סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 2:16 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 159 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: משחקי הכס עונה 7
הודעהפורסם: ג' יולי 25, 2017 11:25 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
האם אי פעם היה קרב בסדרה שלאף אחד לא היה אכפת מי ימות בו כמו בפרק האחרון? ברוך שפתרנו מעונשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 25, 2017 3:07 pm 
Junior

Meh.
ובכלל לא פתרנו עדיין. שתי הנוראיות ביותר שרדו.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 25, 2017 3:57 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

הרסי הוקינס כתב:
Meh.
ובכלל לא פתרנו עדיין. שתי הנוראיות ביותר שרדו.

בהכירנו את הנפשות הפועלות הן כנראה יאנסו אין ספור פעמים לפני שיוגשו על מגש לסרסיי שמי יודע איזה מוות נוראי היא מתכננת עבורן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 31, 2017 11:59 am 
Junior

עונה אדירה בינתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 01, 2017 12:24 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

יש לי תהייה בהמשך לתלונות על ההתעלמות הגורפת של יוצרי הסדרה ממרחקים וזמנים *זהירות ספוילר* למי שעדיין לא ראה את הפרק האחרון:
איך בדיוק הצי של יורון הספיק להגיע מהמארב על יארה/תיאון/נחשיות החול (שארע איפשהוא בדרך ממעלה מלך לדורן כלומר בים הדרום-מזרחי של היבשת) ועד לצוק קאסטרלי (שנמצא במערב היבשת) בדיוק בזמן לכתר את הצי של הבלתי טמאים? וגם אם מדובר רק בחלק מהספינות של יורון (שהרי הוא המשיך בעצמו למעלה מלך) איך הם הצליחו בחצי כוח להשמיד קליל את הצי של דאנריס?

תהייה נוספת - למה ג'ון כל כך עקשן? הרי הוא לא ממש מעוניין במלוכה אז מה הבעיה שלו כבר לכרוע ברך ולקבל עליו את ריבונות הצפון ותמיכתה של דאנריס?

ותהייה שלישית (והכי חשובה) - האם הם שוב השתמשו בניצבת גוף עבור סרסיי? SILF!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 01, 2017 12:52 am 
Junior

ראיתי בארבע בבוקר חצי ישן וטרם שוב, אבל -
לגבי התהיה הראשונה אני מניח שזה אכן רק חלק מהספינות של יורן, הרי ראו אותו בארמון ולא נרמז אח"כ שהוא יצא ממנו. איך הם הצליחו להשמיד את הצי של הבלתי? הבלתי הרי לא היו עם הספינות שלהם, אלא נלחמו בתוך החומות, וסביר שלא ישאירו יותר מדי שומרים כשהם מניחים שבתוך החומות הולך להיות כוח צבאי עצום.

ג'ון? כנראה, בין היתר, כי הוא לא רוצה קודם לכרוע ואז לסרב להצטרף למלחמה בסרסיי. אם הוא כורע הוא מקבל עליו את מנהיגותה והחלטותיה והיא הבהירה את המטרה הנוכחית שלה, כשג'ון מנגד הבהיר את המנוגדת שלו.
מניח שאם ההצעה של דאינריז הייתה ברך שלו תמורת הצטרפות מיידית שלה למלחמה בצפון הוא היה לוקח את זה.

סרסיי? ברור

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 01, 2017 12:57 am 
Junior

אגב, הסצינה של סרסיי עם בנות החול הייתה מגוחכת למדי. הן שבויות שם, מכירות את האופי של סרסיי ואת חוסר רחמיה, יודעות כמה נוראי "ההר". בקיצור אמורות לצפות לגרוע מכל, אונס אכזרי, שליפת איברים, לא אמור להיות להן ספק שסרסיי הולכת להתעלל בהן, ולפתע כשהן מבינות שהילדה קיבלה רעל הן עוטות פרצוף מופתע ומבועת.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 01, 2017 8:16 am 
Hall of Famer

sir charles כתב:
יש לי תהייה בהמשך לתלונות על ההתעלמות הגורפת של יוצרי הסדרה ממרחקים וזמנים *זהירות ספוילר* למי שעדיין לא ראה את הפרק האחרון:
איך בדיוק הצי של יורון הספיק להגיע מהמארב על יארה/תיאון/נחשיות החול (שארע איפשהוא בדרך ממעלה מלך לדורן כלומר בים הדרום-מזרחי של היבשת) ועד לצוק קאסטרלי (שנמצא במערב היבשת) בדיוק בזמן לכתר את הצי של הבלתי טמאים? וגם אם מדובר רק בחלק מהספינות של יורון (שהרי הוא המשיך בעצמו למעלה מלך) איך הם הצליחו בחצי כוח להשמיד קליל את הצי של דאנריס?

תהייה נוספת - למה ג'ון כל כך עקשן? הרי הוא לא ממש מעוניין במלוכה אז מה הבעיה שלו כבר לכרוע ברך ולקבל עליו את ריבונות הצפון ותמיכתה של דאנריס?

ותהייה שלישית (והכי חשובה) - האם הם שוב השתמשו בניצבת גוף עבור סרסיי? SILF!

הבעיה שלי עם הצי של יורון היא פחות הזמנים (קודם כל כי הוא יכל לפצל את הצי שלו שחלק יתפוס את יארה וחלק את האנסאליד ושנית, אני מניח שהצי שלו משמעותית יותר מהיר, בטח מזה של האנסאליד שהם לא ממש ימאים) וגם לא עם זה שהוא מנצח אותם כ"כ בקלות כי ברור שהוא הפתיע את שניהם כשהם לא מוכנים (ובמקרה של האנסאליד-גם בלי שהם על הספינות בכלל). הבעיה שלי היא מודיעין, איך זה יכול להיות שליורון יש מודיעין כ"כ מדויק שהוא מצליח פעמיים להפתיע את הצי של דאניריז מצד אחד, ומצד שני לדאניריז יש את טיריון, ואריז ואולנה והיא לא יודעת כלום?

ואם כבר מודיעין, כל הצבא הלאניסטרי יוצא מקאסטרלי רוק יחד עם שיירה שלמה של אספקה וזהב שהם הוציאו מהצוק לפי הדיווח של ג'יימי ויחד עם עוד צבאות של נושאי הגדל שלו ובראשם טארלי ואף אחד לא יודע על זה? אפילו לא אולנה שאמורה להיות הכי מקושרת באיזורים האלו? איך היא לא שולחת איזה עורב לדאניריז ותביא איזה טייסת דרקונים לחיפוי אווירי? פשוט הפתיעו אותם וכבשו את אחד הצבאות הכי חזקים בווסטרוז, סתם ככה.

ההתעקשות של ג'ון מאוד מובנת בעיני, מבחינתו האיום זה המהלכים הלבנים, אם הוא כורע ברך, דאניריז יכולה להגיד לו לשלוח את הצבא שלו דרומה לעזור לה והוא יהיה חייב לציית, זה גם מנוגד לגמרי למטרה שלו להגן על הצפון וגם יגרום לכך שכל הלורדים של הצפון ינטשו אותו, הרי כל הנקודה שבגללה הם התגייסו כדי לתמוך בו הייתה בגלל האיום של הווקרס. מבחינת דאניריז, גם ההתעקשות שלה ברורה, היא לא יכולה לוותר על הסמכות שלה בפני כל לורד שמגיע לבקר אותה, היא המלכה והיא צריכה לבסס את זה, כולם צריכים לכרוע ברך. כדי לגשר ביניהם יש את היועצים, דאבוס וטיריון, והם עושים את מה שצריך. מה שכן, כל הסצינה ביניהם לא הייתה עשויה מספיק טוב בעיני, גם אם היא הייתה הגיונית מאוד.

אחת הבעיות הגדולות בסדרה היא שיש בה שחקנים נפלאים (פיטר דינקלג', לנה הדי, דיאנה ריג, מייסי וויליאמס, רורי מקאן) לצד שחקנים שנעים בין בינוני לנורא (קיט הארינגטון, אמיליה קלארק והמועמד המוביל לתואר השחקן בגרוע של העונה-אייזק המפסטר רייט), הניגוד הזה יכול לפעמים להטריף פילים. לנה הדי בכלל נותנת תצוגת משחק עצומה בפרק האחרון בסצינה שלה עם נחשיות החול (שמצידן נותנות את תצוגת המשחק הכי טובה שלהן בכל הסדרה, אבל כל מה שזה אומר שהיא הייתה טיפונת מוצלחת יותר מדירוג של נוראית לגמרי), כנ"ל דיאנה ריג בסצינה של עם ג'יימי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 01, 2017 8:44 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

Chauncey כתב:
אגב, הסצינה של סרסיי עם בנות החול הייתה מגוחכת למדי. הן שבויות שם, מכירות את האופי של סרסיי ואת חוסר רחמיה, יודעות כמה נוראי "ההר". בקיצור אמורות לצפות לגרוע מכל, אונס אכזרי, שליפת איברים, לא אמור להיות להן ספק שסרסיי הולכת להתעלל בהן, ולפתע כשהן מבינות שהילדה קיבלה רעל הן עוטות פרצוף מופתע ומבועת.

כל סצינה בסדרה עם נחשיות החול היא cringeworthy.

אני מקבל את הטיעונים שלך ושל רוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 12:19 am 
Hall of Famer

Chauncey כתב:

יותר מזה - אין פה ניסיון אפילו למו"מ.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 12:23 am 
Hall of Famer

שאלה פתוחה - איך אתם רואים את הסוף של הסדרה?
מצד אחד, הסוף הקלאסי הוא שג'ון וחאליסי מביסים את סרסיי ואח"כ מטפלים גם בוייט ווקרס
מצד שני, זה הדבר הכי צפוי בעולם :?

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 12:32 am 
Hall of Famer

העונה הזאת בולטת במחסור בטוויסטים שאפיינו את העלילה של מרטין.
אצל מרטין אפשר היה לצפות לשחרור של הנחשיות תמורת ברית עם דורן, ואיזשהו דאבל קרוס של מישהו מבעלי הברית של החאליסי.
בנתיים הכל הולך צפוי למדי, עם כמה הברקות טקטיות פה ושם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 12:53 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
איזה טוויסטים משמעותיים היו אצל מרטין? בגדול שלושת הספרים הראשונים היו רצף של כמעטים מצד "הטובים" (אני שם מרכאות לטובת המעריצים שטוענים שאין טובים ורעים אצל מרטין) שמובילים לגול עצמי מטופש חדש וניצחון בלתי נמנע של הלאניסטרים (או הבולטונים או הרע התורן הנוסף) כתוצאה מכך. ההרג של טיווין זה פחות או יותר הניצחון האסטרטגי הראשון על הלאניסטרים וגם הוא לא קרה בקרב. לפי התיאורים שלכם נשמע שהעונה הזו מתנהלת בול אותו הדבר בינתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 7:40 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
איזה טוויסטים משמעותיים היו אצל מרטין? בגדול שלושת הספרים הראשונים היו רצף של כמעטים מצד "הטובים" (אני שם מרכאות לטובת המעריצים שטוענים שאין טובים ורעים אצל מרטין) שמובילים לגול עצמי מטופש חדש וניצחון בלתי נמנע של הלאניסטרים (או הבולטונים או הרע התורן הנוסף) כתוצאה מכך. ההרג של טיווין זה פחות או יותר הניצחון האסטרטגי הראשון על הלאניסטרים וגם הוא לא קרה בקרב. לפי התיאורים שלכם נשמע שהעונה הזו מתנהלת בול אותו הדבר בינתיים.

אז המוות של נד, החתונה האדומה והמוות של ג'ופרי זה לא טוויסטים בעינייך?

מסכים שעוד לא היה טוויסט משמעותי העונה, פרט אולי לעובדה שסרסיי מצליחה בינתיים לנצח את דאניריז שעד שהגיעה לווסטרוז נראתה כמו איזו סופר-הירו בלתי מנוצחת והיה נראה שבין הבריתות שלה לאנסאליד, לדותראקי ולדרקונים אמורה להיות בלתי מנוצחת. מצד שני, העונה עדיין די בתחילתה ואני לא חושב שהיה איזשהו היגיון עד עכשיו בזה שמישהו שמבעלי הברית של דאניריז יבגוד בה, גם דורן וגם אולנה טיירל שונאים את סרסיי שנאת מוות. הטוויסט היחיד שיכל אולי להיות זה אם יארה הייתה בוגדת בדאניריז בתמורה לכך שסרסיי תעזור לה עם יורון, וגם זה נשמע לי די קלוש, כי החיבור בין יורון לסרסיי הרבה יותר טבעי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 8:20 am 
מנהל פורום

השניים הראשונים עונים בדיוק על מה שהגדרתי.

המוות של ג'ופרי אכן טוויסט, תצרף אותו למוות של טיווין (אפשר גם לכליאה של סרסיי אם כי הוא כבר הספיק להתהפך חזרה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 8:21 am 
מנהל פורום

שלושה אירועים חריגים ברצף של חמישה ספרים זה לא מי יודע מה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 9:29 am 
Hall of Famer

גם הרצח של ג'ון נכנס לרשימה לדעתי, וזה כבר חמישה (נד, רוב, ג'ופרי, טיווין, ג'ון). יש עוד לא מעט טוויסטים קטנים יותר, הבגידה של ואריז בלאניסטרים, יורון הורג את באלון, דאני עוקצת את הבנים השניים מסוחרי העבדים, הדרך שבה דאני השיגה את האנסאליד. אם ניקח מהסדרה אז סרסיי מפוצצת את הספט זה וואחד טוויסט רציני, גם הדרך שבה דאני השיגה את הדותראקים, המעבר של טיריון (ואח"כ הטיירלים והדורנים) לתמיכה בדאניריז.

אני חושב שמבחינת טוויסטים גדולים, אחד לכל עונה/ספר פלוס מינוס זה די סביר, יותר מדי טוויסטים מעקרים את אלמנט ההפתעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 02, 2017 9:38 am 
Hall of Famer

המוות של לורד ארין, והחשש של סריסיי וג'יימי.
סרסיי וג'יימי במגדל.
ההשלכה של בראן מראש המגדל.

כל אלה התרחשויות לא צפויות (או מסתוריות) וזה רק בפרק 1, עונה 1.
בהמשך יש את נסיון הרצח של בראן, הלכידה והשחרור של טיריון על ידי ליידי סטארק,הגילוי שהילדים הם של ג'יימי, ובגידה של לורד בייליש בנד סטארק.
ועדיין, רק עונה 1.

בעונה הזאת, הדבר היחיד המעניין שקרה היה מהלך הטקטי של ג'יימי לאניסטר בקאסטרלי רוק, שכלל בגידה של טארלי בבית טיירל.
חוץ מזה הכל התקדמות לינארית של העלילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 03, 2017 11:34 am 
Junior

כל הנושא של יורון הוא הוא סלופי לגמרי. בעונה 6 הסיפור שלו נראה גמור כשאשה ותיאון עוקצים ממנו כמעט את כל צי הברזל, ופתאום יש לו מספיק אוניות כדי להתקיף שני ציים גדולים.

עוד חסרה לי כל חוסר ההיערכות המוחלטת והעולב הכללי של הטיירלים והלורדים שלהם ושל הלורדים של הסופה. טיירל אמור להיות הבית השני המשמעותי ביותר מבחינת משאבים אחרי הלאניסטרים. לגבי הלורדים של הסופה הייתי מצפה שלפחות תהיה שוב התפצלות כמו בעלילות רנלי לאחר שכל היורשים ה"חוקיים" של רוברט מתים וכשיש כוח כל כך משמעותי חדש שעולה. התעלמו משני הדברים האלו לחלוטין בסדרה וזה דיי מובן שזה התרחש בגלל חוסר יצירתיות ורצון של התסריטאים לפתור בעיות קשות, דבר שמרטין מתברבר בו בלי הפסקה.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 03, 2017 9:14 pm 
Hall of Famer

מי זה הלורדים של הסופה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 04, 2017 12:45 am 
Junior

Storms end

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 04, 2017 5:11 pm 
Junior

אבימאל כתב:
מי זה הלורדים של הסופה?

אלו ששייכים לבית בראתיאון.

שבע הממלכות הן

דורן: דרום
טיירל: הריץ׳
באראתיון: ארצות הסופה (מזרח דרום מזרח, אזור מעלה מלך)
טאלי (פריי): ארצות הנהר
לאניסטר: מערב לנהר
ארין (ליטלפינגר): העמק
סטארק: הצפון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 04, 2017 6:02 pm 
Hall of Famer

איפה הוזכר שהיה עימות בינם לבין הלאניסטרים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 04, 2017 11:49 pm 
Junior

רובם הלכו עם רנלי והפסידו בבלקווטר. לאחר מכן חלק כופפו את הברך וחלק הסתגרו במצור. נזניח רגע את אלו שננסו למצור, אני עדיין חושב שבהתחשב בהתנדנדות של אלו שהחליפו צד אחרי ההפסד, יהיה הגיוני מאוד לחשוב שהם יעדיפו את הצד של מתנגדי לאניסטרים, עכשיו כשכל היורשים ה״חוקיים״ של בית באראתיאון התפגרו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 05, 2017 5:28 pm 
מנהל פורום

החליטו להתעלם לגמרי מעקרונות זמן ומרחב.
צבאות ענקיים חוצים תוך שנייה מקצה לקצה... אבל צבא המתים עם כל כוחות הקסם שלהם כבר שנים בדרך לחומה ועוד לא הגיע. מעניין.

מבלי לכתוב ספויילרים לפרק 4 (שדלף וניתן להורדה) - הסדרה ממשיכה במגמה הזאת וצפוי פרק עם הרבה אקשן וכמובן הרבה כיפופים של ההגיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 159 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: