סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 4:29 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 90 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: כדורגל ישראלי 17/18
הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2018 11:42 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
רוזנבורג בירידה כמובן, אבל הייתה לה תקופה שהיא הייתה כמו באזל של היום. שלטה בליגה שלה ועשתה דברים בליגת האלופות באופן קבוע.
וכן, זה קשה לביצוע, ובכל זאת רוזנבורג ובאזל (ולפניה אפשר לציין גם את גראסהופרס) עשו את זה. וצריך לזכור גם שמכבי נהנתה מצד שני מ"מסלול האלופות" שלא היה בתקופתה של רוזנבורג.

אני ודאי לא אומר שקרויף היה כשלון מוחלט. 3 אליפויות, טרבל, הגעה לליגת האלופות והצלחות יפות בליגה האירופית - אני לא מזלזל בזה בטח בהשוואה לאיפה מכבי הייתה לפניו.
אני רק אומר שאחוזי הפגיעה שלו בזרים (ולפעמים גם בישראלים) יחסית לכסף שעמד לרשותו הם מאכזבים, ובשנתיים האחרונות הוא כבר פעל על אדי הדלק.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2018 1:29 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
כמה מקומיים משחקים בדרך כלל בקבוצות הללו בהרכב הפותח , בתקופות הטובות שלהן אותן תיארת ?
האם לנו בארץ יש שחקנים מקומיים ברמה הזו ?
אני כבר לא מדבר על זה שבאזל הצליחה ללקט שחקנים ברמה עולמית גבוהה כמו מוחמד סלאח ואמבולו , והסיכויים של קבוצה בארץ לשים יד על שחקנים כאלו ( עם כל הכסף והסקאוטינג וכו' ) הוא נמוך מאוד .

היה סביר שמכבי תשיג עליונות בתחום הזרים , בזכות הכסף והקשרים של קרויף ברחבי העולם .
הרי אם קרויף מתקשר לאיזה מאמן/סוכן בחו"ל , זה לא דומה לטלפון מאלונה ברקת , שרצקי ושות' ...
פה הכישלון הגדול .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2018 2:14 pm 
Junior

התותח המפוברק כתב:
בתור אחד שמסתכל קצת יותר לטווח ארוך, אני חושב שהוא וגולדהאר נכשלו, וכן, אני שם את שניהם באותה הסירה.
לראייתי לפחות, גולדהאר הגיע מתוך מטרה לבנות את מכבי-רגל במתכונת של באזל, רוזנבורג ודומותיהן - מפלצת שמפרקת את הליגה כל שנה ומשתתפת באופן קבוע בגביע אירופה, קרי ליגת האלופות במקרה הטוב והליגה האירופית במקרה הרע.
זה לא קרה ובהיבט הזה הכישלון הוא משותף.

על אף שאת אליפות מס' 4 ברצף הם הפסידו על הקשקש, מבחינתי ברור שביחסי גולדהאר וקרויף יש קו פרשת מים ברור והוא מכירת ערן זהבי. ברור שהם עשו על זה הרבה כסף. ועדיין, הכסף הוא תמורה בעד זהבי, הוא לא תחליף לזהבי. מאותה נקודה, מכבי לא הצליחה למצוא את המנהיג הזה שיסחוף את הקבוצה לתארים וגם אם היא רצה בצמרת כי יש לה הרבה כישרון, היה חסר לה לב ונשמה כדי לנצח את באר שבע.

החלק השני שלראייתי תרם לכישלון הזה הוא הזרים של מכבי. נכון, היו כמה טובים לאורך השנים. רייקו, קייארטנסון, פריצה, קרלוס גרסיה, אניימה. אבל בסה"כ? שיעורי הצלחה לא גדולים. הציפיה שלי במועדון כמו מכבי לאחוזי הצלחה הרבה יותר גבוהים. כסף אמור לקנות לך שחקנים טובים ויציבים יותר.

אז כל קבוצה בכירה בעלת מסורת באחת מליגות אירופה, הממנה מנג'ר מקצועי ובתום תקופה של 6 שנים לא מצליחה להיות באזל או רוזנבורג של שנות האלפיים - היא כשלון?
זאת ראייה סופר צרה של הדברים. ג'ורדי הגיע למכבי כשהיא ספרה 10 שנים ללא אליפות. בעונה הראשונה שבה הוא הביא את הצוות במו ידיו ועיצב אותו - הוא שבר את הבצורת ולקח אליפות. עונה לאחר- מכן, עם עונה נהדרת בזירה האירופאית ופאולו סוזה על הקווים, מכבי הציגה את אחת מהקבוצות הישראליות החזקות ששיחקו בכדורגל שלנו. שנה לאחר - מכן זה כבר נגמר בליגת האלופות ובטרבל. בתפר אפשר לומר שמכבי כבר עוד מעט שנתיים משחק ללא מגרש ביתי.
ג'ורדי עשה את מה שמכבי לא הצליחה לעשות בשנים שקדמו לכן בפחות כסף אבל עם פער ניכר בין ההכנסות דאז לבין אלו שעכשיו. בעקבות מכירות מוצלחות, מכבי היא כמעט תיקו במאזן שבין ההוצאה הכספית להכנסה הכספית בגזרת רכישת שחקנים מה שמעמיד את מכבי במצב אופטימלי בעבור המנג'ר שיבוא אחרי ג'ורדי, בכל הנוגע לשוק העברות וחוקי הפייר פליי.

ג'ורדי לקח את מכבי למקומות שהאוהדים כבר חשבו שלא יזכו לראות גם שנים רבות קדימה. 3 אליפויות רצוף וכו'. הוא כן נכשל ברגע שמכבי נדרשה לקפיצת מדרגה. הזרים שהוא הביא, לחלוטין לא עמדו בציפיות ממישהו שאתה מביא מבחוץ והוא כביכול מקושר. ערן זהבי הציל אותו לאורך תקופה ארוכה. הקיפאון שלו בכל מיני רגעים בעניין רכש עלה למכבי לפחות בתואר אחד. האגו שלו, לדעתי, גרם לו שלא להתחרות על וואקמה שבדיעבד היה אחראי עצום לעלייה של ב"ש. ההתעסקות הארוכה עם הפועל והחילוש שלה כשהיא בכלל לא רלוונטית ליעדים של מכבי ת"א ולא להפנות את מירב הכוח למנוע התחזקות של היריבה העיקרית שבנתה את עצמה במשך שנתיים לרוץ חזק, הייתה טעות מכרעת. הרכש שלו, פרט לעונה הראשונה, מאוד בינוני. בטח ביחס לכסף שהוא ששיחק בו. כן ייאמר לזכותו שבתקופתו הוא דאג למכור שחקנים לרווחת קופת המועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2018 7:25 pm 
Hall of Famer

מה השיגו באירופה במשך 6 ( או 5 , היו בכלל באירופה בשנה הראשונה ?! ) שנים ?
שלב בתים של ליגת אלופות , ועוד איזה פעמיים בליגה אירופית
מכובד מאוד ומעלה

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2018 8:03 pm 
Hall of Famer

3 פעמים בליגה האירופית כולל פעם אחד בשלב הנוקאאוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2018 9:02 pm 
Hall of Famer

רוזנבורג ובאזל כשם קוד כמובן. היה בזמנו גם את דינמו קייב הרבה שנים. איאקס להבדיל אלפי הבדלות.

שמואליקי - זה בכלל לא עניין של מקומיים. ברגע שאתה בדרך קבע משחק ברמות הגבוהות של אירופה, הסוכנים והכשרונות הצעירים מתחילים להתדפק על הדלתות, כי אתה הופך להיות פלטפורמה של חלון ראווה שדרכו אפשר לגלגל הרבה מאוד כסף, ואז יש לך גם כסף לזרים/מקומיים מנוסים איכותיים וגם יכול להביא צעירים כשרוניים שאתה מוכר אותם אחרי שנה (או אפילו פחות מזה) לאירופה. המותג הזה של "שיחק בליגת האלופות" או "שיחק בליגה האירופית" מזכיר במידה מסוימת את "שחקן אן בי איי לשעבר" שרץ בעבר הלא מאוד רחוק במחוזותינו. קרויף אולי דמות יחסית מוכרת, אבל הוא בטח לא אבא שלו, ומכבי תל אביב זה לא ברצלונה.

יואב - אמרתי מראש - אני מסתכל לטווח ארוך. ברור לי שבטווח הקצר, האליפויות היו מאוד מתוקות לכל אוהד, וכמה שיותר יותר טוב. יחד עם זאת, תסכים איתי שכאוהד יש הבדל עצום בין לזכות בסרייה של אלופות, לבין לזכות בסרייה של אלופות וגם להתבסס כמועדון שנמצא כמעט דרך קבע בליגת האלופות. עובדה שכשמסתכלים על מכבי-סל, הרבה לפני טריליון האליפויות והגביעים בארץ, יגידו לך 6 פעמים אלופת אירופה. בכדורגל אתה לא תגיע לשם בחיים, והדבר הקרוב ביותר זה ההשתתפות עצמה במפעל, ואם על הדרך גם תבקיע שערים או תנצח קבוצה גדולה אז בכלל.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2018 11:58 pm 
Hall of Famer

התותח המפוברק כתב:
שמואליקי - זה בכלל לא עניין של מקומיים. ברגע שאתה בדרך קבע משחק ברמות הגבוהות של אירופה, הסוכנים והכשרונות הצעירים מתחילים להתדפק על הדלתות, כי אתה הופך להיות פלטפורמה של חלון ראווה שדרכו אפשר לגלגל הרבה מאוד כסף, ואז יש לך גם כסף לזרים/מקומיים מנוסים איכותיים וגם יכול להביא צעירים כשרוניים שאתה מוכר אותם אחרי שנה (או אפילו פחות מזה) לאירופה. המותג הזה של "שיחק בליגת האלופות" או "שיחק בליגה האירופית" מזכיר במידה מסוימת את "שחקן אן בי איי לשעבר" שרץ בעבר הלא מאוד רחוק במחוזותינו. קרויף אולי דמות יחסית מוכרת, אבל הוא בטח לא אבא שלו, ומכבי תל אביב זה לא ברצלונה.

אבל זה ביצה ותרנגולת
כיצד תגיע למצב "שאתה בדרך קבע משחק ברמות הגבוהות של אירופה" ללא מקומיים ברמה מספקת ( זה מצב נתון שלא תלוי בך ) , וטרם הרגע בו "הסוכנים והכשרונות הצעירים מתחילים להתדפק על הדלתות" ?
המשותף לכל הקבוצות שהוזכרו זה שהן ממדינות כדורגל טובות מישראל ( לפחות ברגע הנתון בו אותן קבוצות אכן היו משהו ברמה האירופית , לא בהכרח נורווגיה ברמתה היום למשל ) . עדיין לא ראיתי קבוצה כמו אפואל ניקוסיה , באטה בוריסוב ודומותיהן עושות מסורת רבת שנים במפעלים האירופיים הבכירים תוך שליטה בליגה המקומית .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2018 12:17 am 
Hall of Famer

אפואל ניקוסיה עם 6 אליפויות ב-8 שנים. באותן שנים 4 עליות לליגת האלופות כולל פעם אחת שהגיעו עד רבע הגמר. 4 פעמים בשלב הבתים של הליגה האירופית כולל פעם אחת שעלתה עד שמינית הגמר (שלב הנוקאאוט השני).
באטה בוריסוב 12 אליפויות רצופות, 5 פעמים בליגת האלופות בעשור האחרון. עוד 3 פעמים בליגה האירופית כולל עליה אחת לנוקאאוט.
נדמה לי שמכבי הייתה מתחלפת עם שתיהן ביחד וכל אחת לחוד.
יש שאלות?

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ה' מרץ 29, 2018 12:22 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2018 12:20 am 
Hall of Famer

1. מה שראי אמר
2. שום ביצה ותרנגולת. אתה משקיע יותר בהתחלה ומחזיר את ההשקעה אחר כך דרך הבונוסים וזכויות השידור של ליגת האלופות ומכירה של שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2018 2:16 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אפואל ניקוסיה עם 6 אליפויות ב-8 שנים. באותן שנים 4 עליות לליגת האלופות כולל פעם אחת שהגיעו עד רבע הגמר. 4 פעמים בשלב הבתים של הליגה האירופית כולל פעם אחת שעלתה עד שמינית הגמר (שלב הנוקאאוט השני).
באטה בוריסוב 12 אליפויות רצופות, 5 פעמים בליגת האלופות בעשור האחרון. עוד 3 פעמים בליגה האירופית כולל עליה אחת לנוקאאוט.
נדמה לי שמכבי הייתה מתחלפת עם שתיהן ביחד וכל אחת לחוד.
יש שאלות?

בהחלט הופתעתי מנתונים אלו ...
בפרט זה שניקוסיה למשל כבר 8 שנים רצופות הגיעו לשלב בתים כלשהו - בהחלט מרשים מאוד בכל קנה מידה .
אם כי יש פה גם סוגיה של חוקים מקומיים . כמדומני שהיו שנים בהם לניקוסיה היו מספר דו ספרתי של שחקנים זרים , מה שמכבי לא יכולה להרשות לעצמה כמובן .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2018 2:32 pm 
Hall of Famer

אתה צודק במקרה של אפואל, קודם כל קפריסין היא חלק מהאיחוד האירופי אז מן הסתם לשחקנים אירופים יש שם מקום חופשי, אבל בכלל חוקי הזרים בקפריסין מאד ליברלים.
לעומת זאת בבוריסוב יש מצב דומה למכבי, 5-6 זרים ולא יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2018 8:18 pm 
Hall of Famer

אוהד בית"ר שהכניס גרזן לראש של יורי טאליבן נכנס ל-10 שנים בפנים, אחרים מאותו אירוע גם קיבלו כמה שנים.
מזל טוב. עם כל סלידתי ממר טאליבן אסקווייר, טוב לראות עונש אמיתי (גם אם אולי אפילו נמוך מדי יחסית לכוונה ולתוצאה) על אלימות בין אוהדי ספורט.
כולי תקווה שאותו בית"רי גם יתפרע בכלא, ישב את עונשו במלואו בלי ניכוי שליש, ייתבע אזרחית, ויצא מהכלא כשכל רכושו הוא הבגדים שלעורו.
תנו לי 3-4 מקרים כאלה ונראה מה יהיה עם אלימות במגרשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2018 8:47 pm 
Hall of Famer

זהו, שהאלימות הזאת לא הייתה במגרשים, והיא הופעלה כלפי מישהו שהכינוי שלו זה "טליבאן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 30, 2018 12:04 am 
Hall of Famer

אז מה? יש לך ספק שזה בהחלט נופל בהגדרת "האלימות בספורט"? אז מה אם זה פיזית לא היה במגרש? יש לך ספק שזה אותם אנשים ואותו קונטקסט?
ו... אז מה? מה זה משנה על מי היא הופעלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 30, 2018 1:10 am 
Junior

הוא גם נקנס ב - 100 אלף ש"ח.
אמרתי את זה כבר ממזמן - כסף כסף ועוד כסף.
לא מזמן מכבי תבעה אישית את אוהד הקבוצה, בחור בשנות העשרים לחייו על כמאה אלף ש"ח על כך שהדליק אבוקה במשחק של הקבוצה.
כולם גברים גדולים במגרש ועם החברים עד שאתה קם בבוקר ומחכה לך בדואר רשום או עם שליח כתב תביעה כשלצד השם שלך מופיע סכום מטורף כזה.
האירגון יצאה במחאה של החזיקה מעמד רב, הגיעו עם האוהד לפשרה, אבל מאז לא ראיתי אבוקה אחת במגרש - אם זה היה הגורם המכריע שגרם לתופעה להיעלם לתקופה ממושכת, לא יודע, אבל זה לחלוטין נמצא בתוך סט האפשרויות שצריכים להשתמש בהם כנגד אוהדים מתפרעים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 30, 2018 2:03 am 
Hall of Famer

מצוין. הוא יכול ללכת אחרי שיצא מהכלא ולגור באוהל מול הבית של קורנפיין או משהו.
בינתיים - שלא יתכופף להרים את הסבון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 30, 2018 2:09 pm 
Hall of Famer

ראי - מדובר בקומץ אוהדים. :D

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 30, 2018 4:10 pm 
Hall of Famer

לא הבנתי, אבל ווטאבר. אני מקווה שנראה עוד כמה כאלה שייכנסו לכלא לשנים ויצאו ממנו הרבה יותר עניים. ואז נראה את הקומץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 12:24 pm 
Hall of Famer

https://sports.walla.co.il/item/3147510

תקציב מחלקת הנוער של מכבי ת"א - 14 מיליון שקל
וואו

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 03, 2018 2:16 pm 
Hall of Famer

מה יצא מה-14 מיליון הזה? אילו שחקנים משמעותיים הוציאה מחלקת הנוער הזו בשנים האחרונות?
יפה שמשקיעים בנוער, לא יפה שבעצם זורקים כסף לפח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 05, 2018 1:53 am 
Hall of Famer

חייב לציין שמכבי החזיקה מעמד במאבק האליפות יותר זמן משחשבתי....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 05, 2018 10:53 am 
Hall of Famer

ראי, נראה שהחיים שלך דבש. כל הזמן הפתעות לטובה. אף אחד לא יכול לאכזב אותך עם רף הציפיות ההתחלתי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 06, 2018 8:27 pm 
Hall of Famer

אני לא אוהד מכבי רגל. אני סתם חושב כמו שחשבתי אז שזו קבוצה פח, הרבה פחות טובה מב"ש ובית"ר. זה שהם החזיקו עד עכשיו זה לא צפוי מבחינתי, הייתה להם תקופה טובה כשדסה חזר מהפציעה אז הם החזיקו קצת יותר זמן ממה שציפיתי. גם הפועל חיפה יש לציין החזיקה יותר ממה שציפיתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 06, 2018 9:36 pm 
Hall of Famer

למה מכבי פחות טובה מבית"ר לדעתך?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 08, 2018 11:58 am 
Freshman

כשקרויף הגיע למכבי לפני 6 שנים הוא טען "נבנה קבוצה שמורכבת משחקני בית ושחקנים צעירים שגדלו במועדון" בפועל מה שהיה ב-6 שנים האלו הן רכישות בסכומים מטורפים של שחקנים שכבר היו בשלהי הקריירה. את כל הצעירים הבאמת טובים שגדלו במועדון הוא זרק להשאלות שעד היום הם לא חזרו מהן.( לדוגמא, לוגסי שעלה עם מיכה ביחד מהנוער והיה הבטחה גדולה, ואפילו הראה כמה כדורגל יש לו כשהיה בקבוצה הבוגרת). היו כמה שחקנים טובים שהביא אבל שחקנים שבאו לעשות סיבוב על הכסף של גולדהאר ולא להילחם על סמל של המועדון. בשורה התחתונה, קרויף עוזב בלי שהשאיר שום יסודות של שחקני בית שמובילים את הקבוצה וצברו ניסיון בקבוצה הבוגרת(מלבד מיכה ודור פרץ שלאחרונה רק התחיל לקבל דקות).
תמיד אמרתי שלבנות את כל הקבוצה על שחקן אחד כמו שעשו עם זהבי, זה לירות לעצמך ברגל ברגע שאותו שחקן יעזוב, וזה באמת מה שקרה מאז שזהבי עזב. פשוט בנו את כל הקבוצה עליו וכל השחקנים שיחקו בשבילו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 90 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה