סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 1:39 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 166 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מכבי ת"א 18/19
הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 2:31 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
אפרופו מאמן חדש, לא הייתי פוסל על הסף את בראד גרינברג, למרות חוסר הנסיון במסגרת כמו היורוליג. לא יהיה יקר מדי, מאמן שאני מחזיק ממנו מקצועית ונראה מאמן שמסתדר טוב גם עם שחקנים קשים. באופן כללי (חוץ מעניין הויכוחים עם השופטים שגם הוא לוקה בו יתר על המידה) נראה מאמן שמשרה שקט על הספסל ושחקנים מקשיבים לו.

אחד, דונטה סמית, עשוי לחלוק עליך בנקודות אלו או אחרות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 2:33 pm 
Sophomore

חולק או לא, דונטה אמר שללא גרינברג הם כנראה לא היו זוכים באליפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 2:41 pm 
Senior

אני לא חושב שיש מישהו שאומר שגרינברג מאמן לא טוב אבל להגיד שהוא מסתדר טוב גם עם שחקנים קשים זה פשוט בלתי נכון להפליא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 2:48 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
הוא הסתדר איתו טוב לאורך העונה. זה שאח"כ דונטה לא היה מוכן לשמוע ממנו (כנראה) זה עניין אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 2:50 pm 
Junior

גרינברג במכבי יאבד את שפיות דעתו.
לא מומלץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 3:56 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא רואה למה הוא יאבד את שפיותו יותר ממאמן אחר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 4:22 pm 
Sophomore

אני דווקא כן הייתי משאיר את בולדן. השכר שלו נמוך, הוא עדיין מאוד צעיר, ואני לא רואה סיבה למה לפתח ישראלים זה בסדר ולא זרים. גם את פייר ג'קסון הייתי משאיר כאינסטנט אופנס, אבל לא המנהיג של הקבוצה.

סגל:
גארדים: ג'קסון, רכז טהור (אני מאוד אוהב את אלכס קארוסו), דיברתולומיאו, קולשוב, קיין, רול (זוסמן מושאל).
גבוהים: טיוס, בולדן, כהן, מישהו בסגנון טרנס מוריס / מרקוס הייסליפ/ד'ור פישר - יד רכה, זז טוב, חוסם טוב, אתלט. לייצר המשכיות של 40 דקות עם בולדן.

שוקל אפילו להחליף את דשון תומאס בגלן רייס ג'וניור על חוזה קאט בגלל העלות והאפסייד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 4:32 pm 
Hall of Famer

לפתח זרים לצורך מה?
אני בדיעה שקבוצה מקצוענית שהיא לא במוצהר פלטפורמת פיתוח - לא צריכה להיות פלטפורמת פיתוח. לא של ישראלים ולא של זרים. קבוצת בוגרים מקצוענית - מטרתה היא לנצח משחקים ולזכות בתארים. בקבוצת בוגרים מקצוענית אתה אמור לקטוף את הפירות של הפיתוח שנעשה עוד קודם לכן.
אבל לצורך הדיון, נניח שאפשר להבין איזשהו זנב של רציונל באלה שתומכים בפיתוח שחקנים מקומיים לצורך איזו מטרה של כדורסל מקומי טוב יותר בתמונה הגדולה, ואולי שווה להקריב בשביל זה משהו מהתוצאות בהווה. נגיד. אני לא חושב כך אבל זה טיעון שאפשר לדון עליו.
מה הרציונל לפיתוח זרים? מה יצא מזה לך או למקום שאתה בא ממנו? כמה דולצ'ים מקבוצת NBA? מה התועלת פה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 5:50 pm 
Hall of Famer

זה לא מדוייק. המנטרה של פיתוח ישראלים לא באה כפיתוח לשם פיתוח, אלא מתוך מחשבה ששחקן ישראלי זה שחקן שאתה נהנה ממנו שנים ארוכות. תשקיע 2-3 בפיתוח השחקן, גם אם יכולת להביא במקומו שחקן שבאותן שנתיים ייתן יותר, אבל את פירות ההשקעה האלו אתה תקבל במשך 8-10 שנים שהשחקן יהיה אצלך בקבוצה. בסקוניה עושה את זה בצורה מעולה לאורך שנים למשל.
מבחינת זר זה הרבה פחות רלוונטי, כי אורך החוזים של זרים הוא הרבה יותר קצר. תפתח את בולדן עוד שנה, תתחלק על השגיאות שלו ואז אם הוא יצליח, מישהו אחר יקטוף את הפירות. מה עשית בזה?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 5:58 pm 
Hall of Famer

לא יודע מה בסקוניה עושה לאורך שנים, אבל למיטב ידיעתי אם לא שכחתי מישהו - כל שחקני הסגל שלה הם שחקני רכש מהשנתיים האחרונות מלבד אחד שגדל בקבוצה (דיופ) שהוא גם הספרדי היחיד.
בכל אופן לא נראה שיש לנו ויכוח פה... אפשר לחשוב כמה שחקנים ישראלים נמצאים 8 שנים באותה קבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 7:09 pm 
Junior

STACK כתב:
קח בחשבון שהקבוצה הזו ניצלה עונת יורוליג סופר חלשה עם הפתעה אחת (ז'לגיריס) ו4 אכזבות גדולות, ברצלונה שוב מילאנו באמברג שהלכה אחורה ואנאדולו, בנוסף ניצלה היטב לוח משחקים נוח בסיבוב הראשון.
שינויים מרחיקי לכת זה בהחלט מה שנדרש, שלא נדבר על מצב שבו יסיימו את העונה גם גביע ווינר כתואר יחיד.

כל כך לא מסכים איתך. זו עונת יורוליג מהמשובחות שזכורות לי. עצם זה שקבוצה מאוד חזקה כמו בארסה (שאת פוטנציאל ההתפוצצות שלה אנו רואים מידי פעם) מצאה את עצמה מחוץ לטופ 8 אומר הרבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 7:18 pm 
Junior

באופן כללי יש הרבה סיבות למה אין שחקנים ישראליים שמונה שנים באותה קבוצה. נגיד שנות הבור שלא צמח פה שחקנים כמעט בכלל, זה שמחלקת הנוער הפורה ביותר היא של מכבי תל אביב, מעמדו של המאמן הישראלי ועוד ועוד.

הפילוסופיה שלך גם קצת כללית מידי ולא תופסת כמה ניואנסים ובין השאר יכולה לדבר מגרון של קבוצת צמרת עם אפשרות בחירה בלבד - האינטרס של קבוצות עם אמצעים מוגבלים שחושבות לטווח ארוך צריך להיות שונה.

יש פה שני מועדונים שחושבים אחרת ואולי בשנים הקרובות ישנו את המשוואה(ודים בטח יודע יותר ממני) בנס צי חצי מהעיר בחוג כדורסל ולזכרוני יש להם את לוינסון ועוד מספר שחקנים בקדטים ובעיקר גלבוע מעיינות..שוכמן הוא מועמד טוב לשמונה שנים באותה קבוצה. וחוץ ממנו יש להם מחלקת נוער די מפוארת עם שניים מהכשרונות הגדולים ביותר מחוץ למכבי תל אביב. אולי עוד כמה שנים הם יעמידו שלד מקומי, זול יחסית וזה ייתן להם יתרון גדול מול קבוצות שצריכות לייבא כשרון ישראלי מועט ויקר מבחוץ, שהרבה פעמים מוכן לבוא רק לשנה וזהו.

אמסלם באילת שיצא נגד מגמת השנה וזהו אגב.. התחיל להחתים כשרונות "דרג שני" לחוזים ארוכי טווח (בריסקר, עבו) וזה בהינתן שאין לו מחלקת נוער שמפתחת שחקנים. בכל מקרה גיאוגרפית למועדון כמו אילת בוודאי קשה לשכנע שחקן ישראלי צעיר לבוא לאילת ולהישאר שם שנים. אז הנה לך עוד קושי.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 8:22 pm 
Junior

זה כן אני כתב:
STACK כתב:
קח בחשבון שהקבוצה הזו ניצלה עונת יורוליג סופר חלשה עם הפתעה אחת (ז'לגיריס) ו4 אכזבות גדולות, ברצלונה שוב מילאנו באמברג שהלכה אחורה ואנאדולו, בנוסף ניצלה היטב לוח משחקים נוח בסיבוב הראשון.
שינויים מרחיקי לכת זה בהחלט מה שנדרש, שלא נדבר על מצב שבו יסיימו את העונה גם גביע ווינר כתואר יחיד.

כל כך לא מסכים איתך. זו עונת יורוליג מהמשובחות שזכורות לי. עצם זה שקבוצה מאוד חזקה כמו בארסה (שאת פוטנציאל ההתפוצצות שלה אנו רואים מידי פעם) מצאה את עצמה מחוץ לטופ 8 אומר הרבה.

עצם זה שרמת הכדורסל כל כך גרועה מדברת טיפה יותר חזק.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 8:33 pm 
Sophomore

הרציונל פשוט. תפתח את השחקן כדי להנות משחקן ברמה שלא היית יכול לרכוש כלכלית. זה לא בלתי סביר - אודריך, פלאניניץ', מאצ'בן, היו נסיונות לעשות בדיוק את זה. ניקולה נגיד היה הצלחה אדירה בקטע הזה. תשאיר את בולדן, תחתן אותו עם יהודיה, בום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 9:09 pm 
Sophomore

הבעייה היא שאם זה לא איזו דונצ'יץ' שכבר בגיל 18 הוא טופ יורליג אז בהינתן אורך החוזים הנהוג באירופה יוצא לך שבמקרה הטוב קיבלת שחקן שיתגלח עליך מגיל 17-22 (וכשהוא מוכשר אבל בד"כ חסר פיזיות וניסיון כדי להשפיע באמת) אז יעזוב לכסף הגדול של הטופ יורוליג. וזה עוד המקרה הטוב המקרה הרע זה שנתקעת עם שחקן שלא מתאים לבוגרים מבחינת אופי ופשוט לא מתפתח למה שחשבו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 18, 2018 10:05 pm 
Hall of Famer

החתול יובב כתב:
באופן כללי יש הרבה סיבות למה אין שחקנים ישראליים שמונה שנים באותה קבוצה. נגיד שנות הבור שלא צמח פה שחקנים כמעט בכלל, זה שמחלקת הנוער הפורה ביותר היא של מכבי תל אביב, מעמדו של המאמן הישראלי ועוד ועוד.

הפילוסופיה שלך גם קצת כללית מידי ולא תופסת כמה ניואנסים ובין השאר יכולה לדבר מגרון של קבוצת צמרת עם אפשרות בחירה בלבד - האינטרס של קבוצות עם אמצעים מוגבלים שחושבות לטווח ארוך צריך להיות שונה.

יש פה שני מועדונים שחושבים אחרת ואולי בשנים הקרובות ישנו את המשוואה(ודים בטח יודע יותר ממני) בנס צי חצי מהעיר בחוג כדורסל ולזכרוני יש להם את לוינסון ועוד מספר שחקנים בקדטים ובעיקר גלבוע מעיינות..שוכמן הוא מועמד טוב לשמונה שנים באותה קבוצה. וחוץ ממנו יש להם מחלקת נוער די מפוארת עם שניים מהכשרונות הגדולים ביותר מחוץ למכבי תל אביב. אולי עוד כמה שנים הם יעמידו שלד מקומי, זול יחסית וזה ייתן להם יתרון גדול מול קבוצות שצריכות לייבא כשרון ישראלי מועט ויקר מבחוץ, שהרבה פעמים מוכן לבוא רק לשנה וזהו.

אמסלם באילת שיצא נגד מגמת השנה וזהו אגב.. התחיל להחתים כשרונות "דרג שני" לחוזים ארוכי טווח (בריסקר, עבו) וזה בהינתן שאין לו מחלקת נוער שמפתחת שחקנים. בכל מקרה גיאוגרפית למועדון כמו אילת בוודאי קשה לשכנע שחקן ישראלי צעיר לבוא לאילת ולהישאר שם שנים. אז הנה לך עוד קושי.

אתה מדבר על פילוסופיה כללית, אבל כל הנימוקים שלך מזכירים דיוני "פוטנציאל NBA". אולי, אולי לא, אולי עוד כמה שנים ואולי לא. נחיה ונראה, אני מהמר לעומתך שמספר השחקנים בשתי הקבוצות האלה שיגדלו מהנוער ויכו שורש בקבוצות הבוגרות לשנים רבות - אפשר יהיה לספור אותם על יד אחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 19, 2018 1:33 am 
Junior

הרסי הוקינס כתב:
זה כן אני כתב:
STACK כתב:

עצם זה שרמת הכדורסל כל כך גרועה מדברת טיפה יותר חזק.

אז כנראה שאנחנו צופים במפעלים אחרים. הרמה נהדרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 02, 2018 11:01 pm 
Hall of Famer

טוב, אפשר לפתוח את הדיון מחדש.
עוד מישהו חושב שכל מה שמכבי צריכה לעשות זה להשאיר את המאמן ואת רוב הסגל, ורק חסר טוויקים קטנים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 12:25 am 
Hall of Famer

בסוף זה יקרה. מכבי תגיע בזחילה לדייויד בלאט, תיתן לו צ'ק פתוח שיכתוב איזה סכום שהוא רוצה, וסעיף יציאה לNBA.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 9:03 am 
Sophomore

במכבי לא צריכים להסתכל או לדבר עם אף שחקן עד שלא מביאים לכאן מאמן רציני. לא חושב שיש אדם שפוי אחד במכבי שחושב שספאחיה מתאים באיזו שהיא צורה לאימון הקבוצה. מה יעשו בפועל? ישאירו את צמד הליצנים הקרואטים כי אחד חבר של פדרמן ולשני הם לא רוצים לשלם פיצויים (וסביר להניח שיפטרו אותו בנובמבר-דצמבר). אם שניהם בונים את הקבוצה לעונה הבאה אז אוהדי ירושלים יכולים להתחיל לחגוג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 10:48 am 
מנהל פורום

טוב, נגמרו לי הטיעונים לטובת מה שמכבי עשתה העונה, הקיץ נראה טוב, ההתחלה נראתה טוב, השורה התחתונה ביורוליג הראתה שיפור מעונה קודמת (ואל תגידו לא חוכמה, תסתכלו על ברצלונה, מילאנו, קשה לשקם קבוצה ברמת התחרותיות של היורוליג) ואז הגיע גמר הגביע וההפסדים בליגה. ואני לא כל כך שופט את ההפסדים כמו את הדינמיקה של ההפסד, ניהול המשחק, יחס השחקנים, המאמן. פה התייאשתי מספחייה. אתמול הוא עזב מסיבת עיתונאים בגלל שאוהד קילל אותו. מבלי להוריד מהביזיון שאוהדים מקללים מגיעים למסיבות עיתונאים. מה זה לנטוש מסיבת עיתונאים? עוד אינדיקציה לעצבים רופפים. ההפך ממה שהקבוצה צריכה במשבר הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 10:54 am 
Hall of Famer

את נטישת מסיבת העיתונאים בנסיבות כאלה אני דווקא יכול להבין. אין לזה צורה.
מה שאני לא יכול להבין זה את חוסר הביקורת העצמית, ההתעסקות האובססיבית בשופטים ובאכלו לי שתו לי, זריקת האחריות, ובעיקר ההתפרצויות חמומות המוח על סף האלימות. מאמן חלש ואיש מאוס.

"השורה התחתונה ביורוליג", כמו שאמרתי בת'רד האחר, מרמה. הייתה התחלה טובה שנתנה קצת אדי דלק להמשך, אבל ברוב העונה מכבי לא נראתה יותר טוב מהעונה שעברה, ועיקר העניין היה המגמה - פחות מאומנת ויותר מפורקת ככל שהעונה מתקדמת, במקום שזה יהיה ההיפך.
לא מבין איך עוד מישהו יכול להצדיק אותו או לחשוב שהוא יכול להשתלט על כדור השלג הזה, שהוא אחד הגורמים המרכזיים לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 11:12 am 
מנהל פורום

נכון, אם עזיבת מסיבת העיתונאים הייתה עומדת בפני עצמה, אין בעיה לעזוב מסיבת עיתונאים אבל כשזה מתחבר לשאר ההתפרצויות שלו, זה מחזק את הרושם של עצבים רופפים וחוסר שליטה עצמית.
המפתח למה צריך לקרות בעונה הבאה עובר דרך שתי שאלות
1) האם תאוריית ניקולה מחזיק את מכבי בביצים נכונה או לא
2) האם בלאט יקבל או לא יקבל הצעה מהNBA בעונה הבאה

אם התשובה לשתי השאלות היא לא. אז המסלול ברור, מפתחות לבלאט, ויאללה סע. כולם סותמים את הפה, אני מניח שבלאט ישמח לצמד העוזרים שכבר יש במכבי, בלאט יהיה סוג של ג'י אם ומאמן, והמשכורת של וויצ'ץ' תחסך ותלך לממן את העלויות הגבוהות של בלאט
אם התשובה ל 1 היא כן, כלומר אי אפשר להזיז את וויצ'יץ אז עדיין אפשר למסור את המפתחות לבלאט, וניקולה יישמח לקבל משכורת ולא לעשות כלום כמו שהוא עשה עד העונה הזו. הקושי מתחיל אם בלאט לא זמין.
אם התשובה ל 2 היא כן, כלומר בלאט הולך לNBA או מקבל הצעה שאי אפשר לסרב לה באירופה נגיד ...2 מיליון יורו לעונה. אז טרינקיירי הוא אופציה, אבל בעדיפות ראשונה אם אין לו חוזה לעוד עונה זה פדרו מרטינז מבסקוניה. לא יודע איפה הוא התחבא עד עכשיו, אבל מאז ש"גיליתי" אותו בסידרה נגד ולנסיה בעונה שעברה אני לא מפסיק להתפעל ממנו, טוב אני טיפוס מתלהב, אבל מוכרחים להודות שהוא לא רע בתוצאות ולא פחות חשוב הכדורסל שלו מלא השראה ומאוד מתאים למגבלות הכישרון שיש בכדורסל האירופי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 11:14 am 
Hall of Famer

בלאט לא באזור החיוג של מכבי. לא מבחינת שכר ולא מבחינת שאיפות. בשני האספקטים מכבי קטנה עליו ב-18 מידות. וזה עוד לפני שנכנסנו לזה שהוא כבר נכווה בכל הסחלע הזה של התעסקות עם הנהלת מכבי, וההתעסקות הזו רק נעשית יותר גרועה.

את ווייצ'יץ' אף אחד לא יזיז, להיפך, המעמד שלו רק הולך ומתחזק ככל שדני פדרמן מתחזק. הטרויקה פה לעוד הרבה שנים, או לפחות כל עוד יש כסף בקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 11:19 am 
מנהל פורום

לא מסכים לעניין בלאט
אם זה היה נכון הוא לא היה על סף חתימה במכבי בקיץ ובכלל הבנאדם בשביל לקבל 1.7 מיליון לעונה + סעיף יציאה לNBA היה מוכן לאמן ביורוקאפ אז שלא יאמן במכבי בשכר דומה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 166 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: