סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 12:15 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 106 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: יורוקאפ 18/19
הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 1:14 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ערן כתב:

ראי, ליגת האלופות קיימת רק שנתיים, וקשה לי לפחות לא לראות שהמפעל נמצא בעלייה. אם היורוקאפ עצמו הצליח למלא את הרוסטר שלו, זה נפלא, אבל הצעדים האחרונים שלו (כמו למשל שיריון 2 קבוצות לליגת האלופות בצורה מתריסה), רק מראים את הפחד שלו מהמפעל של פיב"א, לפחות ע"פ ראות עיני. מה סך הפרסים ביורוקאפ? יש לנו כבר את הנתון לגבי זה? נכון לרגע זה אני מקבל כעובדה את זה שאין פרסי השתתפות ביורוקאפ, אפילו לא של שקל אחד שחוק, אז השאלה היא האם זכויות השידור ביורוקאפ עדיין שוות יותר לקבוצות מאשר מענקי ההשתתפות של ליגת האלופות, כולל זה שליגת האלופות מכסה את כל עלות הקבוצות (שופטים בטוח, ואני די בטוח שטיסות ולינה).

אה, "אתה מקבל כעובדה"? ועל זה אתה בונה את התיאוריה שלך? זה הבן דוד של "אני נוטה לחשוב" של מישהו אחר פה...

אפילו פיב"א לא טוענת דבר כזה. לפני השנה הראשונה שלה היא הראתה מצגת עם הפרסים שלה (שהיו אז 5.2 מיליון כאמור) מול הפרסים של היורוקאפ שהיו אז נמוכים, אבל לא אפס. מאז הפרסים של היורוקאפ גדלו פי 2 לפחות מכל מיני סיבות - מן הסתם גם התחרות, אבל בעיקר הפורמט החדש של היורוליג שהכניס הרבה יותר כסף שחלקו מופרש ליורוקאפ, ועלייה גדולה בספונסרים שלו ובעיקר הספונסר שנותן למפעל את השם שלו - משהו שלא היה קודם. הפרסים היום ביורוקאפ הם מעל 3 מיליון יורו כסכום בסיס, לפני ההכנסות מהמדיה שמתווספות לזה, ושוב, זה מתחלק בין פחות קבוצות. וגם ביורוקאפ משלמים הוצאות שיפוט.
https://www.eurohoops.net/en/eurocup/46 ... aised-120/

הצ'מפיונס מפעל נחמד ביותר וגם אני חושב שהוא נמצא בכוון טוב בסך הכל. אבל יש גם סימנים בכוון ההפוך. ירידה גדולה בסך הפרסים זה למשל לא סימן כזה טוב.

ואני לא חושב ששמירת מקום לצ'מפיונס היא התרסה או סימן לפחד. זו חזרה על הצעה שכבר ניתנה לפיב"א, ומבחינת היורוליג זה מקבע את הצ'מפיונס כתחרות מס' 3 באירופה - כי מהצ'מפיונס "עולים" ליורוקאפ.
ובכל מקרה, מפעל שאיכלס את עצמו דרך סנקציות על ליגות ואיגודים לא יכול לבוא בטענות על התרסה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 1:16 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
ערן כתב:

ראי, ליגת האלופות קיימת רק שנתיים, וקשה לי לפחות לא לראות שהמפעל נמצא בעלייה. אם היורוקאפ עצמו הצליח למלא את הרוסטר שלו, זה נפלא, אבל הצעדים האחרונים שלו (כמו למשל שיריון 2 קבוצות לליגת האלופות בצורה מתריסה), רק מראים את הפחד שלו מהמפעל של פיב"א, לפחות ע"פ ראות עיני. מה סך הפרסים ביורוקאפ? יש לנו כבר את הנתון לגבי זה? נכון לרגע זה אני מקבל כעובדה את זה שאין פרסי השתתפות ביורוקאפ, אפילו לא של שקל אחד שחוק, אז השאלה היא האם זכויות השידור ביורוקאפ עדיין שוות יותר לקבוצות מאשר מענקי ההשתתפות של ליגת האלופות, כולל זה שליגת האלופות מכסה את כל עלות הקבוצות (שופטים בטוח, ואני די בטוח שטיסות ולינה).

ואני לא חושב ששמירת מקום לצ'מפיונס היא התרסה או סימן לפחד. זו חזרה על הצעה שכבר ניתנה לפיב"א, ומבחינת היורוליג זה מקבע את הצ'מפיונס כתחרות מס' 3 באירופה - כי מהצ'מפיונס "עולים" ליורוקאפ.

שוב , למה אתה חושב שזו "הצעה" לפיב"א , ולא פשוט נסיון "לשתות" את הקבוצות הבכירות שלו מעל הראש שלהם ? מישהו באמת חושב שיש סיכוי שפיב"א תסכים לסוג הזוי של הצעה כזאת , אם הייתה (ואני לא מאמין שהייתה) ?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 1:21 pm 
Junior

STACK כתב:

1. זה כבר עניין של טעם אישי, אני לא רואה עלייה ברמת הכדורסל הכללית, יש יותר משחקים בין קבוצות חזקות.
אבל אין שמות חדשים בכל עונה יש פחות כוכבים וגם לא מעט משחקים לא מהנים וברמה לא טובה. לדעתי.

2. לא רואה שיפור במספרים.
הכוכב האדום היא שיאנית הקהל קח בחשבון ש15 משחקי בית שלה בשנתיים האחרונות יעלו את מספר הצופים הכללי.
הממוצע הוא +- הממוצע של השנים האחרונות.
הסכם השידורים, הגיוני לחלוטין, תוסיף גם את הleauge pass שהיה מגיע בכל מקרה ופתח אופציה חדשה.

אולי אין עלייה ברמת הכדורסל באופן זה שמשחקים בין קבוצות איכותיות בעבר זהים ברמתם למשחקים בין אותן קבוצות כיום (ואני לא טוען שכיום משחק בין ריאל לצסק"א הוא שקול לרמת NBA, אבל באופן אישי התמוגגתי מלא מעט משחקים העונה), אבל צריך לקחת בחשבון שכיום יש הרבה יותר משחקים כאלה פלוס זה שנפטרת משמונה קבוצות חלשות.

השיפור במספרים הוא נתון סטטיסטי שאתה יכול לבדוק בכל רגע נתון. העונה יש קרוב ל 8,400 צופים למשחק וזה עוד לפני שנכנסו לשלבים המכריעים של העונה. בעונת 2016 לצורך העניין הממוצע היה 7,332 למשחק. בעונות 2015 ו-2014 היו 8,184 ו-8,130, בהתאמה. ושוב, אנחנו עוד לפני שלב הפלייאוף.

נערך לאחרונה על ידי זה כן אני בתאריך א' אפריל 15, 2018 1:32 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 1:25 pm 
Hall of Famer

עופר האדום כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
ערן כתב:

שוב , למה אתה חושב שזו "הצעה" לפיב"א , ולא פשוט נסיון "לשתות" את הקבוצות הבכירות שלו מעל הראש שלהם ? מישהו באמת חושב שיש סיכוי שפיב"א תסכים לסוג הזוי של הצעה כזאת , אם הייתה (ואני לא מאמין שהייתה) ?

הייתה בהחלט הצעה כזו. צר לי שלא אחפש לך רפרנס עכשיו אבל הבאתי אותו בזמנו באחד הת'רדים הארוכים על מלחמת פיב"א והיורוליג.
ולא, אני לא חושב שפיב"א תסכים לזה, כמו שלא הסכימה אז. הרי כמו שאמרתי זה מקבע את הצ'מפיונס כתחרות מס' 3 באירופה, שהפינליסטיות שלו "עולות" ליורוקאפ. לזה הם לא מוכנים.
מה שאני חושב זה שמדובר במצג למלחמות שעוד עתידות לבוא מול פיב"א ולפסיקה שתבוא מתישהו של הנציבות האירופית. הם יוכלו להגיד שבאו עם הצעה.
הרי בשביל לשתות את הקבוצות הבכירות של הצ'מפיונס לא צריך "לשמור מקומות לצ'מפיונס". היורוקאפ ישמח לעוד קבוצות "שוות" בלי קשר לתוצאות שלהם בצ'מפיונס. מספיק לשמור ויילד קארדים נוספים ולאכלס אותם במי שרוצה לבוא. אם בשיקטאש למשל תרצה לבוא ליורוקאפ, ידחו אותה כי היא לא הגיעה לגמר בצ'מפיונס? שטויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 1:28 pm 
Hall of Famer

מה הייתה ההצעה.....? מה הוצע לפיב"א בתמורה לשתייה של שתי הפיינאליסטיות שלה ?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 1:39 pm 
Hall of Famer

נו, אתה בעצם רוצה שאני אחטט שוב בת'רדים האלה. עלו בהן הרבה הצעות ואני לא זוכר מה היה בכל דבר ומה בא ביחד עם מה, אבל זה היה חלק מאיזושהי הצעה. פיב"א סירבה, ודרשה להעלות קבוצות מהצ'מפיונס ישירות ליורוליג במקרה של איחוד. לזה היורוליג ענו בלעג "אין מצב שעולים מהליגה השלישית ישר לראשונה".
אתה יכול לחטט בת'רדים האלה בעצמך, או "לקבל כעובדה שזה לא היה".....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 1:53 pm 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
1. ההתחזקות הכלכלית של היורוליג היא עובדה. דיווחו בין היתר על עלייה משמעותית בהכנסות מזכויות שידור, וסך כל הפרסים שמחולקים לקבוצות נע סביב ה-30 מיליון יורו לעונה. לפני החתימה עם IMG זה היה בערך חצי או שליש מזה. העובדה שצימצמו את מספר הקבוצות (שכתוצאה מכך זונות לנתח משמעותי יותר מהעוגה) לא גורעת מכך שהמצב הכלכלי יותר טוב, בטח ובטח שבמאות אחוזים מהבדיחה שפיב"א מציעה.

יש סימוכין לנתון על ה-30 מיליון יורו ?
באם זה המצב - זה כמובן מאוד משמעותי . למשל ניתן להגיד שתגמול ממוצע לקבוצת יורוליג הוא כ-שני מיליון יורו ( באופן ישיר , כמובן ששלושים משחקים תורמים את שלהם גם בזכויות שידור , מחיר מנוי , מכירת כרטיסים נוספת , ספונסרים וכו' ) , בעוד במפעלים המשניים זה סדר גודל 150 אלף יורו בממוצע ביורוקאפ , ו-100 אלף בליגת האלופות ( זה סדר גודל של הסכומים שצוינו כאן למעשה בעמודים האחרונים ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 2:03 pm 
Junior

זה פורסם בהמון מקומות בזמנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 2:30 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
ערן כתב:

אה, "אתה מקבל כעובדה"? ועל זה אתה בונה את התיאוריה שלך? זה הבן דוד של "אני נוטה לחשוב" של מישהו אחר פה...

אפילו פיב"א לא טוענת דבר כזה. לפני השנה הראשונה שלה היא הראתה מצגת עם הפרסים שלה (שהיו אז 5.2 מיליון כאמור) מול הפרסים של היורוקאפ שהיו אז נמוכים, אבל לא אפס. מאז הפרסים של היורוקאפ גדלו פי 2 לפחות מכל מיני סיבות - מן הסתם גם התחרות, אבל בעיקר הפורמט החדש של היורוליג שהכניס הרבה יותר כסף שחלקו מופרש ליורוקאפ, ועלייה גדולה בספונסרים שלו ובעיקר הספונסר שנותן למפעל את השם שלו - משהו שלא היה קודם. הפרסים היום ביורוקאפ הם מעל 3 מיליון יורו כסכום בסיס, לפני ההכנסות מהמדיה שמתווספות לזה, ושוב, זה מתחלק בין פחות קבוצות. וגם ביורוקאפ משלמים הוצאות שיפוט.
https://www.eurohoops.net/en/eurocup/46 ... aised-120/

הצ'מפיונס מפעל נחמד ביותר וגם אני חושב שהוא נמצא בכוון טוב בסך הכל. אבל יש גם סימנים בכוון ההפוך. ירידה גדולה בסך הפרסים זה למשל לא סימן כזה טוב.

ובכל מקרה, מפעל שאיכלס את עצמו דרך סנקציות על ליגות ואיגודים לא יכול לבוא בטענות על התרסה.

בסדר, לקחתי את זה בחשבון אז עדיין מדובר לא בדיוק בהפרשים גדולים בהכנסה לקבוצת יורוקאפ לליגת האלופות. הפרשים קטנים לכאן או לכאן זה בכל מקרה לא מה שאמור לבוא ולקבוע בשבילך באיזה מפעל להשתתף הרי. אז מה החותמת עבור קבוצה, זה מה שאני מנסה להבין. האם זה זכויות השידור, הפרוספקט ליורוליג, חוזה השיריון (שלפי מה שהבנתי כבר לא מוצע), מה בעצם הדבר שגורם לקבוצה לרצות ללכת ליורוקאפ ולא לליגת האלופות הנבנית?
אולי למעשה זה שילוב של כל הדברים הללו והליכה על המוכר והבטוח. אבל גם ביורוקאפ אין בדיוק יציבות, עם שינויי הנהלים שמונהגים בתדירות כזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 2:35 pm 
Sophomore

ועוד שאלה ראי, על מה הנציבות צריכה עדיין לפסוק? אין יותר סנקציות, מה הויכוח כרגע?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 2:45 pm 
Hall of Famer

בנוגע להבדלים בהכנסות, שוב, אתה טועה איפה שאני טעיתי. מדובר בערך בסדר גודל דומה של סך פרסים - אבל ביורוקאפ יש רק 24 קבוצות. בצ'מפיונס יש 32. זה הבדל משמעותי. פרוסות העוגה ביורוקאפ הרבה יותר גדולות לרוב המכריע של הקבוצות, מה גם שבמבנה הפרסים החדש בצ'מפיונס הפרסים נוטים הרבה יותר לשלבים הגבוהים - בעיקר לזוכה עצמה, על חשבון רוב הקבוצות.

מה שהנציבות למיטב הבנתי הוא מי פוגע או לא פוגע בתחרות העסקית בתחום הספורט. לגבי ה"אין סנקציות", זה כמובן באופן רשמי. הם לא כתבו שישעו איגודים, אבל בפועל גם בקיץ האחרון פיב"א הוציאה מכתבים לאיגודים, למרות שלא איימה במפורש בסנקציות הם היו מנוסחים בצורה די מאפיוזית של "בינתיים אנחנו באים בטוב"...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 2:49 pm 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
זה כן אני כתב:
1. ההתחזקות הכלכלית של היורוליג היא עובדה. דיווחו בין היתר על עלייה משמעותית בהכנסות מזכויות שידור, וסך כל הפרסים שמחולקים לקבוצות נע סביב ה-30 מיליון יורו לעונה. לפני החתימה עם IMG זה היה בערך חצי או שליש מזה. העובדה שצימצמו את מספר הקבוצות (שכתוצאה מכך זונות לנתח משמעותי יותר מהעוגה) לא גורעת מכך שהמצב הכלכלי יותר טוב, בטח ובטח שבמאות אחוזים מהבדיחה שפיב"א מציעה.

יש סימוכין לנתון על ה-30 מיליון יורו ?
באם זה המצב - זה כמובן מאוד משמעותי . למשל ניתן להגיד שתגמול ממוצע לקבוצת יורוליג הוא כ-שני מיליון יורו ( באופן ישיר , כמובן ששלושים משחקים תורמים את שלהם גם בזכויות שידור , מחיר מנוי , מכירת כרטיסים נוספת , ספונסרים וכו' ) , בעוד במפעלים המשניים זה סדר גודל 150 אלף יורו בממוצע ביורוקאפ , ו-100 אלף בליגת האלופות ( זה סדר גודל של הסכומים שצוינו כאן למעשה בעמודים האחרונים ) .

הנה כאן, מפי האתון:
https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... gue-clubs/
זה לפני ההכנסות מהזכויות שמתווספות על זה.
כמובן שגם כאן החלוקה היא לא יוניפורמית, מי שמצליח יותר גם מקבל חלק גדול יותר בעוגה. אבל סכום הבסיס הוא (לפי חישובים שעשו בכל מיני מקומות) קרוב ל-600K יורו לקבוצה, ועל זה מתווספים הבונוסים של הנצחונות. פנרבחצ'ה שלקחה את התואר עשתה כמעט 2 מיליון יורו מהבונוסים על נצחונות. מכבי עשתה 400K יורו מעשרת הנצחונות שלה. על זה מתווספים זכומים מהכנסות השידורים וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 3:48 pm 
Hall of Famer

אז אנחנו מדברים על סכום בסיס מינימלי של כמיליון יורו ( שהרי לא תנצח 0 משחקים ... ) + זכויות שידור .
בהחלט מכובד ( במונחי כדורסל אירופי ) , ומספיק כדי לבדל בגדול את היורוליג מכל שאר המפעלים .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 3:50 pm 
Hall of Famer

זה 40000 יורו לנצחון בשלב הליגה. מכבי ניצחה בשנה שעברה 10 משחקים אז זה 400K. על נצחונות בשלבים הגבוהים יותר מקבלים יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 4:35 pm 
Junior

אני אגב עדיין חושב שצריך להפחית את הסכום עבור ניצחון ולחלק יותר לקבוצות שמגיעות לשלבים הסופיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 6:24 pm 
Hall of Famer

משהו לגבי הקהל ביורוליג: אני חושב שקשה לשים את האצבע על האמת במלואה, כי יש הרבה שונות בין הקבוצות בהיבט הזה. היורוליג בשנתיים האחרונות פחות או יותר התייצב, אבל עכשיו הוא מאבד עוגן קהל גדול - הכוכב האדום ו/או פנתינאיקוס (סתם ניחוש פרוע, אם פנתינאיקוס באמת תפרוש הכוכב תיכנס בחזרה; אבל לפחות אחת מהן לא תהייה) ומקבל את דרושפאקה ובודוצ'נוסט. קשה לי להאמין שישמרו על אותו ממוצע.
לא שזה משנה הרבה; ההכנסות הגדולות באות מהמדיה, והיום - יותר מתמיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 6:36 pm 
מנהל פורום

אתם שמים לב על איזה סכומים זניחים את דנים כאן ביחס לתקציבי הקבוצות?
15 מיליון תקציב ממוצע ו2.5 מיליון דולר הכנסה ממוצעת לקבוצה, זה בדיחה
היורוליג נכשל כשילון ענק בשיווק המפעל והדבר היחיד שמצדיק את קיומו זה פיב"א כמובן
400 אלף שמכבי קיבל בעונה שעברה, את מה בידוק מכסה? את הנסיעות היא לא מכסה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 6:50 pm 
Sophomore

אבל הקבוצות מקבלות בטח עוד כסף מזכויות שידור ומחסויות, בטח מזה עושים את הכסף הגדול, מעבר למנויים. אני מניח שזכויות שידור ליורוליג עדיין שוות משמעותית יותר משל כל מפעל אחר, ושמנויים ליורוליג שווים יותר משל כל מפעל אחר.

עריכה- אני רואה שכתבתם הסכום מהיורוליג כולל זכויות שידור, זה כולל גם את זכויות השידור הפרטניות שכל קבוצה מקבלת, כמו החוזה שמכבי חתמה עם חברה מסוימת (לא זוכר את השם שלה.)?

נערך לאחרונה על ידי יואי בתאריך א' אפריל 15, 2018 7:02 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 6:54 pm 
Junior

uriel17 כתב:
אתם שמים לב על איזה סכומים זניחים את דנים כאן ביחס לתקציבי הקבוצות?
15 מיליון תקציב ממוצע ו2.5 מיליון דולר הכנסה ממוצעת לקבוצה, זה בדיחה
היורוליג נכשל כשילון ענק בשיווק המפעל והדבר היחיד שמצדיק את קיומו זה פיב"א כמובן
400 אלף שמכבי קיבל בעונה שעברה, את מה בידוק מכסה? את הנסיעות היא לא מכסה

בדיחה ביחס למה? כי אם מקור ההשוואה שלך הוא הכדורגל או NBA אז ברור שהבעיה היא בעיקר הציפייה המוגזמת שלך שהכדורסל האירופי יכול להוציא מפעל שמכניס לחברות בו עשרות מיליוני דולרים בשנה. זה מזכיר לי את הימים בהם רצו להסתלבט על היורוליג (בתקופה שמכבי היתה קבוצת צמרת כמובן) וישר היו מביאים כהשוואה את ההצלחה של ליגת האלופות על מנת להגחיך את המפעל. זו סתם השוואה לא הוגנת שלא מספרת כלום חוץ ממה שכולם יודעים - שהכדורגל הוא ענף הרבה הרבה יותר פופולרי ושביבשת אחרת יש ליגת כדורסל טובה יותר.

אם אתה משווה את המצב של היורוליג לעומת שאר ענפי הכדור באירופה (למשל כדוריד, שהטופ שלו נמצא באירופה) שהם לא כדורגל, אז המצב שלו מעולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 8:41 pm 
מנהל פורום

ביחס לרוגבי וכדוריד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 9:24 pm 
Junior

המצב הכלכלי של היורוליג טוב יותר ממה שידוע לי מהרוגבי (עברתי פעם על משכורות של שחקני רוגבי באירופה והם נמוכים מכדורסלנים) ובוודאות יותר מהכדוריד. פעם אפילו ראיתי ת'רד שנפתח בפורום אירופי של חובבי כדוריד שבו הם נתנו את היורוליג כמודל אליו הם צריכים לשאוף. בחיי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 9:50 pm 
Hall of Famer

אתה מודד לא נכון. כלומר זה נכון שהמשכורות ברוגבי יוניון נמוכות יחסית, אין הרבה שחקנים שעושים מעל מיליון דולר בשנה משכורת.

א ב ל.... תמדוד את ההכנסות ולא את ההוצאות...
וכאן הרוגבי משאיר לכדורסל האירופי אבק. הליגה הכי עשירה בעולם היום היא ה-top14 בצרפת, ויש לה עסקת טלויזיה שמכניסה לה בערך 60 מיליון פאונד בשנה. כמה זה, 100 מיליון דולר בערך? וזה רק הליגה הצרפתית, כן? ורק מטלויזיה.
עכשיו תוסיף לזה ליגות בעוד מקומות שהרוגבי פופולרי בהם כמו באי הבריטי ובאירלנד...
אל תשאל אותי למה המשכורות ברוגבי כל כך נמוכות אם ההכנסות כאלה גבוהות. אולי משטר תקרת שכר מאד מאד נוקשה, אולי ארגוני שחקנים חלשים, מן הסתם זה גם כי בקבוצת רוגבי יש יותר שחקנים מאשר בכדורסל... אין לי מושג. אבל זה המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 10:19 pm 
Junior

אוקיי, קיבלתי. אבל חוץ מצרפת ואנגליה, מה המצב בשאר אירופה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 10:42 pm 
Hall of Famer

אין לי מושג. אני יודע שהמקומות שציינתי, מה שנקרא "שש האומות", אלה המקומות שהרוגבי הכי פופולרי באירופה. יש עוד מקומות שיש בהם רוגבי טוב, באיטליה למשל, אבל אין לי מושג מה המצב שם.
בכלל, יש גבול למה שאני יכול לחקור... בעולם הקריפטו קוראים לזה - DYOR.

בכל אופן, ליגה מקומית אחת, רק מטלויזיה, מכניסה 100 מיליון דולר. נראה לי שזה מספיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 15, 2018 11:47 pm 
Hall of Famer

אז הנה מספרים על פי ויקיפדיה, הכל ביורו:
רוגבי יוניון - הכנסות של ה-top14 בצרפת 303M ושל הליגה השנייה (pro D2) 111M. הפרמיירשיפ באנגליה 245M.
בכדוריד הליגה הכי עשירה היא הבונדסליגה בגרמניה עם הכנסות של 103M. אבל אין מספרים על ליגת האלופות בכדוריד, שאני מניח שהיא הדבר שצריך להשוות ליורוליג.

אני מסייג ואומר שאני לא יודע מה המספרים האלה כוללים ואם ההשוואה ליורוליג היא תפוחים לתפוחים. אם המספרים כוללים גם חוזי אימוץ פרטיים של הקבוצות זה לא חוכמה.
אני יודע בוודאות רק על חוזה הטלויזיה של הרוגבי בצרפת שדיברתי עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 106 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], shmueliki, עופר האדום ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה