סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 12:29 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 133 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 12:21 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
ומעל הכל השנה יש צוות מקצועי הגיוני שאמור להחזיק מעמד
שני גמרים, זה לגמרי רצפה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 2:56 am 
Freshman

לא יודע, אם באוגוסט 2016 מישהו היה מבקש לטעון שסגל של ג'קסון, קול, קיין, רול, תומאס, בולדן, טיוס, דיברתולומיאו, זוסמן, משעור, כהן ושגב (אני יודע, חסרה עוד החתמה של זר גבוה) יכול להיות בר-תחרות לסגל של ווימס, גאודלוק, צירבס, מילר/ראד, סמית', אייברסון, סילי, מקל, אוחיון, לנדסברג, יבזורי, אלכסנדר, פניני ושגב, הפסיכיאטר המחוזי כבר היה מוכנס לפעולה. אז נכון שמאז משעור ודיברתולומיאו פרצו, ובולדן כבר הגיע לגיל השתייה החוקי בארה"ב, ועדיין מה שקרה לסגלים של אוגוסט 14, אוגוסט 15 ואוגוסט 16, יכול לקרות גם לסגל של אוגוסט 17..

נערך לאחרונה על ידי יפתח בתאריך א' אוגוסט 20, 2017 3:51 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 7:34 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

יפתח כתב:
לא יודע, אם באוגוסט 2016 מישהו היה מבקש לטעון שסגל של ג'קסון, קול, קיין, רול, תומאס, בולדן, טיוס, דיברתולומיאו, זוסמן, משעור, כהן ושגב (אני יודע, חסרה עוד החתמה של זר גבוה) יכול להיות בר-תחרות לסגל של ווימס, גאודלוק, צירבס, מילר/ראד, סמית', אייברסון, סילי, מקל, אוחיון, לנדסברג, יבזורי, אלכסנדר, פניני ושגב, הפסיכיאטר המחוזי כבר היה מוכנס לפעולה. אז נכון שמאז משעור ודיברתולומיאו פרצו, ובולדן כבר הגיע לגיל השתייה החוקי בארה"ב, ועדיין מה שקרה לסגלים של אוגוסט 15, אוגוסט 15 ואוגוסט 16, יכול לקרות גם לסגל של אוגוסט 17..

אבל אנחנו באוגוסט 17 וראינו מה היה שווה הסגל של אוגוסט 16 (ו15) ויש לציין שגם בזמנו הדעות היו שהסגל לא מאוזן באופן בולט (שני רכזים נגרים שלא מסוגלים ליצור בצורה גבוהה, 2 סנטרים שמשחקים מתחת לטבעת, מידת ההתאמה בין גאודלוק לווימס).
אני מודה שהייתי מעדיף שיעשו דברים שונה בקיץ הזה - קודם כל להחתים שחקני חמישייה לפני שחקנים (זרים) משלימים, וגם הייתי מעדיף לראות פה את אוחיון, מקריי וסמול אחר על פני קול, קיין ותומאס, אבל מלבד העובדה שחלק גדול מהשחקנים הם הימורים, נראה שנעשתה יותר מחשבה בהתאמה של החלקים בסגל אחד לשני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 10:33 am 
Freshman

בסדר, כמובן שהסגל של אוגוסט 2016 התרסק התרסקות מהסרטים ואנחנו מעריכים שהסגל הנוכחי, גם אם צנוע יותר בשווי השוק שלו, יצליח יותר (למרות שבוא נודה, מי שריסקה את הקבוצה הזו הייתה ההנהלה, הרבה יותר מכל מאמן או שחקן שהיה שם. וכשיגיעו המשברים העונה, ואולי גם יתמשכו, בוא נראה עד כמה אותן נפשות פועלות בהנהלה החכימו, בגרו והשילו מעליהן דפוסים ישנים).
אני מניח שההערכות שלנו לשנה הקרובה לא כל כך שונות (אם-כי נראה לי שאני קצת יותר ספקן לגבי היכולת של הדבר הזה להידבק). אולי לא הבנתי למה אוריאל מתכוון ב"רצפה" - אם הכוונה היא לדרישה מינימלית מהסגל הזה אז סבבה, אם הכוונה היא לתרחיש הגרוע ביות האפשרי אז אני מניח שכולנו מסכימים שתרחיש של אי-העפלה לגמר בארץ הוא לא תרחיש כזה מופרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 10:35 am 
מנהל פורום

רצפה = הציפיות המינמליות מהסגל. התרחיש הגרוע ביותר? היו כבר קבצות שהמטוס שלהן התרסק לתוך האוקיינוס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 10:54 am 
Freshman

הבנתי, כשאני (וכנראה גם שמוליקי) קורא "תקרה ורצפה" אני חושב על גבולות שבלתי אפשרי לפרוץ, בבחינת טווח האפסייד והדאונסייד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 1:06 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

יפתח כתב:
בסדר, כמובן שהסגל של אוגוסט 2016 התרסק התרסקות מהסרטים ואנחנו מעריכים שהסגל הנוכחי, גם אם צנוע יותר בשווי השוק שלו, יצליח יותר (למרות שבוא נודה, מי שריסקה את הקבוצה הזו הייתה ההנהלה, הרבה יותר מכל מאמן או שחקן שהיה שם. וכשיגיעו המשברים העונה, ואולי גם יתמשכו, בוא נראה עד כמה אותן נפשות פועלות בהנהלה החכימו, בגרו והשילו מעליהן דפוסים ישנים).
אני מניח שההערכות שלנו לשנה הקרובה לא כל כך שונות (אם-כי נראה לי שאני קצת יותר ספקן לגבי היכולת של הדבר הזה להידבק). אולי לא הבנתי למה אוריאל מתכוון ב"רצפה" - אם הכוונה היא לדרישה מינימלית מהסגל הזה אז סבבה, אם הכוונה היא לתרחיש הגרוע ביות האפשרי אז אני מניח שכולנו מסכימים שתרחיש של אי-העפלה לגמר בארץ הוא לא תרחיש כזה מופרך.

רק אציין שאני ספקן בעצמי לגבי היכולת של הסגל להידבק מאחר והוא חדש לגמרי ובגלל זה קשה מאוד להעריך זאת, אבל הספקנות הזו נובעת בעיקרה מכך שאני סבור שמכבי עלולה להתקשות ביורוליג בגלל מחסור בגודל בפנים וכישלון בזירה האירופית עלול להשפיע על הליגה, אולם במידה ויעמדו בציפיות באירופה (קרי מאבק על ההצלבה ללא תבוסות או הפסדי בית רבים תוך הצגת כדורסל שוטף) הסגל הזה אמור לשייט בזירה המקומית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 1:22 pm 
Hall of Famer

זה לא חדש שלמכבי יש את הישראלי הטוב בליגה ( וכמה מהבאים אחריו ) , אבל אם למשל לאור אילוצי ההרכבים שגב יקבל 15-20 דקות מדי משחק , ולצידו זוסמן יקבל 10 ( לפחות בתקופות מסוימות של השנה , למשל כאשר ג'ון D או משעור יחסרו ) - אז זה כבר כמות מכובדת של דקות שלחלוטין לא שמות אותך מעל קבוצות אחרות ( שלא לומר מתחת ... ) .

בנוסף , איני מבין מדוע ג'קסון וקול הם שחקנים "מעל הליגה" , בעוד ווימס , פארמר ורוצ'סטי לא היו אמורים להיות כאלו . השונות של הראשונים גדולה הרבה יותר , ובוא נראה איך הם מתאקלמים בסגנון המשחק והשיפוט האירופי , ואת ג'קסון בפרט לא משתגע ולוקח שלשות על שומרים בכדי להוליך את הקבוצה .

לעניין המושגים "רצפה ותקרה" - אני למשל "מתרגם זאת" לטווח של הישגים סבירים - נניח בגודל של 80% , כלומר יש לקבוצה נניח 10% לעבור את התקרה ( באם לצורך העניין היא לא מקסימלית - זכייה בתואר ) או 10% להגיע פחות מהרצפה .
אני מזכיר שבשביל להגיע לגמרים בארץ יכול להיות שמכבי וירושלים ייצטרכו לעבור זו את זו ( אם נניח ירושלים שוב תקדיש את מיטב מרצה דווקא לאירופה - בטח לאור העומס של משחקי הנבחרת - ותסיים רביעית כאשר מכבי ראשונה , או אולי שומו שמיים אפילו ייפגשו בגביע טרם הגמר ) , ואם זה פחות או יותר מפגש של 50-50 ( לא חושב שמישהו יחלוק על כך באופן גס לאחד הכיוונים ) , הרי שזה ממש ממש לא טריוויאלי ששתי הקבוצות הנ"ל יאיישו את שני הגמרים המקומיים .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 1:37 pm 
Freshman

אני חושב שהסגל של העונה הזו טוב יותר מזה של העונה הקודמת גם על הנייר.

למכבי יש, בניגוד לעונה הקודמת, הרבה מובילי כדור זרים ברמה טובה מאוד (קול, ג'קסון, רול (יותר מ5 אס' למשחק ביחס מעולה, והוא לא רכז), קיין) בעוד בעונה הקודמת הסתמכו על 2 ישראלים חלשים (מקל ואוחיון) על סילי החלש ועל גאודלוק ששונא למסור. יש בקו האחורי הזה גם איזון הגנתי טוב בלא מעט הרכבים, כך שלא יחזור על עצמו סיפור רוצ'סטי-פארמר.

יש לה סנטר סופר יעיל, טיוס (מדד יעילות מהגבוהים ביורוליג פר 40 דקות), בניגוד לכלום של העונה הקודמת (את צירבס אף פעם לא אהבתי, ואייברסון שחקן נטול ערך מוסף בכל תחום).

ראד מול בולדן - אני בוחר בקלות בבולדן, ממש שנאתי את ההחתמה של ראד וזה בדיוק מה שקיבלנו.

רק בעמדה 3 המצב של מכבי גרוע בהרבה על הנייר, אבל לפי היכולת שווימס הפגין בפועל לא בטוח שגם פה אנחנו בירידה. גם מול ירושלים, זו העמדה היחידה שבה יש למכבי נחיתות.

אבל כמובן שסימני השאלה עדיין גדולים, אני מעריך במידה די גדולה של ביטחון שמכבי תראה טוב יותר העונה, אבל לא בטוח בכלל שזה יספיק לה אפילו בשביל להגיע ל8 הגדולות, סביר להניח שלא, וזה תלוי במידה לא מבוטלת בגבוה הנוסף שיוחתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 2:46 pm 
Hall of Famer

eli2510 כתב:
אבל כמובן שסימני השאלה עדיין גדולים, אני מעריך במידה די גדולה של ביטחון שמכבי תראה טוב יותר העונה, אבל לא בטוח בכלל שזה יספיק לה אפילו בשביל להגיע ל8 הגדולות, סביר להניח שלא, וזה תלוי במידה לא מבוטלת בגבוה הנוסף שיוחתם.

זה משפט שאני מניח שכמעט כולם יסכימו איתו
פשוט עניין של רגרסיה לממוצע ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 2:55 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ואני לעומת זאת מניח שכולם יסכימו שהם שמעו את המשפט הזה (לאו דווקא מאלי) גם לפני שנה ושנתיים...
רגרסיה שמגרסיה, המשפט הנכון לזה הוא דווקא הפוך: מי שחושב שאי אפשר לרדת נמוך יותר - טועה.

אני לא בהכרח אומר שיהיה יותר גרוע, אבל זה בהחלט יכול להיות. הקבוצה הזו יכולה להפתיע ולעשות עונה יפה, ויכולה גם לסיים אחרונה ביורוליג ו/או מחוץ לפיינל פור הישראלי, אם כבר מדברים על רצפות וכאלה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 5:42 pm 
Hall of Famer

ברור שאפשר לרדת עוד
אבל אם נתת עונת שפל היסטורית , אז בוא נסכים שבסבירות גבוהה מאוד אתה תשפר את הישגיך הדלים מאוד בעונה האחרונה ( הגם שההישגים עצמם אולי עדיין יהיו דלים יחסית באופן כללי ) .

לצורך העניין : מקום שני בליגה המקומית הסדירה , הפסד בגמר הפיינל פור , זכייה בגביע המדינה , ומקום 9-12 ביורוליג - זה בבירור טוב משמעותית ממה שמכבי השיגה בעונה שעברה .
האם זו עונה כה טובה בפני עצמה ?!
לאוהדים הפיתרונים ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 6:51 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אופס, נערך.

נערך לאחרונה על ידי ראובן בתאריך א' אוגוסט 20, 2017 9:49 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 20, 2017 7:14 pm 
Hall of Famer

ראובן נראה לי אתה בת'רד הלא נכון...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 27, 2017 6:57 pm 
Hall of Famer

עם ההחתמה של הפרח למכבי יש על הנייר יתרון לא גדול בסגל על ירושלים שהיתרון שלה הוא ההמשכיות מול 11 שחקנים חדשים של מכבי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 27, 2017 9:56 pm 
Hall of Famer

זו החתמה טובה מאוד לדעתי , אבל אני מניח שהוא לא ישחק יותר מדי בליגה הישראלית ( אולי אף לא יירשם בהתחלה ... ) - אז מבחינת יחסי הכוחות מול ירושלים , זה לא כה חשוב .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 27, 2017 9:59 pm 
Junior

לא נראה לי שמביאים שחקן כזה בשביל לשחק אך ורק ביורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 27, 2017 10:08 pm 
Hall of Famer

אולי
אבל בפועל יש למכבי נניח 30-40 דקות במשחק ( בהחלט אפשר בליגה שלנו לשחק עם כהן ובולדן כשני הגבוהים ) לחלק בין טיוס , פרחוסקי ושגב .
היות שטיוס הוא ללא ספק הישראלי הבכיר בקבוצה - אז הגיוני שבמגבלות החוק הרוסי הוא יקבל הרבה דקות , ולכן לא ברור שיש צורך רב מדי בארט .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 27, 2017 11:09 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ארט ישחק בליגה בעיקר במשחקים מול יריבות עם בשר (קרי י-ם) וכנראה ברוטציה עם טיוס שיצטרך מנוחה מדי פעם. לא מן הנמנע שיהיו אפילו משחקים ששניהם ינוחו ויתנו לשגב וכהן לשחק 40 דקות בסנטר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 28, 2017 10:09 am 
מנהל פורום

sir charles כתב:
ויתנו לשגב וכהן לשחק 40 דקות בסנטר.

זה לא יקרה... כנראה גם לא 25 דקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 28, 2017 1:55 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
sir charles כתב:
לא מן הנמנע שיהיו אפילו משחקים ששניהם ינוחו ויתנו לשגב וכהן לשחק 40 דקות בסנטר.

לא מן הנמנע גם שיהיו משחקים שבהם מכבי תפסיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 16, 2017 10:56 am 
מנהל פורום

מסתמן מהפך במהפכה
אולי קצת מוקדם לשפוט אבל הפועל מראה סימנים של קיץ רע אם שואלים אותי קיץ זחוח ומתנשא
מכבי לעומת זאת עשתה קיץ רציני, חריש עמוק רציני ועמדה בהתחייבויות שלה
הקבוצות עדיין לא שיחקו אחת מול השניה אבל על הפרקט מכבי נראית הרבה יותר טוב (נצחון על באמברג מול הפסד לפונוביץ') המותג של מכבי בדרך הנכונה להתחזקות מחדש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 16, 2017 11:12 am 
Hall of Famer

שום דבר לא מסתמן באוקטובר , ושוב - להפועל לא היה קיץ רע , להיפך. התחזקו יפה במקומות הנכונים והשאירו את כל הבסיס של העונה שעברה (למעט חוסר המזל בפציעה של קינזי שצריך לראות מה קורה איתה).

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 16, 2017 11:53 am 
מנהל פורום

עופר, אני מזהה תהליכים מנתח ומעריך תוצאות סופיות.
באוקטובר עונה שעברה ראינו בהפועל קבוצה לא יציבה שמופיעה למשחקים גדולים באמת
ותנחש מה ראינו ביוני?
אותו דבר
כשהיינו ב"דיפ שיט" בסוף הסיבוב השני בעונה שעברה, אמרתי בקול צלול שנזכה באליפות. כי זיהיתי את האופי של הקבוצה. גם העונה אני מזהה את האופי של הקבוצה לפי מאפיינים התנהגותיים ומנחש לאן זה הולך.
בהפועל יש בעיה של מנהיגות מהספסל, ועוד בעיות שאפשר להרחיב עליהם בת'רד על הפועל.
אולי יהיה טוויסט בעלילה אבל כרגע העלילה מתפתחת כמו סיפור שבו הענק המושפל מפשיל שרוולים וחוזר לעצמו והמנצח של הזמן האחרון מתחיל להעריץ את עצמו ושוכח להשתפר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 16, 2017 11:58 am 
מנהל פורום

Shiver כתב:
sir charles כתב:
ויתנו לשגב וכהן לשחק 40 דקות בסנטר.

זה לא יקרה... כנראה גם לא 25 דקות.

בינתיים משחק אחד 9 דק', בשני 12 עם תרומה אפסית (פחות מהממוצע שלו בשנה שעברה). נמשיך לעקוב...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 133 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: