בו (כך זה התחיל, אחר כך זה התפתח למקומות לא צפויים...).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:06 pm 
Sophomore

אז התשובה היא כן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:08 pm 
מנהל פורום

eli2510 כתב:
ראובן כתב:

אני אישית חושב שברגע שהיורוליג יתרחב ל18 קבוצות ויותר מכבי צריכה לעזוב את הליגה בלי שום קשר. יכול מאוד להיות שזה הכיוון שהיורוליג הולך אליו, כמו בNBA.

ספיציפית את אוהדי מכבי הליגה פחות מעניינת, אני שומע מלא מעט אוהדים שבלי קשר רוצים שמכבי תעזוב אותה מכל מיני סיבות.

יאללה ביי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:12 pm 
Junior

לא אוהד אף קבוצה ישראלית, לא חושב שיצא לי לצפות בליגה הישראלית השנה בכלל, צפיתי באחד המשחקים בשלבי הסיום של היורוקאפ, בשנים קודמות צפיתי ביורוליג בשלבי הסיום כשהיה רלוונטי לקבוצה ישראלית.
מאמין שכולם רוצים לזכות באליפות. חלק מהקבוצות רוצות לעשות הופעה מכובדת באירופה בדרג שבו הם מרגישים שייכים. לכן יש קבוצות שמוותרות על מפעלים מסויימים. חלק מזה הוא מטעמים כספיים, וחלק הוא מטעמים שלא רוצים להתבזות.

בת'רד קודם עניתי לשאלה כך: לאחר שזכית פעם פעמיים באליפות, יותר חשוב בעיני הצלחה משמעותית באירופה.

בהשוואה לכדורגל, בתור אוהד מכבי חיפה בזמנו, הקמפיינים בליגת האלופות ובגביע מחזיקות גביע נתנו מספיק גאווה שלא הפריע לי אובדן האליפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:14 pm 
Junior

והשריונים הם בזיון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:18 pm 
Freshman

בנוסף, אני חושב שללא שריון וללא הנוכחות המרשימה והממושכת של מכבי ביורוליג או בגלגוליו הקודמים (לפחות עד השנים האחרונות), רמת העניין הלאומי בכדורסל הייתה פחותה בהרבה, אם מהרצון שהיא תיכשל או מהרצון שהיא תצליח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:24 pm 
מנהל פורום

אוי נובמת, אפשר להגיד כל כך הרבה על השליטה של מכבי בליגה והרעות והטובות שזה עשה, אבל הקשר לשיריונים הוא אפס מאופס. מכבי שוריינה לראשונה בראשית המילניום, עם ההצטרפות שלה ליול"ב. עד אז הנוכחות שלה בליגת האלופות על גלגוליה היתה מותנית לחלוטין בזכייה באליפות.

זו היסטוריה אלטרנטיבית לנבא מה היה קורה אם מכבי היתה מפסידה במאבקי האליפות לעתים יותר תכופות, ואם היה מעניין יותר או פחות, אבל לשיריונים (שהם הדיון כאן) אין דבר וחצי דבר עם הסוגיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 10:57 pm 
Junior

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 34 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה