סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 1:27 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 196 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 3:27 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
טימור מרוויח פי 2-2.5 ממנקו לא? הוא נותן השנה ססטיסטיקה נחותה מזאת של יפתח זיו שרק לאחרונה ברח מהצינוק של אלפסי. זה עושה אותו, פר שקל, לאחד מההשקעות הגרועות ביותר ביחד עם אלישי כדיר וליאור אליהו.

לגבי התייאשות מהדור. מי זה הדור הזה? ומה הציפיות? בלייזר, מנקו וטימור מייאשים. נמרוד לוי ותומר גינת ממש לא. לגבי דוסון, כמובן שאוהבים לציין אותו בעיקר בהקשר של להכניס לו בקטנה אבל הוא סוחב התקפית את הרצליה יחד עם אדריאן ונותן המון בהגנה מאז שיבק. כך שקשה להכניס את כולם לאותו סל.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 3:31 pm 
Junior

עם כל הכבוד ביום שיפתח זיו יעשה 20 אחוז ממה שטימור עשה בהפועל נדבר עליו, שלא לדבר שהבחור עובר קבוצה כל שנה ולא מראה איזשהו גרף השתפרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 3:38 pm 
Junior

דבר ראשון, אני לא רואה במה הסטטיסטיקה של טימור נחותה מזו של זיו. ובכל מקרה, אפשר לעשות את המניפולציה הזו בקלות מאוד עם הרבה מאוד שחקנים. אגב, אני לא פוסל את הטענה שזיו יכול היה לתת העונה להפועל פחות או יותר את מה שבר נתן, אבל ההשוואה של השורה הסטטיסטית של שני השחקנים לגובה החוזה שלהם היא דרך מאוד לא מתוחכמת לקבוע את זה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 3:42 pm 
Junior

יחס האיבודים שלו "מהטובים בליגה" הוא 2.1 על 0.6 שזה רק מה שמוכיח שהוא משחק פאסיבי, משחק לרוחב ולא יוצר שום יתרון התקפי במגרש. כל תפקידו היא בהעברת הכדור לחצי, ואז ייקח על עצמו אחריות התקפית רק אם השעון ממש יכריח אותו לעשות משהו עם הכדור. לא שונה בהרבה מהתפקיד של סקוורר בגליל לצורך העניין.

ובטח שיש אכזבה ממנו. אין לנו הרבה גארדים 1.9 צפונה והדבר האחרון שהוא שיפר במשחק שלו היה הקליעה לפני אי אילו שנים. הוא לא מסוגל להוציא זריקה אלמנטרית בחצי מרחק, הוא כל הזמן מוותר על זריקות טובות ותוקע את ההתקפה של ירושלים, נראה שמשחק בחוסר ביטחון ולהעביר את המשחק בשלום. בשביל זה יש שחקנים כמו ניב ברקוביץ.

ומה אכפת לי מה טימור עשה בעבר ביחס לזיו. אני מדבר על היכולת שלו השנה.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 3:45 pm 
Junior

דווקא מאז שקטש הגיע הוא מסגל לעצמו, ברגע שהוא מבחין בהזדמנות, לסיים התקפה מהירה בחדירה לסל וזה משהו שלא עשה לפני כן. הוא פשוט צריך לסייע בניהול המשחק ולקחת את מה שהמשחק נותן לו, זה המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 3:49 pm 
Junior

זה בדיוק העניין שהוא לא מהסוג הלוקח (ראה ערך בלייזר), אצל מנקו אין בעיה כזאת. הוא פשוט לא כשרון כזה גדול. שחקנים כמו בלייזר וטימור הרבה יותר מתסכלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 4:09 pm 
Junior

shmueliki כתב:
הוקיץ' כתב:
אלא מאמן באגו טריפ שלא מסוגל להודות בטעות.כבר מזמן חצה את גבולות המגוחך.

זה לא מה שאתם אומרים בכל שנה ?!
אדלשטיין , אברהמי , רמי הדר וכו' ...

אברהמי? בערך הדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה אגו גדול.
בגדול אבל אתה צודק, מה שמראה שיש כאן בעיית ניהול יותר מכל דבר אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 4:11 pm 
Junior

החתול יובב כתב:
יחס האיבודים שלו "מהטובים בליגה" הוא 2.1 על 0.6 שזה רק מה שמוכיח שהוא משחק פאסיבי, משחק לרוחב ולא יוצר שום יתרון התקפי במגרש. כל תפקידו היא בהעברת הכדור לחצי, ואז ייקח על עצמו אחריות התקפית רק אם השעון ממש יכריח אותו לעשות משהו עם הכדור. לא שונה בהרבה מהתפקיד של סקוורר בגליל לצורך העניין.

ובטח שיש אכזבה ממנו. אין לנו הרבה גארדים 1.9 צפונה והדבר האחרון שהוא שיפר במשחק שלו היה הקליעה לפני אי אילו שנים. הוא לא מסוגל להוציא זריקה אלמנטרית בחצי מרחק, הוא כל הזמן מוותר על זריקות טובות ותוקע את ההתקפה של ירושלים, נראה שמשחק בחוסר ביטחון ולהעביר את המשחק בשלום. בשביל זה יש שחקנים כמו ניב ברקוביץ׳.

אתה צודק לגבי המשחק הפאסיבי שלו אבל זה משהו שהוחמר בעיקר העונה, כנראה בגלל הפציעה. בעונה שעברה הוא סיים עם עשר נק׳ בממוצע. כמה היית מצפה ממנו לקלוע אם היה פחות פאסיבי? 15? 20? בכל מקרה, הפאסיביות לבד לא מסבירה את היחס אס׳-איב׳ הכי טוב בליגה (ניב ברקוביץ׳ שהבאת כדוגמה, למשל, נמצא במקום 20 בליגה בקטגוריה). את שאר הדברים שכתבת פחות הבנתי: האכזבה שלך מבר טימור נובעת מזה שהוא בגובה 1.90? הטענה המרכזית שלך כלפי המשחק שלו היא שהוא לא זורק מחצי מרחק, הזריקה שכל הזמן טוחנים לנו את המוח כמה אסור לזרוק אותה? כמה זריקות מחצי מרחק ראית את סטף קרי לוקח העונה? ועדיין לא הבנתי בכלל איזה עליונות אתה מזהה בסטט׳ של זיו לעומת זו של טימור? מילא...

לסיכום, כי אני מרגיש שאני נסחף, בר טימור הוא רול פלייר חביב בקבוצה הכי טובה בליגה בשלוש השנים האחרונות, שעוד לא הוכיח שהוא יכול להיות כוכב או אפילו שחקן משמעותי במפעל אירופי. אני אשמח מאוד אם הוא יעשה עוד התקדמות, אבל לא בטוח שיש סיבה לצפות לדבר כזה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 5:01 pm 
Junior

אתה ממשיך להתרשם מאוד מיחס אסיסטים-איבודים של שחקן שמוסר אסיסט על כל עשר דקות משחק. אכן מילא..

אתה קצת מחבר זנב של עכבר לראש של שור ממה שכתבתי. הרושם מצפייה בטימור הוא כזה שמקבלים מזה של אותו ברקוביץ, הבחור משחק לרוחב ובעיקר נזהר לא לטעות כמו אותו ברקוביץ. אין לי מושג מה היחס של ברקוביץ השנה, הוא כמעט לא משחק נון פקטור לגמרי (דוקר כבר לשחק עם שמחון ובורדיון כישראליים בחמישייה). כך שלא ממש מעניין אותי היחס איבודים אסיסטים שלו לצורך העניין.

לגבי זיו - טימור. זיו גם היה פצוע בסיבוב הראשון ועבר גם סדרות חינוך כאלה ואחרות בסיבוב השני, מוצדקות או לא, כלומר גם לו אפשר לזרוק "הקלות". גם אם הסטטיסטיקות דומות לזיו כרכז יכולת גבוהה פי.. מזאת של טימור להעמיד שחקן חבר לסל קל, הוא ריבאונדר וחוטף טוב יותר. ככלל, תמיד אעדיף שחקן צפון-דרום עם אינטלגנציית משחק לקויה על שחקן פאסיבי שמשחק לרוחב ומוותר על זריקות טובות.

הכוונה לגבי טימור שיש לו סייז נדיר שמחובר למהירות ואתלטיות מעל הממוצע, אהה וקליעה מבחוץ שלאף גארד ישראלי אין מאז.. זו חבילה לא רעה וזה שהוא נתקע עם חדירה פעם במשחק לטבעת (רק בתנועה ישרה, לא מסוגל לעצור ולא לשנות כיוון) פלוס שלוש ארבע זריקות מחוץ לקשת כסיכום של המשחק ההתקפי שלו. כן, זה די מאכזב. גם אם לוקחים בחשבון שאיידת ממשחק הכדורסל את אלמנט חצי המרחק והתחלת להשתלשל מהענף של סטפן קארי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 5:09 pm 
מנהל פורום

כן ברטי אוברפייד אבל עדיין הוא הגארד הישראלי שהייתי בוחר מתחת גיל 30 אחרי ג'ונדי
הכסף פחות חשוב

לגבי מנקו, אני לגמרי מבין למה מעדיפים אותו על שמחון, לא מסכם אבל מבין
אחרי שצפיתי בעיניים כלום בשלוש הדחות משפילות של הקבוצה שלי באירופה תוך ארבע עונות, אחת התובנות שלי זה שלשחקן הישראלי חסר סייז ולא רק בגובה אלא גם במסת השריר. מנקו ומאור שרון יוצאים מן הכלל בעניין הזה. בהתחשב בזה שלמנקו יש גם כישרון לא מבוטל. שווה להשקיע דווקא בו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 5:26 pm 
Junior

בכולופן, כל עניין טימור היה בראש וראשונה לא כדי להשוות לזיו, ניב ברקוביץ ואפילו סטפן קארי. אלא להשוות את השקט היחסי שבו מתקבלת העונה שלו ביחס לקיתונות הבוז שמקבלים ישראליים אחרים של ירושלים.

לגבי מנקו - שמחון. אל תגרום לי להתחיל.. רק מסקרן אותי לשמוע באיזה אספקט במשחק מנצל מנקו את היתרון הפיזי שלו לעומת שמחון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 5:45 pm 
Junior

אין שום אספקט של המשחק שבו מנקו עדיף על שמחון. אולי ריבאונד אבל זה לא שמנקו איזה משאבת ריבאונדים מטורפת.
שמחון שחקן הרבה הרבה יותר טוב וזו הייתה טעות גדולה לא להחתים אותו בקיץ וטעות כפולה ומכופלת בהתחשב בסכומים הרבים שהוצאנו על מנקו (ביי אאוט+משכורת גבוהה).
זה מה שאתה מקבל עם מאמן שמחתים רק שחקנים שהוא אימן כבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 6:36 pm 
Junior

להשוות את מנקו למלון זה כמו להשוות זבוב לציפור, שניהם עפים..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 6:47 pm 
Freshman

arie כתב:
להשוות את מנקו למלון זה כמו להשוות זבוב לציפור, שניהם עפים..

קארל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 8:26 pm 
Junior

מוזס

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 8:37 pm 
Hall of Famer

ג'ף

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 9:19 pm 
Junior

התיקון האוטומטי הפך את שמחון למלון...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 10:00 pm 
Sophomore

החתול יובב כתב:
זה בדיוק העניין שהוא לא מהסוג הלוקח (ראה ערך בלייזר), אצל מנקו אין בעיה כזאת. הוא פשוט לא כשרון כזה גדול. שחקנים כמו בלייזר וטימור הרבה יותר מתסכלים.

אם צריך לבחור ישראלי משלים לרוטציה אני לוקח את טימור על חשבון בלייזר בלי למצמץ. טימור לפחות שם את הזריקות הפנויות שלו באחוזים סבירים. כמו שאריה אמר, לאחרונה הוא גם תוקף יותר את הסל, ברור שיהיה נחמד אם יזרוק עוד זריקה או שתיים לשלוש בכל משחק, אבל חלק מהעניין זה שהוא שחקן משלים בהיררכיה. מה שכן, אני לא מצליח להבין למה הוא ממשיך להקפיץ את השומר שלו ולהיכנס לזריקה מחצי מרחק, עוד לא ראיתי פעם אחת שזה עבד לא, וראיתי אותו עושה את זה הרבה.

לגבי זיו- אחרי שהתחיל רע, הוא נותן חודש וחצי נחמד לאחרונה, אם ימשיך בכושר הזה עד סוף העונה, אפשר יהיה לדבר עליו כשחקן ששווה ניסיון ברמה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 25, 2018 10:25 pm 
Hall of Famer

כשאני מדבר על אכזבה מהשחקנים בסדר הגודל הזה ( מבחינת רמה וגיל ) אני מתכוון לכך שטימור הראה לנו פחות או יותר את אותה יכולת כבר לפני 4-5 שנים ( בהפועל ת"א , ותחילת קדנציה לא רעה בכלל בירושלים ) ומאז התקדם מעט מאוד .
כנ"ל דאוסן עם פלייאוף מפלצתי בעונת 2014-2015 , ועונה נהדרת בשנה העוקבת שהסתיימה באליפות .
כנ"ל בלייזר , שאני כלל לא בטוח שנראה טוב יותר מאשר עונת הבכורה שלו בהרצליה בליגת העל ( אפשר לצרף לכאן גם את זליקוביץ' ששיחק לצידו ) .
אלו אמנם רק כמה דוגמאות , אבל לעניות דעתי ולצערי די מייצגות "תופעה" .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 28, 2018 11:49 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ברק פלג חתם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 28, 2018 6:53 pm 
Junior

דניאל כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
מכבי בשנה שעברה סיימה את הסיבוב השלישי עם 3 נצחונות ו-8 הפסדים. היא לא הייתה קבוצת תחתית רק בגלל הסיבה שציינתי - הייתה לה כרית של יתרון מהסיבובים הראשונים. היא התחילה את הסיבוב ההוא במקום הראשון עם יתרון של שניים או שלושה משחקים - לא זוכר בדיוק, וסיימה אותו במקום הרביעי ולא הייתה רחוקה מלרדת גם לחמישי (למזלה הייתה שם קבוצה שהגיעה לסוף העונה מפורקת אפילו יותר ממנה, השנה זה לא יקרה). היא שיחקה בסיבוב ההוא כמו קבוצת תחתית לכל דבר, הביאה תוצאות בהתאם, ואם הליגה הייתה יותר ארוכה או שלא הייתה לה את אותה כרית - היא גם הייתה נהיית כזו.

הקבוצות שציינת? מכבי ממש לא מזמן הפסידה די בקלות לנס ציונה, התקשתה מאד מול הרצליה, גם מול נהריה נראתה רע מאד (ונהריה נראית יותר טוב מאז שהעיפה את וובסטר הפרימדונה, גם הרצליה ברוב המשחקים מאז נראתה יותר טוב). ראשון לדעתי תסתדר ברגע שתבין את הטעות העצומה שעשו עם סיגרס. ומכבי רק הולכת ונעשית פחות טובה ובעיקר יותר מפורקת. לא מגזים בכלל, ולא אופתע בכלל אם מכבי תסיים את הסיבוב הזה כמו בשנה שעברה.

לדעתי המצב רחוק מהמצב שהיה בשנה שעברה - העונה האירופאית הייתה הרבה יותר מוצלחת ובאופן כללי העונה הרבה יותר יציבה - לא היו שום שינויים בסגל, המאמן לא הוחלף (עם כמה שספאחיה חלש הוא לא מתקרב לבדיחה המתקראת בגצקיס או רמי הדר). בעוד שמכבי בשנה שעברה נאבקה להעמיד 5 זרים, השנה יש לה מבחר ועוד אפשרות להוסיף עוד זר. באופן כללי הבסיס לא רע - רול, קיין, תומאס, בולדן יחד עם ג'ון-די וטיוס (וקצת כהן) בסופו של דבר זה יספיק כדי לקחת אליפות, בין היתר בגלל החולשה של ירושלים וחולון.

טוב, אז בסוף למרות התחזיות הפסימיות מכבי מסיימת במקום ה-1. לדעתי ההחתמה הנוספת (פארגו) עשתה הבדל משמעותי. אני גם ממש קיוויתי שהשביתה תמשך כי אני מעריך שמכבי תיקח אליפות ואפילו די בקלות. ברור שהכל יכול לקרות, אבל כרגע מכבי נראית הכי חזקה ובטח יותר חזקה משנה שעברה. המקום ה-1 גם מבטיח לה סדרה קלה מול נס ציונה והמנעות מירושלים / חולון עד הגמר, שגם כנראה ישוחק ביד אליהו.
למען ההוגנות מול ראי, בשנה שעברה התרחיש הפסימי שלו שהיה נראה לי לא סביר בצורה קיצונית התממש בצורה מלאה ולשמחתי הרבה. אני מניח שהוא שמח לטעות השנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 196 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה