סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 5:35 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 680 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: החוק הרוסי יבוטל?
הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 3:02 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
הקטע עם המתאזרחים יחזיק בבית משפט אם מישהו יחליט לאתגר את זה?
עצם זה שיש את תנאי מחלקות הנוער אז זה קצת מקל על הטיעון המשפטי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 3:06 pm 
מנהל פורום

הלו, הלו...הוא צחק, כן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 3:09 pm 
Junior

יש היגיון בהבחנה בין ישראלי שגדל בארץ לבין מתאזרח, אבל זה בעייתי מבחינה חוקית וערכית. החלק של הנבחרת מאוד טיפשי בעיניי. שחקן אחד שעשה קמפיין עם הנבחרת נחשב ישראלי למרות שמאז הוא מסרב לחזור לנבחרת לעומת שחקן אחר שמת להגיע לנבחרת אבל לא מוזמן. מעבר לזה, יש כאן גם תמריץ למאמן הנבחרת שמאמן גם קבוצה לקבל החלטות לא ענייניות. לצורך העניין, אם קטש שוקל להזמין את דיברתולומיאו כמתאזרח לנבחרת, יתכן שהוא יחשוב פעמיים כדי לא לתת למכבי עוד ישראלי במתנה. בכל מקרה, אני סומך על ארגון השחקנים והמנהלת שיגיעו לפתרון הכי גרוע שאפשר בסופו של דבר...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 3:12 pm 
Hall of Famer

אין שום הגיון בהבחנה בין ישראלי שגדל בארץ לבין מתאזרח. אתה היית מוכן לקבל חברה נניח כמו אמדוקס שמקבלת רק מתכנתים שגדלו בארץ וסיימו ביה"ס תיכון בארץ ולא מוכנה לקבל ישראלים שעלו לארץ? זה היה עובר באיזשהו מקום בארץ למעט כדורסל?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 3:16 pm 
Sophomore

-adi- כתב:
המתווה המסתמן: שמונה ישראלים וארבעה זרים
המתאזרחים שלא שיחקו בנבחרת יחשבו זרים, כל הישראלים יהיו חייבים להיות בוגרי מחלקות נוער בארץ. החוק הרוסי יבוטל

אם הטענה היא פערי מיסוי, אז מה הבעיה במתאזרחים? הם ממוסים בדיוק כמו שחקנים ישראלים. אז בכל זאת מדובר בסידורי עבודה?

אישית הייתי מעדיף את הפיתרון של שישה זרים ששלושה מהם ממוסים כישראלים בצורה זו או אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 3:26 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
אין שום הגיון בהבחנה בין ישראלי שגדל בארץ לבין מתאזרח. אתה היית מוכן לקבל חברה נניח כמו אמדוקס שמקבלת רק מתכנתים שגדלו בארץ וסיימו ביה"ס תיכון בארץ ולא מוכנה לקבל ישראלים שעלו לארץ? זה היה עובר באיזשהו מקום בארץ למעט כדורסל?

שים לב שאמרתי שיש עם זה בעיה ערכית וחוקית. אז לטעון כנגדי שיש עם זה בעיה חוקית וערכית זה קצת משונה. בכל מקרה, ההגיון שיש בזה הוא שזה חוק שקשור לתכלית שהוא נועד למלא וזה לא מעט כשמדובר בחבר'ה שמנהלים פה את הכדורסל. מה לעשות שהרעיון בלתת העדפה לישראלים לא קשור לרוצ'סטי, דיברתולומיאו או האוול? לשאלתך, אגב, אני לא בטוח שאין לזה מקבילות מתחומים אחרים. ככה למשל, בהרבה מדינות "תושבות" היא מעמד נחות יותר מ"אזרחות" אבל יש זכויות מסויימות שמוענקות דווקא לתושב ולא לאזרח. ואני בטוח שיש עוד דוגמאות יותר מוצלחות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 3:54 pm 
Hall of Famer

אם היינו מדברים על מעמד תושב לעומת אזרח, אז אפשר היה לדבר על הבדלים. מאחר שכל המתאזרחים מקבלים אזרחות מתוקף חוק השבות, אין ביניהם שום הבדל לעומת ילידי הארץ ואני מאד אופתע אם יש מקבילה לכך מתחומים אחרים.
לגבי עידוד גידול שחקנים צעירים, הייתי תוקף את זה ממקום אחר. הייתי נותן בונוס לדוגמא לקבוצה שבסגל שלה יש X שחקנים שגדלו במחלקת הנוער שלה.
עוד משהו שהייתי שם לב אליו זה המיסוי בשנה הראשונה. כך זה היה עם פארמר ועם רוצ'סטי לפי מיטב זכרוני. מתאזרחים בשנה הראשונה שלהם משלמים מס כמו זרים. זה נותן עדיפות להחתמת מתאזרחים וזה לא צריך להיות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 3:58 pm 
Senior

אני לא מבין את ההקבלות שאתם עושים כל פעם עם אמדוקס. באמדוקס עובדים גברים ונשים ביחד, אז זה אומר שיש בעיה חוקית עם הגבלת ספורט הנשים לנשים בלבד?
אגודת ספורט היא לא מקום עבודה רגיל כמעט משום בחינה ולהתאחדות ספורט יש זכות לקבוע כללים שיגבילו את מי שמשחק אצלן. אם יש הנמקה שתעבור בבית משפט, אני לא חושב שחוקי העבודה הם בעדיפות עליה.
אני לא רואה למשל מה הבעיה לקבוע שמתאזרחים ייחשבו לישראלים רק שנה לאחר ההתאזרחות (בתור דוגמא) או אחרי שנתיים שהם חיים בארץ אנא עארף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 4:06 pm 
Junior

תומר כתב:
אני לא מבין את ההקבלות שאתם עושים כל פעם עם אמדוקס. באמדוקס עובדים גברים ונשים ביחד, אז זה אומר שיש בעיה חוקית עם הגבלת ספורט הנשים לנשים בלבד?

יהיה מאוד עניין לראות מה יקרה אם תהיה פעם אישה שתאתגר את זה משפטית... לא בטוח שאין פה בעיתיות

אם כבר דוגמא טובה היא שאני עובד בחברה X שלא מוכנה לגייס בוגרי מכללות אלא רק בוגרי אוניברסיטאות (נראה לי שזה דוגמא טובה) ... ככה זה פחות או יותר התנאי על המחלקת הנוער לא? (אם כי יש הבדל בין מדיניות לבין תקנון, לא?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 4:10 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
אם היינו מדברים על מעמד תושב לעומת אזרח, אז אפשר היה לדבר על הבדלים. מאחר שכל המתאזרחים מקבלים אזרחות מתוקף חוק השבות, אין ביניהם שום הבדל לעומת ילידי הארץ ואני מאד אופתע אם יש מקבילה לכך מתחומים אחרים.
לגבי עידוד גידול שחקנים צעירים, הייתי תוקף את זה ממקום אחר. הייתי נותן בונוס לדוגמא לקבוצה שבסגל שלה יש X שחקנים שגדלו במחלקת הנוער שלה.
עוד משהו שהייתי שם לב אליו זה המיסוי בשנה הראשונה. כך זה היה עם פארמר ועם רוצ'סטי לפי מיטב זכרוני. מתאזרחים בשנה הראשונה שלהם משלמים מס כמו זרים. זה נותן עדיפות להחתמת מתאזרחים וזה לא צריך להיות.

קודם כל, זה שעשויות להיות אלטרנטיבות מוצלחות יותר לא אומר שאין הגיון פנימי בהבחנה בין ישראלי למתאזרח.

ובגלל שהבטחתי דוגמה נוספת, יותר מוצלחת: עבדתי פעם בארגון שהציע תכניות אקדמיות עבור צעירים אמריקאיים וישראלים. עכשיו, תמיד היה יותר ביקוש לתכנית מצד הישראלים מאשר אצל האמריקאים וישראלים עם דרכון אמריקאי שהבינו את זה, ניסו להתקבל כאמריקאים. למרות שזה היה סוגר לנו את הפינה יופי, הוחלט אצלנו שאמריקאי לצורך התכנית הוא לא כל אזרח ארה״ב אלא רק מי ששפת האם שלו היא אנגלית ושלא חי בארץ יותר משנה בעשר השנים האחרונות. אז אמנם לא מדובר באמדוקס, אבל עדיין...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 10:07 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
תנו כבר לארגון הצברים טהורי הגזע כל מה שהוא רוצה ונגמור עם זה. חבל על העבודה, הרי המנהלת רועדת מאפשרות השביתה והתוצאה תהייה התקפלות שלה. אז תתקפלו כבר עכשיו ותחסכו לנו.
ושוב, אם צריך דחיפה הייתי שמח אם מכבי הייתה נותנת אותה. חבל שאין להם את הביצים לזה בעידן הטרויקה והפוסט-מזרחי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 10:30 pm 
מנהל פורום

ההקבלה לשוק העבודה הרגיל היא בעייתית.
באיזה עוד תחום יש לעובדים שגדלו בארץ אחרת יתרון כה גדול, בטח אם מחשבים עלות מול תועלת?
לאמריקאים, גם אם הם יהודים לבנים, יש בממוצע יתרון ענק על פני שחקנים ילידי הארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 10:52 pm 
Hall of Famer

אם הם יהודים לבנים? איך בדיוק, בהנחה שהם משחקים כישראלים?
אם אתה מדבר על עניין המיסוי בשנה הראשונה - בזה כדורסל לא שונה מכל תחום עבודה אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 11:46 pm 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
אם הם יהודים לבנים? איך בדיוק, בהנחה שהם משחקים כישראלים?
אם אתה מדבר על עניין המיסוי בשנה הראשונה - בזה כדורסל לא שונה מכל תחום עבודה אחר.

אני מדבר על זה שהרבה פעמים הם פשוט טובים יותר, לפחות מבחינת התפוקה שהם יהיו מסוגלים לתת ביחס לשכר שהם מבקשים.
גם אם אין להם יתרון אתלטי, הם היו צריכים להתמודד מגיל צעיר מול שחורים אתלטיים ולהסתגל. אם דיברתולומאו היה גדל במחלקת נוער בארץ הוא בחיים לא היה מגיע לרמת ליגת העל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 11:53 pm 
Hall of Famer

אה, נכון, נזכרתי. אם אני זוכר נכון זה אחד מהדברים האלה שקראת להם פעם "תחרות בלתי הוגנת".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 12:27 am 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
אה, נכון, נזכרתי. אם אני זוכר נכון זה אחד מהדברים האלה שקראת להם פעם "תחרות בלתי הוגנת".

אני? לא זוכר :ne_vi_del:

בכל מקרה כרגע אני לא בא להגן על השחקן הישראלי המסכן. רק ציינתי שההשוואה למגזרים אחרים לא רלוונטית פה. אני כן חושב שצריך גם להבין מצד אחד ששחקני כדורסל הם בסופו של דבר עובדים, ולא כולם מיליונרים, מה גם שהקריירה שלהם קצרה, ומצד שני יש פה את האינטרס של אוהדי הכדורסל שרוצים לקבל ליגה איכותית, אחרת כל הענף יאבד עניין ויקרוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 12:34 am 
Junior

ובענין המתאזרחים - הבעיה שלי עם הנושא היא שכאן לדעתי מפלים לטובה את שחקני הכדורסל. אם לדוגמא היה מגיע עכשיו עובד של מיקרוסופט ומבקש להתאזרח בגלל שהסבא שלו היה יהודי, האם היו מעניקים לו אזרחות באותה מהירות שבה היא הוענקה ומוענקת לרוצ׳סטי וחבריו? לפי איך שמשרד הפנים מתנהל בעניינים כאלה, קשה לי להאמין, ולכן אני חושב שיש הצדקה להטיל הגבלות מסוימות על מתאזרחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 12:41 am 
מנהל פורום

מנחם כתב:
ובענין המתאזרחים - הבעיה שלי עם הנושא היא שכאן לדעתי מפלים לטובה את שחקני הכדורסל. אם לדוגמא היה מגיע עכשיו עובד של מיקרוסופט ומבקש להתאזרח בגלל שהסבא שלו היה יהודי, האם היו מעניקים לו אזרחות באותה מהירות שבה היא הוענקה ומוענקת לרוצ׳סטי וחבריו? לפי איך שמשרד הפנים מתנהל בעניינים כאלה, קשה לי להאמין, ולכן אני חושב שיש הצדקה להטיל הגבלות מסוימות על מתאזרחים.

אם זה מתוקף חוק השבות אז... כן.
אם זה אזרחות בעקבות נישואים, כמו האוול, אז כנראה שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 12:53 am 
Hall of Famer

מנחם כתב:
ובענין המתאזרחים - הבעיה שלי עם הנושא היא שכאן לדעתי מפלים לטובה את שחקני הכדורסל. אם לדוגמא היה מגיע עכשיו עובד של מיקרוסופט ומבקש להתאזרח בגלל שהסבא שלו היה יהודי, האם היו מעניקים לו אזרחות באותה מהירות שבה היא הוענקה ומוענקת לרוצ׳סטי וחבריו?

כן. ואני מכיר כמה כאלה. לא ספציפית מיקרוסופט אמנם, הייטקיסטים מחברות אחרות. יכול להיות שאת המיקרוסופטיסטים מפלים לרעה?...
סתם. פשוט ככה זה חוק השבות.
ויש לי חדשות בשבילך - אותו מתאזרח גם יכל, ממש כמו רוצ'סטי או פארמר, לקבל הקלות מס בשנה הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 1:07 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
מנחם כתב:
ובענין המתאזרחים - הבעיה שלי עם הנושא היא שכאן לדעתי מפלים לטובה את שחקני הכדורסל. אם לדוגמא היה מגיע עכשיו עובד של מיקרוסופט ומבקש להתאזרח בגלל שהסבא שלו היה יהודי, האם היו מעניקים לו אזרחות באותה מהירות שבה היא הוענקה ומוענקת לרוצ׳סטי וחבריו?

כן. ואני מכיר כמה כאלה. לא ספציפית מיקרוסופט אמנם, הייטקיסטים מחברות אחרות. יכול להיות שאת המיקרוסופטיסטים מפלים לרעה?...
ויש לי חדשות בשבילך - אותו מתאזרח גם יכל, ממש כמו רוצ'סטי או פארמר, לקבל הקלות מס בשנה הראשונה.

אז אני מכיר כמה כאלה שיש להם אבא או סבא יהודי ולא קבלו אזרחות והיו צריכים להאבק, לא תמיד בהצלחה. אז אולי לחברות הייטק יש את אותו כוח שיש לקבוצות כדורסל, ולכן אולי במקום להשתמש בדוגמא של מיקרוסופט הייתי צריך להשתמש בדוגמא של סתם אחד העם שמופלה לרעה מול שחקני כדורסל ומיוחסים אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 1:14 am 
Hall of Famer

לא חושב שחברות הייטק, לפחות אלה שאני עבדתי בהם, התערבו (או אפילו היו צריכות להתערב) בעניין הזה.
אני לא יודע מה הסיפור של אלה שאתה מכיר, אבל החוק הוא מאד ברור.
סעיף 4א' מתיקון חוק השבות ב-1970:

ציטוט:
(א) הזכויות של יהודי לפי חוק זה והזכויות של עולה לפי חוק האזרחות, תשי"ב -
1952 [2], וכן הזכויות של עולה לפי כל חיקוק אחר, מוקנות גם לילד ולנכד של יהודי,
לבן זוג של יהודי ולבן זוג של ילד ושל נכד של יהודי; להוציא אדם שהיה יהודי והמיר
דתו מרצון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 1:19 am 
מנהל פורום

מנחם כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
מנחם כתב:

אז אני מכיר כמה כאלה שיש להם אבא או סבא יהודי ולא קבלו אזרחות והיו צריכים להאבק, לא תמיד בהצלחה. אז אולי לחברות הייטק יש את אותו כוח שיש לקבוצות כדורסל, ולכן אולי במקום להשתמש בדוגמא של מיקרוסופט הייתי צריך להשתמש בדוגמא של סתם אחד העם שמופלה לרעה מול שחקני כדורסל ומיוחסים אחרים.

זהו נוסח חוק השבות:
https://www.knesset.gov.il/laws/special ... ashvut.htm

לכאורה כל מי שמוכיח שהוא נכד ליהודי (או כמובן בן) זכאי לעלות ארצה. אז אולי מי שאתה מכיר היה צריך להוכיח שסבא שלו יהודי.
מצד שני הסתבר לי עכשיו שיש סעיף בחוק לפיו האדם צריך להיות בעל כוונה להשתקע בישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 1:40 am 
Hall of Famer

מספיק ש"יביע את רצונו". זו אפילו לא הצהרה או כל דבר מחייב. קצת נאיבי הייתי אומר, אבל זה נוסח החוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 2:15 pm 
Junior

לא תמיד כל כך פשוט להוכיח שסבא שלך יהודי, וכידוע לכם במשרד הפנים לא יושבים אנשים שרוצים לקבל לעם הנבחר כל מי שטוען שהוא יהודי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 2:21 pm 
Junior

אצל הנאצים היה מאוד קל להיות יהודי...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 680 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], עודד ל ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: