סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 9:30 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 107 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אפריל 23, 2018 10:13 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
הרגשתי שזה נושא שראוי לאשכול משלו.

בשקט בשקט (לפחות מבחינת הדיבורים פה בפורום) מתפתחות להן 4 סדרות מרתקות כבר בסיבוב הראשון. כולן ב-1-1 (הטוב מ-3) ומחר ב-19:00 יתקיימו ארבעת המשחקים המכריעים, כאשר באמת הכל פתוח.

ראשית למי שפחות עקב - העונה התפתחה ליגה דיי צמודה. ב"ש, למרות סגל עדיף על הנייר, הייתה מאוד לא יציבה, קריית-גת בנתה גם כן קבוצה לעלייה אבל עברה זעזועים תוך כדי השנה, ומי שרוב העונה הייתה במקום הראשון אבל בסוף בכלל סיימה רביעית היא בכלל רחובות (!?).
למעשה מקומות 2-5 סיימו כולן את העונה הסדירה באותו מאזן עם 8 הפסדים, וקריית גת המוליכה סיימה עם 7!
מקומות 6-8 (גליל, הפועל ר"ג, כפ"ס, בסדר הזה) סיימו הרבה יותר קרוב למועמדות לירידה מאשר למקום 5, אבל זה לא מנע מהן להשוות את הסדרות ולהיות במצב שבו אם הן מנצחות מחר ועולות זו לא תהיה הפתעה ענקית.

קריית-גת (1) מול כפר-סבא (8)
כפ"ס הפתיעה אצלה בבית ולוקחת את ק"ג למשחק שלישי, כאשר במשחק הראשון הקשתה על קריית-גת ועם כל הבלאגן שהיה עם המשכורות, סיכוי סביר שכפ"ס ינצחו מחר.
קריית-גת שיחקו בשני המשחקים בלי אחד הזרים שלהם שפצוע, לא יודע אם ישחק מחר. הם החזירו מפרישה את אסנטי שמשחק שם 30 דק', ויש כמובן את רותבארט, אלון ספיר, שמריז וטישמן, וגם גארד זר בשם קדריק מייז שקלע רק 4 נק' בהפסד.
לעומת זאת בסגל של כפ"ס, חוץ משני זרים הישראלי הכי נוצץ הוא שארפ ג'וניור, וגם הוא לא יציב.

קריית-אתא (2) מול ר"ג/גבעתיים (7)
הסדרה הכי צמודה, למרות ההבדל במיקום הקבוצות. משחק ראשון אתא ניצחו 89-85, ובשני ר"ג ניצחו 82-80.
אתא תלויים ביכולת של דנינו וגיא דותן, בהינתן והזרים תורמים את שלהם (מה שלא קרה במשחק בר"ג), כאשר גם מקסים קיקוס נותן כוח אש מאז שהצטרף לקראת סוף העונה.
ר"ג מתבססים על הגארד הזר ראשאד מאדן שלא ברור למה הוא לא בליגת העל. בנוסף גם הזר הגבוה (בידלר) חוגג בינתיים בסדרה ויש להם גם מתאזרח בן 24 שהגיע מרוסיה בשם איליה אילייב שמראה יכולת מצויינת העונה ולדעתי יקבל הצעות מליגת העל.

באר-שבע (3) מול גליל (6)
גליל כבר הובילו ב-15 במשחק הראשון, אבל ב"ש חזרו וניצחו 83-73. במשחק בגליל ב"ש היו בפיגור של 8-10 נק' רוב המשחק, עלו ליתרון קטן בדק' הסיום אבל בסוף החטיאו שלשה שיכלה לנצח להם את המשחק אך הפסידו 74-72. ההגיון אומר שגליל בהחלט מסוגלים לנצח מחר, אך מרגיש לי שב"ש הולכים להתפוצץ. הדחה בסיבוב הראשון אחרי שנתיים של כישלון לעלות תגרום לבלאגן ואולי אפילו לעזיבה של הבעלים והספונסרים.
בב"ש יש העונה שני זרים מעולים - סטורם וורן וזר שהגיע משום מקום אבל התגלה כגניבה בשם אנדל קאמברבאץ' (עמדות 1-3, 1.98). יחד איתם מי שאמור היה לתת תפוקה אבל לא היה יציב העונה הוא אור סולומון שירד מליגת העל. שני המתאזרחים הותיקים פישר ויאנגר תורמים הרבה ניסיון והראשון גם מקבל הרבה קרדיט כשחקן מוביל, בעיקר כי הרכז שהביאו (עדי כהן סבן) דיי נכשל להוביל את הקבוצה. לאחרונה ב"ש הביאו את אריאל נבון, שכיכב בקיץ במדי העתודה, והוא בהחלט מוסיף הרבה כוח אש והגנה.
בגליל יש את קורטני פלס ואת אבישי גורדון בעמדת המאמן.

רחובות (4) מול רעננה (5)
אם לא באר-שבע, אז הייתי רוצה שהקבוצה של ברק פלג תיקח אליפות. הרבה שחקנים צעירים, רובם שיחקו במחלקת הנוער של רעננה וביניהם בריסקר הצעיר, שלמרות יום קליעה נדיר עבורו (0-6 לשלוש) רעננה ניצחו במשחק השני. בעצם במחשבה שנייה אולי עדיף שלא יקחו אליפות וישארו בלאומית וימשיכו לקדם צעירים.
ברחובות יש סגל מגובש עם שני זרים מעולים - רלפורד שעושה הכל וקולמן שהתגלה כגובה מגוון וחכם. בנוסף יש את עודד שעשוע וגור פורת הותיקים, יחד עם אוחנון ודראפיץ' (הבן של מאמן הכדורגל) הצעירים.
לדעתי רעננה כרגע הפייבוריטית פה, למרות שקשה לנצח את רחובות אצלם בבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2018 9:16 pm 
מנהל פורום

תוצאות משחקי היום:
באר-שבע 94 - גליל 72
קריית-גת 104 - כפר-סבא 73
קריית-אתא 73 - הפועל ר"ג 80
רחובות מובילים 81-69 על רעננה 1:30 לסוף המשחק.

הסדרות בחצי הגמר:
באר-שבע מול הפועל ר"ג
קריית-גת מול רחובות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2018 9:19 pm 
מנהל פורום

קוקיה עדיין ברמת גן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2018 9:21 pm 
Junior

איזו פאדיחה של קרית אתא.
הלוזרים הנצחיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 24, 2018 10:17 pm 
מנהל פורום

uriel17 כתב:
קוקיה עדיין ברמת גן?

כן. שחקן יחסית משמעותי אפילו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 1:41 am 
Junior

הייתה אחלה עונה. לכבוד המשחק האחרון העמסנו את הילדים ועשינו טיול משפחתי לדרום הרחוק. הקונכיה הזה אולם חמוד ממש. מאחל לב''ש לעלות, אבל ההימור שלי הוא שרחובות תעלה.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 8:38 am 
Hall of Famer

רחובות. כי ראשון, חולון ונס ציונה זה לא מספיק קבוצות ליגה ל10 ק"מ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 10:03 am 
Junior

עם אולם של מתנ"ס משנות החמישים..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 10:09 am 
Junior

רחובות? האולם מאוד חמוד וחדש. אמנם עם מעט מדי מושבים.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 10:25 am 
Junior

זה שהוא חדש רק מעיד על גודל המחדל, להקים אולם כדורסל מהסוג הזה בשנות האלפיים זה יותר מביזיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 10:30 am 
מנהל פורום

מקווה שההתלהבות שיש עכשיו בב"ש לא תגרום לשאננות מול ר"ג ביום שישי.
אתמול ה"הרגשה" שלי התממשה ובאר-שבע נתנה הצגה, אבל גליל דיי עזרו בהתפרקות שלהם ובחוסר הגנה שלהם ברבע השלישי.
גלינסקי המצוין פתאום משחק רק 23 דק', וצוף בן משה, שירד מליגת העל כדי להיות שחקן מוביל פתאום שחקן של 14 דק' ו-4 נק' בלבד?
גליל איך ששיחקו אתמול, ובדגש על מי שהיה אצלם על המגרש במחצית השנייה, זה לא קבוצה של פלייאוף.
בב"ש הדבר הכי מעודד זה היכולת של אור סולומון אתמול (כמעט דאבל-דאבל ב-20 דק' בערך). שחקן כזה בעמדה 4, שיכול לשמור על כמה עמדות, ללכת חזק לריב' התקפה, לסיים מתפרצות ואפילו להיזכר שהוא יודע גם לקלוע שלשות זה שחקן שובר-שיוויון בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 10:35 am 
Junior

נקווה שב"ש יממשו את הפוטנציאל ויעלו, ליגת העל זקוקה לקבוצה הזאת, ביחוד לקראת ההרחבה ל-14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 10:57 am 
Junior

arie כתב:
זה שהוא חדש רק מעיד על גודל המחדל, להקים אולם כדורסל מהסוג הזה בשנות האלפיים זה יותר מביזיון.

זה לא ביזיון אם אין לך כמועדון שום אספירציות לשחק בליגת העל. ומשיחות עם בעלי התפקידים שם לגבי האפשרות (האיום) הזו, הם מאוד חוששים שזה עשוי להתממש ורוצים לותר על התענוג. אמנם הדיבור איתם היה בתחילת העונה, אבל אני לא רואה שום תהליך של שינוי והכנה ככל שהתקדמה העונה.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 11:01 am 
Junior

סבבה, אז שלא יחזיקו קבוצה בליגה מקצוענית אם אין להם רצון לשחק בליגת העל, לא מכיר התנהלות כזאת בשום מקום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 11:11 am 
Junior

אז תבדוק את זה מול רוב הקבוצות בלאומית. אני חושב שברור מאוד מי הקבוצות שרוצות לעלות לליגת העל ומי לא.

אם אתה שואל אותי, אני מעריך שלמכבי רעננה, מכבי רחובות, הפועל כפר סבא, קרית מוצקין, אליצור יבנה, מכבי הוד השרון והפועל מגדל העמק אין העונה ולא בעונות הקודמות שום כוונה לעלות ליגה אם חו"ח הן תגענה למצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 12:18 pm 
Junior

דווקא זכור לי שנאמר (נראה לי בחמישיות) שכיום רוב הקבוצות כן יוכלו לעלות כי המענקים שהמנהלת מחלקת יאפשרו להן להגיע די בקלות לתקציב המינימום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 12:23 pm 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
דווקא זכור לי שנאמר (נראה לי בחמישיות) שכיום רוב הקבוצות כן יוכלו לעלות כי המענקים שהמנהלת מחלקת יאפשרו להן להגיע די בקלות לתקציב המינימום.

המנהלת מעניקה 2 מיליון שקל לקבוצה העונה.
תקציב המינימום הוא 6 מיליון שקל.
לקרית גת אין כסף לליגה הראשונה ואין אולם.לרחובות אין אולם.לרמת גן לא יהיה פשוט לגייס כסף לליגה הראשונה אבל האולם שלה תקין לליגה הראשונה .רק בארשבע באמת בנוייה מכל הבחינות לשחק בליגה הראשונה .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 12:29 pm 
Sophomore

בחלומי אני רואה ליגת על עם 14 הקבוצות הבאות:

מכבי ת"א
הפועל חולון
הפועל ירושלים
מכבי חיפה
הפועל חיפה
הפועל ב"ש
הפועל ת"א
גליל עליון
נהריה
אשדוד
ראשל"צ
בית"ר ירושלים (אני יודע)
אשקלון
קבוצה נוספת מהפריפריה (אילת כנראה)

העדיפויות שלי לפי סדר הופעתן:
כמה שיותר קבוצות בליגה שמשחקות באולמות יפים ומתקדמים, שלא נצטרך להגיע למתנ"סים.
שאיפה שיהיו בליגה שלושה דרבים שיוסיפו לעניין וליריבויות.
שאיפה לכמה שיותר קבוצות עם עבר ומסורת, או לחלופין עם שם מהכדורגל שיכול למשוך אוהדים, וקבוצות מהפריפריה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 12:42 pm 
Sophomore

RREEDDTT. כתב:
זה כן אני כתב:

לקרית גת אין כסף לליגה הראשונה ואין אולם.לרחובות אין אולם.לרמת גן לא יהיה פשוט לגייס כסף לליגה הראשונה אבל האולם שלה תקין לליגה הראשונה .רק בארשבע באמת בנוייה מכל הבחינות לשחק בליגה הראשונה .

רק תגייס כסף מהעירייה אם יתחלף ראש העיר (בוודאות)ויש מצב שגם אם לא יתחלף ראש העיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 1:01 pm 
Hall of Famer

דובראש כתב:
RREEDDTT. כתב:
זה כן אני כתב:

רק תגייס כסף מהעירייה אם יתחלף ראש העיר (בוודאות)ויש מצב שגם אם לא יתחלף ראש העיר.

אתה מתכוון לרמת גן ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 1:25 pm 
Sophomore

ערן כתב:

מכבי ת"א
הפועל חולון
הפועל ירושלים
מכבי חיפה
הפועל חיפה
הפועל ב"ש
הפועל ת"א
גליל עליון
נהריה
אשדוד
ראשל"צ
בית"ר ירושלים (אני יודע)
אשקלון

שאיפה לכמה שיותר קבוצות עם עבר ומסורת, או לחלופין עם שם מהכדורגל שיכול למשוך אוהדים, וקבוצות מהפריפריה.

כלומר מנתניה עד קרית שמונה לא כולל מישור החוף, אף קבוצה?
מלבד נתניה עצמה ("עיר הספורט").
יש סיבה למה לעפולה, מגדל העמק, גלבוע ולפני זה גם יקנעם מגידו וקרית טבעון יש קבוצות כדורסל שהגיעו לליגה השניה, הכדורסל מאוד פופלרי, ביישובים הקטנים, גם יותר מכדורגל ואפשר לראות את זה גם בקבוצות הגיל הצעירות.

האידיאל הוא ליצור איזה איחוד של: עמק המעיינות-עמק יזרעאל-עפולה/גלבוע לאיזו קבוצה אחת טובה (יש גם אולם לא רע בקיבוץ מזרע) אבל זה כנראה לא יקרה, יש המון פוליטיקה על הפרק.

חוץ מזה מסכים עם השאר, החלום הוא לא עוד קבוצות עירייה אלא מותג עדיף מהעיר/איזור שיעמוד מאחורי הקבוצה לאורך זמן, כמו שיש ללא מעט מועדונים באירופה ובייחוד בגרמניה שם הכדורסל רץ קדימה, מדובר כאן על כספים לא עצומים והאימפקט יכול להיות מאוד מהיר, מקצועית וקהילתית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 1:29 pm 
Junior

ערן כתב:

מכבי ת"א
הפועל חולון
הפועל ירושלים
מכבי חיפה
הפועל חיפה
הפועל ב"ש
הפועל ת"א
גליל עליון
נהריה
אשדוד
ראשל"צ
בית"ר ירושלים (אני יודע)
אשקלון

צר לי, אבל זו רשימה מצ'וקמקת, מקוממת וחסרת שיקול דעת הגיוני כלשהו שאין לי כוח אפילו להגיב אליה ברצינות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 1:43 pm 
Sophomore

STACK כתב:
ערן כתב:

מכבי ת"א
הפועל חולון
הפועל ירושלים
מכבי חיפה
הפועל חיפה
הפועל ב"ש
הפועל ת"א
גליל עליון
נהריה
אשדוד
ראשל"צ
בית"ר ירושלים (אני יודע)
אשקלון

כלומר מנתניה עד קרית שמונה לא כולל מישור החוף, אף קבוצה?
מלבד נתניה עצמה ("עיר הספורט").
יש סיבה למה לעפולה, מגדל העמק, גלבוע ולפני זה גם יקנעם מגידו וקרית טבעון יש קבוצות כדורסל שהגיעו לליגה השניה, הכדורסל מאוד פופלרי, ביישובים הקטנים, גם יותר מכדורגל ואפשר לראות את זה גם בקבוצות הגיל הצעירות.

האידיאל הוא ליצור איזה איחוד של: עמק המעיינות-עמק יזרעאל-עפולה/גלבוע לאיזו קבוצה אחת טובה (יש גם אולם לא רע בקיבוץ מזרע) אבל זה כנראה לא יקרה, יש המון פוליטיקה על הפרק.

חוץ מזה מסכים עם השאר, החלום הוא לא עוד קבוצות עירייה אלא מותג עדיף מהעיר/איזור שיעמוד מאחורי הקבוצה לאורך זמן, כמו שיש ללא מעט מועדונים באירופה ובייחוד בגרמניה שם הכדורסל רץ קדימה, מדובר כאן על כספים לא עצומים והאימפקט יכול להיות מאוד מהיר, מקצועית וקהילתית.

אם קבוצות העמק וקיבוצי משמר העמק והסביבה יתאחדו בתרחיש דמיוני לקבוצת כדורסל אחת, אז ברור שיש לה מקום בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 1:48 pm 
Hall of Famer

הפורמט בחצי גמר העונה הטוב מ3 או מ5?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 3:39 pm 
Junior

5

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 107 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: idpwf1 ו 26 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה