סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 12:35 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 133 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 10:21 am 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
וגם זה לא לגמרי נכון. השכר ששחקן מקבל הוא נגזרת של כמה מוכנים לשלם לו. אם מכבי ת"א מוכנים לשלם 50% יותר לשחקן שהיה חותם בהפועל בהרבה פחות אז זו לא גזירת גורל.
זה שמועדונים עתירי תקציב נוטים לפתות שחקנים לפעמים בסכומים חסרי פרופורציה זה א) מעיד על התקציב שלהם, ב) זו בחירה. דווקא הקיץ מכבי ת"א משמיעה קצת קולות אחרים. אגב, בהפועל (שגם היא מועדון עתיר תקציב ביחס לאחרים. הכל יחסי) נדמה שהמדיניות ממש לא כזו ושהראל מאד מקפיד, אולי יותר מדי מקפיד, לא לשלם יותר ממה שצריך רק כי הוא יכול.

נערך לאחרונה על ידי יפתח בתאריך ש' אוגוסט 12, 2017 10:52 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 10:28 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

יפתח כתב:
וגם זה לא לגמרי נכון. השכר ששחקן מקבל הוא נגזרת של כמה מוכנים לשלם לו. אם מכבי ת"א מוכנים לשלם 50% יותר לשחקן שהיה חותם בהפועל בהרבה פחות אז זו בחירה, שאמנם קל לעשות אותה כשהתקציב שלך גדול יותר ונכון שזו לא המצאה של מכבי ומועדונים עשירים נוטים להיות פזרנים יותר, אבל זו לא גזירת גורל.

לא בדיוק. ג'רלס הסכים להמשיך בהפועל תמורת 350 או 400 או כמה שהוא לא מרוויח. זה לא אומר שהוא היה מסכים לאותו סכום במכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 10:55 am 
Freshman

ג'רלס נשאר במועדון שבו הוא שיחק ושכנראה היה לו בו טוב, וכשכמעט כל הסגל מסביבו נשאר (ועדיין, אני לא יודע מה היה בוחר אם מכבי או קבוצת יורוליג אחרת היו מאתגרות אותו בהצעה זהה לזו של הפועל).
זר שיגיע מבחוץ, וששני המועדונים יציעו לו אותו סכום, אתה באמת חושב שיעדיף את הפועל? (אוקיי, עם איך ששני המועדונים התנהלו בשנים האחרונות ובעיקר השנה זה כבר לא כל-כך מופרך, אבל עד לא מזמן זו הייתה מחשבה מופרכת)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 12:31 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
מתי אנשים פה יבינו שהשכר ששחקן כלשהו מקבל הוא נגזרת של הקבוצה שהוא מגיע אליה? הרי כל אחד מהזרים של י-ם, אם היה בא למכבי, היה דורש לפחות 50% יותר.

לא בהכרח, לא מעט שחקנים יהיו מוכנים להוריד קצת בשכר בשביל לשחק ביורוליג ולא לשחק ביורוקאפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 1:07 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
יש דוגמאות? לפי ההיגיון הזה השכר ביורוליג היה אמור להיות נמוך מהשכר ביורוקאפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 1:45 pm 
Freshman

השכר ביורוליג גבוה יותר כי משחקים בו שחקנים עם שווי שוק גבוה יותר.
הדעת (שלי) נותנת שבסיטואציה היפותטית שבה שחקן יעמוד בפני ברירה לשחק בשתי קבוצות שמלבד המפעל שבו הן משתתפות האטרקטיביות שלהן זהה, ושמציעות תנאים דומים מבחינת שכר ושבשתיהן הוא צפוי להיות שחקן רוטציה משמעותי, אז כמעט תמיד הוא יעדיף את קבוצת היורוליג. יכול להיות שפה ושם יהיה מי שיעדיף דווקא את המסגרת הפחות תובענית מבחינת כמות משחקים או טיסות אבל אני מניח שהוא יהיה מאד חריג בהעדפותיו.
מישהו פה באמת חושב אחרת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 2:59 pm 
מנהל פורום

אבל למה לדבר על סיטואציות היפותטיות כשזו דילמה שקורית כל הזמן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 3:04 pm 
Freshman

איפה קורה כזאת דילמה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 3:18 pm 
מנהל פורום

מה זאת אומרת, אין תחרות בין קבוצות יורוקאפ ויורוליג על שחקנים כל הזמן? אפילו בר טימור הוא דוגמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 4:58 pm 
Freshman

אבל יש מיליון משתנים אחרים. הסיטואציה שבה קבוצות אטרקטיביות במידה שווה מכל בחינה אחרת מגישות לשחקן הצעה זהה, והמשתנה היחיד שעושה את ההבדל הוא המפעל שאליו הן משתייכות, היא היפותטית.
אתה חושב שהמקרה של ברטי מדגים כאן משהו? שאם הפועל הייתה ביורוליג ומכבי ביורוקאפ הוא היה מחליט הפוך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 7:26 pm 
מנהל פורום

לא, רק הבאתי אותו כדוגמה.

ומה ההבדל בין מכבי והפועל מלבד היותה של האחת ביורוליג והאחרת לא? אתה יכול לחשוב על שחקן שהסכים לשחק במכבי תצורת פחות כסף ממה שהפועל הציעה? אני יכול לחשוב על דוגמה מובהקת לכיוון השני (דונטה סמית') ומן הסתם העובדה שלטיוס, משעור או דיברתולומיאו מכבי הציעו הרבה מעל מה שהפועל היתה מוכנה לשלם היא גם אינדיקציה.

בכל אופן טענת טענה שלמ נשמעת בלתי סבירה לחלוטין. בלי גיבוי בראיות כני מעדיף להישאר עם המחשבה שאתה טועה מאשר להשתכנע מהטיעון שהבאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2017 11:42 pm 
Freshman

שמע, אולי דאנטה הוא אחד מאלה שמעדיפים את המפעל הפחות תובעני. יותר סביר בעיניי שהיו כל מיני אספקטים שביחד עשו את ההבדל (כסף, משך חוזה, מיליון אספקטים מקצועיים, תחושה לגבי בעל הבית, לגבי המאמן, מעמד בקבוצה....). לא יודע לבודד משתנים ולמדוד מה ההשפעה של השתתפות במפעל זה או אחר ולאיזה כיוון, לא לגבי דאנטה, ולא לגבי דיון תומפסון שאם תשאל את גיא הראל אז הוא יישבע לך שהוא לא נשאר רק בגלל שהיה לו חשוב לשחק ביורוליג. זה בהכרח נכון? אולי, לא יודע.
לי ברור שרוב השחקנים מעדיפים להיות שחקנים משמעותיים בקבוצת יורוליג מאשר בקבוצת יורוקאפ כמו שברור לי שהם מעדיפים להיות משמעותיים בליגת העל יותר מאשר בליגה ארצית גם אם יציעו להם אותו כסף בשתי הליגות. אין לי הוכחות, אקסיומה שכזו. אם מישהו חושב אחרת, סו בי איט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 13, 2017 12:24 am 
Hall of Famer

השיקול כלכלי בעיקר. הרבה יותר קל לקפוץ לחוזים גדולים מבמה יותר גדולה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 13, 2017 1:11 am 
Hall of Famer

בקבוצת יורוליג אותו השחקן גם יקבל ( בממוצע ) פחות דקות , ולעיתים גם זה חלק מהשיקולים ( בוודאי למשל במקרה דונטה סמית - שבירושלים "הקבוצה הייתה שלו" , ובמכבי כנראה היה סתם עוד שחקן ) .

לעניין התקציבים - ג'קסון , טיוס , ובולדן ביחד - זה סדר גודל של 3.5-4 מיליון דולר עלות למכבי .
זה כבר בערך חצי מתקציב השחקנים של ירושלים - עבור 3 שחקנים בלבד ( מתוך סגל של 11-12 שחקנים שצפוי למכבי ) .
הייתי מעריך שגם אם נקזז מתקציב מכבי את כל הכסף שהיא משלמת כפיצויים והשלמות שכר לשחקנים שעזבו אותה - עדיין תקציבה הוא באזור ה-60 מיליון שקלים ( ואולי אף יותר ) , כלומר לפחות כ-30% גבוה מירושלים .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2017 1:48 pm 
Junior

ניתוח שטחי ביותר על הסגלים של שתי הקבוצות:

מכבי:
גארדים - ג'קסון, קול, קיין, רול, דיברתולומאו.
פורוורדים - תומאס, משעור, בולדן, זוסמן.
גבוהים - טיוס, כהן, שגב.

ירושלים:
גארדים - ג'רלס, דייסון, טימור, יוגב, הלפרין.
פורוורדים - קינסי, אליהו, דיי.
גבוהים - אומיץ', האוול.

סה"כ אני רואה סגלים ברמה די זהה, עם יתרונות קלים לפה או לשם.
לג'רלס שהיה העונה אחד הגארדים היותר טובים באירופה יש יתרון על פייר ג'קסון, עד שיוכח אחרת. את דייסון אני לא אוהב כ"כ אבל לשמור הוא יודע היטב וגם יכולות התקפיות יש לו, ואני משוכנע שהוא עולה על רול שהדיבור עליו הוא שהוא לא יודע לשמוע. קול מאזן את התמונה, אבל הוא סימן שאלה לא קטן וקשה מאוד לצפות איך הוא ישתלב בסגנון של מכבי, יחד עם ג'קסון, ובנוסף קיימת עננה מסויימת לגביי המצב הבריאותי שלו. יוגב וטימור עדיפים לדעתי (ונכון להיום) על דיברתולומאו.
לסיכום: יתרון קל לירושלים.

פורוורדים:
קינסי, חרף השטויות שהוא נוהג לעשות לעתים, הוא שחקן יותר טוב מכל מי שיש למכבי להציע בעמדה 3, בעיקר בזכות יכולות ההגנה הנהדרות שלו והג'אמפ היעיל מחצי מרחק. לוקח אותו בכל יום לפני תומאס שבכל מקום ששיחק הוכיח בעיקר שהוא שחקן שהבינוניות זועקת ממנו. וזה לא שהוא שיחק רק בקבוצות צמרת עמוקות בהן קשה להתבלט, אלא גם בקבוצות כמו נאנטר התקשה להראות שהוא יותר מאשר שחקן בינוני. הרושם שלי הוא שבכל רמה שהוא ישחק בה הוא לא יהיה שחקן מוביל אלא משלים.
משעור אחלה שחקן, לוקח כיום לפני אליהו, אבל לא בפער גדול. הוא אמנם ריבאונדר ענק אבל אליהו שחקן חכם ואיכותי יותר התקפית.
דיי פצצת כישרון והיה מדהים בליגה האיטלקית לפני שתי עונות, וגם בעונה שעברה בגלא הראה לעתים ניצוצות של פוטנציאל לכוכב. את בולדן אני לא מכיר בכלל, מעולם לא שמעתי עליו. יכול להיות שהוא בהחלט יתגלה כשחקן ענק, אבל נכון לעכשיו עומדת מאחוריו עונה לא מרשימה במיוחד מבחינה סטטיסטית בליגה די חלשה ובקבוצה ברמה של גליל עליון, במקרה הטוב. יפתיע אותי מאוד אם יהיה לו אימפקט משמעותי העונה. נלך על שוויון בעמדות, רק בגלל האפסייד שכולם מדברים עליו.
לסיכום: יתרון קל לירושלים.

גבוהים:
טיוס ככל הנראה טוב מהאוול ומאומיץ', אך האפסייד שלו כמעט ולא קיים והוא לא יותר מחוסם מעולה שבהתקפה בעיקר מטביע. שום מוב, שום כישרון התקפי. אך בכל זאת, יש לו קבלות ברמות של היורוליג ולכן היתרון במקרה הזה הוא שלו. אפילו יתרון מובהק (שוב, בגלל הקבלות). חוץ ממנו אין למכבי כלום, אך אני מניח שהם עוד יצרפו גבוה נוסף. להאוול ולאומיץ' מן העבר השני יש הרבה יותר אפסייד, ומבחינת יכולת נטו אני ממש לא חושב שטיוס עולה עליהם בצורה מובהקת.
לסיכום: יתרון למכבי, בכפוף לכך שיביאו עוד גבוה משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 18, 2017 1:09 pm 
Hall of Famer

קווין גונס כנראה ישלים את הסגל במכבי ואיגור מאיור בירושלים.

לדעתי יש יתרון קל על הנייר בסגל של מכבי ת'א אבל היתרון של ירושלים לפחות בשלבים הראשונים של העונה זה ההמשכיות עם 7 שקחנים מהעונה שעברה.

בכל מקרה בזירה המקומית עם הפיינלפור גם קבוצה יותר צנועה כמו חולון יכולה ללכת עד הסוף(אם תתחבר כמו שצריך)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 18, 2017 6:46 pm 
Sophomore

לא חושב שאפשר להשוות בין הסגלים כרגע מבלי לראות את הזרים של מכבי משחקים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 19, 2017 10:25 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מה שהוא אמר. איך אפשר להגיד משהו, לא כל שכן לעשות השוואות, כשמכבי היא קבוצה עם מנעד תוצאות אפשריות כל כך רחב?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 19, 2017 2:22 pm 
Sophomore

כל ההשוואות האלו של שחקן מול שחקן לא ברורות לי.יש פרמטרים אחרים של חיבור,אימון,חדר הלבשה ועוד.
מכבי היא סימן שאלה אחד גדול.ונראה לי שאפילו צוות האימון לא יודע מה לצפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 19, 2017 3:07 pm 
מנהל פורום

,זה פרה-סיזן וזה חלק מבניין, לנחש ניחושים מושכים. גם את האי ודאות אפשר לכמת.
לא חושב שמנעד של מכבי הוא אין סופי. אם מכבי תחתים את באס למשל, אי הוודאות תגדל אבל גם התקרה תהיה גבוה יותר, אם זה יהיה הג'קסון הזה מקובאן, אי הודאות תקטן אבל התקרה תהיה נמוכה יותר
ספקולציות זה הפאן הגדול של הקיץ
הרצפה של מכה
בי ביורוליג היא מקום 12 התקרה מקום 6
הימור שלי הוא מקום 9
הרצפה בארץ שני גמרים בלי תואר התקרה שני תארים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 19, 2017 3:09 pm 
מנהל פורום

הרצפה והתקרה של הפועל בארץ היא כמו של מכבי
ביורוקאפ רצפה, רבע גמר תקרה תואר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 19, 2017 9:23 pm 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
הרצפה של מכהבי ביורוליג היא מקום 12 התקרה מקום 6
הימור שלי הוא מקום 9
הרצפה בארץ שני גמרים בלי תואר התקרה שני תארים

איך זה הרצפה לאור כל מה שראינו בשנים האחרונות ?

הייתי אומר אפילו שבליגה הישראלית על חוקיה מכבי תהיה ( על הנייר ) חלשה יותר אף מאשר בשנים האחרונות .
אני מזכיר שפארמר ורוצ'סטי שיחקו כאן כישראלים ( כלומר הם הרכיבו את החמישייה לצד 3 זרים ) , והשנה תהיה למכבי בעיה גלויה וברורה עם הישראלים הלא קיימים בעמדות 1-2 .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 19, 2017 9:52 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

שמוליקי, הגזמת... אמנם למכבי יש רק את ג'ון די וזוסמן הצעיר בעמדות 1-2 אבל בסנטר יש לה שני שחקנים כולל ארגיובלי הישראלי הטוב בליגה ובעמדות 3 ו4 יש לה שניים מהישראלים המצטיינים בעונה החולפת שכל אחד מהם יכול לפתוח בחמישייה ברוב קבוצות הליגה.
הם בכיף יוכלו להעמיד מספיק חמישיות עם שני גארדים זרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 19, 2017 11:01 pm 
Freshman

ועדיין, לא ברור איך גמרים זו רצפה (גם לא לגבי הפועל)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 19, 2017 11:51 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

יפתח כתב:
ועדיין, לא ברור איך גמרים זו רצפה (גם לא לגבי הפועל)

שני גמרים אמורה להיות הרצפה כי הציפייה היא שאחרי שלוש השנים הבזיוניות האחרונות ולאחר שהוחלף הסגל כולו (למעט שחקן אחד שולי) וכל הצוות המקצועי, שהקבוצה תשחק ביותר נחישות ורוח קרב ותיגמל מההרגלים הרעים שהשתרשו בה (בין השאר פריכות, סף שבירה נמוך, חוסר יכולת לגמור משחקים או לסגור הפרש, משחק ריצה לא קיים, נחיתות בריבאונד וקליעה קבוצתית מהקו לוקה בחסר) ומשם הכישרון העודף יחסית לשאר הליגה (מלבד י-ם) ישחק תפקיד. אמנם תמיד יכול להיות שגם בקבוצה הנוכחית יהיו בעיות כימיה, קרבות אגו (ג'קסון וקול?) ושחקנים ממורמרים (הישראלים שלא ייכנסו לרוטציה ביורוליג) אבל הקבוצה הזו אמורה להצליח לרוץ ולשמור טוב לפחות ברמת הליגה ובניגוד ליורוליג לא אמורה לסבול מנחיתות גובה משמעותית.

ובנוסף בניגוד לשנה האחרונה שבמלבד גאודלוק לא היה למכבי אף זר שהוא מעל לליגה אז אם משווים בין הזרים שהגיעו לזרים מובילים אחרים, פייר ג'קסון אמור לשלוט בליגת הגמדים שלנו (שחקן יותר טוב מטו הולוויי מחולון), נוריס קול במידה ולא איבד יותר מצעד לאחר הפציעות הוא לא שחקן בקליבר שמגיע לפה בכל יום לפני גיל 30, דשון תומאס הוא וויל גרייבס משופר, טיוס יותר טוב מרוב הסנטרים שמסתובבים פה, לבולדן אמור להיות יתרון גובה ואתלטיות בעמדה שלו ברוב המצאפים, קיין כבר הראה בקדנצייה באילת שהוא שחקן טוב לליגה ורול הוא סימן שאלה אבל כבר הוכיח את עצמו כזר תורם בליגה הטורקית החזקה (שחקן משלים בפיינליסטית בעונה החולפת ומוביל בקבוצתו הקודמת), ואם אכן סוגרים את הסגל עם ג'ונס זה בדיוק מסוג ה"גבוהים" הטכנים שחוגגים בליגה שלנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 133 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: