סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 4:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 415 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דראפט 2018
הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 9:42 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
פורטר אגב עבר ניתוח גב. תוהה כמה הפציעה תשפיע על הדירוג. כבר ראינו נפילות בעבר בגלל דברים כאלו. בהקשר שלו זה לדעתי צריך להיות ממש ברמת דגל אדום של צוות רפואי כדי להפיל אותו משמעותית בדראפט.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 11:06 pm 
Hall of Famer

נוסיף עוד חטיף אחד לשעת הלילה - מו-במבה.

6. מוחמד במבה, ארה"ב, טקסס, 213 ס"מ, סנטר:

https://www.youtube.com/watch?v=wiTzrq6Z4Bk

הדאנק הראשון הוא אשכרה אחד לאחד הדאנק של שון קמפ... סיים את העונה עם 12.9 נק', 10.5 ריב' ו-3.7 חס' למשחק. ההשוואה לרודי גובר רלבנטית אולי בהיבט נתונים פיזיים אבל לדעתי עושה לו נזק יותר מאשר תועלת. במבה הוא אתלט, והוא ארוך, ופינישר לא רע מתחת לסל בפריים די דקיק שיהיה חייב להתעבות כדי להתמודד עם יריבים מסיביים באן בי איי. המקום שההשוואה לגובר עושה לו נזק הוא שלבמבה יש דווקא ג'אמפר סבבה לגמרי, בעוד גובר הוא שחקן פנים בלי משחק חוץ. נכון להיום אין לו טווח שלוש, אבל חצי מרחק בהחלט כן, ולא יפיל אותי אם בעתיד הוא ינסה להוסיף לרפרטואר שלו שלשות מהפינה. גם הכדרור שלו יחסית סביר לביג מן בגודל הזה.
בעולם כדורסל שמחפש את ג'ואל אמביד הבא, ומוצא הרבה יתרונות לשחקנים כמו איבאקה (בשיאו) או קאפלה, לדעתי הפוטנציאל של במבה גבוה יותר ביחס לאייטון. אני כן יכול להבין שאייטון הוא מניה "בטוחה" יותר, ושבמבה גם יכול לגמור בתור נרלנס נואל 2. עדיין, נראה שהוא די בשל, ובדראפטנט מדברים בעיקר על הפריים הנוכחי שלו כחסרון העיקרי.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 11:42 pm 
Junior

רציני, ההשוואה לגובר עושה לבמבה נזק? אם הוא יגיע לרמה של גובר בהגנה זה יהיה סיפור הצלחה בשבילו, ורוב הקבוצות שבוחרות בצמרת הלוטרי היו שמחות לקבל גובר צעיר ומוכח ביד עבור הבחירה שלהן. בכל ההשוואות שראיתי, מדברים על גובר + קליעה מבחוץ, אז לא מבין מה הבעיה פה (בכלל, מאיפה אתה מביא חלק מההשוואות? לא נתקלתי עדיין בהשוואה המופרכת של פורטר לדוראנט).
מסכים שבמבה עשוי להתגלות כסנטר עדיף על פני אייטון ובכלל יש לו אפסייד להיות השחקן הכי טוב מהדראפט הזה ברטרוספקטיבה. מצד שני, גם אלמנט הבאסט קיים, למרות שלדעתי גם במידותיו הנוכחיות הוא יצליח לתרום כבאק אפ סטייל שון בראדלי...אין מה לעשות, יש משהו בקלישאת "אי אפשר ללמד גודל" והשילוב של אורך ואתלטיות אצל במבה פשוט מטורף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2018 11:57 pm 
Hall of Famer

ואני רק אזכור שם של מישהו אחר שהוא "רודי גובר" פלוס קליעה.
ת'ון מייקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 12:56 am 
Sophomore

מכמה הייליטסים שראיתי במבה נראה כמו הסנטר העתידני שכולם מחפשים. בבסט קייס סצנריו- הוא דומה למדי לדייוויס מבחינת ממדים, כדרור, זריזות וקליעה. אבל גם אם לא המקור אחד לאחד, אז גרסה משונמכת. הוא גם עשה עלי רושם של שחקן בשל יחסית, קשה לי להאמין שהוא יהיה באסט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 1:03 am 
Sophomore

ואם כבר הזכירו את פורטר- בזמנו היה הייפ גדול מאוד סביבו, עד כדי שחקן שעשוי להשפיע על התפתחות הליגה. יוניקורן, כבר אמרו לפני. יהיה מעניין מאוד איך קבוצות תתנהלנה איתו. המקרה האחרון הדומה של שחקן פציע במעמד כזה היה אמביד, ודווקא די הצליח עד כה. אני לא אופתע אם אפילו סקרמנטו תחליט להמר עליו, למרות שבאגלי הוא חתיכת שחקן ועם אפסייד לא קטן בפני עצמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 1:07 am 
מנהל פורום

יואי כתב:
מכמה הייליטסים שראיתי במבה נראה כמו הסנטר העתידני שכולם מחפשים. בבסט קייס סצנריו- הוא דומה למדי לדייוויס מבחינת ממדים, כדרור, זריזות וקליעה. אבל גם אם לא המקור אחד לאחד, אז גרסה משונמכת. הוא גם עשה עלי רושם של שחקן בשל יחסית, קשה לי להאמין שהוא יהיה באסט.

לא יודע לגבי זה.
דייויס הוא שחקן מיוחד, בדומה ללברון, דוראנט ויאניס.
כשרואים היום את דייויס ואיזה חיית ריב', דאנקים וחסימות הוא הפך להיות, אז שוכחים שהביצועים שלו מהתיכון הזכירו את דוראנט הצעיר, יותר מאשר את שאקיל. השנים שהוא שיחק כרכז, עד שקפץ בגובה, ואז השנים שעדיין המשיך להיות מתופקד כסוג של גארד לכל דבר למרות היותו גבוה, יחד עם המעבר לעמדת הסנטר בשנה שלו במכללות ובהמשך היכולת להעלות מאסת שריר אדירה מבלי להיפגע באתלטיות, כל אלה הפכו אותו למה שהוא היום ועוד יהיה בעתיד.
לעומת זה, אם הולכים לראות סרטונים של במבה מהתיכון, אז רואים שחקן ממש ארוך שדופק דאנקים על הראש של שחקנים נמוכים בהרבה ומדי פעם קולע איזה שלשה חופשית. וזהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 1:14 am 
מנהל פורום

ובכלל, מכל השחקנים האלה שבגיל 17-18 ההיילייטס שלהם מסתכמים בדאנקים ובלוקים קשה באמת לדעת מי יהיה נרלנס נואל ומי יהיה אמביד.
על חלק אומרים "הם התחילו לשחק רק בגיל 15/16/17... תנו להם קצת זמן והם יהיו טובים", על חלק סתם שהם לא באמת קיבלו אימון ברמה גבוה בתיכונים. בסוף מי שיש לו גם שכל, מוסר עבודה ורצון להצליח (שילוב שהיה לאמביד למשל) אז יצליח.
על מו במבה אומרים שהוא מאוד אינטליגנטי וקיבל הצעות גם ממכללות שנחשבות אקדמית. בנוסף מסרטונים שלו שצולמו לאחרונה ניכר שהוא ממש השתפר בסט היכולות שלו, אז אולי באמת יש פה שחקן מיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 1:48 am 
Hall of Famer

לבמבה מוטת ידיים ארוכה משך גובר והוא מסוגל לקלוע שלשות. שילוב נדיר. הבחור חוסם בחסד. מאמנים שאיננו מולו השנה אמרו שהוא החוסם הטוב ביותר שראו.
פוטנציאל ענק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 1:49 am 
Hall of Famer

שוב. תון מייקר...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 2:00 am 
Hall of Famer

לא. מייקר שיחק בכלום. במבה בטקסס.יש הבדל גם אם תכתוב מייקר עוד 50 פעמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 2:17 am 
Hall of Famer

בוא נראה, אם נחיה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 2:26 am 
Hall of Famer

אכן נאלץ להמתין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 2:29 am 
Hall of Famer

אגב, לא אמרתי שהוא יהיה כמו תון מייקר, כי איני נביא או בן נסיר. רק אמרתי שעל הנייר, היכולות עליהם מדברים בהקשר של במהלך. ענק, רזה, חוסם וקולע מהשלוש, דומות לאלו של מייקר בקיצוניות השניה, או בסיטואציה מסוימת ושאין בכך ערובה להצלחה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 6:09 am 
Junior

ההשוואה לדיוויס נראתה לי קצת מוזרה, אבל אז בדקתי וראיתי שכשהוא הגיע לליגה הוא שקל בערך כמו במבה ומאז העלה בערך 15 ק״ג של שרירים. אז אמנם כמו שודים כתב דיוויס בא עם יסודות יותר טובים ומגוונים, אבל גם במבה מראה גיוון מסויים ולכן אם יצליח להעלות מסת שריר ולהשאר עם אותה אתלטיות, שזה משהו בהחלט סביר, יש לו לדעתי פוטנציאל גבוה מאוד, במיוחד לאור הנתונים הדי יוצאי דופן שלו מבחינת מוטת ידיים ו standing reach.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 9:39 am 
Junior

המדידות של מייקר מלפני שנתיים: ווינגספאן 3'7, סטנדינג ריץ' 2'9, 216 פאונד על 11'6 בלי נעליים.

המדידות של במבה מלפני שבוע: ווינגספאן 10'7 (שיא כל הזמנים), סטנדינג ריץ' 7'9, 225 פאונד על 11'6 בלי נעליים.

יש דמיון מסוים במבנה הגוף, אבל במבה ארוך יותר משמעותית והוא גם משחק כסנטר וכדורסל בכלל זמן רב יותר. על מייקר דיברו בתור קומבו פורוורד לקראת הדראפט.

לגבי פורטר, מה הופך אותו ליוניקורן בדיוק? הוא שחקן כנף סקורר עם יופי של סייז ותנועה חלקה, אין הרבה כאלה אבל הוא לא מתקרב לרמת הפריקיות של יאניס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 10:29 am 
Senior

מה הופך אותו לפוטנציאל יוניקורן? זה שמדובר פה בשחקן כנף בגובה 6-11, לכאורה קלעי טוב מאוד, אתלט מצוין, שוב - הכל בפוטנציאל בלבד, הוא עוד לא הוכיח שהוא שווה משהו על שום במה נורמלית, אבל יש פה נתונים גולמיים שיכולים להתפתח למשהו מאוד מיוחד, מבחינתי סווינגמן בגובה 2.10 שקולע טוב מבחוץ, מסוגל להוביל כדור ויכול להגיע עם הראש לטבעת זה משהו די יוניקורני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 11:27 am 
Hall of Famer

במבה נראה ממש אחלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 12:22 pm 
מנהל פורום

Att כתב:
במבה נראה ממש אחלה.

הוא נראה ממש טוב, לכן קצת חשוד הדירוג הנוכחי שלו. אולי לאורך העונה במכללות הוא לא תמיד הרשים ולא הראה התקדמות כמו שחשבו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 12:37 pm 
Sophomore

במבה הולך להיות שם עסיסי עבור עורכי מדורי ספורט ישראליים.

לי הוא נראה יותר סרג' איבאקה מאשר אנתוני דיוויס. הרבה יותר מוכשר ממייקר (מוקדם מדי להספיד אותו. הבחור כולה בן 21 אחרי 2 עונות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 12:43 pm 
Junior

stavs כתב:
מה הופך אותו לפוטנציאל יוניקורן? זה שמדובר פה בשחקן כנף בגובה 6-11, לכאורה קלעי טוב מאוד, אתלט מצוין, שוב - הכל בפוטנציאל בלבד, הוא עוד לא הוכיח שהוא שווה משהו על שום במה נורמלית, אבל יש פה נתונים גולמיים שיכולים להתפתח למשהו מאוד מיוחד, מבחינתי סווינגמן בגובה 2.10 שקולע טוב מבחוץ, מסוגל להוביל כדור ויכול להגיע עם הראש לטבעת זה משהו די יוניקורני.

כן אבל בתחום הריבאונד והמסירה הוא לוקה בחסר. לא חושב שהוא יוכל לשחק סנטר בליגה. סקורר מיס-מאצ'י וכלי הגנתי ורסטילי כן, אבל לא הייתי קורא לשחקן כזה יוניקורן. מקווה שאורלנדו תבחר בו, קו קדמי שלו לצד אייזק וגורדון יכול להיות משהו מיוחד שיוציא אותם מהבינוניות שהם תקועים בה כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 1:32 pm 
Senior

אז יש בינינו חוסר הסכמה לגבי ההגדרה האמורפית משהו של יוניקורן.
אני מפרש אותה כשחקן בעל שילוב בלתי רגיל של תכונות, כזה שלמשל עושה דברים ששחקנים בגובה כמעט תמיד לא מסוגלים לעשות ועושה אותם ברמה גבוהה, שהוא מין תופעה ייחודית.
לפורטר בעיני יש את הפוטנציאל להיות אחד כזה, איך שאני תופס אותו.
למרות שהליגה לאט לאט רואה עוד ועוד 'גארדים' בגובה 2.10 אולי עד שפורטר יפרוץ, אם וכאשר, זה כבר יהיה פחות תופעתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 3:45 pm 
Hall of Famer

פעם ראשונה שאני שומע את המושג יוניקורן. כנראה שבגלל שאני לא קורא כל מיני אתרים אני לא נחשף לכל מיני ביטויים שכאלו, כמובן לשמחתי הברורה.
מה רע ב - long המסורתי של ג'יי בילאס, או לאאוטסטנדינג...(התכונה שאתה רוצה להוסיף, בדר"כ long עושה את העבודה) המתלהב.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 4:52 pm 
Senior

יוניקורן היה ביטוי שלדעתי דוראנט הדביק לפורזינגיס, במובן של כמה הוא ייחודי ובלתי יאומן.
אחר-כך אני זוכר את ביל סימונס קצת חוגג על המושג הזה ומגדיר ככה גם את יאניס, אמביד וכשרונות ייחודיים אחרים. אני זוכר שקראתי כתבה, נדמה לי ששלו, על למי יש את הסיכוי הטוב ביותר להפוך ליוניקורן אמיתי.
אני הבנתי את המושג כפי שהסברתי בהודעה האחרונה, יכול להיות שזו לא המשמעות הרווחת של המושג, אבל מה אני יודע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2018 5:15 pm 
Junior

However, the term has caught in the NBA to describe genetic freaks like Serge Ibaka, Kevin Durant, Giannis Antetekounmpo and others; 6'10 and taller athletes that combine strength, length, agility, handle, shooting and theoretically anything else you could want from a player into one furiously fluid “human.”

לפי הכותב הראשון שתיארו כיוניקורן היה איבקה

https://medium.com/@rjarv27/what-are-nb ... bfcdb78bab

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 415 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מנחם ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: